PDA

View Full Version : НВД или ВМ-НВД ????????


MiSs_Sunshine88
11th September 2006, 11:28
мн се извинявам,че се наложи да правя тема ,но нз колко се рових и не успях да открия нищо конкретно :( някои може ли да ми каже какво е разрешено да се яде при всяка една от диетите и коя е по ефективна.сигурно някои ще ме поправи,че това не са диети,а по-скоро режими на хранене :D ,но както и да е мн ми трябват разрешените храни !мн ще съм ви благодарна,защото си мисля да почна една от двете .догодина имам бал,а съм 168/73кг :( мерси предварително :wink:

cranberry
11th September 2006, 12:17
доколото знам хората, които следват ВМ-НВХ, твърдят, че ВМ-НВХ = НВХ, обаче пък из разни културистки сайтове чета, че при НВД ядат 20 макс % мазнини, 20 въгл и останалото протеин. а при ВМ НВД се ядат поне 50% мазнини, макс 20% въгл (като ядеш макс 1 гр въгл на кило телесно тегло), останалото протеини

TedyK
11th September 2006, 16:07
и батковците много спортуват в залата :lol:

cranberry
11th September 2006, 18:56
за тва ядат толкова мн белтъ4ини

TedyK
11th September 2006, 23:20
само където не кудкудякат от поетите ежедневна доза яйца. :lol:

cranberry
12th September 2006, 00:27
а, то и тва оставаше да ми се разкудкудят хаха

MiSs_Sunshine88
12th September 2006, 19:45
да де ама никой нищо не каза за хран.продукти и въобще за това,което питах :evil:

грамофон
12th September 2006, 19:48
Списък с храни подходящи при НВД - ВМ

1. Всички видове месо, риба, субпродукти (дроб и дробчета разбира се), бекон, без колбаси (може само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със сметана, зехтин, масло, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).
2. Всички млечни (мляко, сирена), без топените и вносни неща (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогенизирани мазнини)...Хубави варианти са: изкиснато краве или овче бяло сирене, фета, катък, моцарела, кашкавал, чедар и гауда.
3. Яйца, приготвени по всякакъв начин.
4. Мазнини: масло, зехтин и сметана. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други мазнини от недоказан произход. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Като добавка към храната може да включите ленено олио.
5. Зеленчуци: всички, за които се сетите, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби....Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Употребявайте варива (боб, леща) в умерени количества, като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. не употребявайте соя и производните и продукти.
6. Плодове: максимум до 2 по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони всеки ден). Във времето около тренировка може да си позволите повече плодове. Избягвайте банани, грозде, диня. Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни плодове.


Менюто ви трябва да се състои от около 60% мазнини, 20 белтъчини и 20% въглехидрати. Този баланс се постига лесно, ако се придържате към калориите си за деня и консумирате пълномаслени млечни продукти и месо.

Reminder
12th September 2006, 22:17
Нуждите от протеин при спортуващи е около 2.0-2.5g на килограм активно тегло (без мазнините в тялото). Останалите протеини стават на "захар" - глюконеогенеза. Това съответно не е добре, ако се търси ниско-въглехидратно хранене.