PDA

View Full Version : Пуканките?


cocolino
11th September 2006, 23:47
Никой не казва нищо за пуканките...или може би всички си знаят, само аз не :oops: :lol: Много калорични ли са те?Подходящи ли са при диети? :D

леля мичИ
11th September 2006, 23:51
И аз умирам за пуканки... Незнам дали стават за диета, но съм чела , че са полезни, защото очистват червата..... - това ми е достатъчно успокоение като ги хапвам в промишлени количества... :wink:

BoXko
11th September 2006, 23:55
Аз наи обичам шоколадовите от 1 лев по пуканджииниците ги дават :lol: Даже неска ядох :lol:

cranberry
12th September 2006, 00:29
никакви пуканки

Olivia
12th September 2006, 00:30
обожавам пуканки!!!!!!! :1242: ям всякакви и по много(6,7 пакета на микровълновата,или огромен пакет в киното) нямам спирачки...
:roll: :oops:

Emmalfy
12th September 2006, 01:27
Баш за диета май не стават... :) Ама са по-добре от чипса и на няколко места в разни диети съм чела ,че една шепа пукакнки,като му се дояде на човек нещо подобно , засища повече от пакет чипс.Ама кой може да се ограничи с една шепа! :roll: В 100 гр пукакнки има много по-малко мазнини и въглехидрати от в 100 гр чипс,но пак не са малко ,за диета хич.Освен това в повечето случай пуканките ги правят с палмово олио,което изобщо не се препоръчва за диетите !

cocolino
12th September 2006, 08:25
аз пък най-често съм взимала от големите пакети(600гр май) с кокосово масло.То по-добре ли е от палмовото или е на същото дередже? :lol: За пуканките съм чувала доста противоречиви мнения, добре, може да не са подходящи за диета, но във всеки случай са по-стойностни от чипс, това е всеизвестно :wink:

cranberry
12th September 2006, 08:52
хора, опитвате се да се самоубедите, 4е е ок да ядеш пуканки, ако си на диета
ами не е ок
мога да го кажа така, защото не оби4ам пуканки, ама ако стане дума за шоколад и аз ще по4на да обяснявам как е полезно за диетата, а вси4ко знаем, 4е не е
малко пове4е воля , ако искате да постигнете нещо
успех!

Djindjer
12th September 2006, 09:05
Лесно ти е на тебе - изкушава те само шоколада :P
А какво да кажем ние дето сме изкушени и от шоколад и от пуканки :wink:

cocolino
12th September 2006, 09:45
аз съм изкушена от абсолютно всичко сладко - шоколади, вафи, бисквити, кроасанчета с шоколад, мекички....всичко!!!И сега като съм ги ограничила търся някои по-малко калорични неща, с които някак да заместя сладките(въпреки че пак е трудно), а пуканките ги харесвам, но не съм изкушена от тях, просто се чудех, никой не беше споменал нищо за тях и реших да питам... :wink:

cranberry
12th September 2006, 18:05
знаеш ти колко ми е лесно... основно шоколада, ина4е сладоледи али-бали и т.н. също мн оби4ам, ама красотата изисква жертви
веднъж на седмица си позволявам да ям сладко и си вземам от любимото
за неделя се глася за едно торти в романса хахаха
ина4е докато не спрете да ядете сладко ама съвсем хи4 да не ядете, няма да спре да ви се яде
все едно нищо не казах, ама мисълта ми беше,4 еколкото пове4е сладко ядем, организма иска още и още

cocolino
12th September 2006, 18:18
колкото пове4е сладко ядем, организма иска още и още

така е, една вечер не ми стигна едно парче торта "Сахер", изядох около пет шоколадови бонбона с пукан ориз вътре(май така се викаше на едни топченца) и 7 парчета домашен какаов кекс...попрекалих...ето това се вика яка издънка и загуба на контрол :oops:

cranberry
12th September 2006, 23:11
:shock: :shock: :shock: :shock:
за 1 дебн? къде го побра?

cocolino
12th September 2006, 23:22
хаха...ами аз не споменах всичко :oops: ...бях на празник един, първо пицария(добрата новина е, че изядох малка, а не както обикновено голяма пица :lol: :wink: ), за закуска не помня кво ядох - може би две препечени филии със сирене и някакъв плод, на обяд - нещо готвено да е било, вечерта - пицата, после парче торта, 7-8 парчета кекс(не знам как си представяш, но не са чак толкова големи като парчета торти :lol: - приличат по размер на бисквити "Закуска" на Победа - ако ги знаеш, горе-долу толкова им е размера), бонбочета имаше да,и завърших с 5 солети със сусам :lol: ...то не е много смешно, радвам се, че поне не се отрази на фигурата, може би защото бях тренирала велоарг.(300кал.изгорих същия ден) и тае-бо(30мин-пак горе-долу 300)...и така, ако се тренира май не е чак толкова страшно, естествено това не трябва да се сллучва всеки ден, но на мен май ми се случва веднъж в седмицата точно така искам или не така става :oops:

cranberry
12th September 2006, 23:23
добре дееее

cocolino
12th September 2006, 23:27
сори, малко нафлудихме темата май :oops: дано не се карат от администрацията :lol: :wink:

bimbi
12th September 2006, 23:38
обожавам пуканки!!!!!!! :1242: ям всякакви и по много(6,7 пакета на микровълновата,или огромен пакет в киното) нямам спирачки...
:roll: :oops:наведнъж ли бе душа :shock:

така е, една вечер не ми стигна едно парче торта "Сахер", изядох около пет шоколадови бонбона с пукан ориз вътре(май така се викаше на едни топченца) и 7 парчета домашен какаов кекс...попрекалих...ето това се вика яка издънка и загуба на контрол :oops: :shock: :shock: :roll:

п.п. тоз форум е всичко друго ама не и Диети :roll: :lol:

cocolino
12th September 2006, 23:41
[quote="bimbi
п.п. тоз форум е всичко друго ама не и Диети :roll: :lol:[/quote]

права си май :oops: :lol:

Djindjer
13th September 2006, 07:41
тоз форум е всичко друго ама не и Диети :roll: :lol: Ами, че нали някъде трябва да си изповядаме издънките :P

cranberry
13th September 2006, 12:33
ами да си напрайм тема ИЗДЪНКИ :oops:

Olivia
13th September 2006, 21:37
[quote=Olivia]обожавам пуканки!!!!!!! :1242: ям всякакви и по много(6,7 пакета на микровълновата,или огромен пакет в киното) нямам спирачки...
:roll: :oops:наведнъж ли бе душа :shock:

:1242: на веднъж я... :oops: ама на скоро не сам папала...сега пробвам диетката на МТ :D

TedyK
13th September 2006, 23:39
Отидох до кухнята да погледна точно какви въглехидрати съдържат пуканките и си метнах един пакет в микровълновата. Ето как ми влияят подобни теми.

сега пробвам диетката на МТ :D
Ако не си започнала диетата не я започвай. Ако си я започнала я спирай. Това нещо само ти разширява стомаха. Повярвай ми. Толкова народ беше запален по диетата когато излезе. Още засичам дали след 3 месечен период някой ще каже че е успял да съхрани 2-3 кг. от т.н. свалени.

cranberry
14th September 2006, 00:52
в интерес на истината МТ "обещава" сваляне на 1 номер. но като цяло диетата е мн глупава и ГНУСНА
вярно,4 е за 6 дни се издържа, ама ве4е сигурно за 100тен път го пиша по форумите - последния ден не ми се ядеше, защото само като си помислех ква гняс имах да изям, мисе повдигаше
адски мн оби4ам домати, но установих, 4е домати без сол е едно от най-гадните неща, които съм яла. може би най-гадното след изварата

lori
14th September 2006, 12:02
Май съм писала вече, но аз си хапвам всичко, което обичам, и по всяко време на деня, през нощта не. :lol: :lol: Наистина сладко не ям много много, защото не ме влече. Обичам единствено шоколадов сладолед, шоколад и едни какаови кексчета на 7days... :lol: :lol: :lol: Не броя калории, дори не знам в кое колко има. НО напоследък приятели ми казват, че съм била смъкнала килограми! Аз каквато съм залисана изобщо не съм забелязала, а и нямам навик да се меря, въпреки че имам кантар в къщи. Качвам се след тези комплименти да се премеря :lol: и наистина 3 кила горе долу съм паднала! Дори и да не мери вярно, винаги на него се тегля, тъй че тез килограми са верни надявам се. :lol: Забелязала съм, че като намаля храната, свалям килограми. Вчера нямах апетит и в такива дни ме хваща яд, защото съм свикнала все да ям, а не ми се яде. :shock: :shock: Дори и чипса не ми беше вкусен! Мразя да нямам апетит колкото и идиотски да звучи. И накрая най-важното може би - не съм с под- или наднормено тегло. Съвсем нормални кг за ръста си имам. То дойде малко оф цялото ми писане, но исках да кажа, че си е индивидуално за качването и свалянето. :D

cocolino
14th September 2006, 12:04
е да много ясно, че си е индивидуално за всеки човек, зависи си и от метаболизма(по-бърз, по-бавен) на всеки...от навиците на хранене, от много неща... :D

lori
14th September 2006, 12:08
А още по-странното е че не спортувам, имам вело в къщи, но не го ползвам, защото ме примързява... Мога да смъкна доста кг, ако се откажа от тъпченето. Но не искам. :lol: :lol: :lol:
Да не ви звучи като хвалба само... не е

TedyK
14th September 2006, 16:09
Е аз смъкване на 3 кг. въобще не го броя. Ясен е факта, че мускулната маса тежи повече от мазнинките. За това е трудно да се каже от написаното какво всъщност се е получило при теб. Така само по писането човек може да изгради различни представи.
А то шоколада и сладоледа са единствените сладки неща които аз обичам, ама те са си достатъчни за да убият всичките ми усилия във фитнеса.
А и с велото големи чудеса не можеш да очакваш особено ако се стремиш да топиш мазнинките около корема примерно.
Все пак всеки е индивидуален.

anastacia
14th September 2006, 17:09
Ха-ха не се пълнеело от пуканките,да бе.Пълнее се и още как.Та те са калорични.Погледнете на някоя опаковка и ще видите,че са калорични.

estrella
14th September 2006, 20:40
То и пилешкото месо е калорично, но е полезно да се яде.

Въпроса не е само колко калории се поемат, но и от какво са.

Пуканките са ужасна, дяволска работа, която е зверски вкусна и още по-зверски мазна.

Полезни за стомаха са чистите царевични зърна, а не направените на пуканки с много олио такива;)

TedyK
14th September 2006, 21:13
То и пилешкото месо е калорично, но е полезно да се яде. .....

съдържа 0% въглехидрати. калориите не ги гледай. пилешки гърди се хапват колкото можеш, ако можеш.

pyceHka
14th September 2006, 21:15
То и пилешкото месо е калорично, но е полезно да се яде. .....

съдържа 0% въглехидрати. калориите не ги гледай

не съм съгласна, това че нямат никакви въглехидрати не означава, че можеш да се тъпчеш с тях колкото си искаш. все пак отслабването е резултат от отрицателен калориен баланс, а той няма как да бъде постигнат, ако не се гледат калориите ;)

cranberry
14th September 2006, 21:16
100г пил гърди имат около 100тина кк
не са високо калори4ни

pyceHka
14th September 2006, 21:20
100г пил гърди имат около 100тина кк
не са високо калори4ни

130 всъщност :) обаче като измериш една хубава пържолка 400гр и стават 520 пък то нали трябва да се яде и друго :)

estrella
14th September 2006, 22:23
Ама вие под "има калории" само висококалорични храни ли разбирате?!

Русенка, тва с отрицателния калориен баланс ще взема да си го сложа вместо подпис.

pyceHka
14th September 2006, 22:29
Русенка, тва с отрицателния калориен баланс ще взема да си го сложа вместо подпис.

хахаа гледам вече го сложи :D сега ще взема да се надуя :lol:

estrella
14th September 2006, 22:31
Последно ОФФ, да не създаваме работа на Пимпин, миличкия, от първия му ден.

Изморих се да го повтарям и аз насам и натам тва с енергийния баланс. Със седене пред телевизора и глад няма как да стане. Сори.

Разрешавам да се надуваш чак до утре:))

TedyK
14th September 2006, 23:17
Ама мила ми pyceHka как точно успя да погълнеш пържола от 400 г.:?: в момента правихме сравнение само за въглехидрати : калории. Яж пилешко месо по килограм на ден + зелена салата и от нея може по килограм + 1.30ч. спорт на ден и да видим дали ще напълнееш. Забелязваш, че не споменавам смесването с други храни нали.

cranberry
15th September 2006, 07:45
приема на месо за жена доколкото знам, 4е бива да навишава 200гр на 1 ядене

pyceHka
15th September 2006, 13:09
Ама мила ми pyceHka как точно успя да погълнеш пържола от 400 г.:?: в момента правихме сравнение само за въглехидрати : калории. Яж пилешко месо по килограм на ден + зелена салата и от нея може по килограм + 1.30ч. спорт на ден и да видим дали ще напълнееш. Забелязваш, че не споменавам смесването с други храни нали.

аз лично не мога да погълна толкова, защото от толкова време на диета, стомахът ми е свит. познавам хора обаче, и то момичета, които могат. но идеята е, че порциите, които се сервират по заведения и се предлагат като готови храни по магазини, далеч не са 100гр. случвало ми се е да цепя купена пилешка пържола на 3, за да си докарам грамаж 100гр. по заведения да не говорим, лично съм виждала менюта, в които ми е правил впечатление големият грамаж на пържолите. 400гр може и да не е точната цифра, но я използвах образно.

за пилешкото месо и салатката - 1кг пилешко чисто месо - 1300кк, 1 кг салата - 280кк, общо 1580 /при положение че не се поема нищо друго/. с час и половина спорт и да се скъсаш, не можеш да изгориш толкова, но в зависимост от спорта можеш да изгориш около половината. дали се пълнее - според мен не, но не се и отслабва. по-важният въпрос е: какво ще получи организмът ми от цялата работа? нали все пак целта е да се храним балансирано.

не виждам защо се заяждаш. аз изразих просто несъгласие, защото колкото и малко въглехидрати да поемеш, ако си прекалил с калориите "файда" голяма няма да има. ако прочетеш отговора ми няма да намериш нищо заядливо. не всеки е длъжен да е на твоето мнение ;)

cranberry
15th September 2006, 14:05
виж сега , ти с 1 4ас спорт - какъвто и да е- да се скъсаш 1300 кк не можеш да изразходиш
идеята е да забързаш метаболизма си, за да може той да гори повече калории
и да ядеш правилните храни
1 кило пилешко на ден е много, ама половин кило е идеално, разпределено на 4-5 приема
и е мноооого по-добре от това да изядеш 1 кило картофи или плодове, дори и да са по-ниско калори4ни, защото имат мн въгл, които пре4ат на отслабването, а да не говорим плодовете колко не засищат и как остъргват стомаха

вземи попро4ети малко инфо и тогава изказвай компетентни мнения
никой не ти е казал да ядеш 1 кило пържоли на ден

ина4е за грамажите съм абсолютно съгласна
просто не си купуваш готови пържоли, а си вземаш месо и со го готвиш у вас

а на заведение, аз примерно в хепи ям едни крехки каренца, които ги деля с някого, или изяждам 1 с по-голяма салата, има опции

estrella
15th September 2006, 14:34
Спрете се малко!:)

Това за пилешкото го дадох само като пример за това, че има значение не само колко калории се поемат, но и от каква храна идват.

Никой не говори колко пилешко месо трябва да се яде на ден, дали се отслабва от него или какво.

Темата все пак е за пуканките, които ,съгласете се, са далеч по-кофти храна от пилешкото :)

cranberry
15th September 2006, 14:41
няма спор, 4е пуканките са МН КОФТИ ХРАНА

pyceHka
15th September 2006, 14:56
нещо не се разбираме май, cranberry

:arrow: НИКЪДЕ не съм написала "това с въглехидратите е пълна глупост, яжте си каквото ви е кеф, стига да е под 1200кк". напротив! навсякъде пиша, че е важно храната да е разнообразна и полезна и да се отчита как влияе на организма. както каза ти, идеята е да се забърза метаболизма.
:arrow: НИКЪДЕ не съм написала, че трябва да се приема по едно кило пилешко месо. TedyK го даде за пример и аз й отговорих. а за примера ти за картофите и плодовете, много ясно че пилешкото е за предпочитане.

вземи попро4ети малко инфо и тогава изказвай компетентни мнения

ти пък все едно си самата компетенция :roll: това е форум, всеки има право на свое мнение и гледна точка, дори да не е "попро4ел малко инфо". аз не налагам моето мнение, ако щеш се съгласявай с мен, но не си ти човекът, който да преценява дали съм компетентна или не.

каквото имах, го написах. а темата наистина е за пуканките :)

TedyK
15th September 2006, 15:08
ако прочетеш отговора ми няма да намериш нищо заядливо. не всеки е длъжен да е на твоето мнение ;)

Ами чета ти отговора обаче в интерес на истината едно „момче” може да изяде пържола от 400г. все пак зависи. Малко ми омръзна да се преповтарям, но ще го кажа отново. Не се заяждам. В момента обсъждаме, а не спорим.
Значи, ако това момче „блъска” в залата по 2ч. на ден и се храни за маса, съгласи се че няма нищо лошо в това да яде толкова месо. Това са белтъчини и са нужни за енергия, която се гори при тренировка. Другите „момчета”, които само ядът а не спортуват отново могат да изядат толкова кой може да ги спре.
Сега нямам време да правя баланс на приетите храни, но като цяла идеята ми е следната. Значи може да изядеш примерно килограм месо, салата, белтъци на яйца. Организмът ти ги приема и обработва. Нисък въглехидратен прием вероятността да складираш подкожна мазнина почти никакъв.
Ето сега малкото прието количество храна – 1 парче диня, 1 праскова, 1 картоф и вече са приети повече въглехидрати от допустимото за деня. Ял си малко, стомаха гладен, мозъка също – бърз въглехидрат, който дава енергия за къс срок.
Тънката нишка е не човек да яде малко, а да знае какво яде.

cranberry
15th September 2006, 15:18
вземи попро4ети малко инфо и тогава изказвай компетентни мнения

ти пък все едно си самата компетенция :roll: това е форум, всеки има право на свое мнение и гледна точка, дори да не е "попро4ел малко инфо". аз не налагам моето мнение, ако щеш се съгласявай с мен, но не си ти човекът, който да преценява дали съм компетентна или не.

каквото имах, го написах. а темата наистина е за пуканките :)

не съм аз 4овекът, който преценява, разбира се, ама поне не пишете глупости

pyceHka
15th September 2006, 15:56
оф на мен ми омръзна да обяснявам за n-ти път какво имам предвид, предполагам и на вас. очевидно не се разбираме. така или иначе темата е друга и всичко това е излишен спам. всеки си знае какъв режим да спазва, как да се храни. важното е да си пазим здравето и да има резултати. пожелавам ви ги :)

TedyK
15th September 2006, 16:15
да почерпя всички тогава с пакет ПуКаНкИ (http://www.snowcrest.net/cafemocha/images/Garfield%20Popcorn.gif) за да не преминаваме към N-ти път задълбочавания и обяснения.

cocolino
15th September 2006, 16:15
хаха...мм да темата за пуканките верно стана двустранна, ама май много не се обсъждат те :lol: :wink:

Pimpin
15th September 2006, 21:06
cranberry и Русенка, вие с тези филета и пържолки пилешки "изкудкудякахте".

Бай дъ уей (любимия ми израз) тези крехки каренца, мм ммм. Ккато и да е , де:)

Русенка относно за разнообразната храна естествено, да.

Аз познавам една американка, вие това като го чуете ще паднете, дето беше на диета с пуканки! ПУКАНКИ.

Май хапваше един пакет пуканки, бе тези големите от менюто за двама в кината на ден и вода до припадък - около 3 литра на ден.

Това 20 дни. И я приеха в болница с гастрит. Лудница потресваща.

Иначе аз ям пуканки на кино. Дажи и едно кило пилешки каренца ми се е слу4вало да хапна. :wink: (не в киното де:)

Мисля че човек може чат пат , ама много чат пат да тресне едни пуканки и един чипс, на мене ми се случва веднъж на месец:)

Мисля 4е някой път разни "забранени" неща ми се отразяват супер:) Най-вече на настроението де :P

cocolino
15th September 2006, 21:26
Мисля 4е 4овек може 4ат пат , ама много 4ат пат да тресне едни пуканки и един 4ипс, на мене ми се слу4ва веднъж на месец:)

Мисля 4е някой път разни "забранени" неща ми се отразяват супер:) Най-вече на настроението де :P

Да, съгласна съм, но на мен ми се случва доста по-често от веднъж на месец :lol: :wink:

cranberry
16th September 2006, 11:05
диетата с пуканки няма да коментирам, тя е като ония с шоколад, сладолед и не знам кво си, ефект - да - слабееш докато си на диета, после връщаш вс4и4кото свалено, 4е и отгоре трупкаш
ти си мъж и ако тренираш достатъ4но, 1 кило пилешко - ако не е пържено - за 1 ден не е мн като коли4ество, зависи кво целиш все пак - в слу4ая говоря ако ка4ваш ММ.

а това, 4е Once in a blue moon - Може да си позволява 4овеки леки отстъпление от режима на хранене, ама нали не през ден, най -4есто веднъж седми4но

TedyK
16th September 2006, 15:40
Май хапваше един пакет пуканки, бе тези големите от менюто за двама в кината на ден и вода до припадък - около 3 литра на ден.
Тези т.н. „големите в менютата” тук в Америка са една кофа и струват 7$. Сметни колко пуканки са това. ако наистина е яла такова количество не се очудвам от последиците.