PDA

View Full Version : ЗА ПЛОДОВЕТЕ ВЕЧЕР


blagovest
12th September 2006, 23:17
Здравейте!
Проблема ми е ,че ям много плодове късно вечер...
Така надебелява ли се...все пак не са вафли или торти и т.н.
Моля за коментар!

cranberry
12th September 2006, 23:22
яж ги до обяд

bimbi
12th September 2006, 23:23
в момента ти чета поста и плюскам диня :oops: :lol:

абе уж не трябвало след два следобяд, ти за вечер ми говориш. ама то зависи и през деня колко ядеш - ако се тъпчеш едва ли плодовете ще са ти проблема :P

грамофон
12th September 2006, 23:25
Не е страшно не се притеснявай, те са бързо разтворими и ниско калорични, богати на вода 80% и докато спиш ще ги изхабиш за подържане на кръвната захар. Само гледай да не преяждаш да кажем по 1 килограм и особено банани

blagovest
12th September 2006, 23:33
Чесно да се кажа май са повече от 1 килограм...ужас
Но не са банани , а ябълки , портокали , грозде , праскови...току що ги изядох и са повече от килограм :roll:

cocolino
12th September 2006, 23:35
алеле аз макс 3 плода на ден ям :oops:

blagovest
12th September 2006, 23:38
алеле аз макс 3 плода на ден ям :oops:


Алеле как издържаш толкова малко плодове да ядеш и то не вечер...
Изпитвам неистово желание за тях и то по скоро вечер... :x

cocolino
12th September 2006, 23:44
аз доскоро и на 1 плод бях :oops: ...не знам, аз съм като теб, но в по-лошо отношение, защото налитам на сладко(всякакви видове) - вечер!!!Което е най-лошото, сега поне не е вечер, но още трябва да изглаждам режима си с неговото намаляване :lol: :wink:

blagovest
12th September 2006, 23:47
аз доскоро и на 1 плод бях :oops: ...не знам, аз съм като теб, но в по-лошо отношение, защото налитам на сладко(всякакви видове) - вечер!!!Което е най-лошото, сега поне не е вечер, но още трябва да изглаждам режима си с неговото намаляване :lol: :wink:

Аз съм същия като теб...
Всичко можах да откажа...хляб , тестени работи и всякакви бисквитки и какви ли не "боклуци"...от една година не съм ял такова нещо , но плодовеееее немога да откажа...
Сега съм 49 кг. и съм качил 1 кило , но бях все пак близо 90 кг. , та поне плодове да си ям... ох :oops:

cocolino
12th September 2006, 23:52
аз нямам намерение да се откажа от тях, няма да ги ям вечер примерно, ще ги намаля като количество, но няма да се откажа!Ще се боря! :lol: :wink:

bimbi
12th September 2006, 23:54
Сега съм 49 кг.ъ?

blagovest
12th September 2006, 23:56
аз нямам намерение да се откажа от тях, няма да ги ям вечер примерно, ще ги намаля като количество, но няма да се откажа!Ще се боря! :lol: :wink:

Браво Коколино само така!
Ще се борим с тях!
От сега замислям какво да си хапна утре...а как ми се яде кекс да си приготвя с подсладител...или пък крем карамел или мляко с ориз или грис....ех колко много възможности , но всички лоши...
Но все пак ги правя с подсладител и пълнозърнесто брашно така че... :P

леля мичИ
13th September 2006, 00:03
blagovest, извинявай за любопитството, ама правилно ли разбрах- бил си 90кг., сега си 49кг. и продължаваш да пазиш диета... :shock:
ми ти на к`во искаш да заприличаш бе човек...? :roll:

neli4ka
13th September 2006, 00:04
На мен ми се ядът плодове само,когато ги гледам в магазина.Купувам си,каквото ми е харесало оставям ги в кухнята без да ги пипна=на буклука.Не знам защо съм такава.А Кексове,сладкиши и т.н.мразяяя.
Чак ми се повдига,като си го помисля. :x

Emmalfy
13th September 2006, 01:00
И аз го имам тоя проблем с повечкото плодове вечер или по-скоро нощем .( то да бяха само плодове де :( ! Ама се консултирах с диетоложка и с разни разбирачи и ми казаха следното - не е голям грях да се хапват плодчета вечер ,стига да са от по ниско въглехидратните.И си купих една книжка с всичките храни ,за които човек може да се сети и техните хранителни стойности :D Май от плодовете тези ,,вечерните " са -
кайсии 1 средна - 3.9 гр въгл
боровинки -100 гр- 4.2 гр въгл /освен това малини и касис
пъпеш 100гр ( около един среден резен) -6,6 гр въгл
диня 200гр ( среден резен) -10,2 гр въгл
портокали - 1 среден- 12,5 гр въгл
праскова -1 средна - 11,3 гр въглехидрати

Освен това консумацията на плодчета не трябвало да бъде успоредно преди лагане ,а да има някакъв интервал от поне 30 мин.
Аз обаче смело си набивам каквото предлага сезона като плодове преди лягане и не че отслабвам,ама поне не дебелея :D

грамофон
13th September 2006, 10:45
Чесно да се кажа май са повече от 1 килограм...ужас
Но не са банани , а ябълки , портокали , грозде , праскови...току що ги изядох и са повече от килограм :roll:

тогава ги яж преди 19 часа и гледай да се движеш след това, разходи се някъде навън за 20 минути, побягай на едно място изобщо се раздвижи преди лягане. но това само ако изядеш 1 кило иначе ао си изядеш 1-2-3 плода няма проблем те са само вода и фртуктоза, а гликозата ще ти попълне чернодробният гликоген и ще ти подържа кръвната захар докато спиш. особено ако сънуваш голямо хранене ще му падне на мозъка:)))))

cranberry
13th September 2006, 12:25
На мен ми се ядът плодове само,когато ги гледам в магазина.Купувам си,каквото ми е харесало оставям ги в кухнята без да ги пипна=на буклука.Не знам защо съм такава.А Кексове,сладкиши и т.н.мразяяя.
Чак ми се повдига,като си го помисля. :x

аз пък тебе те мразя хехехе
шегувам се, ама толкова ми се иска да не обичах и аз сладкооо

blagovest
13th September 2006, 20:55
Мерси много за съветите!!!
Emmalfy искам да те питам от къде си купила и колко струва тази книга с калориите? :)

blagovest
13th September 2006, 21:00
blagovest, извинявай за любопитството, ама правилно ли разбрах- бил си 90кг., сега си 49кг. и продължаваш да пазиш диета... :shock:
ми ти на к`во искаш да заприличаш бе човек...? :roll:

Да правилно си разбрала... :roll:
Сега си ги държа килограмите , но спазвам някои правила...

bimbi
13th September 2006, 21:19
на колко години си и на каква височина са тия 49 килограма :shock: 8)

blagovest
13th September 2006, 21:21
на колко години си и на каква височина са тия 49 килограма :shock: 8)

Скоро ще направя 17 и съм близо 170 висок... :)

Atlantida
13th September 2006, 21:34
ЪЪЪ....не са ли ти малко???

blagovest
13th September 2006, 21:50
Ами не...
Така се чувствам добре! :lol:

леля мичИ
13th September 2006, 22:14
Скоро ще направя 17 и съм близо 170 висок... :)Щом е такава работата БРАВО взел си се в ръце , поздравления за волята.... :wink:

blagovest
13th September 2006, 22:31
Скоро ще направя 17 и съм близо 170 висок... :)Щом е такава работата БРАВО взел си се в ръце , поздравления за волята.... :wink:

Мерси много!
Всичко е в калориите.
Е например не съм ял нищо тестено от 1 година освен хляб Бонус...
Но слабостта са ми сладките неща...може ли някой да сподели как се справя с тях?

cocolino
13th September 2006, 22:39
браво за волята...да, но тази диета се е превърнала направо в мъчение :( - нищо тестено от една година??? :shock: :shock: :shock: (освен хляба, ама то оставаше и без него :wink: )...това е направо убийствено и защо...защо е всичко това и отказването от сладките неща, защото просто не си съзададеш режим, в който от време на време да си ги позволяваш - един път седмично, два пъти...но такова ограничение губи малките радости в живота :lol: , според мен :wink: :D

леля мичИ
13th September 2006, 22:48
На мен не ми се налага да се "справям" със сладкото, щото не обичам... :) Много рядко хапвам нещо сладичко и то к`во да е, щото все ми е едно.... само задоволявам нуждите на организма ми. Ако ми се изчисли количеството сладко за година, сигурно ще е равно на около 10 - 15 шоколада.....и добре ,че е така ,че каквато съм лакомия... :wink:

cocolino
13th September 2006, 22:52
на мен ще ми е 10-15 шоколада за две седмици-три максимум :lol: сигурно(като количество на сладки неща, не че ям толкова много шоколади :wink: )Всеки ден ям(е сега напоследък не всеки :wink: ), май се е превърнало в нещо като пристрастяване :oops: :roll: , но организмът ми е свикнал с това като че ли :roll:

TedyK
13th September 2006, 23:54
...Проблема ми е ,че ям много плодове късно вечер...


Така като те чета няколко неща ми се губят като информация.
1. за колко време смъкна тези килограми
2. за този период увеличи ли ти се мускулната маса
3. малко ми заучи като анорексия цялата работа.
Плодовете си ги яж колкото искаш и когато искаш, защото сега е периода в които растеш и имаш нужда точно от плодове и зеленчуци. Така, че успех.

blagovest
14th September 2006, 00:22
браво за волята...да, но тази диета се е превърнала направо в мъчение :( - нищо тестено от една година??? :shock: :shock: :shock: (освен хляба, ама то оставаше и без него :wink: )...това е направо убийствено и защо...защо е всичко това и отказването от сладките неща, защото просто не си съзададеш режим, в който от време на време да си ги позволяваш - един път седмично, два пъти...но такова ограничение губи малките радости в живота :lol: , според мен :wink: :D

Не не е вярно...
Просто не изпитвам никаква потребност да ям пици...
А сладко ям всеки ден , но с подсладител...например вафли , шоколади сладоледи и т.н. :wink:
И задължително си броя калориите... :D

blagovest
14th September 2006, 00:27
...Проблема ми е ,че ям много плодове късно вечер...


Така като те чета няколко неща ми се губят като информация.
1. за колко време смъкна тези килограми
2. за този период увеличи ли ти се мускулната маса
3. малко ми заучи като анорексия цялата работа.
Плодовете си ги яж колкото искаш и когато искаш, защото сега е периода в които растеш и имаш нужда точно от плодове и зеленчуци. Така, че успех.

За около 2 месеца ги смъкнах...
Не съм загубил много мускулна маса...
Замалко щях да прескоча границата на анорексията , но се овладях.... :)

Мерси за съветите... :wink:

{5q}
14th September 2006, 03:32
и аз съм 49-50 кг на 17 и съм 168 за момиче да...ама не се ли чувстваш малко слабичък за момче все пак ама щом се чувстваш добре браво мисля че това за плодовете няма да ти повлияе е все пак е до организъм ама аз редовно нищо не ям цял ден и на вечеря наваксвам и ставам като бремена :oops: :lol:

blagovest
14th September 2006, 11:29
и аз съм 49-50 кг на 17 и съм 168 за момиче да...ама не се ли чувстваш малко слабичък за момче все пак ама щом се чувстваш добре браво мисля че това за плодовете няма да ти повлияе е все пак е до организъм ама аз редовно нищо не ям цял ден и на вечеря наваксвам и ставам като бремена :oops: :lol:

И аз правя така!
Вечер се наплюскам като за световно... :)

cocolino
14th September 2006, 11:33
хаха...това май е тенденция на 17-годишните :lol: и аз вечер се зареждам все едно три дни няма да ям :lol: :wink:

blagovest
14th September 2006, 11:36
хаха...това май е тенденция на 17-годишните :lol: и аз вечер се зареждам все едно три дни няма да ям :lol: :wink:

И ти сигурно като нас с боклуци...вафли,солети,кекс ета и мнооогоооо плодове нали! :lol:

cocolino
14th September 2006, 11:55
е не аз не ям толкова плодове, максимум три плода на ден :oops: ...а иначе вечер, каквото сладко има - шоколад, бисквите, шейкове и горещи шоколади, вафли, солети, бонбони, сладолед(мноооого сладолед :lol: ), даже и през зимата си ям горе-долу толкова, колкото и през лятото :lol: Сега съм решила една седмица да ги огранича да видя дали ще се справя със задачата, но мисля, че ще успея....не съм яла сладолед от миналия петък :( (това е ултра дълъг период за мен :lol: )

{5q}
14th September 2006, 18:24
и аз не ям мн плодове ми ядене и мн хляб ии мн неправилно се храня ама нали ми е вкусно така :roll: то за плодовете ако беше според мен те помагат витамини ала бала....ама да ядеш манджи като мен е мн зле :1242:

parisss
18th September 2007, 18:09
еми blagovest ще обясниш ли как точно ги свали тия кг :?: :?: :o

liophy
19th September 2007, 10:04
Благовест е последният човек, чийто мнения трябва да слушаш в този форум. Той е образец за наздравословно и вредно сваляне на килограми. Типичен анорексик. И още по типично за такъв, все още не го осъзнава напълно.

blagovest
19th September 2007, 12:25
Благовест е последният човек, чийто мнения трябва да слушаш в този форум. Той е образец за наздравословно и вредно сваляне на килограми. Типичен анорексик. И още по типично за такъв, все още не го осъзнава напълно.


Благодаря за милите думи...първо въобще не вярно...може да не съм ги свалил здравословно,но поне няма последствия и второ не съм АНОРЕКСИК защото ям от абсолютно всичко!


Ае мнооо ти здрае.... :D

Renkata
19th September 2007, 12:44
Благодаря за милите думи...първо въобще не вярно...може да не съм ги свалил здравословно,но поне няма последствия и второ не съм АНОРЕКСИК защото ям от абсолютно всичко!


Ае мнооо ти здрае.... :D
Почни да се лекуваш :evil: . Или поне мълчи, че ако някое дете ще се подведе по теб! Дано се осъзнаеш скоро, че ще е пагубно за теб самия!
Сори, ама не можах да се сдържа :evil:

blagovest
19th September 2007, 20:07
Благодаря за милите думи...първо въобще не вярно...може да не съм ги свалил здравословно,но поне няма последствия и второ не съм АНОРЕКСИК защото ям от абсолютно всичко!


Ае мнооо ти здрае.... :D
Почни да се лекуваш :evil: . Или поне мълчи, че ако някое дете ще се подведе по теб! Дано се осъзнаеш скоро, че ще е пагубно за теб самия!
Сори, ама не можах да се сдържа :evil:

Забранявам повече коментари относно мен! Кое да осъзнавам,че ям от всичко...ок осъзнах го!

Beautiful_
19th September 2007, 20:26
абе уж не трябвало след два следобяд, ти за вечер ми говориш. ама то зависи и през деня колко ядеш - ако се тъпчеш едва ли плодовете ще са ти проблема :P
за пръв път чувам такова нещо :? плодовете са полезни в неограничени количества и без значение по кое време се приемат. те са естествен източник на витамини и не виждам нищо по-добро от тях в този смисъл. а вечер не трябва да се ядат само цитросови плодове, тъй като са богати на витамин С, който възбужда организма.

bimbi
19th September 2007, 20:29
абе уж не трябвало след два следобяд, ти за вечер ми говориш. ама то зависи и през деня колко ядеш - ако се тъпчеш едва ли плодовете ще са ти проблема :P
за пръв път чувам такова нещо :?еми тук във форума на няколко места го четох, от различни хора - ако искаш да отслабваш, плодове след 14 часа не се препоръчват, заради фруктозата. ако не си на диета, естествено няма проблем

Beautiful_
19th September 2007, 20:31
а какво става след 14 часа с фруктозата?

bimbi
19th September 2007, 20:43
няма време да я изразходиш мисля, и се складира в дупиту :lol:

Beautiful_
19th September 2007, 20:51
хм...мерси за разяснението, но не мислят че има някаква логика, и че въобще е вярно на практика. то си има метаболизъм, чрез който фруктозата се разгражда. а той намалява когато на човек му се спи. по тази причина не трябва да се яде преди сън.

valhalla
19th September 2007, 20:57
айде и аз да се вкюча по темата с плодовете...
знам, че повечето експерти тук ще ме освиркат, но аз го намирам за изключително тъпо да не ядеш плодове, пък витамините да си ги набавяш чрез хапчета... :roll:
не убеждавам никого, но и неискам мен да ме убеждават колко се пълнеело от плодовете... е, много ясно, че зависи от количествата, ама... аз си знам, че е хубаво всеки ден да си имаш минимум 5 порции плодове и зеленчуци... :wink:

Мария Василева
19th September 2007, 22:45
аз си мисля, че ако не гониш спортни постижения и се чувстваш добре, valhalla - няма проблем! то си е и до организъм. :3000:

valhalla
20th September 2007, 11:44
10х, Мария!
И аз така мисля... :D