PDA

View Full Version : Вечеря?


pyceHka
14th September 2006, 21:13
темата за плодовете вечер ме накара да запитам: какво аджеба е най-добре да се яде на вечеря? какви храни?

cranberry
14th September 2006, 21:15
зелен4уци
кислео мляко
месо на скара

cocolino
14th September 2006, 21:50
а леки супички стават ли? :roll: с една филийка хляб(тъничка :wink: ),аз така ям - вечерям около 8,8:30, а понякога и по-късно :oops: , но по принцип до 9 каквото е сготвено и после към 10,10:30 като огладнея и ми се прияде нещо сладичко си взимам една кофичка кисело мляко 2% или плод - ябълка.Добре ли е така, мисля, че не е много тежка вечеря това, пък ако е....нз какво по-леко :roll:

Yansi
14th September 2006, 22:15
Абре cocolino, чедо тебе трябва да ти забранят :wink: да пишеш из форум диети щото само като ти чета мненията ми иде да се удавя в слюнка :lol: ма недей така разваля дисциплината на диетуващия народ :girl_haha:
(да не ми се разсърдиш сега :wink: майтапя се :) )

А по темата-вечер е най-добре да се наблегне на салатки, пилешко филенце, бяла риба и по възможност без въглехидрати.
Аз понеже тренирам доста късно вечер като се прибера пийвам един протеинов шейк и бързо си лягам :D

pyceHka
14th September 2006, 22:26
да, cocolino всява смут в редиците на гладниците /брех чак рима вкарах :D/

а иначе аз вечерям към 7-7.30, обикновено някаква салата. обаче винаги след ядене изпитвам невероятен "глад" за нещо сладко, ако ще и един бонбон да е. не знам, това изграден навик от детството ли е, или физиологична потребност, ама е много гадно :) обикновено хапвам някакъв плод и проблемът е решен. но въпросът е какво сладко мога да си позволя след вечеря? примерно натурален шоколад става ли?

estrella
14th September 2006, 22:29
Щом е натурален шоколада, става:) И един бонбон да изядеш, пак няма да ти стане нищо;) АКо не правиш като ме, разбира се:) Аз заспивам пред телевизора, а когато след около два часа се преместя в спалнята, по пътя мога да изям ( и го правя) по половин пакет шоколадови бисквити.

pyceHka
14th September 2006, 22:30
ау аз ако стоя в кухнята малко по-дълго ще опустоша всичко
затова бързам да се изнеса пред пц-то :)

Yansi
14th September 2006, 22:44
въпросът е какво сладко мога да си позволя след вечеря? примерно натурален шоколад става ли?
Не :D
Защо не пробваш да пиеш малко преди лягане млечно-яйчен протеин с вкус на шоколад?толкова сладки са ги издокарали, че направо лошо да ти стане от сладост :D

pyceHka
14th September 2006, 22:45
въпросът е какво сладко мога да си позволя след вечеря? примерно натурален шоколад става ли?
Не :D
Защо не пробваш да пиеш малко преди лягане млечно-яйчен протеин с вкус на шоколад?толкова сладки са ги издокарали, че направо лошо да ти стане от сладост :D

ако калориите на този шейк са под 100 ;)

Yansi
14th September 2006, 22:58
ако калориите на този шейк са под 100 ;)

На дозата която аз пия калориите са около 80 :)

blagovest
14th September 2006, 23:05
ако калориите на този шейк са под 100 ;)

На дозата която аз пия калориите са около 80 :)

А от къде може да се купи този шейк?

Yansi
14th September 2006, 23:12
А от къде може да се купи този шейк?

Има ги в спортните магазини, а също и в била там мисля ,че бяха на нутрим, а аз се запасявам от залата.Става въпрос за протеин :)

{5q}
14th September 2006, 23:18
мии пържени картофки редовно си хапвам или каквото е наготвено по половин франзела или 3-4 филиики (от нарязания хляб там са тънички :oops: ) като за десерт редовно към 10 ям бонбони вафла или разни боклучета :lol: и ако съм още гладна към 12 си правя салата за да не ми стане тежко на стомаха понякога през ноща огладнявам но си мисля колко хубаво ще си похапна на другия ден и заспивам по бързо..уж :oops: :lol: :lol:

blagovest
14th September 2006, 23:31
А от къде може да се купи този шейк?

Има ги в спортните магазини, а също и в била там мисля ,че бяха на нутрим, а аз се запасявам от залата.Става въпрос за протеин :)

А за какво са точно тези шейкове?
Спомагат ли за отслабване?
Може ли да се надебелее от тях? 8)

Yansi
14th September 2006, 23:49
А за какво са точно тези шейкове?
Спомагат ли за отслабване?
Може ли да се надебелее от тях? 8)

Протеина спомага за мускулния разтеж :)
-Може да се използва в период на покачване на мускулна маса
-Може да се използва като добавка към храненето в период на изчистване на мазнините
-Използването на гладно (няколко пъти дневно)има благоприятен ефект в/у анаболните хормони, инсулина и хормона на растежа
Има много различни протеини с различно съдържание на белтъци и въглехидрати.Ако се приема такъв с висок процент въглехидрат(те се наричат гейнери)може и да напълнееш :D От тези с висок процент белтъчини няма да напънееш, но и хранителния режим е от значение :)

cranberry
15th September 2006, 07:46
а леки супички стават ли? :roll: с една филийка хляб(тъничка :wink: ),аз така ям - вечерям около 8,8:30, а понякога и по-късно :oops: , но по принцип до 9 каквото е сготвено и после към 10,10:30 като огладнея и ми се прияде нещо сладичко си взимам една кофичка кисело мляко 2% или плод - ябълка.Добре ли е така, мисля, че не е много тежка вечеря това, пък ако е....нз какво по-леко :roll:

хубаво е да ограни4иш въгл до 1вата половина на деня, един вид вляба, шоколада, дори и 4ерен, плода - лошо няма ако е в приемливо коли4ество - по малко - но в тази 4аст на деня, когато метаболизма ти е по-бърз

cocolino
15th September 2006, 12:23
Абре cocolino, чедо тебе трябва да ти забранят :wink: да пишеш из форум диети щото само като ти чета мненията ми иде да се удавя в слюнка :lol: ма недей така разваля дисциплината на диетуващия народ :girl_haha:
(да не ми се разсърдиш сега :wink: майтапя се :) )



Неее, как ще се сърдя, глупсти :lol: аз просто питам навсякъде всякакви въпроси :lol: ...и май малко късно вечерям, ама сега кат почнах и даскало ще се връщам в 18:30 и веднага да вечерям към 19:00 ми е раничко нещо :P ...но ще видим...е аз мислех, че не е толкова сериозна вечерята :roll: :oops: , уви не е така :lol:

mikse
15th September 2006, 15:25
Ако се ограничи храненето до 18 ч. има ефект, , преди това може да се хапва спокойно. При мен лично имаше ефект, свалих само като се отказах от хранене след 18 ч..Това съвсем не означава, че ако примирам от глад няма да хапна нещо. Аз не сам привърженик на крайностите. Освен това съм забелязала, че най-много свалям, когато престана да мисля за това и това да ми бъде цел.

cocolino
15th September 2006, 15:52
Аз не сам привърженик на крайностите. Освен това съм забелязала, че най-много свалям, когато престана да мисля за това и това да ми бъде цел.

да, голямо значение има и психическата нагласа според мен...аз примерно, когато си хапвам нещо сладко, парче торта или пържени картофи със сирене, кетчуп...и всякакви такива примамващи неща никога не си мисля в момента на яденето:"Ооо, толкова е калорично всичко това...ох, как ще го сваля, защо го ям това сега, после ще карам 1 час вело само за изгарянето на 1/3 от него..."(пример е това :wink: ), може би и затова толкова не качвам, просто се наслаждавам на храната, след това спортувам и си давам почивка като на следвищия ден не започвам с чипс или нещо такова :lol: Така че и аз не съм за пълното отказване, за тоталното ограничение, няма смисъл от такива неща :wink: а иначе и аз съм чувала, че яденето към 18 часа се отразява изключително добре, но аз в 18 още ще съм по средата на последния си час в у-ще и няма как да вечерям толкова рано :(

грамофон
15th September 2006, 22:22
зеленчуци и 1 плод по избор(може и 2)

Atlantida
16th September 2006, 09:02
За най-късния час на хранене според мен има значение и личната..програма,начин на живот.Ако си лягаш в 24ч. и вечеряш в 17-18ч. после точно преди лягане може пак да си граден..Аз си лягам към 23ч и ям последно към 19-20ч. понеже иначе огладнявам зверски точно преди лягане.

cranberry
16th September 2006, 10:58
въпросът е какво сладко мога да си позволя след вечеря? примерно натурален шоколад става ли?
Не :D
Защо не пробваш да пиеш малко преди лягане млечно-яйчен протеин с вкус на шоколад?толкова сладки са ги издокарали, че направо лошо да ти стане от сладост :D

въобще след ве4еря и като цяло след 14-16ч. не е хубаво да си позволяваш квото и да било сладко/въгл, ако целиш да направиш нещо де

cranberry
16th September 2006, 11:00
Ако се ограничи храненето до 18 ч. има ефект, , преди това може да се хапва спокойно. При мен лично имаше ефект, свалих само като се отказах от хранене след 18 ч..Това съвсем не означава, че ако примирам от глад няма да хапна нещо. Аз не сам привърженик на крайностите. Освен това съм забелязала, че най-много свалям, когато престана да мисля за това и това да ми бъде цел.

имай предвид 4е принципно не е мн ок за здравето да има пове4е от 12 4Аса между ве4ерята и закуската, което ще ре4е, 4е ако ве4еряш преди 6пм, ще е добре да закусваш преди 6ам
тъпо

TedyK
16th September 2006, 17:07
Купувате си Cottage cheese и вечер към 22 спокойно може да си хапнете от него 2-3 големи лъжици.
А това с бонбоните след вечеря се появява, ако се застоя пред TV. Ако съм в друга стая даже не ми идва на ум за ядене след нормалната ми вечеря.

mikse
20th September 2006, 16:00
имай предвид 4е принципно не е мн ок за здравето да има пове4е от 12 4Аса между ве4ерята и закуската, което ще ре4е, 4е ако ве4еряш преди 6пм, ще е добре да закусваш преди 6ам
тъпо[/quote]
:oops: Ами аз правя още по-лошо ...не закусва.Първото ми хранене за деня е към 12 ч. :?