PDA

View Full Version : Кренвиршите


cocolino
17th September 2006, 21:00
Мнение за кренвиршите? :D Някои казват, че са диетични, има ли нещо такова :roll:

Yansi
17th September 2006, 21:10
Мойто мнение е ,че са боклуци.Само ако знаете какви ужасии съм чувала за начина им на приготвяне и това което слагат вътре :shock: направо ми настръхва косата...избягвам да ги консумирам независимо дали са калорични или не.то всъщност като не се знае какво съдържат как би могло да се изчисли колко калории имат :?

грамофон
17th September 2006, 21:11
:))да диетични са, защото са много много богати на фибри идващи от тоалетната хартия която слагат вместо месо:))))))))))). Иначе ако няма тоалетна хартия и са от 100 процентово месо пилешко само протеин и то свръхкачествен.

cocolino
17th September 2006, 21:12
на мен също са ми казвали, че е малко съмнителен начина им на приготвяне...нз какво точно, но съм чувала и въпреки това мн не вярвам.Зам ного неща просто така си говорят, хапвам си доста често, горе-долу почти всяка седмица 8)

BoXko
17th September 2006, 21:13
разпраят че от 50 килограма месо праили 120 килограма кревиши ли нещо такова

cranberry
17th September 2006, 21:21
:))да диетични са, защото са много много богати на фибри идващи от тоалетната хартия която слагат вместо месо:))))))))))). Иначе ако няма тоалетна хартия и са от 100 процентово месо пилешко само протеин и то свръхкачествен.

ей тука си мноооого прав

cocolino
17th September 2006, 21:21
е да де, то за месото е ясно, че се лъже...и по-скоро соя слагат,отколкото да има месо :lol: но пък като е вкусно, кво от това :lol: мисля,че не е вредно :roll:

blagovest
17th September 2006, 21:32
е да де, то за месото е ясно, че се лъже...и по-скоро соя слагат,отколкото да има месо :lol: но пък като е вкусно, кво от това :lol: мисля,че не е вредно :roll:

Коколино ,мисля ,че искаш да чуваш отговори които тебе да те удовлетворят... :twisted:
Щом ти се яде яж ги,а не опровергавай непрекъснато мненията на другите...
И ти си като мен...и аз съм със същите проблемо ,но Все пак за кренвиршите те са прави
Докогато не видя да го правят пред мен няма да се успокоя! :wink:

Reminder
17th September 2006, 21:40
Мнение за кренвиршите? :D Някои казват, че са диетични, има ли нещо такова :roll:
Боклук.

TedyK
17th September 2006, 23:39
правят ги от кучето на съседа :lol:

Reminder
17th September 2006, 23:49
правят ги от кучето на съседа :lol:
Де да беше така. Правят гоот това, което изметат от пода + соя.

TedyK
18th September 2006, 01:03
правят ги от кучето на съседа :lol:
Де да беше така. Правят гоот това, което изметат от пода + соя.

звучи вкусноооооооооо

Цвета С
18th September 2006, 10:38
Аз вече не ги ям .Дори фактът ,че кучето ми ,което всичко яде,тях не ги и помирисва говори достатъчно :wink: :wink:

TedyK
18th September 2006, 15:52
ми то е подушило някоя негова приятелка смляна на салам и от солидарност не я изяжда. :lol:

Цвета С
18th September 2006, 16:50
най-вероятно ,въпреки че той няма приятели,не че всичките са станали на кренвирши,просто той знае ,че е с родословие и си мисли ,че е аристократ и не си общува с другите,та сигурно и за това не яде кренвирши,не иска да има съприкосновение с др кучета по никакъв начин :lol: :lol:

TedyK
18th September 2006, 17:51
това ще да е истината. веданга му спретни угощение с пресни пържолки.

cocolino
18th September 2006, 18:39
[quote="blagovestКоколино ,мисля ,че искаш да чуваш отговори които тебе да те удовлетворят... :twisted:
Щом ти се яде яж ги,а не опровергавай непрекъснато мненията на другите...
И ти си като мен...и аз съм със същите проблемо ,но Все пак за кренвиршите те са прави
Докогато не видя да го правят пред мен няма да се успокоя! :wink:[/quote]

За първото - да :lol: Кой не иска да чува мнения, които го удовлетворяват :wink: :lol: Не ги опровергавам, просто изказвам мнение, което не е задължително да е вярно :wink: ....може и да не са особено....как да кажа..."чисти" кренвиршите, добре съгласявам се, но аз ям от години и нищо не ми е ставало 8) (да чукнем на дърво засега)

pyceHka
18th September 2006, 18:42
може и да не са особено....как да кажа..."чисти" кренвиршите, добре съгласявам се, но аз ям от години и нищо не ми е ставало 8) (да чукнем на дърво засега)

ама ти ако чакаш да умреш от ядене на кренвирши :lol: :lol: :lol:

TedyK
18th September 2006, 18:45
а то какво трябва да ти стане от тях. идеята при спазване на здравословното хранене е да ядеш чисто месо, а не такова с примеси на соя.

cocolino
18th September 2006, 18:49
ми да ми стане лошо :lol: кво друго да очаквам, ако не е вредно какъв е проблема...че не е здравословно ли? :lol: :wink:

pyceHka
18th September 2006, 18:53
ако не е вредно какъв е проблема...че не е здравословно ли? :lol: :wink:

е те тва изказване ме уби :shock:

cocolino
18th September 2006, 18:58
разбиващо нали :lol: ...ако трябва да си говорим за здравословни неща, то много от тях не са такива и никой не се отказва от тях - чипс, бисквити, кво още....и т.н....аз говоря да има нещо наистина вредно за организма на човека в кренвиршите, а иначе се съгласих вече, че не са осолено здравословни :wink:

TedyK
18th September 2006, 21:25
с тези умни, женски очи :lol: опитай се да ги спреш за месец. след това ги започни отново. ще видиш дали ще са ти толкова вкусни. ще усетиш солта в тях и всяка една сбирщина от месо.
тук при мен
6 бр. кренвирши от пилешко + телешко са 0.89 $.
4 бр. бяло пилешко месце с грамаж я има я не 500гр. са 4.60$ (вариращо в зависимост от грамажа в опаковката).
обикновено тук за каквото плащаш това получаваш. сметни сега "тъпите" американци защо ли такива цени са сложили.

cranberry
19th September 2006, 10:36
аууу снощиии какви вкусни пилешки бут4ета си накупих - такива от пиле на грил, напрао си облизах пръст4енцата

cocolino
19th September 2006, 10:50
ее то аз не ги ям толкова често, веднъж на две седмици може би :roll:

denissse
19th September 2006, 11:19
от техникума водиха брат ми на някаква практика и откакто видя как се правят кремвирши не иска да види, а кво остава да яде, няма да изпадам в подробности, че е гадничко :wink:

Петко К
19th September 2006, 15:59
е да де, то за месото е ясно, че се лъже...и по-скоро соя слагат,отколкото да има месо :lol: но пък като е вкусно, кво от това :lol: мисля,че не е вредно :roll:

Много неща са вкусни, което не значи, че не се вредни.

разбиващо нали :lol: ...ако трябва да си говорим за здравословни неща, то много от тях не са такива и никой не се отказва от тях - чипс, бисквити, кво още....и т.н....аз говоря да има нещо наистина вредно за организма на човека в кренвиршите, а иначе се съгласих вече, че не са осолено здравословни :wink:

Аз например съм се отказал от изброените от теб боклуци и не съжалявам. И не съм единствен. И без тях се живее прекрасно, повярвай ми.
Не знам ти какво разбираш под "наистина вредно", но понякога последствията се проявяват след години, а вредните влияния имат навика да се натрупват.

И не знам кое им е вкусното на кренвиршите - пълен боклук, повечето марки не стават дори за ядене. И отгоре на всичко са на цената на истинското месо!

TedyK
19th September 2006, 16:32
от техникума водиха брат ми на някаква практика и откакто видя как се правят кремвирши не иска да види, а кво остава да яде, няма да изпадам в подробности, че е гадничко :wink:

сподели ги подробностите ако обичаш така ще помогнеш на някой хора да видят какво ядът.

cocolino
19th September 2006, 19:33
от техникума водиха брат ми на някаква практика и откакто видя как се правят кремвирши не иска да види, а кво остава да яде, няма да изпадам в подробности, че е гадничко :wink:

сподели ги подробностите ако обичаш така ще помогнеш на някой хора да видят какво ядът.

ок, ок, това беше за мен нали :lol: ...аз съм наясно, че тези неща не са ПОЛЕЗНИ, но не съм много сигурна относно това дали са вредни(ее даже в рима почнах :lol: )(за кренвиршите специално говоря), поемам си отговорността...имам предвид под наистина вредни примерно...какво какво...ми нанасят щети на определен човешки орган, черен дроб, бъбреци...(давам пример просто :wink:) , защото нямам представа какво съдържат реално :oops: и всъщност точно затова питам, не споря с никой :!: и нямам намерение да убеждавам някой да ги яде :!:

kattiepd
24th September 2006, 05:58
с риск да опропастя апетита ви за кренвирши до края на живота ви,ще ви разкрия как се приготвят:
представете си птицекланица,пълна с кокошки....така... хващат кокошката,режат и главата(не е много сигурно,понякога не) и я хвърлят в една машина,която я накълцва на каша,така както си е с перата,краката,кокалите,въ решностите....след това кръвта се отцежда,а "месото" се смесва с други вкусотии за увеличаване на обема,опушва се за да замирише на "вкусно",пакетира се и се доставя на потребителите...
Bon Apetit!

TedyK
24th September 2006, 14:32
mmm а как приготвят телешките тогава? онзи ден нали ми се наложи да ям ход дог и човека ми вика ми то в вашата държава имате ли такова нещо? а как го приготвят? казвам това е тайна за 99% от населението както и тук при вас.

FlashDancer
10th October 2006, 11:50
всъщност като не се знае какво съдържат как би могло да се изчисли колко калории имат :?

Не е необходимо да се знае какво съдържа един продукт, за да се открие колко калории има.

C няколко съвсем прости домакински предмета всеки може да си направи калориметър у дома.

http://www.panther.k12.nf.ca/science_projects/jelliott/Calorimeter_files/frame.htm#slide0001.htm

TedyK
15th October 2006, 09:43
според мен не са важни калориите, а ниския ГИ.

ГЕ
17th October 2006, 00:28
Повечето кренвирши са пълни със соя и лой как може да са диетични?

cocolino
17th October 2006, 22:53
според мен не са важни калориите, а ниския ГИ.
да,доскоро броях калории,но всъщност важно е как са разпределени като съотношение въглехидратите,мазнините и белтъчините в тези калории :wink:

TedyK
18th October 2006, 08:15
според мен не са важни калориите, а ниския ГИ.
да,доскоро броях калории,но всъщност важно е как са разпределени като съотношение въглехидратите,мазнините и белтъчините в тези калории :wink:

така, така аз какво казвам в случая :lol: нисък ГИ какво означава :P

joy
18th October 2006, 08:20
така, така аз какво казвам в случая :lol: нисък ГИ какво означава :P
и какво означава, за непросветените като мен :lol:

Street
18th October 2006, 09:22
съседката ми работеше в Кен и точно с това се занимаваше... и казваше само едно :arrow: не яжте кренвирши :lol:
сега работи в завода на Дерони и казва :arrow: не яжте лютеница :lol:

MachoMan
18th October 2006, 18:30
А пък аз от опит мога да ви кажа не си купувайте непакетиран хляб, не че и той не е ...., ама не съм бачкал в хлебозавод. :lol:

tsvety
19th October 2006, 21:56
Аз не разбирам защо точно кренвиршите сте нарочили -на коя храна знаете точните съставки и как е проготвена. На мен една жена , работеща в цех за месо ми каза, че си имат химикали, с които да накараш позеленяло месо да изглежда прясно и кърваво - така, че за какво си говорим.... :?

cranberry
19th October 2006, 22:33
темата е за кренвиршите и те са 1 от продуктите, за които в пове4е от сигурно, 4е са пълни с гадости
за другите неща, които ядем сигурно също, затва предложих идеята за ферми4ка, ама никой не ми обърна внимание
урбанизация кво да се прай

Street
19th October 2006, 23:14
Аз не разбирам защо точно кренвиршите сте нарочили

защото от край време се знае че там се слагат всички отпадъци от "меса" и какво ли не хрущяли.. а бе всичко ...

на коя храна знаете точните съставки и как е проготвена

на тази дето я правят баба и дято на село :lol: ...вкусотийки ;)

suzan
23rd October 2006, 18:57
това намерих за Кренвирши Сачи


Кренвирши от първокачествено телешко и свинско месо.

Състав на кренвиршите: телешко, свинско месо, сол, Е451, Е301, Е250, подправки
Хранителна стойност за 100 грама: 245 к/кал

Кренвирши Сачи Чикън


Кренвирши Сачи Чикън са с 30% пилешко месо за по-лек вкус.

Състав на кренвиршите: бяло пилешко месо, телешко месо, свинско месо, сол, Е452, Е300, подправки
Хранителна стойност за 100 грама: 245 к/кал

neli4ka
23rd October 2006, 19:30
Ми те си пишат каквото на тях и изнася.Няма да напишат,че има тоалетна хартия и т.н.

tsvety
23rd October 2006, 19:39
Не бе - може ли свински кренвирши (или свинско месо) да имат едни и същи калории като пилешки (съответно пилешко месо)

TedyK
24th October 2006, 13:02
Не бе - може ли свински кренвирши (или свинско месо) да имат едни и същи калории като пилешки (съответно пилешко месо)

е да не издребняваме сега :lol:

Gia
26th October 2006, 12:44
Аз обичам кренвиршите, особено онези с кашкавалчето...мммм.
Обаче е по-добре да не знаем какво има в тях наистина :)

Sunflowera
15th November 2006, 13:42
Едно време имах един съсед, който имаше месокомбинат. Той ми казваше никога да не ям кренвирши и пушено пиле. :lol:

TedyK
15th November 2006, 18:08
.... и пушено пиле. :lol:

защо?

cranberry
15th November 2006, 18:33
кой знае от де иде пушекът, накойто го пушат... :wink:

Sunflowera
15th November 2006, 18:43
Не бееее :lol: Опушват скапващи се пилета, затова.

TedyK
16th November 2006, 08:40
Не бееее :lol: Опушват скапващи се пилета, затова.

ааа ясно. те пък замразените като са много в ред....

Rusalka
22nd February 2007, 17:46
Няма да обяснявам много.Просто ще кажа,че съм работила в месарска фирма,където правят всичко и от тогава не ям нищо.Нито кайма,нито шпек,нито кренвирши,нищо,ама нищо.Дори и пари да ми предлагат пак няма да кусам. :3000:
Единственото месо което хапвам е чисто пилешко месо и риба.
Моя съвет е НИКОГА не яжте такива неща.
Ако ви се прияде мусака или сърмички,по-добре си вземете чисто месо и си го смилете сами.Така наистина ще хапнете месо,защото в другите "местни" продукти липсва!!!!!