PDA

View Full Version : Натуралните сокове


cocolino
18th September 2006, 18:59
Относно натуралните сокове - кои са най-полезни при диета...и въобще, и след диета като ежедневна консумация, които не съдържат много въглехидрати(за калориите почти всички са еднакви :wink: - до около 50 кал на 100мл)

cranberry
18th September 2006, 19:16
"натуралните сокове" в кутии не са натурални, имат мн захар и не са ок за диета
за пиене - вода, малко кафе без захар, 4ай без захар
без подсладители
ако ти е тооолкова гадно - с мааалко мед може
и с лимон4ета

TedyK
18th September 2006, 21:39
колежке, пак ме изпревари

правиш си лимон с вода и си представяш как пиеш лимонов сок. или си изцеждаш грейпфрут, ама той бил по полезен да се яде вместо да се цеди.

грамофон
18th September 2006, 21:45
на опаковката пише всичко каквото те интересува. производителите са длъжни да пишат съставките. за диетични ти препоръчвам -лимон, морков. 200-400 г споконо можеш да се пиеш, но зависи и от диетата ти.

cranberry
19th September 2006, 10:32
в моркова има доста въглехидратки

cranberry
19th September 2006, 10:33
колежке, пак ме изпревари

правиш си лимон с вода и си представяш как пиеш лимонов сок. или си изцеждаш грейпфрут, ама той бил по полезен да се яде вместо да се цеди.

ами ти спиш ние докато си 4ешем езиците
в тоя ред на мисли, наскоро ми се наложи да пия 1 малка водка, щото съвсем шяха да ме анатемосат, оба4е седя и си мисля, 4иста с лед мога да пие само абсолют ванилия или смирнофф ябълка, ама те са слади4ки и няма, и ся с кво с кво с кво и добре 4е сервитьорката беше пи4, викам й 1 вода и 1 4аша с мн лимони и сламка и лед
стана мноо свежо

cocolino
19th September 2006, 10:49
аа значи не са подходящи :roll: :x ...а за натурален сок - ананас :roll:

denissse
19th September 2006, 11:15
в кутиите наистина натуралните сокове не са натурални, когато ме оперираха в болницата докторите ми бяха забранили да пия, по - добре ти си изтисквай

cranberry
19th September 2006, 12:17
аа значи не са подходящи :roll: :x ...а за натурален сок - ананас :roll:
не

грамофон
19th September 2006, 15:33
в моркова има доста въглехидратки

пак се изказваш неподготвена, за теб във всички продукти имат много въглехидрати, в един средно голям морков има 5 г въглехидрат-това ако е много???. ти ако може изобщо да не ядеш въглехидрати ще е най добре. само да ти напомня че ако моемаш по-малко от 50 г вглехидрати на ден получаваш кетоза- това са 10 моркова.

кажи ми само как определяш че в един продукт има много въглехидрати ако съдържа повече от 2 грама въглехидрат на 100 г ли???????????????

Петко К
19th September 2006, 15:55
в моркова има доста въглехидратки

пак се изказваш неподготвена, за теб във всички продукти имат много въглехидрати, в един средно голям морков има 5 г въглехидрат-това ако е много???. ти ако може изобщо да не ядеш въглехидрати ще е най добре. само да ти напомня че ако моемаш по-малко от 50 г вглехидрати на ден получаваш кетоза- това са 10 моркова.

кажи ми само как определяш че в един продукт има много въглехидрати ако съдържа повече от 2 грама въглехидрат на 100 г ли???????????????

Кетоза може да получиш и с повече и с по - малко въглехидрати дневно, зависи от много неща.
Моркова не е подходящ по друга причина - Висок ГИ. Например, сготвените моркови са с по - висок гликемичен индекс (117) от белият хляб, картофеното пюре, корнфлейкса, стафидите и т.н.
За отслабване се препоръчват само нискогликемични въглехидрати, т.е. с ГИ под 50 - 60 или там някъде.

грамофон
19th September 2006, 16:03
в моркова има доста въглехидратки

пак се изказваш неподготвена, за теб във всички продукти имат много въглехидрати, в един средно голям морков има 5 г въглехидрат-това ако е много???. ти ако може изобщо да не ядеш въглехидрати ще е най добре. само да ти напомня че ако моемаш по-малко от 50 г вглехидрати на ден получаваш кетоза- това са 10 моркова.

кажи ми само как определяш че в един продукт има много въглехидрати ако съдържа повече от 2 грама въглехидрат на 100 г ли???????????????

Кетоза може да получиш и с повече и с по - малко въглехидрати дневно, зависи от много неща.
Моркова не е подходящ по друга причина - Висок ГИ. Например, сготвените моркови са с по - висок гликемичен индекс (117) от белият хляб, картофеното пюре, корнфлейкса, стафидите и т.н.
За отслабване се препоръчват само нискогликемични въглехидрати, т.е. с ГИ под 50 - 60 или там някъде.

за ги се гледа най-вече гликозата която се съдържа в храните. разбира се гликозата има най-висок гликемичен индекс.
моркова има 5 въглехидрати, да 5 грама наистена висок ги ммм:)
хляба има 75г въглехидрати
според теб кои има по голям шанс да ти покачи кръвната захар според мен хляба бие

за котезата определената преобладаваща граница е 50

TedyK
19th September 2006, 16:30
аа значи не са подходящи :roll: :x ...а за натурален сок - ананас :roll:

понякога мисля че юркаш тук здраво народа. как реши да пиеш сок от ананас точно. пии от диня най добре :lol:

cranberry
19th September 2006, 17:15
сигурно щото се знае, 4е от ананаса се слабеело, там нали аананасови таблетки али-бали

грамофон, сори за коментарите, т.нар. от теб "неподготвени изказвания", но проблемът си е в мен - опитвам се да премина към нещо като кетонен режим на хранене

TedyK
19th September 2006, 17:34
абе не знам ама обикновено бебета към 3 месец ги почват с морковите до колкото помня. защо ли? сигурно защото никак нямат захар в тях и въглехидрати.

dimi4
19th September 2006, 17:57
Добре бе хора,човек като ви слуша как се впрягате за един морков и може да се побърка.Ама наистина ли чак толкова се замисляте?Опитвам се да спазвам някакъв хранителен режим,но такъв живот е направо ад.Да се замислям и за морковите ли вече?Не знам дали аз бъркам или вашето е нормалното?

грамофон
19th September 2006, 19:31
Добре бе хора,човек като ви слуша как се впрягате за един морков и може да се побърка.Ама наистина ли чак толкова се замисляте?Опитвам се да спазвам някакъв хранителен режим,но такъв живот е направо ад.Да се замислям и за морковите ли вече?Не знам дали аз бъркам или вашето е нормалното?

ами аз съм привърженик на моркивите:) заради витамините А и Е в него, които много ми трябват, особено Е-значение - антистерилитетен витамин, участва в регулирането на образуването на сперматозоиди, участва в обмяната и повишава отлагането на мастноразтворимите витамини във вътрешните органи, има антиокислително действие спрямо вътреклетъчните масти и предпазва клетките от действието на токсични вещества, повлиява половите функции, спомага за заличаването на белезите след злополука и хирургическа намеса, повишава устойчивостта на организма към кислородния недостиг, участва в поддържането на тонуса на скелетната мускулатура

грамофон
19th September 2006, 19:33
абе не знам ама обикновено бебета към 3 месец ги почват с морковите до колкото помня. защо ли? сигурно защото никак нямат захар в тях и въглехидрати.

заради витаминчетата:))) а и е много са важни особено а дето трябва да поемаш от него близо до 1 г на ден при липса на този витамин, в смисъл ако не го даваш на детето си, ще е ниско и киораво:))

cocolino
19th September 2006, 19:37
Добре бе хора,човек като ви слуша как се впрягате за един морков и може да се побърка.Ама наистина ли чак толкова се замисляте?Опитвам се да спазвам някакъв хранителен режим,но такъв живот е направо ад.Да се замислям и за морковите ли вече?Не знам дали аз бъркам или вашето е нормалното?



всичко трябва да е в граници според мен :wink: не приемам ежедневното броене на калорийка по калорийка, освен ако не говорим за диета, ок ако е така седмица-две...но това да се превърне в начина на живот.. :roll: :? ...груба сметка може(около 300 закуска,500 обяд, вечеря - 500, нещо между всички хранения - 300 и това е, но да смяташ постоянно с калкулатора за калории, да си броиш една ли не колко гроздчета от гроздето си хапнал :lol: , това е доста обсебващо...свиква се, но.... :wink:

грамофон
19th September 2006, 19:56
Добре бе хора,човек като ви слуша как се впрягате за един морков и може да се побърка.Ама наистина ли чак толкова се замисляте?Опитвам се да спазвам някакъв хранителен режим,но такъв живот е направо ад.Да се замислям и за морковите ли вече?Не знам дали аз бъркам или вашето е нормалното?



всичко трябва да е в граници според мен :wink: не приемам ежедневното броене на калорийка по калорийка, освен ако не говорим за диета, ок ако е така седмица-две...но това да се превърне в начина на живот.. :roll: :? ...груба сметка може(около 300 закуска,500 обяд, вечеря - 500, нещо между всички хранения - 300 и това е, но да смяташ постоянно с калкулатора за калории, да си броиш една ли не колко гроздчета от гроздето си хапнал :lol: , това е доста обсебващо...свиква се, но.... :wink:

не ти трябва да броиш а повече движение събота и неделя, много мързеливи станаха хората. събота на разходка малко бягане спорт на планина и всичко ще се оправи:)

cocolino
19th September 2006, 20:06
ами да де и аз това казвам :lol: броенето на калории го приемам само по време на диета и после малко след диета (изключително важен за момент(според мен!), за преминаване от диета към нормално хранене, защото е опасно да не решиш да си "наваксаш" хапването, което си изпуснал :lol: )иначе аз съм 100% за спорта!и то не, защото помага само за фигура, за изгаряне на калории...който се занимава със спорт, с ативно движение, знае колко приятно е усещането след това, дори след 1 час тичане аз изпитвам една толкова приятна умора и знам, че освен, че съм работила за тялото си съм работила и за добро настроение, тонус, енергия!

TedyK
19th September 2006, 20:21
.....ако не го даваш на детето си, ще е ниско ...:))

отивам да тъпча моркови да си увелича ръстта от 172 на 175 тогава. :lol:

грамофон
19th September 2006, 22:00
.....ако не го даваш на детето си, ще е ниско ...:))

отивам да тъпча моркови да си увелича ръстта от 172 на 175 тогава. :lol:

то си е до бъзик, но аз така увеличих ръста си с така желаните 4 сантиметра и в момента съм 185:)))))))

cranberry
19th September 2006, 22:06
4естито

stay_near
19th September 2006, 22:06
.....ако не го даваш на детето си, ще е ниско ...:))

отивам да тъпча моркови да си увелича ръстта от 172 на 175 тогава. :lol:

то си е до бъзик, но аз така увеличих ръста си с така желаните 4 сантиметра и в момента съм 185:)))))))

как така си го увеличил :shock: на колко си години, колко време си ял моркови :lol: и сигурно по 1 кг на ден, за да пораснеш :lol: :wink:

TedyK
19th September 2006, 23:21
това с морковите става, ако тренираш баскет примерно и си ги ял в пердиода 1-17 год.

грамофон
20th September 2006, 14:14
.....ако не го даваш на детето си, ще е ниско ...:))

отивам да тъпча моркови да си увелича ръстта от 172 на 175 тогава. :lol:

то си е до бъзик, но аз така увеличих ръста си с така желаните 4 сантиметра и в момента съм 185:)))))))

как така си го увеличил :shock: на колко си години, колко време си ял моркови :lol: и сигурно по 1 кг на ден, за да пораснеш :lol: :wink:

когато бях на 20 години банани( в тях витамин А е по-малко) и моркови 1 килограм толкова може и повече, изляза купя си кило изям ги завиви всеки ден беше различно но понякога и повече от килограм съм изявал сега съм на 23

TedyK
20th September 2006, 15:22
съм на 23

хе, хе аз отдавна не съм на 23. толкова моркови и банани ако ям трябва да не излизам от фитнес залата цял ден.

stely2001
3rd October 2006, 11:40
Преди време ходих при доц. Байкова и тя ми каза,че натуралния сок може да е на "Phaner" от грейфурт или портокал с парченца. Единствен той бил без захар и може да ми замени един плод т. е 1 плод= 1 ч. сок.