PDA

View Full Version : Мислите ли, че е добре така....?


sasha
28th September 2006, 20:24
Привет на всички в този форум!
Бих искала да задам един въпрос и се надявам да ме посъветвате :roll:
Аз съм 165 и тежа 54 кг, дневно трябва да приемам около 1500 кал.мога ли примерно да ям веднъж на ден - на обяд и да поемам 1300 кал. вместо да се храня три пъти в деня...не е ли едно и също, така ще поемам необходимото количество храна, но не на три пъти, а веднъж, и даже ще го смалявам с 200 кал за отслабване около 1-2 кг :wink:

Atlantida
28th September 2006, 20:26
Определено НЕ Е добре! Защо? Най-краткия отговор е , че ще забави метаболизма супер много.

грамофон
28th September 2006, 21:10
със сигурност не:) и без екперименти.ако решиш да пробваш получаваш коплект:
1. подут стомах
2. язва
3 гадене при поемането наведъж
4. занижаване на метаболизма
5 чувство на глад
6 отпадналост

Yansi
28th September 2006, 22:00
Те вече са ти отговорили ама и аз да потвърдя ,че НЕ Едобре да експериментираш със себе си по този начин.Все пак корема ти не е кофа за боклук в която да хвърляш огромни количества храна по веднъж на ден!
Забързването на метабоизма и свалянето на килограми (макар и 1-2кг)ще стане като разделиш тези калории поне на 3-4 хранения-хем здравословно ,хем лесно.

TedyK
28th September 2006, 23:28
Подобни теми ги смятам подигравателни понякога.

apoklistika
29th September 2006, 11:39
Подобни теми ги смятам подигравателни понякога.
Аз напоследък смятам целия подфорум диети за безсмислен(да не кажа и аз подигравателен).Щом тръгнахме да се убеждаваме,че сладоледа едва ли не е полезен...
Тази тема и тя по смисъл е като темата за сладоледа :roll:

cranberry
29th September 2006, 11:55
абсолютно!
тема СЛАДОЛЕД в раздел ДИЕТИ

excuuuuuuuuuuseee me

verita
29th September 2006, 12:05
Извинявайте, че се намесвам, но наистина... Тема Диети, а като вляза и ми се прияжда... Пържолки, сладолед, обяди, вечери...

cocolino
29th September 2006, 12:12
добре, кажете къде би трябвало да се сложи въпрос за Сладолед...при хранене при тренировки или добавки и препарати...или може би към лафче :lol: ...не, наистина, тук не обвинявам вас, а мисля, че модератора би трябвало да включи някакъв раздел примерно "Въпроси за храни" ...не знам и аз...а иначе относно сладоледа, може да прочете тук, че е полезен. 8)
http://health.actualno.com/news_66606.html

разбира се това не означава, че трябва да се тъпкаме с него всеки ден по няколко пъти. :wink:

cocolino
29th September 2006, 12:16
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/sladoled

ей сега намерих и още едно сайтче

цитирам от статията:
* Сладоледът стимулира изработването от организма на особено вещество - серотонин, който е способен да ни защити от стреса, както и да повдигне настроението ни.
* В сладоледа има почти 100 ценни вещества: повече от 20 аминокиселини, около 25 различни мастни киселини, 30 минерални соли, 20 различни витамина, калций, фосфор.
* Този вкусен продукт има висока хранителна ценност и много добре се усвоява от организма.
* Млякото и сметаната, от които се произвежда сладоледът, съдържат Л-триптофан - това е много активен естествен транквилизатор, който успокоява нервната система. Клинично доказано е, че това вещество даже помага в борбата срещу безсънието.
* Сладоледът има нисък гликемичен индекс, или казано по-просто, от гледна точка грижата за талията порция сладолед е по-малко опасна от парче сметанова или шоколадова торта.[/b]

apoklistika
29th September 2006, 13:06
1.Да не пренасяме сладоледа и в тази тема
2.И Господ не може да ме убеди в положителните качества на сладоледа
3.Става въпрос не само за сладоледа,а въобще за темите тук напоследък-то не бяха зайо байовци,пуканки,кренвирши, е чак и шоколадви диети.От един от най-интересните ми подфоруми,Диети се превърна в подфорум,в който повече въобще не влизам,или влизам само,за да видя какъв нов бисер има.И очевидно не е само с мен така.

Yansi
29th September 2006, 13:31
1.Да не пренасяме сладоледа и в тази тема
2.И Господ не може да ме убеди в положителните качества на сладоледа
3.Става въпрос не само за сладоледа,а въобще за темите тук напоследък-то не бяха зайо байовци,пуканки,кренвирши, е чак и шоколадви диети.От един от най-интересните ми подфоруми,Диети се превърна в подфорум,в който повече въобще не влизам,или влизам само,за да видя какъв нов бисер има.И очевидно не е само с мен така.

Абсолютно подкрепям apoklistika :!:
Каквито и факти да ни изнесете за полезността на сладоледа, шоколада, пиците и тем подобни за хора ,които разбират дори и елементарно от хранителни режими за понижаване ,покачване или поддържане на теглото тази информация звучи меко казано абсурдно.

TedyK
29th September 2006, 14:13
Това с ниския гликемичен индекс на сладоледа е абсурдно. С 14 г. захар и 20г. въглехидрати на /100 грама да ми го дават с нисък гликемичен индекс.
Хайде приключваме темата и започваме да говорим за здравословен начин на хранене, а не как да раздразним стомаха си повече.

cranberry
29th September 2006, 14:37
добре, кажете къде би трябвало да се сложи въпрос за Сладолед...

в тоя форум - никъде

грамофон
29th September 2006, 14:39
аз подкрепям cocolino, прекалено много си ограничавате менюто и подценявате някои "храни". здравословен живот е да ядеш разнообразно а не да се тъпчеш с едно и също. диетите са преходни и се правят с определена цел. не са смисъла на хранителният ни живот

apoklistika
29th September 2006, 14:46
добре, кажете къде би трябвало да се сложи въпрос за Сладолед...

в тоя форум - никъде
Айде да не е съвсем никъде,защото явно има хора,на които са им интересни и подобни теми,ама предлагам да се направи само една тема,например "Въпроси за различни храни" или нещо подобно и там да се обсъждат сладоледи,шоколади и такива подобни.Който иска да чете,който не иска-не.Ама така,както "Диети" изглежда в момента,повече ми прилича на "Кулинария",отколкото на "Диети" :lol:

TedyK
29th September 2006, 15:08
тогава темата да е "диетичен" кулинар. всеки да сподели любимите си забранени храни и имат ли те почва в този форум и в нашия живот.

cranberry
29th September 2006, 15:09
аз подкрепям cocolino, прекалено много си ограничавате менюто и подценявате някои "храни". здравословен живот е да ядеш разнообразно а не да се тъпчеш с едно и също. диетите са преходни и се правят с определена цел. не са смисъла на хранителният ни живот

говорим за здравословен на4ин на живот :arrow: не диета :arrow: не за две седмици, а за по принцип :arrow: редовната консумация на сладолед и т.н. няма място

грамофон
29th September 2006, 18:53
забранени храни зависи какви диети ползваш
шоколадова диета за други шоколада е забранена храна
плодова диета за вас плодът е забранена храна и сладоледена диета и др. затова няма точно определение за забранена храна всичко зависи от диетата.

TedyK
29th September 2006, 19:13
всичко хубаво е забранено :lol:

fresh_@
29th September 2006, 19:25
всичко хубаво е забранено :lol:

За съжаление. :roll:

cocolino
29th September 2006, 20:57
аз подкрепям cocolino, прекалено много си ограничавате менюто и подценявате някои "храни". здравословен живот е да ядеш разнообразно а не да се тъпчеш с едно и също. диетите са преходни и се правят с определена цел. не са смисъла на хранителният ни живот

радвам се, че поне един човек ме подкрепя :D Много хубаво мнение, кратко, точно и ясно в 3 изречения грамофон казва най-важното пък, който иска си решава сам за себе си. :wink:
Аз по никакъв начин не искам да променям навиците на хранене на някой, спрял сладоледа и сега да го почва, това си е въпрос на личен избор и преценка. :wink: Просто според мен не трябва да се вманиечаваме толкова по отношение на някои неща и да следваме една пътека без да поглеждаме поглед към разклоненията(образно казано :wink: ), за някои това, това и това примерно е абсолютно забранено и те се отказват от него, решават си, че вредно, а аз съм сигурна,че малко количество от време на време няма навреди чак толкова много на идеалната талия :wink: :lol: ...Ако човек трябва постоянно да мисли, че някои храни трябва задължително да са изключени от менюто му...не знам, за мен звучи ужасно...ограничение, приемане в умерени количества, през определено време- да!, но не и забрана.
Здравословният начин за живот върви с разнообразна, различна храна, мисля си, че някои приемат за едно понятията здравословен начин на живот и диета, което е неправилно за мен:wink:
всичко хубаво е забранено
Не 8)
С всичко хубаво не трябва да се прекалява :wink:

TedyK
29th September 2006, 21:09
сега ми се преяде локум от тази тема.

грамофон
29th September 2006, 21:10
сега ми се преяде локум от тази тема.

с теб сме хапни си

TedyK
29th September 2006, 21:50
сега ми се преяде локум от тази тема.

с теб сме хапни си

най близкия турски магазин е на 1.30 път от мен. ще си заспя с мисълта за него само :?

cranberry
30th September 2006, 12:45
най близкия турски магазин е на 1.30 път от мен. ще си заспя с мисълта за него само :?

супер
поредното доказателство, 4е вси4ко е в главите ни

TedyK
30th September 2006, 14:36
снощи се разминах с локума, но с барбекюто не успях. обаче то е месо нали така?

ето нещо по темата и с спортта

http://www.alteragate.net/index.php?news_id=6957

cranberry
30th September 2006, 17:02
кво лошо в барбекюто?:)