PDA

View Full Version : Житна диета


fitmaniac
30th September 2006, 11:31
здравейте,
казаха ми за следната диета- 6 дена се яде само варено жито,по 1 купичка на хранене с 1 лъжичка мед.
От днес я почвам,моля ако някой я е правил да сподели впечатления

cranberry
30th September 2006, 11:58
с каква цел тозо тормоз?

TedyK
30th September 2006, 15:20
с цел бързо смъкван не 2 кг. и след това бързо качване на 6 :lol:

cranberry
30th September 2006, 16:57
така де, ама не питах теб, теб те знам, 4е знаеш :)

грамофон
30th September 2006, 18:40
за вас май всичко е шега, хората наистина имат проблеми, не са написали тези теми за кефа, някои стигат до крайност защото немогат да се понасят, а вие поредният балък

TedyK
30th September 2006, 19:04
ами обясни защо не препоръчваш тази диета. на мен леко ми омръзна да чета смехории в този форум. ако можем да лежим и да смъкваме излишните мазнини. да ядем сладолед с фъстъци и шоколад ще е най добре :lol:

леля мичИ
30th September 2006, 21:16
TedyK и cranberry искам да ви питам това забавление ли е за вас, да се подигравате на съвсем нормални въпроси. Чуло е момичето за тази диета и пита, какво толкова има.... :roll:
cranberry, специално теб искам да те питам ,като си толкова компетентна по всички въпроси за правилното хранене, защо от 3-4 месеца не можеш да свалиш 4 кг ? :roll:
Съжалявам, че ще прозвучи като заяждане, но аз не смея да питам нещо в тоя разделел, щото си представям как веднага "компетентно" ми отговаряте... с подигравка :evil:

П.П. Не отричам , че сте запознати с правилата на правилното хранене.... просто прекалявате с подигравките... :roll:

TedyK
30th September 2006, 21:21
аз не се подигравам. смея се когато прочета подобни теми. то не бяха динени диети, сладоледи диети, смъкване на 30 кг за месец. спирам въобще да пиша в този раздел. всеки да се спасява по самостоятелно.

леля мичИ
30th September 2006, 21:24
Ами нали затова е форума , за да пита човек и да се образова....
Защо трябва да спираш да пишеш, не можеш ли просто да обясниш, защо дадена диета е неефективна... Ако евентуално не ти се обяснява, просто остави някой друг, да се изкаже....

cranberry
1st October 2006, 02:52
cranberry, специално теб искам да те питам ,като си толкова компетентна по всички въпроси за правилното хранене, защо от 3-4 месеца не можеш да свалиш 4 кг ? :roll:
П.П. Не отричам , че сте запознати с правилата на правилното хранене.... просто прекалявате с подигравките... :roll:

всъщност ве4е не съм сигурна колко искам да сваля. напоследък кантарът не мърда, ама съм понатрупала мускули.
ина4е излишното не съм го свалила, защото до скоро не си бях седнала на задника да тренирам като хората и да се храня така, както пиша, 4е трябва. както виждаш, абсолютно 4естна съм.

+ това не съм кой знае колко запозната, просто 4ета правилните изто4ници. и не се заяждам.

май ще спра да пиша тук...

Emmalfy
1st October 2006, 02:55
cranberry, специално теб искам да те питам ,като си толкова компетентна по всички въпроси за правилното хранене, защо от 3-4 месеца не можеш да свалиш 4 кг ? :roll:
П.П. Не отричам , че сте запознати с правилата на правилното хранене.... просто прекалявате с подигравките... :roll:

всъщност ве4е не съм сигурна колко искам да сваля. напоследък кантарът не мърда, ама съм понатрупала мускули.
ина4е излишното не съм го свалила, защото до скоро не си бях седнала на задника да тренирам като хората и да се храня така, както пиша, 4е трябва. както виждаш, абсолютно 4естна съм.

+ това не съм кой знае колко запозната, просто 4ета правилните изто4ници. и не се заяждам.

май ще спра да пиша тук...

Неее,недей! Аз лично от бая безумства се въздържам,като ти чета постовете. :wink:
Само така и не разбирам как се отслабва от жито :roll: или пак важи принципът - и само шоколад да ядеш ,пак отслабваш...

cranberry
1st October 2006, 12:42
ами отслабва се от жито ако ядеш толквоа жито с мед като калории, които са под нивоти на поддтржащите ти. така и от шоколад. и от вси4ко друго. ама идеята нали е да не си съсипваме организмите все пак. защото кой знае, ако продължаваме така с безумните диети, какво ще ни е състояните след 10-15-20 години. малко е тъпо да се мисли така в перспектива... ама е вярно...

fitmaniac
1st October 2006, 15:12
съжалявам че поста ми предизвика спорове........
аз не съм една от момичетатаркоито изпробват всяка диета,която чуят. Свалих 14кг благодарение на НВД - ниско въглехидратна диета. В един момент обаче имах много дълъг застой,не бях вкусвала ориз и картофи около година. Преди 4 месеца се престраших и пробвах да заменя протеинно-мазнинното си меню с въглехидрати като - ориз,варени картофи,овес и ленено семе.....резултатът беше - 5кг за 2 седмици. Съответно пак последва застой и врьщане на 2кг. Идеята ми е следната-дали житото като въглехидрат е подходящо за пречистващ и излизащ от застой начин на хранене. Далеч съм от мисълта че след 6 дена с жито ще съм Наоми Кембъл,аз съм активно трениращ човек и доста се интересувам от всичко свързано с оформяне на тялото. Исках просто да знам,ако някой е правил тази диета как му се е отразила-не звучи лошо понеже житото е с висок % фибри,влияе добре на перисталтиката има витамин В12 и дава енергия.Верно е че дневната доза ккал е най-важната сметка в случая,но има значение от какво е приета-шоколада и житото са коренно различни неща.Благодарение на подобен форум открих правилния начен за отслабване и нека не се водят глупави спорове,а всеки да си аргументира изказванията,тук влизат хора,които искат да направят нещо със себе си. Не да се доказваме кой колко е изчел.

cranberry
1st October 2006, 19:19
ами вероятно като си вкарала въглехидратите си предизвикала "шок" в организма. а НВД-то като изпаднеш в застой, спирай мле4ните. аз бях така по едно време. сега пак не свалям, по4нах по малко кисело мляко да ям за закуска, оба4е си мисля, 4е не свалям то4но заради мускулите, а ти като тренираш - може по същата при4ина.
наложи си някакъв режим на хранене за 2 седмици, като се измери преди да го по4неш, обиколките имам предвид и после след 2 седмици пак. опитваш разли4ни неща да видиш как ти действат, защото е мн индивидуално. зависи и от тва колко маш да сваляш, какво целиш и т.нн. знаеш си

lori
4th October 2006, 11:51
Вижте - не се карайте и не се заяждайте в този раздел. Нека да пишат хора, които имат какво да кажат по темата. Аз затова рядко влизам в Диети, защото не се интересувам от тематиката и рискувам изказванията ми да прозвучат като заяждане или шега. :lol: Едно е да си дрънкаме каквото се сетим в Общи приказки, друго е тук... :D

potatobook
17th October 2006, 10:20
здравейте,
казаха ми за следната диета- 6 дена се яде само варено жито,по 1 купичка на хранене с 1 лъжичка мед.
От днес я почвам,моля ако някой я е правил да сподели впечатления



Да ти кажа, аз лично не съм я пробвала, но моя приятелка я направи за 1 седмица. Остана много доволна. Факт е, че се свалят доста килца /може до 5-6 кг/, но ако след това не си сложиш спирачка, пак ще си ги възстановиш.
Но този тип диета действа страхотно очистващо за организма и в никакъв случай не може да ти навреди.
Така че, действай :1223:

Lady1357
17th October 2006, 12:41
здравейте,
казаха ми за следната диета- 6 дена се яде само варено жито,по 1 купичка на хранене с 1 лъжичка мед.
От днес я почвам,моля ако някой я е правил да сподели впечатления

Fitmaniak,какво направи с тази диета?Пиши има ли ефект и какъв.

jito7
17th October 2006, 13:50
...след 6 дена с жито ще съм Наоми Кембъл...
може, може, аз съм голям звяр, не след 6 дни,ама прекарай 3 месеца под моя опека и ....
сега шегата настрана..звучи ми достоверно, че е възможно да сваляш с жито заради високото съдържание на фибри, пиши какъв е резултатът от диетата, заинтригува ме, защото имам една приятелка, която обожава жито и ще бъде във възторг от подобен режим :)

jedira
12th December 2006, 14:27
Диетата е страхотна,напоследък се отнасям с недоверие към подобни диети,с които сваляме 3,а качваме 5 кг след края им,обаче наближиха празниците и се уплаших,че тази година не успях да вляза във форма и си казах"какво пък-скачам" и скочих :lol:Обаче понеже чета от 8 месеца против подобни диети се скрих да си я направя тайничко :oops: Да кажа,че съм впечатлена е меко казано и затова си позволявам да се похваля с резултатите (нали все пак форума е "диети",може на някой да му е от полза.Сега,разбира се най-голямото ми притеснение е дали ще успея да си задържа свалените килограми,все пак идват празници,обаче въпреки всичко си струваше,за една седмица влязох в панталон от ученическите си години,ще си купувам нов тоалет за НГ :lol:

Lady1357
12th December 2006, 16:14
Jedira,какво точно яде и колко време я прави?

Atlantida
12th December 2006, 16:32
Сподели, че трябва да успея да се вмъкна в един панталон.... :roll:

jedira
12th December 2006, 18:03
тук (http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim.html) открих доста инфо,но това,което ме учудва е,че във форума им никой не пише колко килограма се свалят и понеже на мен ми трябваха 5 се навих дори и 2-3 да сваля.До днес съм 6 кг за 5 дни :PНикога не съм сваляла толкова кг накуп(знам,че сигурно е повече вода,но дънките ми ме агитират да продължа:lol: )Предполагам,че по-нататък отслабването ще се забави и очаквам да сваля още 1-2кг до края на 10-те дни,и после само внимателно подбрани храни :!: .Освен това спрях тренировките,но не заради диетата,първо спрях тренировките,защото напоследък имам много работа и именно затова започнах диетата.След Коледа ще се поосвободя и ще си тренирам пак:2006: . Дано успея да ги задържа :DСамо да кажа,че всяка вечер житото се прави за следващия ден,аз го варя 10-15мин. и после го оставям в тенджера,завита с кърпа,до сутринта е готово,после се яде с мед и орехи,може и малко канела :lol: като количеството за деня е 100г жито,3 ябълки,9 орехаи 3лъж.мед

TedyK
12th December 2006, 19:21
никаква сол за 10 дни. нормално е да изхвърляш течности. успех. за мен е поредото самозаблуждение, но всеки има право да си избира какво да прави.

jito7
12th December 2006, 20:25
добре звучи,ако отчаяно се нуждаеш да свалиш набързо няколко килограма, но после мнооого трябва да се внимава, защото при връщането към нормален режим, ще се върнат и няколко килограма...дано не са повече от свалените, но това само от нас зависи:) това, което искам да те питам, е не се ли чувсташ гладна през по-голямата част от времето и в действителност ли преваряваш всичката вода, която пиеш??? :roll:

jedira
12th December 2006, 22:21
Чувстваш се гладна както при всички подобни диети само първите 1-2 дни,после изглежда стомаха се свива и дори количеството храна за деня ми идва много.Аз не си разделям цялото количество за закуска,обяд,вечеря,а когато ми се дояде си хапвам по лъжица-две.Иначе гладуваш през деня,а пък като си изядеш порцията ти става тежко.А за водата не я преварявам,пия Девин изворна :roll:

jito7
12th December 2006, 23:41
на кой ден си..аз си мисля,че 10 дни са ми много,ако я направя цялата..после около коледа точно връщането на килограми ще е ударно...

jedira
13th December 2006, 07:55
Сега ми е седми,по принцип мога вече да прекратя и да мина на захранване,обаче имам още време до Коледа и мога да изкарам до края 10те дни.Обаче ударното сваляне е ,както при всички диети,през първите 5 дни,така че смятам,че и за 5дни да я направиш с 5-дневно захранване ще има резултат,а пък после на Коледа само меса и салати :lol:

cranberry
13th December 2006, 12:17
ударно сваляне на вода, да

jito7
13th December 2006, 14:02
да,ясно е, че е сваляне на вода, като бял ден е ясно.

TedyK
13th December 2006, 16:07
ами то е казано в самата диета,че цялата идея е с цел прочистване на организма. даже дават кога е най удачно да се прави това. както при постите.
дълбочината на въпроса е не да смъкваш килограми, а духовното изчистване (прочистване).
това си е тип разделно хранене. то само пилешко с краставица и бадеми да ядеш отново ще даде подобни резултати.

sillygirl
14th December 2006, 12:05
Jedira,какво ще включва захранването,което ще правиш?

jedira
14th December 2006, 15:13
Смятам плодове и зеленчуци,а също ядки,първите дни само сурови зеленчуците,а после задушени,а след 10-ия ден захранване -нисковъглехидратно хранене,мисля,че няма да ми е трудно да ям само месо,защото постите свършват и всякакво месо и риба ще са ми вкусни :lol:

cranberry
14th December 2006, 16:35
jedira, знаеш, 4е нвд не е само месо. има адски мн на4ини за разнообразяване, просто с нищо не бива да се прекалява, освен със зелен4уците, особено зелените, а сега и кислеото зеле е мн вървежно :) и мн подходящо

TedyK
14th December 2006, 18:43
киселото зеле с тази сол в него как се отразява на диетите. аз много го обичам но стомаха ми нещо не го приема за жалост.

jedira
14th December 2006, 18:54
Извинявамсе,правописна грешка,нямах предвид само месо :oops:Точно така,месо и зеленчуци,а кисело зеле и аз обожавам,особено на капама за Коледа :1246: ама да не е хич мазно ,че след тоя глад... :lol:

bimbi
14th December 2006, 18:55
особено на капама за Коледа :1246: ъ? кво е тва :roll:

jedira
14th December 2006, 19:00
Пълни се керамичен съд с три вида месо:пуешко,телешко и свинско,кисело зеле,малко вино и се забравя във фурната :lol:

cranberry
15th December 2006, 02:26
киселото зеле с тази сол в него как се отразява на диетите. аз много го обичам но стомаха ми нещо не го приема за жалост.

ако си пиеш достатъ4но вода, няма зна4ение колко е солено
демек пиеш вода и не задържаш вода от соленото
аз пия по 3 литра на ден, понякога и пове4е

bimbi
15th December 2006, 08:47
ако си пиеш достатъ4но вода, няма зна4ение колко е солено
демек пиеш вода и не задържаш вода от соленотоверно ли тва, за пръв път го чувам :shock:

cranberry
15th December 2006, 11:19
да, вярно е

затова и толкова рипам против диетите с жито и с не знам си кво си за 10 дни, от които се сваля основно вода и после мн бързо се връща. а наред с апетита след 10 дни ограни4аване, организма си иска своето - да навакса. уда4ни са ако за някой повод искаш да се събереш в еди коя си рокля/панталон, но като цяло с амн вредни за здравето.

разбира се, зависи и от останалите неща, които ядеш. а и в кис. зеле пък няма 4аак толкова сол. солта е кофти, когато е в готови продукти с консерванти, примерно разни филета-милета. признавам, 4е понякога хапвам от тях, защото са удобни за носене.

TedyK
16th December 2006, 21:08
....а и в кис. зеле пък няма 4аак толкова сол......

ами ако 40 г. сол на 1 кг. зеле не е много здраве му кажи. обаче нали ми знаеш мнението за такива тип диалози :lol: всеки си преценя сам.

Police MAIN
16th December 2006, 21:17
А-аа-а-а-а Жито гадост!

jedira
17th December 2006, 10:32
уда4ни са ако за някой повод искаш да се събереш в еди коя си рокля/панталон, но като цяло с амн вредни за здравето.
Та какъв по-хубав повод от Нова Година :wink:
А-аа-а-а-а Жито гадост!
Не виждам защо да е гадост,житото е много полезна храна :roll:

cranberry
17th December 2006, 13:29
добър повод е, ама нова година е 1 нощ, а после?

cranberry
17th December 2006, 13:30
....а и в кис. зеле пък няма 4аак толкова сол......

ами ако 40 г. сол на 1 кг. зеле не е много здраве му кажи. обаче нали ми знаеш мнението за такива тип диалози :lol: всеки си преценя сам.

баба ми слага 1 с.л. на 1 кило
1 с.л. варира от 10 до макс 20 грама ако е с връх

jedira
21st December 2006, 16:01
Да се похваля сега,че на 1януари не съм много сигурна дали няма да ме е срам :D .Значи след 10-дневната диета и 1седмица захранване съм си -6 килограма(като краен резултат,защото бях още по-надолу,обаче нали се въстановява водния баланс на тялото и върнах около1,5кг.) :wink:Обаче ефекта от отслабването беше много хубав,в смисъл била съм същите килограми,преди около 1година бях ги свалила сНВД за няколко месеца и ги държах в продължение на 10 месеца с НВХ,обаче след това ми се промени програмата и намалих и тренировките,имах ядове и в работата и провалих всичко постигнато :oops: Та мисълта ми беше,че с НВХ на същите килограми бях по-слаба в лицето и в бюста,а сега с тази диета се харесвам повече,дупето и при двете диети се смалява еднакво :lol: Това се дължи на стопяването на подкожните мазнини,обаче те се топят навсякъде,а не само където ни се иска :cry: ,а след определена възраст си има значение :roll:

Петко К
22nd December 2006, 11:23
Не виждам защо да е гадост,житото е много полезна храна :roll:

Защо, кое му е полезното?

jedira
22nd December 2006, 11:57
* из книгата "Житен Благослов"

“Болестите са обвинителен акт срещу нас. Животните не страдат от диабет, защото ядат просто, естествено” - казва Учителят.

Нима конят, който стои денонощно на краката си, има разширени вени? Но той не познава нашите напитки, торти, сладоледи, нито използва носа си за комин. (35)

По цял ден тегли каруцата или носи господаря си на гърба. А с какво се храни? С трева!

“Ако знаехме как да употребяваме храната, нямаше да ни трябва друга храна освен житото. Чрез промяна на състоянието си, ще привличаш едни или други елементи от него. Ако ти трябват елементи за ума, ще впрегнеш азота на работа, като мислиш постоянно за духовния свят. Ако ти трябва енергия за чувствата, за сърцето, ще впрегнеш кислорода на работа.” (22)

“Ако човек може да извлече всичката енергия от житото, той би могъл със 100 гр. жито да поддържа живота си цяла седмица. А колко пъти по 100 гр. консумира днес за седмица! И колко малко енергия консумира от храната, която възприема в себе си! (22)

“Хранителността на житото е в люспите му –
точно това, което хората изхвърлят.” (35)

Затова груханото жито е с ок. 75% по-слаб ефект.

“Ходете из нивите, когато житото зрее; вземете няколко стръка, и като ги ядете, разговаряйте с тях, да покажете, че съзнавате жертвата, която житото прави за човека. Колкото по-съзнателно се отнасяте към тази жертва, толкова по-голяма полза извличате.” (52)

Дъвчене

“По начина на ядене съдим за духовното развитие. Ако яде лакомо и бързо, той не е достигнал до стъпалото на истинския човек.” (53) Както дъвчеш, така ще мислиш, чувстваш и постъпваш. (16)

Ако не дъвчете както трябва, ще се натъкнете на големи противоречия.” (53) ”Който бързо яде – рано умира.” (32) “Ако не се дъвче, храната не може да бъде полезна.” (54)

През 30-те г на ХХ век проф. Флетчър се излекувал от куп болести, вкл. подагра, лошо храносмилане, ревматизъм, обриви…(35) Чрез дълго дъвчене на оскъдните хапки Виталий Караваев е “излежал” многогодишна каторга в Сибир и в ураниевите рудници в СССР, където хората измирали за броени месеци.

Как се обяснява това?

Праната се възприема от рецепторите на езика и небцето чрез дъвчене. Езикът е носителят, а небцето представя “небенцето” в микрокосмоса - човек. Затова човек добива енергия веднага след ядене, а не след часове, когато приетите елементи отиват в кръвта.

“Динамичната сила на житото ще ползвате, като дъвчете много. “Като дъвчете… приижда кръв във венците; така и зъбите се хранят и засилват.” (32)

“Млечното жито е много силно укрепително средство. Достатъчно е да се храни човек 10 дни с него, когато зърната са още млечни, недоузрели, за да почувства голяма бодрост и сила” – казва Учителят. (55)

Дава го за диабет, а покълналото жито издига в култ. (35)

“Най-добре е житото да се яде сурово,
но понеже съвременните хора нямат здрави зъби,
то трябва да се вари малко и да се яде, дорде е топло.
Всеки ден трябва да се вари прясно жито.
Вчерашно жито не бива да се яде.” (45)

“Който иска да реформира и организира тялото си, нека първо да се храни с жито, ориз, царевица, а после – с плодове” (56)

Така ще ни стане по-ясно защо Христос е карал учениците си да се хранят с житни класове. (34)

Още в първите предпролетни месеци на 1925 г. Учителят дава житни режими. Ще дам няколко примера.

В беседа “Житното зърно” от 25.01 1925 г. (57):

“Добре е да ядете от време на време само сурово жито.
Ще ви дам следния опит:

Онези, които имат слаб стомах или слаби гърди, нека се подложат на житен режим за 2-3 месеца. През това време не трябва да употребяват никаква друга храна, освен сурово жито, изчистено, измито, без прах.

Този опит нека направят тези, които са нервни, неразположени и които искат да се лекуват. Ако ви се вижда много месец, нека го направят за една седмица.

Накиснете 100 гр. жито в една чаша вода и ще го дъвчете, като го разпределите за сутрин, обед и вечер. Ако ви се допие вода, пийте колкото искате.

Ако бяхте правили този житен режим по-рано, щяхте да имате здрави зъби и нервната ви система щеше да бъде по-урегулирана.
Онези от вас, които имат здрави зъби,
нека направят опита със сурово жито.
На които зъбите са слаби, да го сварят малко, без сол.
Ще дъвчете житото добре, и ако почувствате
нещо дисхармонично у вас, ще спрете опита.
Нека поне няколко ученика направят опита, да видим резултатите, а на останалите ще дам друг опит.
Всеки от вас ще вземе половин кг жито, ще го изчисти и всеки ден през седмицата ще го прехвърля от едната в другата ръка (до 5 минути), като го гледа внимателно.
После ще го сварите наведнъж или до 3 пъти, и ще го изядете бавно, като се разговаряте с него. Накрая ще ми разкажете какви резултати сте добили от опита.
От това упражнение ще научите едно малко добро,
или ще придобиете една малка мисъл.
И при двата опита няма да ядете нищо друго!
Като разглеждате житото и се занимавате с него, ще възприемете нещо от него в ума и сърцето си...

Давам ви тия опити, защото в житото се крият най-мощните и най-благородните сили на живота.”

“Всеки земеделец трябва да пълни крините с ръце и да не ги изравнява с дъска, а да им дава пирамидна форма. Тогава той ще има 10 пъти по-голямо благословение…
Добре е земеделецът да пипа житото с ръце,
да му се радва, за да може да се облагороди.” (57)

“Започнете преди всичко с морала на житото.
Трябва да си съставите ясна представа за него.
Който не почита Житното зърно, не почита душата.
Житното зърно е излязло от Бога тъй, както и ти.
Като минеш край житна нива, спри се и благодари!..
Имаш ли уважение, благоговение и почит към житото, ще можеш да почиташ и всичко около себе си.
Такъв ще бъде новият морал. Иначе ще минавате от един житен клас в друг и ще учите закона на жертвата, докато се освободите от старата философия.
Житното зрънце съдържа потенциална енергия, която в организма на човека се превръща в кинетична.” (36)

“Когато житото на Новия живот се посади в човека, с това ще се подобри и неговия живот.” (49)

“Житото е емблема на търпение. Който иска да бъде търпелив, трябва да яде по 100 гр. сурово, неварено жито, като го разделя на три пъти по 33 грама. Ще го дъвчете дълго време в устата си, докато се сдъвче добре. Два часа след ядене ще пиете гореща вода. Тъй се придобива търпението.” (Беседа от 22.03. 1925 г.) (58)

Следващата 1926 г. Учителят преподава лекция за “Придобиване на търпение”, където дава просто упражнение със житни зрънца: (59)

“Ще ви дам един метод за работа върху търпението. Всеки от вас да вземе по 1000 житни зрънца. Когато проявите нетърпение, започнете да броите зрънцата.
Първо ще преброите до 10. Ако нетърпението ви изчезне, ще спрете и ще сложите 10-те настрана.
Ако нетърпението продължава, ще броите до 100. Ако и тогава сте още нетърпеливи, ще продължавате да броите, докато напълно се успокоите. Ще си отбележите при колко зърна сте възстановили търпението си.
Този опит ще правите в продължение на 10 дни. Броенето ще бъде бавно, спокойно, с пълно съзнание за опита. Колкото повече зрънца сте преброили през тези 10 дни, толкова повече сте работили върху себе си. Като броите зрънцата, проявявайте почит към всяко от тях. Те са живи същества и всяко зрънце ще ви предаде нещо от себе си. Те ще ви заставят да мислите… То е като при приятелите ви…” (59)

“Когато животът стане тежък, аз изяждам по 90 гр. жито на ден: по 30гр. сутрин, обяд и вечер.” (23)

“Ще вземеш 100 гр. жито и ще го разделиш на 3 части:
сутрин – 30 гр., на обед – 30 гр. и вечер – 40 гр.
След всяко ядене ще пиеш по 1-2 чаши гореща вода.
Житото съдържа енергия, която печеният хляб няма.
Затова аз наричам житото “Божествена погача” (60)

“Една сестра се оплака,че очите и се зачервявали. Посъветвах я да се подложи на житен режим: всеки ден да яде по 100 гр. сурово жито. Тя изпълни режима. Десет дни яде сурово жито и червенината на очите й се махна.” (60)

Много възрастни приятели имат проблеми със зъбите при твърдото жито и питат какво да правят. Учителят дава нови инструкции: (48)

“Вечерта да се вари 100 гр. чисто жито за 10 мин. и да се увие с вълнена кърпа, както при подквасване на мляко. Сутринта житото ще се разцъфти и лесно ще може да се дъвче. Разделя се на три части за деня и се дъвче дълго, докато стане на каша в устата.

Възрастните да изяждат и по една ябълка за тонизиране на нервите, по три ореха за усилване и подхранване на мозъка и по една лъжичка мед за регулиране на стомаха. Житото е за сърцето.
Два часа след изяждането му да се пие вода и ако им се гади, да капнат по някоя капка лимон във водата.”

Житната вода (от сварено жито) пречиства кръвта, лекува кръвоносните съдове и още много болести. (35)

Петко К
22nd December 2006, 17:07
Съжалявам, исках прост отговор, а не да ми цитираш цяла книга.
Няколкото реда, които прочетох са пълна глупост, а останалото нямам нерви и желание да го чета.
Ако се интересувате наистина как да се храните здравословно и качествено, и да нямате проблеми с теглото, вместо да залитате постоянно по разни измислени диети, пишете ми на лични, ако имам време, ще обясня накратко. Не е нещо сложно, нито е някакво чудо.
Айде със здраве и весели празници.
И не прекалявайте с угощенията, че след седмица пак ще има теми от рода "коя диета да ползвам, за да сваля 5 кг" ;)

blagovest
22nd December 2006, 21:07
Извинете за спама , но може ли някой да ми каже калориите на Мерлуза - филе?
В един сайт мерлузата е 74 ккал,но не пише дали е филе... :?

bimbi
22nd December 2006, 21:32
е кво друго да е? опашка и хриле ли 8)

angelena
29th December 2006, 23:29
Тази диета не бях я чувала,но ми се струва добра и мисля след празниците около 4-5-ти да я пробвам . :D

flakita
2nd January 2007, 23:55
А ако я почна сега дали ще има ефект :?

flakita
2nd January 2007, 23:58
Провежда се през месец февруари, 2-3 дни след пълнолуние. (Може и да започне в края на януари, ако са изпълнени необходимите условия, свързани с фазата на луната). През този период от годината природата още "спи" и праната е в по-ограничено количество отколкото от 22 март до 22 септември. Чрез житния режим вие можете да се пречистите духовно и физически, да се подготвите за пълноценното й приемане и използване. Най-добре е, когато имате възможност, да започнете в сряда, за да може захранването (отпостването) след режима (поста) да започне в петък.

Извинявам се, без да искам го бях истрила от минали я ми пост! Наистина много се извинявам!

flakita
3rd January 2007, 00:29
Мацки пускам трети пост, за да кажа, че от утре(сряда) почвам тази диета :roll: ... Дано да има резолтат и да ми достигневоля :? !!! ПЛЗЗ стискайте палци :) ... Ще Ви кажа, ако има ефект :| ! :)

neli4ka
3rd January 2007, 04:47
За да не пускаш 3 поста има опция "промени".
Пожелавам ти успех с диетата.Аз лично нямам воля за каквото и да е. :2010:

flakita
4th January 2007, 06:40
Момичета аз от днес я почнах тази диета! Но не изпитвах почти никакъв глад(дано и за напред да е така). Изядох 3(доста малки ябълки, няколко(по малко от 9)ореха и малко мед, това + 100гр. жито(а може и по малко да е било). Но пих и наторален сок :oops: . И искам да питам може ли да продалжавам да пия?? Дали ще има някакво лошо въздействие върхо диетата(все пак има доста захар 25гр. на 250мл. :( ) Та това е за сега. Да де не съм ила и никаква вода, но ще се опитам утре да не е така!

леля мичИ
4th January 2007, 07:29
НатУралният сок се отразява зле върхУ диетата, защото има много захар и консерванти...

Armand
4th January 2007, 11:46
аз лично съм на зърнена диета - каквото зърна го изяждам :)

TedyK
4th January 2007, 18:18
тази диета отхвърля ли водата. според мен щом се поема жито трябва да се пие много вода.
кръвната ти захар пада за това натуралния сок ти идва добре. трите дни ще е зле. спри го. наблягай на водата, ябълките да са големи. меда увеличи докато трите дни организма ти свикне.
въпреки това ти препоръчвам да я спреш тази диета. сама по себе си е безмислена но ти си решаваш.

flakita
4th January 2007, 23:15
Много Ви благодаря на всички :D За наторалните сокове ще ми е малко трудно :cry: НОО пък това да ми е проблема :)

jedira
5th January 2007, 09:15
Диетката си е супер,аз мога да кажа,че не се въстановяват напълно свалените килограми,и то след толкова празници 8)

flakita
5th January 2007, 23:24
Момичета от както съм я почнала тази диета съм в някаква "черна дупка". Постоянно ми е потиснато(дори вчета се скарахме с майка ми и цял ден не си говорихме, а днес все едно не е същия живот, който беше преди празниците), не ми се прави нищо, ама абсолютно нищо, а да кажеш да се превивам от глад, не се! Незнам от диетата ли е(малко се съмнявам, но нали знаете като паднеш в гадно настроение и то не 1-2 дена ами и повече само си търсиш оправдание :( ). А не искам да спирам диетата, защото ми писна винаги да се отказвам на 3 ден :cry: .... Наистина се извинявам, че ви товаря с моите проблеми(за някой мн, мн глупави), но няма на кой да споделя :( ... А и СПОДЕЛЕНАТА РАДОСТ Е ДВОЙНА, А СПОДЕЛЕНА БОЛКА Е ПОЛОВИН БОЛКА :wink: ПП. А да и в един сайт пише, че отпадъците(от ореховите кори, лимони и т.н)не трябвало да се изхвърлят, а аз вече 3-ти ден изхвърлям всичко 2001 ! Това дали е важно :roll: ... Може ли тези, които са я пазили да споделят те дали са изхвърляли или не плзз?! Благодаря предварително!

jedira
6th January 2007, 09:06
Аз също ги изхвърлях,не се притеснявай толкова за тези отпадъци,не вярвам да е като някаква магия :lol: По-скоро лошото ти настроение е свързано с постоянната мисъл,че си на диета и че си ограничена и дори ощетена по някакъв начин,но ако се качиш на кантара не ти ли се оправя настроението :roll: Ако пък тези проблеми с хората около теб са по-сериозни не прави диетата докрай,може и 3-5дни според мен пак си е заслужавало,но ти най-добре можеш да прецениш,успех и пиши как върви 8)

TedyK
6th January 2007, 17:24
всичко е въпрос на навик. не я продължавай след като се изнервяш толкова много. недостига на захар си казва думата.

cranberry
6th January 2007, 18:06
flakita, да не си в сатурнова дупка?

flakita
6th January 2007, 18:48
Много, много мерси за всички отговори :D ! Ами вече направих 3 цели дена(днес ще ми е 4), но кантара не мърда :( (въпреки, че моят е електронен и май е много бъгнат..(сега даже ще видя да си купа някакъв друк най-обикновен). А проблемите те вече минаха(да не чува дявола) :D .

А при Вас когато я пазихте на 3тия ден имаше ли някакъв резолтат?

ПП. Давам си също сметка, че от както съм почнала диетата само 1-я ден ходих на фитнес :2006: и се чувствах ацки ленива :( и сега почти не съм излизала от вкъщи. Направо нищооо не ми се прави :1246: . Може би и това, че почти не се движа оказва влияние, че не смъквам килограми и кантара си показва едно и също... :roll: :2014:
А да и също така.. извинявам се ако потарям нечий въпрос! Но.. Захранването трябва да е толкова дълко колкото диетата? и другият ми въпрос е През захранването се яде както през диетата само + тази ангелска супа ли?? Или мога да ям и зърнена храна??
Извинявам се ако въпросите ми съвпадат с на някой дрък или са много глупави :oops: 2001
Благодаря предварително!!!

TedyK
7th January 2007, 09:37
добре де, ама ти какво очакваш за 3 дни? аз когато съм на вода с лимон по 10 дни не очаквам да сваля 10 кг :lol:
от тази диетка да свалиш най много 3 кг (2 ще са вода).
след 3 месеца забележи колко от тях си задържала. то въобще като цялот това е дадено за прочистване на организма, не за смъкване и задържане на кг.
за първи път в живота си ли правиш диета? първите 3 дни обикновено се регулира инсулина в кръвта ти и са най - гладните дни. сега мозъка ти лудва понеже усеща как държиш тялото гладно и след диетата ще си го върне, складирайки всичко което приемеш като хранителен запас. моят приятелски съвет е да вземеш да я спреш.

flakita
7th January 2007, 20:48
добре де, ама ти какво очакваш за 3 дни? аз когато съм на вода с лимон по 10 дни не очаквам да сваля 10 кг
от тази диетка да свалиш най много 3 кг (2 ще са вода).

ЛОЛ, не точно за това, защото едно момиче(в този форум, наистина се извинявам, но не мога да се сета кой точно беше :oops: ) та тя ми каза, дали ако се кача на кантара ще се зарадвам... И аз точно това се очудих, че за 3-4дена едва ли съм смикнала повече от 1кг и то течности(както Вие казвате)... За това :wink:
А да и вече спрях диетата :) . Дано само да не кача от горе :? :roll: , НО аз през диетата нямах почти сили за каквото и да е един от дните цял ден си седях в нас и не правех нищо :shock: :2016: ... И така сега ще гледам да ям в по-ъмерени количества :P . МЕРСНИ НА ВСИЧКИ, КОИТО МЕ ПОДКРЕПЯХА И ОТГОВАРЯХА НА ВЪПРОСИТЕ МИ :)
Извинявам се ако по някакъв начин съм била нахална 8)

TedyK
7th January 2007, 22:55
добре че си я спряла. нормално е да нямаш сили, когато не се храниш пълноценно.
ораничи някой от любимите си глезотии тази седмица. като шоколад примерно или там бисквитки.

flakita
7th January 2007, 23:25
TedyK много ти благодаря особено за подкрепата, че трябва да я спра!!! Защото се бях притеснила, че като я спра веднага ще надебелея и т.н. дано да не стане :? де... Ама нали знаеш ваканция няма учене, притеснения и т.н. и само се чудиш за какво да се хванеш :2014: . Дано сега като почне даскало, притеснения, учене да спра да мисля за глупости... :P

TedyK
12th January 2007, 15:37
хехехе аз сиу купих жито ама не планувам да я започвам. за това пък си засилих двойно тренировките в фитнеса.

vehadi
2nd February 2007, 14:46
Идеални астрологически условия за житен режим има през началните дни на февруари.Най-добре е да започнете на 7.02.,сутринта.Може да продължи до десет дни .После захранването е най-малко пет.Трябва да е с нещо леко-супи ,плодове...
Подробности можете да намерите в http://www.bratstvoto.net Разделът в менюто е ХРАНЕНЕ.
Успех на смелчаците.И...внимателно

jedira
4th February 2007, 08:54
Мацки,започва житния режим,има ли желаещи да го правим заедно?Прави се февруари,2-3 дни след пълнолуние,т.е. от днес до сряда може да се започне.Аз ще го правя за втори път,предишния път беше страхотно.Ще се радвам,ако някой го прави с мен :1207:

Flame73
4th February 2007, 15:34
Аз още се колебая дали да я започвам....до утре май трябва да реша!:roll: В един сайт четох,че 2-3 дни след пълнолунието(м.02)е благоприятно да се започва с тази диета!
Жеди,това жито вари ли се?:roll: :lol:

Flame73
4th February 2007, 15:35
Аз ще го правя за втори път,предишния път беше страхотно.
И какви са крайните резултати при теб?Трайни ли са? :roll:

billie
4th February 2007, 20:06
И аз съм с теб,от 2-ри.Странното е,че се чувствам страхотно,ходя си нормално на работа...и така.Ако не отслабна,поне ще се "пречистя". :oops:

jedira
4th February 2007, 22:52
И какви са крайните резултати при теб?Трайни ли са? :roll:
Ами много съм доволна,свалените килограми не се въстановяват напълно,въпреки че положих големи усилия по празниците :oops:
И аз съм с теб,от 2-ри.Странното е,че се чувствам страхотно,ходя си нормално на работа...и така.Ако не отслабна,поне ще се "пречистя". :oops:
Ей,много се радвам,ще се подкрепяме взаимно,аз обаче почвам от понеделник,нали 2-3 дни след пълнолуние :1203:

Flame73
5th February 2007, 13:11
Момичета,и аз започвам но от сряда. :lol: Купих си вече и пшеничката.... :lol:
Само да ви питам-вари ли се,или само се залива с гореща вода от вечерта за следв.ден? :oops: :roll:

jedira
5th February 2007, 15:26
Браво,аз почнах днес :girl_in_love:
Аз я правих веднъж само със заливане,обаче това негруханото жито е по-твърдо и си остана сурово,така че го сварявам за 15-тина минути от вечерта и завивам тенджерката с кърпа до сутринта 8)

Flame73
5th February 2007, 16:11
Добре,че те има да ме предупредиш....като нищо щях да "хрупам"сурова. :lol: :lol: :lol:
Жеди,ти ябълки и орехи консумираш ли?

jedira
6th February 2007, 08:00
ПОДГОТОВКА
Разделете един кг. жито (пшеница) на 10 равни части. Разделете зе всеки ден по 100 гр. жито (то съдържа всички елементи, необходими за поддържането на живота), три ябълки (за сърцето), девет ореха (за мозъка), шест-осем чаши преварена вода (изворна, но не минерална).
Житото разделете на 3 равни части (за закуска, обяд и вечеря). Когато го ядете, можете да го подслаждате с мед.
По време на житния режим ще пиете само преварена вода, подправена с лимонов сок и мед. Най-добре е да не разтваряте меда във водата, а да го ядете с лъжичка, която ще поставяте на горната част на небцето. Като отпивате от водата, медът постепенно ще се разтвори и ще се усвои по-добре. Чрез този начин на хранене вие ще захраните мозъчните си центрове с хранителни вещества, усвоени в устата, а не чрез стомаха.

billie
6th February 2007, 09:14
До jedira:Аз се метнах по пълнолуние,пък да видим. :girl_haha: Гледам да не прекалявам,т.е да не свивам много режима.Ти хапваш ли ябълки и орехи?

Flame73
6th February 2007, 10:34
Здрасти мацки...
Аз я метнах от днес житната диета.Стартово да се отчета-варирах сутринта м/у 57-58кг....обиколките забравих,но довечера ще се измеря.
Жеди,мерси за инфото....Има една мацка в офиса,която миналата пролет е била на тази диета и ме посъветва следното- може да се пие кафе(подсладено с кафява "тръстикова"захар или мед:lol:),чай,прясно мляко, водата от свареното жито,минерална вода. Но само това,без никаква друга храна.
Склонните към запек да пият повече вода и чай.
Може да изяжда и по 1-2 кисели ябълки с кората дневно,и сурови ядки от орехи(50-100гр.максимум).
Сутринта успях да хапна едва 1/2чаена чаша от житото и ме насити...взех си в една малка кутийка за обяд,и ако не ми стане тежко за десерт ще омахам една ябълка!
Ще ви чета,момичета....как се отразява първите дни при вас?

billie
6th February 2007, 11:39
Да се отчета-до сега-2кг.Май не е много?Дано да устискам до края.Стискам палци и на вас!!! :girl_in_love:

jedira
6th February 2007, 11:41
Може да пиеш кафето с мед,аз така правя,а спокойно си яж по 3 ябълки,както са дадени и по 9 ореха за деня :wink: Вода пише да не е минерална,аз пия Девин изворна 8)

frenchy
6th February 2007, 14:09
Здравейте от мен:) Аз съм на тази диета от вчера, днес реших да напиша ям жито в гуугл и ето ме тук:) Засега се чувствам доста добре, аз по принцип ям много и мислех че няма да издържа, ама не чувствам глад. Само че аз не пия преварена вода, а минерална незнам дали има някакво значение.

Flame73
6th February 2007, 14:36
Добре дошла....
Не,не мисля,че е от значение.Аз също съм на мин.вода! :wink:

jedira
6th February 2007, 14:37
Здравейте от мен:) Аз съм на тази диета от вчера, днес реших да напиша ям жито в гуугл и ето ме тук:) Засега се чувствам доста добре, аз по принцип ям много и мислех че няма да издържа, ама не чувствам глад. Само че аз не пия преварена вода, а минерална незнам дали има някакво значение.
Здравей,добре дошла!А за водата и аз не я преварявам,както по-нагоре писах купувам Девин-изворна :)

frenchy
6th February 2007, 14:57
Аз не си купувам, ние вкъщи пием вода от Велинград, горна баня или някаква такава изворна лятото като ходим на почивка и си наливаме. А в този вестник където аз четох пишеше да не е минерална или изворна. Не мисля че има голямо значение водата, а и да има преварена немога да пия много ми е гадна.
А после захранването аз не можах да разбера само от тази супа ли е?

Flame73
6th February 2007, 15:58
А после захранването аз не можах да разбера само от тази супа ли е?
Каква е тази супа?

frenchy
6th February 2007, 16:49
Ангелска супа: Варени картофи и зеленчуци каквито има.
Аз искам да питам тези които я правят спортуват ли?
Защото аз карам по 30 мин колело на ден и да не ми стане нещо???

Flame73
6th February 2007, 16:54
Сигурна ли си?И колко дни е захранването? :roll:

Аз си спортувам,не прекъснах...Не спирай и ти,възползвай се от хубавото време! :wink:

frenchy
6th February 2007, 16:56
Аз карам вкъщи, велоергометър исках да напиша:)
Ами колкото е диетата, толкова трябва да е захранването, аз го четох миналата седмица във някакъв вестник.

jedira
6th February 2007, 19:13
Мацки,ето за захранването (http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=230&st=0&p=1093&#entry1093),а за тренировките аз ходя на йога :)

Flame73
6th February 2007, 22:16
Мацка,виж какво пише в поста на тази жена:Отдолу пише че тази схема на захранване е индивидуална и е само за пациента, на когото е предписана. Използването й от други пациенти крие риск за тяхното здраве.:?
А захранването не е ли е възможно да е с плодове и зеленчуци по избор,без режими конкретни? :roll:

jedira
7th February 2007, 08:03
Ами аз първия път,когато го правих захранвах с плодове и зеленчуци,на принципа на постепенното вкарване на храните като е важно захранването да продължи толкова дни,колкото е продължило гладуването,а този пост го пуснах само за пример,оттам има доста мнения,които могат да ни бъдат полезни,а също и сходни теми 8)

billie
7th February 2007, 14:26
Как сте ?Държите ли още? :1211:

frenchy
7th February 2007, 16:07
Аз още се държа, но мисля да е до неделя, а не до сряда. То сряда е 14 и ще ходим на кръчма и затова ще започна захранването в неделя, тогава ми е седми ден. Днес ми е 3 ден и като се мерих сутринта съм с 4 кг надолу, чак ми се струва невъзможно и ако и утре съм свалила още 2 мисля да започна да ям че се притеснявам така бързо като свалям.
Вие по колко сваляте от тази диета? На мен ми се виждат много тези дето ги свалям аз???

billie
7th February 2007, 16:48
Аз защо не свалям?Само 3кг.,а ми е6 ден?Явно нещо не ми е съвсем наред :girl_cry2:
Браво на теб!!!

Flame73
7th February 2007, 18:03
Аз издържам безпроблемно,дори ме насища много това жито.Днес се замислих за калориите му,и грамажа полагащ се на ден?!
Не съм се мерила още,днес ми е втори ден...Преди тази житна диета,бях на безвъглехидратно хранене от което за седмица резултата бе -3кг.Мерките ми(талия,ханш)бяха с от 4 до 6см.разлика.
От тази житната се чувствам бодра и свежа,но съм решила да се тегля и меря след като я приключа.Колебая се дали седмица или 10дни да я спазвам?!
:roll:
Bilie,кажи за твоя режим от житната...На ден какви количества консумираш,и освен жито какво друго?Бъди търпелива с крайния резултат,миличка.... :wink:

billie
7th February 2007, 20:27
Благодаря за подкрепата!!! Днес ми 6 ден,но май не се ограничавам много,в смисъл хапвам си всичко,което трябва/жито,3 ябълки и орехи/.Хем ми се иска да свалям по-бързо,хем се притеснявам от "екстрите",с които е свързано отслабването. :oops: Засега се държа...

jedira
8th February 2007, 09:01
Как сте?Държите ли фронта :lol: Първия ден ми беше най-тежък,но и първия път като я правих беше същото,сега вече съм супер,даже снощи ходих на спининг :2006:А за "екстрите" трябва да се мажете,защото отслабването наистина е забележително и кожата увисва,много мазане трябва,аз ползвам AURA SLIM,има и допълнителен заглаждащ ефект :girl_dance:

Flame73
8th February 2007, 20:18
Аз днес се изложих.... :oops: Една мацка днес е рожденничка,и се изкуших от.....почерпката! :lol: :lol: :lol:Но стартирвам ъгейн....
А за мазането,по време на душ с утайка от кафе(бедра,дупе)и след душа с антицелутния на "Дева",стягащ гел за бюст и на "Леокрема" -Fluida Nutriente.
Забелязвам обаче момичета,че дрехите ми-поли,панталони ми "хлопат"...От талията съм смъкнала 6см,ханш-4.5 :wink:

billie
8th February 2007, 21:09
Aura-slim?Не се бях сетила.Jedira,ти как намираш енергия и да тренираш?Браво на теб!!!Аз както съм я подкарала,мога да отнеса бая време,ама не съм отъняла кой знае колко... :girl_in_love: Ати Flame,как си?Имам предвид след прегрешението?Надявам се не ти е станало лошо.Много е трудно да не се изкуши човек :oops:

Flame73
8th February 2007, 21:34
Ми,криво ми е,че не устисках...Не е извинение,че "прегреших"за да не обидя рожденичката,но какво пък....стягам се,и никакви такива вече... :lol:

А ти как се чувстваш?

siska
8th February 2007, 21:44
Ми аз я свърших днеска диетката, остисках до последно. Накрая даже половината жито го хвърлях. Толкова досадно ми стана. Има резултати ся стискайте палци да ги задържа :)

jedira
9th February 2007, 09:05
И аз вчера се изложих.Първия път не съм имала никакви съмнения дали да я правя,обаче сега диетата почна 2 седмици преди постите,а после спазвам и 40 дни пости и въобще...Освен това вчера ми откраднаха фаровете на колата и ми беше толкова криво,че просто се прибрах и намазах една филия :oops: Мацки,дано не ви подействам демотивиращо... Ще пробвам пак на следващото пълнолуние,и без това ще постя,вместо да се чудя какво да ям... :2021:

Flame73
9th February 2007, 13:36
Започна да ми се гади от това жито....Момичета,отказвам се и си продължавам с безвъглехидратната до постите.После ще му мисля...Ще следя при вас как е!
Жеди,неприятен инцидент с колата ти.... Б'си крадливото племе дето сме!:?

billie
9th February 2007, 20:47
Сама ли си останах?Аз си мисля да остискам и утре,пък да видим.Интересното е ,че на мен не ми е омръзнало житото,ама май прекалявах с меда и лимоните и за това така малко свалям :oops: Ами то покрай мен всички са грипави и аз избрах по-малката злина...А пък като знам ко...лко кила си тропнах за една година като спрях цигарите,ще си правим често компания :roll:

Jedi,наистина ти съчувствам,но погледни на нещата така-имало да става беля.По-добре/да де?/това,отколкото някой да се разболее...Поне аз така се успокоявам в такива моменти.

jedira
9th February 2007, 22:38
Благодаря ви,момичета,много сте милички :girl_kiss2:
Ще продължа да ви подкрепям,стискам ви палци,а аз не съм се отказала окончателно,сигурно ще я направя пак когато почнат постите :)

billie
11th February 2007, 19:27
:1242: край на диетата!!!

Charlotte
24th June 2007, 20:19
Ако я почна сега ще има ли ефект?(сори че подновявам толкова стара тема :) )

Nezinka
24th June 2007, 20:29
ако ядеш по 100 грама жито на ден за 10 дена, ще има ефект когато и да я правиш :lol:
ти какво скачаш само от една драстична диета, на друга??От личен опит, аз я направих, свалих 5-6 кила за 10 дена, и след още 10 дена ги бях върнала плюс още 1-2 отгоре.

тази диета се прави за прочистване на организма.

Charlotte
24th June 2007, 20:43
Ами тя протеиновата диета не ми понесе...впрочем бях непрекъснато гладна...един ден и си минах на ,,здравословния режим".Обаче сега вече 2 седмици нищо не съм свалила,явно организма ми свикна и искам да го стресна...Много обичам варени жито/ориз и ще ми е добре...А и 100 грама жито са си много като се свари.Най-много 5 дни да съм на тази диета и се надявам 5 кг да сваля.

Nezinka
24th June 2007, 20:48
о повярвай ми, 33 грама жито на едно ядене са ужасно малко. едвам покриват дъното на паничка. все пак 100 грама жито имат 330 калории, помисли си колко много може да е това.
ще ги свалиш, ще освирепееш и ще ги качиш веднага след като почнеш да хапваш малко по-нормално. но както искаш.

Charlotte
24th June 2007, 20:50
Ама то се надува и запълва стомаха...А и нали има ябълки..значи ще го ям 2 пъти дневно по 50 грама.Вечерта-ябълките

Charlotte
24th June 2007, 21:11
И искам да питам-става ли и с грухана пшеница или задължително трябва да е с люспи?А ако така трябва-от къде да я купя?