PDA

View Full Version : Диета за 1седмица-4кг.?!


Flame73
30th September 2006, 20:27
От утре я започвам:lol: :lol: :lol:
Диетата на Скарсдейл

Пийте не по-малко от 4 чаши вода или диетична сода на ден.


Ден 1

ЗАКУСКА- чай или кафе със заместител на захар и половин грейпфрут. Тази закуска е еднаква през всичките дни на прилагането на диетата.

ОБЯД – нетлъсто телешко, пилешко или риба+ доматена салата+ кафе /чай.

ВЕЧЕРЯ – варена риба + доматена и марулена салата + грейпфрут /пъпеш.

Ден 2


ОБЯД – плодова салата + кафе

ВЕЧЕРЯ - макс.200гр. пилешко месо и всички варени зеленчуци,които желаете.

Ден 3

ОБЯД - салата с риба тон + грейпфрут/пъпеш.

ВЕЧЕРЯ- 2 кебабчета + мешана зелена салата + кафе.

Ден 4

ОБЯД- 2 яйца+ обезсолено сирене 1 ф.препечен пълнозърнест хляб + кафе.

ВЕЧЕРЯ- пиле ( на грил или варено без кожа ) + спанак или зелена чушка + кафе.

Ден 5

ОБЯД – всички сухи сирена, които искате + спанак + 1 ф. препечен пълнозърнест хляб.

ВЕЧЕРЯ- варена риба + готвени зеленчуци или зелена салата + 1 ф. препечен пълнозърнест хляб.

Ден 6

ОБЯД - плодова салата с плодове по ваш избор + 1 кафе.

ВЕЧЕРЯ - варено пиле без кожа + доматена и марулена салата + грейпфрут/пъпеш + кафе.

Ден 7

ОБЯД - студено или горещо пиле + доматена и марулена салата + грейпфрут/ пъпеш + кафе.

ВЕЧЕРЯ - нетлъсто телешко + мешана салата + кафе.

apoklistika
30th September 2006, 20:31
Не е ли малко прекалено с кафето в тая диета :roll: Точно кафе ли трябва да е или може да се замести с чай?

грамофон
30th September 2006, 23:27
не виждам лошо в диетата, но самото тяло ще ти покаже ако ти е постоянно тежко или ти се гади или реигира по-остро с алерги и др. я спри на момента

cranberry
1st October 2006, 02:47
и след диетата какво правим, за да запазим свалените лесно и бързо кила?

blagovest
1st October 2006, 08:54
и след диетата какво правим, за да запазим свалените лесно и бързо кила?

След това гладуваме малко време и продължаваме живота си с правилно хранене...аз така направих и не сбърках! :wink:

грамофон
1st October 2006, 11:03
и след диетата какво правим, за да запазим свалените лесно и бързо кила?

смята си с новите килограми колко калории трябва да поема(така ще си ги подържа) и гледа да се движи повече за да не си ги върне и най-важното е да гледа да не изпадне в депресия

MiSs_Sunshine88
1st October 2006, 14:02
никъде не пише в какво количество са продуктите :roll:

Olivia
1st October 2006, 20:34
Нали уж закуската е най-важна..тук..почваме от обяда :lol:

грамофон
1st October 2006, 20:58
Нали уж закуската е най-важна..тук..почваме от обяда :lol:

защото сладур сутринта метаболизмът е най-засилен кръвната захар показва нула и организма е побъркан от глад и като не поемаш нищо или почти нищо сутринта той(организма) започва да използва резервите си и след това си продължаваш с обяда в ограничено количество и с вечерята и така гориш по бързо:)))

Olivia
2nd October 2006, 01:38
Нали уж закуската е най-важна..тук..почваме от обяда :lol:

защото сладур сутринта метаболизмът е най-засилен кръвната захар показва нула и организма е побъркан от глад и като не поемаш нищо или почти нищо сутринта той(организма) започва да използва резервите си и след това си продължаваш с обяда в ограничено количество и с вечерята и така гориш по бързо:)))

ъхъм... :roll: ми добре..работете по въпроса :wink:

sillygirl
2nd October 2006, 07:13
Мъжът ми я прави за две седмици и свали 6 кг ,за сега успява да ги задържи

djudistka
4th October 2006, 09:04
За да задържиш килограмите, организмът трябва да свикне с тях, а това става за около 3 месеца.Разбира се, не е нужно да гладуваш ,а например да минеш на разделно хранене .След този период можеш да си похапваш и повечко, но пак не бива да се прекалява и ако качиш 1 -2 кг, минаваш за 2 дена на по лек режим А ако приемеш разделното хранене за начин на живот ,може да отслабнеш без много глад, но става по бавно.

Flame73
5th October 2006, 09:52
Не е ли малко прекалено с кафето в тая диета :roll: Точно кафе ли трябва да е или може да се замести с чай?
Би могла да заместиш кафето с чай.Не се съобразих да редактирам диетата... :P

Marinella
14th October 2006, 12:40
А как стои въпроса със солта?
И разрешават ли се други напитки освен вода?

грамофон
14th October 2006, 15:05
А как стои въпроса със солта?
И разрешават ли се други напитки освен вода?

солта води до задържане на вода, газираното до подут стомах, натуралните сокове не се знае за произхода и съставките, собственоръчно изтискани фрешове

Marinella
15th October 2006, 00:08
Наясно съм какво причинява солта. Просто хранителни режими без никаква сол са ми супер отвратителни. Затова се интересувам този от тях ли е? :( :cry:

jedira
16th October 2006, 15:07
А защо в моята книга за диетата Скарсдейл закуската винаги е 1 препечена филия ръжен хляб плюс 1/2 грейпфрут и кафе.Май има няколко варианта на диетата в нета ,но аз лично преди известно време правих тази от книгата и съм много доволна от резултата.Не толкова че се свалят огромно количество килограми защото в случая не е така(около2кг на семица) ползата е друга за мен лично е като създаване на навици за хранене

vinagi
1st November 2006, 17:36
има много кафе в тази диета,а то е дюретик.значи се губят основно течности.

грамофон
1st November 2006, 22:05
има много кафе в тази диета,а то е дюретик.значи се губят основно течности.

да но засилва метаболизма подтиска апетита освобождава чернодробният гликоген и получаваш освен прилив на енергия и серотинин

Gavr1
13th November 2006, 16:32
На една приятелка майка й пази някаква диета, която се прави там седмица ли две незнам и след това има около седмица някаква захранка, с която се връща към храненето, преди диетата, но след това не се яде пържено и хляб и т.н. :roll:

allstars
13th November 2006, 21:01
здравейте отново!от няколко дни съм много примерна и сега се натъкнах във форума на диетата на Скарсдейл! смятам да я започна,но тъй като не съм спазвала кой знае какви диети, можете ли да ми дадете повече инфо за нея и как точно влияе???
:roll:

ROSSI ROSSI
14th November 2006, 10:47
Баща ми и майка ми я правят многократно. Само че, доколкото знам тя е 2-седмична! Втората седмица, наистина, малко се различава от първата, но все пак имаше разлики. Имам я книжката и ако се интересувате мога да погледна как беше схемата. При стриктно спазване-резултатите са около 6-7 кг за 2 седмици. Майка ми я спазва не толкова стриктно, и нейните свалени кг са по-малко. Те се подлагат непрекъснато на тази диета, защото като я спрат, отпускат се, "ояждат се" и бързо качват кг, но пък и после бързо свалят. Но не мога да ги променя :D

cranberry
14th November 2006, 15:21
по-малко са свалените кг на майка ти не защотот не я е спазвала толк стриктно, а защото предполагам има да сваля като цяло по-малко кг от баща ти

ROSSI ROSSI
14th November 2006, 15:31
:D Права си! И двете! То това, че има да сваля по-малко кг й дава основание да си позволява волности в диетата :mrgreen: Така че тя без зор - си ги смъква 2-2.5 кг правейки се, че прави компания на баща ми :lol:

cranberry
14th November 2006, 23:30
задружно семейство, евалла ;)

Aquanim
15th November 2006, 00:08
диетата не е лоша а и храните са добри ;-)

само си мислех дали може дните да са разбъркани
доста често храната ми се определя от настроението ;-) и ако искам да я спазвам ще трябва да ги умешам малко ;-)

ако някой пробва и има инфо от първа ръка да каже

аз още утре си я печатам и ще пробвам

а грамажа как върви ?! защото наистина не са посочени мерките ;-)