PDA

View Full Version : Кой е качественият хляб


ГЕ
2nd November 2006, 22:57
Моля ви напишете кой според вас е качествения пълнозърнест хляб,защото съм чула ,че в повечето слагат канела,утайка от кафе и темподобни буклуци :oops: !

cocolino
2nd November 2006, 22:59
ми не знам кой е най-качественият,аз лично ям пълнозарнест хляб Симид\\така се казваше маи :roll: \\

леля мичИ
2nd November 2006, 23:13
БОНУС !!!

fresh_@
2nd November 2006, 23:21
Има един Вита, но не знам до колко е качетсвен. :roll:

blagovest
2nd November 2006, 23:46
За мен е Бонус! 8)

mariapilates
3rd November 2006, 10:01
И аз съм за БОНУС!

jedira
3rd November 2006, 15:00
Аз също Бонус,най ми харесва зеления,не заради ел-карнитина,просто ми допада на вкус .И има един немски Fitness с цели зърна него го обожавам,всичките модели,обаче е малко по-скъп.Като стана пак въпрос за хляба не ви ли притеснява големия срок на годност на пълнозърнестите хлябове,като е ясно, че пълнозърнестия хляб мухлясва по-бързо от белия заради по-високото съдържание на мазнини в цялото зърно.Какви са тия хлябове с 2месеца срок?!

Slyn4islava
3rd November 2006, 15:23
И аз съм за БОНУС, как ми липсва тоя хляб, много го обичам

леля мичИ
7th November 2006, 09:22
Аз напоследък си купувам от тези немските хлябове, едни такива мокри. Много са ми гадни, все едно ям стара баница. :x
Ям ги , щото били много полезни, ама като им гледам срока на годност по 2-3 месеца , се чудя дали е така ?:roll:

karine
7th November 2006, 09:27
Аз пък напоследък изобщо не ям хляб :shock: Не знам как се получи това, защото по принцип аз си хапвам доста хляб и то всякакъв, е разбира се пухкав бял топъл хляб с доматче и сиренце ммммм :1242: Прияде ми се, но и черния е много ароматен, всъщност той е много по-ароматен от белия и си го хапвам редовно :D

TedyK
7th November 2006, 09:57
.....не ви ли притеснява големия срок на годност на пълнозърнестите хлябове,като е ясно, ....-високото съдържание на мазнини в цялото зърно.Какви са тия хлябове с 2месеца срок?!

нарича се химия и консерванти. точно както киселите млека. сега в хляба слагат т.н. corn syrup което в България май не го обявяват по опаковките, но всички храни с неговото съдържание се отхвърлят при здравословното хранене.

cranberry
7th November 2006, 14:18
Аз напоследък си купувам от тези немските хлябове, едни такива мокри. Много са ми гадни, все едно ям стара баница. :x
Ям ги , щото били много полезни, ама като им гледам срока на годност по 2-3 месеца , се чудя дали е така ?:roll:

горещо те съветвам да не ги ядеш, ако си в бг, защото тва са хлябове внос, които ако имат пове4е от 5 дни срок на годност, зна4и са фрашкани с консерванти. плюс тва по4ти никой не ги купува, защото са доста скъпи - смятай по колко време си орвисяват по стелажите. купувала съм ги преди, мн са ми вкусни на мен, ама ... "по-добре недей, бате, по-добре недеееееееей"

Цвета С
7th November 2006, 19:07
И за мен Бонус с ел карнитин ,и пак не заради карнитина

pyceHka
7th November 2006, 19:56
И за мен Бонус с ел карнитин ,и пак не заради карнитина

да, и на мен този ми е най-вкусен от всичките бонуси. има някакви ядки вътре :)

Za6toto
9th November 2006, 14:21
На мен любимия ми Бонус е тоя със зеленчуците :girl_kiss2:

luna
10th November 2006, 10:12
Аз понеже обожавам хляба и съм правила проучване, та мога да кажа, че само хляб Бонус е най- истински. Той всъщност не е хляб в истинския смисъл на думата, а хранителен продукт на зърнена основа. Мокрите немски хлябове са подобни.
По-горе имаше мнение за трайността на хляба - един истински хляб наистина има много голяма трайност. Спомням си в ранното детство хлябът можеше да се съхранява със седмици без да мухлясва. Сега определено няма такъв хляб, затова най-добре да ядем бонус или да си правим сами хляб. Аз съм пробвала да меся хляб от типово брашно с добавка на трици, пшеничен зародиш, сусам, ленено семе и разни други неща. Става твърд, сбит, но много вкусен. Но понеже е голяма играчка предпочитам да си купувам готов.

TedyK
10th November 2006, 10:26
Аз понеже обожавам хляба и съм правила проучване, та мога да кажа, че само хляб Бонус е най- истински. .....


аз пък съм правила проучване и точно са ми обеснявали какви консерванти слагат в най истинския хляб наречен Бонус. всичко си е въпрос на реклама.

luna
10th November 2006, 10:43
Сигурно си права за консервантите Теди, но наистина другите хлябове изобщо не струват. От достоверен източник ли е твоята информация. Ако е така, явно ще трябва да си правя хляба сама. Можем да отворим тема "Как да си приготвим хляб".

cranberry
10th November 2006, 11:15
абе като ще ги ядете тия теста, що просто не си купите 1 машина за хляб, да си набавите някоя друга рецептичка с ръжено брашнп - една позната на времето правеше някакви МЕГА ЯКИ СУСАМОВО-МАКОВИ хлеб4ета/кифли4ки - тва е супер вариант

luna
10th November 2006, 12:31
Какво имаш впредвид с "машина за хляб"- онези минипекарни за хляб ли? Знаеш ли как работят и дали би се получил хляб от типово брашно + разни добавки?

cranberry
10th November 2006, 12:56
ми то е някво хем ги меси, хем ги пе4е. казвам ти, 4е преди време една позната правеше на такова 4удо - правеше е мн силноказано - просто следваше пропорциите на продуктите от готварските сайтове и изсипваше в 4удото и то там меси, бърка, втасва, пе4е, абе супер вкусни кифли4ки ставаха

karine
10th November 2006, 13:09
Бях забравила, че лично съм виждала как приготвят хляб Бонус и мога да кажа, че бях много доволна от това , което видях,хигиената е на ниво, а и не лъжат в състава на хляба :)

All_MUSCLES
10th November 2006, 13:10
Само Бонусец. От Downtown Foods and Drinks. :oops:

cranberry
10th November 2006, 13:11
кви са тия downtown DRINKS??? :shock:

luna
10th November 2006, 16:06
Downtown е фирмата, която произвежда Бонус.
Cranberry, сигурна ли си, че твоята приятелка е правила вкусотийки от черно брашно с тази джаджа?

Favoritkata
11th November 2006, 11:50
Аз пък от доста време гледам да не ям хляб.Бонусът нещо не ми е вкусен,а другите не ги накусвам.Макар,че ако не се изяде поне една филийка,мен една салата не ме държи много :roll: Ама както казвате,ако той е "по-истински" може да си взема да пробвам пак

TiNki
11th November 2006, 13:33
За мен най-качествения е Бонус или Тонус :lol:

sunny_7
11th November 2006, 14:09
Хора да ви кажа аз хляб не ям. Още повече, че тук в Италиа нормалния бял хляб може буквално да те убие! Толкова е твърд че ако някой ме нападне мога съвсем спокойно да му разбия главата с кило хляб. Има и мек ама той е сладък! Не знам какво им харесва толкова тоя цимент дето го ядат, но семеен приятел който беше дошъл тук на гости си шчупи зъба. Но майка ми веднъж беше купила ИСТИНСКИ черен диетичен хляб. По кисело и гадно нещо не бях яла. Няма нищо общо нито с бонус нито с тонус нито с хляб изобщо...

jedira
12th November 2006, 09:09
Нямат ли един такъв с дебелината на пица,тука го продават за"италиански" в Била,а чесновите хлебчета по пицариите... :oops:

TedyK
12th November 2006, 14:15
Само Бонусец. От Downtown Foods and Drinks. :oops:


All_MUSCLES ахахаха аватара ти ми спря дъха :lol:

абе нали имам машина за хляб даже вече успях да я строша. точно знаеш ли как прекрасно прави хлябовете :roll: дето машина ще меси и ще втасва тестото мани, мани.

а за Бонуса го знам от достоверен източник.

gin100nic
20th November 2006, 01:25
И аз съм за БОНУС!

И аз съм за Бонус с Л- карнитин :D

poli_lo
30th November 2006, 14:22
А какво ще кажете за един друг-Органик мисля че се казва,мн е вкусен и пак има зърна в него,той дали е подобен на Бонус,защото наблизо смо такъв продават а иначе и аз съм с 2 ръце за Бонус

poli_lo
22nd December 2006, 18:01
Моля ви да кажете ако има и др хляб с подобни качества защото в моя град в момента почти никъде няма Бонус,а не знам какъв да си взема,има сега един Вита,но не съм сигурна че не е пак някакъв боклук,моля ви кажете

blagovest
22nd December 2006, 20:35
Моля ви да кажете ако има и др хляб с подобни качества защото в моя град в момента почти никъде няма Бонус,а не знам какъв да си взема,има сега един Вита,но не съм сигурна че не е пак някакъв боклук,моля ви кажете
Ами честно да ти кажа друг аз не признавам... :)
Има едни немски ама са много по скъпи...но щом Бонус няма сигурно и тях ги няма...Ами черен хляб или пълнозърнест е по - добре от бял...нали! :roll: :wink:

poli_lo
28th December 2006, 17:41
e sus sigurmost no ima i edni 4erni koito sa prosto s boq,kazvali sa mu go hora koito rabotqt vuv furni i za tova ve4e sum taka predubedena.A v tozi Organik se okaza 4e ima i zahar,neznaino za6to
е със сиггурност,но има и едни черни които са простос боя,казвали са ми го хора които работят във фурни за хляб и затова жече не сум така предубедена.А в този Органик се оказа че има и захар,незнайно защо

TedyK
30th December 2006, 15:44
то не е захар сигурно а т.н. corn syrop

Ceko
2nd January 2007, 15:28
Някой беше писал, че бонус не е вкусен... На мен лично този хляб ми е задължителна част от храната когато свалям, и мога да ви кажа, че когато е препечен оня със седемте семена ли какъв беше с малко сол може и без нищо друго да се яде. :lol: Много добре върви и с пилешки гърди. :)

poli_lo
2nd January 2007, 19:57
то не е захар сигурно а т.н. corn syropне знам но в съдърванието пише захар

milenva
4th January 2007, 22:59
Майка ми когато меси тесто задължително слага и малко захар. Не знам какво и е предназначението в тестото, но съм я забелязвала в съдържанието на много тестени изделия.

apoklistika
4th January 2007, 23:06
Захарта се слага,за да бухне маята по-добре.

Dex
5th January 2007, 12:39
Какво ще кажете за новият "Бонус с Омега-3 мастни киселини" Пробвахте ли го вече? И кой според вас е по-добър - този или с L carnetin :roll:

pyceHka
5th January 2007, 13:41
има вече и такъв? :shock:

cranberry
5th January 2007, 14:10
:1207: :lachen: :1211: :1242:
абе вие луди ли сте бе !!!!!!! да им вярвате на глупостите
хляб с омеги !!!!!!!!!!!
то там има толкова омеги, колкото л-карнитин в другата модификация - един вид колкото за бог да прости, извинете цинизма.
то бива рекламите да ви промиват мозъците, ама 4АК ПЪК ТОЛКОЗ

TedyK
5th January 2007, 18:04
според мен по добре спагети защото се месят без мая. лично мнение.

jedira
5th January 2007, 18:25
Подсети ме за спагетите и ориза,дават ги с нисък гликемичен индекс,т.е по-малко дебелеещи :lol: от другите въглехидратни храни,някой сеща ли се къде имаше таблица на гликемичния индекс на различните продукти,май имаше във форума,ама не ми се рови,сори за спама :?

cranberry
5th January 2007, 18:49
не по-малко дебелеещи, а по-бавно усвоими и съответно с пове4е опции за изразходване преди да ни се лепнат под формата на мазнини

Mena
5th January 2007, 20:32
http://muskulibg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=432&Itemid=101
В тази таблица можеш да видиш гликемичния индекс на някои храни.

jito7
5th January 2007, 22:21
някой ползва ли редовно хляба с L-Carnitine на Бонус?? и ако да- доволни ли сте от него...имам предвид съчетан с нормален прием на л-карнитин (примерно 1000мг дневно) като за трениращи хора..? :roll: :roll:

moebius
7th January 2007, 17:23
Аз знам за типовият хляб на Нилана.

curka94
7th January 2007, 22:02
а има един пак на нилана 4ерен за околу 80ст. ама е доста голям Мюнхен смисля 4е се казва6е и съм доволня поне не е толкова гаден като другите 4ерни хлеб4ета е изклю4вяме някои:)

Nosferatus
7th January 2007, 23:04
някой ползва ли редовно хляба с L-Carnitine на Бонус?? и ако да- доволни ли сте от него...имам предвид съчетан с нормален прием на л-карнитин (примерно 1000мг дневно) като за трениращи хора..? :roll: :roll:

Не съм доволен. Ко ся да ям цял пакет Бонус, че да си набавя само 250 милиграма карнитинец.

Иначе тия карнитини и омега мастни ... абе пълни надувки. :roll:

TedyK
12th January 2007, 15:32
те хората го пишат колкото да мине номера

MINI
16th January 2007, 15:20
FITNESBREAD - това си взимам аз .Как ще коментираме ? Знам че повечето от вас са го виждали в големите магазини .Аз си го нбавям от Била . Малко по скъпичък е ,но ако е добър наистина защо да не дам три лева ?! Как мислите ? Дали и той е фраш с консеванти ? Срока му на годност наистина е дългичък .... :2010:

Цвета С
16th January 2007, 17:59
не мога да се сетя кой е този хляб би ли го описала

{*faith*}
16th January 2007, 20:29
Ooo определено Бонус :)

Mena
16th January 2007, 20:58
Цвета С, със сигурност си го виждала този хляб в по-големите магазини.
http://www.polana.com/product/329/23
Аз също съм го пробвала, но не ми се стори нещо особено. А и този много дълъг срок на годност ми се вижда твърде съмнителен, нищо че пише на опаковката му, че е без консерванти.

леля мичИ
16th January 2007, 21:01
И аз си го купувам този хляб и много ми е вкусен вече( преди не ми харесваше) 1 филийка много ме засища.... :wink:

MINI
17th January 2007, 12:44
Ужас ! На нищо вече на може човек да вярва ! :2011: Това вече е прекалено ! Ако и на етикетите вече не може да се вярва поне от части , то значи нещата са извън контрол отвсякъде !

Ani4ta
17th January 2007, 14:38
Качественият хляб е този, който си го правиш в къщи и знаеш какво му слагаш вътре. Това по магазините въобще не може да се нарече здравословен хляб, още по-малко този на фирма"Даунтаун", т.нар. Бонус.
От дълги години си правя в къщи хляб (без машина за хляб) и той няма нищо общо като вид, вкус и срок на годност като този по магазините. Ще има да взимат хлебопроизводителите да им купувам хляба. :lol:

{*faith*}
17th January 2007, 14:41
Бее не знам какво слагат в Бонуса обаче това е единственият хляб от който не напълнявам наистина... просто е по-лек може да е пълен с боклуци не знам ама найстина според мен е най - добрия.Не мога в къщи да си правя хляб сама, а пак и без хляб не мога така че Бонус - THE BEST :D

Цвета С
17th January 2007, 18:20
сетих се ,да виждала съм го.А тези,които си приготвят сами хляб ,ще мие интересно да споделят как го правят

TedyK
17th January 2007, 18:29
сигурно го правят с машина за хляб. проблема в хляба е маята и бялото брашно.

katie
17th January 2007, 19:23
сигурно го правят с машина за хляб. проблема в хляба е маята и бялото брашно.
:?:
Защо пък маята да е проблем? Само питам, може и така да е. А бялото брашно хич не е задължително!

Хляб може да си направи всеки, и то сам. Машина също не е задължителна! Аз си правя и бял и тъмен хляб сама, и всичко се получава.

За целта си смесвам брашно - каквото искате, ръжено, пшенично бяло или пълнозърнесто... Смесвам го напр. със семки - слънчогледови, тиквени, ленени, сусам, овесени ядки или пък мюсли, каквото искам. Всичко това се смесва с мая (и малко захар/мед) разтворени във вода. И после се омесва. Оставя се да втаса към 1-1.5 часа, после пак се омесва, пак втасва, :lol: , слага се в квадратна форма и се пече.

Правила съм хляб с маслини, орехи, лешници, тиква, сушени плодове, подправки и т.н.

Както виждате - нищо сложно, само малко/доста време трябва. Знам че това не е кулинарен форум, обаче ако някои наистина е навит да си пече хляб сам, ще опиша по-подробно как става. И става много по-вкусен от напр. бонус (гадост), още повече че не знаете какво има вътре! :roll:

Цвета С
17th January 2007, 20:08
ама на мен наистина ми е инересно ,така че давай описвай

katie
17th January 2007, 21:59
ОК, ето моята любима рецепта - оригинално открадната от jamie oliver:

15 гр. прясна или 2 пакетчета (от по 7гр.) суха мая
15 гр. мед или захар
15 гр. сол
300 мл хладка вода
250 гр. брашно, тип 550
250 гр. грис (ама твърд ако 2 БГ има 2 вида; може и без грис, тогава още 250гр. брашно)

1. меда и маята се разтварят в половината от водата
2. брашното, гриса и солта се смесват, правят се на купчинка, и в средата и се прави вдлъбнатинка.
3. Във вдлъбнатинката се излива разтворената мая, и с пръсти се смесва постепенно с брашното. После пак постепенно се прибавя толкова от водата, колкото поеме, цялото постепенно се бърка. Накрая се получава мокро тесто.
4. Месиш, докато не ти окапят ръцете - най-малко 10 мин.
5. Тестото се прави на кълбо, наръсва се с брашно, слага се в наръсена с брашно купа, боде се с нож няколко пъти. Купата се покрива с наелон и кърпа, и се слага на топло място да втаса (напр. до парното).
6. Оставете го мин. 1 час да втаса. Тестото трябва да увеличи обема си 2 пъти.
7. Вади се и пак се омесва, някъде 1 мин. да му излезе въздуха.
8. Слага се във формата, в която ще се пече, и пак се оставя да втаса.
9.1.Например foccacia - слага се в плоска форма като за българска питка, маже се с зехтин и се поръсва с нарязан пресен босилек или розмарин (и може ситно нарязана скилидка чесън), и се натиска с пръсти, да останат дупки. Оставя се 45 минути да втаса, пече се 15 мин. на мах. температура.
9.2. Или обикновен хляб - прави се на полукълбо, поръсва се с брашно слага в тава, стои още към 1 час, пече се при 225гр. 20-25 мин.

Това с foccaciata е за начинаещи, винаги се получава!
Иначе това е стандартната рецепта, брашното може да се замени с ръжено, пълнозърнесто (ръжено или пшенично или динкел), тук има едно едромляно брашно, вкусотия! И естественно всякакви видове семена/ядки.
Аз си правя слънчогледов хляб и това обядвам - сандвич с cream cheese или овкусена извара, домат и италианска rucola салата (или някава друга разбира се). Много по-вкусно е отколкото с бял хляб. Ако иска някой да си направи хляба ще пратя рецептата.

Това е, поне знате какво има вътре, и сте сигурни че не са го газили плъхове, хлебарки и други вредители, с които са пълни нашите хлебозаводи!

Ani4ta
18th January 2007, 08:44
Моята рецепта след много експерименти :lol: е следната:
(Дадените по-долу количества са за хляб, печащ се във правоъгълна форма за кекс ):
В една купа слагате 3 ч.ч топла вода, в нея слагате следните продукти: 6 с.л. овесени ядки, 6 с.л. трици, 3 с.л. пшеничен зародиш, 4 с.л. ленено семе (допълнително можете да сложите сурови слънчогледови семки,мак,сусам, орехи.Понякога да разнообразя хляба го правя и с подправки-червен пипер,босилек,чубрица,джин жифил-всичко това е по желание). В тази смес слагате и 1 или 2 пакетчета суха мая. Разбърквате така направената каша и оставяте 10-15 мин. След това слагате вътре брашното-обикновено ползвам пълнозърнесто брашно(мисля че се води Тип 1850), но напоследък освен пълнозърнесто слагам малко соево брашно и царевично, и накрая пълнозърнесто (може да се замени с типово или ръжено). Брашното го слагам на око, толкова че да може тестото да се меси без да ти залепва по ръцете. Омесва се хубаво тестото, набрашнява се и се слага в купата да втаса на топло. След като втаса го омесвам още веднъж, и го намазнявам със зехтин. В правоъгълната форма за кекс покривам дъното с хартия за печене, и поставям тестото. И така го оставям да втаса още веднъж. Отгоре обикновено забучвам слънчогледови семки-става интересно и красиво. Аз го пека и отгоре с хартия, защото моята печка е от тия със топъл въздух и коричката на хляба без хартия става много сух и много твърд.
Готовия хляб се изважда от формата, остава се да изстине. Завивам го с фолио и го слагам в торбичка и хайде в хладилника. Хляба по този начин ми е издържал и повече от 1 месец в хладилника без да промени качествата си.
Успех в приготвянето и ако имате някакви неясноти-питайте!

TedyK
18th January 2007, 09:33
маятя подува стомаха. французите като нация не са много дебели точно защото техните макаронени изделия не се пшриготвят с мая. а то всеки прави избор какъв хляб да яде и съм абсолютно съгласна че ако ще е хляб най добре да е домашно приготвен :lol:

леля мичИ
18th January 2007, 09:36
Лелееее :shock: , ми целят ден ще ми отива в месене на хляб.... :roll:

Ani4ta
18th January 2007, 09:46
Правенето на хляба не отнема повече от 20 мин. През другото време докато втаса и се пече-си го оползотворявате с каквото искате. Един хляб приготвен по този начин стига за поне 2 седмици хранене.
Маята да е проблема-можете и да не го правите с мая, просто ще ви стане по сбит.
Ако си мислите, че в "Бонус" не слагат набухватели и подобрители-жестоко се лъжете. Това че не са написани на опаковката, не значи нищо. Като гледам колко често на хляб "Бонус" горната му коричка се отделя от другата част-със сигурност това се получава от използванете на набухватели.

TedyK
18th January 2007, 22:21
ами Бонуса си е химия. аз това го казвам защото са ми го обеснявали хора които се занимават точно с правене на хляб. все пак всеки си преценя какъв хляб да яде и дали да го яде въобще.

MINI
22nd January 2007, 09:41
katie . ani4ta страшно съм ви благодарна за рецептичкие ! Хлябът ми стана суупер! Момичета , опитайте и вие , наистина домашното производство си е №1 :girl_dance: Само дето май не трябваше да се прекалява с хляба като че ли .... :lol:

Reminder
25th January 2007, 11:49
Аз не ям хляб.

cranberry
25th January 2007, 12:22
Един хляб приготвен по този начин стига за поне 2 седмици хранене.


и аз не ям хляб, ама помня, 4е след 3-4 дни май мухлясваше

Ani4ta
26th January 2007, 08:28
Един хляб приготвен по този начин стига за поне 2 седмици хранене.


и аз не ям хляб, ама помня, 4е след 3-4 дни май мухлясваше


Пропуснал си да прочетеш как се съхранява-във фолио,торбичка и след това седи в хладилник. :lol:

ледено_sЪrце
26th January 2007, 16:18
еми лично за мен 'витал' + това филииките са малки и лично аз не увеличавам броя им повече от 2 ,което досега много ми помага :roll:

florina
7th February 2007, 17:23
здравейте на всички аз също съм за бонус купувам със синия цвят на опаковка защото се содържи повече различни зърнени култури може и да се смеят на руският ръжен хляб аз работих лично на завод за хляб и цял живот го ядох не познавам болести тип гастрит и язва наистина доста е траен братовчедка ми работи цял живот като технолог в хлебна продукция като дойдох в българия 1991 г почнах да ям вкусен топъл бял хляб и се придобих гастрит и разни колити сега се храня здравъсловно и нямам никакви проблеми със здравето дори хрема не ме хваща.

siska
8th February 2007, 22:04
Препечена филиика бял хляб или сухар или крекер е по добре за закуска?

TedyK
9th February 2007, 12:54
гледаш им от зад въглехидратните стойности и избираш най малкото зло.

florina
9th February 2007, 13:27
аз винаги гледам какво пише на етикетите но не може да се вярва нали :cry:

florina
9th February 2007, 13:32
а има храни на които нищо не пише или пък пропускат освновни неща

{*faith*}
9th February 2007, 14:07
Даа и аз съм забелязала че етикетите на някой храни изобщо не са съобразени с всякакви стандарти и закони...Дано сега след като влезна в ЕС малко започнат да ги контролират :wink:

florina
9th February 2007, 14:48
и аз много на това се надявам например защо на активия натурална не намирам точно съдержание и процент на масленост някой знае ли какъв процент на това мляко :wink:

{*faith*}
9th February 2007, 15:03
Ми и аз не знам. Тоо Активията е луда работа с тия консерванти... :wink:

MINI
9th February 2007, 16:04
:1252: активия натурална - "Не съдържа консерванти" - така пише :lol: мазнини -на 100гр.- 3,9 грама,въгл. - 4,5 гр.,белтъци - 3,2гр. Така звучи ! Колко е вярно .... :?:

florina
9th February 2007, 18:18
днес хапнах кисело мляко русалка и ми хареса повече по натурално го усетих

{*faith*}
10th February 2007, 09:23
Ooo ми не знам обачее много е странно това мляко Активията... Пък и има много въглехидрати. Ама всеки да си яде каквото си поиска аз го пропускам :wink:

TedyK
11th February 2007, 19:03
активията може да си стои в хладилника с месец. смятайте за какви консерванти става дума.

florina
12th February 2007, 15:46
категорично спрях да купувам активия всичко е реклама и то скъпа

pyceHka
12th February 2007, 17:24
всичко на данон е само реклама :)

florina
12th February 2007, 20:32
съгласна съм абсалютно :D

Yana
15th February 2007, 00:07
Момичета от 2 седмици си играя с новата ми машина за хляб и най сетне улучих съотношенията.

От маята много ми се подува стомаха и след гастропластиката понякога имам чувството че ще се пръснат от натиaгане телбодовете в стомаха ми.

Посъветваха ме содени питки, е супер даже е и противопърхотно и антимикотично че алкализира PH-то обаче месих 2 пъти голяма игра и викам ши си купя тая машинка.

За лош късмет обаче в книжката няма нито една рецепта със сода и аз като се хванах тука викам ще му хвана цаката на тва и ето днес цялата кухня ухае на ръжен фляб със ленено семе от сабахлам, а в момента съм хвърлила ръжено шоколадов хляб с орехови ядки малко на Нутелла да блъска и го подсладих лекичко със Стевiя.

Утре ши са пробвам да правя маковите кифлички на Cranberry а една колежка ливанка ми даде и рецепта с лавандулови сушени цветчета ги хакала в буркоча, а можело и със сушени розови листенца и ванилла ама трябва да ида да купя пакетче листа.

Ще постна тука кви ги забърках но наистина е страхотно, amaн от тия хлябове пухенки.

TedyK
15th February 2007, 17:06
след като си България защо си играеш да печеш хляб. на моята и се нарадвах преди 3 год. никога не постигнах желания ефект за това спрях хляба :lol:

сега видях къде си.... прияма се :lol:

slavena1985
11th March 2007, 23:08
Аз от 7 години ям "Бонус",много е вкусен,а пък е и полезен :roll:

naddeto
13th March 2007, 19:38
Попринцип обичам хляб от пекарни.. И тъй като Ниланата ми е на 5минутки попринцип от там си взимам. Някакъв по-тъмен, ама да не е от най-тъмните.
Преди няколко месеца имаше една статия в 24часа, точно за това. Та там май пишеше, че истинския пълнозълнест хляб трябва да НЯМА никакви оранжевикави, червеникави отенаци или пък да е много тъмно кафяв.
Аз попринцип бях изнамерила един много много вкусен хляб с трици, това беше най-вскусния хляб на земята. :roll: Но нещо му изгубих дирите.
Бону(к)са никога не е могъл да ме накара да го ям. Някакси винаги ми се струшаве като престояла баничка.

flakita
13th March 2007, 22:09
Аз дочух, че говорите за Activia та и аз да се присейдиня :lol: . Аз започна от наколко дена редовно да ям Activia(само днес не съм яла), но наистина до някаква степен помага за исхождането, ако я ядеш редовно. НО е много високомаслена: 3,6% :? , което хич не е добре за талийката :( .. А и има trans: 0.2 :? :? :? . Но има и една плодова Activia, която е 0% масленост и е fat free(друк е въпроса колко е вярно :roll: ). Но е много вкусна :2034: :( . И понеже от утре мисля да започна отнова тази диета на др. Байкова, май ще си хапвам редовно такава Activia 8) . Дано не ми навреди :lol: :roll: .
Ето тук (http://activia.ca/fr/produits/) има таблици със съдържанието :roll: . Това е специално Канадцкия сайт, иначе май и Български имат(но не съм сигорна :roll: ).

pyceHka
13th March 2007, 23:14
няма такова нещо като вкусно и диетично едновременно :lol: :lol: :P

flakita
14th March 2007, 01:16
няма такова нещо като вкусно и диетично едновременно :lol: :lol: :P
EE, защо?? Доматената супа много ли е калорична :? :lol: ??..

Nezinka
14th March 2007, 04:25
Ето тук (http://activia.ca/fr/produits/) има таблици със съдържанието :roll: . Това е специално Канадцкия сайт, иначе май и Български имат(но не съм сигорна :roll: ).

Флакито, не го яж тоя боклук. Напрво по-добре да изядеш един биг мак, поне знаеш че е вредно, а с тия данонови продукти се тъпчеш без да знаеш какви зли работи са наблъскани вътре. То не са овкусители, не са захари, не са консерванти...и на мен ми е вкусна активията синя слива, по-вкусна ми е от щоколад и сладолед взети заедно, ама по-добре да изям един шоколад, отколкото да си взема пак.
Най добре си взимай strained гръцко и си го мешай с малко мед и орехи или ако щеш и сушени плодове му слагай...бе всичко е по-добре от Активия:)

TedyK
14th March 2007, 08:26
.... но наистина до някаква степен помага за исхождането, ако я ядеш редовно. ......

една сочна ябълка сутрин на гладно или мед с чаша вода ще ти свърши същата работа. след това започваш деня.
това с Активията е реклама. я засичи след колко дни тази активия ще вкисне? вади си заключенията сама.

kaija
27th March 2007, 07:53
сухари? аз това ям, щото ми изглежда по-полезно от хляба.дали не греша?????

ribka
27th March 2007, 09:01
Аз не помня как се казваше хляба,който харесах страшно много...мисля че "Фреш" беше,но може и да се лъжа.Имаше всякакви видове - аз харесах с орехи и много видове зърна.Само дет' не знам колко е полезен :lol: Иначе е от типа на "Бонус" и все същите полезни работи пише,че съдържа :roll:

lqlqlqlq
27th March 2007, 19:18
Най - полезният е като си купиш пълнозърнесто или ръжено брашно и да си го омесиш сам :)

kaija
3rd April 2007, 09:59
аз се чувствам грешница като ям хляб докато спазвам диетата...затова по 1-2 сухарчета стават

Лия
14th June 2007, 00:58
Исках да питам откъде мога да намеря съставките на хляб Бонус, или каквато и да е информация за него.

Пуснах търсене "хляб бонус" в Google, но нищо не излиза.

Живея в Канада и исках да си намеря някакъв еквивалент тук. Помня че едно време, когато живеехме в България, майка ми много го обичаше. На мен ми беше гаден, но, дете съм била, така че реших да му дам още един шанс.

Извинявам се че обновявам толкова стара тема, но не знаех къде другаде да го пусна.

Благодаря ви!

loony
14th June 2007, 07:12
http://www.bonus-bg.com/

Кликваш на продукти, избираш си хлябче, кликваш в/у него и имаш съответния състав :)

Надявам се да помогнах :D

curka94
14th June 2007, 08:00
А какво ви е мнението за "Мюнхен" :roll:

ROSSI ROSSI
16th June 2007, 11:11
Вчера намерих хляба, който много ми липсваше след завръщането ми от Германия. Доста черен, с много ядки, изглежда леко влажен... Бях виждала такива хлябове нарязани на филии, но струваха по 3-4 лв., което е безбожно скъпо.
Този се нарича хляб "зърнена мозайка" и е производство на Нилана!
Направо съм доволна!!! :D

Reminder
16th June 2007, 15:33
В България няма хубав хляб от масовите. Прави се най-често от фураж. Знам го от сериозен търговец на зърно.