PDA

View Full Version : Идеалната закуска


cocolino
6th November 2006, 21:50
Знам,че има много спорни мнения относно закуската,едни я подценяват доста и смятам,че може да бъде малка,а дори и че може да се изключи :? ,други,че трябва да бъде основното хранене за деня\\кам тези хора сам и аз :wink: \\.Както на няколко места е обяснявано сутрин в организма ни има най-малко въглехидрати,цяла нощ глад и сутринта трябва да се набави необходимата енергия.
въпросът ми е, то не е точно въпрос,а някакви препоръки,какво е най-хубаво за закуска сутрин?Муисли,варени яйца,други идеи :roll:
....кажете какво си хапвате вие?
:D

blagovest
6th November 2006, 21:59
Аз си хапвам Нестле Фитнес! :lol:

cocolino
6th November 2006, 22:15
аа да забравих го него,ама доста противоречиви неща се изписаха за тоз Нестле Фитнес май....всъщност няма значение де,ако е вкусно може да го пробвам
:lol:

estrella
6th November 2006, 22:58
Вариант 1:

едно сварено яйце
две филийки хляб с шунка и малко масло
натурален сок или плод

( ако закуся така, лягам обратно и не ме търсете до обяд)

Вариант 2:

Мюсли с кисело/прясно мляко, ама после към 11 на всяка цена още нещо- ябълка например.

Не знам за вас, обаче аз в единия час, който имам между ставане и излизане, не мога да закусвам. Прияжда ми се към 10- 10:30. Преди това- абсурд!

pyceHka
6th November 2006, 23:10
Вариант 2:

Мюсли с кисело/прясно мляко, ама после към 11 на всяка цена още нещо- ябълка например

аз съм за това :)

Emmalfy
7th November 2006, 01:39
Много обичам на закуска бъркани белтъци по 2 начина

1ят - в купичка разбъркваш 5-6 белтъка, наливаш прясно мляко и малко мюсли- някъде към 50 гр /може и повечко :D /
после тази смес я разбъркваш и я пръжваш /бъркайки /,за предпочитане със зехтин/но и с малко масло не вярвам да е проблем/ и най важната част - цялата получила се красота я заливаш с мед ...ако добавиш и мъъъничко натрушени ядки - лешничета примерно става вълшебно :girl_in_love:
Гарантирам ти ,че след тази закуска няма да ти се прияде до към 6/7 следобяд :wink:
2ят начин си е традиционни бъркани белтъци със сирене - пак става бомба :)

Но първата закуска- трепач съчетава мюсли мляко и яйца ,оферта а :wink:

neli4ka
7th November 2006, 04:54
Оооо,аз не мога да закусвам и да искам.Никога не съм закусвала,освен,когото бях ученичка. :shock:

TedyK
7th November 2006, 09:49
ами ако качваш маса (към това определено се стремят мъжете) мюслито дава енергия за тренировка и се препоръчва.
а иначе белтъците, млечни. аз избягвам хляб ама една филия някакъв пълно зърнест е добре. зеленчук.
плодът 2 часа след закуската самостоятелно. защото когато попадне в стомаха той леко изчаква всичко друго да се усвои и плодчето си ферментира. един вид не обработваме точно витамините.

cranberry
7th November 2006, 13:18
идеалната ми закуска от 2 седмици насам
1 или 2 яйца (зависи как съм с калориите за през деня) с 50тина грама сирене/кашкавал и 1-2 тънки слайс4ета бекон на омлет с един голям домат. и 4 часа поне не мисля за ядене, особено ако са 2 яйцата.
преди закусвах кисело мляко с овесени ядки, плодове някакви и малко мед - тва вси4кото забъркано - оба4е след час -два почваше да ми стърже яко стомаха,което никак не е добре

cocolino
7th November 2006, 19:40
ехехе...мерcи на всички много :D
ще си имам богат избор и повече разнообразие :wink:
аз най-често хапвам муислито на нестле или пък на фамилия Никола,другият ми вид закуска - препечена филияка,домат,парче сирене,а на филията някакво месо\\\\6унка,телешки салам,филе\\\\ + малко кашкавал и наистина мн дълго време не огладнявам. :)
а пийкам и чай доста,2-3 седмично зелен,иначе билков\\\\баба го прави не е на пакетчета и е супер :wink: \\\\

TedyK
8th November 2006, 06:37
... оба4е след час -два почваше да ми стърже яко стомаха,което никак не е добре

защо ли :P

cranberry
8th November 2006, 07:13
е, що, щото е въглехидратно :P

TedyK
8th November 2006, 07:21
хайде "ударих" една сварена тиква за отскок. сега да видим какъв ще е скока.

Enerdji
8th November 2006, 08:41
Много обичам на закуска бъркани белтъци по 2 начина

1ят - в купичка разбъркваш 5-6 белтъка, наливаш прясно мляко и малко мюсли- някъде към 50 гр /може и повечко :D /
после тази смес я разбъркваш и я пръжваш /бъркайки /,за предпочитане със зехтин/но и с малко масло не вярвам да е проблем/ и най важната част - цялата получила се красота я заливаш с мед ...ако добавиш и мъъъничко натрушени ядки - лешничета примерно става вълшебно :girl_in_love: :wink:

Така си правя палачинки, само че не слагам мюзли, а едни фини овесени ядки на Фамилия Никола. Стават фантастични :!: А, и не пържа :evil: никога нищо, ползвам тефлонов тиган :!:
Иначе аз закусвам от години пълнозърнести овесени ядки леко сварени с натрошено сирене в тях, невероятни са! Преди ги хапвах с мед и орехи ( към 4 години някъде..) но ми омръзнаха и сега ако ми омръзнат и със сирене... не знам :( .....

Цвета С
8th November 2006, 14:04
аз закусвам една голяма препечена филия хляб бонус с карнитина ,разрязана на две с две тост кашкавалчета и две парчета домат,няма по-вкусно нешо и огладнявам към13-14 часа ако съм закусвала към 9 часа

cranberry
8th November 2006, 14:43
аз закусвам една голяма препечена филия хляб бонус

точно от бонуса ми е малко трудно да си представя ГОЛЯМА филия хляб :lol:

sladkatony
8th November 2006, 14:47
аз закусвам една голяма препечена филия хляб бонус

точно от бонуса ми е малко трудно да си представя ГОЛЯМА филия хляб :lol:
Тоя модел с Л карнитина са доста големи филийките :roll:

cranberry
8th November 2006, 14:47
ааа, ясно, ми не съм яла хляб от месеци

TedyK
8th November 2006, 19:23
ааа, ясно, ми не съм яла хляб от месеци

sramota :lol: ами да ти пратя един хляб :P

cocolino
8th November 2006, 20:09
аз пак мисля,че хляба не трябва да се изклуйхва напълно от менуито,ок,ако си на диета,за седмица примерно да,но от месец??? :shock: Поне аз знам,че и хляб трябва да се яде по-малко,имал не знам какви си полезни неща :roll: :wink: ,пак и една филиика на ден е нищо все пак
:wink:

gin100nic
8th November 2006, 21:24
Аз "закусвам" две големи чаши силно кафе :D .Чак след час- два мога хапна плод някакъв :D

cranberry
8th November 2006, 23:20
Аз "закусвам" две големи чаши силно кафе :D .Чак след час- два мога хапна плод някакъв :D

тва не е мн хубаво, не огладняваш ли мн по-късно през деня?
добре е по-голямата 4аст от калориите да си ги набавяш в 1вата половина на деня

cranberry
8th November 2006, 23:21
ааа, ясно, ми не съм яла хляб от месеци

sramota :lol: ами да ти пратя един хляб :P

как те изтървах аз, 4е си идваш в бг, 4е да миз емеш хубаво рибено масло , ама ааайде, next time

gin100nic
8th November 2006, 23:25
Аз "закусвам" две големи чаши силно кафе :D .Чак след час- два мога хапна плод някакъв :D

тва не е мн хубаво, не огладняваш ли мн по-късно през деня?
добре е по-голямата 4аст от калориите да си ги набавяш в 1вата половина на деня
Когато съм на диета ям през 3 часа- така не огладнявам...

cranberry
9th November 2006, 00:02
не само като си на диета
така е най-добре, на по-малки порции и по-4есто
на мен ве4 еми свикна организма и на 3 часа огладнявам като по 4асовник.
мисълта ми беше, 4е по-калори4ните и по-въгл храни е по-добре по-рано, защото по-късно се забавя метаболизма

ROSSI ROSSI
9th November 2006, 10:27
Насилвам се да ям през 3 часа! Обаче от вчера закусвам сутрин - в 7.00-2 лъжици мюсли, после в 10- един банан, хапвам към 13 купичка мюсли с кисело мляко,после ябълка в 16 и вечерям в 18.30-19.00
Чувствам се много добре! :D

Slyn4islava
9th November 2006, 11:22
Роси, аз се радвам на желанието ти за промяна и има ли желание, няма да начин да няма начин, както гласеше подписа на някай. Браво, ти ще успееш, само си дай малко време също, не очаквай за кратко време чудеса.

А по темата-аз закусвам към 8 часа и съм истински гладна(имам около 1 час пътуване и оправяне, така че е достатъчно да съм като вълк изгладняла) Правя си една голяма чаша мусли със сушени плодове и ядки, намирам такова, което е в съотношение 50 на 50 мусли и ядки-страшна вкуснотия и добавям мляко от соя преди, но сега или оризово или от пшеница, или в краен случай прясно мляко. Към 10.30 вече пак съм гладна и ръфам я смокини сушени(много обичам) или кайсии сушени, или някакви ядки, или плодoве-банан,ябълkа, грейпфрут. Към 13.00 обядвам-месо с ориз или зеленчуци,или нудалс с морски дарове. Към 15.30 -16.30 пак ръфам нещо набързо-може и филия пълнозърнест хляб и парче сирене(не бяло). И към 17.30 -18.00 пак гладна, вечерям и вече съм ок. Ако пак много огладнея, преди лягане ям ябълка или диня. И толкова често като ям, порциите не може да са много големи, просто невъзможно. Също така пия много качествено рибвено масло-1050 млг. само ЕПА на ден, две кафета и поне 2 литра вода.

L00n
9th November 2006, 21:02
овес и/или плодове...

cranberry
9th November 2006, 21:36
Насилвам се да ям през 3 часа! Обаче от вчера закусвам сутрин - в 7.00-2 лъжици мюсли, после в 10- един банан, хапвам към 13 купичка мюсли с кисело мляко,после ябълка в 16 и вечерям в 18.30-19.00
Чувствам се много добре! :D

мнооого овесени ядки. ако толкова държиш на тях, закусвай ги, ама за обяд вкарай салатка с малко пилешко и/или сиренце/кашкавал4е. ако на 1 ядене ядеш месо и мле4ни, коли4ествата и от 2те да са малки - примерно 100тина г месо и не пове4е от 50 мле4ни. много много зелен4уци
може малко ядки - сурови
ябълката я сложи на мястото на банана, от който се откажи
пий мн вода

TedyK
10th November 2006, 10:05
emi da ama тя яде само мюсли. то еднообразното хранене няма как да не смъкнеш на кантар. там мускули, тлъстинки абе к'вот е такова. важното е да се самозалъгваме.

BiathlonGirl
10th November 2006, 19:01
Ох, за студените тукашни дни (извън БГ съм и преди 3 дни беше -20) каква идеална закуска ми е купичка топла овесена каша с ябълка и чаша топло мляко с лъжичка мед... Ама много въглехидрати, много нещо... :( Така че се глезя периодически с тоя разкош, през другото време обаче "топлото" са 2 чаши ментов чай и топъл омлет (или бъркани яйца), а днес мацнах и малко топличък варен карфиол. С такава закуска се сещаш за храна чак към 14.00 (което, само по себе си, също не е хубаво).
А в момента мисля, че открих идеалната вечеря - доволно много като количество, засища, без да подува, ама белтъчините ги видях колко са едва след като вече бяха поели по пътя си... Накратко - 1 консерва риба тон (150гр. отцедена, има 25 гр. протеин на 100, което значи 37.5 за консервата, ама... късно е либе за китка...), домати колкото поеме (имат въглехидрати, да, трябва да се съблюдава количеството), половин глава лук и 2-3 лъжици зехтин. Ей това е мечта.

ROSSI ROSSI
11th November 2006, 09:56
:D Нееее... аз знам, че стана еднообразно с мюслито, ама такъв беше момента! :lol: Най-важното тогава беше да почна да хапвам и в други часове осван в 19.00 вечер. А до скоро храненето ми беше само 1 :(
Мисля, че вече ми дойде акълът в главата и мюслитата са само 3-4 лъжици, които хапвам на закуска. В 10 и в 16 - някакъв плод, а на обяд и вечер - салата с мръвка :D

TedyK
12th November 2006, 14:17
BiathlonGirl, хапвай си риба. най добре да не е консервирана, ама то това вече е лукс. нали трябва да я готвиш пък миене, триене.

BiathlonGirl
12th November 2006, 16:23
Ох, не е проблемът в готвенето, а в яденето... Повдига ми се само като си помисля за миризмата... Само рибата тон дето ми понася донякъде, понеже не мирише така умопомрачително.
Само дето ще трябва да деля консервата на 2 храненета, че протеинът за едно ми идва в повече, ама пък като оставя отворена консерва дори и за час, хладилникът се осмърдява :(
От друга страна, ям риба не повече от 2 пъти годишно (за тази година до момента са точно 2 пъти) и разбирам, че имам сериозен недостиг на всичките благини, дето ги има в нея, така че ще се насилвам вече, ако трябва, но поне 2 пъти седмично ще се омотава по една консервичка. Ама и само на кюфтета не може да се кара (при все, че определено са по-хубави от българските).

milenva
12th November 2006, 18:48
Повдига ми се само като си помисля за миризмата... Само рибата тон дето ми понася донякъде, понеже не мирише така умопомрачително.
Съомгата и пъстървата не миришат :lol: не знам в коя част на света си, но тези риби ги има почти навсякъде. А ако обичаш кюфтета, пробвай рибените ммм приказка

TedyK
13th November 2006, 12:05
....пък като оставя отворена консерва дори и за час, хладилникът се осмърдява :(
.

когато отвориш консервата я прехвърляй в някаква друга чиния. не я дръж в метала.

cranberry
13th November 2006, 12:34
И я завивай с някакво фолио - това прозра4ното , найлоновоти

Gavr1
13th November 2006, 16:29
Аз пък ям препечена филия пълнозърнест хляб и грейпфрут! :P

TedyK
13th November 2006, 18:28
аз пък ям куфте сега и ме мързи да стана да ви взема зеленчук с него. въобще не ми се режи салата.

BiathlonGirl
13th November 2006, 20:42
Това за консервите го знам, че не трябва да се държи храната в тях, след като се отворят - котаракът се беше натровил леко, като беше малък, щото няколко дни поред му оставяхме половината дажба в консервата, без изобщо да се замислим.
Ама и с фолио, и без фолио, на мен си ми мирише :( Може да е самовнушение, ама деля хладилник с 2 съквартирантки, които май не ядат изобщо риба... Иначе съм в страна, където е престъпление да не ям риба, като се има предвид в какво изобилие е - из Скандинавието се мотам напоследък.

TedyK
14th November 2006, 08:18
...Иначе съм в страна, където е престъпление да не ям риба, като се има предвид в какво изобилие е - из Скандинавието се мотам напоследък.

ама ако не ти понася не се насилвай. аз например не мога да ям червено месо и въобще не си правя илюзии.

Enerdji
19th November 2006, 10:20
Яйчицата не споменавате :wink: Лесни, удобни, евтини, полезни... всички екстри :lol: Варени, всеки може да си вземе 3 за работа с една краставичка... Аз имам микровълнова на моята работа и ето как си ги правя: Объркани в иенска тенджерка с капаче, един нарязан на ситно домат и ако имам извара или обезсолено сирене 20-30 гр. Ммм... божествени :roll:

леля мичИ
19th November 2006, 10:59
Бенджи, на колко минутки ги връткаш... и на мен ми звучи вкусно... :wink:

jedira
19th November 2006, 11:05
TedyK,да те питам на няколко места пишеш за карфиол със зеленчуци,как го правиш?Предварително благодаря :lol:

Aquanim
19th November 2006, 11:32
2 филийки с масло
1 чаша кафе
250 мл Фреш ябълка и морков

закуска 2 вместо фийлики активия със мюсли :)

Emmalfy
19th November 2006, 13:05
Далече е от идеална ,но последната седмица открих нова приятна закуска...
Върнах се на пълномаслено мляко /3.2/ ,защото другото вече така го разводняват ,че чак на мен ,която без мляко не живее,ми се отпива :evil:
Та закуската включва една голяма чаша/200мл/ пълномаслено прясно мляко с какао и нес кафе и една ябълка... Най -хубавото е ,че действа мн добре на корема.

cranberry
19th November 2006, 13:27
не огладняваш лимн бързо след тва?

Enerdji
19th November 2006, 15:35
Бенджи, на колко минутки ги връткаш... и на мен ми звучи вкусно... :wink:

4 мин на най силната степен на фурната. Но ги следи, ако има дойде много стават едни сухи :x ... и не ми допадат.

TedyK
19th November 2006, 18:12
TedyK,да те питам на няколко места пишеш за карфиол със зеленчуци,как го правиш?Предварително благодаря :lol:

ето ти оригиналната рецепта обаче не ми се рови да видя от къде точно я взех:
Карфиол на фурна
Карфиол 1 глава, около 1 кг
4 с.л. брашно
2 с.л. галета
100 гр кашкавал
1/2 л прясно мляко или 2 ч.ч. от водата в която е сварен
карфиола
Индийско орехче и черен пипер на вкус
Сварения във вода карфиол отцедете добре и
накъсайте на
розички. Запържете брашното в половината масло.
Прибавете млякото, като бъркате непрекъснато.
Варете на слаб
огън десетина минути. Прибавете настъргания
кашкавал и бъркайте,
докато сосът стане гладък и хомогенен
(бърка се с дървена лопатка само в една посока)
Сложете карфиола в кръгла тавичка и
сипете внимателно между розичките по малко сос.
Залейте с останалия сос, поръсете с подправките,
галетата и останалото масло.
Запечете в умерена фурна.
Ястивто се поднася топло.

сега аз последните няколко пъти само задушавам възможно най много и разнообразни зеленчуци, настъргвам кашкавал
след което ги мятам в фурната
и атакувам.

neli4ka
19th November 2006, 18:45
За мен пък идеалната закуска е тази пица,която cranberry пусна в един друг форум.Ето я>
ОМЛЕТ ПИЦА
6 яйца
75 г кашкавал
100 г шунка
200 г домати
25 г масло
3 с л кетчуп
сол
смлян черен пипер
подправки (по желание)
Приготвяне:
• Тиганът се нагрява с 25 г масло.
• Яйцата се разбиват и се изливат в тигана.
• Пържат се до готовност.
• Преместват се в огнеупорна тавичка (при мен 24 см кръгла тава).
• Отгоре се се поставя шунката, доматите, кетчупът, кашкавалът и се поръсват с подправките.
• Пече се в предварително загрята фурна на 220 С, докато не се разтопи кашкавалът.
Плънката варира според вкуса ви - наденица, гъби, тиквички и т.н.

Аз днес си я направих,но с по-малко продукти и беше убииствено вкусна.ЦЪК (http://images12.snimka.bg/001558831-big.jpg)
Така изглеждаше моята "пица" :1259:Малко я "разлях"при преместването и я прегорих,но ммм беше супееер.

TedyK
19th November 2006, 20:24
добре де с всичко съм съгласна, ама този "измислен" кетчуп като сложите направо разваляте цялата съшност на нещата. това все едно да сложите вурху пицата кремвирши :lol:

gin100nic
19th November 2006, 23:37
Идеалната закуска е след идеална нощ :2017:

neli4ka
20th November 2006, 05:04
добре де с всичко съм съгласна, ама този "измислен" кетчуп като сложите направо разваляте цялата съшност на нещата. това все едно да сложите вурху пицата кремвирши :lol:
Ооо аз не съм слагала кетчуп.Сложих доматено пюре и без това на всички пици за основа се слага пюре,а не кетчуп.

TedyK
20th November 2006, 06:32
...Ооо аз не съм слагала кетчуп.Сложих доматено пюре и ....

моя грешка. извинявам се за което. днес ще ти взаимствам идеята.

jedira
21st November 2006, 19:35
За мен идеалната закуска е препечена филия ръжен ,бонус или друг,пълнозърнест хляб,кафе и половин грейпфрут :)Сега си купих ръжени ядки и утре това смятам да закусвам :girl_dance:

blagovest
21st November 2006, 20:35
Какви са тези ръжени ядки? :roll:

jedira
21st November 2006, 20:44
родават ги в пакетче на диетичните щандове като овесените и сигурно са преработени по някакъв начин,защото пише,че се накисват за 20минути и се ядат :wink:

mairo
22nd November 2006, 08:11
За мен закуската е най главното ядене за деня! :)


Закусвам http://www.kellogg.com.au/DisplayPage.asp?BrandID=9 ('this'), овесени ядки & ориз(този дето е специално за каши), всичко това накиснато в чаша(200мл) обезмаслено мляко + чаша(250мл) мляко + плод; понякога като ми втръсне карам на 3-4 белтъка + 1 желтук + плод

ROSSI ROSSI
22nd November 2006, 09:30
Идеалната закуска е след идеална нощ :2017:
Много се придържам вече към това! Открих очарованието на стабилната закуска от голямо кафе с 2 /не твърдо / сварени яйца и препечени филийки. След идеална нощ - такава закуска наистина ми идва идеално! 8) :D