PDA

View Full Version : Носене на ядене в училище!


blagovest
19th November 2006, 23:14
Здравейте,
Някай ще ми предложи ли какво мога да си нося да ям в училище?
Днес си взех от Билла две Exquissa (нещо като Рама крем Бонжур) с 0.2 масленост и с тях вървеше и една кутия...
Та се чудех дали не е много смешно в нея да си нося яденето.
Вие как мислите ще ми се смеят ли?
И какво въобще да нося? :?

Atlantida
19th November 2006, 23:16
Кисело мляко става.Плодове също.Едни съученички си носеха краставици, домати, че и моркови.Малък сандвич -защо не? При нас голямото в стаята няма почти никой, така че мога спокойно и пържола да си нося :lol:

cranberry
19th November 2006, 23:22
кво ти пука!
мойте колеги на работа ве4е свикнаха, мн важно, 4е си нося кутиите с бърко4и и нарязани кашкавали и луканки. те пък ядат 4ипс и други гадости нонстоп

BiathlonGirl
19th November 2006, 23:24
- Ядки
- Плодове
- Кисело мляко
- Сандвич

Тези не будят подозрение и винаги минават.

- Зеленчуци - може да се наложи да обясняваш

- Сирене
- Кашкавал
- Варено яйце
- Печено/варено месо

Ей тези със сигурност ще избият рибата и много ще те будалкат в началото, след което ще свикнат и няма да обръщат внимание. А как да преодолееш бъзиците - казваш им: "Мдам, може да се смеете сега, ама се надявам да има поне един от вас, с който да се смеем заедно след 30 години. Не за друго, другите отдавна ще сте изпукали от инфаркт заради мазните банички, кифли и глупости, които запушват бавно, но сигурно артериите ви..."
Така де, може и по-леко, ама схвана смисъла. Може просто да кажеш, че предпочиташ да ти се смеят, но да знаеш, че се грижиш за здравето си, отколкото да му'аш джобове и банички и да пукнеш от инсулт/инфаркт на 40 (смисълът е същият). Вярвам, че ще те разберат, или поне ще млъкнат. Пък току-виж още някой започнал да си носи пържоли... :lol:

gin100nic
19th November 2006, 23:34
Сандвич с черен хляб, пушено пилешко филе и домат :D
Corny
В малка бутилка от минерална една дозичка протеинче- после само допълваш вода и разбъркваш :2002:

blagovest
19th November 2006, 23:45
Ау супер сте!
Мерси! :)

blagovest
20th November 2006, 11:06
А дали да обядвам в нас преди училище или направо сандвича да ми е за обяд? :oops:
Незнам...
Мисля да го направя с Бонус с Л - карнитин малко домат,нискомаслено крема сирене и шунка...

gin100nic
20th November 2006, 11:43
Обядвай :D
Сандвича за голямото междучасие :wink:

Aquanim
20th November 2006, 11:47
УФ това колко далечно ми се вижда ;-)

виж не знам как се отразяват на фигурата но определено се отразяват добре финансово ;-) ......... като се замисля и аз е по добре да си нося сандвичи от колкото да ям навънка ! :)

така де ползи всякакви :)

Yansi
20th November 2006, 13:28
Сандвич с черен хляб, пушено пилешко филе и домат :D
Corny
В малка бутилка от минерална една дозичка протеинче- после само допълваш вода и разбъркваш :2002:
Страхотен съвет! :D Подкрепям :2003:

jojofana
20th November 2006, 19:34
Аз още от малка съм свикнала да си нося всякакви неща за ядене в училище. Напоследък си правя сандич с Бонус, шунка и филаделфия. Нося си и разни плодове -круши, ябълки, банани. По едно време в голямото ядях активия, но на никого не му правеше впечатление, защото в лафката ни продават всякакви видове кисели млека, плодове и тн. Тъй че пълни кутията и нападай запасите през голямото :wink:

cocolino
20th November 2006, 20:48
Разбира се,че трябва да обядваш във вас. :)
Предполгам,че дори да си от най-късно ставa6тите и да закусваш в 11,голямото ви междучасие със сигурност е след 15:00 8) ....ми мисля,че е доста голям интервал :wink: \\а по всяка вероятност закусваш и доста по-рано :) \\.
Закусвай си сутрин стабилно,един по-лек обяд може и после голямото - да ти е сладко със сандвичето! :D :wink:

Дидичка
20th November 2006, 20:49
Аз нищо не си нося в училище за ядене купувам си в междучасията,в чантата ми само ядене липсва аигурно ако го сложа ще стане на пюре докъто дойде голямото междучасие

blagovest
20th November 2006, 21:40
Мерси за отговорите...
Днес си извадих инцидентно сандвича и само едно момиче и едно момче от нашия клас ме видяха и ми се поприсмяха малко...
Но ще свикна... :oops: 8)

Atlantida
20th November 2006, 22:36
Другия път като видиш момичето с някоя мазна пица и ти се смей :lol:

blagovest
20th November 2006, 22:43
Другия път като видиш момичето с някоя мазна пица и ти се смей :lol:
Мерси!
Но като се смея няма на никого да му е смешно,защото те го приемат за нормално!
Е но такъв е живота на тъпчещия се човек с боклуци... :D

Yansi
20th November 2006, 23:01
едно момиче и едно момче от нашия клас ме видяха и ми се поприсмяха малко...
Но ще свикна... :oops: 8)
Те нека ти се смеят с банички в уста :lol: ще дойде време когато ти ще им се смееш :2003:

pyceHka
20th November 2006, 23:03
blagovest много добра тема :)
и аз имах същите проблеми, но започнах да си нося сандвич + ябълка или пък да си купувам корни /още не съм понесла морковите :lol: /
да ти кажа, какво ти пука за мнението на другите? 1вите 1-2 пъти ще се бъзикат, ама после ще свикнат, пък може и да започнат и те като теб :) заразно е, да знаеш :P

та сандвича ми е следният: 2 филии бонус, намазани точно с exquisa 0,2% /ау мн вкусно туй нещо бе!/, пуешко филе, резен домат, резен китайско зеле, малко царевица...така :) да ти кажа едва го опазих да не ми го изядат :D

cocolino
20th November 2006, 23:04
ее ако беше в моя клас никoй нямаше да ти се присмее.
:wink: :D не че не ядат пиззи,кроасани,кифли,сандв чи с куифтета,вафли,чипсове и т.н.,но не отхвърлят хората,които мислят за по-здравословното хранене дори донякъде малко м use vazhiщават и завиждат,защото те нямат воля и твърдост да устоят на изкушението 8) .А пък и сме толерантни хората в нашия клас
:D :wink:

Yansi
20th November 2006, 23:09
намазани точно с exquisa 0,2% /ау мн вкусно туй нещо бе!
а какво е туй нещо? :roll:

pyceHka
20th November 2006, 23:12
а какво е туй нещо? :roll:

като филаделфия, крема сирене с 0,2% масленост. мн вкусно! :2013:

Yansi
20th November 2006, 23:13
Аааааа ахА :lol: ми ще взема да го пробвам :D

blagovest
20th November 2006, 23:31
Супер си pyceHka!
Много мерси на всички...
Задължително е да го пробвате-има 61 ккал в 100гр и е суперррр!
Даже ако си го смеся с някаква подправка става като от другите видове! :wink: :P

pyceHka
20th November 2006, 23:43
Супер си pyceHka!
Много мерси на всички...

хихихи тенкс :) гладуващите трябва да се държим хахах :1242: :2019: :lol:

Aquanim
20th November 2006, 23:55
Благовестчо :)

какво ти пука за мнението на другите ????
важното е да си пич !!! инстинските ти приятели никога нямя даже и да се замислят да ти се присмиват !

а и тези дето се присмиват обикновенно избиват някой комплекс засечи ги на тази тема и ще видиш кой кого !!! :)

бъди себе си ! :)

blagovest
21st November 2006, 00:13
Мерси! :)

mairo
22nd November 2006, 08:27
blagovest много хyбава тема наистина!


Много хора се срамyват да си носят закуска в училище, и предпочитат да си кoпyват мазните бургери и банички които се продават пред училищата/или в тях. Но ако започнат да си носят храната от вкъщи ще видят че е много пo вкусно, хранително и МНОГО ПО ЕВТИНО!

Ето и няколко предложения от мен:

1.Плодове
2.Вафли/Снакчета - muesli bars
3.Различни Ядки
4.Кутийка Мляко -кисело/прясно
5.ТUNA - това е най евтината храна по количество на протеин. Тук ги има в малки консервени кутийки - 100г - 20г протеин при цена от 0.99c. Незнам да ли ги има в БГ но ако ги има и са евтини, смятам че са отличната предиобедна закуска + 1 муесли бар ........

blagovest
22nd November 2006, 09:38
Страхотни сте!
Аз вече за втори път си нося сандвич и май-вече свикнаха...
Даже ме питат от къде съм си го купил... :lol: 8)

ROSSI ROSSI
22nd November 2006, 10:08
Не само ще свикнат, ами могат да дават заявка и да им правиш! :lol:

Emmalfy
22nd November 2006, 10:37
Оф и на мен ми беше много голям проблем папкането в даскало ,ама като не му открих решение ,просто отстраних проблема - тоест вече почти не ям докато съм на училище :lol:
Наливам се с вода и 2 кафета с мляко ,като обезумея може и някое Корни или банан да вкарам ,но толкова ... Но като че ли идеята с носенето на сандвич взе да ми допада ...
Едно момиче от класа ми мин годиха си носеше какво ли не - салата в купичка,риба,моркови,ябълк и отслабна постепенно адски много .Никой не и се смееше ,напротив- даже благородно и завиждахме за волята да се лиши от тъпити чипсове и вафли .а и да натъпче чантата си с чинии :girl_haha: ( тя така правеше :wink: )

Mena
22nd November 2006, 14:52
Blagovest, не разбирам защо трябва да се притесняваш, че се грижиш добре за тялото си, като си носиш здравословни вкусотийки в училище! Да се срамуват другите! И моите колежки ми се чудеха отначало, като ме виждаха да вадя ябълки, листа зелена салата или зеле, но вече свикнаха. :D През лятото дори суровата тиквичка възприемаха философски. :lol: Ще видиш, че скоро ще започнат и да ти подражават!
А и няма да губиш време от и без това кратките междучасия, да се редиш по опашки за junk food.
:wink:

Цвета С
22nd November 2006, 20:33
аз точно в гимназията бях посоянно на диети ,не си спомням някои да ми се е присмивал ,но все ки ден си носех я картофи ,я ориз ,зеленчуци и отслабнах адски много,а всъчщност удоволствието да ти казват я колко си отслабнал/а далеч надхвърля няколко иронични подмятания за храната от вкъщи

pyceHka
23rd November 2006, 11:27
всъчщност удоволствието да ти казват я колко си отслабнал/а далеч надхвърля няколко иронични подмятания за храната от вкъщи

именно ;)

Nevermind
27th November 2006, 15:12
Ами една съученичка си беше взела домашно приготвена салата от зели и моркови в пласмасова купичка!! Малко странно ми се видя, но после като се замислих, какво лошо има..
Аз лично в училище не ям, нещо некомфортно се чувствам. :roll:

uspeh
27th November 2006, 15:18
Мда, и аз обичам зели :mrgreen:
Наистина няма странно и лошо. Има си и такива пластмасови прозрачни кутийки, в които слагат разните неща по хранителните щандове на хипермаркетите, или пък китайска храна. Че и в такива можете да си носите нещо ядене.

Аз лично съм чувал, че някакъв пич си занесъл мусака в торбичка :lol: , ама дали е вярно не знам :roll:

Nevermind
27th November 2006, 15:42
Хаха зелИ...Пардон. :oops:
Да, може и от такъв щанд да се купи попринцип. Но нейната си беше домашна - питах я. И пак казвам - няма лошо.

Reminder
28th November 2006, 02:32
Здравейте,
Някай ще ми предложи ли какво мога да си нося да ям в училище?
Днес си взех от Билла две Exquissa (нещо като Рама крем Бонжур) с 0.2 масленост и с тях вървеше и една кутия...
Та се чудех дали не е много смешно в нея да си нося яденето.
Вие как мислите ще ми се смеят ли?
И какво въобще да нося? :?
Сушеница, суджук.

cranberry
28th November 2006, 07:23
Мда, и аз обичам зели :mrgreen:
Наистина няма странно и лошо. Има си и такива пластмасови прозрачни кутийки, в които слагат разните неща по хранителните щандове на хипермаркетите, или пък китайска храна. Че и в такива можете да си носите нещо ядене.

Аз лично съм чувал, че някакъв пич си занесъл мусака в торбичка :lol: , ама дали е вярно не знам :roll:

айде де, от къде се купуват?
питала съм по супермаркетите, ама не ги продават

uspeh
28th November 2006, 07:31
айде де, от къде се купуват?
питала съм по супермаркетите, ама не ги продават
Кое точно?

cranberry
28th November 2006, 13:11
айде де, от къде се купуват?
питала съм по супермаркетите, ама не ги продават
Кое точно?
прозра4ните пластмасови кутийки за еднократна употреба, които са с капа4ета и в които в супермаркетите слагат салати, маслини и т.н.

не питам за мусаката в плик4е, моля :lol: тва ве4е е too much дори и за мен

uspeh
28th November 2006, 13:23
Ами като си купиш китайска храна от втория етаж на ЦУМ и ти я дават в такава кутийка :lol:
Иначе може би в METRO може да има такива неща, след като има чашки и други еднократни работи.
Иначе пък се продават прозрачни пластмасови кутии за многократна употреба :)

cranberry
28th November 2006, 14:02
не си купувам китайско, а и да си купувах, мислиш ли, 4е щях да си мия кутийките за ЕДНОКРАТНА употреба.
за многократна имам, ама не ме кефят.
интересуват ме то4но тия от къде могат да се купят - прозра4ните с капа4е - готвиш, пълниш, носиш, ядеш, хвърляш, 4иста работа

Nevermind
28th November 2006, 14:38
Ами освен от производител, продавач на едро.... :roll:

леля мичИ
28th November 2006, 14:46
Продават ги в магазините за торбички и пласмасиви изделия....

Mena
28th November 2006, 16:35
Имам цял комплект такива прозрачни кутийки с капачета на Tupperware, много красиви, функционални и удобни. Всъщност тази марка ми е предпочитана и за други домакински аксесоари, защото е направена точно за хора като мен, т.е. скарани с кухненската работа. :lol:

cranberry
28th November 2006, 19:36
Имам цял комплект такива прозрачни кутийки с капачета на Tupperware, много красиви, функционални и удобни. Всъщност тази марка ми е предпочитана и за други домакински аксесоари, защото е направена точно за хора като мен, т.е. скарани с кухненската работа. :lol:

от къде се купуват?

Mena
28th November 2006, 19:54
За съжаление не ги продават свободно в магазините :(
Продават се само чрез техни представители, правят нещо като презентации. Ако искаш мога да ти пратя като ЛС тел. на тяхна представителка.

anastacia
29th November 2006, 11:54
И аз си нося сандвичи в училище и никой не ми обръща внимание.Защото целия клас ходи да пуши и яде в голямото и аз си оставам сама в кабинета.Но дори и да има някой в стаята и той яде нещо.Малко се притеснявах да си нося домашно приготвени закуски и почнах да си купувам от училище храна,но след като имах проблеми със стомаха,пак проносих сандвичи от вкъщи.И въобще не ми пука от мнението на другите,това си е тяхното мнение,не моето.А и свикнах 11 години само си нося така че се свиква и другите свикват,но да нося кутии и чинии не е в моя стил.Все пак аз нося чанта с милион учебници и тетрадки,остава ми само чинии да нося.Благовесте да не ти пука от другите ще свикнат нали и те ядат няма значение от каде е закуската.:)

cranberry
29th November 2006, 13:32
Продават ги в магазините за торбички и пласмасиви изделия....
кои магазини например?
4е аз забелязвам само магазините за парцалки :oops:

lori
29th November 2006, 15:12
Има такива - хипермаркетите, разни складове и търговии на едро... Просто трябва да се гледа. :1201:

леля мичИ
29th November 2006, 18:24
Продават ги в магазините за торбички и пласмасиви изделия....
кои магазини например?
4е аз забелязвам само магазините за парцалки :oops:

Ами за София- :2016: нИнам :wink:

poli_lo
1st December 2006, 09:44
Смятате ли че Активията с мюсли е удачен вариант за даскало?Защото аз ям такова или пия кисело мляко за пиене

cranberry
1st December 2006, 13:33
Смятате ли че Активията с мюсли е удачен вариант за даскало?Защото аз ям такова или пия кисело мляко за пиене
мне, не е уда4на, 1во щото има мн захар и 2ро щото на данон продуктите са пълна скръб, разбирай пълни с въглехидрати
по-добре си вземай някакво нормалнокислео мляко, разбира се, не обезмаслено (колкото по-нискомаслено, толкова пове4е нишесте и боклуци има в него) с 20-30 г сурови ядки :)

cranberry
1st December 2006, 13:33
милена 077, мерси, ама пловдив не ми върши работа. ако някой знае за софия или варна ?:)

smirnof
11th January 2007, 14:40
Това с носенето на храна в училище го подкрепям 100%

Много по-здравословно е. За пример в моето училище храната е доста не здравословна, а и някои хора си носят сандвич от вкъщи - никого не съм виждал да им се подиграва.

От друга страна е и много удобно.

Поздравления за темата.

:D :D :D :D :D :D :D

Ceko
11th January 2007, 18:30
Смирноф, епа да. И аз така един път си земах пиле с ориз и си го изядох напълно спокойно даже докато имаше хора и никой не ми се подиграва след това. :lol:

Gavr1
11th January 2007, 20:12
Хах като видях тая тема и се сетих как един път с още двама съученици си бяхме занесли няколко моркова и цяла......зелка на училище!Хахахааа :lachen: Такова шоу е като се съберем тримата, ам не е било само това, какво ли не сме си носили още, ама е така за ебавка, да ни е весело...иначе по темата... :1231: И аз съм ЗА носенето на храна в училище, особено за хора, които спазват диети или изобщо.Но има и такива, на които не им пука много много какво ядат, така че те не са проблем - училищият стол ще прави оборот! :lachen:

Police MAIN
11th January 2007, 20:17
цяла......зелка на училище!
:lol:

Gavr1
11th January 2007, 20:19
цяла......зелка на училище!
:lol:

Така беше не можеш да си представиш какво шоу беше!Седиме ние в междучасието награбили зелката със солчица и един нож!Уаа! :lachen:

smirnof
11th January 2007, 20:41
ОООО и в моето училище и в частност в моя клас си правим такива е***ки.

Веднъж двама приятеля си направиха бъзик и донесаха какво ли не - сирене ( бучка овита в тая кафеникавата хартия ), цял хляб, маслини, някакви колбаси и безалкохолно - пълни идиоти, но иначе беше забавно.

Но кво да се прави луди-млади ( ще поумнеем някога )

pyceHka
11th January 2007, 20:47
се сетих как един път с още двама съученици си бяхме занесли няколко моркова и цяла......зелка на училище!

хабите матриала само :girl_haha: аз колко салати щях да извадя от тая зелка :roll: :1242:

Police MAIN
11th January 2007, 20:48
Ееееййййй кога бяхме млади и красиви,а сега сме само красиви! :D

Emmalfy
11th January 2007, 20:52
Ееееййййй кога бяхме млади и красиви,а сега сме само красиви! :D

Че ти колко немлад си :roll:
Открих ,че салатките от кълнове ,които се продават в китайските ресторанти и диетичните магазини ( най вече) ,са страхотни за даскало.Имат си и някаква мазнина вътре ( май соево олио,ама да не ви лъжа) така че засищат

smirnof
11th January 2007, 21:58
Може!
Не съм ги опитвал

:shock: :D

Gavr1
11th January 2007, 22:00
се сетих как един път с още двама съученици си бяхме занесли няколко моркова и цяла......зелка на училище!

хабите матриала само :girl_haha: аз колко салати щях да извадя от тая зелка :roll: :1242:

Хуху ам ние си я изядохме, аз зеленчуци не разхищавам, защото съм им голяяяма любителка!Веднъж двама приятеля си направиха бъзик и донесаха какво ли не - сирене ( бучка овита в тая кафеникавата хартия ), цял хляб, маслини, някакви колбаси и безалкохолно - пълни идиоти, но иначе беше забавно.

Като го каза това със сиренето и колбасите се сетих (малко флууд става, но да е весело) как като бяхме малки още, в смисъл 3-4 клас и си правехме пикници в голямото междучасие.Имаме бесетка в задния двор на даскалото и там, на пейката на мастата, само музичка липсваше! :1203:

smirnof
11th January 2007, 22:06
Еееее, какво е това училище с бесетка. Искам и аз

Gavr1
11th January 2007, 22:09
Еееее, какво е това училище с бесетка. Искам и аз

Всичко си имаме ние, щом и фитнес уреди ни донесоха...хахаха!Аз обаче там не влизам, баскетбола повече го харесвам! :wink:

blagovest
11th January 2007, 22:36
Какво мислите за диетичното Корни...в смисъл дали става за следобедна закуска ,че ми омръзна да тичам до пазара през междучасието за 2 ябълки... :)

Gavr1
11th January 2007, 22:39
Какво мислите за диетичното Корни...в смисъл дали става за следобедна закуска ,че ми омръзна да тичам до пазара през междучасието за 2 ябълки... :)

Ми незнам, аз харесвам това с шоколад, но предпочитам ябълките, колкото и да ми се налага да тичам.Не заради това, че са по-добрият вариант, а защото ги обичам повече.Но като те гледам и да не е диетично, няма смисъл 1-2 пъти да пропуснеш пазара и да го хапнеш.Такива неща, като корнито колкото и да ми разправят, че са диетични не мога да го приема, дори това! :wink:

pyceHka
11th January 2007, 23:04
аз като чуя диетично и отказвам да ям. обикновено тези, "диетичните" неща ги наблъскват с куп други глупости и в повечето случаи се оказват бая калорични, така че на твое място бих си взела обикновеното зелено Корни, само с лешниците :wink:

Петко К
12th January 2007, 01:24
Какво мислите за диетичното Корни...в смисъл дали става за следобедна закуска ,че ми омръзна да тичам до пазара през междучасието за 2 ябълки... :)

Не не става за следобедна закуска, прекалено е малко и има само въглехидрати. А ядене без белтъчини не е ядене.
Абе човек, вземи яж както трябва!

assi4ka
29th January 2007, 09:50
кво ти пука!
мойте колеги на работа ве4е свикнаха, мн важно, 4е си нося кутиите с бърко4и и нарязани кашкавали и луканки. те пък ядат 4ипс и други гадости нонстоп

така си е :wink:
Аз се нося също сандвичи,та дори веднъж си бях замъкнала тиквеник :lachen: Не че ми е пукало някога к`во мислят другите,не че и някога ще ми пука,де!Така че според мен не трябва да се притесняваш от това :D

jedira
29th January 2007, 11:01
милена 077, мерси, ама пловдив не ми върши работа. ако някой знае за софия или варна ?:)
На пазара на Ситняково има едно павилионче за такива торбички ,имаше всякакви неща от този род,кутийки и пликчета със "цип",не знам дали е в твоя район :wink:

florina
4th February 2007, 21:54
много ви подкрепям затова как расъждавате за правилно хранене особено в училище да бяха всичките като вас образовани в култура за хранене. браво и само така. в латвия дори въведаха от правителство забрана да се продават в училища сладки, тестени и газирани напитки защото са загрижени за младото поколение и да избегнат затлъстяване при децата. :P :P :P

innna
4th February 2007, 23:15
аз си нося ябълка и банан всеки ден! много ми се подиграват че съм на диета и че ще се стопя още малко! а страшно се ядосвам от такива коментари! повечето от вас сегурно ме разбират....

florina
5th February 2007, 09:26
мило момиче изобщо не обръщай внимание то на хубавите неща винаги просто се завижда или не им достига акъла да го разберат. аз цял живот носих в училище по една две яблъки и тогава ядохме в стола, преди нямаше такива чак мазни и противни закуски само да види човек как ги правят бях се натрових от една кремка в несебър и дъщеря ми също тя е на 15. само ти отговаряш за своето здраве затова живей пълноценно нека който иска да се тъпчи с мазнини и холестерол и пълни организма с токсини. :lol:

innna
6th February 2007, 23:39
мило момиче изобщо не обръщай внимание то на хубавите неща винаги просто се завижда или не им достига акъла да го разберат. аз цял живот носих в училище по една две яблъки и тогава ядохме в стола, преди нямаше такива чак мазни и противни закуски само да види човек как ги правят бях се натрових от една кремка в несебър и дъщеря ми също тя е на 15. само ти отговаряш за своето здраве затова живей пълноценно нека който иска да се тъпчи с мазнини и холестерол и пълни организма с токсини. :lol:

благодаря ти за мнението! Абсолютно съм съгласна-около училищата продават само висококалорични боклуци! Това им е бизнеса в крайна сметка но трябва да има все някъде и плодове примерно! Моите съученици до един ядат сандвичи и дюнери и нямат никаква култура на храненето! :? а после се говори за затлъстяване при децата... :roll:

florina
7th February 2007, 15:49
затлъстяванеито при децата е доста серьозно напредва но искам и да призная моя грешка и на родители и бабите като цяло от самото раждание все тъпчем децата за мама за тате и изьяш да пораснеш голям като се сетя каква бях невежа в това отношение. трябва от малки да се учим на културата на хранене вече познавам такива семейства но те за жалост още е много малко на брой. живеем в свят с постигнало изобилие от храни:магазини и павилиони, пълни с лакомства с блестяща опаковка, към което лесно се посяга. необходимата разумност и пестеливост остават на заден план. това са думите на известна българска лекарка по природособразен начин на живот.

cristiano7
27th April 2007, 21:57
И аз си нося храна на работата, защото не искам да се тъпча с разни пакетирани боклуци, баници и прочие. В началото имаше подигравки ама постепенно колегите ми свикнаха. Аз по природа съм абсолютен непукист и не ме интересува мнението на другите, така че да си говорят и подмятат каквото искат.
Имам един въпрос: може ли да включа в НВД-то си пълнозърнест хляб "Бонус", сирене крема (много го обичам), краве масло....защото мисля да започна да си правя сандвичи с "Бонус" и за намазване да използвам сирене крема или краве масло....и да си слагам пилешко, телешко или някакво друго месце в него???