PDA

View Full Version : Колко яйца..?


veni1007
26th November 2006, 09:56
Здравейте
кажете ми по колко яйца на ден може да се хапват?
Аз смятам да хапвам две варени за закуска и едно към 16ч за междинна закуска.
И кажете ми дали е подходящо на работа да се хапва на обед по 100гр мюсли с вода без мед?
Благодаря

Enerdji
26th November 2006, 12:18
На яйцата проблема е в жълтъците. Макар че напоследък чета, че не съдържат холестерол както се смяташе до сега, когато се ядат целите белтъка се усвоява 100%, а когато се маха жълтъка- 85%.. и разни статистики от сорта, все различни при това :roll:
Три яйца никак не са много, аз ги хапвам в едно хранене. Но всичко зависи от дневния прием на белтъчини, мазнини и въглехидрати. Ако нямаш други белтъчини за деня дори са малко. За да си спокойна не яж повече от два жълтъка дневно.

cranberry
26th November 2006, 13:02
veni1007, Bendji е обяснила за яйцата, а що се отнася за мюслито, поне според мне, не е пълноценен обяд, пробвай със салата и пържола

Emmalfy
26th November 2006, 19:56
veni1007, яйцата са много подходящи за всякакви НВД диети, но с това мюсли на обяд сигурно не си на такава ... а и не е ли много постничко с вода без мед - направо тревисто ми звучи :roll:
А за броя яйца на ден ,ако не включваш жълтъците ,може и до към 10на да стигнеш/поне така четох в един чуждестранен форум ,в който разни мацки на НВД режим мухаха по 12 белтъка и яко месо/
Но не всеки организъм може да поеме толкова.Майка ми примерно на 5я белтък вече и се гади ,а аз безпроблемно поемам на едно хранене по 8 :1252:

cranberry
26th November 2006, 20:25
Emmalfy, тва с много белтъци билдерите го правят.
ама по няколко яйца на ден мисля, 4е няма никакъ проблем. на мен понякога, като не ми се яде хи4 месо, съм стигала и до 6-7 яйца на ден, варени мразя, ама бъркани са ми идеални

Yansi
26th November 2006, 20:37
Покрай тия високобелтъчни режими всякак съм ги намразила тия яйца :evil: иначе могат да се хапват кой колкото поеме, ама без жълтъците или 1-2 жълтъка, както вече са написали другите :)

cranberry
26th November 2006, 20:46
еми аз за тва съм на високо-мазнинен режим

Yansi
26th November 2006, 20:57
еми аз за тва съм на високо-мазнинен режим
то хубаво ,ама на мен той не ми върши работа :P

gin100nic
26th November 2006, 21:03
По 2 цели, иначе белтъци може и повече :roll:

cranberry
26th November 2006, 21:15
еми аз за тва съм на високо-мазнинен режим
то хубаво ,ама на мен той не ми върши работа :P
що?

Yansi
26th November 2006, 21:20
защото лично аз съм много по-доволна от резултатите които имам от високобелтъчните режими, за разлика от резултатите в следствие на високомазнинните такива, предполагам става въпрос за тип организъм и усвояване на храната както и крайни цели.

cranberry
26th November 2006, 21:21
вероятно

veni1007
27th November 2006, 09:18
Благодаря на всички за отговорите ви
Аз смятам да хапвам по 2 цели яйца за закуска ,защото имам много сериозен гастрит и ако хапна само белтъците след около 1-2 ч ще съм страшно гладна и стомахът започва да ми се подува .........а когато си хапна 2 цели яйца желтъкът ме засища и до около 13ч не съм гладна и няма такова подуване ........Смятам ,че два желтъка на ден не са много .А относно мюслито просто в офиса няма какво друго да хапвам ..........ще гледам да си го разделям по 50-тина грама два пъти например в 13ч и около 16ч и после на вечеря вкъщи се стремя да хапвам извара със зеленчуци някакви-но в повечето случай зеленчуци под формата на манджичка.........аз не се старая да съм напълно на НВД ,а просто да се храня малко по-здравословно Не ям хляб,тестени и сладко,не пия газирани напитки ,картофи и ориз и всякакъв тип варива от сорта на боб и подобни изцяло съм ги излючила.С месото е сложно дълго време с години не хапвах месо ,но поради ниско желязо и хемоглобин нямаше начин започнах да си хапвам .Има случаи ,в които страшно много ми се хапва и гледам да е пилешко .
Просто по време на работа е сложно да се научиш да се храниш ,но ще се справя .
Искам да спра с отричането на всяка храна /разбира се знам,че без никакви пакетажни истории от сорта на чипсове,кроки,слънчоглед и подобни -борбата с тях е най-сложна/Просто искам да се науча да хапвам по-малко често и разнообразно,за да не страдам от този гастрит.
И другият ми проблем е медът ...............понеже се старая поне по 4ч по 200мл чай да пия ми е много сложно да е без мед ............гледам само по една 1ч.л. мед сутрнита и скоро ще започвам тренировките .
Искам до лятото да съм се научила първо на правилно хранене,не искам да слабея бързо ,искам да си поставя реални цели като 3-4 кг.Някой може да си помисли ,че тези кг. много бързо се свалят ,но при мен не е така ,..........просто с години преживяните и анорексия и булимия няма начин да не ми окажат влияние.
Забравих да кажа ,че обичам много кисело мляко Елена 2% ,но когато го хапвам вечер ми създава проблеми с нередовен стомах.
Пия чай от сена и майчен лист и се справям с този проблем ,но понякога доста болезнен е този чай.
Да кажа ,че в момента съм около 57-58кг при 168см.Смятам че за мен най-добрите килограми са 54-55

veni1007
27th November 2006, 09:20
Извинете ме за правописната грешка"жЕлтък" се изписва"жЪлтък" :D

Slyn4islava
27th November 2006, 12:08
Смятам ,че два желтъка на ден не са много .А относно мюслито просто в офиса няма какво друго да хапвам ..........ще гледам да си го разделям по 50-тина грама два пъти например в 13ч и около 16ч и после на вечеря вкъщи се стремя да хапвам извара със зеленчуци някакви-но в повечето случай зеленчуци под формата на манджичка
А кога ще ядеш истински? Два жълтъка, 100 гр., мюсли и зелечунци за вечеря, извинявай, но трова за мен е нищо ядене.

Просто изказах мнение, не се засягай!

Reminder
28th November 2006, 02:37
Няма никакъв проблем с яйцата и с холестерола. Всичко друго са заблудни теории.
Четете
http://www.chelationtherapyonline.com/articles/p72.htm
http://www.cholesterol-and-health.com/
http://www.thincs.org/
http://www.ravnskov.nu/cholesterol.htm

cranberry
28th November 2006, 07:22
овесените ядки можеш да ги смениш с кисело мляко с ленено семе и/или малко трици, макар 4е пак не е пълноценен обяд това
.
месото глдай да е всякакво, и риба може, даже е мн добре.
яденето на работа не е кой знае какъв проблем, аз си нося разни кутии и плик4ета и али-бали и въобще не ми дреме кой ядял дюнери, кой пържени картофи, кой кюфтета със сос бешамел в миризливия стол, от който 2 пъти се бях натровила
нередовния стомах - приемам всякакви идеи освен тези 4айове, от които ве4е ми се повдига само като ги подуша. при мен не става ни с павилно хранене, ни с мн зелен4уци, ни с плодове на гладно, ни без мле4ни

Никси
21st January 2007, 22:38
Мен пък ме интересува до колко яйца на седмица е допустимо да се похапват. Говоря за цели яйца, а не само за белтъци, защото само от тях ми се повдига. :roll:

Петко К
22nd January 2007, 12:29
Мен пък ме интересува до колко яйца на седмица е допустимо да се похапват. Говоря за цели яйца, а не само за белтъци, защото само от тях ми се повдига. :roll:

Колкото ти се ядат. Някой чете ли изобщо какво пишат другите? Виж един пост над твоя.

cranberry
22nd January 2007, 15:12
Мен пък ме интересува до колко яйца на седмица е допустимо да се похапват. Говоря за цели яйца, а не само за белтъци, защото само от тях ми се повдига. :roll:

колкото - толкото.
ако целиш да слабееш, само си следи колко калории ядеш и гледай да не надвишаваш баланса си за деня