PDA

View Full Version : Добър диетолог в София ?


allstars
28th November 2006, 11:44
здравейте!!имам нужда от информация за добър диетолог в софия?! :?: мислех си за д-р Байкова,ако се сещате имаше по Огледала некви хора които ослабваха под нейно наблюдение...пък и не само за нея де.ако някой е изпробвал нещо ефективно моля да сподели:))

allstars
30th November 2006, 21:35
еее,как пък никой не иска да ми даде инфо?!!!хайде бе,хора,не сте ли ползвали подобни услуги?! :roll:

blagovest
30th November 2006, 21:50
Аз не съм търсил диетолог , сам свалих 40 кг.!
Така ,че и ти можеш без него! :wink:

allstars
30th November 2006, 22:14
освен да ти кажа браво!!! :1203: наистина!знам,че зависи от самия човек,но тъй като явно волята ми е доста слаба,вече не знам какво да правя?!Дефакто аз нямам кой знае колко кг за сваляне(7-8)за перфектото тегло,ама проблема е там че правя некви безумни лишения и после преяждания с всичко за което се сетя?!а ти благовест как успя бе човек????

blagovest
1st December 2006, 10:00
Първоначално Японско чудо и след това глад... :lol:
А сега си се храня здравословно и си позволявам каквото ми се дояде да хапвам,но не много... :wink: :roll:

Петко К
1st December 2006, 13:24
Аз не съм търсил диетолог , сам свалих 40 кг.!
Така ,че и ти можеш без него! :wink:

Да, може. Но не и по твоят метод, иначе ще приличат накрая на теб.

Дефакто аз нямам кой знае колко кг за сваляне(7-8)за перфектото тегло,ама проблема е там че правя некви безумни лишения и после преяждания с всичко за което се сетя?!а ти благовест как успя бе човек????

Сама си си отговорила - правиш много лишения и после унищожаваш всичко, като се тъпчеш. Трябва ти разумен хранителен режим без глад. Не можеш ли да спазваш даден режим в продължение на месеци, значи е прекалено тежък и ограничаващ. Трябва ти не временна диета, а цялостна промяна на хранителните ти навици.
Плюс спорт. И търпение - 7 кг се свалят не за 7 дни, а за 3 до 7 месеца. Не съм диетолог, но ето ти няколко общи препоръкии - яж често, 4-5 пъти дневно. Спри сладкото, тестеното и захарта във всякаква форма. Наблягай на чистото месо, яйца, зелени салати, може и ядки, пълнозърнести продукти. Яж чисти и качествени храни, а не преработени боклуци. Забрави, че си на диета и си изработи правилни хранителни навици. И спортувай разбира се, фитнеса не е вреден и помага ;)

allstars
1st December 2006, 22:34
да напълно прав си, и ето кое ми е най-трудното! тва си е истинска борба,щото когато човек си наруши навиците...наистина ще се постарая да си ги възвърна ,както и реалните си кг :1246: просто наистина е важно и най-вече от здравословна гледна точка...както и да е,благодаря за съветите..а относно фитнеса..знам че е мн хубаво,но тр да си изготвя неква програма, че съм се пробвала и то на своя отговорност и ефекта беше обратен. Можете ли да ми препоръчате некое добро място?? :1202:

Reminder
13th December 2006, 21:36
Байкова не става.

Mariamm
20th December 2006, 13:43
аз съм ходила при Байкова, и съм доволна - отслабнах, единственото което не ми харесва е, че диетите не са индивидуални - а просто има разпечатани 10-15 диети (ако не и по-малко) и ги сменя, защото след 2-3 седмици диетата спира да действа и тряба да я смениш.
Аз ги имам сканирани, ако искаш мога да ти ги изпратя, защото и да отидеш при нея, по различна не вярвам да ти даде :P

леля мичИ
20th December 2006, 16:45
Mariamm давай диетите на Байкова... :wink:

Devil_wears_Prada
20th December 2006, 17:37
и аз искам :girl_flirt:

neli4ka
20th December 2006, 18:03
Аз съм правила тази на Байкова-Копирала съм(демек по-долу това не съм аз) :biggrin:
От един месец с моя съпруг спазваме диета предписана от диетолог и е много ефикасна. Хубавато е че почти не се гладува. За първите две седмици аз свалих 4 кг. а съпругът ми 6 и до днес - 26ти ден сме свалили аз 7 кг. а съпругът ми 10 кг.
В случая аз имам едно голямо предимство и то е че съпругът ми и той спазва диетата с мен и дори е по стриктен и хладилника ни е почти празен.

1ви ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

2ри ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа белтъчни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа белтъчни храни + зеленчук

3ти ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

4ти ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа въглехидратни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа въглехидратни храни + зеленчук

5ти ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

6ти ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа белтъчни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа белтъчни храни + зеленчук

7ми ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

8ми ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа въглехидратни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа въглехидратни храни + зеленчук

9ти ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

10ти ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа белтъчни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа белтъчни храни + зеленчук

11ти ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук

12ти ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа въглехидратни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа въглехидратни храни + зеленчук

13ти ден
8 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук
14ти ден
8 часа плод + чай
10 часа плод + чай
12 часа белтъчни храни + зеленчук
16 часа плод + чай
19:30 часа белтъчни храни + зеленчук
Забележка: Белтъчни храни – месо, мляко, млечни продукти, яйца
Въглехидратни храни – ориз, картофи, боб, грах, хляб, овесени ядки

Това е една от диетите на Байкова. Много е ефикасна, наистина.
По отношение на количествата, тя твърди, че ако спазваш всичко стриктно, няма нужда да ги ограничаваш.
По отношение на Здравейте, относно вашите въпроси:

За количествато мляко: ние ядем таратор. Това е хубавото на диетата че мляко + зеленчук ние си правихме таратор. Аз самата не обичам много кисело мляко. Но тараторче обожавам. За обяд и за вечеря ядем по 2 купи таратор. Правим го както си трябва с олио, копър и чесънче. Дори по някога сме се изкушавали да сложим и орехи. Останалите часове изяждам по

Devil_wears_Prada
20th December 2006, 18:12
Аз съм съгласна да я правим, ама ти ще готвиш :2013: :2023:

invisible
20th December 2006, 18:15
Не спазвам таквиз нИща, но етърва ми/май така се казва сестрата на мъжа ми? :roll: / ходи при някакъв д-р Ригов, който и направи кръвен тест и назначи диета според състоянието на кръвта и. Какво трябва да яде и какво не, за сега незнам дали има резултат защото я прави от скоро, но самата тя се запали покрая приятел който много отслабнал след диетата и бил много доволен. Давам ви инфо малко втора ръка, но можете да се поинтересувате за този доктор. :)

neli4ka
20th December 2006, 18:15
Аз съм съгласна да я правим, ама ти ще готвиш :2013: :2023:
Нямаш проблеми :1201:

леля мичИ
20th December 2006, 19:03
Неле, аз искам да я правим, ама ще изчакам да минат тежките софри :lol:

neli4ka
20th December 2006, 19:46
Неле, аз искам да я правим, ама ще изчакам да минат тежките софри :lol:
Ок само кажете от коя дата почваме,защото може пък после да имате и именници.Съгласни ли сте от 3-ти януари?Аз мога да я почна и от утре,а на 3-ти да ви се похваля с свалените кг.,а вие с качените :lachen:

Mariamm
21st December 2006, 10:12
имам 3-4 диети на Байкова, само че, са сканирани и не мога да ги paste- на, а не знам как се прикачва файл тука :oops: ако някой знае как, може да ми каже, ако не ми пратете email, ще ги пращам на които ги иска.