PDA

View Full Version : Ядки в помощ?


cocolino
12th December 2006, 18:52
Ядки в помощ на диети?
Става ли между храненията \\било то между закуска и обяд или обяд и вечеря към 5-6 часа\\ да се ядат ядки?50 гр печени ядки е около 300 кал.\говоря за ядките Пенелопа,ако се сещате,дали е ок на ден половин пакетче или е мн\

И ако стават кои са най-подходящи?Бадеми,орехи,фъс ъци\\За последните две май имат доста мазнини :wink: \\

jedira
12th December 2006, 19:01
Най-полезни са суровите ядки,ако можеш яж сурови бадеми,а не печени,те обикновено са и много солени и имат в състава брашно,ако си чела,но ако не ги харесваш яж лешници и орехи,те са вкусни и сурови :wink:

cocolino
12th December 2006, 19:03
значи ядките на Пенелопа не са добър вариант? :( :roll:

cranberry
12th December 2006, 19:50
сурови
бадеми орехи лешници

фъстъците са кофти избор

TedyK
12th December 2006, 22:10
всичко еФТино се оказва винаги кофти. май за да си слаб трябва да си богат :o

jedira
12th December 2006, 22:25
сурови

фъстъците са кофти избор
Фъстъците изобщо не са ядки,те са бобови :)

cranberry
12th December 2006, 23:55
[Фъстъците изобщо не са ядки,те са бобови :)

именно, ама ме домързя да го напиша

bimbi
13th December 2006, 08:30
абе всички ядки са толкоз калорични, че ... /аз лично въобще не ги ям/ :roll:

Enerdji
13th December 2006, 10:35
абе всички ядки са толкоз калорични, че ... /аз лично въобще не ги ям/ :roll:
Мазнините които съдържат суровите ядки са ненеситени. Ненаситените мазнини помагат за изхвърлянето на наситените от тялото, за това са много полезни. Такива също са студено пресования зехтин, рибните мазнини. (не мога да го обясня научно, може би Явор ще ми помогне, но това което казвам е факт) За това не ги избягвайте, а напротив! И за калориите, не е чак толкова важно колко са те, а от какво са :idea: В този ред на мисли калориите в една салата и равните на нея калории от парче вафла все едно ли е кое ще предпочетеш?

tsvety
13th December 2006, 12:26
ВАФЛАТА !!! ;)

blagovest
13th December 2006, 13:35
А само в суровите ли са ненаситени или и в печените? :?
Защото обожавам печени орехи! :P

TedyK
13th December 2006, 16:10
всичко е с цел мазнините, които се съдържав в ядките. даже хората ги държат в хладилниците. печеието е все едно да ядеш, образно гранясало олио.

и аз избидам ФаФлатаааааа

Enerdji
13th December 2006, 18:14
ВАФЛАТА !!! ;)
И аз, но по някога, честно :oops: :oops:
А само в суровите ли са ненаситени или и в печените? :? Защото обожавам печени орехи! :P
За това подчертах сурови :P При печенето мазнините се насищат заради топлинната обработка :!: Просто започни да обожаваш сурови орехи :wink:

pyceHka
13th December 2006, 21:21
аз пък печени не ги харесвам 8)

tsvety
13th December 2006, 22:31
Аз цял живот съм яла сурови орехи, сурови лешници, бадеми и фъстъци.Орехите и фъстъците, защото си бяха домашно производство, а лешниците и бадемите ги беряхме от горите. Даже допреди 3-4 години не знаех, че орехите се пекат - много са вкусни всички ядки както са си сурови - просто човек трябва да е свикнал :). Само тиквени семки и слънчогед не харесвам сурови, макар, че се казва, че тиквените семки ТРЯБВА да се ядат сурови.

cocolino
14th December 2006, 00:07
[quote=bimbi] И за калориите, не е чак толкова важно колко са те, а от какво са :idea:

така си е!Подкепям!:D Аз сега съм започнала един по-диетичен режим на хранене,имам си 3-4 хранения на ден и съм си сметнала калориите,които сами дори под 1000 на ден и затова \\\"запалвам\\\",но с правилните неща. :wink: Между другото и аз сега разбирам за печени орехи :oops: ...май само фъстъците ги ям печени и ядките на Пенелопа,които проядох вчера. :lol: Иначе сега имам един 500гр пакет сурови бадеми и ще си хапвам от тях в продължение на няколко седмици,лошото е,че баща ми се върна от Метро с куп вафли,кит-кат,великолепни бисквитие най-различни,шоколади и сума ти др такива :( ....но ще издържа! 8) 2 седмици разтоварващо,за да сваля 1-2 кила и като си хапна на празниците да се си варна дефакто същите кг,а не да покачвам8) :)

pyceHka
14th December 2006, 13:36
лошото е,че баща ми се върна от Метро с куп вафли,кит-кат,великолепни бисквитие най-различни,шоколади и сума ти др такива :(

уууу това най до мразя, като съм на диета майка да ходи на Метро и да купува всичко що е сладко :girl_cry2:

TedyK
14th December 2006, 18:47
лошото е,че баща ми се върна от Метро с куп вафли,кит-кат,великолепни бисквитие най-различни,шоколади и сума ти др такива :(

уууу това най до мразя, като съм на диета майка да ходи на Метро и да купува всичко що е сладко :girl_cry2:
ами то как да взимат заплати хората в Метро иначе.

pyceHka
14th December 2006, 19:42
ами то как да взимат заплати хората в Метро иначе.

за сметка на моя задник :girl_haha:

Olivia
14th December 2006, 21:51
после ще се купува тренажор от Метро бе к'во толкова :girl_haha:

cocolino
15th December 2006, 11:39
после ще се купува тренажор от Метро бе к'во толкова :girl_haha:

измислили са си всичко там :lol:

jito7
8th January 2007, 20:26
колко грама ядки на ден е добре да се ядат?аз опитвам да не са повече от 50гр на един прием,но...като си купувам, взимам по 100 и ги деля на два пъти за деня...а сега прочетох, че и 50 е много :roll: :roll:

Gavr1
8th January 2007, 21:39
лошото е,че баща ми се върна от Метро с куп вафли,кит-кат,великолепни бисквитие най-различни,шоколади и сума ти др такива :(

уууу това най до мразя, като съм на диета майка да ходи на Метро и да купува всичко що е сладко :girl_cry2:

Да го мразя?!Никога!Та, това са най-щастливите моменти в живота ми!? :P :oops: Направо обожавам сладкото, в каквито и да е разновидности - шоколад, сладко, пастички....тортаааа... :girl_in_love:
После обаче идват ядовете :

за сметка на моя задник

За сметка и на моя също, но напоследък взе да не ми пука много много...за това

и ядки си похапвам, най-много обичам лешниците... :1241:

PassiON_
8th January 2007, 23:14
Ето ви малко инфо за ядките:
100 гр. кал. Бг. Мг. ВХ. Вг. Цл. Витамини и минерали
бадеми - 565/ 20.5/ 53.5/ 4.3/ 4.7/ 14.3/ B2, B6, Ni, FO, E, CA, F, M, P, Z
фастък - 570/ 28.0/ 49.0/ 8.6/ 4.5/ 8.1/ B1, b6, Ni, FO, PA, E, M, P, Z
кашу - 561/ 17.2/ 45.7/ 29.3/ 4.8/ /B1, B2, F, P
кестен - 170/ 2.3/ 2.7/ 36.6/ 56.7/ 6.8/ B2, B6, Bi, N, P
лешник - 380/ 7.6/ 36/ 6.8/ 5.6/ 6.1/ B6, FO, PA, E, M, P, Z
орех - 525/ 12.5/ 51.5/ 5.6/ 23.5/ 5.2/ B6, FO, Bi, F, M, P, Z

кал - калории; Бг. - белтъчини в грамове; Мг. - Мазнини в грамове;
ВХ- въглехидрати в грамове; Вг. - дова в грамове; Цг. - целулоза в грамове;
В1- витамин В1; В2 - витамин В2; В6 - витамин В6;
Ni - никотинова киселина, FO - фолиева киселина, РА - пантотеинова киселина (тези спадат към групата на В витамините)
Вi - Биотин; Са- Калции; Fe - желязо; М - Магнезий; Р - Калий;
Na - натрий; Zn - цинк

Ми това е засега от мен :) инък и аз си хапвам ядки, предпочитам ги пред шоколада :) прибавям ги сутрин към плодовете и лъжица мед (ако съм много гладна). Или слънчогледови семки към салата.
Еее това не означава че нямам пристъпи от рода: ядее ми се сладко, не ми е достатъчно още съм гладнааа... оф приядох, лягам да спя :D

ИИии не забравяйте мазнините трябва да се комбинират с въглехидрати, инъче не изгарят напълно и оставят отровни остатъци в организма :)
И още: Като общо правило обаче по-добре е по време на дието за отслабване дасе изключат всички добавени мазнини и да се подберат най-малко мазните храни, за да може тялото да използува резервите от мазнини за получаване на енергията или калориите, необходими за функционирането му.
Следва да помним, че един минимум от мазнини е необходим за смазване на дебелото черво и за разграждането на някои витамини, разтворими в мазнини (A, Д, E, F).
Най-мазните храни и следователно най-калоричните са маслото, сиренето, сметаната, жълтъкът, червеното месо (от добитък), тъмнокожите риби (сьомга, тон, херинга, скумрия, сардини), маслините, авохадото, ядките, като орехи, бадеми, фъстъци и др.

pyceHka
9th January 2007, 08:53
Да го мразя?!Никога!Та, това са най-щастливите моменти в живота ми!? :P :oops: Направо обожавам сладкото, в каквито и да е разновидности - шоколад, сладко, пастички....тортаааа... :girl_in_love:
После обаче идват ядовете :

е то и аз го обожавам, ама нали искам резултати :) два месеца ядох каквото ми душа искаше и си хвърлих усилията на вятъра :2021: никога повече! :2003:

За сметка и на моя също, но напоследък взе да не ми пука много много...за това

ти спортуваш активно и е нормално да можеш да си позволяваш малко повечко волности ;) завиждам!

Gavr1
9th January 2007, 09:22
За сметка и на моя също, но напоследък взе да не ми пука много много...за това

ти спортуваш активно и е нормално да можеш да си позволяваш малко повечко волности ;) завиждам!

Да, не мога да кажа, че не спортувам активно, но питаш ли ме какво е да ставам сутрин в 8, за да ходя на тренитовка, особено след като си лягам към 12... :shock: Направо не си завиждам, но от гледна точка на храната, да позволявам си повече понякога! :1252:

cranberry
9th January 2007, 09:36
позволявайте си докато сте на по 16-17-20 години, 4е после по4ва мнооо здраво да се лепи, особено като седнеш да ба4каш по цял ден в някой офис пред някой комп, от който не мърдаш по4ти 10 часа

MINI
9th January 2007, 11:10
позволявайте си докато сте на по 16-17-20 години, 4е после по4ва мнооо здраво да се лепи, особено като седнеш да ба4каш по цял ден в някой офис пред някой комп, от който не мърдаш по4ти 10 часа
Точно! Защо не измислят някакви комп. с които да работим и да се разхождаме едновременно.... :girl_hysteric:

Devil_wears_Prada
9th January 2007, 11:33
позволявайте си докато сте на по 16-17-20 години, 4е после по4ва мнооо здраво да се лепи, особено като седнеш да ба4каш по цял ден в някой офис пред някой комп, от който не мърдаш по4ти 10 часа
Точно! Защо не измислят някакви комп. с които да работим и да се разхождаме едновременно.... :girl_hysteric:
Лаптоп :lol:

sladkatony
9th January 2007, 11:43
...Лаптоп :lol:
Дааам, ама ако може да е оборудван със степер, велоергометър, лежанка, въженце за скачане и обръч :twisted: :lol:

PassiON_
9th January 2007, 12:54
позволявайте си докато сте на по 16-17-20 години, 4е после по4ва мнооо здраво да се лепи, особено като седнеш да ба4каш по цял ден в някой офис пред някой комп, от който не мърдаш по4ти 10 часа

Eee ти си на 25 не се оплаквай, ми представи си след някоя друга годинка, като се пръкне някой малък сладур или сладуранка, като трябва и да готвиш и др. тем подобни, тогава незнам. Сега е ако искаш можеш да подържаш фигура :)
Е все пак да не забравяме, жевеем в суетни времена. Суетата е БОГ и жената никога не е доволна от себе си и постигнатите резултати :).
Да живее суетата за всички които си изкарват парите от нея :lol:

pyceHka
9th January 2007, 12:55
а между другото аз обмислям да ям ядки повечко, защото покрай кандидатстудентстването имам нужда от храна за малкото останало мозък :lol:

MINI
9th January 2007, 15:35
позволявайте си докато сте на по 16-17-20 години, 4е после по4ва мнооо здраво да се лепи, особено като седнеш да ба4каш по цял ден в някой офис пред някой комп, от който не мърдаш по4ти 10 часа
Точно! Защо не измислят някакви комп. с които да работим и да се разхождаме едновременно.... :girl_hysteric:
Лаптоп :lol:
Извинете ме малко , но някак ми се вижда трудничко да си работя на лаптопа и да си ходя тук там ... :wink: Е, освен ако не ми е закачен на ушите ,разбира се :?
И без значение възрастта , смятам че обездвижването е проблем на всички възрасти пък било то семейни и с деца или без такива.
Нагледала съм се на млади момичета на по 20 години а увиснали отвсякъде и на по - зрели такива които се поддържат . Така че въпреки манджите ,които бъркаме вс. вечер вкъщи всяка от нас при добро желание може да изглежда добре , нали така ?![/url]

PassiON_
9th January 2007, 16:27
Точно така, един хубав и мъдър огтовор.

cranberry
9th January 2007, 16:49
PassiON_, абе права си, ама както никога не бях спортувала преди да по4на да работя (преди 3 години), на 3тия месец по4нах да се окръглям и то мн видимо... :girl_hysteric: :girl_cry2:

blagovest
9th January 2007, 22:48
Какво мислите ,ако вечер ям по 20 грама сурови орехи ще ми стане ли нещо?Щото свикнах и...
Моля за мнения... :roll:

Gavr1
9th January 2007, 22:52
Какво мислите ,ако вечер ям по 20 грама сурови орехи ще ми стане ли нещо?Щото свикнах и...
Моля за мнения... :roll:

На мен 20 грама няма ми стигнат за единия зъб! :1241: И какво разбираш под вечер, аз например ям до 19:30 часа... :2003:

blagovest
9th January 2007, 23:23
Какво мислите ,ако вечер ям по 20 грама сурови орехи ще ми стане ли нещо?Щото свикнах и...
Моля за мнения... :roll:

На мен 20 грама няма ми стигнат за единия зъб! :1241: И какво разбираш под вечер, аз например ям до 19:30 часа... :2003:
Ами към 11-12 часа...аз ям до 2 часа през ноща...така съм свикнал! :evil: :wink: :roll: :lol:

PassiON_
10th January 2007, 08:23
е на теб не ти трябва да мислиш какво да ядеш, особенно ако си толкова кльощав като на снимката :).
Според мен ядките са полезни, заради витамините които се съдържат в тях. А и една хранителен режим трябва да се разнообразява. Но поради високото си съдържание на мазнини тези които искат да слабеят не трябва да преувеличават с тях, също като със шоколада. 8)

Петко К
10th January 2007, 10:55
Извинете ме малко , но някак ми се вижда трудничко да си работя на лаптопа и да си ходя тук там ... :wink: Е, освен ако не ми е закачен на ушите ,разбира се :?
[/url]

С PDA или смартфон не е проблем :lol:


Какво мислите ,ако вечер ям по 20 грама сурови орехи ще ми стане ли нещо?Щото свикнах и...
Моля за мнения... :roll:

На теб лично ти препоръчвам поне по 200 гр! Съвсем сериозно!

TedyK
12th January 2007, 15:47
Какво мислите ,ако вечер ям по 20 грама сурови орехи ще ми стане ли нещо?Щото свикнах и...
Моля за мнения... :roll:

ти си хапвай и 100г. на теб ти е позволено :lol:

jito7
13th April 2007, 16:53
аз искам да съживя малко тази тема, за да попитам за качествата на суровия белен слънчоглед....как се отразяват по 50-ина грама..?

PassiON_
13th April 2007, 21:47
Е че как да се отразява, идеално и ако го сложиш и към салата ще стане перфектно :)
А на мен орехите ми свършиха тази сутрин и ще подивея.
Бе ядките са си хубаво нещо, хранително и полезно.
По добре ми звучи да си хапна малко ядки, отколкото една вафла
и знаете ли какво съм забелязала, че като ям орехи с мед и после като опитам някои рафенирана глупост (от рода на фафла) и не ми е вкусно и приключвам с опитването, това ми харесва :)

Mena
13th April 2007, 21:55
Харесвам суров белен слънчоглед и го хапвам от време на време. Богат е на пълноценни и лесно усвоими белтъчини, на витамини А, Е, F, на полиненаситени мастни киселини и на фитоестрогени. Полезен е за кръвоносните съдове, очите, жлезите с вътрешна секреция...
Слънчоглед, белен, 100гр:
Калории - 570
Белтъчини - 22.78
Въглехидрати - 18.76
Мазнини - 49.57
Има доста въглехидрати и не бива да се прекалява все пак с него, но 50гр понякога не са такъв проблем.
Но поне за мен орехите и лешниците са много по-любими! :2034:

vesence
15th April 2007, 09:28
а продават ли се някакви сурови лешници и ако да какво име заглавието?:)

ribka
15th April 2007, 09:32
Продават се.И заглавието им е "Сурови лешници" :lol: (а също и други сурови ядки със сходно заглавие) :wink:

vesence
15th April 2007, 09:39
а кое е по добре сурови лешници или сурови орехи защото четох какво пише във форума но така и не разбрах кое е по доброто:)

PassiON_
15th April 2007, 11:49
Което ти е по вкусно миличка :) Може да ги редуваш ако искаш ...
А ако им броиш калориите, мисля че на предната страница бях писала в 100 гр. от различни ядки какво има.