PDA

View Full Version : Консумация на бебешки храни


Elle_design
17th December 2006, 22:14
С голямо извинение за тази малко или много глупава тема, бих искала да ви попитам дали консумацията на бебешките пюрета е вредна и дали случайно не се напълнява от тях, при положение, че имат ниско съдържание на мазнини и въглехидрати.
Едно бурканче Зеашко с моркови съдържа 57 калории и е полезно, без сол е но може да се овкусява. Един единствен път съм пробвала едно бурканче -190 гр. засища и ми беше леко на стомаха, защото са направени за лесно храносмилане и са полезни.

Вие какво смятате за това- голям избор от видове и ниско садържание на мазнини и въглехидрати, лесно храносмилане и полезно. Дали не крие и лоши страни това???Много се чудя дали вреди или нещо друго....


Ще съм ви адски много блатодарна, ако отговорите на въпросите ми, защото се опитвам да се храня здравословно и ми е любопитно дали не мога да включа чмалка част от тях в менюто ми :roll:

И все пак се извинявам, ако темата ми е малко налуднчева :roll:

bimbi
17th December 2006, 22:18
как ти харесват тия буламачи... :roll:

neli4ka
18th December 2006, 04:12
как ти харесват тия буламачи... :roll: :2016:

cranberry
18th December 2006, 07:11
Elle_design, няма ли малко златно да ти излезе да се храниш с бебешки хрни?
ина4е нямам идея как може да повлияят

jedira
18th December 2006, 07:51
Защо бебешки храни?Те са си консерви,защо да не си приготвиш храната сама,друго си е прясна пилешка пържола с прясна салата,в тези бурканчета,освен че са безвкусни,както вече казаха,едва ли има много витамини,но избора си е твой,може би търсиш алтернатива за хранене навън :roll:

cranberry
18th December 2006, 15:14
Защо бебешки храни?Те са си консерви,защо да не си приготвиш храната сама,друго си е прясна пилешка пържола с прясна салата,в тези бурканчета,освен че са безвкусни,както вече казаха,едва ли има много витамини,но избора си е твой,може би търсиш алтернатива за хранене навън :roll:

именно !

Police MAIN
18th December 2006, 15:24
Мене ще ми е гадно да го кунсомирам!!! :roll:

Atlantida
18th December 2006, 17:46
Според мен са отврат........ :evil:

estrella
19th December 2006, 19:09
Ако ти харесват на вкус, май няма проблем да ядеш по едно бурканче на работа, когато другата ти алтернатива е баничка с боза;)

Аз също не ги харесвам и се чудя бебета как им се кефят, ама знае ли човек;)

В крайна сметка пюретата са сварени и пасирани плодове и зеленчуци. Не виждам нищо "противо-диетично" в тях.

bimbi
19th December 2006, 19:34
Аз също не ги харесвам и се чудя бебета как им се кефяте кво се чудиш, все още не са пробвали пържоли и торти 8)

neli4ka
19th December 2006, 19:48
е кво се чудиш, все още не са пробвали пържоли и торти 8)
:lachen:Виж Бимбе,тука си много,амааа мноооого права :lachen:

pyceHka
19th December 2006, 20:53
що да са гадни, за плодовите кашички съм чувала добри отзиви :) аз лично не си спомням :lol:

bimbi
19th December 2006, 21:00
плодовите са върха, току-що си хапнах малко от едно бананово :lol: ама зеленчуковите... :повръщаща емотка:

uspeh
19th December 2006, 21:01
И аз гласувам за банановата :2003:
А още отпреди години ми се яде някакво пюре :oops:

Police MAIN
19th December 2006, 21:07
Абе каквото и да е не ми се понасят (лично на мене де! :wink:)

assi4ka
29th January 2007, 09:55
има една кашичка,която се разрежда с вода и има вкус на бисквитки...мм,всичко давам за нея...

kapris
29th January 2007, 10:54
Elle_design, щом ти харесват - яж ги , не са вредни, има добавени витамини и минерали, но ще ти трябва доста дебело портмоне за да се храниш само с тях.
:roll:

dida_dida
10th February 2007, 15:27
пюре е едно кашата е предимно на оризова основа и в порция 200гр. има пове4е от 200кал. което е по4ти двойно на една пилешка пъжола :)

apoklistika
10th February 2007, 16:50
Аз карах по принуда 1 седмица на каши и пюрета като ми растеше мъдреца и ми бяха много вкусни. Нямам вече спомен, свалих май 2 или 3 кила, обаче все пак си предпочитам прясната салата с пилешка пържола.