PDA

View Full Version : Сухи супи


bimbi
9th January 2007, 22:16
Имате ли представа колко калории имат /е горе-долу де, нали има сто вида :roll: /? И според вас подходящи ли са при диета?

Devil_wears_Prada
9th January 2007, 22:20
Тука ми се мандахерца - Супа топчета и пише, че за 100 гр - 329 ккал!
Чувала съм, че не ги препоръчват за диети, заради солта, а и не само!

bimbi
9th January 2007, 22:23
100 грама сухо вещество ако е...супер. щото те са по 50-60 грама, а става литър.

Devil_wears_Prada
9th January 2007, 22:26
Да - 60гр. е!Ако не добавяш вътре в супата други неща, може!Ама пак ти казвам, чувала съм, че не са много полезни!Нека да видим и мненията на останалите! :)

леля мичИ
9th January 2007, 22:26
Бимбе, аз не обръщам внимание на калории-малории, но понеже много ги обичам тия супички съм запомнила, че никак не са подходящи за диети..... за съжаление :girl_cry2: :wink:

apoklistika
9th January 2007, 22:30
Да,не са подходящи, били пълни с разни вкусови подобрители, май затова.

Emmalfy
9th January 2007, 23:04
Оф и аз мн ги обичам ,ама имат много Е-та отзад :(
А и след такива супички адски много ме боли корем ( заради язвата) и дофтора каза ,че е точно от многото Е-та

mmmmmmm
9th January 2007, 23:06
Не са подходящи от такава гледна точка, че са пълни с консерванти, подобрители, овкусители, абе с две думи- не са стойностна храна. Иначе като калории мисля че не са кой знае какво, но все пак нали е важно и качеството на храната ;) Според мен е най- добре ти да си сготвиш една супичка, а ако искаш да я носиш насам-натам просто я пасирай, след това в една бутилка и ще е екстра :)

uspeh
9th January 2007, 23:06
CHEF'S BEST ПилИшка супа с фиде - 287 kcal/100 гр. :lol:
А пакетчето е 70 гр. => съдържа 201 kcal (което на мен пак нищо не ми говори :) )

Да,не са подходящи, били пълни с разни вкусови подобрители, май затова.
Мдаа, какво беше - косми от насекоми и секрети от насекоми :lachen:
ПП: "Нестандартните" неща, които съдържа са Е621 - натриев глутамат, Е100 - оцветител, хидролизирани растителни протеини, натурално идентични аромати (в последното май няма лошо :roll: )

леля мичИ
9th January 2007, 23:07
Ей, Бимбе от`де ги изкопа тия супи... :2016: удавих се в лиги, че днес съм на 3 фреша от грейпфрут :twisted: ..... аааа и 1 ракия пих :2014: одеве, ама полудоброволно, че мъжа ми ме измоли да му правя компания... :lol:

bimbi
10th January 2007, 08:01
ами отде ги изкопах ли Миленче - и аз като вас почнах да се боря с качените по време на празниците килограми :evil: и е едно чудене кво да се яде...:? и вчера на работа ми хрумна да си направя една, та цял ден бях на един литър Крем супа от гъби с малко препечен хляб. затова реших да питам дали стават. за работа са ми удобни, варя ги в микровето.
вечерта обаче към 10 огладнях зверски, и си направих един омлет със сирене, от който изядох половината. кво ше кажете, яйцата подходящи ли са за вечеря?

apoklistika
10th January 2007, 13:52
И на мен снощи вечерята ми беше яйце,варено. Мисля, че са подходящи за вечеря.

mmmmmmm
10th January 2007, 14:14
Даа, за вечеря яйцата са супер (и не само за вечеря) :D

PassiON_
10th January 2007, 14:28
Да, но защо пържени??? не е ли много мазно? и вместо със сирене, по добре със някакъв зеленчук.
А аз като съм наработа, пия много вода и ям плодове и си чакам с нетърпение обедната почивка за да хапна някоя манджа :)
Пък тез супи ... и аз не съм им превържаничка. Какво полезно има в тях?

Devil_wears_Prada
10th January 2007, 15:42
Омлет може да се направи и без олио!

PassiON_
10th January 2007, 17:24
На тефлонов тиган, предполагам :P

bimbi
10th January 2007, 17:51
на тефлон ами, кво е тва пържено, даже и не помня откакто почина баба ми :roll:

Yansi
10th January 2007, 21:11
на тефлон ,варени ,повечко белтъци и 1-2 жълтъка е идеално за вечеря :D

bimbi
11th January 2007, 11:18
пфуу мамка му :evil: сега на фитнеса се разлафих с момъка дето прави хранителните режими, каза да ги забравя тия супи, бъкани със сол и подправки, задържа се вода, а и съдържат много мазнини :cry: то не че далеч от ума, ама се поблазних от малкото калории :?
сега си хапвам овесените ядки с киселото млякце и ябълка, и ми се привиждат разни вкусни неща :roll: нооо твърдо съм решила до лятото да сваля още килограми. пък аз каквато съм ината...нали съм си едър рогат добитък :roll: ама стискайте ми и палци де, ще ми е нужно :lol: :lol:
Янсеййй, ше почвам твоя режим скоро, ма земи го смени тоз буламач - варения ориз с нещо друго, не са яде тва нещо :girl_cry:

Lady1357
11th January 2007, 11:26
Янсеййй, ше почвам твоя режим скоро, ма земи го смени тоз буламач - варения ориз с нещо друго, не са яде тва нещо :girl_cry:

Къв е тоя режим да го почвам и аз,че аз от Никулден до ден днешен не съм спряла. 2001

bimbi
11th January 2007, 11:47
eми имам го копнат вкъщи, щото ЛС-то замина, забравих да го сейвна. довечера ще ти го пратя :)

леля мичИ
11th January 2007, 12:38
И аз искааааааам :girl_cry2: :wink:

bimbi
11th January 2007, 12:45
еми ок, и на теб ще го пратя. макар че тя като ми го прави доколкото си спомням се интересува от килограми, май и физическо натоварване през деня, какви храни обичам...абе по принцип хранителните режими се изготвят индивидуално...
ако много й се помолите, може и на вас да ви направи по един :lol:

леля мичИ
11th January 2007, 12:49
Янсе, моооооооооооля те !!! :girl_kiss2:

bimbi
11th January 2007, 12:58
на ЛС бе, цербер такъв :lol:

blagovest
11th January 2007, 20:02
И аз искаммммммммммм! 8) :D

Yansi
12th January 2007, 02:35
бимбе ,тоз режим е само за теб не им го пращай :lol:
миленкеййй не викай :1230: :lachen:
ще измислим нещо за теб и за лейдито :girl_in_love:

natalei
12th January 2007, 15:19
Yansi, от няколко дни се убивам да се ровя, за да си намеря подходящ за мен режим на хранене. Изобщо не си падам по диети, но искам да започна да се храня здравословно. Казвам твърдо НЕ на всички боклуци. Засега само чета и се надъхвам и мисля, че момента дойде. Виждам, че помагаш на хората, моля те помогни и на мен! Като цяло мисля, че успях да схвана основната идея - никакви бързи храни, мазнотии, чипсове, пържено. Повече плодове и зеленчуци, пиле, риба, яйца, мляко, зърнени храни и т.н. полезни неща. До тук добре, даже и да не си диетолог тези неща си ги знаеш, те са си всеизвестни истини от край време. Добре обаче ми се иска да знам точно какво, кога и в какви количества за моя ръст, килограми и начин на живот, за да имам най-добър ефект (да сваля 3-4кг и да се чувствам добре)

bimbi
12th January 2007, 17:38
въх мацо, май та набутах, сори :oops:
:girl_kiss2:

natalei
15th January 2007, 16:14
мда... много я набута... както и да е, мисля че е най-добре инструктора да ми направи някакъв режим, за да е завършена програмата ми и да си е само моя.

netakabe
21st January 2007, 12:26
Имате ли представа колко калории имат /е горе-долу де, нали има сто вида :roll: /? И според вас подходящи ли са при диета?
Абсолютно НЕ.За 20- минути можеш да си направиш прясна супичка от каквито си искаш зеленчуци.Погледни на етикетите на готовите супи и ще разбереш защо.

TedyK
25th January 2007, 08:52
тя въглехидратната стойност говори сама за себе си.
как точно се прави за 20 мин. супа не ми е много ясно, но сигурно има начин.

Mena
25th January 2007, 10:25
Моите супички стават дори за по-малко от 20 минути. Нарязвам каквито зеленчуци ми са се прияли в момента, слагам ги в микровълновата с малко вода, и след 7-8 мин. имам готови задушени зеленчуци.(става въпрос за около 300- 400г. нарязани зеленчуци, за по-голямо количество ще трябва повече време, разбира се). Тях само пасирам с пресни подправки и още малко вода и "супичката" е готова :D
За 10 мин. по часовник!

TedyK
25th January 2007, 18:16
аз микровълнувата я ползвам само за претопляне. като цяло избягвам да я използвам.

Mena
25th January 2007, 20:03
Извинявам се, че въпросът ми е встрани от темата, но Tedy K защо избягваш да използваш микровълновата печка по-пълноценно?

TedyK
25th January 2007, 22:22
ами микровълновата както и тефлона го отрекоха отдавна заради по голямата вероятност от раковите заболявания.

Mena
25th January 2007, 23:41
Aз съм чела, че микровълновите печки са полезни в много отношения: увреждат значително по-малко полезните вещества, които се намират в обработваните продукти, поради по-краткото време на термично въздействие.
Подобряват се значително и органолептичните показатели.
Икономисват много време и енергия.
А микровълните, които излъчва магнетрона на микровълновата печка са с честота 2450 MHz . В честотния спектър, това е в радарния обхват над UHF телевизионните канали, много по ниско от светлинния диапазон, т.е. те са много далеч от опасните йонизиращи лъчения.
Е, разбира се, че трябва да се спазват определени правила за безопасност.
Ако е доказано, че тефлонът или микровълновата повишават вероятността от ракови заболявания защо не са спрени производство и продажби?
Но все пак всеки има право да ползва или не даден уред.