PDA

View Full Version : Менюто ви по време на диета


bimbi
13th January 2007, 17:19
Айде всеки, който е на диета да казва какво си хапва, че вече ще се побъркам да се чудя какво да ям :roll:
Сега закуско-обядвах със зелева салата с малко кисело мляко, зехтин и малко кашкавал. Ще хапна и една активия.
Довечера като прегладнея /щото си лягам към 1-2ч./ ще хапна малко готвено - прясно зеле с ориз.

Утре обаче кво ше се яде не знам :roll: Ама всеки като пише какво е ял през деня ще дава идейки на останалите...

Devil_wears_Prada
13th January 2007, 17:25
Ти го знаеш, но за останалите го пействам
:arrow:
...в общи линии се храня 5 - 6 пъти на ден по малко...1 закуска ми е белтъци или овесени ядки/мюсли/ или плодове...2 закуска ми е протеин...3 обяд - пилешко месо или риба + салата 4 закуска - плод, филийка хляб ...5 закуска - протеин ... 6 вечеря риба/пиле/ + салата и естествено гледам 2 - 3 пъти в седмицата да ям картофи и ориз, за да не изключвам напълно въглехидратите! .Пия и fatburner!

bimbi
13th January 2007, 17:31
Оки, благодаря ти. Интересуват ме обаче по-скоро рецептите, в смисъл хубаво ядеш месо и салата, ама кажи какви салати...щото сега зимата се сещам предимно за зеле. Доматите са кофти, от краставиците предпочитам да си направя таратор...тъй че бъдете по-конкретни.

apoklistika
13th January 2007, 18:00
Бимбе,ей тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3288) по едно време писахме диетични манджи,виж дали няма да си избереш нещо.

Devil_wears_Prada
13th January 2007, 18:12
Наистина зимата е малко по- труден изборът на салати!Освен зелето, което ти каза, може да си направиш салата от печени пиперки( то сега само замразени де, от буркан не ги препоръчвам) с много магданоз, маслинки, зехтин и малко солчица за вкус! :lol:
Ето изнамерих и една друга рецепта:

1 кг печени пиперки
1 кофичка кисело мляко
1 връзка магданоз
2 глави чесън /според вкуса/
щипка сол

Пиперките се нарязват на дребни лентички или квадратчета, поръсват се с ситно нарязания чесън и магданоз и се заливат с киселото мляко и сол на вкус.

Ето и една със спанак( в случая пак замразен)

1 к. изцедено кисело мляко
2-3 топчета замразен спанак, може и пресен около 300 гр.
50 гр. сурови орехи
3 скилидки чесън
1/2 връзка копър
малко масло
сол и зехтин
Спанакът се задушава с маслото и се оставя да изстине. Чесънът се счуква. Орехите и копърът се нарязват на ситно. В подходящ съд всичко се смесва, посолява се и се прибавя малко зехтин. Оставя се в хладилник за 30 минути.

bimbi
13th January 2007, 18:26
...салата от печени пиперки( то сега само замразени де, от буркан не ги препоръчвам) ...защо?
аз салатата от печения пипер я обичам не с чесън, а с кисело мляко и сирене...ями-ями :D
п.п. 10х апоклискита, бях я забравила тая тема, ще я прочета отново :)

Devil_wears_Prada
13th January 2007, 18:29
Щото пак имат разни подобрители и доста сол, а и на мен от буркан не са ми вкусни! :1241:

леля мичИ
13th January 2007, 19:04
Аз ям марули с ролца или с риба тон. Купувам си 6-7 марули, измивам си ги наведнъж, слагам ги в голяма торба, завързвам я хубаво да няма въздух и в хладилника. И така имам измита и свежа салата за 3-4 дни. После само късам в голяма купа, зехтин, лимон и ями,ями...:wink:

bimbi
13th January 2007, 19:25
оффф, много обичам зелена салата, ама как мразя да я мия ако знаеш :evil: затова и я ям само по заведения :?

mirabobi
13th January 2007, 21:32
Можеш да ядеш броколи и карфиол вместо прясна салата.Слагаш ги във вряща вода за 2-3 минути,малко сол,зехтинче,лимонче и стават много вкусни :wink:

Yansi
13th January 2007, 21:33
бимбе нали обичаше ролца от раци :lol:
Рoлца от раци в чеснов сос

Продукти
250 гр. рoлца от раци
1/4 връзка магданоз
2-3 скилидки чесън
1 с.л. студено пресован зехтин
5 гр. краве масло
1 с.л. лимонов сок

Хранителен състав
белтъци ~ 35 гр.
мазнини ~ 15 гр.
въглехидрати ~ 0 гр.
Аз го правя само със зехтин без да слагам масло.Много вкусно става :2034:

bimbi
13th January 2007, 21:40
бимбе нали обичаше ролца от раци :lol:
помни мацето бееее :lol: :lol: определено ше го пробвам
мира, броколи мразя, карфиола по-бива, ама пак ми е леко безвкусен. мерси обаче за идеята, ако много се чудя може и до карфиола да я докарам.

Yansi
13th January 2007, 21:45
помня аз ама съм забравила да драсна как се приготвя 2001 :girl_haha:
Приготовление :lol:
В малък съд с капак на силен огън се слага парчето масло, за да се разтопи заедно със зехтина. Към тях се прибавя ситно нарязаните чесън и магданоз. Разбърквате се няколко пъти за да поемат от олиото, след което в съда се добавят нарязаните (по дължина на 2, на 3) ролца от раци. Разбърква се и се оставя под капак за 10-20 секунди.
Маха се от огъня и се поръсва с лимонов сок. Гарнира се със зеленчуци на вкус.
Бон апети! :D

mirabobi
13th January 2007, 22:06
А брюкселско зеле обичаш ли?То се прави по същия начин :2034:
Ролцата от раци,както и всички морски дарове стават много вкусни като се задушат с бяло вино :1206:

bimbi
13th January 2007, 22:19
А брюкселско зеле обичаш ли?туй пък ми е най-отвратителното нещо :?

simplewoman
14th January 2007, 13:47
Друга идея е червеното цвекло(стига да обичаш).Аз правя салата от настъргани цвекло,моркови,нелюта ряпа;овкусявам ги с чесън,зехтин и лимонов сок.
Другата ми зимна салата е консерва домати+нарязана глава лук,понакога слагам сирене и става нещо като студена супа.

portokalche
16th January 2007, 22:49
ми значи аз ям:
Закуска:солети
Обяд:солети с една цхасха прясно мляко
Следобедна закуска:кубети
Вечеря:солети и чай(ама това е преди 7 часа)

blagovest
16th January 2007, 23:12
Аз ям така...
На обяд зеленчуци с мляко и месо.
Следобяд плодове
За вечеря месо,зеленчуци...всеки път различно,но винаги здравословно.
След това плодове , печена тиква,орехи,прясно мляко.

Gavr1
17th January 2007, 10:20
Амии...по принцип сутрин закусвам с препечена филиика и някакъв плод!
На обяд...обяда ми е нормален в смисъл, не гледам много много дали е нещо здравословно...или ям нещо, коео е сготвила мама или си правя нещо сама, или яйца или кренвирш, нящо такова.Но мисля, че мога да си го позволя, защото си тренитам редовно!
А вечерята...или кисело мляко или някаква зеленчукова салата, ако е сезона, ако не сега лятото хапрам зеленце!
Месо почти не ям, а знам, че това не е правилно, просто не го харесвам! :2005:

bimbi
17th January 2007, 10:32
тъй, напоследък наблягам на супите. на работа разполагам само с микровълнова, та си правя следната: в една купа задушавам лук и моркови, като са готови добавям малко картофено пюре на прах, сол и зехтин. ако има и магданоз няма да е лошо. също и малко сиренце може да се добави вътре. ями-ями :lol: като си направя една голяма купа и ми стига за цял ден. вкъщи вечер като пригладнея - омлет или рачешки рулца.
п.п. да се похваля, от 3-ти януари насам съм две кила долу :2013:

sladkatony
17th January 2007, 10:39
п.п. да се похваля, от 3-ти януари насам съм две кила долу :2013:
A Честитооо :D

bimbi
17th January 2007, 10:44
п.п. да се похваля, от 3-ти януари насам съм две кила долу :2013:
A Честитооо :Dкво му е честитото, от ноември насам съм качила 3 и половина :oops: :twisted: ся ше седа гладна, аман ти и празниците :evil: :lol:

леля мичИ
17th January 2007, 10:56
п.п. да се похваля, от 3-ти януари насам съм две кила долу :2013:И аз така, ама от 2-ри :1211:

bimbi
17th January 2007, 14:34
и режима ти на хранене е...?

Цвета С
17th January 2007, 18:45
аз пък се разболях от 6 дни почти не ям и мисля да си запазя стамаха така -свит :girl_cry2:

vipogosta
24th January 2007, 17:26
оххх
аз пък съм на точкова диета и хора наистина ви казвам ще умра от глад, но пък още втория ден ми пролича свалих 0.800гр а за осем дни трябва да сваля 6кг и помнете каквото и да ядете и колкото и да гладувате по време на диетата първите 9 дни човешкото тяло отделя само вода след деветия ден се топят мазнинките :lol: и най-важното захранването трябва да е по дълго от самото гладуване защото именно при захранването стават най-големите гафове ! :!: