PDA

View Full Version : Разтоварващи дни


CrAzY_LaDy
18th January 2007, 09:53
здравейте :wink: искам да ви питам колко често е добре да се правят, в смисъл 1 или 2 пъти седмично. И какво е подходящо да се приема през тези дни само вода и чай, или и плодове и то какви по-точно, и по колко :)
10 х

Gavr1
18th January 2007, 10:52
Според мен два дни са много!Един е напълно достатъччен и през него приемай само течности, никаква храна! :2035:
Аз се опитвах да правя такива дни, но умирам от глад, не съм свикнала, за това не ги предпочитам! :1252:

Daneto
18th January 2007, 11:35
Аз ще споделя от опит.Тъй като имам едно заболяване и един доктор ме сложи на здравословен хранителен режим и ми препоръча от един до два пъти седмично само на прясно изцедени сокове,чай ако пък ти се вижда малко може и някой плод. :wink:

Daneto
18th January 2007, 11:39
Забравих да спомена ако все пак решиш и издържиш на повече от 3 дни гладуване следва захранване:първи ден+домат, втори+картоф, трети+зеленчукова супа,четвърти+хляб и кисело мляко, пети-всичко разрешено.

sladkatony
18th January 2007, 11:49
Забравих да спомена ако все пак решиш и издържиш на повече от 3 дни гладуване следва захранване:първи ден+домат, втори+картоф, трети+зеленчукова супа,четвърти+хляб и кисело мляко, пети-всичко разрешено.
Аз имам въпрос относно захранването :idea: Защо първия ден трябва да е домат, той не е ли "киселина" :?: и няма ли да раздразни лигавицата на стомаха :roll:

Daneto
18th January 2007, 11:58
Нямам представа,съжалявам че не мога да ти отговоря.Не съм се замисляла за да питам доктора, а и не мога да ти кажа дали се случва тъй като на повече от ден и 1/2 не мога да издържа :roll:
Доктора ми изготви диетата и ми я даде, а аз изпълнявам без много да питам :?

sladkatony
18th January 2007, 12:05
Аз правя от 3 до 5 дена/мес. (само на вода), но захранването го правя със сок от морков, ябълка или червено цвекло

Daneto
18th January 2007, 12:09
От 3-5 дена само на вода :shock: мога със свито сърце да кажа че това е абсолютно нездравословно, или поне аз така си мисля.. не знам ,но ако и възрастта не е много голяма определено не е здравословно

sladkatony
18th January 2007, 12:13
на 30 г. съм и го правя това поне от 5 год. Нямам никакви проблеми следствие което. Мерките са ми 160/47 родила съм две деца
Не зная защо мислиш, че е "определено нездравословно"

Daneto
18th January 2007, 12:21
Не съм компетента за да отговоря с точност, но си мисля че се забавят функциите на организма и може би на стомашно-чревния тракт. Но пак казвам това е мое мнение,пък аз съм на 19 може би наистина има значение възрастта за максималните дни гладуване и последващото захранване. Моето лечение се състои от химиотерапии и това гладуване го правя главно с цел отчистване от химикали и токсини, не с цел отслабване.

sladkatony
18th January 2007, 12:24
:) Ок, да не задълбаваме ! Аз също го правя с профилактична (прочистваща) цел :wink: а, започнах да го правя защото имах проблем с бъбреците, който на този етап е отшумял :P

Daneto
18th January 2007, 12:27
Щом издържаш толкова време, няма странични ефекти и ти действа добре-продължавай в същия дух, но не е лошо да се поиска съвет от компетентен по въпроса. :wink:

sladkatony
18th January 2007, 12:29
...да се поиска съвет от компетентен по въпроса. :wink:
Така съм направила ! Компетентно лице ме насочи към тази схема :wink: не ме мисли повече, ще оцелея :lol: :lol: