PDA

View Full Version : 30 годишни и метаболизъм


asesina
18th January 2007, 12:02
Здравейте на всички, с интерес разгледах мненията във форума, разбрах, че повечето сте маладежи и още ходите на училище. В такъв случай една вафла повече или някоя кифла не е от особено значение по простата причина, че още растете и метаболизмът ви работи на пълни обороти. Когато обаче си на 30, матаболизмът се забавя, начинът на живот също (вече не ходиш често на дискотеки, караш кола, бачкаш в офис, с една дума почти не се движиш) и спортът става важен фактор. Яденето трябва зорко да се следи, но понякога е трудно когато прекарваш около 10 h навън. Дайте ми съвет какво да бъде дневното меню за работещи в офис.

Gavr1
18th January 2007, 12:31
Дневното меню трябва да е здравословно, без значение дали си млад или на 30...пък и 30 годишните не са стари...направо да в разцвета си, но това е друга тема!Та, както казах нещо здравословно, не казваш през коя част на деня ти се налага да ядеш в офиса, но ако е след обяд, вместо да си вземеш някой чипс или солети (който станаха доста обсъждани във форума напоследък), хапни някакъв плод...ябълка, круша...Обядът... не вярвам да нямате обедна почивка или нещо такова...наслади и се, наслади се и на храната приета по време на почивката...в смисъл яж бавно, дори да ядеш нещо здравословно, ако го измъхаш на 2 хапки пак ще ти стане много тежко.Салата с крехко месо е добре в случая! :2035:

леля мичИ
18th January 2007, 12:48
...............

Ти на 30 ли си , или си братовчедка на полиСая...? :roll:

emisof
18th January 2007, 12:49
Здравей, аз съм на 35. Тежа 43-45 кг/156-158 см. Работя в офис и ходя на фитнес 3 пъти седмично. Често си нося от къщи храна, а иначе на работа винаги обядвам салата и месо. Бонбони, чипсове, солети и др.подозрителни пакетирани работи не ям. Дори около офиса ти да продават само сандвичи - яж пълнежа им без хляба. Или си купи сушеница от близкото минимаркетче :wink: , кисело мляко.
Пък като сме дърти, няма да се даваме, я! :lol:

леля мичИ
18th January 2007, 12:57
Абе моя метаболизъм, хич го няма :2016:
Сутрин пия фреш от грейпфрут, ям сушени смокини или сливи, пия чай с мед, сега започнах да ям и киви и пак като ида до WC- то- няма никой :?

alica
18th January 2007, 12:58
Garv1 не е толкова лесно и просто.
Обедната почивка е нещо толкова разтегливо, че ..... Имаш я, но не винаги я ползваш (аз дори се изненадвам като се възползвам от това си право). А за наслада от обяда, когато е станало 2ч и си прегладнял, междувременно те чака нещо спешно и "за вчера".....
Не казвам, че при всеки е така, но при мен е почти постоянно.
Благодарение на този форум открих протеина и заместването на хранене с протеин. Така около 11ч си правя 15 гр (30 са ми много) с 250 мл мляко и ако евентуално ми си отвори парашута и изляза в обедна почивка ям салата (най-често зелена с риба тон или шопска). Ако ли не пак 15 гр протеин.
За да не прекалявам с протеините гледам сутрин да си взема някакъв плод или ядки.

Police MAIN
18th January 2007, 13:16
или си братовчедка на полиСая

Хеехе аз да стигна до 30 пък ще ви се обадя!!!

п.п Може да не съм хванал Шегата!!! :2033:

natalei
18th January 2007, 14:19
Абе моя метаболизъм, хич го няма :2016:
Сутрин пия фреш от грейпфрут, ям сушени смокини или сливи, пия чай с мед, сега започнах да ям и киви и пак като ида до WC- то- няма никой :?

Аз имах същия проблем и се оправях със сушени сливи в големи количества, по всяко време на деня.

asesina
18th January 2007, 14:44
В офиса, където бачкам има микровълнова и може да си носим храна от вкъщи. Бях чела някъде, че за да се засили метаболизма трябва да се яде по 5 пъти на ден по малко.


кирилицата на абв нещо не бачка!!!!!!!!

Sutrin hapvam all bran s niskomasleno mlqko, kym 10 plod, na obqd malko salata s malko gotveno, sledobed pak plod ili malko kiselo mlekce i vere4am neshto leko: vareni zelen4uci, meso ili riba.



Въпреки това си стоя на същите кг от 3 месеца и се питам дали не е от чашката вино вечер.

Yansi
18th January 2007, 16:15
не е от чашата вино ,ако само една де :wink:
прекалено малко ядеш като количество ,а и готвеното не е препоръчително.
иначе правилно си прочела ,че метаболизма се забързва с често ядене :)

karine
18th January 2007, 16:48
не е от чашата вино ,ако само една де :wink:
прекалено малко ядеш като количество ,а и готвеното не е препоръчително.
иначе правилно си прочела ,че метаболизма се забързва с често ядене :)


Ъъъ за какво не е препоръчително готвенето Yansi :roll: При диета ли? Аз май съм била в пълна заблуда тогава :roll:

asesina
18th January 2007, 17:41
не е от чашата вино ,ако само една де :wink:
прекалено малко ядеш като количество ,а и готвеното не е препоръчително.
иначе правилно си прочела ,че метаболизма се забързва с често ядене :)

Не е малко яденето, бачкам в офис и шофирам всеки ден, така че нямам нужда от много енергия. А що се отнася до готвеното, това е супа, леща, малко спагети, къри, толклова ли е вредно? Става дума за една чиния

Gavr1
18th January 2007, 18:39
братовчедка на полиСая...? :roll:

Кажи го още един път! :x

Police MAIN
18th January 2007, 18:43
Така не разбрах шегата някой да ми обясниииииии! :2016: :2016: :2016: :?: :!: :!: :!:

Gavr1
18th January 2007, 18:44
Така не разбрах шегата някой да мо обясниииииии! :2016: :2016: :2016: :?: :!: :!: :!:

Не ти и трябва!

Yansi
18th January 2007, 21:53
Ъъъ за какво не е препоръчително готвенето Yansi :roll:
манджичките имах в предвид :D иначе готвенето при диета е само на тефлон и на скара :lol: и туй ако е готвене :girl_haha:

супа, леща, малко спагети, къри, толклова ли е вредно? Става дума за една чиния
днес чинийка ,утре чинийка и то се трупа...
Не е толкова важно количеството на храната колкото качеството :D
сутрин хапвай въглехидрати примерно овесени ядки, но не с прясно мляко.през останалата част от деня наблягай на зеленчуци, различни видове салати и бяло месо(риба, пилешко ,пуешко...)хубаво е ,че пиеш протеин :D например с него може да си размесваш овесените ядки, можеш да го пиеш като следобедна закуска замезвайки с някакви сурови ядки, а също можеш да го пиеш и преди лягане.
също пий по много вода и чай.на твое място бих пробвала и да спра плодовете за известно време.
пп.аз също съм на 30год :wink:

Никси
18th January 2007, 23:16
Абе моя метаболизъм, хич го няма :2016:
Сутрин пия фреш от грейпфрут, ям сушени смокини или сливи, пия чай с мед, сега започнах да ям и киви и пак като ида до WC- то- няма никой :?

Ох, ужас! И аз съм със същия проблем :girl_cry2:

natalei, дали това със сушените сливи ще ми помогне :oops: В момента съм на режим и не ми е позволено да хапвам такива неща, но да взема да накарам майка ми да опита ли, че и нея я измъчва същото :1250:

apoklistika
18th January 2007, 23:45
На мен сушените сливи и смокини ми помагат,обаче само един ден да пропусна и веднага имам проблем :girl_cry2:

Olivia
19th January 2007, 01:48
Аз пък к'вото и да сдъвча докато го преглътна и вече тичам към WC-то, едвам се сдържам някой път.. :lol:

asesina
19th January 2007, 11:58
Ъъъ за какво не е препоръчително готвенето Yansi :roll:
манджичките имах в предвид :D иначе готвенето при диета е само на тефлон и на скара :lol: и туй ако е готвене :girl_haha:

супа, леща, малко спагети, къри, толклова ли е вредно? Става дума за една чиния
днес чинийка ,утре чинийка и то се трупа...
Не е толкова важно количеството на храната колкото качеството :D
сутрин хапвай въглехидрати примерно овесени ядки, но не с прясно мляко.през останалата част от деня наблягай на зеленчуци, различни видове салати и бяло месо(риба, пилешко ,пуешко...)хубаво е ,че пиеш протеин :D например с него може да си размесваш овесените ядки, можеш да го пиеш като следобедна закуска замезвайки с някакви сурови ядки, а също можеш да го пиеш и преди лягане.
също пий по много вода и чай.на твое място бих пробвала и да спра плодовете за известно време.
пп.аз също съм на 30год :wink:

Защо не препоръчваш прясно мляко? И защо не плодове? Misli6 li, 4e zakuskata s all bran e dostatychna (в UK няма овесени или аз не съм ги открила в магазина, знам ли)?

съжелявам, но тази кирилица е ужасна

katie
19th January 2007, 12:41
съжелявам, но тази кирилица е ужасна

:?: ама че изказване... :?

И не си намерила овесени ядки в магазина? Казват се "porage oats" (американски вариант) или "oatmeal", ето ти един link, примерен продукт:

Porage oats (http://www.ukgoods.com/scotts-porage-oats-p-197.html)

Или:

Oatmeal (http://en.wikipedia.org/wiki/Oatmeal)

"All Bran" май също го няма в българия, как да ти отговорят хората тогава на въпроса? Поне опиши какво e.

natalei
19th January 2007, 13:00
Никси, на мен ми помагат, но щом си на режим не знам... Аз не съм специалист, така че мога да говоря само от личен опит. Имаше цяла тема по въпроса, в момента не я откривам, но ще я потърся пак.

Mena
19th January 2007, 13:15
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4578
Тук има също полезна информация.
All bran е по принцип богат на целулоза и смесен с прясно или кисело мляко е много вкусен за закуска, но съдържа и консерванти и Е-та, затова и рядко го хапвам, но най-обикновени овесени ядки (или други: ръжени, пшеничени...) смесени с фино смлени пшенични трици и сушени сливи имат много добро действие :wink:

asesina
19th January 2007, 13:15
съжелявам, но тази кирилица е ужасна

:?: ама че изказване... :?

И не си намерила овесени ядки в магазина? Казват се "porage oats" (американски вариант) или "oatmeal", ето ти един link, примерен продукт:

Porage oats (http://www.ukgoods.com/scotts-porage-oats-p-197.html)

Или:

Oatmeal (http://en.wikipedia.org/wiki/Oatmeal)

"All Bran" май също го няма в българия, как да ти отговорят хората тогава на въпроса? Поне опиши какво e.

Като казвам кирилица, имам в предвид преводачката на аbv, просто някои части от текста не ги прехвърля на кирилица, не знам защо

мерси за превода, не знаех, че porrige oats било овесени ядки. All bran e ne6to podobno, sy6to zasi6ta i se razgrajda bavno v organizma, prosto e strashno bogat na fibra.

www.all-bran.com

Yansi
20th January 2007, 13:02
Защо не препоръчваш прясно мляко? И защо не плодове? Misli6 li, 4e zakuskata s all bran e dostatychna (в UK няма овесени или аз не съм ги открила в магазина, знам ли)?
в прясното мляко има холестерол и мазнини и не е препоръчително за диета, а в плодовете има фруктоза(плодова захар)за all bran нищо не мога да ти кажа защото тук го няма и не ми е познато като продукт.това ,че има фибри е много добре и го прави изключително подходящ за закуска ,но не знам какво още съдържа :roll:

blagovest
20th January 2007, 14:14
Не съм съгласен за плодовете и млякото...това за холестерола и мазнините е пълна глупост!
Може да си вземе 0,1 масленост и няма проблем...
А фруктозата се усвоява по доста по различен начин от обикновенната рафинирана захар... :)

Yansi
20th January 2007, 20:47
Благовест, чадо :lol: ти заглавието на темата прочете ли?
а това прочете ли го?
Въпреки това си стоя на същите кг от 3 месеца
специално за теб обяснявам ,че и предлагам да си промени тотално начина на хранене щото явно този не работи при нея :wink:

TedyK
21st January 2007, 13:02
ами темата :lol: :lol: :lol:
1. как така готвено не може. зависи как се готви и какво се готви. то идеята е не да дъвчиш само печено месо. организма има нужда от бульони (не от Магитата де) домашно приготвените сварени зеленчукови супи.
2. млечните ако ги спираш е едно. също не го препоръчвам после от многото спорт и никакъв калции взеха да ми пукат ставите. иначе какви са тези нискомаслени млека? организмът има нужда от мазнини. то в БГ и високомаслените млека нямат нужната масленост за това не ни искат с нашите кашкавали в ЕС :lol:
3. три килограма не се броят за свалане. гледай от 5 на горе. най ефективния начин е сутрин кардио на гладно. въобще аз в цялата тема не виждам никакъв спорт, а той е от особено значение за офисно работещите.

Yansi
21st January 2007, 13:23
днес не съм в настроение да споря :lol: в крайна сметка всеки има право да разбира нещата както си иска.важни са резултатите.

didi33
22nd January 2007, 10:28
Е, аз съм от \"офисните\" чада за съжаление :( От около година насам, имам чувството, че ги трупам тия килограми непрекъснато. Едва 168, съм, а вече сигурно съм над... 100 :o Е, при мен има и нещо друго: винаги съм си била такава, пухкава.

До сега не съм опитвала да свалям, или да спортувам... Самата дума \"фитнес\" ми носи по-голям стрес отколкото \"изпуснат срок на...\"

Беше ми много интересно да прочета всичко, което сте написали по темата, и това какво сте опитвали. А и съм прехвърлила 30-те преди доста време вече :?
Дайте все пак някакъв приложим на практика режим на хранене; да се има в предвид, че съм на крак от 5 сутринта до към 7 вечерта, като време за неща като \"почивка\"има само ако си откраднеш и не те види шефа :twisted: Всичко, което казвате за яденето по повече пъти на ден, консумацията на пресни плодове и зеленчуци, изхвърлянето на сладките неща от менюто, са нещо обичайно за мен от много време вече... И все пак резултата е такъв какъвто ви казах вече: 168 см при горе-долу 100 кг :roll:

леля мичИ
22nd January 2007, 10:48
......


Диди, използвай кирилизатор-а (http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php)..... :wink:

TedyK
22nd January 2007, 21:16
това време скапва всичките ми желания за фитнес. направо съм като парцал и пак ходя на инат.

asesina
23rd January 2007, 13:22
ами темата :lol: :lol: :lol:
1. как така готвено не може. зависи как се готви и какво се готви. то идеята е не да дъвчиш само печено месо. организма има нужда от бульони (не от Магитата де) домашно приготвените сварени зеленчукови супи.
2. млечните ако ги спираш е едно. също не го препоръчвам после от многото спорт и никакъв калции взеха да ми пукат ставите. иначе какви са тези нискомаслени млека? организмът има нужда от мазнини. то в БГ и високомаслените млека нямат нужната масленост за това не ни искат с нашите кашкавали в ЕС :lol:
3. три килограма не се броят за свалане. гледай от 5 на горе. най ефективния начин е сутрин кардио на гладно. въобще аз в цялата тема не виждам никакъв спорт, а той е от особено значение за офисно работещите.
1) Ако трябва да се хапва 5 пъти на ден (закуска, обяд, вечера и 2 междинни) кажете ми каво друго мога да ям в офиса за междинно ядене освен плодове (казвате, че не е препоръчително, но все пак е доста неприятно да се яде морков например пред колегите)
2) казвата, че нискомасленото мляко не много препоръчително, може би полу-масленото е по-добър вариант?
3) ям салати със зехтин, олиото съм го изхвърлила от диетата, но не знам колко лъжички могат да се приемат на ден?
4) спортувам аеробика 3 пъти седмично, но съм в една група от мацки, които гледат да не се потят много, та гледам да тичам поне около 30 мин допълнително по пистата за бягане (лек крос). Достатъчно ли е според вас?

emisof
24th January 2007, 12:40
Мисля, че ти казах, но пак - междинни хранения: яйца варени, сушеница, ядки сурови, маслини, аз си нося някой път консерва риба тон. Плодовете до обяд. Колкото по-нискомаслено е млякото, повече въглехидрати има. Но ако само от него и зеленчуците са ти въгл., яж си го спокойно. Зехтинът си е ОК, стига да не го пиеш :wink: , няма ограничения. Мое си мнение - аеробните натоварвания не горят мазнини /а моите са 12% и нито един % не е свален с кардио/.Мазнините ще стопиш само с правилно хранене. По-добре гледай да оформиш готини мускули, щото те също ще ти изгорят мазнинките. А и не се тегли, по-добре мери обиколки.

cranberry
24th January 2007, 13:00
emisof, :2004:

emisof
24th January 2007, 15:43
Благодаря ти, cranberry, ама тоя извод е след 10-годишни титанични опити в ядене/неядене на кво ли не :P Ако някой ме беше информирал по-рано..ехее. Колко ябълки нямаше да изям! :lol: И колко километра нямаше да избягам/извъртя.

Reminder
25th January 2007, 11:55
Здравейте на всички, с интерес разгледах мненията във форума, разбрах, че повечето сте маладежи и още ходите на училище. В такъв случай една вафла повече или някоя кифла не е от особено значение по простата причина, че още растете и метаболизмът ви работи на пълни обороти. Когато обаче си на 30, матаболизмът се забавя, начинът на живот също (вече не ходиш често на дискотеки, караш кола, бачкаш в офис, с една дума почти не се движиш) и спортът става важен фактор. Яденето трябва зорко да се следи, но понякога е трудно когато прекарваш около 10 h навън. Дайте ми съвет какво да бъде дневното меню за работещи в офис.
Аз съм на 30 и нямам грам мазнина по себе си. Метаболизмът ми е забавен, защото не ям много и тялото ми го забавя. А не защото съм на 30 години.

Първия ми съвет е да не търсиш оправдания.
Вторият е да ме питаш как да се храниш на лична бележка.

cranberry
25th January 2007, 12:18
Reminder, ама все пак ти си мъж, имаш мн пове4е тестостерон :arrow: не избесняваш за сладко
ина4е с воля, правилно хранене и правилни трен вси4ко се постига

Reminder
25th January 2007, 12:24
Reminder, ама все пак ти си мъж, имаш мн пове4е тестостерон :arrow: не избесняваш за сладко
ина4е с воля, правилно хранене и правилни трен вси4ко се постига
Какво казахме за оправданията :)
Познавам жени, които не са зависими от сладкото. Явно решават емоционалните си дисбаланси по друг начин.
Познавам и много мъже, които се тъпчат със сладко.
Такава ми е работата :wink: Сладкар съм :)

cranberry
25th January 2007, 12:26
хахаха
то4но като те 4ета, ми е малко трудно да си те прдставя как сладкарстваш :)
ааа, тъпото е, 4е моите сладки бесове не се базират на емоционални проблеми, а по-скоро на нещо като навик или... всъщност не знам на какво, ама напоследък са за4езнали :)

TedyK
25th January 2007, 19:31
е то все едно да си работиш в пицария и мозъка ти да иска да ги ядеш. същото виждам и в случая.

bimbi
25th January 2007, 19:35
що бе, като работех в Делта, по цял ден плюсках сладолед, ядки и череши в сироп :lol: :lol:

apoklistika
25th January 2007, 19:37
Моя опит в пицария беше пагубен- 10 кила за 2 месеца. Ядях и то с огромна наслада :lol:

bimbi
25th January 2007, 19:38
аз пък свалих килограми...ама първа смяна бях от 5 часа, и често ходех на работа направо от дискотеката :oops: :lol:

Никси
25th January 2007, 19:42
Моя опит в пицария беше пагубен- 10 кила за 2 месеца. Ядях и то с огромна наслада :lol:
А после? :oops:

apoklistika
25th January 2007, 19:43
От дискотеката е, ша знайш :lol: винаги, когато съм работила по дискотеки и кръчми съм била кат фиданка :lachen:
Спирам се, че Милена ще ми се кара :girl_haha:

А после? :oops:
После 3 месеца преживявах само от цигари, кафе и алкохол и резултата беше от 58 на 46 кила. Само че тогава бях на 20. Сега съм на съвсем друг акъл.

shani
30th January 2007, 22:48
аз ям сушени кайсии и действат безотказно, даже понякога дава обратнен ефект

Reminder
31st January 2007, 00:33
Мисля, че ти казах, но пак - междинни хранения: яйца варени, сушеница, ядки сурови, маслини, аз си нося някой път консерва риба тон. Плодовете до обяд. Колкото по-нискомаслено е млякото, повече въглехидрати има. Но ако само от него и зеленчуците са ти въгл., яж си го спокойно. Зехтинът си е ОК, стига да не го пиеш :wink: , няма ограничения. Мое си мнение - аеробните натоварвания не горят мазнини /а моите са 12% и нито един % не е свален с кардио/.Мазнините ще стопиш само с правилно хранене. По-добре гледай да оформиш готини мускули, щото те също ще ти изгорят мазнинките. А и не се тегли, по-добре мери обиколки.
Някой си е научил урока :) Браво!

bimbi
31st January 2007, 07:48
...междинни хранения: яйца варени, сушеница, ядки сурови, маслини, аз си нося някой път консерва риба тон. Плодовете до обяд...
Някой си е научил урока :) Браво!аз само за тая сушеница се чудя...няма ли много сол и мазнини?

plamen77
31st January 2007, 11:12
на 30 години съм, работя в офис...ям всичко....тренирам яко... и мисля че изглеждам добре...е пролетта може да се поизчистя малко с кардио и диета......

emisof
31st January 2007, 12:01
Ами сушеницата си има мазнини като всички колбаси, без чистите филета. Но добре се вписва във високомазнинното НВД, а и е удобна за ядене - нещо като солетки от месо :lol: Аз затова си я ям, щото не си я нося в кутия и нямам нужда от прибори. А и мен доста ме засища. Мисля, че повечето мазнини не са никакъв проблем, след като въглехидратите ти идват само от зеленчуци.

jedira
31st January 2007, 13:43
На 35 съм,4 тренировки седмично,понякога 5,ако успея.Тренировките миналата седмица:2пъти спининг,2пъти йога,1път тае бо.Менюто ми за деня,(като изключа периода от средата на декември до средата на януари :2040:След празниците ми беше трудно да се справя с инерцията,но сега успях да вляза в релси и съм доволна :girl_dance: ) е следното:
закуска:препечена филия бонус или друг подобен хляб,половин грейпфрут и кафе без захар
обяд:месо със салата
вечеря:месо или риба със салата
Понякога вечерята е само салата
Проблем ми е също като почнат постите,защото тогава менюто ми е пълен хаос :2014:

asesina
31st January 2007, 18:08
На 35 съм,4 тренировки седмично,понякога 5,ако успея.Тренировките миналата седмица:2пъти спининг,2пъти йога,1път тае бо.Менюто ми за деня,(като изключа периода от средата на декември до средата на януари :2040:След празниците ми беше трудно да се справя с инерцията,но сега успях да вляза в релси и съм доволна :girl_dance: ) е следното:
закуска:препечена филия бонус или друг подобен хляб,половин грейпфрут и кафе без захар
обяд:месо със салата
вечеря:месо или риба със салата
Понякога вечерята е само салата
Проблем ми е също като почнат постите,защото тогава менюто ми е пълен хаос :2014:
Менюто ти много ми прилича на диетата \"Скарсдеил\", само, че при нея не се препоръчва такова физическо натоварване...

Slyn4islava
31st January 2007, 18:56
И аз съм на 30 години(тъй де, от вчера :1351: ), и аз работя седнала и нямам никакво натоварване, освен ако не отида до фитнеса. Ама наистина никакво-даже и да искам пеша, не мога да вървя, разстоянията не ми позволяват в града. Ям 5 пъти на ден.
закуска:мюсли с прясно мляко,горчиво, студено кафе
междинна:плод, какъвто имам,сушен, пресен
обяд:задължително готвено(купувам си отвън или си нося. Тука междудругото всички си носят храна! В кутии, в чантички всеки си носи обяда и по закон трябва да имаш време за обяд Освен това си имаме кухня, оборудвана с всичко и можем да си готвим. Ама не искаме- нали по-лесно да си купиш или да си носиш. Най-често ям телешко печено с малка порция ориз,риба със зеленчуци, нудълс с риба тон-консерва,абе всичко, каквото ми харесва! Приключвам с голямо студено кафе.
междинна закуска:ако имам време-плод,смокиня,кайсия-сушени,ядки.
вечеря:задължително готвено! Всичко от бг. кухня!

Само вечерята си ям в къщи! Всичко друго е навънка. И метаболизъм нали е енергията, която тялото изразходва да гори, докато преработва храната, при тяло в покой? Ако не ям, тогава за какъв метаболизъм говорим? Като ям, тялото работи- демек метаболизма се усилва. Като спра да ям- тялото е в покой, няма енергия- метаболизмът си почива:)))) дано да ми разбрахте разяснението:) Аз съм за идеята, че с ядене се отслабва- от всичко по мъничко, на често! Вярно е, че хормона на глада се лъже, ако подаваш на тялото мъничко храна редовно, просто не се чувстваш много гладен и не ядеш огромни количества на веднъж.

jedira
31st January 2007, 19:47
......
Менюто ти много ми прилича на диетата \"Скарсдеил\", само, че при нея не се препоръчва такова физическо натоварване...
Ами всъщност преди 2 години правих тази диета и установих за себе си,че подобен начин на хранене ми е много подходящ,след като правих диетата продължих да се храня на този принцип до преди няколко месеца,когато режима ми се промени и оттам се поотпуснах и сега трябва пак да вляза в релси,защото се чувствам чудесно когато се храня така,а ти защо мислиш,че не се препоръчват тренировки,в моята книга дори е задължително да се започнат :wink:

asesina
1st February 2007, 11:04
......
Менюто ти много ми прилича на диетата \"Скарсдеил\", само, че при нея не се препоръчва такова физическо натоварване...
Ами всъщност преди 2 години правих тази диета и установих за себе си,че подобен начин на хранене ми е много подходящ,след като правих диетата продължих да се храня на този принцип до преди няколко месеца,когато режима ми се промени и оттам се поотпуснах и сега трябва пак да вляза в релси,защото се чувствам чудесно когато се храня така,а ти защо мислиш,че не се препоръчват тренировки,в моята книга дори е задължително да се започнат :wink:

Тази диета е бедна на въглехидрати, препоръчва се за около 14 дена и с физическо натоварване до 30 мин ходене пеша на ден.


http://www.weight-loss-institute.com/scarsdale_diet.htm

jedira
1st February 2007, 12:55
Доколкото знам много хора живеят на НВД и тренират, а Скарсдейл менюто е доста по-богато на въглехидрати,има вариант за вечеря с огромна купа плодова салата,обедно меню ,съставено от яйца,сирена,препечена филийка и салата,освен това в книгата диетата не е 14дни,след първите 2седмици има още 2 седмици задържане и всичко това с идеята да се създадат навици занапред да живееш на този принцип,а не за 2 седмици да свалиш няколко килотрама и после да си ги върнеш и отгоре,именно това според мен е хубавото на тази диета,че е балансирана и не отрича напълно плодовете,които според мен не трябва да се изключват от менюто,но аз смятам,че няма универсална диета ,която на всички да действа,всеки трябва да открие най-добрата рецепта за себе си,а това става на принципа проба-грешка 8)

emisof
1st February 2007, 14:08
Ами аз от 4 години живея на НВД и много усилено тренирам. Организмът гори като енергия това, което му подаваш - справка всички хищници. Моите дневни въглехидрати са почти винаги около 10-15% и са само от зеленчуци и млечни. При НВД може да се чувстваш без сили САМО ако ядеш по-малко, отколкото ти е нужно.

Reminder
3rd February 2007, 03:57
аз само за тая сушеница се чудя...няма ли много сол и мазнини?
Има в добри количества.

bimbi
3rd February 2007, 08:35
аз само за тая сушеница се чудя...няма ли много сол и мазнини?
Има в добри количества.затова не ми се струва подходяща. наскоро като огладнях към 10 вечерта единственото за ядене беше един суджук, изядох едно парченце десетина сантиметра - еми после изпих едни литър вода сигурно :roll:

Reminder
3rd February 2007, 09:52
аз само за тая сушеница се чудя...няма ли много сол и мазнини?
Има в добри количества.затова не ми се струва подходяща. наскоро като огладнях към 10 вечерта единственото за ядене беше един суджук, изядох едно парченце десетина сантиметра - еми после изпих едни литър вода сигурно :roll:
1. Тези, сурово-сушените колбаси са най-добрите сред колбасите.
2. Подходящо е да се използват като лесна за пренасяне и нямаща нужда от приготвяне храна.
3. Има доста видове и може да се избере подходяща по вкус и сол.
4. Солта не е повода за безпокойство. Нормално е да се изпие повече вода, която след това се отделя успешно от здравия организъм.

bimbi
3rd February 2007, 09:57
4. Солта не е повода за безпокойство. Нормално е да се изпие повече вода, която след това се отделя успешно от здравия организъм.ема на първо време се подуваш като плондер :roll:

jedira
3rd February 2007, 10:36
А и усещането е неприятно,bimbi,опитай различни суджуци,някои не са толкова солени и пикантни,от модела е и аз съм попадала на такъв,след който ти иде да хапнеш каквото и да е за да се махне гадния вкус в устата 8)

bimbi
3rd February 2007, 10:39
ам тоз беше домашен :lol: явно са изтървали солчицата :lol: :lol:

Yana
3rd February 2007, 14:26
Fibrite v ALL BRAN-A sa v ogromni kolichestva. Те имат способността да се свързват с кaлцiя и витамините от водноразтворимата група в организма и да ги извеждат навън което с течението на времето създава дисваланс не само в червата а и в организма, анемии, нервен стомах, висока киселлинност и т.н.

Винаги трябва да се комбинира и/или друг тип флейкс. А и най добрият вариант е с кисело а не с прясно мляко заради голямата молекула на каzеина заради което се получават подпухването, газовете и разстройството или запека(на всеки действа различно).

А плодове или 1/2 час преди това или 2 часа след заради ферментационният процес и последствията му.

florina
4th February 2007, 15:55
аз също спазвам хранителен режим и съм над 30,но знам от истичници на информация,от книги от познати, от личният опит, че млечните продукти са необходими заради калций но с ниска масленост в нашият случай. при доста наднормено тегло може времено да се изключи от консумация. а с плодове трябва да се внимава, обаче грейпфрут разгражда мазнини и киви също, вярно че полезни сушените плодове. с воля и търпение хубавите неща се постигат бавно но сигурно. :P

asesina
7th February 2007, 18:07
Fibrite v ALL BRAN-A sa v ogromni kolichestva. Те имат способността да се свързват с кaлцiя и витамините от водноразтворимата група в организма и да ги извеждат навън което с течението на времето създава дисваланс не само в червата а и в организма, анемии, нервен стомах, висока киселлинност и т.н.

Винаги трябва да се комбинира и/или друг тип флейкс. А и най добрият вариант е с кисело а не с прясно мляко заради голямата молекула на каzеина заради което се получават подпухването, газовете и разстройството или запека(на всеки действа различно).

А плодове или 1/2 час преди това или 2 часа след заради ферментационният процес и последствията му.

Яна,

Доколкото съм запозната препоръчителното количество фибра на ден е 30гр(за справка шест лъжици ALL BRAN ти дават 12 гр) При повече от 50 гр на ден вече се проявяват тези странични действия, за които говориш.

Reminder
8th February 2007, 09:53
За мен фибрите са по желание. Нуждата от тях се преувеличава и то, защото хората не пият достатъчно вода и/или се хранят безобразно.

asesina
8th February 2007, 10:19
За мен фибрите са по желание. Нуждата от тях се преувеличава и то, защото хората не пият достатъчно вода и/или се хранят безобразно.

Напълно съм съгласна с теб, прав си. Но много хора имат проблеми в това отношение било поради стрес, работа на стол или почти никаквото движение. И в този случай фибрите са важни.

emisof
8th February 2007, 11:17
За мен фибрите са по желание. Нуждата от тях се преувеличава и то, защото хората не пият достатъчно вода и/или се хранят безобразно.
:2019: ама пък кво кардио правят масово :wink: И се мерят всеки ден на кантара. Аз смятам, че килограмите нямат първостепенно отношение към начина, по който изглеждаме, по-голямо значение имат % мазнини и % мускулна маса. Особено за нас над 30-те...

alica
8th February 2007, 12:02
[
ама пък кво кардио правят масово :wink: И се мерят всеки ден на кантара. Аз смятам, че килограмите нямат първостепенно отношение към начина, по който изглеждаме, по-голямо значение имат % мазнини и % мускулна маса. Особено за нас над 30-те...

:1203: :2004:

florina
8th February 2007, 13:50
четох в едно списание че забавянието на обмяната на вещества в организма метаболизм се започва от 40 г възраст знам го от себе си нищо не ми се лепеше до тогава ядох всичко сладки в огромно количество направо беше супер обаче хоп и се започва бавно но упорито да се лепи след като навърших 40 като по часовник и сега се мъча да сваля много време 1 година преминах на правилен режим за хранене и много движение спорт какъв то мога да позволя обаче кг ти стоят и само се стягвам и се оформям какво е това не знам може някой да даде съвет макар че всички ми казват че изглеждам перфектно а аз не съм доволна от себе си благодаря ви предварително :lol:

emisof
8th February 2007, 14:09
Ако НАИСТИНА поемаш по-малко калории, отколкото гориш, и те идват от правилните храни, а кг не мърдат, добре е да си направиш тест за инсулинова резистентност.

asesina
8th February 2007, 14:36
Ако НАИСТИНА поемаш по-малко калории, отколкото гориш, и те идват от правилните храни, а кг не мърдат, добре е да си направиш тест за инсулинова резистентност.
Аз също се оплаквах от подобен проблем, че килограмите не мърдат, но после осъзнах, че просто ям по-големи порции от необходимото и че не спортувам достатъчно. Откакто намалих порцийките харана и ги разделих на 3 основни и 2 междинни и започнах да тичам допълнително по половин час всеки ден, нещата се промениха и сега свалям килограми. При всеки е различно, разбира се, най-важното е да стимулираш метаболизма и да го караш да работи.
:lol:

emisof
8th February 2007, 14:52
Браво, Асесина, че си открила своята "магическа" формула :1223:

florina
8th February 2007, 15:07
моят проблем че не ми стига волята защото още не се вижда проблема ми с тегло който седне да яде и аз с него особено вечер дъщеря ми се връща късно от тренировка след 9 часа аз слагам тя да хапне и с нея се отпускам но не ям каквото и да е но все пак е късно за мен.

Reminder
8th February 2007, 15:23
моят проблем че не ми стига волята защото още не се вижда проблема ми с тегло който седне да яде и аз с него особено вечер дъщеря ми се връща късно от тренировка след 9 часа аз слагам тя да хапне и с нея се отпускам но не ям каквото и да е но все пак е късно за мен.
Времево, най-важно е да НЯМА повече от 11-12 часа между две хранения. Това обикновено се отнася за вечерята и закуската. Демек, ако ядеш в 21ч. то е добре да закусиш до 9ч на др. сутрин. Няма(!) значение колко късни ядеш вечер.

Slyn4islava
8th February 2007, 21:06
Времево, най-важно е да НЯМА повече от 11-12 часа между две хранения. Това обикновено се отнася за вечерята и закуската. Демек, ако ядеш в 21ч. то е добре да закусиш до 9ч на др. сутрин. Няма(!) значение колко късни ядеш вечер.
Това и друг път съм го чела, но защо е така?

Reminder
8th February 2007, 21:19
Времево, най-важно е да НЯМА повече от 11-12 часа между две хранения. Това обикновено се отнася за вечерята и закуската. Демек, ако ядеш в 21ч. то е добре да закусиш до 9ч на др. сутрин. Няма(!) значение колко късни ядеш вечер.
Това и друг път съм го чела, но защо е така?
Ако до това време не постъпи протеин от храната, то тялото започва да разгражда тъкани, обикновено мускули. Никой, предполагам, не желае да е кости и мазнина :)

TedyK
9th February 2007, 08:59
хъм.... тогава трябва да закусвам в 6:30.... това вече ще е проблем