PDA

View Full Version : Относно хляб "Бонус"


blagovest
21st January 2007, 18:30
Имам важен въпрос...
Понеже си правя сандвич от Бонуса за даскало и като го сложа в микровълновата и той става хрупкав...
Но като го премеря на кантара,значително е намалял грамажа му...
Та въпроса ми е...кога да го меря преди да го сложа в микрото или след това??
И как е по-добре да го ям в "суров" вид или "хрупкав"... :?: :roll:
Аз ползвам за училище от оня дето е с Л карнитин или с Омега 3 масни киселини...понеже са по големи филиите...Та една филия много ли е на ден от него като се има предвит ,че е доста голяма?? :)

blagovest
21st January 2007, 21:41
Моля хора кажете нещо... :roll: :(

flameon
21st January 2007, 21:46
ми нормално е да намалее защото се затопля и се изпарява водата от него :wink: а пък бонуса е супер диетичен и мисля че и 2-3 филийки на ден няма да ти се сбъркат но мисля че много се вманиячаваш на тая тема дали хрупкав или не яж го както ти е по вкусно :wink: предполагам че разлика няма приемерно ако ядеш препечена или сурова филийка хляб :lol:

blagovest
21st January 2007, 22:07
ми нормално е да намалее защото се затопля и се изпарява водата от него :wink: а пък бонуса е супер диетичен и мисля че и 2-3 филийки на ден няма да ти се сбъркат но мисля че много се вманиячаваш на тая тема дали хрупкав или не яж го както ти е по вкусно :wink: предполагам че разлика няма приемерно ако ядеш препечена или сурова филийка хляб :lol:

Да но как да смятам калориите с намаления грамаж или в "суровия" му вид... :?

Никси
21st January 2007, 22:16
Тя си остава същата, нали само водата се изпарява :2033:

flameon
21st January 2007, 22:18
ми нормално е да намалее защото се затопля и се изпарява водата от него :wink: а пък бонуса е супер диетичен и мисля че и 2-3 филийки на ден няма да ти се сбъркат но мисля че много се вманиячаваш на тая тема дали хрупкав или не яж го както ти е по вкусно :wink: предполагам че разлика няма приемерно ако ядеш препечена или сурова филийка хляб :lol:

Да но как да смятам калориите с намаления грамаж или в "суровия" му вид... :?ами то дори и да има няква разлика тя ще е многооо минимална защото попринцип бонуса е около 25-30 кал на филийка(от по-малките)ако не се лъжа та дори и да има разлика(съмнявам се)ще е не повече от 5-10 калории което е абсолютно нищожно като стойност че да навреди на режима ти :wink:

blagovest
21st January 2007, 22:18
Тя си остава същата, нали само водата се изпарява :2033:

Значи в сурово състояние траа да го смятам... :?

flameon
21st January 2007, 22:24
ами попринцип нека вземем на пример картофите при различните термични обработки се различават калорийте на крайния продук едини са калорийте при варене(задушаване),печене и пържене така е и при бонуса предполагам така че по-малко калорий би трябва да има при печенето :roll:

blagovest
21st January 2007, 22:35
ами попринцип нека вземем на пример картофите при различните термични обработки се различават калорийте на крайния продук едини са калорийте при варене(задушаване),печене и пържене така е и при бонуса предполагам така че по-малко калорий би трябва да има при печенето :roll:

Ами и аз мисля така...

jedira
22nd January 2007, 08:59
ами попринцип нека вземем на пример картофите при различните термични обработки се различават калорийте на крайния продук едини са калорийте при варене(задушаване),печене и пържене така е и при бонуса предполагам така че по-малко калорий би трябва да има при печенето :roll:
При картофите разликата идва от мазнината,ти Бонуса нали няма да го пържиш :lol:

Mena
22nd January 2007, 10:02
Смятай си калориите на бонуса според грамажа му в "суров" вид, при термичната му обработка в микровълнова или каквато и да било друга печка се изпарява само вода, която е без калории. Така че крайният получен "хрупкав"продукт е само с по-голяма концентрация на вещества, без да си променя калориите, нищо че е по-лек. Това , естествено, e само при положение че го печеш, а не пържиш, както правилно отбеляза jedira :lol:

flameon
22nd January 2007, 10:52
ами попринцип нека вземем на пример картофите при различните термични обработки се различават калорийте на крайния продук едини са калорийте при варене(задушаване),печене и пържене така е и при бонуса предполагам така че по-малко калорий би трябва да има при печенето :roll:
При картофите разликата идва от мазнината,ти Бонуса нали няма да го пържиш :lol:ами много ясно че е от мазнината сза пърженето(олио и т.н)чи що да не го пържи пържени филйки с яйце :lol: лошо няма но не го препоръчвам :wink:

{*faith*}
23rd January 2007, 14:12
Те са ти отговорили... малко offtopic - Flameon т'ва ти ли си на аватара :))))))))))))))))))))) :twisted:

bimbi
23rd January 2007, 15:26
Flameon т'ва ти ли си на аватара :))))))))))))))))))))) :twisted:мхм, иска ти се :lol: :lol: и на мен, ама няма :lol: :lol:

flameon
23rd January 2007, 17:16
Flameon т'ва ти ли си на аватара :))))))))))))))))))))) :twisted:мхм, иска ти се :lol: :lol: и на мен, ама няма :lol: :lol:мацки представете си и на мене колко ми се иска :lol: ма след време може и да стане :lol: дет са вика времето прави чудеса :lol:

{*faith*}
23rd January 2007, 17:56
Хаха да така е ... като стане ми се обади да се видим, че искам да те питам нещо :D :wink:

flameon
23rd January 2007, 21:45
пък и ще съм попораснал че ся съм още малък :lol:

rogi
26th January 2007, 14:19
Blagovest,ако това на снимката си ти,не виждам защо ти е да броиш калориите :shock:

blagovest
26th January 2007, 14:28
Blagovest,ако това на снимката си ти,не виждам защо ти е да броиш калориите :shock:

Ами да аз съм...Броя защото вече ми е навик...пък и не искам да се изпускам... 8) :D :roll:

rogi
26th January 2007, 14:35
Мисля че би ти се отразило добре да се 'поотпуснеш малко",а и отиваш към вманиачаване,струва ми се.