PDA

View Full Version : Става или не става...


siska
29th January 2007, 19:37
Така решила съм да се взема в ръце. Не от утре, не от 1ви Февруари ами от днес! Имам да смъквам 5-6 килограма. Имам 4 месеца на разположение да размажа проклетите сланинки. Сега съм 58 59 кг и искам да съм 52 - 54. Сама си направих режим ама не знам дали е много правилен здравословен и дали ще подейства. Така значи ставам сутринта и отивам да бягам. Сега са ми зор 20 мин ама се надявам малко по малко да успея да издържам по час. После правя малко коремни преси - 5 по 40 повторения и за долната коремна преса 2 по 20 повторения. После ако имам време скачам малко на въженце. На обед ям каквото ми се яде (без хляб, газирани напитки, сладки и избягвам тестото) към 4 часа правя едни упражнения. В тях се набляга на клековете. (Тук се чудя ако искам да ми отслабнат бутчетата клековете отдачни ли са) После след вечеря ( на вечеря ям салата или плодове или риба) правя още една серия упражнения главно на земя. Пия много вода и тренировките ги правя по час час и половина преди или след хранене :) Това. Моля критикувайте :) Приемам градивна критика.

Flame73
29th January 2007, 19:54
За спортния режим-чудесно!
И аз бях на твоя хал....61кг(натрупах 6 за 5мес.).... :lol: Висока съм 170см,на 34г.Преди това драстично напълняване си спортувах редовно,без да спазвам диети и винаги съм си била в тази граница-54:55кг.
От седмица(приблизително)съм на БЕЗвъглехирадтна диета.Все още не смея да се тегля,но резултат има-съдейки по дрехите ми.
За спорта-все още не смея да влизам във фитнес салон,но започнах с кросчета,изкачване на стълби(17етажна сграда),скачане на въже у дома,упражнения и т.н.
Не мога да кажа дали от промяна на храненето постигам резултати или от физ.упражнения.
Не мога и да те критикувам,ти сама си прецени...Според мен е по-добре да започнем един здравословен начин на живот.Прочети мненията на момичетата по темата-Диетите на Д-р Брайкова!
Мога да ти кажа и за моето начинание при БЕЗвъглехидратното хранене?!

siska
29th January 2007, 20:18
Ами ок аз гледам въглехидратите като хапвам и ги ограни4авам до 58 гр нали съм 58 кила. Така съм чувала че се смятат. Кажи кажи ще ми е в плюс твойта помощ :)

Никси
29th January 2007, 20:21
Не е ли по 2.2г въглехидрати на 1кг телесна маса? :oops: :roll:

siska
29th January 2007, 20:22
Ми не споря не ми е много ясно и на мене. Да кажат по запознатите. На мене май 58 60 гр ми стигат

Yansi
29th January 2007, 21:57
Не е ли по 2.2г въглехидрати на 1кг телесна маса? :oops: :roll:
при нвд може да се стигне и до 0,8г на килограм но не за повече от 2-3дни.
при 1г на килограм също не трябва да е за повече от 5 дни особено когато има голямо физическо натоварване.количеството въглехидрати и белтъчини трабва да се върти през определени периоди от време ,за да има качествени резултати.

Никси
29th January 2007, 22:05
Добре, мен ме интересува следното: все още съм на НВД и искам да сваля още 5кг, след което ми предстои захранване ... след захранването, за да задържа постигнатото тегло, по колко г въглехидрати на ден трябва да поемам при тегло от 60кг? :oops:

mirka1234
20th February 2007, 20:46
здравеите!някаде тук мисля 4е бях про4ела,за някакво моми4е,което свалило 5-6 кг мисля 4е,като 10 дена била само на плодове и сокове(маи и на зален4уци,забравих)и след това о6те 10 дена захранване.какво 6те кажете?харесва ли ви този режим?дали 6те има ефект? 8)

{*faith*}
21st February 2007, 15:00
Ми да ще има голям "ефект" - отпадналост, постоянно чувство на глад, загуба на вода(не мазнини) и мускули ии ако не издържиш,което е супер вероятно нахвърляне на всичко що е сладко и не само. Резултат - качване на още 10кг... има много по-лесни и здравословни начини да отслабнеш... :wink:

Rusalka
22nd February 2007, 18:03
Аз мисля,че при това физическо натоварване трябва да имаш най-малко 5 хранения на ден.Три основни и две по-леки.

cranberry
23rd February 2007, 07:45
Не е ли по 2.2г въглехидрати на 1кг телесна маса? :oops: :roll:
при нвд може да се стигне и до 0,8г на килограм но не за повече от 2-3дни.
при 1г на килограм също не трябва да е за повече от 5 дни особено когато има голямо физическо натоварване.количеството въглехидрати и белтъчини трабва да се върти през определени периоди от време ,за да има качествени резултати.

айде сега глупости. от началото на януари съм на твърдо нвд с не пове4е от 25 гр въгл на ден и 1500 кк при разход 1800. свалих 4% мазнини.
Никси, нвд не е диета, а на4ин на хранене, няма захранване. след като тялото е свикнало на малко коли4ество въгл, когато запо4неш да вкарваш пове4е, нормално е да трупнеш мазнини, но все пак гледай да не си надвишаваш калориите

Yansi
23rd February 2007, 10:29
cranberry, я първо да уточним ти за Високо Мазнинно НВД ли говориш или за класическото??и после ще уточним кое са глупости и кое не :wink:

emisof
23rd February 2007, 18:40
Кранбери май има предвид високомазнинното :? Щото ако и мазнини няма...кво ще гори котелчето?