PDA

View Full Version : Кофти проблем...


assi4ka
9th February 2007, 09:24
Хора,напоследък метаболизмът ми много се забавя...Знам че като се храниш 5 пъти на ден по малко се ускорява.Е,аз се храня по Зоната на д-р Сиърс което значи точно това-5 хранения на ден.НО реших всеки ден вечерята ми да е 200г. кисело мляко + 6 маслини + 1 плод.
От тогава сякаш намаля...мислите ли че е от това?Моля,кажете ми какво да правя :cry:

pipi6
9th February 2007, 10:47
Здравей! Значи преди време и аз имах същия проблем ужасно забавен метаболизъм :( , дължащ се на постоянните ми диети(ако мога така да ги нарека, защото си бяха чист глад)! Та аз се оправих като започнах да си ям нормално, да не кажа дори повече от колкото ми трябваше! Резултата беше,че качих около 2кг., които впоследствие свалих без да правя нищо :wink: Но един слънчев ден след опита ми да спра цигарите установих, че съм ги качила отново! Та айде пак на диета :? , но ми дейтва вече всичко, в смисъл твоят проблем може да е от този тип! Организмът ти да е свикнал на много малко калории и съответно да спираш да отслабваш при определени диети! Ти от колко време си в "порочният кръг" и също така кажи на колко години си, ръст, кг. и може би ще мога да ти кажа нещо повече! 8)

assi4ka
9th February 2007, 11:41
14 години
168 см
53 кг
страх ме е че като ям вечер и веднага напълнявам... :? затова и правя това неядене вечер,де
Иначе през деня си ям-мляко овес хляб ядки плодове (зеленчуци не съм яла от доста време) боб леща грах месо...ям си нормално :P
А в "порочният кръг" съм откакто почнах да ям мляко ябълка и маслини за вечеря...
Иначе преди да правя това и се храних в зоната нямах никакви проблеми с метаболизма.Дали ще напълнея ако тази вечер вечерям нормално?

pipi6
9th February 2007, 12:23
Виж щом мислиш, че напълняваш от кис.мляко, ябълката и маслините просто не ги яж!!! А според мен теглото ти е идеално за височината и според мен не се занимавай с диети, но щом така си решила ще ти кажа вечерята ти да се състои може би салата( зелевата в момента е идеална), с малко кашкавал и сирене(аз до преди 1-2 дни поне това вечерях), може да си направиш постно гювече, и още куп глупости, с които хем да се наядеш, хем да не ти се лепват :) Но просто внимавай да не преяждаш особенно вечер!!!

assi4ka
9th February 2007, 12:29
Виж щом мислиш, че напълняваш от кис.мляко, ябълката и маслините просто не ги яж!!! А според мен теглото ти е идеално за височината и според мен не се занимавай с диети, но щом така си решила ще ти кажа вечерята ти да се състои може би салата( зелевата в момента е идеална), с малко кашкавал и сирене(аз до преди 1-2 дни поне това вечерях), може да си направиш постно гювече, и още куп глупости, с които хем да се наядеш, хем да не ти се лепват :) Но просто внимавай да не преяждаш особенно вечер!!!

Не не!Не напълнявам от кис.мляко, ябълката и маслините.Напълнявам като ям нещо друго вечер.Като ям тях отслабвам...

pipi6
9th February 2007, 12:41
Е аз значи нещо не съм разбрала!!! :roll: А иначе под друго какво имаш предвид?

assi4ka
9th February 2007, 13:21
Е аз значи нещо не съм разбрала!!! :roll: А иначе под друго какво имаш предвид?

Като ям салатка със сирене пак няма проблем с пълнеенето...но например хляб,кашкавал...Реших се тази вечер да пробвам да вечерям боб чорба,1/2 плод,маслинки и кисело мляко.Утре ще видя дали ще имам успех ( :lol: ) ,ще се кача на кантара и ще пиша пак.
Иначе много ти благодаря :girl_dance:

pipi6
9th February 2007, 14:07
Виж това кис.мляко и тая ябълка вечер нещо май не е много добре,но след като ти харесва и се чувстваш добре :wink:

{*faith*}
9th February 2007, 14:09
Ааа ти по принцип искаш да отслабнеш или да задържиш килограмите си...

assi4ka
9th February 2007, 14:59
искам да стана 50 кг.
Смятате ли че като съм вечеряла кис.мляко, ябълката и маслините около месец и организмът ми е привикнал малко или много...мислите ли че ако почна да вечерям малко по-обилно ще напълнея? :cry: :cry: :cry:

{*faith*}
9th February 2007, 15:02
Спокойно няма да напълнееш... Хапвай вечер салата с месо или риба и гледай всичко да е съобразено с калорийте, които трябва да приемеш за деня. Не се тегли всеки ден не може да сваляш всяка минута. Какво ядеш през останалия ден, напиши си примерното меню, ако искаш да помогнем :wink: :girl_haha:

assi4ka
9th February 2007, 15:43
Примирното ми меню...да кажем днес какво ми е:

8.00ч: 600 мл прясно мляко + 6 с.л. овесени ядки и 6 ореха
12.00ч: 1 купичка боб чорба +1 кренвирш + 200 г к.мляко +1 домат + 6 маслини + 1 филийка хляб с фибри
16.00ч: 100г кисело мляко + 1 мандаринка
19.00ч:1 купичка боб чорба + 1 мандаринка + 6 маслинки + 200г кисело мляко
22.30ч(преди сън): 200мл прясно мляко

е...?