PDA

View Full Version : сусамов тахан


sara81
26th February 2007, 10:21
здравейте!бихте ли ми казали някой знае ли нещо интересно за сусамовия тахан?налага ми се за стомаха да го приемам,но така като гледам е доста калоричен,но пък от друга страна чувам доста добри отзиви относно здравословните му качества :lol: та какво бихте казали вие?някой пробвал ли го е?

blagovest
26th February 2007, 13:43
Ами аз си купих...мен ми харесва...бъркам го с извара,какао и ябълки :lol:

sara81
26th February 2007, 14:32
ей,мерси за идеята-ще пробвам:)такава комбинация не бих се сетила-малко странно ми изглежда с изварата
аз си го овкусявам с малко мед и на мен страшно ми харесва,но пак казвам-притесняват ме калориите :?

blagovest
26th February 2007, 15:26
ей,мерси за идеята-ще пробвам:)такава комбинация не бих се сетила-малко странно ми изглежда с изварата
аз си го овкусявам с малко мед и на мен страшно ми харесва,но пак казвам-притесняват ме калориите :?

Еми ти няма да слагаш 200 гр. :D Мен 5-10 гр. ми стига...

Mena
26th February 2007, 17:11
Аз много обичам сусамовия тахан смесен с чист пчелен мед в равни пропорции, така има вкус на тахан халва, но е много по-полезен. Сусамовият тахан е по принцип много полезен за стомашно-чревния тракт, при гастрит и язва. Много богат е на лесно усвоими растителни мазнини(с високо съдържание на незаменими аминикиселини), витамини В1, Е, РР и антиоксиданти.
Състав на 100г.
белтъчини- 21г.
мазнини- 62г.
въглехидрати- 5,5г.
калоричност- 664кал.
Наистина е доста калоричен и не бива да се прекалява с него, но по една чаена лъжичка на ден не вреди :D

sara81
27th February 2007, 10:45
ами да,аз точно с тази цел го хапвам-за лечение на колит и нередовен стомах.наистина е много вкусен с мед,но аз слагам по-малко,не 1:1,защото ми става мн сладко.ям го като първа закуска сутрин на гладно

Mena
27th February 2007, 17:24
:lol: Аз точно затова го правя в равни пропорции мед:тахан, за да ми е много сладък и да не мога да изям повече от една чаена лъжичка:lol:
, защото в противен случай не отговарям за последствията.
Ако искаш опитай го смесен с мед и с кокосови стърготини или смлени орехови ядки; или направи сместа от сусам и мед на бонбончета, които да отъркалях в кокоса или орехите, малко повече време ще ти отнеме да се занимаваш с това, но стават много ефектни, вкусни и полезни бонбончета :2034: