PDA

View Full Version : Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко


Страници : [1] 2 3 4 5

apoklistika
6th March 2007, 15:06
За да няма повече абсурдни теми, това е темата :lol:
За всякакви семки, бонбонки, салатки и други такива :lol: питайте за всичко, за което не си заслужава да се отваря нова тема :wink:

apoklistika
6th March 2007, 15:46
Ако искаш й тресни гвоздея да не бяга надолу :lol:
И да питам нещо, за да не кажете, че спамя само :lol:
Има ли по- подходящо олио от зехтина за салати например- видях едно от тиква :roll: например- или все тая?

katie
6th March 2007, 15:51
тиква? :2016: имаш впредвид от тиквени семки?

bimbi
6th March 2007, 15:53
олио от тиква :1202:

apoklistika
6th March 2007, 15:53
Имаше нарисувана тиква :lachen:
Нямах време да гледам, само си грабнах зехтина, но сигурно е от тиквени семки.

sladkatony
6th March 2007, 15:59
има и сусамено олио, но аз мисля, че зехтина е номер 1 :)

katie
6th March 2007, 16:01
Аха, значи от тиквени семки. :) Обожавам го! Много е вкусно, гъсто и ароматно.

По принцип тия с високо съдържание на ненаситени масни киселини са много полезни. Колкото повече, толкова по-добре. Аз си купувам всякакви масла - орехово, от гроздови семки, рапс, даже от макадамия.

Можеш да видиш тук (http://de.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Pflanzen%C3%B6l), какви още има (на английския вариант са още повече). Аз досега никакви невкусни не съм опивала. И пише че са полезни, особенно ако са студено пресовани.

apoklistika
6th March 2007, 16:14
http://www.die-feinsten-essenzen.com/ за тези говоря, именно.
Тони, да, и сусамено мернах :D
[b]unges

Yana
6th March 2007, 18:47
Това от макадамiя е страхотно, както и бадемовото и кайсиевото за салати, тиквено не съм пробвала но сигурно и то не лъже.

Ореховото и лешниковото също са мноого вкусни и ароматни за салати.

Lady1357
6th March 2007, 18:55
Алоето отразява ли се на килограмите....смисъл,ако си на диета и го пиеш да е забавен ефекта? :roll:

Yana
6th March 2007, 19:05
Алоето в големи дози действа малко разхлабващо, иначе не пречи при диети, даже много добре прочиства чревният тракт и има и yспокояващо лигавицата на стомаха и червата действие
.

Nezinka
6th March 2007, 19:20
[quote=apoklistika]http://www.die-feinsten-essenzen.com/ за тези говоря, именно.
Тони, да, и сусамено мернах :D
[b]unges

apoklistika
6th March 2007, 21:57
Аз понеже нямам мярка, купих си тиквено, сусамово, макадамия и орехово :lol: :2014:
Всичките са много ароматни :2034:

Nezinka
6th March 2007, 22:05
Аз понеже нямам мярка, купих си тиквено, сусамово, макадамия и орехово :lol: :2014:
Всичките са много ароматни :2034:

ХАХАХ, почвай да смесваш тогава! Може да откриеш някоя незабравима и незаменима комбинация!
:1203:

katie
7th March 2007, 00:07
Аз понеже нямам мярка, купих си тиквено, сусамово, макадамия и орехово :lol: :2014:

Ти ще ме умориш! :lol: И какво, веднага ли ги отвори всичките? Ако са студено пресовани, да знаеш че се развалят доста бързо(а може и топло пресованите, за тях не знам, не купувам). Особенно ореховото! Така че ги съхранявай на тъмно и хладно, и не ги дръж дълго!

apoklistika
7th March 2007, 00:50
Знам, че се развалят бързо, ама ... :lol:
Споко, аз освен за ядене, и други приложения ще им намеря, специално за ореховото, много хубави маски за коса стават с него :lol:
п.п. Пимпин, що си променил заглавието на темата :2010: :girl_haha:

katie
8th March 2007, 02:13
всички знаем че газираните напитки са пу-пу лоша работа. 2001 А какво ще кажете за газираната вода? И тя ли не е препоръчителна? Някой знае ли?

apoklistika
8th March 2007, 02:29
http://www.med1.de/Forum/Ernaehrung/212324/
Ето ти един немски форум, където твърдят, че газираната вода можела да се брои за течност, колкото кафето и алкохола.
Аз лично не мога да я понасям заради газираното, става ми гадно на стомаха, а и не мога да си утоля жаждата с газирана вода.

TedyK
8th March 2007, 08:03
всички знаем че газираните напитки са пу-пу лоша работа. 2001 А какво ще кажете за газираната вода? И тя ли не е препоръчителна? Някой знае ли?

може да я пиеш, но да не ти е навик. от време на време да поглезиш стомаха си.

aniK
8th March 2007, 10:42
Абе аз не признавам никакви други напитки, освен вода, зелен чай и 1 нескафе с мялко мялко/ден, но понякога ми се допива газирана вода и то най-често, когато ме боли стомаха. Някак си успокоява болката...

krisi_pat
8th March 2007, 11:49
ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?

katie
8th March 2007, 11:57
http://www.med1.de/Forum/Ernaehrung/212324/
Ето ти един немски форум, където твърдят, че газираната вода можела да се брои за течност, колкото кафето и алкохола.

Ох ще се ошашкам съвсем. В тоя форум казват също, че водата не трябва да е особенно минерализирана, защото иначе минералите се наслоявали по кръвоносните съдове. Обаче колко е нормалната концентрация на минерали? Аз пия по мин. 1,5l. минерална вода на ден. Сега да не се окаже че кръвта ми едвам тече... :shock:

може да я пиеш, но да не ти е навик. от време на време да поглезиш стомаха си.

Ми налага ми се. В нашия "стол" на работа има само газирани напитки и разни псевдо натурални сокчета. Така че пия по една чаша на ден.

bimbi
8th March 2007, 12:27
ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?доколкото знам е по-добре да се ядат храни, съставени от колкото се може по-малко продукти - в случая мелбата е по-доброто решение

apoklistika
8th March 2007, 14:09
Ох ще се ошашкам съвсем. В тоя форум казват също, че водата не трябва да е особенно минерализирана, защото иначе минералите се наслоявали по кръвоносните съдове. Обаче колко е нормалната концентрация на минерали?
Това е вярно, не е хубаво да пиеш една и съща минерална вода дълго време, сменяй ги по- често и гледай да купуваш такива, на които пише, че са слабо минерализирани, те са подходящи за всекидневна употреба. Или си купувай Tafelwasser.

cocolino
8th March 2007, 14:33
ей а според вас кое е по калорично да изядеш една мелба така голяма шоколадова или една пица калцоне ако имате представа ква е?

И аз мисля, че по-калоричното(значително по-калоричното :wink: ) е пицата калцоне. :)
Плюс това, който каквото иска да казва, но аз продължавам да поддържам тезата, че за разлика от вафлите, кроасаните, тортите, сладоледа е полезен. :D (за няколко неща, най-посредното, което съм чела за него е, че помага при стрес - млякото и сметаната съдържат така наречения триптофан - ефективен природен транквилант, който успокоява нервната система, повдига настроението и помага при безсъние :wink: )
Млякото и сметаната сами по себе си не притежават тези свойства, защото при плюсови температури Л-триптофанът не е устойчив и се разпада, а в сладоледа се съхранява продължително време.
Учените смятат, че сладоледът има и допълнителен терапевтичен ефект, като общотонизиращо средство. :D

chervenokoska_2
8th March 2007, 14:41
Освен това да не казвам, че като те боли гърлото и имаш темперратура, както и при извадени сливици е препоръчително да се яде сладолед. Както и да не забравя да спомена, че например една от забранените напитки - Спрайт , е спешно средство при повръщане, когато нямаш достъп до аптека, особено на морето. Супер е заради малки деца. Това е така, защото в Спрайта се съдържа Натриев Цитрат, който намалява повръщането.

apoklistika
8th March 2007, 14:45
А в моя случай дали помага спрайта, пробвала ли си?

chervenokoska_2
8th March 2007, 14:56
Нямам идея, не съм го пробвала. Аз съм взимала 2 неща, не знам дали ги има при теб. Едното е Degan - може на таблетки, може и да ти го бият. А другото е хомеопатично, на хапчета и свещички (действат по-бързо) - Vomitusheel. Това последното също съм го давала на децата, като им е било лошо и са повръщали. А Натриевия Цитрат го има на ампули в аптеките, но не знам дали е подходящ за бременни.

apoklistika
8th March 2007, 17:01
Благодаря ти, това второто го има, май ще взема да си купя, че ми писна да се влача като парцал :?

sillygirl
8th March 2007, 17:29
.....

apoklistika
8th March 2007, 18:17
Мда, открих и другото. Мерси :girl_kiss2:

miracle19
10th March 2007, 17:00
предполагам, че въпросът ми изобщо не е много много за тази тема, за което предварително се извинявам, но не исках да отварям нова и затова реших тук да питам какво ще кажете кое е по-добре да се яде зеленчуците от пазара, пълни с всякакви боклуци, нитрати и други, или чушките от буркана, които поне баба и дядо са отгледали съвсем естествено, само да допълня, че чушките нямат олио

apoklistika
10th March 2007, 17:51
Да, ама чушките от буркана имат сол.
Доколкото знам и не само. Баба ми май слага и малко захар и оцет. Бе те може и да са естествено отгледани, ама в тоя буркан нищо от витамините не е останало.

miracle19
10th March 2007, 18:04
аз за солта не се притеснявам, защото е съвсем малко, а относно това, че витамини не са останали точно това и аз си мислех, но пък си зададох въпроса колоко са те в нитратните от магазина и дали малкото истински полезни неща останали в тези натъпкани с химикали зеленчуци успяват да компенсират вредното влияние на химичните боклуци

Pepes
10th March 2007, 21:30
Я и аз да си попитам, напоследък в офиса си се тъпча с леблебия, тук-там хапвам и някоя стафидка, та за стафидите знам че са полезни, но за леблебията нищо не откривам. И на фона на калоричната храна, която приемам на обед това междинно похапване капка в морето ли е или по принцип си вреди :roll:

Venice_2
11th March 2007, 02:01
:)

chervenokoska_2
11th March 2007, 19:25
Развенчавам още няколко мита. По-добре да се яде кетчуп, отколкото пресни домати. И сварени моркови, отколкото пресни. Като намеря филчето на BBC, което казваше защо (с доказателства), ще ви пратя и линк.

TedyK
11th March 2007, 22:23
само малко уточнения - БГ кетчуп няма нищо общо с америкаснки такъв :lol: както и турските ни моркови гиганти.

chervenokoska_2
11th March 2007, 23:33
Рабира се :2003:

flakita
13th March 2007, 21:47
Извинявам се, но може ли някой да ми каже горе долу колко захар съдържа една голяма ябълка :roll: ?

А да и ако може някой да ме светне по колко плодова и по колко обикновенна захар може да се приема на ден, ако искаш да отслабнеш?? :)
Мерси предварително :D !
ПП; втория въпрос май не е точно за тази тема, ама не знам ъде точно мога да го пусна :oops:

Nezinka
13th March 2007, 22:14
ами аз по много изчетенето за НВД и въглехидратите, разбирам че ябълките са доста сладки плодове. Те не съдържат захар, захар, ами фруктоза (натурална захар). Така че ако си на диета (НВД) не е препоръчително да ядеш повче от 1-2 на ден и то е хубаво да ги хапнеш най-късно следобяда.
Ябълки 42 калории 12гр. въглехидрати.
Ако искаш да хапваш плодове избери някой друг по-кисел плод или боровиники, ягоди, малини и тн.
Това мога да ти кажа аз.

Venice_2
13th March 2007, 22:56
:)

TedyK
14th March 2007, 08:23
на НДВ хапвай по зелена ябълка. сега идва момента да не е Турска. по добре гледай да са от нашите, те са по мизерни и не така лъскаво червени оабче по добри. плодовете като цяло хапвай до 14ч. Бялата захар директно я изхвърляш. ако не можеш опитай се да я заместиш с кафява такава или малко мед.

Lilium
14th March 2007, 14:40
А някой ще ми каже ли един зеленчуков бульон на Маги колко калории има и дали изобщо има калории?

Mena
14th March 2007, 14:50
Калориите в бульоните на Маги са най-малкия им проблем, те са около 40кал. на кубче. Лошото е, че са пълни със сол и консерванти.
Добрият вариант е сама да си правиш зеленчуковите супички, не отнема толкова много време.

TedyK
14th March 2007, 17:33
съдържа около 14 г. въглехидрати. ако си на диета долу горе са ти позволени към 20г на ден.

Lilium
16th March 2007, 11:07
А ще е проблем ли ако веднъж на седмица да ям от този булъон като през останалото време съм само на вода,сокове и т.н.?

cranberry
16th March 2007, 13:15
А ще е проблем ли ако веднъж на седмица да ям от този булъон като през останалото време съм само на вода,сокове и т.н.?
проблем е, щото е блъскан със сол, Е-та, емулгатори и всякакви гадости.
иначе веднъж седмично на диетата едва ли ще навреди. но на здравето - в дългосрочна перспектива - със сигурност.

krisi_pat
16th March 2007, 17:47
искам да питам - в близалката има ли калории и колко са горе долу?

apoklistika
16th March 2007, 17:56
искам да питам - в близалката има ли калории и колко са горе долу?
:2014: Бе къде ви идват на акъла такива абсурди :lol:
Остави калориите, в близалката има далеч по- лоши неща- оцветители, подсладители, ароматизатори...

krisi_pat
16th March 2007, 18:03
искам да питам - в близалката има ли калории и колко са горе долу?
:2014: Бе къде ви идват на акъла такива абсурди :lol:
Остави калориите, в близалката има далеч по- лоши неща- оцветители, подсладители, ароматизатори...

епа да де ама аз питам дали е вредна в смисъл при отслабване пречи ли :D

apoklistika
16th March 2007, 18:07
Еми захар- как мислиш ти, дали помага или пречи :lol:

Nezinka
16th March 2007, 18:49
епа да де ама аз питам дали е вредна в смисъл при отслабване пречи ли :D

епааааа, ако изядеш един пакет с карамелизирани пуканки и изпиеш един литър кола...ше си навредиш ли на диетата?

и аз обожавам гумени мечета и кисели дъвчащи се черчейчета, от които ми опадат зъбите, ама не ги ям отдавна,защото освен че ми падат зъбите, са набутани с калории, оцветители и всякаки други не особено полезни нещица.

TedyK
16th March 2007, 21:02
ако ядеш по една близалка на ден и пиеш вода няма проблем. вЕрвай ми.

vivid
18th March 2007, 18:29
Аз пък за калориите в алкохола искам да питам 8) Бира, червено, бяло вино?И какви са, от т.нар."бързи"или "бавни" калории?

alica
18th March 2007, 18:59
Алкохол ml kcal
Бейлис 50 120
Бира 500 167
Бира, светла 500 145
Вино, бяло 100 65
Вино, десертно 100 90
Вино, розе 100 62
Вино, червено 100 70
Водка 100 231
Джин 100 231
Мартини 100 175
Перно 100 140
Ром 100 231
Тиа Мария 100 155
Уиски 100 250
Шампанско 100 126
:)

Venice_2
18th March 2007, 22:17
:)

TedyK
19th March 2007, 08:40
...от т.нар."бързи"или "бавни" калории?

сигурно имаш предвид въглехидрати.

Nezinka
19th March 2007, 21:30
Алкохолът вреди силно на фигурата чрез ефекта си върху черния дроб и кръвната захар, но не заради калориите. В чистите напитки (водка, ром, ракия) няма усвоими калории

Venice_2, относно алкохолните захари- днес намерих едни power protein bars, на чиято опаковка пишепе 2г нет въглехидрати. Обръщам отзад и пише 24гр. въглехидарти и си викам тия какво лъжат хората, след като от фибри са само 1гр...и после отдолу гледам 21гр. от алкохолни захари. Щом казваш че не се усвояват от организма, мога ли да ги използвам тези барс, ако съм на строгата фаза на Аткинс?

alica
19th March 2007, 21:45
Алкохола се изключва от всяка диета... 8) , за съжаление :(

Nezinka
19th March 2007, 21:53
Алкохола се изключва от всяка диета... 8) , за съжаление :(

Аз алкохол никакъв не употребявам. Въпроса ми беше от леко друго естество...тъй като ше умра скоро на този аткинс, защото съм вегетарианка и съм свикнала да поглъщам огромни кол. плодове и зеленчуци из атова си тръся с нещо да разнообразявам. Тези барс, които са с всякакви вкусове (шоколад, фъстъчено масло) ми се виждат като добра алтернатива.
Alica, не се обиждай но търся компетентно мнение, и питам само защото Винъс сподели по-горе,че тези алкохолни захари не се усвояват от организма.

Venice_2
20th March 2007, 00:10
:)

Nezinka
20th March 2007, 01:07
По принцип може тези протеин барс, особено ако не си в първата фаза на Аткинс, но ако питаш мене не се занимавай с тези химии. По-добре си добавяй повече зелена салата, гъби или краставичка.

Тъй де, ама на мен ми се искаше някакво разнообразие, кой знае какъв вкус на шоколадов картон имат, но ....се е нещо. Както и да е, аз си взех един, но съм в първата фаза и няма да го ям засега. Благодаря, Venice_2

Nezinka
20th March 2007, 03:38
Ами да задам още един въпрос за Аткинсовите позволени храни: ето този сухар (http://www.locarbdiner.com/gg_brancrisp.html) е от трици май правен, и един сухар има 3гр. въглехидрати, от които и 3-те са фибри...Дали мога да си правя "сандвичи" с него по време на първата фаза на Аткинс...аз вече хапнах 3-4 с масло и имат доста приличен вкус. Реших, че може тъй като в сайта на Аткинс има примерно меню за първата фаза и вкючват ето тези сухари, (http://www.thedailyplate.com/food-nutrition/food/wasa/fiber-rye-with-sesame-26-oats-crispbread-8.1-oz) които са с 5гр нет карбз, по един към закуската.
Хех, тоз Аткинс ше ме довърши.

alica
20th March 2007, 06:47
Ако нещо ще те довършва какъв е смисъла да го продължаваш???? Защо не си избереш някой режим, който да те устройва като вегетарианец? Помисли и за нервите си. :)

vivid
20th March 2007, 13:18
...от т.нар."бързи"или "бавни" калории?

сигурно имаш предвид въглехидрати.
Да, точно това имах предвид :2014:

Nezinka
20th March 2007, 15:10
Ако нещо ще те довършва какъв е смисъла да го продължаваш???? Защо не си избереш някой режим, който да те устройва като вегетарианец? Помисли и за нервите си. :)

Ех...защото имам едни 6-7 кила качени след отказване на цигарките, които вече 3 месец не мога да помръдна. Ходя на фитнес 4-5 пъти на седмица, но не искам да се подлагам на драстична диета, защото вече ми е омръзнало, затова искам да пробвам нещо ново. Това е

Flexy
20th March 2007, 15:44
Вие се тъпчете с мазнини, а пък после чакайте да свалите кила :P

alica
20th March 2007, 16:07
Вие се тъпчете с мазнини, а пък после чакайте да свалите кила :P

Без тъпчене, само с мазнини става. Поне при мен. 8) Наядена и отслабваща - не съм се чувствала така добре от години.

cranberry
20th March 2007, 16:32
alica, бравос!
и аз съм така!
за месец и половина яко мазнини на отрицателен калориен баланс :arrow: минус 4% мас

Nezinka
20th March 2007, 16:39
Вие се тъпчете с мазнини, а пък после чакайте да свалите кила :P
Много ти разбира гагата на теб! Преди да се обадиш, може поне да си направиш труда и да прочетеш въобще за какво иде реч тука, а именно:хранителни режими и продукти, а не тъпкане!

ПП. на сичкото отгоре модератора реши комай, че тона ми не е уважителен и ми затри предишното мнение, смятам че е много по-неуважително да пускаш празни и безсмилени мнения/становища, извадени да не казвам от къде...

alica
20th March 2007, 16:54
alica, бравос!
и аз съм така!
за месец и половина яко мазнини на отрицателен калориен баланс :arrow: минус 4% мас

Честно казано не броя калориите. Храня се колкото ми се яде. Малък проблем в началото с отказа от плодове, но за 2 седмици.... :) А и здраво спорт - 5 пъти седмично.

Flexy
20th March 2007, 16:59
Ех...защото имам едни 6-7 кила качени след отказване на цигарките, които вече 3 месец не мога да помръдна. Ходя на фитнес 4-5 пъти на седмица, но не искам да се подлагам на драстична диета, защото вече ми е омръзнало, затова искам да пробвам нещо ново. Това е
Еми как ще ги свалиш тея 6-7 кила като ми се тъпчете с масло по цял ден :wink:

Nezinka
20th March 2007, 17:07
Ех...защото имам едни 6-7 кила качени след отказване на цигарките, които вече 3 месец не мога да помръдна. Ходя на фитнес 4-5 пъти на седмица, но не искам да се подлагам на драстична диета, защото вече ми е омръзнало, затова искам да пробвам нещо ново. Това е
Еми как ще ги свалиш тея 6-7 кила като ми се тъпчете с масло по цял ден :wink:

Ама моля ти се не ме карай да прибягвам до речник, който не приляга на една дама. Може би не си чувал за НВД или Аткинс - отдавам твоето абсолютно некомпетентно мнение на незнание. А тънък слой масло на сухар не е убил никой.
Поредния дразнител се появи във форума! Да ви е честит!

Flexy
20th March 2007, 17:19
Да тънък слой масло не е убил никой, но определено ти убива НВД-то :) И не искам да дразня никой, а проста да ви помогна да разберете, че НВД не е равно на ВМазниннаД 8)

Nezinka
20th March 2007, 17:23
Да тънък слой масло не е убил никой, но определено ти убива НВД-то :) И не искам да дразня никой, а проста да ви помогна да разберете, че НВД не е равно на ВМазниннаД 8)

след като критикуваш следва и да си обосновеш критиката. На мен мазнините в НВД ми идват от сирене, което ми е по 150гр, на ден нейде и тънкия слой масло. Тъй като не употребявам месо, трябва да си ги набавям от другаде тези ми ти неща...затова ще ми е интересно да ми кажеш как 5гр масло ми убиват НВДто.

alica
20th March 2007, 17:24
Да де, именно - ВМ-НВХ.

Flexy
20th March 2007, 17:38
Кажи ми, какво и в каква последователност ядеш и ще ти кажа как ти убива НВД-то :wink:

Nezinka
20th March 2007, 18:01
Кажи ми, какво и в каква последователност ядеш и ще ти кажа как ти убива НВД-то :wink:

Ами ето например сутринта закусва два сухара (0 карбз и 16 калории) със тънкия слой масло и парче шашкавал и едно твърдо сварено яйце. За обяд имам зелена салата със пържола направена от псевдо пиле (2гр карбз и 100 калории) и около 70 гр. шашкавал. За вечеря салата и омлет от белтъци със спанак и 20-30 грама сирене.
Та слушам как си убих първата фаза на Аткинс?

neli4ka
20th March 2007, 18:14
парче шашкавал
Nezinka,не се шашкай толкова. :lachen:

Nezinka
20th March 2007, 18:16
Nezinka,не се шашкай толкова. :lachen:

Хихи, това мие любовното обръщение:)

Flexy
20th March 2007, 18:18
Ами ето например сутринта закусва два сухара (0 карбз и 16 калории) със тънкия слой масло и парче шашкавал и едно твърдо сварено яйце. За обяд имам зелена салата със пържола направена от псевдо пиле (2гр карбз и 100 калории) и около 70 гр. шашкавал. За вечеря салата и омлет от белтъци със спанак и 20-30 грама сирене.
Та слушам как си убих първата фаза на Аткинс?
В тотален шок съм :shock: Това някаква диета за качване на килограми ли е :D
със тънкия слой масло и парче кашкавал(масло)
пържола направена от псевдо пиле - не искам да знам, от какво е направено това :lol:
и около 70 гр. кашкавал(масло)
Кой е тоя адския диетолог - Аткинс :roll:
Къде са ти въглехидратите :o

Nezinka
20th March 2007, 18:39
Flexy много си зле честно. Аткинс е първоначалника на НВД-то и във първата фаза на Аткинс настройваш тялото си към НВД режим на хранене, затова въглхидратите са ограничени до минимум-20гр на ден и идват от зеленчуци предимно.
Ако сметнеш калориите идват към 1300...което даже е малко.

Flexy
20th March 2007, 18:51
Добре нагласяй си се към НВД :D После като почнеш с въглехидратите и качиш някое и друго килце яла ми се обади да ти кажа как стоят нещата :lol:

Nezinka
20th March 2007, 18:55
Добре нагласяй си се към НВД :D После като почнеш с въглехидратите и качиш някое и друго килце яла ми се обади да ти кажа как стоят нещата :lol:
Хаха, точно на теб ше се обадя, дето дори не знаеш кой е Аткинс...те за тва са 4 фази, за да може организма ти да се приспособи бавно и постепено. Както и да е. Енд ъф стори

Flexy
20th March 2007, 19:23
Прегледах набързо диетата на Аткинс 8) Еми нищо ново под слънцето е тая диета :lol: Това си е чисто кетонна диета, която не е много полезна за организма, но ти си знаеш :wink: Да знаеш само, че има опасност да загубиш много вода, мускулна и органна тъкан вместо мазнина, така че успех :roll:

neli4ka
20th March 2007, 19:27
Флекси
Енд ъф стори

TedyK
20th March 2007, 21:59
който е на Аткинс да го спира по моя препоръка. като човек който го е пшробвал, ако го спазваш стриктно към 20 ден направо не само нямаш енергия но и организма си я издърпва от мускулите.
въглехидратите в ограничени количества са необходими на организма, ако искате да не си разбиете черния дроб.

Nezinka
20th March 2007, 22:06
който е на Аткинс да го спира по моя препоръка. като човек който го е пшробвал, ако го спазваш стриктно към 20 ден направо не само нямаш енергия но и организма си я издърпва от мускулите.
въглехидратите в ограничени количества са необходими на организма, ако искате да не си разбиете черния дроб.

ами аз все пак не нагъвам чак толкова много мазнини, не ям пържено и не мисля че черния ми дроб ще колабира толкова лесно, плюс това Аткинс го използвам като трамплин към едно умерено НВД:)

Абе аз за едни сухари питах, а гледай какво стана:)

aniK
21st March 2007, 21:34
Чудя се защо да минаваш през първа фаза на Аткинс, ако възнамеряваш да се храниш по НВД? Тази фаза е нужна, когато ще спазваш Аткинс и се подготвяш за абсолютно протеиновата. Аз четох доста против Аткинс. Една нормална НВД е просто начин на хранене и нищо не ти липсва.

Nezinka
21st March 2007, 23:22
e крайната фаза на Аткинс си е едно чисто НВД, затова може би съм решила, че трябва да си настроя организма към този по-различен хранителен режим. Не пречи да се пробвам. Ям доста, но не ми носи особена наслада като цяло, и наистина се чувствам леко като надрусана. Вече 4ти ден и едвам половин паунд съм смъкнала, което си е буквално нищо.

Yana
22nd March 2007, 00:47
Естествено че само 1 pound за 4 дена, ти досега си имала запаси от гликоген които се изчерпват за около 3-4 дни от черният дроб и едва тогава започва кетозата. Тялото черпи енергия при два режима: на глюкоза или кетоза, ако имаш запаси от въглехидрати в кръвообращението и черният дроб се задейства глюкозният режим, когато те се изчерпят минаваш на кетоzен, тогава се гори чиста мазнина и ако и спортуваш съвсем ще се обърнеш на горелка но аз и без спорт ги смъкнах първите два пъти.

Проблема е че всеки си има някакво негово си число кг в мозъка което не е точно това което тялото ти си мисли че трябва да се напъне да постигне, затова разни там 'последни''5-6-7 кг не се свалят толкова лесно, всъщност последните се свалят тройно по трудно и по дълго отколкото първите 20кг. Личен опит.

TedyK
22nd March 2007, 08:19
Nezinka, много зависи как си с кръвното. ако ти понася да ядеш месо 1 фаза е супер, но за мен преди 4 год. си беше пълна агония. при това първите 10 дни са лесни след това настъпва отпадналостта. усетиш ли я веднага хапвай кисел плод, защото ако не друго всички подобни шокови на организма влияят и на нервната система. успех.

Nezinka
22nd March 2007, 09:01
Nezinka, много зависи как си с кръвното. ако ти понася да ядеш месо 1 фаза е супер, но за мен преди 4 год.

Ами ни най-малко. До преди 1-2 месеца дори и яйца не ядях в интерес на истината. Незнам, аз днеска я поомазах диетата и от отре пак почвам...единственото месо което ям е шунка...само това ми харесва горе долу:) И наистина днес се чувствах малко замаяна...но искам да пробвам за целия период, защото с Ниско мазнинните ми хранителен режим от 2 месеца не мога да мръдна и грам:(

alica
22nd March 2007, 09:24
Шунката е гадна, минавай на пържолки :2035:

Nezinka
22nd March 2007, 09:27
Шунката е гадна, минавай на пържолки :2035:
Не мога бе дорогая:( Много ми е противно, не е като да не пробвам и само да се лигавя. Оня ден си взех печена пуйка, много добре изглеждаше, още по-хубаво миришеше- но като почнах да я дъвча и ми идеше да я изплюя в салфетката. Повдига ми се...не мога да ти опиша дори колко противно е чувството!

alica
22nd March 2007, 09:30
Разбирам те - при мен е така с агнешкото, черния дроб и лещата. Само миризмата ми стига и ........... :3000: :3000: :3000:

cranberry
22nd March 2007, 09:33
Кажи ми, какво и в каква последователност ядеш и ще ти кажа как ти убива НВД-то :wink:

Ами ето например сутринта закусва два сухара (0 карбз и 16 калории) със тънкия слой масло и парче шашкавал и едно твърдо сварено яйце. За обяд имам зелена салата със пържола направена от псевдо пиле (2гр карбз и 100 калории) и около 70 гр. шашкавал. За вечеря салата и омлет от белтъци със спанак и 20-30 грама сирене.
Та слушам как си убих първата фаза на Аткинс?
какви са тия сухари без въглехидрати? :shock: от какво са правени? от месо?

Nezinka
22nd March 2007, 09:35
Ами да задам още един въпрос за Аткинсовите позволени храни: ето този сухар (http://www.locarbdiner.com/gg_brancrisp.html) е от трици май правен, и един сухар има 3гр. въглехидрати, от които и 3-те са фибри....

cranberry...ето тук съм дала линка за тия сухари. Аз си поръчах 20 пакета оня ден:) 85% пшенични трици и другото е ръж. той целия пакет е 100 гр, вътре са 12 сухара, така че си представи един сухар колко е голям...но за нещо като сандвич става!

TedyK
22nd March 2007, 13:49
ама ти като започнеш диетата отново ще я омажеш, това е заради липсата на въглехидрати.
за месото никакви там пържоли, пилешко бяло, сварено месо или печено.

invisible
23rd March 2007, 13:22
Имам един въпрос кои зеленчуци са скорбялни/високоскорбялни и кои се водят безскорбялни? Мерси :)

alica
23rd March 2007, 15:04
TABLE 6-3 Glycemic Index (GI) of Common Foods
GI
Food Item (White Bread = 100)
Rice, white, low-amylose 126
Baked potato 121
Corn flakes 119
Rice cakes 117
Jelly beans 114
Cheerios 106
Carrots 101
White bread 101
Wheat bread 99
Soft drink 97
Angel food cake 95
Sucrose 92
Cheese pizza 86
Spaghetti (boiled) 83
Popcorn 79
Sweet corn 78
Banana 76
Orange juice 74
Rice, Uncle Ben’s converted long-grain 72
Green peas 68
Oat bran bread 68
Orange 62
All-Bran cereal 60
Apple juice 58
Pumpernickel bread 58
Apple 52
Chickpeas 47
Skim milk 46
Kidney beans 42
Fructose 32
SOURCE: Foster-Powell and Brand Miller (1995).
Това е единственото, което намерих. А за какво по-точно ти трябва?

invisible
23rd March 2007, 15:07
Мерси мила :girl_kiss2: , то всъщност не е за мен един колега иска да мине на разделно хранене и се интересуваше. Никаква идея си нямам от тези неща :oops:

alica
23rd March 2007, 15:11
Ахааа, ама това е друго нещо :D

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21

invisible
23rd March 2007, 15:20
Благодаря ти мила:2020:

Venice_2
23rd March 2007, 22:41
:)

krisi_pat
26th March 2007, 19:54
кое е по-вредно - едно парче кекс домашен или напр една вафла мура мега?

neli4ka
26th March 2007, 20:10
:2014: :2014: :2014:

krisi_pat
26th March 2007, 20:20
:2014: :2014: :2014:
е мерси мн за отговора
кво тва е тема за такива некви сякви въпроси....ми ок не ми отговаряй :lol:

леля мичИ
26th March 2007, 20:24
Какво да ти отговорим...
И двете са еднакво вредни...

flakita
26th March 2007, 20:40
И аз да питам нещо :oops: .. Някой има ли представа колко калории е едно личи?

леля мичИ
26th March 2007, 20:43
Какво е личи ? :roll:

TedyK
26th March 2007, 21:16
заместъи ги с марула и зеле

ribka
27th March 2007, 09:07
А някой чувал ли е за "коктейли" от кисело мляко+лимонов сок и прясно мляко+портокалов сок?Нещо някога съм чувала ,че били полезни и действали добра за отслабване и, понеже, от днес съм на диета на д-р Байкова та се сетих за тези работи.
П.П. Може да съм объркала какъв сок с какво мляко се смесва,ама тези комбинации ми са в главата.

alica
27th March 2007, 10:31
А някой чувал ли е за "коктейли" от кисело мляко+лимонов сок и прясно мляко+портокалов сок?Нещо някога съм чувала ,че били полезни и действали добра за отслабване и, понеже, от днес съм на диета на д-р Байкова та се сетих за тези работи.
П.П. Може да съм объркала какъв сок с какво мляко се смесва,ама тези комбинации ми са в главата.

аха. отслабва се. така добре се пресича млякото,че ще си издрайфаш червата. :1242:

loony
27th March 2007, 10:53
От известно време си правя прясно мляко с портокал (съотношението е някъде сока на един портокал със 1/2 чаша прясно мляко) и ги разбивам с шейкър.

Не знам дали се отслабва но всички в къщи много го харесаха :) а аз лично никога не съм предполагала, че може да е вкусно.

Само трябва да се внимава с пропорциите, че може да стане гадничко ако се прекали с прясното млекце ;)

Venice_2
27th March 2007, 13:44
:)

denissse
27th March 2007, 16:18
някой има ли мнение относно пушените бутчета, старая се да се придържам към НВД-то , а някъде четох, че не се препоръчва пушено месо, незнайно защо :?:

apoklistika
27th March 2007, 16:27
Аз си го обяснявам с това, че пушеното месо се обработва доста, а е и доста солено, по- добре си купувай прясно пилешко месо и го яж варено или на скара.

denissse
27th March 2007, 16:32
знам, че е по-добре варенето и на скара - супер, ама на работа няма как взимам си бутчета, не са скъпи и знаеш, че е истинско месо, не вярвам да е чак толкова фатално :roll:

apoklistika
27th March 2007, 16:39
Бе за мен солта си е направо фатална :lol:
Аз по едно време си носех сварено пилешко или пък пържола в една кутия, начини има :wink:

TedyK
27th March 2007, 17:06
... не вярвам да е чак толкова фатално :roll:
зависи какво се опитваш да постигнеш. то тогава и кремвирш може да хапваш в офиса.

Nezinka
27th March 2007, 17:11
разбира се че има начини, аз се разхождам с две кутии- едната със салата, другата със обяда...няма как:)

Mena
27th March 2007, 20:38
И аз да питам нещо :oops: .. Някой има ли представа колко калории е едно личи?
Калориите в личито (http://www.piccadilly.bg/files/exotic/file_62_bg.pdf) са само 64 на 100г. На мен обаче вкусът му не ми допадна особено :?

Nezinka
27th March 2007, 20:45
не съм виждала такова животно през живота си...какъв вкус има това Личи???
Едит: прочетох статията и разбрах...ма много въглехидрати:)

TedyK
27th March 2007, 20:48
поредната излишна глезотия без която може да мине живота.

flakita
27th March 2007, 22:27
1И аз да питам нещо :oops: .. Някой има ли представа колко калории е едно личи?
Калориите в личито (http://www.piccadilly.bg/files/exotic/file_62_bg.pdf) са само 64 на 100г. На мен обаче вкусът му не ми допадна особено :?
ЪЪ ами това не съм го пробвала, амах предвит ей това (http://web.media.mit.edu/~orit/images/lichi.jpg). Но не знам то това (http://www.cooking.ru/pics/tmpl1/lichi.jpg) и отвътре е различно. Мойто е с кръгла костилка :roll: .
Но МНОГО БЛАГОДАРЯ все пак за отговора ти :D !

[b]2А някой чувал ли е за "коктейли" от кисело мляко+лимонов сок и прясно мляко+портокалов сок?Нещо някога съм чувала ,че били полезни и действали добра за отслабване и, понеже, от днес съм на диета на д-р Байкова та се сетих за тези работи.
П.П. Може да съм объркала какъв сок с какво мляко се смесва,ама тези комбинации ми са в главата.

аха. отслабва се. така добре се пресича млякото,че ще си издрайфаш червата. :1242:
Хмм, а може ли по-подробно :oops: :lol: . Дали наистина разхлабва :roll: . Защото моят прословут проблем с корема вече ме побърква :girl_hysteric: . Наистина звучи ефикасно кисело мляко с лимонов сок, а прясно мляко с портокалов сак даже и вкусно звучи :lol: . Някой може ли да ме светне малко по-добре с тези "отвари" :lol: . МОЛЯ ВИ 8) . Всмисъл какви количества, как и т.н.
Мерси Предварително :D !

Mena
27th March 2007, 23:35
Flakitka, това (http://en.wikipedia.org/wiki/Lychee) значи те е интересувало :wink:

flakita
27th March 2007, 23:51
Mena много ти благодаря :D ! На мен до там ми е ъкъла даже и в wikipwdia да не потърся :2010: :lol: . Мерси много :D !

А за това с тези мляка и сокове(за разхлабването дето е :lol: ), някой знае ли :oops: . МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ, че пак ме е хванал запека :oops: :oops: :lol: .

леля мичИ
28th March 2007, 06:41
Наистина звучи ефикасно кисело мляко с лимонов сок
Не знам как ти звучи , но със сигурност ще е ефикасно с обратно действие и ще ти предизвика още по-гаден запек.... :?

alica
28th March 2007, 08:03
Flakita, вземи се храни нормално без разните му там junk foods. Бъди малко по-търпелива с тялото си. Яж си зеленчуци и месо. Наблягай на зелените. Като му даваш на тялото необходимата енергия в полезни храни и то ще ти се отблагодари с изхвърляне на отровите.
Избягвай поне за 2 седмици млечните и ефекта ще дойде. 8)
Успех.

katie
28th March 2007, 11:31
поредната излишна глезотия без която може да мине живота.
живота може да мине без много работи. :lol:
И защо личито да е глезотия, само защото не е познато по нашите земи? Азиатците сигурно не са на същото мнение. Плод като плод, аз лично много го харесвам. Въпрос на вкус.

flakita
28th March 2007, 13:28
милена 077, oхх мерси, че ми каза, че иначе с моя ЪкЪл :oops: :oops: . Благодаря ти много :D ..
alica :D , ами аз гледам да не ям от тези fast foods, даже изобщо не ям от там(да не чува дявола :? ) :D . Но то не знам, аз от бебе съм била със затегнат корем и едва ли че се оправи :? . Аз наблягам точно пък на млечните продукти :oops: , защото не ям месо и една лекарка супер много ми се скара да ям млечни продукти(поне кисело мляко и пряасно). Защото ако не съм ядяла хептен съм щяла да спра развитието на организма и т.н. 8) ...
Момичета много БЛАГОДАРЯ, че ми отговорихте на въпросите(особено за киселото мляко с лимонов сок :oops: :oops: :oops: )!
Мерси :D !

alica
28th March 2007, 18:04
Наблягай на зеленото. Млечните подуват. 8)

aniK
28th March 2007, 20:25
А това личи има ли го в БГ? Ще погледна в Пикадили. Мож да съм безвъглехидратна, но ще се прежаля да го пробвам, описанието много ми хареса :D
Аз да си призная - от една година не ми се е прияждало сладко, а напоследък ми минават такива срамни мисли през главата и си угаждам с банан :oops: Всики ми дуднат колко съм слаба, а мен от известно време много ме боли глава, особено по време на тренировка и започнах да се опасявам, че губя сили ... Освен банана и пустото кашу ме изкушава :twisted:

Mena
28th March 2007, 20:59
В Пикадили можеш да намериш и личи и рамбутан(космато личи), аз там съм си купувала.
Като избираш личито внимавай да не е много сбръчкано и да няма петна, а месото вътре трябва да е бледо розово, това са признаци, че е прясно.

Nezinka
28th March 2007, 21:06
особено по време на тренировка и започнах да се опасявам, че губя сили ... Освен банана и пустото кашу ме изкушава :twisted:

Аз умирам за кашу. мога да изям цяла опаковка без да ми мигне окото! Въобще за ядки си умирам!
Аз също съм на 20-25гр въглехидрати на ден и се надявам да сваля килата, които имам да свалям и да почна бавно да вкарвам плодове, защото без тях не мога да живея просто. Сега тук е сезона на гроздето и са го изтипосали навсякъде и аз като едно Гаврошче зяпам жално...
Но ядки доколкото знам може да си позволиш при НВД...така че хапни си кашу и не се тревожи.

alica
28th March 2007, 22:09
Може но по-леко. Добри са бадеми, лешници, орехи.

aniK
29th March 2007, 06:04
Може но по-леко. Добри са бадеми, лешници, орехи.

Знам аз... :( , но кашуто ми е най-вкусно, а то е с най-много въглехидрати. Освен това сурови пък хич не са сравними по вкус с печените :cry:
Успокоявам се, че все пак едно прегрешение може.
Nezinka, и аз умирах за плодове и се чудех как ще карам без тях, но се свиква. Все пак не съм ги изключила напълно: сега хапвам преди обяд портокал или киви. КОгато излязат черешите, ягодите...пак ще си хапна, но малко, да не изпусна сезона. Едно време изяждах по килограм череши наведнъж и се успокоявах, че нищо не съм яла, а тумбакът ми като бременна хлебарка :P Все пак гроздето, динята, бананите...гледам да не ме съблазняват -- калявам си волята :D

Nezinka
29th March 2007, 19:14
Хех, аз гледам да ям точно сурови орехи, бадеми и лешници, но потвърждавам,че като са печени направо са неустоими. А кашуто е едно мазничко, аз пробвах да ям сурово, но няма нищо общо.
А колкото до плодовете, то наистина се свиква предполагам, но да се лишиш от такова удоволствие...парче студена диня в жарък летен ден....незнам дали съм готова на такива жертви.

Цвета С
30th March 2007, 17:49
и аз не знаех , ама свикнах , явно е въпрос на навик .Лошото е ,че забравям вече за плодавете , а не е хубаво д се лишавам напълно от тях!!

Venice_2
31st March 2007, 09:34
:)

karine
31st March 2007, 13:35
и аз не знаех , ама свикнах , явно е въпрос на навик .Лошото е ,че забравям вече за плодавете , а не е хубаво д се лишавам напълно от тях!!

Не ядеш плодове :shock: ама защо? Аз основно на плодове живея, всеки ден изяждам около килограм ябълки или портокали, киви и се чувствам много добре, освен това от както започнах да се храня така свалих килограми, а сега си подържам едни и същи :) Явно си е до организъм, ама пък съвсем да не ядеш :roll: не мога да го разбера това :?

apoklistika
31st March 2007, 13:39
И аз не ям плодове, от няколко години, просто, защото не са ми по вкуса, а и по- добре така като гледам.
Преди 1-2 месеца имах един пристъп и си купих грозде, това ми беше единствения плод от не знам колко време насам :roll:
За сметка на това, без зеленчуци не мога да живея :2034:

Lady1357
31st March 2007, 13:45
освен това от както започнах да се храня така свалих килограми

Колко килограма свали?

karine
31st March 2007, 14:22
освен това от както започнах да се храня така свалих килограми

Колко килограма свали?

5кг за около 4 месеца, все пак аз освен плодовете си хапвах и други неща без захар под какъвто и да било вид. А плодовете ми помогнаха да се откажа от болкуци като солетите , бейк роуса и тем подобни, винаги, когато ми се прияждаше си хапвах някакъв плод, все пак знаем каква е разликата между една ябълка и една вафла :wink: няма да лъжа не съм спортувала , все се каня ти знаеш :D , ама си оставам с каненето, иначе си ядях месо, хляб(пълнозърнест и ен по 10 филии на ден все пак), яйца, кисело мляко, 4 месеца не бя х яла нищо сладко, но вече като ми се прияде си хапвам е разбира се това се случва 1-2 седмично и така

Nezinka
31st March 2007, 15:16
Кашуто е една от храните, които по принцип никога не се продават сурови. Кашуто, което е без сол и има доста суров вид и вкус, всъщност е било топлинно обработвано при отстраняването на черупките. Сурово кашу може да се купи единствено от специални доставчици на сурови храни на десеторна цена.

Винъс, че защо ме баламосват тука навсякъде,че е сурово? Наистина има вид и вкус на такова, едно бяло бяло и жилаво...а как наистина изглежда суровото кашу?

XunokpaT
31st March 2007, 18:33
Абе хора утре съм на екскурзия и понеже ше пътуваме над 6 часа трябва нещо да се гъчи в рейса :lol: ... хората ше ядат шоколади ,вафли ,солети,чипсове и такива глупости ,а аз мисля да си направя сандвичи от пълнозърнест хляб Бонус,какавал и шунка , обаче трябва да има и нещо по-така за хапване ,та мисля да си взема 100гр стафиди и 100гр бадеми.Стават ли? Какво ви е мнението?

apoklistika
31st March 2007, 18:54
На мен лично ми е много като количество, ама ти си момче все пак.
За стафидите обаче не знам, замени ги по- добре с някакъв пресен плод, вземи си 2-3 ябълки например вместо тях.

XunokpaT
31st March 2007, 19:14
На мен лично ми е много като количество, ама ти си момче все пак.
За стафидите обаче не знам, замени ги по- добре с някакъв пресен плод, вземи си 2-3 ябълки например вместо тях.Добре стафидите отпадат БТВ ей сега отидох до магазина и си взех 2 ябълки и 100гр либлибия :) ... за нея мнение ?

Nezinka
31st March 2007, 19:28
Леблебията е ок:)има някъде около около 300 калории, малко мазнини и много въглехидрати

blagovest
31st March 2007, 19:35
Леблебията е ок:)има някъде около около 300 калории, малко мазнини и много въглехидрати

Mnogo malko hrana...iaz si pove4e plodove...

XunokpaT
31st March 2007, 21:27
Mnogo malko hrana...iaz si pove4e plodove...Спокойно :) това няма да е за целия ден ,а за в рейса ... иначе като спираме из разни градове ше минавам през магазина за пилешки пържолки и кисело млекце 2% масленост :D

pisety_be
2nd April 2007, 09:04
ами дали е много калорично за закуска да ям обикновени бисквити "ЗАКУСКА" натопени в кисело мляко като кашичка.Като малка много го обичах и пак ми се е дояло,ама ме е страх малко

cocolino
2nd April 2007, 13:13
Ох, ох...ами щом са бисквити :P какво да ти кажа, голяма глупост са си бискивитите, по-добре нещо по-здравословно за закуска, но от друга гледна точка - сутрин може да си позволим най-много глезотийки и повечко въглехидрати.Аз пък обожавам бисквити "Еверест" с кисело мляко "Елена"2%, но не съм яла от месеци, защото като почна, мога да изям сигурно 10 бисквити неусетно и какво станало 1 кофичка и 10 бисквити - хоп 600 калории :?

krisi_pat
3rd April 2007, 16:02
искам да питам за семките...калорични ли са мн и колко калории има примерно в 100гр

bimbi
3rd April 2007, 16:05
ти как мислиш...олио правят от тях все пак 8)

Nezinka
3rd April 2007, 16:27
ти как мислиш...олио правят от тях все пак 8)


Хаха, Бимбе, пълно 6! :1223: :1207: :1203:

neli4ka
3rd April 2007, 17:01
Ако не се лъжа са малко повече от 900 калории. :roll:

Mena
3rd April 2007, 21:00
искам да питам за семките...калорични ли са мн и колко калории има примерно в 100гр
Kaлории и т.н. в слънчогледовите семки (http://www.nutritiondata.com/facts-B00001-01c20nf.html)

krisi_pat
3rd April 2007, 21:09
Ако не се лъжа са малко повече от 900 калории. :roll: :cry: :cry: мерси

Mena
3rd April 2007, 22:34
По-точно са около 620кал на 100гр.

Venice_2
4th April 2007, 22:36
:)

Nezinka
4th April 2007, 22:53
ПС Благодаря ти за ъпгрейда от "Венис" на "Винъс" :)
Aма моля ти се, дойде ми отвътре:)
А иначе е полезна информация, няма сега и това да тръгна да си поръчвам:) Те са достатъчно скъпи тез ядки и без да се изгъзарявам

aniK
5th April 2007, 06:05
Някъде бях чела, че суровото кашу е отровно и се чудех как така продават сурово, а то кава била работата :idea:

Pimpin
5th April 2007, 16:42
Assi4ka пита:

Колко калорий има в 100г домашни курабийки(приготвени не с мас,а с масло)?
Също така и в кроасаните на СЕВЪН ДЕЙС?

И още нещо:
как да разбера от колко калорий точно се нуждая на ден?!Всеки сайт ми показва различно...

моля,пишете

PassiON_
5th April 2007, 16:47
И някой я беше питал ... с колко яйца е замесено тестото? :)

assi4ka
5th April 2007, 17:11
ПЛС!!!!
Кажете ми колко калорий има в курабийки_домашни-не с мас,а с масло) и на кой от всички сайтове да се доверя за дневната ми нужда от калорий!ПИШЕТЕ моля :roll:

PassiON_
5th April 2007, 17:23
Мен твоя въпрос ми звучи малко като шега...
корабии с масло, маргарин, мас или каквото и да е това, не мисля че са нещо което може да се яде по време на диета ... освен ако диетата ти не е за напълняване.

Armand
5th April 2007, 17:27
:) хихи, това е като вица за американеца, дето си взима пържени картофи, хамбургер, втори хамбургер и диетична кола, понеже отслабва :)

neli4ka
5th April 2007, 17:27
ПЛС!!!!
Кажете ми колко калорий има в курабийки_домашни-не с мас,а с масло) и на кой от всички сайтове да се доверя за дневната ми нужда от калорий!ПИШЕТЕ моля :roll:
Абе ти подиграваш ли се с нас? :1230:

assi4ka
5th April 2007, 17:42
ох,кой говори за диета в момента!На Великден искам да си хапна!!!Ако някой знае да каже
И с какво по-точно се подигравам бе,а!?!? :2014:

Nezinka
5th April 2007, 17:50
БЕ МА, айде без любовни изказвания- то е ясно че имат много калории...колкото едни сладки бисквити да речем. На око сигурно 400 на 100 грама не ти мърдат. Да ти е сладко.

assi4ka
5th April 2007, 17:52
10x Няма начин да не ми е сладичко :1225:

aivito
6th April 2007, 07:40
Аз да питам,изчетох много неща за мюслито,но как го ядете?В смисъл, аз си го правя с прясно мляко ама все нямам време да го изчакам и то плува отгоре!А и какъв вид мюсли си вземате, защото има 1000 вида, някой са даже с шоколадови неща вътре,което автоматично ги изключва от менюто на отслабващия!Мисля, че по полезно е 1 купичка мюсли сутрин,отколкото нищо, и на обяд да си иззверял от глад и да погълнеш каквото ти е пред очите!

PassiON_
6th April 2007, 07:48
Аз ям овесени ядки, финни. Правя си ги с прясно мляко, мед и канела. Като се постопли млякото слагам на око мюсли, намалям огъня на котлона и ги оставям да поврат малко, за да омекнат. А накрая си слагам и малко масло за по вкусно.
А преди си копувах хрупкави мюслита (с лешник ми бяха любимите.... но незнам защо тази марка нещо изчезна от пазара, или аз поне скоро не съм ги виждала). Тогава си ги хапвах или само така или с обикновенна активия.
Другите мюсли много време трябва да ги чакам да омекнат или от вечерта да съм ги накиснала ... нещо което ще ме домързи да го направя :lol:

cranberry
6th April 2007, 09:15
Аз ям овесени ядки, финни. А накрая си слагам и малко масло за по вкусно.

то хубаво, ама комбинацията въглехидрат + мазнина не е най-удачната...

assi4ka
6th April 2007, 10:31
на кой от всички сайтове да се доверя за дневната ми нужда от калорий :roll:

моля ви,кажете ми.Един сайт казва 1500,друг-1800,а трети чак 2158 калорий на ден.Вие как си ги определяте? :2022:

PassiON_
6th April 2007, 10:36
Знаам :P
въглехидрат + белтък да не се смесват. Макар, че в прясното мляко има повече въгхелихдарти отколкото белтъци.
Но засега така, после (от другата седмица) ще почна да си го правя с чай...
пък и аз пак съм гладна и ми е празно стомахчето, въпреки че доста си хапнах сутрина. И вече и 2 л. с вода съм изпила .... чакам с нетърпение да стане 12:30 и да почна да си приготвям обяда :lol:

assi4ka
7th April 2007, 08:41
въглехидрат + белтък да не се смесват

myxaxaxxaxaxax :lachen: :lachen: :lachen: :2023: :2023: :2023:

PassiON_
7th April 2007, 09:05
:girl_in_love: И аз те обичам assi4ka.
По принцип това е идеята на разделното хранене, ако не знаеш да ти го кажа. Целта е храната по-лесно да се освои от организма.

А аз после зацепих, че мацката която ми е писала е имала предвид маслото. То се иска да се чете :lol: а не да се бърза :lol:

малко инфо:
За да се разградят, мазнините трябва да се комбинират с въглехидрати, иначе те не изгарят напълно и оставят отровни остатъци в организма. В това се състои диетата на Аткинс, която позволява всякакви мазнини, но изключва всички въглехидрати, което определено води към отслабване, тай като мазнините не могат да изгорят напълно. Това обаче създава сериозни здравни проблеми - последствия от отравяне от остатъците, които не са разградени.
...
При нормално хранене ние се нуждаем само от минимум чисто мастни продукти, защото млечните произведения, рибата и зърнените храни съдържат достатъчно мазнини, необходими за тялото, т.е. четири пъти по-малко мазнини, отколкото въглехидрати.
Като общо правило обаче по-добре е по време на диета за отслабване да се изключат всички добавени мазнини и да се подберат най-малко мазните храни, за да може тялото да използува резервите от мазнини за получаване на енергията или калориите, необходими за функционирането му.
Следва да помним, че един минимум от мазнини е необходим за смазване на дебелото черво и за разграждането на някои витамини, разтворими в мазнини (А, Д, Е, F)
Най-мазните храни иследователно най-калоричните са маслото, сиренето, сметаната, жълтъкът, червеното месо (от добитък), тъмнокожите риби (сьомга, тон, херинга, скумрия, сардини), маслините, авокадото, ядките, като орехи, бадеми, фъстъци и др.
Най-здравословните, най-чистите масла се получават при първа екстракция и нормална температура, защото високите температури, използувани при рафинирането, рушат витамините и наситените мазнини.

Та това е от мен.

assi4ka
7th April 2007, 09:41
Благодаря,благодаря :wink:

Вяж ся,аз се хиля,шото не вярвам на разделното хранене(аз се храня в ЗОНАТА).Иначе може на теб да ти действа,ама за мен си е shit :2020:

PassiON_
7th April 2007, 09:55
Право на избор ...
аз не обичам да гладувам. А и във всички книги които съм изчела до сега, макар и да не са много ...Комбинацията между белтъчини и въглехидрати е дадена като лоша.
А и ако трябва да съм чесна, когато по една или друга причина направя такава лоша комбинация и после ми е страшно тежка на стомахчето. Вчера например, правих руло Стефани. Изядох едно парченце от него с една малка топка ориз ... ми вече е обяд мен ми е още тежка на стомаха и даже ми ври кисело :( .
Е все пак ще тренирам после ... но осещам как повече няма дя го опитам ролото :(

mlc
9th April 2007, 19:02
Здравейте на всички.. искам да попитам за една комбинация дали е подходяща,защото лично на мен ми е вкусно, а и доста ме насища.Става въпрос за комбинация извара с варени яйца (някой път и малко пуешко прибавям).Мисля че е подходящо за периода около Великден, но все пак изкажете мнение

Nezinka
9th April 2007, 19:27
Ако ти е вкусна тази комбинация е идеална за вечеря и при НВД режим на хранене. Ако настрани сложиш и една зелена салатка, става перфектно.

PassiON_
9th April 2007, 23:00
И аз съм на същото мнение. Но с желтъците на яицата не прекалявай. Да не са повече от 2 желтъка на ден.
А храните са се в групата на белтъчините, така че няма проблем да ги комбинираш те лесно се освояват от организма.
А това е добра идея за чудещите се какво да си хапват :) като мен например :lol:

Dex
12th April 2007, 10:07
Соя

emisof
12th April 2007, 11:21
Тия сандвичи са около 250 ккал, но да ядеш тофу,... соева майонеза... :3000: :3000: Не ми се вписва в никакъв хранителен режим, освен ако не вегетарианстваш, но дори и тогава соята е много лош избор.

Dex
12th April 2007, 11:48
Тия сандвичи са около 250 ккал, но да ядеш тофу,... соева майонеза... :3000: :3000: Не ми се вписва в никакъв хранителен режим, освен ако не вегетарианстваш, но дори и тогава соята е много лош избор.


А защо соята да е лош избор :roll: ,

emisof
12th April 2007, 12:12
Ми ето виж тук (http://www.biotech-info.net/soya.html) например :) или тук (http://www.babymilkaction.org/resources/briefings/tessasoya03.html), но по-важното е, че огромния процент от соеви продукти на пазара са направени от генно-модифицирана соя.

Nezinka
12th April 2007, 17:48
Айде пак по мойта любима тема:) Аз съм с единия крак в гроба според всички тука,защото ям тофу, пия соево мляко на поразия и ям печена и варена соя...Винаги гледам като взимам нещо соево да пише,че е произведено от Органична Соя...демек не е обработвана, модифицирана и тн по никакъв начин. Незнам доколко е истина, но аз си се успокоявам.

katie
12th April 2007, 18:26
Айде пак по мойта любима тема:)

Виж къде се засичаме пак... :wink: И аз днес се чудих, да отговарям ли, да не отговарям...

Моето мнение е, че малко соя, от био магазини няма как да навреди. Тя не е генно модифицирана, щом е био, и е обработвана без отровни химикали. Естествените вредни вещества, които се съдържат в соята будят противоречиви мнения. Има учени които казват - very good. Има учени, има даже цяло движение (напр. http://www.soyonlineservice.co.nz/), което е едва ли не на мнение, че соята е дяволско растение. Аз съм останала с впечатлението - всеки пише за което му плащат. Но даже на горе посочената страница пише следното - не соя, а МНОГО соя може да бъде вредна. На девойката с единия сандвич тофу нищо няма да и стане. Nezinski, ти му мисли. :)

А това за ген модифицираните храни, ако си мислите че е само соята...

Nezinka
12th April 2007, 18:44
Nezinski, ти му мисли. :)

Katie, събрахме се:) :girl_in_love: Аз още си мисля активно по-въпроса и наистина може да понамаля малко количествата, но все пак всичките му там японци и китайци що соя ядат, не от днес или от вчера...пък се множат като мушици. Ако беше толкова вредна, щяха да се проявят някакви явни белези за това...Пък да видите какво соево шоколадово мляко си пийвам- само 70 калории и 1гр въглехидрати. Как да го спра?:)

Venice_2
12th April 2007, 18:52
:)

flakita
12th April 2007, 22:11
Само да попитам :lol: . Можете ли да ми кажете какло калории има горе долу в една тиквичка(не такава голяма оранжева, а тези дето обикновенно се пържат :wink: ).
Мерси предварително :D !

Venice_2
12th April 2007, 22:54
:)

flakita
12th April 2007, 23:22
OOO супер :lol: . Метси много :D .

Dex
13th April 2007, 09:07
Nezinski, ти му мисли. :)

Katie, събрахме се:) :girl_in_love: Аз още си мисля активно по-въпроса и наистина може да понамаля малко количествата, но все пак всичките му там японци и китайци що соя ядат, не от днес или от вчера...пък се множат като мушици. Ако беше толкова вредна, щяха да се проявят някакви явни белези за това...Пък да видите какво соево шоколадово мляко си пийвам- само 70 калории и 1гр въглехидрати. Как да го спра?:)

Ами това шоколадово соево мляко, за което пишеш ти ли си го правиш или си го купуваш готово? :roll:

katie
13th April 2007, 10:27
Nezinka, искам да те попитам откаде мога да си намеря соево мляко? Много ми се ще да го опитам :? :) А как е на вкус, различава ли се от кравето мляко? Ами това шоколадово соево мляко, за което пишеш ти ли си го правиш или си го купуваш готово? :roll:

Миличка, Nezinka живее в америка. В България незнам дали има вече соеви млека... Иначе аз също обичам соево мляко, а пък соевото кисело мляко ми е по-любимо от кравето.

Mena
13th April 2007, 10:46
Соево мляко можеш да си купиш от Пикадили, хладилната витрина до млечните продукти, предлагат и българско и вносно. Българското соево мляко е с натурален вкус, а вносните са с вкус натурален, ванилия, капучино...Там има и най-различни други соеви продукти.
Мисля, че ги има и в повечето магазини за диетични храни.

Waterfall
13th April 2007, 18:09
Zasto piete soevo mlqko ?

katie
13th April 2007, 18:12
Waterfall, ти не разбра ли че като не пишеш на кирилица мненията ти се изтриват? Затова и няма смисъл да ти се отговаря! :evil:

Nezinka
13th April 2007, 19:01
mmm и шейкчетата стават по-вкусни със соевото млекце, ама айде ще се спра, че ще ме изхвърлят от форума:)

Кейти, аз пребивавам само временно, искам вкъщиииииии!:) ако трябва се отказвам от соевото мляко веднага

cranberry
14th April 2007, 17:52
Zasto piete soevo mlqko ?
И АЗ ТВА СЕ ЧУДЯ :roll:

Lilium
14th April 2007, 18:34
А един сладолед Хит с лешници?(70г.)

Venice_2
14th April 2007, 19:24
:)

cocolino
14th April 2007, 20:20
Като заговорихме за сладоледи, много ме дразни, че на повечето пише грамове, но няма стандартните таблички с калории (белтъчини, въгл. и мазнини :wink: ), някой знае ли колко е едни сладолед Kiss на Делта(знам за него само, че е 71грама :P )???

Nezinka
14th April 2007, 20:30
Zasto piete soevo mlqko ?
И АЗ ТВА СЕ ЧУДЯ :roll:

Няма какво толкова да се чудите:
* вкусно е
*нискокалорично
*вкусно е
* 1-2 грама въглехидрати на една чаша за неподсладеното
* ВКУСНО Е

bimbi
14th April 2007, 20:45
вкусно? :3000:

п.п. на Делта пък са едни от най-калоричните сладоледи :roll:

PassiON_
14th April 2007, 20:45
Да вярно ... лятото идва и аз се чудя до колко често може да се прегрешава със сладоледа?
Имаше един период в който го бях забравила, но пък виж наистина обичам лятото кафето да си го пиивам с чаша пълна със сладолед ... ммм най обичам на Делта един с карамел и ядки ... не го знам как се казва...

Waterfall
14th April 2007, 21:11
Няма какво толкова да се чудите:
* вкусно е
*нискокалорично
*вкусно е
* 1-2 грама въглехидрати на една чаша за неподсладеното
* ВКУСНО Е


Soqta e shit

p.s.izvinete za latinicata

Nezinka
14th April 2007, 21:19
Много умно изказване, Waterfall-много съдържателно и добре aргументирано. Браво!

ПС И аз нямам кирилица, но както виждаш не е невъзможно...трябва само малко уважение към съфорумците.

леля мичИ
14th April 2007, 21:25
Много умно изказване, Waterfall-много съдържателно и добре подкрепено с информация и факти. Браво!

ПС И аз нямам кирилица, но както виждаш не е невъзможно...трябва само малко уважение към съфорумците.
:1203:
И аз обичам соя във всякакви варианти- соеви млека, пастети, тофу :2034: и наистина изказването на Waterfall е супЬер изчерпателно... :lol:

Yana
14th April 2007, 21:51
И аз обичам соево мляко и соева кайма ама не ми дават вече. Замествам с бадемови млека или оризови особено последното Rise Dream Leshnitsi+Ванилла ма утрепа::))

Nezinka
14th April 2007, 21:55
И аз гледам да си взимам бадемово за по-масова употреба, пък и въглехидратите са по-ниски, но от него няма шоколадово/ванилово...или поне аз не съм намерила. А то си ми трябва за глезотийките:)

Yana
14th April 2007, 22:14
да мила, от бадемовите няма, но оrизовите има всекви и аз обичам ванилка, и карамел ::))

Nezinka
14th April 2007, 22:19
Yana, дарлинг, оризовото ми е yuckie малко:)Веднъж си взех и нещо хич не ми допадна...има някаква смес със соево и оризово, може да не е толкова лошо(пък и карамел звучи ммммм апетитно)..ма много въглехидратки:(

Yana
14th April 2007, 22:28
въглехидратки нема ако е за диабетици, виж в специализираните магазини и щандове, не знам как е в US, аз купувам с подсладител и това Rise Dream го произвежда една органична ферма трябва да ти кажа на вкус е трепач и откак го открих не мечтая по соево, много зависи от технологичната линия и филтрите, ако имаш спомен те и соевите в самото начало бяха мно'о гадни заради липсата на прецизни филтри и хоможенизация ама сега са си супер. И с оризовите е така, но гледай някои по напред с материала производител

Nezinka
14th April 2007, 22:33
Yana, и аз мисля че употребих Rice Dream (http://www.tastethedream.com/products/product/1467/202.php) , но в следващия трип до специалния магазин, ще проверя точно как стои въпроса и какво предлагат:) А аз със соевото мляко се запознах пред година някъде...преди никакво не пиех...:) дори и нормално (въобще мляко не помирисвах, ама тез вкусови навици много променливо нещо се оказаха)

Yana
14th April 2007, 23:26
Да, баш тва е, тук го има със sweetener и Hazelnut+Ванилла, има само Ванилла, Оригинал, Chocolate, Карамел и май и Strawberry ши има скоро::)) Дано да ти допадне на второ четене(пиене)::))

Waterfall
15th April 2007, 07:06
http://www.mercola.com/article/soy/index.htm

http://www.westonaprice.org/soy/

http://www.t-nation.com/findArticle.do?article=302poison2

ribka
15th April 2007, 07:30
Nezinka,Yana,тези бадемово и оризово мляка...за пръв път чувам,а звучи интересно.Някъде при вас ли се продава само?

Nezinka
15th April 2007, 07:34
Рибке, незнам душа. Щом има соево мляко, може би продават и бадемово и оризово в специализираните магазини. Дано намериш.

DINO
15th April 2007, 10:14
Алкохола се изключва от всяка диета... 8) , за съжаление :(

Не съм много сигурна. :?: :o В много от книгите не пише изрично забранено. :) А за мен щом не е забранено, значи е разрешено.

Разбира се без да се прекалява. :wink: Това е основното в диетите - ДА НЕ СЕ ПРЕКАЛЯВА

Yana
15th April 2007, 11:25
Рибка не знам за БГ, май само соево съм виждала но знае ли човек, това беше преди година, може вече нещата да са се променили и да има други видове млека, тук има и овесено (Оат Milk) и Лешниково, но до него не мога да се вредя, много бързо свършва в Holland&Barrett които го продават.

Ще се прибирам лятото в БГ за около 3 месеца и също ми се иска да знам дали да си купя стек с млека от тука за да имам за кафето поне че не ми се кара на соево макaр че го обичам. Ако някои види или получи инфо за тези алтернативни млека v B G моля ви пост-вайте тука ще съм ви благодарна

vesence
16th April 2007, 17:33
искам да попитам тези пилешки пържолки които са вакумирани...на скара,колко калории има в 100гр защото не пише и подходящи ли са за диета?

Nezinka
16th April 2007, 18:02
около 100-ина калории са. А на теб ти е противопоказно да мислиш за калории:( Избий си ги от главата и яж пилешки пържоли колкото имаш сили.

леля мичИ
16th April 2007, 18:20
Абе, тези вакумиранете не са много за предпочитане :? , защото са ужасно солени...Мисля, че ги натъпкват със сол и подправки за да имат по-дълъг срок на годност...

vesence
16th April 2007, 18:29
ами да аз затова като си я взема си я измивам така че да не е много солена и тогава си я стоплям:)

Elanka
17th April 2007, 01:08
Здравейте, аз съм нова тук и се радвам да бъда част от този форум!

Моля ви, помогнете ми! 20 годишна съм, 165 см. Кажете ми нещо повече за МЕДА! Имам проблем с тоя мед! Мога да изям почти половин буркан на веднъж! Много обичам!! Предполагам, че е много вредно за организма, а и за фигурата. От началото на миналата година малко започнах да се отпускам що се отнася до физическо движение, но що годе успявам да задържа килограмите. От септ.2006 пия черен чай с оцет до средата на март.Исках да го пия сутр.-об.-веч.(вредно ли е).Обаче по 8 часа на ден в работа няма да си нося чайника я.+ това в почивката (работя в хранително заведение) в продължение на 2-3 месеца ядах разни садвичи.Но за сметка на яденето пък съм на крак и в постоянно движение.Опитвах да имам някакъв режим на хранене на спорт.Но в крайна сметка се занимавам и с музика и четене и, боже мой, как да съчетавам толкова много неща в един ден(ами време за гаджето, приятелите,роднините, а кога ще спяяя<добре че поне не хойкам по дискос>)???Аз съм за първи път на постоянна работа и се чудя как успявате бе жени, а и мъже да организирате времето си?Повярвйте ми на мен ми е доста мъчително да го направя!В средата на март се разболях за месец и спрях чая.И на пук на всички шоколади и други сладки, които просто от началото на годината си позволих да изям с килограми (липса на воля просто, а иначе я имам), от 1 Април (ама не на шега :)) исках да почна една моя си измислена диета: сутрин-добро хранене; обед и вечер - ябълка с кисело мляко и тренировки за около час...Сега сме 17 - естествено, че няма да си спазя напълно измислената диета.Даже сега така ми се приядаха семки, че изядах сигурно 300гр. тиквени такива.Да не говорим, че това се случи сега в 23ч. Но от всичко най-важното, което искам да ви кажа е,че каквото и да правя килограмите си остават 53 и противно на моите очаквания, тялото ми не се е променило значително, само дето малко коремчето изпъква малко повече (ама мазнини какво да се прави). А имайте предвид, че аз определено съм склонна към напълняване! О, забравих да спомена ям само черен хляб, но лошото е че го мажа с много маргарин :D и пия прясно мляко, колкото ям мед -> ХАХА, ДАБЪЛ ЧРАБЪЛ, УЖАС НЯКЪВ :girl_hysteric:

Кажете ми сега конкретно за: меда, черния чай с оцет, оправията с времето, ще поддаде ли киселото мляко с ябълка, за волята и сладките неща няма да питам и знам, че трябва много трен ама времето си остава проблем... Да зема да почна май някви хапчета, тъй кат се замисля е най-добре...

ПС: Съжалявам, че писах толкова много, но се надявам да бъда "прочетена", разбрана и "отговорена" :)


Лека всички! И благодаря предварително!

flakita
17th April 2007, 03:37
Здравей Elanka и добре дошла във форумът :D !
Та аз само за меда мога да ти дам няколко сайта с малко информация. А иначе в google ще намериш още повече, ако имаш време и се затърсиш :P .
Та нали знаеш нищо не е хубаво когато е в прекалени количества :2035: . Аз специално съм много лакома и знам какво е да обожаваш някоя храна :lol: . А килограмите на този ръст са ти супер :wink: ! Ето (http://atanasov.alpobg.com/honey.php) малко информация за меда и още (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD_%D0%BC%D0%B5% D0%B4) малко.
А ето (http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p398.html?PHPSESSID=c1cf0e98d6650010da669896fad890 53) и нещо интересно, ако имаш много мед вкъщи и не можеш да го гледаш, защото имаш чувството, че ще го изядеш всичкия, няколко съвета как да се разкрасиш с негова помощ :lol: .
Това е което аз намерих :) . Съжалявам, но не знам много за черния чай, пък и никога не съм го опитвала с оцет, нито съм чувала някой мой познат да го е правил :( . Наистина много съжалявам. Но тук има мноого компетентни хора, които ще ти дадат съвети :D !
Приятна нощ от мен :mrgreen: !

леля мичИ
17th April 2007, 06:47
Аз скоро ходих при една диетоложка и и казах, че сутрин пия 500гр. чай с около 40гр. мед. Тя поклати глава и каза "Ооооо, много е този мед", като се има впредвид, че според нея съм слаба. Така, че смятай какво би ти казала за половин буркан... :wink:

loony
17th April 2007, 08:24
Аз също обожавам мед и в последния един месец по здравословни причини ми се наложи да погладувам малко, но слава богу меда не ми го бяха забранили. Определено, не изяждах по полвин буркан мед :), но за 10 дена бях изяла около 1 буркан и малко, а през останалото време бях почти на глад (препечена филийка - до 3 на ден или варени картофи - до 200гр на ден).
Определено не качих никакви килограми за 10 дене въпреки Високо Въглехидратаната Диета, която ми се наложи :), но пък и не свалих нито грам, за сметка на това кръвната ми захар се дигна с около 2 единици по това време.

И като капак на всичко направих апергия към меда след тези 10 дни :) та в общи линии... :)


Спомням си, че в едно предаване слушах, че правилото за ядене на мед е на килограм тегло -> грам мед :)

Поздрави :)

dinko
17th April 2007, 08:25
1 Купувайте само от познат пчелар.
2 Бурканът да е задължително с етикет на който е указано теглото.
3 Течният мед в магазините в повечето случай е менте.
4 Захаросаният мед донякъде е гаранция за качество.
5 Не купувайте вносен (китайски или друг) мед . Изберете Българското.
Помогнете на пчеларството в България.
6 Кажете на вашите близки и приятели за научените
"10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД"
7 Купувайте мед от едно и също място.
8 Не купувайте мед с недоказан произход.
9 Преди да купите мед резпитайте вашите познати откъде купуват.
10 Ако се съмнявате купете от друго място за сравнение.

Venice_2
17th April 2007, 10:50
:)

Venice_2
17th April 2007, 11:04
:)

apoklistika
17th April 2007, 11:17
Еланка,би ли ми обяснила с каква цел пиеш черен чай :shock:

Yana
17th April 2007, 11:49
Освен това машината за сладолед може да прави и сорбет - замръзнали плодови пюрета или смес от кисели млека с плодове с консистенция на сладолед, много по вкусни и нискокалорични са от сладоледа.

bodil4e
17th April 2007, 12:59
Черен чай с оцет! И аз се зачудих. :)
Между другото, поздравления към Еланка-при толкова мед на ден поддържаш чудесно тегло. :) Де да можех и аз. Дали пък киселият чай не е тайната!

Venice_2
17th April 2007, 14:04
:)

Mena
17th April 2007, 14:21
Ще се прибирам лятото в БГ за около 3 месеца и също ми се иска да знам дали да си купя стек с млека от тука за да имам за кафето поне че не ми се кара на соево макaр че го обичам. Ако някои види или получи инфо за тези алтернативни млека v B G моля ви пост-вайте тука ще съм ви благодарна
Yana, лешниково мляко не съм виждала по магазините, но оризово мляко има в Пикадили, така че не е необходимо да се запасяваш. :2035:

sladkatony
17th April 2007, 14:29
Зеленият чай помага на отслабването.
Зеления - ДА, ама черния каква му е идеята 8)

Venice_2
17th April 2007, 14:44
:)

Yana
17th April 2007, 14:49
Thanks Мена, олекоти ми каргото::))

Mena
17th April 2007, 15:00
Ти ме спечели за каузата и сега докато не открия и лешниково мляко няма да имам сън и покой. :lol: Така, че ще споделя къде го има и него!

PassiON_
17th April 2007, 15:09
Благодаря на Venice_2 за отговора.

За Elanka
- една интересна статия за меда - http://www.bb-team.org/articles/1364

- относно времето - не запомних колко часа точно работиш, но човек винаги оспява да се организира, въпросът е да искаш. Първо може би трябва да спреш да казваш, че няма време. Като бях във Варна, в залата идваха, жени които имаха семейства и работеха. Идваха след работа. Приготвяш си сутринта сака и го носиш с теб на работа и след работа бум в най-близката зала, после ще се чувстваш върхът. Зяпаш хубавите батковци, завързваш разговор с някоя симпатична кака, въртиш педалите на кростренажора, правиш си всичките упражнения и накрая си взимаш един хубав душ и си 6 от всякъде. Прибираш се вкъщи отпочинала и с добро настроение, въпреки тежкият ден. А гаджето да идва с теб и то да тренира, къв му е проблема 8)
На мен за приятели не ми е оставало много време тогава. За тях има събота и неделя, но истината е че и те през работната седмица нямаха много време за мен, на никой не му се излизаше. Имах си една приятелка (аз още си я имам де) с нея се бяхме запознали на аеробиката и след тренировка от време на време ходихме да пием кафенце, супер яко. Родителите те ще те разберат. Пък и в крайна сметка има и събота и неделя. Така че време за всичко има, стига да искаш :)
Виж за черният чай и оцета не мога да ти помогна, аз такиз гадости не пия :) По добре един грейпфурт и е по-полезен сякаш.
Разгледай форума и си измисли една добре балансирана диета, класиката в жанра е НВД и много вода.
И УСПЕХИ!

Liana
21st April 2007, 10:32
Исках да ви питам, понеже от доста време не ям кашкавал, защото е доста мазен, а вчера си купих един light на
Маджаров с 15% мазнини (не е от растителния с многото Е-та), а нормален от нискомаслено мляко и закваска, мислите ли, че е light наистина или си слагат какавто имат под ръка в различни опаковки, без да се стараят и така печелят повече, защото все пак му е 13 лева килото. А пък аз да си мисля, че внимавам какво ям. Да не е нещо като това с боядисания хляб.

milqna
21st April 2007, 17:44
може ли линка към темата НВД и фитнес :oops:

Nezinka
21st April 2007, 17:50
разгледай темата за диетата на Пиер Дюкан...това е стриктно НВД, доколкото прочетох това търсиш...а фитнеса е много разнородно понятие. С какво по точно смяташ да се занимаваш. Ползвай търсачката (http://forum.tialoto.bg/search.php),за да намериш още теми за НВД.

milqna
21st April 2007, 17:53
благодаря ти много! За спорта не съм решила точно какво, но мисля да ходя на фитнес, когато имам време :) Само като си помисля, че преди когато тренирах правех по 7-8 километра крос 2-3 пъти седмияно ...а сега съм като охлюв...ужас :?