PDA

View Full Version : Строга, но справделива...


Pppanther
19th March 2007, 02:52
Хей;) От известно време чета наоколо и днес реших да се регистрирам, като първи пост ще пусна една диета, която може би някои от вас са виждали, а аз специално следвам вече седмица:)

Първи ден

Закуска: черно кафе
Обяд: 2 твърдо сварени яйца, един домат, една маруля
Вечеря: 100 г месо, салата, сок

Втори ден

Закуска: черно кафе без захар, един сухар
Обяд: 100 г месо, зелена салата
Вечеря: парче шунка, чаша айран

Трети ден

Закуска: черно кафе без захар, сухар
Обяд: зелена салата, 1 домат, плод по избор
Вечеря: ще се наложи да я пропуснете - пълно гладуване

Четвърти ден

Закуска: черно кафе без захар
Обяд: 1 твърдо сварено яйце, 1 кафена чашка настърган морков
Вечеря: голяма плодова салата

Пети ден

Закуска: черно кафе без захар
Обяд: половин варена риба
Вечеря: 1 кафена чашка настърган морков

Шести ден

Закуска: черно кафе, сухар
Обяд: голямо парче варено пилешко, зелена салата
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца, чашка настърган морков

Седми ден

Закуска : чай без захар
Обяд: голямо парче месо, плодове
Вечеря: не много от обичайната вечеря, която сте приготвили за семейството

След това продължете диетата така:
8-ми ден като 6-и ден, 9-и като 5-и, 10-и като 4-и, 11-и като 3-ти, 12-и като 2-ри, 13-и като 1-ви. Пийте всеки ден по 1-1,5 литра вода.

Днес (понеделник, 19.03) е ден 7 за мен, досега съм съгрешавала на две места, в петък (разбирайте 4-ти ден) черпиха в училище 2 пъти за рожден ден и единият не се стърпях (срам, срам, тц ц ц :roll: ), а вторият- вчера (ден 6-ти) изядох за вечеря 1 вместо две яйца, обаче хапнах едно малко хлебче (земелче) три часа по-късно. Днес за вечеря съм помолила родителското тяло да ми направи ризото за вечеря и от утре се връщам по обратния път- в неделя приключвам, надявам се , успешно.
Нито един от дните не съм вечеряла след 19 часа, като изключим снощи (вечерях в 17:00, но кривнах с хлебчето към 20:00) и пия средно 2 литра вода на ден. Приемам комбинирани витамини и се чувствам в общи линии добре:)
Всеки, който я е пробвал или пък иска да спомени мнението си да действа, надявам се не повтарям тема ;)

cranberry
19th March 2007, 07:29
ИЗКЛюЧИТЕЛНО малко храна. ще отслабнеш и после ще си ги върнеш, като по4неш да ядеш нормално

apoklistika
19th March 2007, 09:51
С това количество храна ще колабирам още преди седмия ден :?

Mena
19th March 2007, 09:58
И само черно кафе или чай за закуска...., дори няма да успея да стигна до офиса. :? Тази "диета" със сигурност няма да я пробвам.

KalinkaZlateva
19th March 2007, 10:22
А какво ще кажете за тази:
1.варени макарони, маргарин и сирене
2.варен ориз, маргарини кашкавал
3,4,5кюфтета на скара и селска салата
6,7,8 свинско филе на скара и селска салата
9,10,11пилешко филе на скара и салата
12 ,13 пържени картофи и варена салата
14,15 телешко сварено и салата
16,17плодове
18,19 варена салата(тиквички,броколи,ка фиол и др.)
20,21 селска салата
22,23варен ориз и кисело мляко
24торта
Кафе и чай с подсладител колкото искате.Захар,мед и мляко не се разрешава.Не се консумира хляб и олио.Няма значение колко консумирате важно е само да ядете посочените продукти.Пие се повече вода

blagovest
19th March 2007, 10:26
С първата диета отслабнах...Японско чудо се казва...ако знаеш как да се храниш после няма да качиш килограмтие... :)

cranberry
19th March 2007, 10:30
маргарин? гаден източник на мазнини
пържени картофи - ноу комент
еднообразна храна - мн зле

истината е в балансираното и разнообразно хранене !!!

apoklistika
19th March 2007, 10:53
Калинке, иронията ти не е на място, отслабва се със пълноценно и здравословно хранене, не с глад, ама който иска да продължава да се изтезава с подобни диети, на мен ми писна да повтарям едно и също.

KalinkaZlateva
19th March 2007, 13:19
Не съм мислила да внасям и даже малка доза ирония в изказването си.Просто искам да споделя ,че с тази диета отслабнах за24 дни 8 килограма.А ако се махне маргарина и пържените картофи се заменят с варени? В интерес на истината всяка диета е нарушение на правилото -пълноценно и здравословно хранене.

apoklistika
19th March 2007, 13:26
Не ми се обяснява за кой ли път какво са тия 8 кг, ако си го поставя за цел, мога да отслабна и 10кг за 20 дни, но е безсмислено.
Между другото, "диета" означава режим на хранене (не гладен режим), а това, че всяка диета е нарушение на правилото за пълноценно хранене е смешно.

Venice_2
19th March 2007, 13:34
:)

леля мичИ
19th March 2007, 13:36
Строга, но справедлива... господарка търси роб?
И на мен ми е много чудно заглавието на темата... :roll:

Pppanther
19th March 2007, 18:04
Такова заглавие са избрали самите съставители явно, защото преди известно време беше излязла във вестник 'Сега' така. Направих заглавието такова, за да може който случайно чел например да се сети;)

леля мичИ
19th March 2007, 18:06
Ааааааа, това е името на диетата :2014: ... сега вече зацепих... :wink:
Верно е строгичка... :girl_haha:

Pppanther
19th March 2007, 18:13
Че е строгичка- със сигурност, обаче аз май привикнах. Днес (7-ми ден) на обяд след телешкото ми месце и три плода (грейпфрут, портокал и ябълка) се чувствах толкова натежала в сравнение с останалите дни, че направо не можех да вървя изправена, хах;)

Тази диета наистина налага съкращения в менюто и ако имате между 2-5 килограма просто няма смисъл да се заема човек, аз имам повечко за доодялкване и затова се реших:)

Ако преди диетата сте хапвали повече неорганични и висококалорийни храни, не може да очаквате след нея да се върнете към нормалния си начин на хранене без да има последствия. Наистина, по-строгите т.нар. хипокалорийни диети предразполагат към преяждания след като се преминат, но при постепенна захранка (днес орехче, другата седмица две и т.н. :lol: ) тази опастност намалява:)

Flame73
19th March 2007, 18:32
С това количество храна ще колабирам още преди седмия ден :?
То и аз така.... :girl_haha:

cranberry
19th March 2007, 22:42
Pppanther, натежала си от много плодове, особено ако са били изядени на куп

kaija
27th March 2007, 08:20
гладна съм