PDA

View Full Version : Имам голям проблем


pisety_be
27th March 2007, 17:06
Здравейте!На 15 години съм,казвам се Клара и имам много сложен проблем,за който искам да се посъветвам с Вас!Преди година започнах да гладувам и много бързо свалих излишните килограми,но за сметка на това си докарах болести и проблеми с цикъла и куп други такива.Сега след като разбрах,що за глупост е това много искам отново да се върна към старите си навици и да започна да се храня нормално,но разбрах,че това е много опасни-както за здравето,така и за теглото(бързо се качват килограми,заради забавен метаболизъм).Дайте някакъв съвет да започна отново стария си живот,без да върна гадните килограми двойно и да навредя на здравето си :?:

apoklistika
27th March 2007, 17:22
Яж здравословно :!:
Ти всъщност на какво си в момента, че да е опасно нормалното хранене? Напиши някакво примерно меню, за да добием представа

pisety_be
27th March 2007, 17:26
сутрин към 6:30-7:00 ям една средноголяма ябълка и рядко по един кроасан,които баба ми пече(не купувам от магазини)
обяд към 13:00-13:30 една активия(разбрах,че е полезна за обмяната в стомаха)и отново рядко по някоя филийка "БОНУС"
вечеря към 19:30-20:00 един варен кренвирш и малко зелена салатка с кисело мляко

Nezinka
27th March 2007, 17:26
(бързо се качват килограми,заради забавен метаболизъм).Дайте някакъв съвет да започна отново стария си живот,без да върна гадните килограми двойно и да навредя на здравето си :?:

Спорт и редовно хранен-нищо друго няма да ти забърза метаболизма. Дори и да качиш малко в началото, като засилиш метаболизма, бързо ще свалиш.

Nezinka
27th March 2007, 17:29
сутрин към 6:30-7:00 ям една средноголяма ябълка и рядко по един кроасан,които баба ми пече(не купувам от магазини)
обяд към 13:00-13:30 една активия(разбрах,че е полезна за обмяната в стомаха)и отново рядко по някоя филийка "БОНУС"
вечеря към 19:30-20:00 един варен кренвирш и малко зелена салатка с кисело мляко

Ми това си е чиста проба глад, няма да постигнеш нищо с тази диета, само още повече ще си забавиш метаболизма и в момента, в който се отпуснеш ще има йо-йо ефект...почни да ядеш повече...не "рядко" и фитнес, разходки, пилатес, аеробики, каквото ти харесва няколко пъти в седмицата.

pisety_be
27th March 2007, 17:33
много,много ме е страх от този забавен метаболизъм да не надебелея много и да не си докарам целулит или стрии.хора много ме е страх.но неискам да продължавам с болестите.от давна не ми е идвало.страх ме е :cry:

apoklistika
27th March 2007, 17:35
Започни да ядеш на всеки 2-3 часа, яж много, много зеленчуци, яж пилешко месо, яж плодове преди обяд.
Аз Активията не я смятам за нещо хубаво и полезно, така че бих те посъветвала да я изхвърлиш от менюто си.
Баба ти вместо да ти пече кроасани, накарай я да ти прави зеленчукови супи например.
Ако добавиш към всичко това и спорт, гарантирам ти, че нито ще е опасно за здравето ти, нито ще качиш нещо.
Между другото, той метаболизма ти и в момента е толкова забавен, че едва ли има повече накъде.

Никси
27th March 2007, 17:37
много,много ме е страх от този забавен метаболизъм да не надебелея много и да не си докарам целулит или стрии.хора много ме е страх.но неискам да продължавам с болестите.от давна не ми е идвало.страх ме е :cry:

За това, че отдавна не ти е идвало - иди на гинеколог, да те погледне, може да не се дължи САМО на постоянния глад, на който се подлагаш. Колкото до страхът ти да не си върнеш килограмите, знам, за какво говориш. Аз всеки път успявам да го направя и всеки път съм крайно разочарована от себе си. Мисля си обаче, че подходящ за теб би бил ВМ-НВ режим на хранене. След като цяла година си успяла да се храниш с боклуци и да се ограничаваш, няма да ти е проблем да го спазваш. Хората, които го спазват, твърдят, че е здравословен.

Nezinka
27th March 2007, 17:38
А мен знаеш ли от какво ме е страх като чета всеки такъв пореден пост- че все някоя от вас ще свърши я с булимия, я с анорексия и ще си провали младостта ти като някои други хора.
Всеки минава през периода с диети, но когато почне да те е страх и си докараш здравословни проблеми, е време да се вслушаш в съветите на тези, които са изпатили вече!
2-3 килограма отгоре не са нищо в сравнение с окипазяване за цял живот...или поне аз така си мисля.
ти си на 15, тялото ти се развива, гори повече, казах ти- започни да ядеш нормално и балансирано има предостатъчно препоръки тук и съчетай със спорт и всичко ще е тип-топ.

Цвета С
27th March 2007, 17:40
Точно така ,азщо не прачетеш темата за булимията някъде по-надолу в този форум , да видиш какво е ад!!ДАно нещастието на другите ти послужи за урок ,,а не да си патиш от собствената глава.

apoklistika
27th March 2007, 17:42
Именно, това е 15 годишно дете, не му давайте съвети за НВД и не знам още какви режими. Достатъчно е да започне да яде разнообразна и здравословна храна и да спортува.

DINO
15th April 2007, 09:36
Виж Клара,
На 15 години си. Сега се изгражда и расте тялото ти. Необходими са му "тухлички". Като не ядеш, от къде ще дойдат тези "тухличики" :?:

Другото - отслабнала си и цикъла ти е нарушен. Хормонално си в дисбаланс. За това ти трябва да се храниш или по законите на зоната или да си помогнеш с други неща, които да те въведат в зоната.
Кои са тези неща - ами есенциални мастни киселини (участват в хормоналното балансиране) и може би малко билков крем за регулиране на цикъла.
Най-добрите са на фирма Аквасорс - има и ЕМК и крем. Но ако предпочиташ на други производители, няма проблем.

И си се храни нормално и разнообразно, без да прекаляваш (да се тъпчеш имам предвид). :2003: