PDA

View Full Version : Метаболизъм


pisety_be
2nd April 2007, 14:28
Здравейте,извинявам се,че отварям нова тема,но след 3 дни заминавам за село и не ми се чака дълго за отговор.Та бих искала да попитам има ли възраст в която метаболизма е по-засилен от други години?И дали наистина тази възраст е пубертета,както прочетох в едно списание(защото в момента навлизам в пубертета и мнооооого ми се яде,а ме е страх от лепене на килца)???Дали мога да си позволявам повече своеволия през тази възраст(13,14,15 год.)или точно обратното???

krisi_pat
3rd April 2007, 16:01
искам да питам за метаболизма..
по какво човек може да познае дали метаболизмът му е бърз или бавен..?

Nezinka
3rd April 2007, 16:14
Ако пълнееш при един нормален калориен прием от 1500 на ден, значи метаболизмът ти не е от наи-будните.

krisi_pat
3rd April 2007, 21:08
Ако пълнееш при един нормален калориен прием от 1500 на ден, значи метаболизмът ти не е от наи-будните.

и по др начин няма как да се разбере така ли

Yana
7th April 2007, 09:46
Има начин разбира се, просто пълнеенето при 1500 калории е индикатор че има нещо нередно. Обикновено се правят ендокринни и гинекологични тестове при жените.

Аз пълнея при 1500калории освен ако това не са калории при Аткинс диетата иначе всяка диета включваща въглехидрати до 1500 ме дебелее::)) Иначе отслабвам при 800 даже 1000 не ме отслабват просто стоя на едни и същи кг. Докато при Аткинсовата и 2500 да вкарам пак отслабвам така че съм склонна да се съглася че поне в моя случай броят на калориите има значение но само ако говорим за въглехидратните калории.

Повечето хора не са способни да метаболизират захарите нормално и дори балансираните диети не им вършат работа просто заради нарушената въглехидратна обмяна която им срива усiлiята.