PDA

View Full Version : булимия


kristinn_
12th April 2007, 16:33
ами на 17г съм за година и половина свалих около 7кг в момента съм 1.70 55кг а много искам да стана 50кг. спазвам хранителен режим почти постояно и спортувам редовно но има един момент когато просто незнам какво ми става и се натъпквам като прасе и 5мин след това вече почвам да се паникьосвам че съм напълняла че няма да ме харесват вече и знаете какво следвалта въпроса ми е имам ли булимия (аз напоследък си мисля че да) и какво да правя?искам да спра да повръщам но искам и да отслабна а не мога да овладея прасешкия си глад
ПС:pls не ме критикувайте

леля мичИ
12th April 2007, 16:35
Задай въпроса си тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=1762)

elison
12th April 2007, 18:24
булемия се поставя като диагноза когато повърнеш например поне по 2 пъти в седмица в продължение на 3 месеца, прави си ти изводите.А защо ти е да ставаш 50кг, толкова ли е важно за теб.спри докато е време, после и да искаш няма да можеш.А иначе тука има много инфо - www.together.edu.ms

kristinn_
12th April 2007, 21:55
еми пне 2пъти е и е от доста време и искам да спра ма немогалказвам си стига но после :cry:

elison
12th April 2007, 23:04
сега какво да ти кажа - първо трябва да знаеш, че дори с повръщане да отслабваш, това е временно - след време неимуверно започваш да качваш и то не малко, второ - твоите кг са си абсолютно нормални да не кажа малко, така че бъди спокойна, с едно разумно хранене и малко спорт всичко ще бъде ОК. не знам доколко си запозната с булемията, но един път започнеш ли трудно е да спреш, така че сега е времето да забравиш всякакво отслабване по този изключително вреден начин.влез в този форум, който ти написах -там има изключително много инфо и хора, които могат да ти дадат по подробна информация.А ти от колко време точно си така?Не ти трябват 50кг, слушай ме, по добре оформи това което си със спорт, 50кг са малко, нали не искаш да си слаба и болна

Цвета С
13th April 2007, 12:06
сега какво да ти кажа - първо трябва да знаеш, че дори с повръщане да отслабваш, това е временно - след време неимуверно започваш да качваш и то не малко, второ - твоите кг са си абсолютно нормални да не кажа малко, така че бъди спокойна, с едно разумно хранене и малко спорт всичко ще бъде ОК. не знам доколко си запозната с булемията, но един път започнеш ли трудно е да спреш, така че сега е времето да забравиш всякакво отслабване по този изключително вреден начин.влез в този форум, който ти написах -там има изключително много инфо и хора, които могат да ти дадат по подробна информация.А ти от колко време точно си така?Не ти трябват 50кг, слушай ме, по добре оформи това което си със спорт, 50кг са малко, нали не искаш да си слаба и болна
Абсол'тно си права , аз съм го изпитала на свои гръб , бях 48 и след булимия станах 85 знаеш ли как се свалят тези килограми , да те питам тогава какво ще правиш??Стегни се , за да не се налага да питаш защо ти се рушат зъбите , чупят ноктите , акосата ти пада на кичури.

DINO
15th April 2007, 08:56
...... в момента съм 1.70 55кг а много искам да стана 50кг. ....... ПС:pls не ме критикувайте

Защо????
Модел на концлагер ли искаш да ставаш? Ами дори по френските стандарти, които са: 170 - 110 = 60 кг. си под нормата.

:D Мъжете не обичат само кокали. :kiss_me: Не говоря за източните съседи, а по принцип.

simona77
16th April 2007, 19:25
Здравейте!Искам да попитам ако някой от вас е страдал от булимия след лечението имал ли е проблеми с изпотяването?моля ви много е спешно!Мерси!

Nezinka
16th April 2007, 19:54
ми аз не съм се лекувала, но имам проблеми с изпотяването от известно време. От около 2 години -това е периода след като спрях да практикувам активно ...сега забелязвам,че откакто почнах да спортувам повече и спрях да пуша, проблема е а като че ли на изчезване.

simona77
16th April 2007, 20:23
aham..i az pusha mnogo no ne znam dali towa e prichinata..syshto sportuwam..no mislq che otkakto imah problemi bulimiqta zapochnah da se izpotqwam..mnogo e diskomfortno.. :cry:

Nezinka
16th April 2007, 20:31
Не съм мислила, че двете неща са свързани. Но и при мен се появи в периода, в който бях стабилизирала положението с булимията. Но сега наистина от 2-3 месеца почти нямам оплаквания...да видим като се затопли, но преди зиме лете...много гадно. Трябва да потръся наистина дали имат връзка.

simona77
16th April 2007, 20:37
ще съм ти много благодарна!аз мисля че има..защото знам че булимията уврежда целия организъм..но не см сигурна..лекарят ми каза че може да е на нервна почва..и наистина когато се ядосам се потя повече.. :?

flakita
17th April 2007, 00:06
Охх добре и аз ще си призная... И аз бях болна от булемия :? . Още бях в началото де. Повръщала съм редовно около 1 месец. Но от скоро се възтанових напълно. Булемията е повече психически проблем. Просто ядеш, а после за да не се чувстваш виновен повръщаш. Аз специално след като спрях да повръщам не съм имала проблеми с изпотяването. А може това да е и от климата, (сега е около -3 до 4 градоса с вятър, дъжд и сняг, така, че едва ли може да се изпоти чивек :roll: ) . Но предполагам, че може би е от климата ви там :roll: . Щом е 23градоса явно е от това, нормално е при такава температъра да се потиш :wink: ..
Желая Ви всичките ви проблеми да се решат и да спрете да имате този неприятен проблем(потенето, знам колко е досадно :x ) :) .
А за kristinn_. Мила ЗАЩООО??? както вече те попита DINO, та тези килограми на този ръст са повече от перфектни! Имам приятелка, която е 53-54кг. на твоя ръст, тя е МОДЕЛ!
Не мисля, че моделите са пълни или нещо такова, нали :wink: . Стегни се! От булемията само неприятности ще си докараш. НЕ СЕ ОТСЛАБВА ОТ БУЛЕМИЯТА, и аз съм пробвала! Най-много да смъкнеш един килограм(течности). Наистина имаш перфектно мерки(ръст/тегло). Не мисля, че някой ще те харесва повече, ако си 50кг. НАПРОТИВ! Просто и цици(и те малеят като се слабее) няма да имаш и дупе, НО ТИ ГАРАНТИЕАМ ЩЕ ИМАШ КОКАЛИ!!! Но каква полза от тях като дори няма да са здрави(булемията разваляи костите! В един момент дори и зъбите ти могат да започнат да падат) :roll: . И аз искам да отслабна 162см/(около)57кг. е аз какво да кажа :roll: , явно съм слон :shock: !
Стягай се, много по-хубаво е да не повръщаш. Няма го това дразнещо и неприятно чувство в гърлото и дъхът ти не мерише :) !
Приятна вечер на всички :girl_kiss2:

Nezinka
17th April 2007, 02:12
Радвам се, че си се възпряла на време.Мога само да кажа на всички "начинаещи" булимички, че пътят не е славен...и води направо в един лично твой, собствен ПЪКЪЛ. И ако сте тръгнали по този път...обърнете се назад и потърсете помощ веднага!

simona77
17th April 2007, 09:51
напълно съм съгласна!пътят не е особено славен!аз бях болна около година..беше ме страх че ако напълнея гаджето ми ще ме остави..казах на най-добрата си приятелка и тя ми помогна!каза че ако го направи е идиот и не ме оценява като човек(много е права),след разговора ми с нея изобщо не се сештах,че см болн..и така..немрих си нови занимания..и въпреки че отоново ме е страх да не ме зареже гаджето ям каквото ми се яде...защото поне ще съм здрава и ще мога да се боря за него!така че мили момичета забравете за тази болест булимията!нема да си хапваме!малко споерт и всичко ще е ок! :D

trixy
18th April 2007, 09:07
Много си права Симона 77, на мене спорта ми помогна да се измъкна от този мой собствен ад!Започнах да ходя на какво ли не, аеробика, спининг, тае - бо, фитнес по 5 пъти в седмицата!Бях се изплашила, сърцето ми прескачаше, видях го на последната електрокардиограма! Съсипваме си здравето и живота, а в него има къде къде по - важни неща от това дали си дебел или слаб....Стискам палци на всички които се борят с тази напаст!

Alex_S
22nd April 2007, 23:30
Здравейте. много ми помогна това, че 2 дни чета форума. И плача. ..и чета. Защото всеки коментар за булимията, всяко преживяване, все едно е мое. и се надявам да се излекувам. От 3 години го правя. ..с прекъсвания.. и то когато съм депресирана, или нещастна. Бях навремето заветните 50 кг. Но в последствие качих, започна се с повръщането, криенето от родителите. И сега отново започна. Ад. Не излизам никъде. И нищо няма смисъл. Самотна съм. Мисля, че от самотата се започва. Никой не би предположил обаче това за мен. Много хора ми завиждат, за усмивката и какво ли не... други правят злобни коментари , че сам качила някой килограм. Защото наистина в началото свалях, сега пълнея .... от това ....

Прочетохте ли интервюто на Слави? (http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1034679 )и там, докато четях плаках - има много болни хора, които умират. Но ние можем да се спасим. Аз искам да съм щастлива и нормална. Защото животът е един . ..само да бе толкова просто лечението. А на никой не мога да споделя. ..нямам средства за психолози. Така че - и сам войнът е войн. Трябва да се справя. Днес не повръщах. Всеки ден ще ми е победа... Всеки ден. наново... успех и на вас. И благодаря за форума. Мислех, че съм сама...Целувам Ви момичета. :girl_kiss2:

Nezinka
23rd April 2007, 03:26
Sash, разбира се, че не си сама. Дръж се, може би ще ти помогне форума, посветен само на хранителни разстройства http://together.edu.ms.

трябва да бъдеш силна и да се въздържаш от повръщане, въпреки че това означава, че ще качиш. Разбирам те идеално за самотата и това че не излизаш, но всичко ти е главата...това е самота, която болестта ти налага. Не се предавай и имай предвид, че при всяко едно малко сътресение в живота ти, болестта ще иска да излезе наново, но ти си единствената, която може да я спре. Намери с кой да споделиш и на живо, някой приятел, близък човек, имаш нужда от подкрепа и наблюдение. Стискам ти палци, ти можеш! :girl_kiss2:

Alex_S
23rd April 2007, 21:27
Стискам ти палци, ти можеш! :girl_kiss2:[/quote]


blagodarq. dnes biahna kosam. no moje bi... trqbva da si go predstavq kato igra na volq.. i saznanie. Blagodarq za linka kam foruma. Do skoro...

Dali tova ima izhod. Trqbva da ima...

Pepes
23rd April 2007, 22:38
Dali tova ima izhod. Trqbva da ima...

Изход винаги има, просто трябва да спреш да се чувстваш виновна, естествено, че е трудно, но ако имаш вяра в себе си, ще успееш.
Идеалната фигура не трябва да е фикс идея, не ти трябва да си слаба, за да бъдеш силна личност, не ти трябва да си слаба и да си добър приятел или пък добра любовница, не ти трябва да си слаба и за да имаш успехи на работа (училище).
Ти трябва да се харесваш и да не позволяваш чуждото мнение да влияе на самочувствието ти. Спортът винаги зарежда положително и разсейва лошите мисли, а съчетан със здравословно хранене, ще ти позволи да се чувстваш перфектно в кожата си. Успех :wink:

flakita
23rd April 2007, 23:01
Охх момичета знаете ли в началото кое е най-гадното... Искаш да спреш, но си казваш след като ядеш: "Защо да не повърна след като, ако повърна това ще е все едно не съм яла нищо". Не знам дали ме разбирате какво точно искам да Ви кажа, но при мен беше точно така :( . И ми беше много гадно в началото като спрях. Но най-важното е да спреш да повръщаш още когато си в етап на "насилствено повръщане"(имам предвит докато ти още предизвикваш повръщането), за да не стигнеш до този момент, в който сам си повръщаш, дори и без да си бъркаш в гърлото! Защото тогава наистина става много сериозен проблем и се измъкваш много по-трудно. Сигорно повтарям някой, НО не, няма да се извинявам, както иначе правя, защото колкото повече пъти чуваш едно и също, толкова по се амбицираш за нещо.. Например как е с диетите: Колкото повече хора ти казват, че от тази(някоя си) диета се отслабва, ти започваш да вярваш, че и при теб ще подейства и така се амбицираш и ти да започнеш. А така колкото повече народ ти казват, че това е лошо и не води до нищо хубаво, ти толкова повече си казваш: " Абе май ще е по-добре да спра".
И аз не знам защо точно писах този пост, но просто ми дойде отвътре :roll: .. Нали знаете има такива моменти :wink: . Булемията за жалост не е нещо, което като спреш и никога вече нямаш желание да правиш или просто забравяш. За жалост и на мен ОЩЕ ми се случва след като хапна да си кажа: "Сега, ако повърна все едно нищо не съм яла". Но това е като спазването на диета, трябва много, много воля най-вече :) . Наистина пожелавам от сърце на всички момичета, които имат този проблем да се оправят :!:
И не знам дали ще прозвучи като "реклама" за този форум http://together.edu.ms. , който вече няколко чивека споменаха, НО това е страхотен форум. Има адски много компетентни хора, които могат да отговорят на почти всички въпроси свързани с това хранително разтройство :wink: .
Чао от мен и УСТЕХ на всички, които се борят!

Мария Василева
23rd April 2007, 23:07
Sash, имам приятелка, болна от булимия-но тя отрича проблема, не си го признава.. :cry: ти поне го осъзнаваш и се опитваш да се бориш, така че си на правилния път :!: :2006: Успех, мила :2003:

Alex_S
24th April 2007, 22:12
Ami, priznavam,ne priznavam problema.... Dnes pak - proval. Nqmashe s koj da izlqza. Zvanqh na pone 5 choveka. Otidoh si v kashti i se natapkah. I povrashtah. Loshoto e , 4e pri men posle ima i konsumaciq na alkohol. Pisna mi. Ne znam kak se stigna do tova. Predpo4itam anoreksiqta, 4estno kazano. Hahah. Kato zapochna tozi koshmar, preboleduvah i tova. Bqh nqkade na 15 godini... Ne znam kakvo da pravq.

Nezinka
24th April 2007, 22:19
Е Саш....не се предавай, преди да поемеш по правилния път има бая провали...докато влезнеш в нормален ритъм има издънки веднъж два пъти в седмицата, после веднъж два пъти на две седмици...на месец..на три месеца. Не че това, което си направила е правилно...а просто не бива да те обезкуражава или да ти дава "право" да го направиш отново на следващия ден...защото вече си се провалила. Просто като ти дойдат тия мисли...ами изяж едно парче шоколад или една пица и си кажи...стига толква, докажи си че можеш...Наистина ти препоръчвам да кажеш на някой близък, за да има на кох да даваш отчет...ако ме разбираш.

krasiii
17th June 2007, 15:56
моми4ета опитаите докато е време да се освободите от тази болест,за6тото малко от вас знаят какжо озна4ава булимията в напреднал стадии суйаляжам,4е аз сам една от тези,които знаят,но моля ви турсете на4ин,за6тото сега е 4ерна дупка,а след това става не6то милиони пути по-ло6о и тогава наистина няма изход.Говорете,споделете с някои за проблема докато е време и мойе да се помогне ИЗХОД САМИ НЯМА ДА НАМЕРИТЕ само друг неотлу4но до вас,4овек,които мисли за вас 6те ви помогне!Моля ви послу6аите сувета ми! :cry: По-малко проронени салзи са не6то по-хубаво...

Мария Василева
17th June 2007, 20:11
Ето един форум за хранителни разстройства (http://together.edu.ms). :1246:

DINO
17th June 2007, 21:08
Ами иди на лекар. Ама не на обикновен лекар.
Иди на хомеопат. И то да е добър хомеопат и не само хомеопат, а и нутриционист. :wink:

Ако не познаваш пиши ми. Ще те свържа с моя или с негов колега, ако не сме от едно място.