PDA

View Full Version : Не остана нищо за ядене


Sunflowera
24th April 2007, 15:33
Писна ми. Нищо вече не може да се яде.
Да започнем с транс мазнините (задръствали съдовете)- заради тях не трябва да се ядат вафли, кексове, солети, някои видове хляб, пържено по ресторантите, бърза храна, снаксове, торти, пасти........
Животински мазнини ( като горното + от тях се дебелее)- свинско, мазно телешко, мазни риби, масло, мазно сирене, кашкавал.........
Генномодифицирани храни (канцерогенни ) - пилета, царевица, "красиви" плодове и зеленчуци, гъши дроб...........
Храни с консерванти и оцветители - всичко, на което пише Е..., плюс салами, филета, пушени меса, консервирани храни, сушена риба, мляко, пакетирани ядки, хайвер...........
Ако се сещате за още- добавете.
Но преди всичко ми кажете какво по дяволите да ям ? :1202:

cranberry
24th April 2007, 15:41
на село - фермичка с добитъци и зарзавати и zurueck zur Natur...

karine
24th April 2007, 15:45
:1223: :biggrin: Sunflowera много си права. Аз от известно време се чудя какво да ям и как да го ям и колкото повече чета разни материали, толкова по-объркана ставам :D В крайна сметка е най-добре да се вслушваме в себе си и нуждите на нашето тяло - най-верния ни приятел на тази земя :D имаше една такава книга 8)

Sunflowera
24th April 2007, 15:53
Ами аз се вслушвам, ама да ти кажа то тялото ми понякога крещи
" KFC, KFC"! Освен това, отказвайки цигарите се пристрастих към царевични пръчици, вечер, в леглото. От онези лото с миризма на сирене. От тях цялата ми спалня замирисва на крака, ама тялото ми ги иска, щото иначе ми се допушва. Абе аман направо :2038:

леля мичИ
24th April 2007, 16:11
И аз вече се чудя... :2016: И наистина , колкото повече знам, толкова съм по-объркана... :2005:
Мъча се да ям здравословно... И тъкмо си харесам нещо такова , и хоп- прочитам, че било вредно. Както одеве прочетох , че според кръвната ми група не трябва да ям пиле, леща, елда, сусам и т.н. :1246:

Ама да ви кажа, аз я карам както ми е удобно ... :lol: И според това което ми се хапва, избирам на кое от всички твърдения да повярвам... :lol:

А, това за царевичните пръчици и цигарите си е внушение.... И аз така си мислех за БейкРолса, когато спрях да пуша :2002: Ама го разбрах, след като ми се лепна на задника... :lol:

Pepes
24th April 2007, 21:12
Аз пък ям всичко и не се ограничавам, мразя да ми се казва какво е вредно и какво не, просто един път се живее и ям всичко което ми е вкусно. Обичам да ям соленко, на моменти много обичам сладко, обичам месце, наливам се с кола - абе пример съм за нездравословно хранене, но пък се чувствам добре и така 8)
С тия ми хранителни навици може и да не съм за този форум, но пък форумците си ме кефите и кисна тук :1242:

PassiON_
24th April 2007, 21:28
С тия ми хранителни навици може и да не съм за този форум, но пък форумците си ме кефите и кисна тук :1242:
Pepes, ти направо ме уби :lol:
И аз си хапвам. Даже ония ден си купих едни много хубави, големи и червени ябълки, внос от Гърция, толкоз вкусна ябълка не бях яла скоро, наистина много сладка беше и голямаааа ииииии така хубаво се натумбах. А сега съм си оставила едни зелени банани на терасата да вземат да озреят :lol: хахаха
Ами както казва Милена, според случая, хапваш пък то в крайна сметка не живееш заради храната ... инък се вманиачаваш и след като се наобядваш и почваш да мислиш какво ще вечеряш :lol:
Аз съм живия пример ... и през цялото време отварям шкафа със сладките неща, поглеждам и затварям, пак отварям, пак поглеждам и пак затварям, хаха еее днес наобяд изядох една меденка и се оправдах с мисълта, че понеже не съм яла храни богати на белтъчини мога да си ги позволя :lol: , дааа обаче сега 1 час след вечеря изядох един банан (да проверя дали са озряли :lol: ), пък туи захар вечерно времеее дето се трансформира в мазнина, абсурд, но съгреших и то с един банан :lachen:

Mena
24th April 2007, 21:35
С тия ми хранителни навици може и да не съм за този форум, но пък форумците си ме кефите и кисна тук :1242:
съгреших и то с един банан :lachen:
Хахаха, споко сладурчета! Точно за този форум сте! :girl_haha: :girl_haha: Прекаленият светец и Богу не е драг!

Ади
24th April 2007, 22:00
Ей затова понякога ми се ще никога да не бях почвала да се интересувам от диети и здравословни храни, още повече, че проблеми с килцата и метаболизЪма нямам, евала им за което :wink: Иска ми се просто както преди и както всеки нормален човек да си ям каквото и когато си искам, без да си казвам, че не трябва, че е вредно и т.н. Каквото и да си говорим, все на мания избива тоя стремеж към здравословен начин на живот :2005:

Петко К
24th April 2007, 23:42
Животински мазнини ( като горното + от тях се дебелее)- свинско, мазно телешко, мазни риби, масло, мазно сирене, кашкавал.........
Но преди всичко ми кажете какво по дяволите да ям ? :1202:
Това, което съм оставил от поста ти е перфектно за ядене, и не, от него не се дебелее. Няма храна, от която да се дебелее. Виновни са количествата, не храната.
Eто ти и по - подробен списък (http://spidersport.com/weight-control.php#6) с храни, които може да ядеш без притеснения.

loony
25th April 2007, 08:01
Имам един въпрос за НВД, понеже от известно време се опитвам да я спазвам, а ти май си и фен :)

Значи, наложи ми се да спра всички меса, ядки и яйца. Та в общи линии остана само млечни продукти (краве мляко) и зеленчуци.

С какво мога да си набавям необходимото количество белтъчини...

:)

leny-07
25th April 2007, 09:18
Луни, аз по същата причина си купих соеви майонеза и кашкавал, не че съм очарована, едва ги преглъщам, но.... нали все пак соята е източник на белтъчини?
Иначе пилешкото месо само ми понася. Купих си и елда, вдъхнових се от една тема в този форум, остава и да си я направя... :lol:

РС: в първия постинг като вредна храна се споменава царевицата - бихте ли ме просветлили защо? :oops:

cranberry
25th April 2007, 09:54
loony, масло, зеленчуци и сирена :?
не знам, защо трябва да спираш всичките меса и яйца? :shock: :(

Sunflowera
25th April 2007, 10:00
РС: в първия постинг като вредна храна се споменава царевицата - бихте ли ме просветлили защо? :oops:

Щото била генномодифицирана :roll: , а ако е в консерва- заради консервантите.

loony
25th April 2007, 10:09
loony, масло, зеленчуци и сирена :?
не знам, защо трябва да спираш всичките меса и яйца? :shock: :(

Щото направих алергия :( и съм много нещастна.

А аз съм си месар, обожавам месце, това ми беше основното в меюто ама сега... :(

Петко К
25th April 2007, 10:41
С какво мога да си набавям необходимото количество белтъчини...

:)
С нищо. Това, което си спряла (защо?!) са ти основните източници на белтъчини. Остават само млечните продукти.

cranberry
25th April 2007, 10:56
loony, алергия към половината нормални храни? помисли колко време няма да ги ядеш. за протокола - една позната, която от години не яде месо ('щото й били гнусни мръвките), от ноември месец се разболява през 1-2 седмици. и то са разни възпаления, разни истории. сори за спама, не твърдя, че липсата на месо я е докарало до там, явно е въпрос на комплекси фактори и на натрупването им във времето...

emisof
25th April 2007, 11:19
И аз съм на НВД от повече от четири години, но например комбинацията ВМ-НВД лично на мен не ми се отрази добре. :?
А съм на супер ниски въглехидрати.
Но пък си пия алкохол, щото ако и това :1229: спра, направо ще ми пораснат крилца :lol: :lol:
Мисля, че някой път прегрешенията ни помагат по-лесно да се ограничаваме :lol:
Уфф, защо на тоя свят всичко готино е вредно, грешно или от него се пълнее :twisted: :twisted:

cranberry
25th April 2007, 11:23
идеята е да се научиш да НЕ го възприемаш като забрана. да свикнеш с мисълта, че просто не го ядеш регулярно (това нещо/неща) и това, че ако оnce in a blue moon си позволиш да хапнеш МАЛКО, не трябва да те избива на вина

loony
25th April 2007, 11:40
loony, алергия към половината нормални храни? помисли колко време няма да ги ядеш. за протокола - една позната, която от години не яде месо ('щото й били гнусни мръвките), от ноември месец се разболява през 1-2 седмици. и то са разни възпаления, разни истории. сори за спама, не твърдя, че липсата на месо я е докарало до там, явно е въпрос на комплекси фактори и на натрупването им във времето...

Ами както горе казах, аз принцпино съм си човек месар, това винаги ми е било основното в менюто и като цяло основния ми принцип на хранене е бил мръвка + салата, е и сладичко не отказвам :) и заради това съм тук ;)

Определено месата и яйцата не съм ги спряла на моя глава, обиколих доста лекари докато се разбере за тази алергия.

И абсолютно съзнавам, до проблемите които може да се доведе при липсата на месо. Това го казвам, за да не ме помислите за поредното момиче което се опитва да си изтормозва организма с глад и ограничения, знам че това не е начина.

Се си мислех обаче че трябва да има и други източници на белтъчини, нали има толкова много вегетарианци, които си живеят здрави и без проблеми :)

А по отношение колко време смятам да карам така :) ами надявам се не дълго. Яйцата съм ги прежалила към тях алергията ми е известна от вече 8 години, но месото....

Ще трябва да минат 1/2 месеца, за да се изчисти напълно организма ми от алергичните пристъпи които ми се получаваха и тогава пак ще направя тест и тогава дано се покаже, че мога да хапвам месце.

Ако не ще си потърся някой добър диетолог, който може да ме насочи... май само това ще остане

lori
25th April 2007, 11:53
Аз пък ям всичко и не се ограничавам, мразя да ми се казва какво е вредно и какво не, просто един път се живее и ям всичко което ми е вкусно. Обичам да ям соленко, на моменти много обичам сладко, обичам месце, наливам се с кола - абе пример съм за нездравословно хранене, но пък се чувствам добре и така 8)
С тия ми хранителни навици може и да не съм за този форум, но пък форумците си ме кефите и кисна тук :1242:
И аз така! Просто не сме за раздел Диети. И аз много обичам снаксовете лото, особено сиренето (мръсни чорапи май повече подхожда). :lol: :lol:

karine
25th April 2007, 13:01
Относно за случая с месото, за който разказа cranberry, имам една позната, която е вегетариантка от 4 години и тя твърди, че от както не яде месо, много рядко се разболява :roll: абе всичко е психофактор и самовнушение според мен, а относно сладките неща, аз въобще не купувам и нямам шкаф вкъщи пълен с такива неща, въпреки че преди време в нас беше пълно с всевъзможни вафли , десертчета, пастички, щото приятеля ми много ги обича, но аз дори не ги забелязвах - отново стигаме до извода, че всичко е до психическа нагласа 8)

leny-07
25th April 2007, 13:34
Лууни, аз доколкото съм запозната, жълтък на яйце може да ядеш :roll:

Pepes
25th April 2007, 16:13
Просто не сме за раздел Диети.

Ами аз си харесвам философията за храната (и борбата) и изобщо не чувствам вина, че ям така и нищо не считам за издънка. За мен нормалното хранене, съчетано тук-там с движение винаги ме е държало във форма :)

А ме е яд, че от всякъде се насажда идеала за кльощавия човек(а не с нормални кг), че хората винаги карат околните за нещо да се чувстват виновни и най-често прицел е храненето и теглото.

Saruman
25th April 2007, 16:19
Просто не сме за раздел Диети.



А ме е яд, че от всякъде се насажда идеала за кльощавия човек(а не с нормални кг), че хората винаги карат околните за нещо да се чувстват виновни и най-често прицел е храненето и теглото.


Ами аз примерно не съм фен на кокалестите мацки,предпочитам плавните извивки :twisted:

Pepes
25th April 2007, 16:22
Ми така де, с плавни извивки жената е по-секси(лично мнение) Но този непрекъснат напън на младите девойки да гладуват или да мизерстват на некви съмнителни диети, с което си докарват я булимия, я анорексия, просто не го разбирам :roll:

Nezinka
25th April 2007, 16:35
Ами аз примерно не съм фен на кокалестите мацки,предпочитам плавните извивки :twisted:
:1203: :2024: :girl_kiss2: :2007: :2020:

krisi_pat
25th April 2007, 16:40
Ми така де, с плавни извивки жената е по-секси(лично мнение) Но този непрекъснат напън на младите девойки да гладуват или да мизерстват на некви съмнителни диети, с което си докарват я булимия, я анорексия, просто не го разбирам :roll:
ее браво ама малко са като тебе :?

bimbi
25th April 2007, 19:14
Ами аз примерно не съм фен на кокалестите мацки,предпочитам плавните извивки :twisted:а така, ние дебелунгите сме по-хубави :lol: :lol:

Nezinka
25th April 2007, 19:25
ще те удебелунгалм аз тебе, броят ти се кокалите на аватара :girl_haha:
хехе, но подкрепям изказването...трябва да има какво да се щипне!

bimbi
25th April 2007, 19:59
тва е зрителна измама, дебеличко съм си :wink:

alica
25th April 2007, 20:40
Абе зрителна измама. Що аз не мога да мамя така??? :1246: :1246: Браво мацка. :2003:

lqlqlqlq
25th April 2007, 21:19
Ми така де, с плавни извивки жената е по-секси(лично мнение) Но този непрекъснат напън на младите девойки да гладуват или да мизерстват на некви съмнителни диети, с което си докарват я булимия, я анорексия, просто не го разбирам :roll:

А така... по-добре да сме с трътки и да сме щастливи :girl_dance: