PDA

View Full Version : 5-6кг за 1 месец


Winter
30th April 2007, 11:19
Здравейте. Знам че не е хубаво да се бърза...но нямам избор наистина...Имам само 26дена....в момента съм около 58кг, височина 166-167см, 22год, момиче. Искам да сваля 5-6кг за 26 дена, дали е възможно и как? Имах хормонален проблем и така ги качих.Вече съм здрава, но свалям много по-трудно от преди.Спортувам почти всеки ден - тичане по 30-40мин, кростренажор, понякога йога или пилатес.Намеренията ми са следващата седмица да изкарам доста стриктно - само на плодове за закуска, салати и айряни.И много вода. Това са любимите ми храни, няма да ми е трудно.От другия понеделник мисля да направя така : 5 делнични дни само протеини, уикенд само салати, 5 делнични дни протеини....и така до 25-ти.....
Малко е сурово, имам голямо желание и амбиция да успея. моля кажете ми дали ще се получи. Не мога да започна с протеините от днес,защото съм в почивка в къщи и ми е трудно, изкушавам се, но при голям избор на салати и плодове ще е по-лесно.
Бихте ли ми помогнали моля :)
И моля не ме съдете че бързам със срокове, просто...така се получи, не съм привърженик на диетите "5кг за седмица", нито на стриктни по часове и грамажи.
Благодаря ви.

Цвета С
30th April 2007, 11:25
Това е сигурно 120 такава тема , прочети по надолу все пак

Winter
30th April 2007, 13:34
Ooo чета доста, и тук и на други места. Не съм от тези които питат без да са погледнали нищо. Не искам да ми изреждате режими, а просто да споделите дали този който аз съм решила да спазвам, заедно със спорта, биха дали нужните резултати. Нарича се подкрепа и окуражаване. Явно имам нужда от тях в момента...:)))

Ceko
30th April 2007, 18:03
Пак ще ме оплюят, но с тия плодове и салати и глупости после пак ще си ги върнеш килограмите и само си бавиш метаболизма. Добре са тренировките, тресни едно стриктно НВД или ако си твърдо решена кетонна диета и няма да съжаляваш никак.

Errika
30th April 2007, 18:11
Какво представлява тази кетонна диета?

Nezinka
30th April 2007, 18:28
Какво представлява тази кетонна диета?

Ниско или без-въглехидратна диета- въглехидратите идват само от салатки. ( 20гр въглехидрати на ден максимум) Тялото ти изпада в кетозис от липса на глюкоза и започва да гори само мазнинки...Не бива да се практикува за продължителен период от време, защотото натоварва черния дроб.

Winter
30th April 2007, 19:03
Ами аз като плод ям за закуска 1 ябълка или 1 грейпфрут,нещо такова. Права си че с тази кетонната май по-добре ще бъде. Ограничения в салатите има ли? Не че ще ям по 1кг на ден, но ако има е хубаво да го знам :) Ох много ми омръзна месото да ви кажа...и рибата и яйцата...Но още 3 седмици ще стискам зъби, трай бабо за хубост.
Благодаря за коментарите, дадохте ми кураж :))

Errika
30th April 2007, 21:27
Благодаря ти,Nezinka!То това всъщност е Аткинс,ако не бъркам. :roll:

Winter,салатките се ограничават,за съжаление...тя Nezinka го е написала по-горе
Ниско или без-въглехидратна диета- въглехидратите идват само от салатки. ( 20гр въглехидрати на ден максимум)

estrella
30th April 2007, 21:46
Няма събитие на тоя свят, което да си заслужава да рискуваш здравето си. Ти сама си решаваш какво да правиш.

Ceko
30th April 2007, 21:48
Не е особен риск, когато е за 1-2 месеца, спокойно. Тука става въпрос за години.

estrella
30th April 2007, 22:19
Ceko нямах предвид твоите съвети. Знам, че си разумен.

Но всеки път като прочета "Искам да остлабна с еди колко си за 22 дни, много е спешно" и се обривам.

Winter
30th April 2007, 22:52
Ами не съм много съгласна :) Лошо е да се мъчиш да свалиш 5 кила за седмица, но аз имам месец, горе долу е в нормите. А какво лошо има в това да имаш някакъв стимул пред себе си, някаква ясно видима цел...до сега за 6 месеца съм свалила 6-7кг, ето бавно, постепенно, за здраве....Но сега имам по-ясно видим и по-близък стимул който да ме тегли напред и да ми дава воля. Вярно е че нищо няма да ми стане ако не ги сваля и че здравето ми е по-важно и все пак не мисля че това здраве ще се повреди ако махна 5кила за 1 месец...Както и да е,не виждам смисъл да давам обяснения, тук вече опира до личния избор.Аз получих отговорите които търсех :)
П.С. Малко съжалих че пуснах темата. Явно е невъзможо някой да пита нещо без поне един да му отговори на въпреки :))) Нормално.

estrella
30th April 2007, 22:56
Не, нееее, нищо лично. Все пак в тази тема не четеш само ти. Радвам се, че мислиш разумно. Разбери ме правилно - има страшно много момичета, които НЕ мислят като теб и си причиняват ужасни неща.

Лека вечер и успех:)

Nezinka
30th April 2007, 23:19
Ами принципно може да ядеш зелена и зелева салата докато ти се повдигне, също така краставици, броколи. Доматите за съжаление не са подходящи за строго ниско-въглехидратни диети:(

cristiano7
1st May 2007, 05:49
Доматите за съжаление не са подходящи за строго ниско-въглехидратни диети:(

я погледни тук http://www.bb-team.org/values/nutrition_facts червения домат и помисли пак....
салатка от краставица и домат към месото, което е задължително, идва идеално
иначе, я набивайте само месо и ще ви омръзне още на третия ден

Nezinka
1st May 2007, 05:53
Едно доматче може, но аз както обичам доматите да са ми основна съставка на всяка салата, не става.Особено, ако си на някаква диета от рода на Аткинс, която ти позволява 20-30 въглехидрати на ден.Като сложиш два домата в салата и ето ти 10гр.
Аз затва и не мога никога да издържа на НВД...ако не изям поне един плод на ден и не хапна два-три домата, не съм аз.

Winter
1st May 2007, 09:48
Ами Estrella извинявай тогава, може би аз бях малко рязка, защото го приех лично :)))
Иначе благодаря ви за съветите, закусих кисело мляко, което г/д изхаби въглехидратите за деня, така че ще продължа с месо и краставици. УСпешен ден на всички :))

Winter
3rd May 2007, 11:15
Здравейте отново. Придържам се към този режим с максимум 20гр въглехидрати на ден. Вече съм свалила към 1кг. Днес хапнах сирене и кашкавал, но пак съм г/д в нормите за въгл. Все пак гледам да ги избягвам. Киселото мляко ми е малко по-маслено, не 0.1%, защото разбрах че не само не е толкова полезно, ми има и повече въгл. Спорта е супер, всеки ден. Исках да питам с проблема с WC-то как да го разреша.Преди с грейпфрути и хляб Бонус нямах проблем, но сега...нещо от аптеката ли да взема или има по-добър начин според вас.
Благодаря :)

mallvina
9th May 2007, 12:02
а защо не продължиш пак с греипфрукти или ягоди,аз толкова кг свалям за 10,11 дена с пуканки и различни сокове,на мен водещия на Фитнес Недик ми беше изготвил няколко програми,наи лесната от към диета беше 5 купички пуканки и да пия течности ,сокове изцедени,първите 2,3 дена е гадно ,но после свикваш и не ти се яде,а за една седмица нищо няма да ти стане,пуканките извличали мазнините от тялото, а и нищо не съм правила кои знае какво,зимата наи много 1 час ходене пеша,аз от 5 години на сам съм доволна само от тази диета и с греипфрукти и кг си стоят ..,е с 1 до 2 повечко.

krisi_pat
9th May 2007, 16:32
а защо не продължиш пак с греипфрукти или ягоди,аз толкова кг свалям за 10,11 дена с пуканки и различни сокове,на мен водещия на Фитнес Недик ми беше изготвил няколко програми,наи лесната от към диета беше 5 купички пуканки и да пия течности ,сокове изцедени,първите 2,3 дена е гадно ,но после свикваш и не ти се яде,а за една седмица нищо няма да ти стане,пуканките извличали мазнините от тялото, а и нищо не съм правила кои знае какво,зимата наи много 1 час ходене пеша,аз от 5 години на сам съм доволна само от тази диета и с греипфрукти и кг си стоят ..,е с 1 до 2 повечко.

а какви трябва да са пуканките?сиг не такива за микровълнова?и наистина ли извличат мазнини от тялото

mallvina
9th May 2007, 19:35
От кокосово масло,но аз и от готовите съм взимала,на мен наистина ми помогна за толкова кратко време,но нищо друго не се яде,защото се раваля диетата,пуканките съдържат малко въглехидрати.

Ади
9th May 2007, 20:10
От кокосово масло,но аз и от готовите съм взимала,на мен наистина ми помогна за толкова кратко време,но нищо друго не се яде,защото се раваля диетата,пуканките съдържат малко въглехидрати.
:1202: Малко въглехидрати?! Пуканките?! Че те нали от царевица се "произвеждат" :wink:

mallvina
9th May 2007, 21:13
мазнините са повече в пуканките от въглехидратите и по бързо се разграждат.

Ади
9th May 2007, 22:05
мазнините са повече в пуканките от въглехидратите и по бързо се разграждат.
Това не значи, че въглехидратите са малко :wink: Иначе мазнините, предполагам, са повече, защото идват от разните там кокосови масла и т.н., които като растителни би трябвало да се разграждат по-бързо, ама кой знае :D

mallvina
10th May 2007, 09:51
въглехидратите в пуканките не са много малко,нали все пак говорим за хранене а не за гладуване, но не са и много особенно в съотношение мазнини,маи се повтарям вече :wink:

Winter
10th May 2007, 15:12
Ами както и да е, не бих почнала диета с пуканки. Просто не ми изглежда нито здравословно, нито много ефикасно, но това е според мен. Аз от днес включих домати и краставици, че само на месо е много трудно в това топло време, а яйцата бързо омръзват. И кисело мляко добавих, 2% Елена, но плодове още няма да ям. Може би след 1-2 седмици...Резултатите си личат :)

loony
10th May 2007, 15:21
За диетата за пуканки съм чувала чудеса, нещо като -30кг и опадане на коса, потрошаване на зъби .... абе изобщо унищожаване на целия организъм.

От тогава тия пуканки не са ми нещо много вкусни :) само на тези с карамел-а дето са в кино Арена не мога да устоя :)

Winter, браво за постоянството и резултата :)

И аз да се похваля последните две седмици свалих 2кг дето ги мъча вече 3 месеца и сега се чуствам перфектно :), само дето остават още 2 и ще се напъхам в дрехите си от миналото лято :), иначе ще трябва да купувам нови ... не че е лошо като идея ;)

Поздрави на всички :)

mallvina
25th May 2007, 13:19
:2005: :2023: от пуканки и да искаш не можеш да свалиш 30кила,а за опадане на коса е :2033: :2023: приказки четеш,както и да е..,виж за зъби съм съгласна,особенно ако ги няма човек :2043:

mekky
6th June 2007, 11:53
Ами както и да е, не бих почнала диета с пуканки. Просто не ми изглежда нито здравословно, нито много ефикасно, но това е според мен. Аз от днес включих домати и краставици, че само на месо е много трудно в това топло време, а яйцата бързо омръзват. И кисело мляко добавих, 2% Елена, но плодове още няма да ям. Може би след 1-2 седмици...Резултатите си личат :)
Опитай с гъби, 100 грама съдържат 2,5 гр. въглехидрати.

cranberry
6th June 2007, 12:13
wampi, яж си спокойно зеленчуци, особено зелени. организмът има нужда от фибри.

mekky
6th June 2007, 14:31
wampi, яж си спокойно зеленчуци, особено зелени. организмът има нужда от фибри.
Аз си ям порядъчн зелечуци всеки ден, ама организма има нужда и от вълчи зеленчуци, а гъбите са по средата.

cranberry
6th June 2007, 22:09
гъбите са супер. особено с масло и/или сметана ;) + пиле за гарнитура

apoklistika
6th June 2007, 22:13
И с тях не трябва да се прекалява, защото са сравнително трудно усвояема храна

mekky
7th June 2007, 13:40
И двамата сте прави, ама много ги обичам.

cranberry
7th June 2007, 18:59
И с тях не трябва да се прекалява, защото са сравнително трудно усвояема храна
вярно, ама едвали някой яде по дно кило гъби на ден

mekky
8th June 2007, 16:20
Много са вкусни, панирани с яйце и малко царевично брашно.

KalinkaZlateva
8th June 2007, 16:44
Много са вкусни, панирани с яйце и малко царевично брашно. Но това ги прави по калорични .

cranberry
8th June 2007, 19:19
Много са вкусни, панирани с яйце и малко царевично брашно.
по-добре задушени с масло или ако са по-едри - пълнени с домат, масло и по малко кашкавал и/или някакво друго сирене

mekky
11th June 2007, 09:03
[quote=wampi]Много са вкусни, панирани с яйце и малко царевично брашно.
по-добре задушени с масло или ако са по-едри - пълнени с домат, масло и по малко кашкавал и/или някакво друго сирене[/quote
Ще опитам, звучи ми вкусно.

All_MUSCLES
11th June 2007, 12:00
Не мисля че от мазни пуканки може да се отслабне дори и 1 грам :lol:

locvs
11th June 2007, 12:24
Не мисля че от мазни пуканки може да се отслабне дори и 1 грам :lol:Мислиш ли?