PDA

View Full Version : за 10 дни:)


Страници : [1] 2 3

WhIt3h0rS3
16th May 2007, 16:21
Хора, здрасти, искам да ви питам нещо. Наясно съм с всички рискове от такова нещо и тн, знам, че е почти невъзможно и дори да стане, се свалят предимно (или само) мускули, но все пак съм решила да пробвам, защото имам спешен повод, а именно трябва да сваля 5-6 кг за 10 дена! Плс, ако някой наистина може да ми помогне с нещо изпитано и ефикасно да пише!

Nezinka
16th May 2007, 16:30
Ами сутрин вода, обед зелен чай, вечер вода +бягане в парка, може и някоя и друга ябълка...какво питаш въобще- глада му е майката на нетрайно, екстремно и вредно сваляне на килограми.

Yana
16th May 2007, 16:37
:girl_cry: People ne правете КАМИКАДЗЕ диети, стига веееее
:girl_cry2:

BiathlonGirl
16th May 2007, 16:42
Мдам, и поводът е бал, за който се сещае 10 дни преди него, нали? Всяка година всички подобни форуми се пълнят с теми като тази, нищо ново. За 10 дни дори и пълен глад няма да постигнеш ВИДИМ резултат, освен, че ще ти хлътнат бузите и циците ти може да увиснат, като цяло ще придобиеш и измъчен вид. И балът ти ще е кошмар.
Хора, по-добре мислете за това докато си купувате тоалет и или решете, че ще отслабнете и започнете още от януари-февруари и след това си купите рокля, или си купете рокля с оглед на недостатъците си, която би ги поприкрила.

Nezinka
16th May 2007, 17:00
Сарказмът настрана...мисля си, че вместо да се правиш на парцал за бала или каквото там друго важно събитие да е- спазвай някакъв по-строг хранителен режим- избери си нисковъглехидратна диета или плодове-зеленчукова и отиди на някакви заслабващи процедури- я сауна, я някакви терапии с ток на сланинките или масажи...има много и се постига точно такъв стягащ, временен ефект!

mallvina
16th May 2007, 17:23
ами яж само ягоди по 1кг и ще отслабнеш,пии по 2л вода,това от мен :wink:

BiathlonGirl
16th May 2007, 17:55
A защо точно ягоди, ако ще са плодове? Ще вземе да отключи някоя алергия от тях и да прилича на пъпчива хиена в скъпа рокля (плюс, че вече няма да може да ги яде спокойно).
Ако толкова държиш да се съсипеш за 10 дни, давай на ябълки. Поне не са алергени.
Съветът на Незинка е по-добър - разумна диета с много спорт и вода, още някакви процедури и дори и да не отслабнеш на килограми, поне ще изглеждаш по-свежа (а оттам - може би и по-слаба).

milqna
16th May 2007, 18:14
никакъв смисъл няма да сваляш кила за 10 дни!От личен опит го знам...само си вредиш по-този начин :?

Мария Василева
16th May 2007, 18:18
и аз съм сваляла-знаеш ли какво е, да те удари бумеранг? :shock:
ей-така се връщат после.. :(

mallvina
16th May 2007, 20:28
ягодите са антиоксиданти и деистват разхлабващто,но за алергия не се бях сетила :wink:

alica
17th May 2007, 08:20
ПРОТЕИНОВА 5 ДНЕВНА ДИЕТА

5x5 и това е всичко. ????

Разбираемо е учудването ви, нима прочетохте всичко това за една глупост. 5x5 - и какво е това, за бога? Ами формула- проста, но ефективна: 5 дена по 5 дози по 30 грама протеин, разтворени в чаша вода(не мляко), не, не може обезмаслено, ами не- и сок не може, чиста вода. И стига с въпросите! Просто провери волята си и пробвай! Макар че изглежда просто и елементарно, това е доста ефикасен метод. Редукцията на теглото за 5 дена ще е между 3 и 5 килограма. А ефектът от обърнатия метаболизъм ще продължи с месеци.

8) Успех

WhIt3h0rS3
17th May 2007, 10:03
alica, ще ми кажеш ли откъде да си намеря този протеин?
И благодаря на всички за отговорите.:)

alica
17th May 2007, 10:09
В аптеките или магазините за добавки 8)

Liana
17th May 2007, 10:12
Ей, мацка, знам, че не искаш да чуеш това, но не се съсипвай, освен че ще навредиш на здравето си, поемаш риска да поувиснеш от бързото сваляне, пък и защо си мислиш, че ще свалиш от там, откъдето искаш. Може да позагубиш доста сантиметри от гръдната обикола. А имаш да сваляш 5-6 кила, не 20, това означава, че не си грозно дебела, а просто си си наумила да отслабнеш. Не прави нищо драстично, а спазвай НВД или средиземноморски режим на хранене (известен като най-здравословния и най-балансирания) и така за десет дни ще имаш тонус и няма да ти е подуто коремчето, а и с малко спорт може и да свалиш някое кило. Слагай усмивката и заминавай.

aivito
17th May 2007, 10:17
това с протеина малко съмнително ми изглежда,ама поне ще засили ли метаболизма..4е моя хич го няма

emisof
17th May 2007, 10:20
ПРОТЕИНОВА 5 ДНЕВНА ДИЕТА
5 дена по 5 дози по 30 грама протеин, разтворени в чаша вода
Това от много хора съм го чувала, че е суперефикасно, но да те питам - пробвала ли си го? Не се ли изпитва глад непрекъснато, засища ли? И може ли да се направи с ударни дози белтъци и пуешко, примерно, а не с тоя протеин от кутиите?

alica
17th May 2007, 10:22
Пробвала съм го. Дори не с чиста вода, а със сок или кисело мляко 8) Няма никакъв глад. Но издържах до средата на 3я ден.

aivito
17th May 2007, 10:24
И на мене ми е много интересно да разбера,понеже нямам време да ходя на фитнеса,заковала съм се да уча ,че съм в сесия ,но мисля че тва с протеините го правят спортистите за маса....може да не е вярно,не знам

alica
17th May 2007, 10:29
Ей тука си го пише 8) (http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E5%ED%E5/%CF%F0%EE%F2%E5%E8%ED%FA%F2_%E2_%E5%E4%ED%E0_%EF%E E-%ED%E5%F2%F0%E0%E4%E8%F6%E8%EE%ED%ED%E0_%F0%EE%EB% FF_2006092512/)

А за това че не издържах - много еднотипно и накрая ми си гадеше от протеина.

aivito
17th May 2007, 10:34
Прочетох го и само като си помислих ,че трябва през целия ден да пия няква вода с прах ми се :3000:

alica
17th May 2007, 10:40
Мда. Гадничко е. Ама мацката пита и и казвам. А и не е задължително да ти е кеф. :D 8) Както се казва - га яде кифтета ни рива ......

milqna
17th May 2007, 10:48
:lol: само за 5 дни ли е диетата? и протеин на прах от тези в кутиите ли ?Не разбирам изобщо от хранително добавкиии :oops:

aivito
17th May 2007, 10:51
Ни ривах ама и туй няма да го ям....абе като се замисля може да се прежаля ако е само за 5 дена,ама задължително ли е да тренираш докато си на тая диета

alica
17th May 2007, 11:17
Ми не е задължително. То нищо не е задължително. Но протеина не ти "отнема" силите, като при плодовата диета и можеш да си ходиш на трен. 8)
А то и аз неразбирам от добавки. Отидох в 1 магазин и им казах да ми дадът най-чистия протеин. Та така .. 8)

aivito
17th May 2007, 11:47
кви пари е тоз протеин ,мисля да пробвам:)

alica
17th May 2007, 11:48
Зависи от марката и грамажа. Питай на място. :1246:

PainfulGirl
17th May 2007, 11:50
С течна диета за 1 седмица ще ги свалиш 100 % , а останалите 4 дена направи захранване, зада не си ги върнеш двойно.
Леко, подходящо и постепенно захранване резултатът в - килограми.
Е, ако след тази диета се тъпчеш като за последно ефекта мисля , че можеш да се досетиш какъв ще е.
Лично аз съм сваляла така кг и съм ги задържала.
Успех :)

aivito
17th May 2007, 11:50
ок аз ще питам ама горе долу,ти за колко си го взе каква марка и колко грама:)

alica
17th May 2007, 12:08
На Оптимум, 1 кутия беше май 250 или 300 гр. А цената не си спомням .... :oops:

flakita
17th May 2007, 13:42
Хора, здрасти, искам да ви питам нещо. Наясно съм с всички рискове от такова нещо и тн, знам, че е почти невъзможно и дори да стане, се свалят предимно (или само) мускули, но все пак съм решила да пробвам, защото имам спешен повод, а именно трябва да сваля 5-6 кг за 10 дена! Плс, ако някой наистина може да ми помогне с нещо изпитано и ефикасно да пише!
WhIt3h0rS3 здравей :D !

Ами аз ще ти кажа нещо, но едва ли ще смъкнеш чаааак 5-6кг. за 10дена :wink: . Все пак това зависи и от килограмите ти в момвнта :wink: .
Та яж САМО САЛАТИ. Без сосове и т.н. НИКАКВО сладо, млечни продукти, въглехидрати и ПЛОДОВЕ! Може и лютеница, напримеп, но с ниско съсържание на захар :wink: .
Но задължително почни да пиеш витамини :wink: !

ЖЕЛАЯ ТИ КЪСМЕТ :D !
ПП; надявам се да не повтарям някой(не прочетох абсолютно всички мнения до момента :oops: )..

sweet0hater
17th May 2007, 15:59
С фалшиви протеини или още т.нар. ментета много хора са си изпатили! По-добре да дадеш повечко пари стига да си сигурна, че тази "диета" няма да ти навреди :)

flakita
17th May 2007, 22:20
del :oops: ..

Liana
18th May 2007, 13:14
Замислих се и аз за това с протеините, тези дни, като имам време ще отскоча до някой магазин да видя как стоят нещата.

Попаднах на една статия по този въпрос, там препоръчват 100% EXPLODE WHEY PROTEINE за тази цел. Някои знае ли нещо за него, дали ще е подходящ в случая? Мерси много :2020:

Yana
19th May 2007, 12:11
единствено в този случай с Протеиновата гласувам за и то не повече от 10 дена (не че някои ша издържи ама).

Тоя режим го практикуват билдери, даже някои от нашите тренери и билдери го беше препоръчвал някъде ама не мога да се сетя къде го бях виждала из форумите. Хубавото му е че след него не се получава йо-йо ама пък иначе е неприятен протеина с вода само.

melani
20th May 2007, 13:29
заинтригува ме тази протеинова диета,ако някой я е пробвал,нека сподели повече.

Errika
20th May 2007, 13:41
До днес бях на Аткинс десет дни,от утре ще карам десет дни на протеин с вода,което си е пак Аткинс,като се замисля.После ще докладвам :D
Моят протеин е на Musashi-Protein blend 92%(muscle food),strawberry flavour.

леля мичИ
20th May 2007, 13:44
И аз искам да я пробвам протеиновата...
Заинтригува ме с това , че ускорява метаболизма...
Кажете какъв протеин да си купя и нищо друго ли не може да се консумира през тези 5 дни ? Имам предвид кафе, чай и киви...

apoklistika
20th May 2007, 13:47
Миленке, ако я почнеш, пусни ако искаш една нова тема за нея и давай всеки ден отчет, че и на мен ми стана интересно :1246:

Errika
20th May 2007, 13:50
Ами хайде,който иска да се включва и да започваме от утре :)

Yana
20th May 2007, 13:56
недейте от утре дееееее, и аз искам а пък нямам протеин, на кой brand са най-добрите? в БГ отде си ги купувате? Варна?София?

Errika
20th May 2007, 14:00
недейте от утре дееееее, и аз искам а пък нямам протеин, на кой brand са най-добрите? в БГ отде си ги купувате? Варна?София?

Yana,бягай да купуваш :wink: Моят протеин си го взех от представител на Musashi.Хомеопатката ми го препоръча и каза,че е добър.Не помня колко струваше,но е скъпичък,а е и 1кг.

Ще ти пиша на скайпа.

apoklistika
20th May 2007, 14:12
Errika, какъв точно си купи?
Я обяснете малко, аз си намерих ценоразписа, ама сега не знам какво да си поръчам, има 5 вида протеини :roll:
Някой би ли ми казал, от тук дадените, кое да си взема
http://www.adventure-sport.net/files/MUSASHI%20MALOPROD.%20CIJENIK.pdf

melani
20th May 2007, 14:17
някой има ли впечатления за протеините на Nutrim

Errika
20th May 2007, 14:26
apoklistika,аз писах и по-горе,моят протеин е 92% Protein Blend-ягода.
На линка,който си дала е на четвърто място в таблицата.На мен ми беше препоръчан,като един от най-чистите. :)

bimbi
20th May 2007, 14:36
моя е на BioTech, лимон и йогурт, половин кило, ама колко лева беше забравих, нещо като 28 ми се върти в главата :roll: вкусен е и наистина засища. ма баш 5х5 да изкарам...не знам, може да пробвам утре сутринта, макар че не съм фен на такова екстремно отслабване :roll:

apoklistika
20th May 2007, 14:40
Errika, мерси :D

Yana
20th May 2007, 14:42
Errika ti otkude si go kupi?

Bimbi a ti otkude? Ot Varna si nali?

bimbi
20th May 2007, 14:45
да, от Варна, от магазина за фитнес-уреди и добавки на Владислав, срещу кръглата банка

Yana
20th May 2007, 14:47
Thanks Bimbi, ne znaeh za tozi magazin.

Errika
20th May 2007, 14:51
Аз си го купих от Плевен от представителството на Musashi.

apoklistika
20th May 2007, 14:51
Бимби, ти доволна ли си от този, за това ли става въпрос
http://systems-import.com/product_show.asp?lang=hr&IDProduct=647&IDType=1&IDManufacturer=2&IDChild=6
Гледам, че цените им са долу горе еднакви, ама лимон и йогурт като че ли по- ме привлича на вкус...

Celine
20th May 2007, 14:53
Заинтригувахте ме с това протеиновото чудо.
На вкус как са тези протеини - никога не съм пила таквиз неща ? И освен тях друго може ли да хяпваш през тези 5 дена, капучино,чай ?

Yana
20th May 2007, 14:58
Специално тази протеиновата 5 дневната е ПРОТЕИН ONLY+ H2O, всичко другO TЦ::))

apoklistika
20th May 2007, 15:04
5 дена по 5 дози по 30 грама протеин
Аз пак недоразбрала- значи всеки ден по 150 гр протеин, разделен на 5 пъти, така ли?

bimbi
20th May 2007, 15:07
Бимби, ти доволна ли си от този, за това ли става въпрос
http://systems-import.com/product_show.asp?lang=hr&IDProduct=647&IDType=1&IDManufacturer=2&IDChild=6
Гледам, че цените им са долу горе еднакви, ама лимон и йогурт като че ли по- ме привлича на вкус...ами не, в синьо голямо шише е, и отпред пише Vita Diet, разгледах останалите от линка ама не видях такъв.
иначе съм доволна, поне з авкуса...за останалото ми е трудно да разбера, в смисъл как действа на организма :roll:
ама бях описала на Янси какво съдържа, като стойности, и тя каза че е ок.

Yana
20th May 2007, 15:13
пРАВИЛНО СИ РАЗБРАЛА 5 X 5 X 30 С вода::)) нищо друго така 5 дни, абе то и 10 ако можеш че result-а е страшен ама голям зор и мор да му се не види, не че ти се яде де, нямаш апетит въобще ама тез ОЧИ ГЛАДНИ ЕЕЕИИИИИИИИИИИИ::))

apoklistika
20th May 2007, 15:15
www.systems-import.hr/product_show.asp%3Flang%3Dhr%26IDProduct%3D459%26I DType%3D1%26IDManufacturer%3D2%26IDChild%3D4+vita+ diet+protein+biotech&hl=hr&ct=clnk&cd=1&gl=hr]Намерих (http://66.102.9.104/search?q=cache:Ur4748g5R28J:[url) го[/url] само дето точно на този няма картинка :lol:
Яна, а на мойто ниско кръвно как би се отразило?
Няма ли да каталясам пет дни без кафе :lol: :lol:

Yana
20th May 2007, 15:21
ами 2 дена ще ти шашнато но после наистина му светва на човек, не лоша диетката, нещо като екстремен Аткинс, на принципа няма ли инсулин няма и сланина. АМИН::))

bimbi
20th May 2007, 15:25
www.systems-import.hr/product_show.asp%3Flang%3Dhr%26IDProduct%3D459%26I DType%3D1%26IDManufacturer%3D2%26IDChild%3D4+vita+ diet+protein+biotech&hl=hr&ct=clnk&cd=1&gl=hr]Намерих (http://66.102.9.104/search?q=cache:Ur4748g5R28J:[url) го[/url] само дето точно на този няма картинка :lol:
Яна, а на мойто ниско кръвно как би се отразило?
Няма ли да каталясам пет дни без кафе :lol: :lol:мда същия е, сега видях че и Shake пишело отзад :lol: :lol:
за кафето споко, не се мре. моите граници са под сто и двете, а миналата седмица като си избелих зъбите и не трябваше да пия, се чуствах дори по-добре. обикновено пия по три и ми се спи адски, а тогава без кафета бях супер бодра.

apoklistika
20th May 2007, 15:26
Мерси :1219: изтормозих ви с въпроси днес :girl_haha:
Заръчах си две шишета, пък ще видим, засега ще изкарам и следващата седмица на НВД, хем да видя първите резултати от протеиновите експерименти :lol:

Liana
21st May 2007, 09:50
Абе и аз ще го пробвам това, само ме притеснява, че са много натъпкани с аспартам тези протеинчета. Ако пиеш 1 или 2 на ден - ок, ама само това щял ден с толкова подсладител :2040: :?:

kaija
21st May 2007, 10:55
Ами сутрин вода, обед зелен чай, вечер вода +бягане в парка, може и някоя и друга ябълка...какво питаш въобще- глада му е майката на нетрайно, екстремно и вредно сваляне на килограми.
абсолютно!!!
аз се убедих, че няма как, трябва да си по-суров със себе си, защото рискуваш да чуеш от неподходящия човек 'Трябва да отслабнеш', а тва боли. по-добре се взимай в ръце и сваляй, ако имаш да сваляш нещо, щото затлъстяването води до голеееми здравословни проблеми!

kaija
21st May 2007, 10:57
тва беше до WhIt3h0rS3, забравих да уточня... :D

bimbi
22nd May 2007, 20:05
кво стана бе, някой почна ли я тая протеиновата?

Nezinka
22nd May 2007, 20:50
бимбилисима, да не ми се караш, ама аз мисля да я почвам с вазе, сигурно от понеделник, мисля, че е по-удачна като диета за през работната седмица. Малко се съмнявам, че ще издържа и 2 дена, но то проба не боли:) ти почна ли?

ПП. има ли разлика между суроватъчен и млечно-яйчен протеин...и ако да, и двата ли са подходящи за тези протеинови дни?

riddick
22nd May 2007, 21:04
Ако позволите, ще се намеся по темата за протеина, че ми е любима :)
Значи суроватъчния се усвоява бързо от организма и е много подходящ за след ставане (тогава той е дефицитен в организма) и за след тренировка (ако тренирате).
Млечно-яйчния е обратен по действие - усвоява се бавно и обикновено се пие преди лягане, за да има организма постоянен приток на белтъчини и да не "изяжда" собствените си запаси.

bimbi
22nd May 2007, 21:09
а, ми аз не съм сигурна дали ше я почвам въобще. ама ся 4 почивни дни ако се насвиня, може в понеделник да се наложи :evil:

леля мичИ
22nd May 2007, 21:11
И аз искам да я правя, ама съм задръстена :2014: и не знам, нито от къде, нито какъв протеин да си купя...
Моля, някой да ме :idea: .... :wink:

Nezinka
22nd May 2007, 21:15
Eй, Миленаааа, а бой :2047: :2047: Не се ли видиш колко си слабичка! Паласките само с упражненийца ще се махнат-не се измъчвай

Въпрос за ридик- а за тази чисто протеинова диета,която обсъждаме тук явно млечно яйчния е по-удачен,защото според думите ти засища повече?

леля мичИ
22nd May 2007, 21:18
Незинка, нали оправяла метаболизма... аз за това....
Пък и сега почват почивки, морета, балкани и пак ш`са ошишкам сигурно.... :1246:

riddick
22nd May 2007, 21:21
И аз искам да я правя, ама съм задръстена :2014: и не знам, нито от къде, нито какъв протеин да си купя...
Моля, някой да ме :idea: .... :wink:
Доколкото разбирам става въпрос за суроватъчен протеин - препоръчвам ти магазина на Пиротска (много известен, с един билдер отпред :)) и един на Евлоги Георгиев 83 - Power & Beauty се казва.

Nezinka
22nd May 2007, 21:24
миленски, пусни ни нас първо да са пробФаме, ако Уживеем тогаз и ти мои да са пусниш:)

леля мичИ
22nd May 2007, 21:25
Ах, приятелче благодаря, но аз съм от Пловдив...
И питам в аптеките ли, в какви магазини да ги търся тези протеини... :2016:
Освен това, хич не ми е ясно дали е суроватъчен или е муроватъчен... :lol:
Искам някой да ми каже, марката, модела, разфасовката и да го купя... Най- Убавия искам... :wink:

riddick
22nd May 2007, 21:25
Въпрос за ридик- а за тази чисто протеинова диета,която обсъждаме тук явно млечно яйчния е по-удачен,защото според думите ти засища повече?
Ами доколкото видях оригиналната диета си е замислена за суроватъчен (той е и най-качествения възможен), но както вие си решите. Само да ви предупредя, че той е и доста по-скъп.

riddick
22nd May 2007, 21:29
Ах, приятелче благодаря, но аз съм от Пловдив...

Виж тук (http://www.power-beauty.com/index.php?page=contact_us):wink:
Вече в магазина ще те ориентират, няма да те оставят да си тръгнеш с празни ръце :lol:

Nezinka
22nd May 2007, 21:30
хех, ами при мен само суроватъчен и соев има...млечно-айчен никъде не съм виждала на прах:(
Само някви измислени шейкове продават по китайските магазини.

riddick
22nd May 2007, 21:33
Ти какво друго очакваш от китайски магазин - пробвай от някой GYM да вземеш (Gold's GYM със сигурност имат качествени продукти :wink: )

леля мичИ
22nd May 2007, 21:39
riddick, благодаря ти за адреса, направо там ще отида...
Добре де, дай ми насока какво горе-долу да търся, щото там ще запецна и ако искат могат и самолет да ми пробутат...

riddick
22nd May 2007, 21:46
Търси това (http://www.power-beauty.com/index.php?page=catalog&do=more&p_id=1), няма да сбъркаш :wink:

Nezinka
22nd May 2007, 21:54
исках да кажа,че не съм виждала яйчен на прах.. Наи-разпространен е суроватъчния и от време на време се мярва соев. Има няколко по-известни вериги магазини за витамини и добавки и аз оттам гледам да взимам подобни продукти, че иначе знаиш ли ги в кварталните магазини онез ми китайци какво шацат вътре.

riddick
22nd May 2007, 22:02
Да де, аз това казвам - в твоя GYM няма ли протеинов бар?

Nezinka
22nd May 2007, 22:19
ами аз гаврътвам един суроватъчен преди това-мисля че имат само автомати за "витаминозна" вода и други глупости. От магазин е по-сигурно.
Нензнам как ще я карам тази диета, защото мен тази една чашка разтворен суроватъчен, въобще не ме засища- все едно пия вода с гаден вкус.
Най-голямата ми грешка беше,когато веднъж си бяха направила от вечерта и го бяха оставила навън.............аууу, няма такава гадост, не вкиснат вкус, ами...

riddick
22nd May 2007, 22:30
В такъв случай май наистина си е най-добре да купуваш от магазин. Пък и щом е протеинова диета пилето и рибата би трябвало да влизат(пък и да не влизат си ги прибави - лошо няма :cool: ).

Nezinka
22nd May 2007, 22:41
веджитарианско чадо съм:)
мисля, че про голд съм го мярвала...следващия път такъв ще си взема. Ридик, някой по-приличен вкус да препоръчаш,моя е карамел-шоколад, ама нали си представяш с кой влак е минал покрай тоз вкус:)

riddick
22nd May 2007, 22:48
За про голд на Нутрим ли говориш...?

Nezinka
22nd May 2007, 22:52
моя е дженерик марка на едната верига, но скоро свършва и ще си взема по-убаф и вкусен, ако има такова животно:) Та кой го докарват на вкус?

riddick
22nd May 2007, 23:07
Ами честно казано не съм имал тоя късмет да пия от американските вериги и незнам, но тоя който препоръчах на милена 077 трябва да ти свърши работа и на теб - той и без това си е американски. Фирмата се казва Optimum Nutrition.

alica
22nd May 2007, 23:49
riddick, а верно ли че соевия протеин помага за махането на целулита? това го бях чела някъде :cool:

flakita
23rd May 2007, 03:55
del :oops:

kaija
23rd May 2007, 08:44
боже аз тази диета като я видях и си викам- ма то голямо пиршество. наистина не мога да повярвам как си свалила тези килца след такова ядене. аз от четири дни съм на чай и моркови, ям определени неща в определени часове и имам чувството, че няма да има кой знае какъв ефект, та камо ли ако започна с месо, салати (което значи и сол,олио,оцет!!!!боже,липсва ми!!!!), яйца и пр.....
от толкова мног режими вече съм толкова объркана, че направо мисля нищо да не ям и тва е...

riddick
23rd May 2007, 08:57
riddick, а верно ли че соевия протеин помага за махането на целулита? това го бях чела някъде :cool:
Соевият протеин е бавен протеин (като млечно-яйчния) - невиждам къде е връзката с целулита. За него знам друго лекарство - сутрин в парка :wink:

alica
23rd May 2007, 09:01
За него знам друго лекарство - сутрин в парка :wink:

А вечер на колелото? :oops: Всяка сутрин имам 20 мин бързо ходене по наклон. Бързо, защото все закъснявам :oops:

riddick
23rd May 2007, 09:12
Ами предполагам знаеш, но все пак - сутрин е най-ефективно, защото директно гориш мазнини (не веднага, но поне не се бавиш с въглехидрати). Тренирай и вечер ако искаш, но ефекта няма да е същия - първо се изгаря храната от деня. Така или иначе обаче, нещо е по-добре от нищо :wink:

alica
23rd May 2007, 09:20
10х :girl_kiss2: Малко звучи като - нищо смислено не правиш, ама продължавай :lachen:
За парка сутрин- това тичането от малка го недолюбвам. Тренера така ни наказваше - като не можете да мислите ше тичате :cool:

riddick
23rd May 2007, 09:25
Не ме разбра - смисъл има, но ефектът е по-малък. Похвално е, че все пак полагаш някакви усилия - много хора и до там не стигат :wink:

alica
23rd May 2007, 09:31
Абе даже съм много редовна в спорта, ама ... :cool: не е само спорт. От НДВ ноктите започнаха да ми се чупят, косата да цъфти ... женски му работи. Ей сега от 1 седмица не съм на никаква диета и като мога да ям всичко нищо не ми се яде. :2005: Луда работа.

riddick
23rd May 2007, 09:37
Да не си претренирала нещо - дай си малко почивка и ще си върнеш апетита.

alica
23rd May 2007, 09:40
3 или 4 пъти спининг и 1 пилатес е това правя седмично :1246: + ходене, защото не ползвам градски транспорт. доста гнуслива съм :oops:

riddick
23rd May 2007, 09:44
Добре изглежда - не би трябвало да претренираш от това.

P.S. Ти на протеиновата ли си?

alica
23rd May 2007, 09:47
Правих я зимата. И тука 1 маца пита за бързо сваляне и затова я пуснах. :cool:

riddick
23rd May 2007, 09:51
Тогава всичко ти е на 6 - протеиновата не е подходяща за по-тежки физически натоварвания.

flakita
23rd May 2007, 13:22
боже аз тази диета като я видях и си викам- ма то голямо пиршество. наистина не мога да повярвам как си свалила тези килца след такова ядене. аз от четири дни съм на чай и моркови, ям определени неща в определени часове и имам чувството, че няма да има кой знае какъв ефект, та камо ли ако започна с месо, салати (което значи и сол,олио,оцет!!!!боже,липсва ми!!!!), яйца и пр.....
от толкова мног режими вече съм толкова объркана, че направо мисля нищо да не ям и тва е...
:lol: Eми не знам как ги свалих :roll: . Но аз ядях само салати(без оцет и олио, само сол и мааалко зехтин), малко риба и 2-3 яйца да съм изяла за тези 24 дена :roll: . Аз месо не ям, сигорно затова успях да сваля :roll: .
Но и леля ми, която яде месо също я спазва миналата година и тя отслабна :) .

kaija
23rd May 2007, 13:54
браво на теб тогава!!! аз кат свърша с тази диета, която съм започнала, може да продължа с твоята, и като сваля ненужното, ще си въртя дупето и ще викам: вижте кakва съм елегантна, благодарение на Flakita!

Nezinka
23rd May 2007, 17:14
uff, крайно време е май да се науча да си дигам д-то по-рано и да ходя тогава на фитнес, не по нощите да затварям фитнеса в 11:) Хех, някой желаещ да ме буди в 7?

melani
23rd May 2007, 17:28
Да ви се похваля от два дена съм на протеиновата диета.Честно казано-не изпитвам глад/поне засега/,малко ми писна от това еднообразно хранене,но...няма начин.В интерес на истината -никога,ама никога не съм пазила диети.Е,чат пат съм се опитвала да имам ябълков ден,но обикновено-вечерта съм прегрешавала.А сега единственото прегрешение ми е кафето сутрин-без захар.Вчера пих 3 дози протеин по 30 грама,а днес все още съм на 2.Ще видим,ще ви държа в течение.

Nezinka
23rd May 2007, 17:53
Melani, браво!
какъв протеин пиеш?

melani
23rd May 2007, 18:25
суроватъчен-100%whey pro
този ми препоръчаха в аптеката,вчера като го опитах-бях доволна,но днес честно казано ми става все по безвкусен,утре ще видим -как ще го оценя :2034:

flakita
23rd May 2007, 21:48
браво на теб тогава!!! аз кат свърша с тази диета, която съм започнала, може да продължа с твоята, и като сваля ненужното, ще си въртя дупето и ще викам: вижте кakва съм елегантна, благодарение на Flakita!
Ще се редвам :lol: !!

Yana
23rd May 2007, 21:54
Мелани малко ти е протеина, то не случайно го дават по 150грама на ден 5пaти по 30 грама 5 дена за да избегнеш йо-йо-то след тва а ти дори и него ограничаваш и така си обричаш мозъка на провал от самото начало той си знае че го тормозиш и ще ти го върне по късно.

Спазвай я както трябва тя е правена от професионалисти за професионалсти, хората не са си играли да я измислят колкот да са намират на работа.

леля мичИ
23rd May 2007, 21:55
А има ли определени часове или аз трябва да си разпределя 5-те приема ?

Yana
23rd May 2007, 21:59
По принцип не, само си установи кога са ти спадовете в кръвната захар и кръвното(обикновено рано сутрин и в ранният следобед) и дали ще извършваш физическа работа в смисъл по уморителна и го пий преди нея, като цяло не е добра идея да го пиеш по нощите кумто 8 часа вечер в краен случай.

леля мичИ
23rd May 2007, 22:04
ОК ! Мерси !
В пУнделник ше я почвам... :wink:

Yana
23rd May 2007, 22:07
Аз пък от другият::)) Аде късмет Миленка и да постваш рипорт-и тука от мястото на събитието, но май наистина трябва да си отворим темичка специално за тази диета.::))

Izabo
23rd May 2007, 22:33
Привет, ladies :) ..........Иска ми се и аз да я започна, щом е толкова ефективна...ама да ви питам...вие всички на препоръчаните от Riddick протеини ли сте..? (100% Whey Protein Gold standard, Цена: 56,90 лв за 2lbs, 942г).....нищо не разбирам от добавки...най-вероятно цената е о.к., а и отговаря на качеството....ама да питам няма ли нещо, което е по-евтино и пак да върши работа... :D ...
Успех на диетуващите :2003:

Nezinka
24th May 2007, 01:30
миленке, и аз мисля от Пунеделник, ай да праим съпорт груп! аз сия пия една чашка преди фитнес и се опитвам да си представя какво ще е само на него 5 дена :3000: но ще се борим

Yansi
24th May 2007, 01:53
Ще сте доволни ,но и ще се чувствате като утепани :lol:
аз с тоя режим си поддържам кг-те :wink:
в понеделник ще го почвам пак ,така си бях решила ,а ето ,че ще си имам и компания :D само дето аз ще съм млечно-яйчен, че суроватъчния не ми понася.

Nezinka
24th May 2007, 03:09
трябва компания, инак наистина ще изперкам. малко трудновато и страшно ми се вижда, но ще се пробваме:)

riddick
24th May 2007, 08:36
Привет, ladies :) ..........Иска ми се и аз да я започна, щом е толкова ефективна...ама да ви питам...вие всички на препоръчаните от Riddick протеини ли сте..? (100% Whey Protein Gold standard, Цена: 56,90 лв за 2lbs, 942г).....нищо не разбирам от добавки...най-вероятно цената е о.к., а и отговаря на качеството....ама да питам няма ли нещо, което е по-евтино и пак да върши работа... :D ...
Успех на диетуващите :2003:
Ами за сравнение протеина на melani, който е от абсолютно същия вид и е на MLO, струва точно толкова (55-60 лв.) Накратко, ако ще си купуваш - нека да е вносно. Знам, че българските са много по-евтини, но са и с неизяснен състав. Като ще даваш пари, поне да знаеш за какво са :wink:

леля мичИ
24th May 2007, 11:38
Янсе, казвай къФ да купя, че и на мен да ми понася...
И опиши точно как я правиш диетата... моля... :girl_in_love:
А мен и без това ме боли коляното :cry: , та мисля да си почивам и другата седмица...

Yansi
24th May 2007, 16:46
Аз си взимам на Джо Уидър млечно яйчен ,в който има и малко суроватка ,а ако не се лъжа и казеин и съм много доволна от него :D
Суроватъчен протеин не пия защото имам проблем със стомаха от него :? а и м/у другото млечно яйчния е по-подходящ за този режим зашото се усвоява много по-бавно от суроватъчния, който минава и заминава и сякаш ти изтъргва стомаха ,та вместо да се заситиш малко издгладяваш още толко :lol: (това е извод от наблюденията ми в/у мен и тия около мен)
А диетата я правя така-като стана изчаквам да минат 30-40мин. и пия 30гр. ,после през 3 часа по една доза и правя по 5-6 приема като гледам последния да ми е преди лягане и така 5 дни :DНякой път го правя 3 дни после 2 ям и отново 2 дни протеин, според настроението :lol:
ааа също се наливам яко с вода и зелен чай, кафе също пия.
пп.Миленка, нищо ,че те боли коляното можеш спокойно да я почнеш ,че и без това няма да имаш никакви сили за тичане :lol:

Nezinka
24th May 2007, 16:53
a колко калории има във вашия протеин- в моя например има 100 калории на една дозичка, която е точно 31гр. Тва ми се струва доста незначително, ако трябва само на това да живея.
Как е млечно-ячйен протеин на инглиш- (милк-егг...хехех не съм вижала такъв)

Yansi
24th May 2007, 17:00
Фърлила съм опаковката и не мога да се сетя колко бяха калориите.Иначе са незначителни да ,то и зарад туй не трябва да продължава повече от 5 дни тая инквизиция :lol:
пп.на инглиш е баш милк егг :lol:

melani
24th May 2007, 20:14
Май наистина трябва да пия повече дози,но честно казано-вече ми е много гадно на вкус.
Днес ми беше толкова зле-аз нещо съм и понастинала,много ме боли гърлото и кашлям.И се изкуших с две ябълки. :( Станалото ,станало.
Надявах се да изкарам диетата докрай,но уви....
В интерес на истината,аз няма и какво толкова да свалям163съм висока,в момента съм 49 кг.Но съм пристрастена към сладките неща и ги ям в промишлени количества,но тези дни поне установих,че мога и да се лишавам от тях.Решила съм да не ям толкова много сладко.
Незнам дали оставащите три празнични дни ще успея да продължа с тази диета-отивам на гости при мама ,а там.....сигурно ще съгреша
Ще продължа да ви държа в течение.
Друг някой спазва ли я,как му се отразява?

mallvina
24th May 2007, 21:22
аз съм на диета ,торта и сладкиши..,я си гледаи живота и не се тормози толкова,добре си какво,накъде повече от 49кг на 163 :2043:

apoklistika
24th May 2007, 22:36
То няма накъде повече, ама от тия торти и сладкиши нали се сещаш, че и на 49 кг ще завъдиш първокачествен целулит :girl_haha:

Nezinka
24th May 2007, 22:45
хех, Апиии, много си лоша-като злокобен пророк/вестител и шепнеш ЦЕЕЕЕЛУУУУУЛИИИИТ.

apoklistika
24th May 2007, 23:21
Ми шепна, кви са тия торти и пасти :2047: :girl_haha:

Nezinka
24th May 2007, 23:40
:girl_kiss2:
Ще видим ние сега, дето само се караме на диетиращите....с таз протеинова диета, ще минем през деветте кръга на ада:)
Ти ще я почваш ли? Аз незнам какво ще правя уикенда, ако не се очертават излизания, може и тогава да се захвана.

apoklistika
25th May 2007, 00:04
Ми на мен днес ми пристигна протеина, съответно Злобил ми се скара що съм поръчвала такива неща, без да го питам и каза, че утре ще отиде да ми купи друг яйчен ли, де да го знам какъв :2016:
Аз обаче се чудя дали и от понеделник да почвам, щото се очертават много празненства другата седмица и май ще е тъпо да отидем на вечеря и аз да си извадя 30 гр протеин :2055:
Във всеки случай, преди рожденния ми ден ще искарам със сигурност 5 дни да се вталя :girl_haha:

Yansi
25th May 2007, 00:29
В ресторант не съм ,но в кафе съм си вадила шишенце с протеин пред смаяните погледи на хорицата :2055:

apoklistika
25th May 2007, 00:45
Янси, я кажи, да вземам ли сериозно друг- аз си поръчах като на Бимбито, ама моя мъж каза, че за целта, за която съм го взела, по- добре било да е яйчен с не знам кво си :2045:

Yansi
25th May 2007, 00:53
за млечно яйчен предполагам ти е казал злобил :lol: ако е така ,действително е прав за тази диета той е по-подходящ :D
а може и друг някакъв да е имам в предвид, важното е да е усвоява по-бавно от суроватъчния.

apoklistika
25th May 2007, 01:00
Уфф, аз все правя такива пишман покупки :2014:
Ще го пращам тогава той да избира, че аз хич не съм наясно :girl_haha:
Ще го видя утре какво ще ми измисли :1228:
П.п. Днес два часа ми се подиграва..."голямата спортистка си купила протеин" :2055: :2055:

леля мичИ
26th May 2007, 12:50
Аз отивам за протеина и в пУнделник почвам... :1259:
Кои са другите протеинки дето заедно ще диетуваме.... :2003:
Апо, ти к`во реши душа ?

apoklistika
26th May 2007, 12:54
Няма да я бъде сега, че много пиене и ядене се очертава в следващите дни, иначе вече си имам две кила протеин :2014: почвам я някъде съм 7-8 юни, тамън до 15-ти да заслабна :girl_haha:

леля мичИ
26th May 2007, 12:59
Аааааа, лъжИш, искаш ние да я пробваме и ако се гътне някой да имаш едно на ум.... :lol:
Шегичка... :lol:

че много пиене и ядене се очертава в следващите дни

Фнимавай с количествата... :2047:

apoklistika
26th May 2007, 13:06
Те мойте количества по погрешка се оказаха толкова- аз си поръчах едно кило, след това моя мъж ме светна, че трябвало друг протеин да си взема и така, сега шИ си ги блъскам в главата :2047:

zhenya chavdarova
26th May 2007, 13:50
Момичета запалихте ме и мен с тази протеинова диета.Започвам и аз, ама скришно от мъжо, че ми се кара. :D

Yansi
26th May 2007, 14:34
Миленка и аз я почвам от понеделник, но си мисля да я направя 3 към 2 към 2, което ще рече -3 дни на протеин ,2 зареждам и 2 дни пак на протеин и така 2 седмици ще редувам, щото от опит знам ,че от тази "подредба" телесата ми се повлияват най-добре :lol: а и някви препарати ще добавя ,щото без препарати няма резултати :wink: :girl_haha:

sillygirl
26th May 2007, 14:50
Янси,искам да задам един малко тъп въпрос :oops: / нимам никаква идея от протеини и т.н./ Знаеш ли ,дали tova количество протеини са противопоказани при някои заболявания или мога спокойно да започна диетката. Имам предвид ,дали 150гр на ден е нормално kato priem

apoklistika
26th May 2007, 15:32
Янсеее, казвай какви препарати добавяш, да добавяме и ние :girl_haha:

Nezinka
26th May 2007, 16:40
Аз отивам за протеина и в пУнделник почвам... :1259:
Кои са другите протеинки дето заедно ще диетуваме.... :2003:
Апо, ти к`во реши душа ?

Протеинка Незка на лице:)
Янси казвай бързо какви препарати добавяш, че да не стане така,че сме се мъчили за тоз дето клати гората :lol: :lol:
Аз млечно-ячйен никъде не намирам- соев не искам, така че май ще трябва на суроватъчен.

riddick
26th May 2007, 17:01
А от тук (http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1/104-7890601-1452719?ie=UTF8&rs=&keywords=universal%20milk%20egg%20protein&rh=i%3Aaps%2Ck%3Auniversal%20milk%20egg%20protein&page=1) можеш ли да поръчаш?

Nezinka
26th May 2007, 17:06
ридик :girl_in_love: Много евтин този протеин :roll:
Ако го поръчам сега кой знае кога ще дойде:(
Утре ще направя още една обиколка по магазините за такива продукти, все някъде трябва да има такова чудо.

riddick
26th May 2007, 17:13
Гарантирам за качеството, особено щом става въпрос за доставка в САЩ :wink: Евтин е, защото се усвоява доста бавно - повечето хора искат бърз протеин за след тренировка/ставане от сън. Иначе мисля, че до няколко дни ще е при теб.

Nezinka
26th May 2007, 17:16
Амм, нал' трябва да почвам с другите протеинки, до пУнеделник определено няма да дойде. Утре след обиколката, ако не октрия, ще го поръчам защото в сравнение със суроватъчния е тройно по-евтин.

riddick
26th May 2007, 17:33
Ето адреси (http://www.gnc.com/corp/index.jsp?page=storeLocator&selectedIndexValue=&selectedStateIndexValue=&strLocator=&state=NY) на retail stores (те са official retailer на Universal) за твоя щат.
А ако се съмняваш за качеството - виж (http://www.universalnutrition.com/) това :wink:

Yansi
26th May 2007, 17:34
Янси,искам да задам един малко тъп въпрос :oops: / нимам никаква идея от протеини и т.н./ Знаеш ли ,дали tova количество протеини са противопоказани при някои заболявания или мога спокойно да започна диетката. Имам предвид ,дали 150гр на ден е нормално kato priem
Протеина натоварва бъбреците и ако човек има проблем с тях просто не трябва да прекалява с приемите и количеството, иначе няма никакъв проблем.

Янсеее, казвай какви препарати добавяш, да добавяме и ние :girl_haha:
збранени :twisted: :lol:
може да се включи някакъв бърнер или карнитин.

melani
26th May 2007, 17:41
Обещах да ви държа в течение.
Както се и опасявах,успях да спазвам протеиновата диета само три дни.Резултатът при мен е -2кг.Смятам това за чудесен резултат.
Но най хубавото е,че нямам и голям апетит,след приключване на диетата.Наистина!Тези дни бях подложена на всякакви кулинарни вкусотийки,даже и на любимите ми тортички,пастички и т.н.Но-апетит нямам.Това много ме изненадва и разбира се радва. :girl_haha:
Имам все още половин кутия протеин,но ще изчакам преди да започна нова протеинова диетка.Жалко,че няма да мога да правя компания на протеинките,които започват в понеделник.
Също така бих искала да питам,кога мога да пия протеина-преди тренировка,след или по време на трениране.Ходя на фитнес 3 пъти седмично по 1.30.Съжалявам за глупавия въпрос,но никога преди не съм пила протеини. :roll:

Yansi
26th May 2007, 17:44
melani, пий го след тренировка.

riddick
26th May 2007, 17:46
Можеш да го взимаш веднага след ставане, около час преди и веднага след тренировка.

P.S. Намали тренировката си на час - не е хубаво да се натоварваш много по време на такава диета.

Nezinka
26th May 2007, 17:56
Ето адреси (http://www.gnc.com/corp/index.jsp?page=storeLocator&selectedIndexValue=&selectedStateIndexValue=&strLocator=&state=NY) на retail stores (те са official retailer на Universal) за твоя щат.

Riddick :2046: Tочно утре ще се мъкна до GNC:) ама в нашту квартално ДжиЕнСи, нИ сЪ знай колко богат е избора... :!: :?:

melani
26th May 2007, 17:59
Благодаря за отговорите!

riddick
26th May 2007, 18:01
Riddick :2046: Tочно утре ще се мъкна до GNC:) ама в нашту квартално ДжиЕнСи, нИ сЪ знай колко богат е избора... :!: :?:
Тоя, който ти показах, няма начин да не го предлагат. В противен случай - stores колко ти душа иска :)

kozmo
26th May 2007, 22:19
Суроватъчният протеин съдейства за намаляване на кръвното налягане при хипертоници. Определени биоактивни съставки на суроватъчния протеин снижават нивата на лошия холестерол, а науката отдавна доказа, че високите нива на холестерол причиняват някои сърдечни заболявания. EXPLODE (http://www.goton.bg/Explode_Whey_Protein.htm) е уникален и поради факта, че няма възрастови ограничения за приема му. В него се съдържат завишени дози лакталбумин, който е основният компонент в майчината кърма (поради тази причина лакталбуминът е съставка на много от бебешките храни). Способността му да увеличава плътността на костния материал, го превръща в мощен фактор в превенцията срещу остеопорозата, а също така и срещу ставните заболявания за хора от “третата възраст”.

flakita
26th May 2007, 23:09
А някой да знае какво става с WhIt3h0rS3? :roll: Вече минаха 10 дена. Дали е смъкнала килограмите :roll: ?

Nezinka
27th May 2007, 01:48
Ридик, аз се отидох до магазина след работа, но уви това, което ми препоръча се поръчва специално по желание на клиента от UK май и пристига след 3-4 седмици :2021: Никъде няма яйчно-млечен по тия магазини, защото явно не им е изгоден, тъй като е в пъти по-евтин.
Взех си ето този яйчен (http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2134064&cp&sr=1&origkw=egg+protein&kw=egg+protein&parentPage=search)
ето това на твойта фирма (http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2134190&cp&sr=1&origkw=universal&kw=universal&parentPage=search)

Yansi
27th May 2007, 01:57
Анимала е пушка :lol: :2043:

Nezinka
27th May 2007, 02:18
хихии, да видим Янси. мислех от утре да почвам,ама видях черешки и не можах да им устоя, така че утре един плодово-зеленчуков ден ше направя, защотот иначе ще ми изгният всичките...(хехе, аз верно си вярвам,че 5 дена ще издържа)

riddick
27th May 2007, 07:49
Ридик, аз се отидох до магазина след работа, но уви това, което ми препоръча се поръчва специално по желание на клиента от UK май и пристига след 3-4 седмици :2021: Никъде няма яйчно-млечен по тия магазини, защото явно не им е изгоден, тъй като е в пъти по-евтин.
Взех си ето този яйчен (http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2134064&cp&sr=1&origkw=egg+protein&kw=egg+protein&parentPage=search)
ето това на твойта фирма (http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2134190&cp&sr=1&origkw=universal&kw=universal&parentPage=search)
Щом няма, значи няма - яйчния също ще свърши работа. А за fat burner-а сигурна ли си, смисъл от него няма ако не е придружен от яко кардио?

jedira
27th May 2007, 08:26
Здравейте,купих си яйчно-млечен на НУТРИМ(про голд) от аптеката и от днес съм с вас,да си стискаме палци,дано успеем,моя е с вкус на млечен шоколад :2033: :1351: :1224:,търпи се,не е идеално лош,ще видим на 5-ия ден :3000:
така като си мисля ще е добре да направим после захранването на принципа на Пиер Дюкан,още 5 дни,в които се редуват 1ден протеини и зеленчуци(като протеините вече трябва да са от храна,в смисъл месо и риба),1-само протеинов ден,а след това още поне 10 дни задържане,т.е. ще внимаваме какво да включим занапред в менюто си :1246:

Yansi
27th May 2007, 12:32
Основната роля на 5-те дни на протеин с по 5 приема е да се забърза метаболизма, не е нужно да има захранване след този режим ,но и не означава, че може да се плюска яко :lol: един равномерно балансиран режим след това е достатъчен.

Nezinka
27th May 2007, 19:42
Ридик, ще гледам да правя по един час кардио.

а зелен чай може ли да се пие?тия дни се очертава голяма жега, жалко ще е ако не мога да се наливам с айс тии?

ааа, тоя яйчен протеин е мноо по-вкусен от суроватъчния-има конистенция и си е направо като шейкче от мкдоналдс!

riddick
27th May 2007, 21:35
Всякакви течности са добре дошли. Успех с диетата!

Yansi
27th May 2007, 21:52
ааа, тоя яйчен протеин е мноо по-вкусен от суроватъчния-има конистенция и си е направо като шейкче от мкдоналдс!
аз не съм будала :wink: :lol:

Nezinka
27th May 2007, 22:00
:2046: :2024: :2043: :2020: Yansiii , хехех аз почнах от днес:)

ридик, благодаря за съветите, сега да видим има ли волята почва у нас :lol:

Yansi
27th May 2007, 22:03
Aз от утре се включвам иииии гледайте ни започваме :2042: :2056: :girl_haha:

леля мичИ
27th May 2007, 22:10
Ох, аз ще почвам във вторник.... :1246:
Вчера като отивах да си купя протеина, видях мъжа ми на едно кафене с наш приятел , който има фитнес- зали...
И той каза , че много държи да ми даде от неговият, щото имало много фалшиви боклуци по магазините... и ми стана неудобно :oops: да му откажа...
Ама мъжа ми ще иде утре да ми го вземе и затуй ще я почвам от вторник...
Ако се не лъжа, чух нещо като Юнивърсал или нещо подобно.... :roll:

Yansi
27th May 2007, 22:12
Миленка, прав е за ментетата ,пълно е с такива :? а щом човека разбира ще ти даде какъвто трябва :wink:

леля мичИ
27th May 2007, 22:16
Миленка, прав е за ментетата ,пълно е с такива :? а щом човека разбира ще ти даде какъвто трябва :wink:
Да, наистина разбира, ама аз не смея много да го питам, щото каквото и да поискам не ни взима пари и ми е много неудобно :oops: , а той го прави спонтонно и искрено...

jedira
28th May 2007, 16:14
Аз да се отчета- засега устисквам,кажете вие как я карате?Взех си още една кутия протеин,пак млечно-яйчен,но този с вкус на банан :lol: и сега си ги сменям двата за разнообразие,но не ми е гадно все още,да си стискаме палци да изкараме първите 2дни,те май са най-трудни :wink:

alica
28th May 2007, 16:17
При мен първите 2 дни нямаше проблем, но на третия вече само като видех кутията и ми си драйфаше. :cool:
Много ви се радвам на ентусиазма. Успех на всички :2003:

Nezinka
28th May 2007, 16:35
Aз вчера изкарах без проблем, но на последната чаша протеин, вече не ми се струваше толкова приятен :lol: Аз нямах и толкова апетит и наистина безпроблемно се справих.
Страх ме е обаче дали ще устискам, когато звяра се събуди.
А я тоя Анимак кътс има 9 хапчета на пакетче,докато си изгълтам всички хапчета и :3000: вчера бях малко на фитнес, сега пак отивам и после малко на плЯжжжжжж.

Nezinka
29th May 2007, 06:05
При мен първите 2 дни нямаше проблем, но на третия вече само като видех кутията и ми си драйфаше. :cool:
Много ви се радвам на ентусиазма. Успех на всички :2003:
На мен не ми се драйфа, ами ми иде да изпия целия бидон с протеин наведнъж- чудовището се събуди и съм достааааааааааааааааааааа аа гладна.
Заклевам се, че ако изтрая 5 дена -отивам и си купувам най-голямата диня и ши я изям като прасеееее.
днеска на плажа как жално гледах докато другите хорица хапваха плодове. а ми е само втори...почти трети ден. :cry:

alica
29th May 2007, 06:25
Nez, няма да и се даваш на ламята :twisted: Стискам ти палци :girl_kiss2:

jedira
29th May 2007, 10:09
Как сте,протеинки?Аз се държа на фронта! :1203: :1207: :2013:
Днес се предвижда спининг:2006:
Nezinka,ти как тренираш,имаш ли сили,аз мисля да взема L-carnitine за тренировката,пък да видим :wink:

леля мичИ
29th May 2007, 13:23
Аз ще почвам от утре... :1246:
Вчера целият ми ден беше огромна издънка :oops: и за това днес съм само на чай - да се прочистя малко.... и от утре съм сериозна.... :wink:

Mena
29th May 2007, 13:38
с наш приятел, който има фитнес- зали... И той каза, че много държи да ми даде от неговият, щото имало много фалшиви боклуци по магазините...
Миленка, взе ли вече протеина и какъв е?

Nezinka
29th May 2007, 16:35
Jedira, първите два дни нямах проблем с тренировката- разбира се е в малко по-олекотен вариант- или стоя по-малко в залата, или правя само по една серия кардио.
Снощи бях умпомрачително гладна, даже не можах да заспя сумати време, а после като заспах сънувах че си развалям диетата:)
Ефект в килограмите разбира се има...но това е нормално, наистина се надявам да не ги кача после.
Та така...трети ден се започна- единственото ми прегрешение е кафето, което пия с малко мляко...ама се успокоявам, че всички сте на млечно-яйчен протеин, а аз само на яйчен- та затова млякото в кафето ми е простено :lol: :lol:

ПП. Страничен ефект-тотално затъпяване- главата ми е абсолютно празна. Това явление се получи днес- ден трети :lol: тиро лиро Нези-тъпото :)

леля мичИ
29th May 2007, 19:20
с наш приятел, който има фитнес- зали... И той каза, че много държи да ми даде от неговият, щото имало много фалшиви боклуци по магазините...
Миленка, взе ли вече протеина и какъв е?
Да, взех го... На кутията пише:
UNIVERSAL
MILK & EGG
CHOCOLATE
И понеже днес съм само на вода преди малко пих една доза, ама не знам защо :2016: не се разтвори много хубаво и стана малко на парцалки и е гадничко :3000:
Я, да питам другите протеинки - има ли някаква "тънкост" в разтварянето... :roll:

Nezinka
29th May 2007, 19:26
aко имаш блендер там разбърквай.
Може и в шейкър...или в краен случай поне 30сек усилено с лъжицата.

alica
30th May 2007, 06:47
Или в бутилка от минерална вода 0.5л. Слагаш дозата и водата, затваряш с капачката и като с шейкър. Това става и ако си някъде навън. Бухаш бутилчици с доза в чантата и като трябва да го пиеш само доливаш вода :2043:

jedira
30th May 2007, 09:18
Аз си го правя с пасатор направо в една голяма чаена чаша,първо с по-малко водичка,а после доливам.
Вчера все пак тренирах и за моя изненада тренировката ми си беше супер,не се чувствах без сили.А я кажете имате ли проблем с WC?Аз замених едната доза протеинов шейк с половин кофичка нискомаслено кисело мляко с една лъжица ленено семе и така засега съм добре в това отношение,но доста се чудих,защото все пак промених диетата :oops: А иначе изпивам доста вода 3-4л на ден и килограмите пак си вървят надолу :1259:Притеснявам се само за задържането после,но сега мисля схема за след това :roll:Дайте идеи ,едно стриктно НВХ би било добре,но според мен трябва преход между двете,защото това сега си е жив глад и стомоха се е свил :2016:Миленка,защо само на вода,то тая диета си е течна,направо давай с протеина :2003:(то не че изобщо имаш нужда от диета,напоследък като ти гледам снимките... :girl_in_love: )

леля мичИ
30th May 2007, 11:44
Вече си го разбърквам с пасатора и по- го бива...
А през колко време може да се прави тази диета ?
Веднъж месечно... :roll: или по-рядко?

jedira
30th May 2007, 13:06
Може ли някой да каже дали тази диетка наистина топи мазнинки или само водичка губим с този глад :lol:

riddick
30th May 2007, 16:08
Аз ще се пробвам, пък да видим :)
Същността е не толкова че топиш мазнини, колкото че караш тялото ти да използва протеина за енергия. След като той свърши вече, идва ред на мазнините по простата причина, че не приемаш никакви въглехидрати (основният източник на енергия попринцип). Оттук идва и логичния извод, че най-доброто продължение на тая диета е НВД-то. Иначе организма пак ще мине на въглехидрати, а вие пак ще сте на начална позиция :wink:

Loza
30th May 2007, 16:16
Чета аз тук за протеини и отидох в един квартален магазин за добавки, немски Best Body. Някой има ли представа? И там има разни 3-компонентни и 4-компонентни протеини. А ми се иска и на мен да започна тази диета, но кое да избера. Има и суроватъчен, но ми се вижда най-обикновен от всичките. Ето какво съдържа 3-комп - суроватъчен 49%, млечен - 40%, яйчен 11%. А 4-комп - има и пшеничен протеин. Посъветвайте ме. Иначе като цена може би са по-скъпи за 750гр - 38 лева за 2000 гр - 89 лв. Доста си е, но ако има ефект, може да се направи инвестиция.

riddick
30th May 2007, 16:22
За такива разфасовки направо са си евтини да ти кажа :wink: Ако искаш разгледай по-назад темата и виж кои протеини сме обсъждали - има и адреси, ако ти трябва.

Nezinka
30th May 2007, 16:33
Ох, аз също се държа още, и не съм толкова гладна колкото ми омръзна :lol: Ходя всеки ден на фитнес, за да си отвличам вниманието от мисли за храна и други рабУти. За ходенето до тоалетна...ами май довечера ще ударя един чай от спеСиалните :girl_haha:
Ще се радвам, ако задържа сваленото, но както знаете НВДто не е лъжица за мойта уста, така че май съм обречена :cry:

riddick
30th May 2007, 16:42
Няма се предаваш! Само ти трябва някой да те юрка от време на време, че иначе колко му е да кривнеш. В случая имаш цял форум на разположение - само трябва да предупреждаваш когато си 'on the edge' и все някой шта измъкне :) :cool:

Nezinka
30th May 2007, 16:45
Ридик, аз диетата ще я изкарам- гладните диети никога не са ми били проблем :lol:
Но просто НВД не мога да спазвам по простата причина, че с месото не сЪ уважаваме много. Ще изключа всякакви снаксове и ще трябва да спра да консумирам ядки, защото като почна едно пакетче нямам спирачки:)

riddick
30th May 2007, 16:48
А млечни неща ядеш ли?

Nezinka
30th May 2007, 16:56
Ами истината е, че преди да почна да влизам тук не ядях почти никакви белтъчини-месо никакво, кашкавал веднъж на две седмици, яйца само по великден и плодово мляко,когато няма какво друго :lol: И тогава нямах проблеми с кг.

А сега като уж много ги разбирам...не мога да мръдна :lol:
Иначе гледам да ям яйца (белтъци) и нормално кисело мляко. Кашкавал и сирене поо-рядко заради мазнините. Позволявам си и заместители на месото -соеви продукти( не ме замервайте с камъни, ако обичате)

riddick
30th May 2007, 17:06
Кашкавала и сиренето са основна част от НВД-то точно поради мазнините и малкото въглехидрати. Както обясних горе, смисъла е че използваш за енергия именно тях и организма свиква да ги гори. Иначе те са винаги последни на опашката ако става въпрос за горене - първи са въглехидратите, след тях протеина и накрая наще приятели :lol:. To sum it up - go for it (за dairy-то това :))

Nezinka
30th May 2007, 17:12
това означава да се откажа от плодове и биричка :lol: :lol: Незнам, ще го измисля, ако видя че пак тръгна да качвам, ще се захвана сериозно с НВДто.

Yansi
30th May 2007, 17:14
Може ли някой да каже дали тази диетка наистина топи мазнинки или само водичка губим с този глад :lol:

Аз ще се пробвам, пък да видим :)
Същността е не толкова че топиш мазнини, колкото че караш тялото ти да използва протеина за енергия. След като той свърши вече, идва ред на мазнините по простата причина, че не приемаш никакви въглехидрати (основният източник на енергия попринцип). Оттук идва и логичния извод, че най-доброто продължение на тая диета е НВД-то. Иначе организма пак ще мине на въглехидрати, а вие пак ще сте на начална позиция :wink:

Това е така , но аз ще добавя ,че за 5 дни не може да се очакват чудеса и да, най-вероятно е да се сваля вода отколкото каквото и да е друго :lol: демек не разчитайте на тия 5 дни за да свалите мазнинки :wink: Както riddick вече е написал най-логичното ,а и най-желаното продължение е НВД ,но не високо мазнинното, ами класическото.Ако не можете да издържите 5-те дни и на 3-ия вече сънувате храна :lol: най-добре е да правите като мен 2 дни протеин 2 дни зареждате(с бавни въглехидрати и по-малко белтъчини) и 3 дни пак протеин, лично аз този вариянт по го предпочитам :D хем не гладувам ,хем не давам на тялото ми да свикне ,хем имам сила да тренирам :)
Видях ,че се чудите как да го разбъркате пустия му протеин :lol:
Ако нямате шейкър най-лесно се разбърква като сипете 200-ина гр. вода в някакво бурканче или шишенце и после добавите протеина, затваряте, разджурквате и готово :wink:

riddick
30th May 2007, 17:17
това означава да се откажа от плодове и биричка
Ааа, лимончета и грейпфрутче винаги може да гризкаш :cool:

apoklistika
30th May 2007, 17:18
Незински, riddick е прав- аз плющя масло и и зехтин на корем, сирене и кашкавал, колкото ми душа иска, понеже съм голям фен на сирената, тъпча редовно дори и такива мазни модели като горгонзола и камембер :2034: макар че те заради солта не са много подходящи
И въпреки това посвалих. Така че НВД не е толкова страшно, аз шЪ ти давам зор и щА наблюдавам да не излизаш от правия път :girl_haha:

Yansi
30th May 2007, 17:20
Чета аз тук за протеини и отидох в един квартален магазин за добавки, немски Best Body. Някой има ли представа? И там има разни 3-компонентни и 4-компонентни протеини. А ми се иска и на мен да започна тази диета, но кое да избера. Има и суроватъчен, но ми се вижда най-обикновен от всичките. Ето какво съдържа 3-комп - суроватъчен 49%, млечен - 40%, яйчен 11%. А 4-комп - има и пшеничен протеин. Посъветвайте ме. Иначе като цена може би са по-скъпи за 750гр - 38 лева за 2000 гр - 89 лв. Доста си е, но ако има ефект, може да се направи инвестиция.
За Best Body знам .че се внася от Германия ,но се пакетира тук.
Относно качеството съм чувала доста противоречиви мнения , иначе и аз се бях засилила да взимам ,но това ме разколеба.
Ако искаш да го пробваш най-подходящ за тази диета ми се струва 3 компонентния.

Nezinka
30th May 2007, 17:23
хах, Апо знам бе, аз я пробвах за една седмица- изядох целия кашкавал на света и на сините сирена не им простих- но аз цял живот ям по 4-5 плода на ден и тоя режим ми е като затвор. После бях обезумяла за сладко, и то за сладко на каквото никога не съм налитала-понички и тн.
Та понеже не искам да подивявам пак, се отнасям много колебливо към цялата работа.
ридик...с един гейпфрут не ми минава крастата. :cry:

riddick
30th May 2007, 17:25
Както riddick вече е написал най-логичното ,а и най-желаното продължение е НВД ,но не високо мазнинното, ами класическото.
Що бе, я виж apoklistika - праска си мазнинното и не й пука (пък и ефект има даже :))
Nezinka, винаги може да си вземеш още един :cool:

apoklistika
30th May 2007, 17:26
Их, ами не знам тогава, поне гледай да ги ограничаваш до обяд плодовете. Аз като не съм фен на сладкото, нямам такива проблеми- редките изблици сега си ги оправям с онзи бъркоч с киселото мляко и желатина :lol:

Що бе, я виж apoklistika - праска си мазнинното и не й пука (пък и ефект има даже :))
Е да ама аз съм така постоянно от 2 месеца, а Янси има предвид веднага след протеиновия глад.

Yansi
30th May 2007, 17:28
Както riddick вече е написал най-логичното ,а и най-желаното продължение е НВД ,но не високо мазнинното, ами класическото.
Що бе, я виж apoklistika - праска си мазнинното и не й пука (пък и ефект има даже :))
може, може :) ама лично аз ич не съм фен на мазнинното :? класиката си е класика :lol:

apoklistika
30th May 2007, 17:30
Изглежда е до организъм, познавам хора, които не могат да свалят с мазнинно и затова си карат на класическо.

riddick
30th May 2007, 17:34
може, може :) ама лично аз ич не съм фен на мазнинното :? класиката си е класика :lol:
Така, така ама ние сме с модерно мислене :lol:
Сериозно, мисля че всичко си е до навикване на организма - гориш това, което приемаш в крайна сметка.

Yansi
30th May 2007, 17:42
Сериозно, мисля че всичко си е до навикване на организма - гориш това, което приемаш в крайна сметка.
Така е ,но :lol: има една мнооого мъдра приказка, която е и факт де :lol: а тя гласи-Мазнините(телесните) горят в огъня на въглехидратите :wink: протеините могат да се използват за енергия ,но това е изключително затормозяващ за тялото процес когато липсва въглехидрат ,при мазнините положението е същото.
Както и да е :D вече разбрахте ,че съм от старомислещите :girl_haha:

riddick
30th May 2007, 17:47
Абе и картофки от време на време няма да те убият, ама нали се сещаш, че колкото повече се "почерпиш" с тях, толкова по-бавно идва ефекта от размахването из парковете :wink:
Както и да е :D вече разбрахте ,че съм от старомислещите :girl_haha:
По-точно ние сме фиешън, а ти не си :lol:

riddick
30th May 2007, 17:53
/...../

Nezinka
30th May 2007, 17:54
уфф, взе да ми омръзва само да ги мисля тия протеини и въглехидрати:) Толкова ли много искам да мога да ям плодове на воляяя :lol: :lol: Хах, никога не съм си мислела, че това ще ми е проблем.
Хех, айде наздраве- надигам мойта доза.

cranberry
30th May 2007, 19:44
ама лично аз ич не съм фен на мазнинното :? класиката си е класика :lol:
какво е процентното разпределние на М - Б - В на класическото НВД?

flakita
30th May 2007, 19:57
:oops: :oops: :oops:

riddick
30th May 2007, 19:57
какво е процентното разпределние на М - Б - В на класическото НВД?
Ако приемем, че и при двата вида НВД въглехидратите са около 1гр. за кг. телесно тегло, предполагам става въпрос за такова съотношение:

НВД - М(30%), Б(60%), В(10%)
ВМ-НВД - М(60%), Б(30%), В(10%)

Това са само предположения, не претендирам за достоверност!

Yansi
30th May 2007, 19:57
М-между 15%-мах 25%
Б-мин.50-60%
В-между 25% -30%
по принцип се изчисляват индивидуално

пп.бях сигурна ,че ще ме чукнеш с такъв въпрос :lol:

riddick
30th May 2007, 19:58
Хора защо направо не си отворите тема за тази "Протеинова Диета"??? :roll:
Точно това е темата, виж в началото :wink:
Yansi, не си ли отпрала малко повечко въглехидратите, все пак говорим за НВД (твойто малко мяза на равномерно-балансиран)

flakita
30th May 2007, 20:12
Хора защо направо не си отворите тема за тази "Протеинова Диета"??? :roll:
Точно това е темата, виж в началото :wink:

:oops: :oops: :oops: :2040: :2010: :oops: ! УжасТ! Пак!

п.с. трябваше на мен да ми сложите над аватара:"най-разсеяна" или нещо такова :oops: :lol: .
ПАК СЕ ИЗВИНЯВАМ :girl_flirt: !

Nezinka
30th May 2007, 20:14
Oх-голямо съм мрънкало- ма вече незнам гладна ли съм, зле ли ми ее...хехе!
Взех си едно "угощение" (http://www.eas.com/products/productinfo/MyoplexCarbSenseRTD/MyoplexCarbSenseRTD_choc_nutrition.html) за обяд, малко да ми просветне в главата

Ей го тука де (http://register.eas.com/OA_MEDIA/images/products/myoplexcarbsensertd.jpg) Има цели 310калории за дозичка от половин литър.

riddick
30th May 2007, 20:18
Това протеинчето ли е или некав микс?

Едит: Ясно, а ква пара е тва?

Nezinka
30th May 2007, 20:21
живо обирджийство- едно такова кутийче от 500мл е $4.00 :shock: :shock: ма туй от кварталното магазинче...сигурно и по-ефтинджос може да се намери. Одобряваш ли, ридик :?:

Yansi
30th May 2007, 20:22
Yansi, не си ли отпрала малко повечко въглехидратите, все пак говорим за НВД (твойто малко мяза на равномерно-балансиран)
ами аз заради това писах ,че е относително и индивидуално.
а и не ги смятах, защото аз с проценти не боравя когато си правя режим :lol: предпочитам да смятам грамове :)
а иначе се въртят около15%- 20% под тази норма се пада за ден-два-пет, все пак трябва да има сила за тренировките.
при нвд се играе много с въглехидратите, но пак казвам ,че е строго индивидуално.

riddick
30th May 2007, 20:27
живо обирджийство- едно такова кутийче от 500мл е $4.00 :shock: :shock: ма туй от кварталното магазинче...сигурно и по-ефтинджос може да се намери. Одобряваш ли, ридик :?:
Абе и да одобрявам и да не одобрявам все тая - набутала си се вече :) Но иначе е много добро като food replacement, стига да не си на диета разбира се. Пий си го след като ти свърши диетата.

riddick
30th May 2007, 20:33
ами аз заради това писах ,че е относително и индивидуално.
а и не ги смятах, защото аз с проценти не боравя когато си правя режим :lol: предпочитам да смятам грамове :)
а иначе се въртят около15%- 20% под тази норма се пада за ден-два-пет, все пак трябва да има сила за тренировките.
при нвд се играе много с въглехидратите, но пак казвам ,че е строго индивидуално.
Има нещо такова, аз знам че само един път в седмицата се позволява да му поотпуснеш края. Ама това е вече състезателен културизъм (там сила идва и от други sources :cool:), така че ако говорим за "простолюдието" съм склонен да се съглася :)

Yansi
30th May 2007, 20:46
Kато спомена културисти ,та се сетих ,че винаги ми е било любопитно кои от тях в състезателен или предсъстезателен период се хранят на принципа на ВМ-НВД и има ли такива? :roll:

riddick
30th May 2007, 21:02
Е как точно любимата ми (заедно с хр. режими) тема успя да уцелиш :cool:

На въпроса, основния (няма такова нещо като състезателен) период се характеризира главно с една дума - ядене и то много, много ядене. Тука неведета-меведета нема, яко carbs и протеин, баце :lol:. Има културисти стигащи до 140-150 кг. в основен, че и повече (зависи от ръста).

Предсъстезателния период (обикновено НВД) го обсъждаме 9 страници вече, който иска да чете :cool:

Yansi
30th May 2007, 21:10
Предсъстезателния период (обикновено НВД) го обсъждаме 9 страници вече, който иска да чете :cool:
Е това исках да прочета :D :2015:

jedira
31st May 2007, 08:10
Я,колко се е изписало,браво на всички! :2043: Много хубава тема стана!И много полезна!Я и аз да поразпитам още за НВД,доста се е изписало в различните форуми за него,но все пак...В класическото НВД позволените въглехидрати на ден се равняваха на 4 листа зелена салата или греша?Апо,ти как се храниш,само белтъчини ли ядеш или и някакви зеленчуци,остават само месото ,сиренето и яйцата,(за плодовете,че са изключени напълно ми е ясно),обаче включваш ли и салати?(за краставици и домати не смея и да питам,защото знам,че имат повече въглехидрати) :2045:

emisof
31st May 2007, 08:58
Аз се храня почти 5 години на НВД, с въглехидрати под 15%. Ама като кача мазнините, качвам и килограмите, та и аз като Янси предпочитам по-умерените мазнини.

riddick
31st May 2007, 09:13
Я,колко се е изписало,браво на всички! :2043: Много хубава тема стана!И много полезна!Я и аз да поразпитам още за НВД,доста се е изписало в различните форуми за него,но все пак...В класическото НВД позволените въглехидрати на ден се равняваха на 4 листа зелена салата или греша?Апо,ти как се храниш,само белтъчини ли ядеш или и някакви зеленчуци,остават само месото ,сиренето и яйцата,(за плодовете,че са изключени напълно ми е ясно),обаче включваш ли и салати?(за краставици и домати не смея и да питам,защото знам,че имат повече въглехидрати) :2045:
В класическото НВД въглехидратите са по 1 гр за килограм телесно тегло. Примерно, ако тежиш 50 кг можеш да хапваш около 300 гр картофи на ден, като с това приключваш с въглехидратите за деня (и задължително преди обяд). Зеленчуковите салати са не просто позволени, а задължителни.

jedira
31st May 2007, 09:41
Много благодаря за бързия отговор,честно казано точно това ми се искаше да чуя,картофи,разбира се,няма да хапвам :D ,обаче мисля да наблегна на шопската салата,щом може :wink:

riddick
31st May 2007, 09:51
Хубаво е все пак да хапваш някакви въглехидрати, че иначе съвсем ще останеш без енергия :wink:

Yansi
31st May 2007, 09:59
jedira, тия салати изобщо не ги брой :) хапвай си и картофи или пък ориз ,пълнозърнести макарони също може.Ако се лишаваш съвсем от въглехидрати после се стига до йо-йо , както riddick ти е написал до обяд ,някъде до към 14.00(примерно, зависи в колко ставаш) трябва да си поела и такива храни. :)

леля мичИ
31st May 2007, 11:41
Ми тоя протеин, май вече взе да ми става вкусен... :2034: - като няма друго :1246:
А някой ще ми кажа ли през колко време мога да я прилагам тая диетка, Янсе ти кога я правиш ?

jedira
31st May 2007, 11:42
Знам,че сте прави за поне малкото въглехидрати на ден,но аз си мисля,че след такава екстремна диета като тази следва период на задържане на постигнатото,според мен поне още една седмица,дори 10 дни на по-ниски въглехидрати и после постепенно вдигане на въглехидратите докато се достигне ниво,при което да не качваш,нещо като втора фаза на Аткинс,пък ако мога да сваля още някой грам в този период-добре дошло! :1231:

Yansi
31st May 2007, 11:48
През най-малко 3-4 месеца Миленка :)
Последно даже го правих след нова година, ясно защо :lol:
Може и да се прави всеки месец ,но мен лично много ме затормозява и то не физически ,ами психически :?

Yansi
31st May 2007, 11:56
следва период на задържане на постигнатото,според мен поне още една седмица,дори 10 дни на по-ниски въглехидрати и после постепенно вдигане на въглехидратите докато се достигне ниво,при което да не качваш :1231:
Ето това е голямата грешка! :) Колкото по-дълго време държиш ниски нива на въглехидратите ,толкова повече метаболизма се забавя, а целта тук е да се забърза.След тези 5 дни за да се задържат свалените кг. а и за да се свалят още трябва да качиш въглехидратите максимално поне за 2-3 дни тогава организма се шокира и продължава по инерция да сваля :wink: След тези 2-3 дни с огромни количества въглехидрати трябва да се се смъкнат до нормални количества, отново за да се шокира организма и след това вече може да минеш на по-ниски.

riddick
31st May 2007, 12:10
Ето това е голямата грешка! :) Колкото по-дълго време държиш ниски нива на въглехидратите ,толкова повече метаболизма се забавя, а целта тук е да се забърза.След тези 5 дни за да се задържат свалените кг. а и за да се свалят още трябва да качиш въглехидратите максимално поне за 2-3 дни тогава организма се шокира и продължава по инерция да сваля :wink: След тези 2-3 дни с огромни количества въглехидрати трябва да се се смъкнат до нормални количества, отново за да се шокира организма и след това вече може да минеш на по-ниски.
Или както още си го знайм - "въртене на въглехидратите" :cool:

Izabo
31st May 2007, 14:07
Простете за невежеството.... :D но какво ще рече въглехидратите на мин.....и после на макс....?.....5 дни 0г (или само от марули, броколи и краставици примерно) въглехидрати.....и след това 5 дни по 1г. на кг. тегло..и от разни други неща...? :2016:...(и да ..знам, че под други неща не мога да разбирам вафЪли....и бонбони..били те и само 13 :girl_haha: )

P.S. Скоро имам РД...трябва да сваля поне малко... :( за самочувствие.. :D

riddick
31st May 2007, 14:22
Означава, че примерно 5 дни въглехидратите, които поемаш са само по 300гр картофи/ориз и след това вече 2-3 дни си се храниш нормално (равномерно, без да прекаляваш). Може да направиш и само един такъв междинен (не на диета) ден, в който да му отпуснеш края и да ядеш на корем (не сладко обаче :wink:) - добър избор са макарони, спагети и др. пасти примерно. След тези междинни дни пак се връщаш на 300гр картофи (или ориз) на ден. Това са примерни храни, може да пробваш и с други (пастата вместо картофите/ориза).

Izabo
31st May 2007, 15:09
Мерси, мерси...хич няма да се отпускам...на мен това ми е проблемът...много ми е трудно да се храня балансирано....., да си го кажем направо...почти ми е невъзможно...:)...затова по-добре да не ми се дава свобода...:)....

Последен опит....паста...ок.....какво ще кажеш за еклерова такава... :girl_haha: ?....(е какво..каза да не е сладко..., в сравнение с шоколадова хич не е сладка даже.....мда...)

riddick
31st May 2007, 15:17
Ето тези храни можеш да ги "въртиш": Картофи, ориз, овесени ядки, паста, пълнозърнест хляб.

P.S. И аз обичам еклери... :cool:

Nezinka
31st May 2007, 15:23
имам чувството, че аз съм крива нещо, днес ми е пети ден- аз съм свалила само 3паунда, което няма и 2кг...това е с ежедневено кардио и поне половин час в залата плюс всичките му добавки. :shock: :shock: реве ми се вече

riddick
31st May 2007, 15:26
Това е защото сваляш здравословно :) Колко общо имаш да сваляш иначе?

Nezinka
31st May 2007, 15:28
около 5-6-7 килограма :cry:

riddick
31st May 2007, 15:29
Споко значи, като я свършиш тая си минаваш на НВД-то и крачка по крачка ше свалиш и останалите.

Lilu
31st May 2007, 15:30
ееее ама и ти си като мен искаш да се събудиш на другата сутрин слаба сякаш са те ударили през нощта с вълшебна пръчка,ама не става такааа.тц Между другото почти 2 килограма за 5 дни си е много добре.

Nezinka
31st May 2007, 15:38
Лилу, нищо не искам, но при положение, че 5 дена си на 500 калории, които изгарям в фитнеса, очаквах малко повече...явно задържам мноо вода...както и да е, трябва ли да правя въглехидратен ден....защото дори и да не трябва, утре отивам и купувам най-голямата диня :lol:

Izabo
31st May 2007, 15:40
Nezinka, искаш да свалиш 6-7 кг..?!? На аватара изглеждаш толкова слаба...откъде ще ги вземеш тези 7 кг..?! Може би затова си свалила само 2кг. ...
Изглеждаш супер, 'що се мъчиш толкова...? :D

riddick
31st May 2007, 15:44
Лилу, нищо не искам, но при положение, че 5 дена си на 500 калории, които изгарям в фитнеса, очаквах малко повече...явно задържам мноо вода...както и да е, трябва ли да правя въглехидратен ден....защото дори и да не трябва, утре отивам и купувам най-голямата диня :lol:
И без това ше си свършила диетата утре - ходи си се наяж(и ти ше въртиш :lol:)

cranberry
31st May 2007, 15:44
М-между 15%-мах 25%
Б-мин.50-60%
В-между 25% -30%
по принцип се изчисляват индивидуално

така, значи аз смятам и проценти, грамове.
НО: когато протеините отиват към 50% (пак, разбира се, индивидуално спрямо това колко калории приема човек, за да сваля), грамовете доста надвишават 2.2 (за жени) - 2.5 (за мъже) грама протеин за кило телесно тегло (както е по теория за трениращ индивид).
какво се случва с excessive amounts of protein?

пп.бях сигурна ,че ще ме чукнеш с такъв въпрос :lol:
е, то нема да съм аз, ако не се зачекна за нещо т'кова :1242:

Celine
31st May 2007, 15:47
Хора къде да прочета за туй НВД основното - но да е стегнато , ясно. Вий пишете тук неща които въобще не мога да схвана - аз досега от диети и балансирано хранене не съм се интересувала , но вече ми е време да започна . Така че ОТКЪДЕ да я почна ?

riddick
31st May 2007, 15:49
какво се случва с excessive amounts of protein?
Усвояваш си колкото ти е нужно за енергия и другото го изхвърляш, ама мисля че тва е ясно на всички?