PDA

View Full Version : ефектът на студения чай


kaija
21st May 2007, 11:14
долкото успях да намеря в гугъла (освен марките и нищо друго), в студения чай, който се предлага на пазара, има захар, а ние това не го одобряваме, нали?
интересува ме дали ще върви с диетата, ако се пие охладен? тук говоря за оня обикновен чай в торбички, направен в домашни условия, а не онези разредени пикни (много извинявайте за израза, но какво по-подходящо от това) наблъскани със захари, консерванти и кви ли не други вредители за нашия хранителен режим

понеже наистина не знам, моля някой запознат да ме светне дали ще е правилно да си запаря един литър чай сутринта и да му сложа лимонче и да го блъсна в хладилника за целия ден??????

blagovest
21st May 2007, 11:17
Много ясно,че е супер! :D

aivito
21st May 2007, 11:22
Според мен това с чая е мн добра идея ако ти е омръзнало да пиеш вода,даже е и полезно,има различни билки с лечебно действие:)

kaija
21st May 2007, 11:23
аз си мисля и нещо друго, нали е полезно да се пие топла вода преди лягане или преди хранене, не съм аз сигурна, та затва питам...може би и на чая ефекта е по-добър ако се консумира топъл.

kaija
21st May 2007, 11:26
да, от друга страна и това е вярно, вместо вода...ей, мерсии!

aivito
21st May 2007, 11:26
незнам ,аз като бях при тая Емилова ми казаха ,че няма значение дали е топъл,имаше значение точно определените билки!

alica
21st May 2007, 11:30
Имаше нещо за утаяване на таини или нещо си в чая и затова се пие веднага или се замразява ... 8)

kaija
21st May 2007, 11:32
БОУЖЕ!!!
между другото Емилова появява ли се в Бургас???

aivito
21st May 2007, 11:34
Представа си нямам,аз бях на Златни пясъци преди време,голяма шарлатанка...абе всичко е за пари квото и да ти говорят 8) 8) 8)

kaija
21st May 2007, 11:37
оф, така е...
между другото няма лошо някой да ти изследва организма и да ти каже какво трябва и не трябва да ядеш, аз такъв човек търся...но понеже не съм от Бургас, тук живея, но не ги знам докторите.сори за офтопика

aivito
21st May 2007, 11:39
Хах,че тя нищо не изследва и не ти казва лично индивидуално кво да ядеш,по добре отиди на диетолог,сигурно има такива в Бургас,разпитай!
А най добре ,разгледай форума доста подробно,сигурна съм ,че ще намериш твоя режим!!!!

kaija
21st May 2007, 11:41
тая да не е врачка??? :girl_haha:

aivito
21st May 2007, 11:43
Да не влизам в подробности ама ..ти си идваш с готовите изследвания от личния лекар и тя само казва-плод чай плод чай....

kaija
21st May 2007, 11:49
хахахахахаах! то верно че и личния може да свърши същата работа. тази да не е една с къса бяла коса, май вегетарианка беше, дет Глория и разни извесни отслабвали при нея???

aivito
21st May 2007, 11:50
Същата,ама темата е за чая :1242:

kaija
21st May 2007, 11:54
ихаа!
ужас, днес съм на работа и съм само на чайове, ма ми писна да стоя до каната и да варя вода, та затва се сетих да питам дали не е проблем да си сваря нужното количество сутринта и да пия от него цял ден, макар и студено?

aivito
21st May 2007, 11:57
Оф как издържаш само на тоз чай,мен постоянно ми стърже стомаха,никак не ми идва пустата воля!
А тва че си на работа,сигурно може и да си го направиш от вкъщи,все пак е чай, не е вафли,чак пък толкова !

emisof
21st May 2007, 11:58
Студен чай е дори по-добре от топлия, защото организма изразходва допълнителна енергия, за да стопли течността до телесната температура.

aivito
21st May 2007, 12:00
Дам така е,както е по хубаво да се къпеш със студена вода,поради същата причина!Не бях се сетила за това :1223: :1223: :1223:

kaija
21st May 2007, 12:00
така е, колкото до волята, приятеля ми ми каза оня ден, че трябвало да отслабна!!! тука волята идва сама. почнах един режим на Русалка, който е пуснат някъде в тема Лечебен глад май беше, и той представлява предимно чай и плодове, като постепенно влизат морковчета, после картофче, после и сурово зеленце... ма чая е основното тук, а аз както не го обичааам...

dida_dida
22nd May 2007, 19:36
незнам ,аз като бях при тая Емилова ми казаха ,че няма значение дали е топъл,имаше значение точно определените билки! а ще споделиш ли кои по точно :lol:

aivito
24th May 2007, 12:47
Ох ами..те са си индивидуални...мога да ти ги кажа по памет...има6е мащерка..жълт кантарион..и маточина...но изрично ми каза да не са от смесени чайове...да е само една билка

dida_dida
25th May 2007, 12:29
мерси :D

Nezinka
25th May 2007, 21:09
почнах един режим на Русалка, който е пуснат някъде в тема Лечебен глад май беше, и той представлява предимно чай и плодове, като постепенно влизат морковчета, после картофче, после и сурово зеленце... ма чая е основното тук, а аз както не го обичааам...

Това е Захранване, което се прави след гладна или полу-гладна диета-предполагам и то върши работа, защото режима не е много щедър.

cristiano7
28th May 2007, 21:49
този Nestea хубав ли е??? вписва ли се в НВД-то ми....защото не пия твърд алкохол, а в заведение какво да поръчам ...не искам гадните им Коли и Пепсита

биричка много рядко сръбвам :wink:

alica
28th May 2007, 21:51
Тц. Не се връзва. Има захар.

aivito
31st May 2007, 13:50
Тц. Не се връзва. Има захар.
Доста захар при това!!!!Пробвай с минерална вода и едно лимонче в нея!То май само тва е полезно по кафенетата:(

Pyretta Blaze
31st May 2007, 17:04
Чая е хубаво нещо, но наистина не трябва да се прекалява с един и същ, а да се сменят... а доколкото си спомням имаше нещо, че не трябва да се пие вода - съответно чай - от хладилника щото е вредно за храносмилателната система...
Пробвай с минерална вода и едно лимонче в нея!

aivito
1st June 2007, 12:40
И аз бях чувала това за студената вода от хладилника,но това го казах за най-полезно когато си на дискотека или кафене:)

Pyretta Blaze
2nd June 2007, 09:30
е, да, при тези обстоятелства... наистина! :D

Yana
2nd June 2007, 10:08
Само чайчетата в пакетчетата са истински, всичко останало е захаросано-оцветен сироп.

Ако искаш да замениш кафето и въобще да ти е по приятна водата прави си Зелен чай и си го дръж в хладилника, може да си го освежаваш с лимон или портокал а за летните месеци е още то свежа идеята да режеш лимона и портокала на реженки и да ги замразяваш така хем ще ги ползваш вместо лед и ще допълваш дейцвието на антиоксидантите в чая.

Черният чай има теин и кофеин, по малко отколкото в кафето но все пак не е безобиден чак толкова, ако искаш да пооткажеш кафето за лятото а и въобще просто си прави малко по силен черен чай и го освежавай по Марокански с мента или канела, По англлиски с мляко (тва си е класика), с лимон, с портокал, с розови листенца, с сушени лавандулки и квот са сетиш, не го пий след 4 следобяд няма да можеш да спиш той действа по бавно от кафето но затова пък много по продължително, освен това като слагаш тези треволяци няма да ти дава душа да пафкаш, много е свежарсо удоволствието::)). Само не го оставяй да престоява много че става още по концентриран по отношение на тейна а има и танини които дразният малко стомаха.

Не забравяй и БГ коктейла от всевъзможни и много полезни билкови чаичета които студени са много ароматични, а пък от някои арабски magazin зако можеш да се снабдиш с кaркаде може и да свалиш и някое килце има кисело приятен вкус на розови листа и дейцва антитоксично и пречистващо.

Devil_wears_Prada
2nd June 2007, 10:20
Янче, злато си! :2004:

п.п. Каркадето и на мен много ми харесва! Почвам да си правя студени чайчета! :2018:

Yana
2nd June 2007, 10:23
За лято специално няма равно добре изстудено, а пък и аз никога не съм му била фен в горещият му вариант

Charlotte
10th June 2007, 15:23
Ами зеления чай?Аз в момента пия много от него-3 чаши дневно...Много помагал за стопяването на тлъстинките.Държа си една кана в хладилника и пия...Малко мнооого горчи,но с лимон се понормализират нещата :)

Witchblade
10th June 2007, 19:31
Аз много си ги обичам билковите чайчета, зимата топлички, а лятото охладени. Изкушавам се да му слагам мноооого лед.

Rumi
16th July 2007, 13:27
Някой може ли да каже нещо повече за зеления чай - чела съм, че има много положителни качества. И може ли да се доверим на зеления чай в пекетчета на "Билкооп" - доста по-евтин е, толкова че дори съмнително евтин.

Mena
16th July 2007, 19:32
:D

Mena
16th July 2007, 19:34
Нещо интернета ми се е бил прецакал :(

Mena
16th July 2007, 19:34
[quote="Mena"][quote="Mena"]За зеления чай можеш да видиш например тук (http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=69) .
Аз си купувам само зелен чай Лонджин (http://bulgarian.cri.cn/1/2004/09/23/1@14831.htm), защото пакетират само набраните връхчета, а не някакви натрошени листа, а и има много приятен свеж вкус.
Купувам го от Пикадили, но сигурно го има и в други магазини. :lol:
А тези евтини чайове и мен малко ме съмняват. :(

Loza
17th July 2007, 08:25
Аз също за лятото си правя чай и после си го изстудявам и го държа в хладилника - страхотно освежаващо и приятно е. Сега пия или зелен чай - чист, но е на листа и си го запарвам, не в пликчета или съм си купила един BIJA - зелен чай с разни други допълнения като джинджифил - този е много хубав, мирише страхотно, а и е много полезен за храносмилането. Ако заления чай се използва като допълнение към диета, става много добре. Изобщо зеленият чай е най-доброто нещо за пиене. Ако сте забелязали висчки източни народи го пият след хранене за по добро храносмилане. Пробрайте и ще видите.