PDA

View Full Version : Яйца в микровълнова?


cristiano7
24th December 2008, 12:11
Дали има проблем да си приготвям яйца в микровълнова фурна (без черупката разбира се). Ако ги слагам в пластмасова кутия с капак и пусна на макс за 2-3 минути, ще се сварят ли достатъчно т.е. дали термичната обработка ще е достатъчна за безопасно хапване след това?? Някой ако е пробвал нека сподели. Пробвал съм в чиния,но дори разбъркани, яйцата се надуват и цапат стените на фурната (малко, но достатъчно да се занимаваш с чистене на стените й).

Solver
24th December 2008, 13:12
Еми ще цапат. Като цапат ще си чистят.

Вари си ги по нормалния начин и не застрашавай целостта на микровълновата фурна с разни иновации :lol:

MILI
24th December 2008, 16:06
Ако не пробваш няма да разбереш :girl_haha:
Ако искаш Аз да пробвам и да ти кажа за резултата? :3000:

raru
24th December 2008, 18:47
Аз си правя така яйца обаче имам специални купени прибори за яйца в микровълнова. За да не ти се взривяват обаче трябва предварително да ги разбъркаш - иначе всичко става .... красиво :D :D

Miss_Murderer
28th December 2008, 15:50
лично аз си правя яйцата на омлет само в микровълновата- разбърквам ги, добавям каквото ми попадне(може колбас, сирене, кашкавал, гъби и т.н.), изсипвам всичко в съд от йенско стъкло и готово. става много вкусно, аз по принцип не обичам много яйца, но по този начин ми харесват.

cristiano7
28th December 2008, 17:26
аз вече пробвах, нищо не избухна слава богу ;)

в една огнеупорна тавичка, слагам сместа, 3 минути на макс и бухва и воала :) горе някой посочи че може и да се добавят други неща, ще пробвам :)