PDA

View Full Version : Ако може малко съвети


Petko
28th December 2008, 02:35
Хай на всички.
На 16 съм,скоро 17,мъжко.186 см.Ноември миналата година почнах една диета (тотално спиране на сладко и безалкохолно),изкарах я с мъки и световъртежи 1 месец,отучих се от огромните количества сладко и безалкохолно.Ъъъ бях 96 килца :oops: ,паднах на 85,тъй като наиситна нямах време,движението беше стълби.Много,много стълби(само краката си стегнах от там де,но както и да е).Целта ми беше минимум 80 килограма,защото под 75 вече ще изглеждам хилка за ръстал.След още 2 месеца запецнах на 83.Оставаха още 3,които ги ръчках много много време и така не мърдаха.Та паднах на 82.
НО преместих се вече временно в друг (в пъти по-малък град).Качил съм около 6-7 сигурно,не знам,въпреки че външно няма разлика,но панталона,с който дойдох преди 1 месец,преди 1 седм се опитах да го сложа и малко не ми достигна да го закопчея.Плюсках много боклуци,от както се преместих,просто в средата,в която съм в моемнта,всички са 2х с над-наднормено тегло и се изкушавах.
Сега реших да се стегна сериозно след Нова Година.Вече 4 ден обикалям из форумите и гледам пак за диети и тем подобни.Та реших да спра изцяло сладкото и газираното,няма да ми е изобщо проблем след 1 седмица.Мисля да почна само с плодове,зеленчуци,много вода,мляко и пилешко (единственото месо,което понасям).
Фитнес тук няма.За това мисля да започна да тичам по 30ина минути всяка сутрин и каране на колело.
Та искам да попитам преди да почна всичкото това,някаква грешка в "плановете'' ако мога така да се изразя,има ли?Някакви методи за стягане на корем има ли (както казах няма фитнес тук ://),дори и бавни?Всички съвети,критики и т.н ще ми бъдат полезни,
Тенкс предварително!

Venice_22
28th December 2008, 03:16
Да спреш тези храни не е грешка, а е желателно, дори и без да искаш да отслабнеш.

Относно храните, които си включил - по-добре би било да замениш пилешкото с риба и да включиш известно количество ядки и семена (или продукти от тях), малко зехтин, евентуално яйца. Това е за да имаш по-добър баланс на есенциални мастни киселини, а те са изключително необходими. Количеството мазнини също има значение, дълготрайна диета с прекалено малко мазнини не е здравословна (а и пречи на отслабването, макар да звучи парадоксално).

Ако желаеш, можеш да включиш също зелен чай и билкови чаеве.

Petko
28th December 2008, 16:00
Ядките,смената,чайовете и зехтина - няма проблем.Благодаря ще го включа.
Но както казах освен пилешко не понасям друго месо.Рибата само като я видя ми излиза съдържанието от корема през устата,камо ли ако я опитам :roll:
Благодаря много

goldish
28th December 2008, 16:18
Бих те посъветвала да погледнеш какво пише в net-a за Ниско Въглехидратната Диета-НВД. Аз лично мн я харесвам и след празниците я почвам упорито. Виж това: http://www.bb-team.org/forums/viewthread/32063/. Определено има много интересни и полезни неща. Успех!!!

Petko
29th December 2008, 04:25
Благодаря много!Да,бях се чудил и върху нея.
А относно стягането на корем(нищо повече от плосък и стегнат корем),какво може да се направи?
Тук където живея няма фитнес :\\

Engel
29th December 2008, 10:56
Можеш да правиш домашни тренировки, ако си постоянен са много ефективни. Успех!
Ето няколко тренировки примерни: http://vkushti.tialoto.bg/article.php?id=5109
Можеш да почнеш и с велоергометър.
http://vkushti.tialoto.bg/article.php?id=2303
Също много ефективни за оформяне на тялото са Пилатес и Йога, ако не ти изглежда много гейско можеш да ги пробваш :1231: :good_luck: