PDA

View Full Version : съвет...


qgoddka
21st January 2009, 15:22
Здравейте!Чета форума от няколко дни и разбрах,че има хора,които са доста добре информирани относно храната,режим,тренировки и т.н,за това реших да се обърна за съвет.По празниците качих около 2-3 килограма без да се усетя и сега искам да ги сваля,въпроса ми е да ме посъветвате какво да хапвам,тренирам всеки ден вкъщи имам степер,тренирам по 40 минути дневно и изгарям 400 калории,но нещо сега след тези празници ми се е поувеличил апетита или може би от зимното време oops много искам да ги премахна тези 2 килограма 3.ако може да ми разясните също така как стои въпроса с тренировките,всмисъл преди тренировка да хапвам или след това защото прочетох из форума че ако се яде след тренировка не се качвало,което ме изненада защото аз хапвам преди тренировка и след това нищичко,също ми кажете,ако тренирам към 7-8 вечерта грешно ли е и има ли пак ефект,просто нямам възможност през деня и вечер ми е единственото време,ако може някой който разбира от тези неща да ми ги поразясни малко.аз обичам да закусвам и ще се радвам ако ме посъветвате какво да хапвам на закуска и как въобще да ми е менюто.и последно да кажа разбира се,момиче съм на 18 висока съм 164-165см. в момента тежа около 53 килограма,преди коледа бях 50 mosking

Nenna
30th January 2009, 01:51
Здравей!тъй като имаш да сваляш 3 кг(смешничко за писане по форуми,без да ми се обиждаш,защото на мен ми казват,че имам да свалям малко,а те са около 12 кг :( ), та избере си 1 ден от седмицата и пий само мляко или яш само някакъв плод,но 1 ден не една седмица и да си стресираш организма и да качиш после 5 кг...
за тренировката и за яденето вечер-след тренировка не се яде поне 1 час,след този ча можеш да ядеш протеини и след 2 час въглехидрати ако не се бъркам и аз(това го четох тук във форумите), а преди тренировка поне 1 час пак не е препорачително да се яде,за вечерното хранене(т.е. след 6-7 колкото по-рано забравиш, толкова по-добре.и не се престаравай с диетите и манията за сваляне,защото и аз като теб тръгнах от около 3 кг,и аз бях 50, докато в един момент с вечните ограничения и лишения,а после преяждане, кантара започна да показва 60 и...и да ти кажа,че и аз започнах да мисля за теглото на твойте години,но качих,защото отказах цигарите, а не заради празниците.
дано имаш успах във вечната борба!

Engel
30th January 2009, 10:53
qgoddka: Здравей, и според мен не ти трябват диети. Просто продължи да тренираш така упорито, но тренирай през ден за да си почиват мускулите. Ще си оформиш готини бедра и можеш да почнеш да се харесваш на 53кг. :D
Значи ти щом гориш 400Ккал. на ден, сметни си го 1 килограм е 7000 калорий. Храни се нормално, ако искаш просто не яж след 18-19ч. Успех! Пиши след 5-10 дни да видим как се справяш :P

qgoddka
30th January 2009, 12:19
благодаря ви много за отговорите,доста ме укуражихте,всъщност аз бях 47 килограма по едно време доста свалих ей така и сега всичките ми приятели,познати и роднини казват че съм много по-добре на 53 доста по оформена и дори аз като се замисля леко по-секси се чувствам понеже си оформих дупето а преди беше плоско и сухо...в момента си се храня и сладко си хапвам и си тренирам и ми е добре,е може и да сваля да стана 51-52 но към март април,сега зимата нещо ми се отвори апетита :roll: въпреки че не знам аз съм висока 164-165 и не знам всъщност за моята височина как са ми килограмите

Nenna
31st January 2009, 01:35
Според мен за височината ти килограмита са идеални:извади от 164 110 и какво се получава-54!!!та значи и с 53 си си идеална! :) надява се и аз скоро да се похваля с тази тежина :)

hatred
31st January 2009, 07:01
Според мен за височината ти килограмита са идеални:извади от 164 110 и какво се получава-54!!!та значи и с 53 си си идеална! :) надява се и аз скоро да се похваля с тази тежина :)

Дори резултатът от далеч по - прецизни формули често не е репрезентативен.

Важното е човек да се чувства комфортно на определени килограми, ако няма вътрешното усещане, че това тяло му подхожда и иска да промени нещо в него, не виждам защо една формула трябва да го спира. Тук, разбира се, изключвам болестните състояния.

Аз съм 180 см, при този ръст по тази формула трябва да тежа 70 кила :shock: Била съм към 65 - 66 и мога да кажа, че се чувствах непохватна като глиган. Сега съм 55 и пак далеч не съм кльощава. А имам познати, които при височина 170 - 175 и тегло под 60 кг приличат на болни от анорексия.

Това, че всичко е индивидуално, е всеизвестна истина де, едва ли ще кажа нещо ново за някого с този пост :lol:

marie_claire
31st January 2009, 11:02
Съгласявам се с hatred. Аз също съм 168- 52кг и имам какво да свалям. Освен това зависи и от възрастта, според мен тази формула от ръста минус 110 може да важи за 35год. жена, но не и за момиче на 18.

qgodka, аз поне час и половина преди тренировка не ям нищо, иначе ми е тежко и не мога да тренирам. Просто наблегни на плодове и зеленчуци, изключи всичко пържено, мазно и сладко и бързо ще свалиш 2-3 кг.