PDA

View Full Version : За алкохола


NatalyTake
27th January 2009, 11:39
Търсих в интернет и доста четох по въпроса, но не мога да си обясня защо... защо алкохола има толкова много калории, при положение, че не носи никакви хранителни вещества. Вярно е, че при по-голяма употреба или редовна употреба се променя работата на вътрешните органи (няма да изброявам) и от там се повлича вредата, но ако се пие умерено, какъв е проблема. За мен умерено е петък и събота вечер по 2-3 чашки вино или бира.
Вие какво мислите по този въпрос. Като чета, повечето от нас си пийват, не са абсолютни въздържатели.
От друга страна, няколкото пияници, които познавам - съседи, са все слаби, да не кажа мършави. Далеч от наднорменото тегло, което биха докарали калориите на алкохола, ако ги сметнем. Сигурно мезетата им, не са качествени като нашите и наблягат повечето на течното гориво, но все пак...
Тук вече се намесва констатацията, че има различно качество калории..., като холестерола, предполагам...
Пишете! Чакам мненията ви!

rogi
27th January 2009, 12:07
Алкохола се метаболизира до глюкоза в организма(разбирай захар).
По отношение на алкохолиците,ако се замислиш те почти не се хранят и затова са слаби.Ако ти консумираш само алкохол без храна най вероятно и ти ще се стопиш,но за сметка на увреждане на други органи в тялото ти.По добре не се отдавай на такива размишления.Като ти се пийва една бира уикенда,пий си я,няма какво да я мислиш,освен ако не си на строга диета :D

NatalyTake
27th January 2009, 14:18
Прав си. Ама изпитвам много голяма вина, като си пийна. От една страна развалям фигурата, от друга-нарушавам диетата... После се чудя колко калории съм цопнала отгоре и правя сметки как да ги
избия. Направо кошмар.
както викат в родното ми село-то това си е убавинЯ, не мой се лишава!!! :2005:

kukli4ka
27th January 2009, 17:25
Казват,че алкохола има много калории не заради самия алкохол, а заради мезетата. :D

Solver
27th January 2009, 18:05
Това са глупости, колко повече калории да има алкохола, от парче шоколадова торта ? Нормално е алкохолиците да слаби, те се обезводняват, а храненето с алкохол пречи на храносмилането и усвояването на много от приетата храна.

Освен това от бирата НЕ се покачва тегло. Бирата променя гликемичния индекс на въглехидратните храни, от там идва напълняването. Тоест - ако изпиеш 1 бира, нищо няма да ти стане. Но ако изпиеш 1 бира и едновременно с нея изядеш порция картофки - тогава ще ти стане. И за да стане по-ясно - ако пиеш по 1 бира всеки ден, в продължение на 1 месец, без да ядеш друго, освен месо с нея, няма да качиш килограми (или ако качиш, това ще е от други фактори). Но - ако всеки ден пиеш по 1 бира и с нея ядеш порция пържени картофки и цаца, ще качиш със сигурност телесни мазнини.

При твърдия алкохол също няма какво да му гледаш калориите, той обезводнява организма и от там затруднява доставянето на хранителни вещества до която и да е част на тялото, освен това, ако танцуваш да кажем в петък и събота вечер, ти изразходваш в пъти повече калории, отколкото си поел/а от алкохола.

Изобщо не гледайте толкова общо на нещата, има много специфика при приема на алкохол и действието му върху организма. И още едно основно нещо - 15 грама въглехидрати от картоф НЕ са равни на 15 грама въглехидрати от кафяв ориз, ако гледаме какво се случва с тях В организма. По същия начин е различно и при алкохола. С твърд алкохол трябва да се приема много вода преди и след приема на алкохол, за да се намали колкото се може повече дехидратацията.

Това е пример за погрешният извод (и по-скоро за погрешните причини). През деня хапвате вафла, торта, кексче, картофки, мазни храни, хляб и други тестени изделия, вечерта пийвате 2 чаши водка (все пак едва ли пиете по 1 литър, за да смятате някакви нереални калории) и айде от водката напълняхме. Просто погрешен извод.


Р.Р.
Виното дори помага за разграждането на лошите мазнини, НЕ води до омазняване.

Р.Р.2.
Ако изпиете 1 литър водка, в която може би се съдържат повече калории (по вашите сметки), едва ли основният ви проблем ще е качването на 100 грама мазнина :lol:

kukli4ka
27th January 2009, 18:16
Супер! Е това е точен и изчерпателен отговор, който ме удовлетворява. :2015:

Пипилота
27th January 2009, 21:26
Много ми хареса мнението на Иванин. Съвсем вярно, дано го разберат повечето дами. :D

goldish
27th January 2009, 22:24
И аз ще се съглася с Ivanin. Има някои неща, които имат и други трактовки, но в общи линии напълно се припокрива с моето лично мнение. Това доста ме и устройва :wink: :wink: :wink:
Между другото някъде бях чела, че дори приемането на алкохол в умерени количества ускорявало разграждането на въглехидрати. Звучи странно, но беше доста добре обяснено. Ще се питам да се сетя къде го четох и да го постна после.
А също знам, че ако пиеш, е добре да ядеш повече мазнини, за да става по-бавно и постепенно абсорбирането на алкохола.
Хора, потърсете още мнения, за да открием най-накрая истината!!!

Solver
27th January 2009, 22:30
Каква истина искаш, някъде да съм казал, че това е мое лично мнение :lol: Това са фактите, аз не излагам мнение по такива въпроси, в противен случай ще кажа - "според мен...".

goldish
27th January 2009, 22:49
Каква истина искаш, някъде да съм казал, че това е мое лично мнение :lol: Това са фактите, аз не излагам мнение по такива въпроси, в противен случай ще кажа - "според мен...".


Имах предвид, че според различните източници алкохолът има различно влияние върху метаболизма. Едни се кълнат, че е едва ли не отрова, която го забава ужасно, докато други казват, че стабилизира нивата на инсулин. Явно и учените още не са стигнали до единодушен отговор и всеки си избира на какво да вярва. А колкото повече източници използваме, толкова по-достоверна ще е нашата истина- статистически закон :wink: :wink: :wink:

hatred
27th January 2009, 23:02
Явно и учените още не са стигнали до единодушен отговор и всеки си избира на какво да вярва.

Абсолютно точно, goldish.
Май по въпросите за диетичните режими това е закономерност.
Аз понеже мразя алкохола, мирише ми гадно, горчи ми, никога не съм изпивала повече от половин чашка вино, веднага бих започнала да защитавам тезата колко ужасен и пагубен за организма е :lol:

Пък всяка монета си има две страни. Да не кажа поне две :lol:

NatalyTake
28th January 2009, 08:41
Много ми хареса това, което прочетох. Вече няма да изпитвам такава вина, като си пийвам и разпускам. И ще гледам да спазвам написаното от Иванин. :girl_kiss2:

katya_den
28th January 2009, 20:57
Ivanin както винаги е перфектен. Лично аз се много се радвам на съветите му.

goldish
29th January 2009, 17:15
Вижте това са калориите в алкохолнте напитки:

Alcoholic Drink Size Calories
Beer half Liter 184
Lager half Liter 180
Cider half Liter 200
Whisky 100ml 220
Gin 100ml 220
Brandy 100ml 220
Rum 100ml 220
Wine red 100ml 70
Wine white dry 100ml 65
Wine white medium 100ml 70
Wine white sweet 100ml 90
Wine white sparkling 100ml 74
Rose 100ml 62
Champagne 100ml 126
Pernod 100ml 140
Tia Maria 100ml 155
Southern Comfort 100ml 184
Drambuie 100ml 184
Sherry dry 100ml 110
Sherry medium 100ml 112
Sherry sweet 100ml 130
Port 100ml 160
Martini 100ml 175
Malibu 100ml 204
Baileys Cream 1 glass 120
Bacardi 1 glass 118


:1206:

aniK
29th January 2009, 17:29
Само да си кажа,ч е аз съм от тези, които всяка вечер пият по 1 бира :oops: Това ми е "глезенето" за деня. Много рядкко я заменям с чаша вино, но това е с повод. Иначе ОБИЧАМ бира :oops: :D
goldish, учудва ме Baileys Cream 1 glass 120 :roll: Сигурно тази чашка е филджанче :D

kukli4ka
30th January 2009, 22:33
А пробвала ли си бира, разредена с газирана вода :girl_dance: Фантастично!

aniK
30th January 2009, 23:25
А пробвала ли си бира, разредена с газирана вода :girl_dance: Фантастично!

:shock: Ще пробвам, но само да видя какво е, з'то съм против газираното :D Предполагам, че ще е по-лека бира :D