PDA

View Full Version : ЗЕЛЕН ЧАЙ


*Princess*
25th March 2009, 00:11
Знае се, че зеленият чай прочиства организма. За диета ли се пие или за здраве ?

Ако някой го пие системно и има наблюдения от действието му, нека пише.

щастливка
25th March 2009, 02:39
Знае се, че зеленият чай прочиства организма. За диета ли се пие или за здраве ?

Ако някой го пие системно и има наблюдения от действието му, нека пише.Аз го пия от година и половина.Една рускиня тук ме ,,зариби"така да се каже,тя е живяла с корейци и китайци и за тях зеленият чай бил като ,,въздуха" изгарял токсините ,разграждал по бързо храната или знам ли какво беше вече,нещо свързано с храната.Аз го пиех в началото само като им гостувахме,след вечеря,от куртоазия,но след всеки следващ път,се улавях,че чакам с нетърпение този ритуал.Преяла.................чая, се едно ми помагаше на храносмилането,един такъв тръпчив,но.........най хубавото нещо за мен е когато забелязах,че в деня след като съм пила чая,нямам проблеми с ходенето до тоалетнаОт там нататък не пропускам ден.Пия го след вечеря.Във едно от качествата му съм убедена :lol: за другите...............незнам.Аз си купувам от китайски магазин,в ламаринена кутия и е насипен,незнам в пакетчетата дали 100%зелен чай

aniK
25th March 2009, 06:49
Аз пия от години. Купувам на пакетчета Twinings, Pickwick, Tetley, Lipton...всякакъв. Имам предпочитания към определени. Харесвам много и този на листа, но нямам условия за запарка в къщи.
Не мога да кажа, че ми е помогнал конкретно в нещо, з'то нямам проблем, който да решавам с него, но не бих спряла да пия. На някои хора действа пургативно, да. Аз съм заменила сутрешното кафе с него и не мога да си представя деня без чай.
Не бива да се прекалява - може малко да раздразни стомаха.

hatred
25th March 2009, 07:58
Единственият зелен чай, който ми допада като вкус, е един с жасмин ( мисля, че беше на Twinings ). Но не ми се дават толкова много пари за чай :? Знам, това е скръндзавщина, но както пия по 6 - 7 чая на ден, този е в състояние да ме разори :lol:

Оригиналният зелен чай просто не ми харесва, ако го пия, трябва да е насила. А иначе е много полезен ...

Mena
25th March 2009, 10:11
Всеки ден пия зелен чай, много го харесвам.
Купувам само на листа за запарка, така виждам че листата, които са в пакета са наистина само от връхчетата, а не нещо натрошено и смесено.
Накрая изяждам дори и самите листенца, съвсем не са лоши :lol:

tonita
25th March 2009, 11:12
здравейте момичета!

аз преди 2-3 години много се бях зарибила по зеления чай, тогава живеех в Германия, а там има страхотни магазини за чай, където изобилието е огромно! Та нон-стоп пиех зелен чай с всякакви аромати- любимия ми беше зелен чай с аромат на смокиня мммммммммммм но в даден момент направо ми втръсна и започнах да си купувам други чайове, като например Ройбос (Rooibos)! сега този ми е любимия! По лекичук е от зеления, много полезен и можеш да си пиеш колкото искасх от него!

А за зеления чай има 2 основни правила, които трябва да се спазват: не се пие вечер- разваля съня и не се пие повече от литър на ден, даже казват не повече от една кана 750мл!

tirra
25th March 2009, 11:23
Принцес, ти за разхлабващия чай САНИЕ ли питаш или за зеления чай такъв какъвто го описаха момичетата по-горе? защото има голяма разлика в състава.

щастливка
25th March 2009, 11:39
здравейте момичета!

аз преди 2-3 години много се бях зарибила по зеления чай, тогава живеех в Германия, а там има страхотни магазини за чай, където изобилието е огромно! Та нон-стоп пиех зелен чай с всякакви аромати- любимия ми беше зелен чай с аромат на смокиня мммммммммммм но в даден момент направо ми втръсна и започнах да си купувам други чайове, като например Ройбос (Rooibos)! сега този ми е любимия! По лекичук е от зеления, много полезен и можеш да си пиеш колкото искасх от него!

А за зеления чай има 2 основни правила, които трябва да се спазват: не се пие вечер- разваля съня и не се пие повече от литър на ден, даже казват не повече от една кана 750мл!Това за съня не го знаех,а и аз имам прекалено здрав сън и не ми се е отразило засега и също така пия само по една чаша от 300мл.

tonita
25th March 2009, 11:52
да то по принцип е индивидуално за всеки, има хора, които си пият кафенце след вечеря и си спинкат като къпани, но за зеления чай знам, че превъзбужда нервната система. аз веднъж бях изпила повечко зелен чай вечерта и после не само че не можах да мигна, но и почивствах някакво ужасно напрежение- естествено не мога да бъда 100% сигурна, че е от чая, но така ми се струва!

bibi_82
25th March 2009, 12:09
На мен ми харесва и пийвам отвреме на време. По китайските ресторанти го предлагат с кани :D , явно доста се пие...тогава на майтап си помислих че явно е полезен щом няма дебели китайци :D

aniK
25th March 2009, 14:13
Аз по едно време прекалявах с количеството, но сега пия по 1/2л сутрин и някой път следобяд (каничката ми е 1/2 л)
Когато е много наситен, може да нагарча, затова по-добре по-лека запарка да се прави :)

bibi_82
25th March 2009, 14:28
Наскоро някъде четох че черният, зеленият и белият чай( за бял не бях чувала но явно има такъв)се добиват от едно и също растение. Явно от там идва леко горчивият вкус на зеления като се запари повече :D

marie_claire
25th March 2009, 15:16
Да, bibi, има бял чай. Аз имам такъв на Lipton.

щастливка
25th March 2009, 16:20
http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6462.htmlНезнам дали го постнах правилно :?

щастливка
25th March 2009, 16:23
http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6462.htmlНезнам дали го постнах правилно :?Да справила съм се :wink: След като прочетох статията,мисля да увелича дозата :lol:

Ice Angel
25th March 2009, 23:11
Аз пия редовно зелен чай и ми действа даже засищащо :D

*Princess*
26th March 2009, 00:17
Принцес, ти за разхлабващия чай САНИЕ ли питаш или за зеления чай такъв какъвто го описаха момичетата по-горе? защото има голяма разлика в състава.

Не ми трябва за диета, а за прочистване на организма от токсините / по принцип метаболизма ми е силен /. Все пак ядем какви ли не боклуци / както чуваме по новините от известно време /.
Ограничавам се вече от доста неща, наблягам на здравословната храна и исках да науча нещо за зеленият чай.

Харесвам един на Twinings - зелен чай + лимон. Пия го без захар !

*Princess*
26th March 2009, 00:21
Аз по едно време прекалявах с количеството, но сега пия по 1/2л сутрин и някой път следобяд (каничката ми е 1/2 л)
Когато е много наситен, може да нагарча, затова по-добре по-лека запарка да се прави :)

Май четох в tialoto.bg, че превъзбужда организма. Един вид, бил по - силен от кафето. Не трябвало да се прекалява. Пишеше още, че за да действа зеленият чай както трябва / истинско прочистване на организма /, трябвало да се пият от 10 до 15 чаши на ден. Но реално това било много противопоказно.

tonita
26th March 2009, 09:12
Аз по едно време прекалявах с количеството, но сега пия по 1/2л сутрин и някой път следобяд (каничката ми е 1/2 л)
Когато е много наситен, може да нагарча, затова по-добре по-лека запарка да се прави :)

Май четох в tialoto.bg, че превъзбужда организма. Един вид, бил по - силен от кафето. Не трябвало да се прекалява. Пишеше още, че за да действа зеленият чай както трябва / истинско прочистване на организма /, трябвало да се пият от 10 до 15 чаши на ден. Но реално това било много противопоказно.

И аз за това ви говоря момичета. Зеленият чай е много полезен- спор няма! Има много благотворни качества, НО не трябва да се прекалява 10-15 чаши са даже много, експерт по чайовете ми е казвал най-много 1 л. на ден!

щастливка
26th March 2009, 13:17
Princess прочете ли тази статия http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6462.html има отговор на твоите въпроси

tonita
26th March 2009, 13:31
Princess прочете ли тази статия http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6462.html има отговор на твоите въпроси

щастливке тази статия вече я четохме :wink:

tonita
26th March 2009, 13:35
Между другото *Princess* днес опитах от твоя любим чай Twinings - зелен чай + лимон и много ми хареса- страхотен аромат и много приятен вкус! И аз го препоръчвам :)

aniK
26th March 2009, 14:38
Аз бих препоръчала Twinings със жасмин (жасминът също има много полезни качества), на Pickwick има една кутия зелен с 4 вида вътре, на Tetley зелен с горски плодове и лайка (много, много дъхав), на Lipton - зелен чай Citron, на Dilmah също жасмин.
По принцип само Pickwick е слабичък и едно пакетче е ОК за една чаша, останалите е по-добре да се запарват в повече вода (1 пакетче на 1/2 литър).
Зеленият чай ободрява, но не колкото кафето. Черният чай е този, който може да ви разтрепери. В редките случаи, когато ми предложат черен, го пия винаги с мляко - страхотен вкус :D

щастливка
26th March 2009, 14:41
Princess прочете ли тази статия http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6462.html има отговор на твоите въпроси

щастливке тази статия вече я четохме :wink:Сигурно мила :2020: Просто Princess имаше два въпроса чиито отговори са във въпросната статия :wink:

tonita
26th March 2009, 14:46
Princess прочете ли тази статия http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6462.html има отговор на твоите въпроси

щастливке тази статия вече я четохме :wink:Сигурно мила :2020: Просто Princess имаше два въпроса чиито отговори са във въпросната статия :wink:

имах предвид, че за втори път слагаш линка в тази тема:)

love & peace :2020:

goldish
26th March 2009, 19:39
Аз не обичам зелен чай. Сега се чудя дали не съм попаднала на гаден просто. Пак ще пробвам. Вие ме зарибихте. :coffee:

Роня
26th March 2009, 19:57
Да ти кажа, свиква се. Преди 2-3 години бях прочела, че бил с антиоксидантно действие, намалявал холестерола, помагал за отслабването и т.н.т. и реших да пробвам. Първата седмица ми беше гаден, но после сякаш му свикнах и дори започна да ми харесва (даже с нетърпение ставах от леглото, за да си получа "чашката"). Пих го почти половин година. После не помня какво стана, но спрях. Преди 2 седмици пак почнах, в началото пак ми беше леко неприятен, но за 3-4 дни си го "заобичах" отново, дори в момента пия.
* Само да кажа, че моят е Green Tea and Mint на Twinings, но е на пакетчета, та не знам доколко мога да му имам доверие. Така или иначе, съм се доверила на марката и разчитам, че в пакетчетата зелен чай все пак ИМА. :roll:

Т-Е-Д-И
26th March 2009, 20:02
И аз пия зелен чай от близо 2 години. Четох преди време в интернет, че Китайците са го ползвали за лечение на главоболие и дори депресия.Също така е ползван и за лечение в древен Китай.Използван е за лечение на рак дори, също така може да ни понижи холестерола :) .Въобще все положително въздействие.

*Princess*
26th March 2009, 22:49
По принцип нали знаете, че полезните и здравословни неща, в повечето случаи не са много приятни на вкус.
Вкусната храна е вредна :)

Зеленият чай със захар ли го пиете или без ?

Роня
26th March 2009, 23:09
На мен със захар ми е много гаден - променя му се вкуса и става доста гнусен.
Пробвах го и с мед - там вече е въпрос на вкус. Някои може и да го харесат, аз лично го предпочитам чист.

Ама наистина не е толкова лош, просто се иска мъничко време да свикнеш.

*Princess*
26th March 2009, 23:20
На мен със захар ми е много гаден - променя му се вкуса и става доста гнусен.
Пробвах го и с мед - там вече е въпрос на вкус. Някои може и да го харесат, аз лично го предпочитам чист.

Ама наистина не е толкова лош, просто се иска мъничко време да свикнеш.

Да, точно време да свикнеш трябва :)

Аз когато го пия / все още рядко /, го пия без захар. Има доста тръпчив вкус. Но ако е полезен, би трябвало да се приема без захар.

aniK
27th March 2009, 08:12
Вкусовете се възпитават :D Наистина трябва да му се свикне. Този с мента (независимо коя марка) е малко "по-остър". Аз само него избягвам - ментата по принцип засилва апетита и съчетана с "остъргващото" действие на зеления чай ми идват малко в повече, особено сутрин на гладно. Този би бил добър след ядене, за подобряване на храносмилането (поне 1 час след ядене).

Solver
27th March 2009, 08:27
(поне 1 час след ядене).

I'm so proud of you :lol:

tirra
27th March 2009, 08:38
:D

tonita
27th March 2009, 09:10
На мен със захар ми е много гаден - променя му се вкуса и става доста гнусен.
Пробвах го и с мед - там вече е въпрос на вкус. Някои може и да го харесат, аз лично го предпочитам чист.

Ама наистина не е толкова лош, просто се иска мъничко време да свикнеш.

и на мен въобще не ми харесва подсладен зеления чай- нито със захар нито с мед, аз и кафето пия без захар- и по принцип не си падам по сладки напитки :D

Izabo
27th March 2009, 09:52
Зеленият чай с мента е хубав на вкус, но така ми се подува коремът от него, че спрях да го пия. Може би съм го запарвала по-дълго от нужното време :? . Ще пробвам с друг аромат и по-кратко киснене. Наистина е хубаво да свикне човек с полезните неща :D .

aniK
27th March 2009, 10:11
(поне 1 час след ядене).

I'm so proud of you :lol:

Почувствах се длъжна ОТНОВО да го спомена :mrgreen:

Роня
27th March 2009, 11:40
Хм... карате ме да се замисля за тая мента. Аз се "зарибих" с него още отначало, тъй като обожавам ментов чай и разчитах, че така ще свикна по-лесно с вкуса на самия зелен чай. И после си продължих пак така.
Но сега като ми свърши тая кутийка, определено ще си взема чист (гледах, че има и със жасмин, ама хич не ми харесва - само съм го опитвала).

*Princess*
27th March 2009, 23:53
Тази вечер пих на Twinings - чист зелен чай. Хареса ми повече от този с лимона на същата марка. След около час вечерях и ми подейства доста разхлабващо.
На вас действа ли ви така ?

aniK
28th March 2009, 07:06
Този Twinings е хубав, както и Java Green Tea. Има леко слабително действие, да.

Geri25
20th June 2016, 10:04
Здравейте, а някой пие ли хранителни добавки със зелен чай? Понеже вкусът на чая не ми допада, но все пак искам да го консумирам. Моля дайте съвет или предложение за марка хранителни добавки със зелен чай. За сега съм хвърлила око на този продукт http://bulgaricus.bg/bg/izgaryane-na-maznini/18-zelen-chaj-8002937459940.html?search_query=zelen+chaj&results=5 . Все пак очаквам препоръки. Мерси предварително! :)

sloan
7th July 2016, 11:21
Geri25 най-полезен е натурален. Обичайната комбинация във връзка с вкуса е с лимон. Даже има и готови смески на зелен чай с лимон, опитай ги.

tqloiduh
12th July 2016, 15:11
Аз също бих предпочел добавка, защото вкусът на ментата е твърде силен. Или ментата като добавка не е така ефективна както когато е на чай?

pepimili
19th July 2016, 09:33
Само със зеле чай не става :) /трябва си и спорт!

TheNet
5th December 2017, 16:46
Така е :)
още информация автосервизи софия (https://www.amarantservice.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D 0%B8%D0%B7%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/), lawyer bulgaria (http://www.mikov-attorneys.com/news/lawyer-bulgaria), пълно каско (https://www.groupama.bg/bg/individual-insurance/auto-insurance/casco/casco-prestige), Бебешки рокли (http://www.tochici.bg/bebeshki-rokli), Вход Мениджър (http://internetreklama.bg/bg/articles/read/vhod-manager/)