PDA

View Full Version : Искаш да отслабнеш,попитай ме как?


maistoreto
25th March 2009, 01:47
Искаш да отслабнеш,попитай ме как?

Liana
25th March 2009, 09:23
Как?

natalei
25th March 2009, 10:36
Това ми звучи като мотото на една фирма за продукти за отслабване :roll: (няма да я казвам, за да не й правя реклама)

tonita
25th March 2009, 10:53
Искаш да отслабнеш,попитай ме как?

Да и аз питам как :?:

natalei
25th March 2009, 10:57
По-добре не питайте, че излиза солено :lol:

tonita
25th March 2009, 11:02
По-добре не питайте, че излиза солено :lol:

то това е ясно :lol:

tirra
25th March 2009, 11:21
Явно се отслабва с мълчание.

Вие питате, човека мълчи.... и така се отслабва.
:D

Solver
25th March 2009, 14:54
Продължавайте да пишете, в желанието си да получите отговор и засилване на интереса към въпроса, мозъкът изразходва огромно количество енергия + минималното количество изразходени калории в писане на клавиатурата, ще оформите идеалното секси тяло за лятото.

marie_claire
25th March 2009, 15:06
Ivanine, в такъв случай, и ти ли искаш да отслабнеш?

Solver
25th March 2009, 15:17
marie_claire, моят проблем е обратния за жалост :lol: Избягвам да го споменавам, щото мн хора ще се ядосат, но аз отслабвам БЕЗ да искам :lol: Дори ако кажа цифрата 9 кг надолу за 2-3 месеца, с набиване на храна по цял ден, едва ли хората в тоя форум ще ме харесват :lol:

hatred
25th March 2009, 15:23
marie_claire, моят проблем е обратния за жалост :lol: Избягвам да го споменавам, щото мн хора ще се ядосат, но аз отслабвам БЕЗ да искам :lol: Дори ако кажа цифрата 9 кг надолу за 2-3 месеца, с набиване на храна по цял ден, едва ли хората в тоя форум ще ме харесват :lol:

Според мен пък идеята за отслабване чрез "набиване на храна по цял ден" ще срещне много почитатели. :P

Не визирам момичетата от форума :)

Solver
25th March 2009, 15:27
Да ама това е неконтролирано отслабване и при момичетата от форума няма да се получи :lol:

tonita
25th March 2009, 15:58
АУУУУУУУ Иванине да не си посмял повече да споделяш точно в този форум как отслабваш защото :1205: (шегивам се разбира се :roll: )

Solver
25th March 2009, 16:02
И аз това казвам... :lol:

maistoreto
28th March 2009, 19:13
Искам да се извиня на всички за това,че не съм от най-редовните посетители тук и се бавя с отговорите.

maistoreto
28th March 2009, 19:14
Значи,за да отслабнете е нужно да се храните здравословно.
...Или иначе казано ,да давате на тялото си тези неща от които то има нужда,а не да се храните с разни неща в които не се съдържат нужните на тялото съставки,а има такива неща с които тялото си ги има,но веднъж приети те сеусвояват и се натрупват в тялото.
И общо взето така се получават и натрупват тлъстините.

maistoreto
28th March 2009, 19:15
...А какво и кога трябва да се приема е друга тема на разговор.
Някой ако се интересува да пита.

maistoreto
28th March 2009, 19:17
marie_claire, моят проблем е обратния за жалост :lol: Избягвам да го споменавам, щото мн хора ще се ядосат, но аз отслабвам БЕЗ да искам :lol: Дори ако кажа цифрата 9 кг надолу за 2-3 месеца, с набиване на храна по цял ден, едва ли хората в тоя форум ще ме харесват :lol:

И за теб това важи!
С такава храна и може да се повишава теглото,както и да се контролира.

Solver
28th March 2009, 20:00
Аха. Как по-точно, каква е храната, tell me what's the magic ? Разкрий тайната. Искам да се храня и да покачвам чиста мускулна маса, при това без да тренирам. Share your experience :lol:

maistoreto
28th March 2009, 20:54
"...мускулна маса, при това без да тренирам..."
С това малко наглееш ;)

Solver
28th March 2009, 21:01
Е стига бе, нали има тайна. То с тренировки и баба знае :lol:

daliq
29th March 2009, 02:57
окей пич
айде дай режим различен от кисело мляко и плодове или там разните невъзможни неща за човек , решил от утре да е на диета , а не внимателно осмислил процеса, какво иска да направи със себе си и така нататък
аз не знам кое е полезно и кое не , от какво има нужда организма ми и , какво си има ........ само без не яж чипс нали се сещаш идиоти няма

dietolog77
29th March 2009, 13:30
Здравейте и от мен!

Аз също съм на мнение, че не трябва да се лишаваме от нищо докато спазваме диети... нито дори да гладуваме...Просто трябва да знаем какво да ядем в определени моменти и по колко.Нещата са адски прости... Мои пациенти в началото даже не успяват да изяждат всичко, което им предписвам. Да не говорим че си ядат всичко - мусака, картофи, ориз, макарони, пържоли, кюфтета та дори и шоколад...

lqlqlqlq
29th March 2009, 13:35
... нито дори да гладуваме...

Лечебното гладуване си е много добро даже. Отделен е въпросът, че са малко тези, които успяват да си променят след това изцяло храненето. И който не успее почва да оплюва този метод :roll: Най-вече е здравословно..свалянето на кг е като бонус, макар че и само за това, би се отразил прекрасно.

dietolog77
29th March 2009, 14:28
Лечебния глад е за много кратко време... Ако трябва да свалиш 20-30 кг не можеш да гладуваш с месеци, представяш ли си как ще се отрази на организма ти... Да не говорим, че като спреш с глада, започва едно безумно нахвърляне на всякаква храна, може да проядеш и неща, които преди не си понасял :lol:

goldish
29th March 2009, 14:53
В крайна сметка някой ще даде ли примерен режим, защото аз мога да говоря общи приказки за храненето до утре сутринта, но не мисля, че някой ще има полза от това.

Solver
29th March 2009, 14:56
Ама ти сериозно ли ; ) Примерно режими колкото искаш, поне аз съм писал в едно 10 теми до момента.

За гладуването - 2-3 месечно гладуване води основно до косопад и възтановяване на организма с години след това.

Аз все пак искам да разбера от автора каква е тайната :lol:

dietolog77
29th March 2009, 14:57
Ами мога да се опитам да дам някакъв примерен режим, но искам пак да се застраховам като кажа, че една диета за да има желания и траен резултат, трябва да е съставена лично за човека, който я спазва и да се обновява постоянно докато се постигне желания резултат.

goldish
29th March 2009, 15:03
Аз имах предвид да дадеш все пак нещо. Едва ли приемаш всички диети по еднакъв начин. Като диетолог би трябвало да имаш по-обосновано мнение относно плюсовете и минусите на НВД, ГИ, Дюкан, Аткинс. :1202: :1202:
Ако разбира се, решиш да споделиш.
Може да е прекалено пазена ТАЙНАТА. :2016:

dietolog77
29th March 2009, 15:21
Имаш предвид протеиновите диети? Така ли?

Аз лично съм категорично против. Ще споделя само някои от причините:
1. Глюкозата, която не присъства в този вид диети е основна храна на мозъка. Имайки предвид това, че мозъка ръководи всички функции в човешкия организъм, можете да си представите какви могат да бъдат последствията при евентуална продължителна липса на въглехидрати в организма
2. Завишената консумация на протеини (месо,сирене,яйца, кашкавал), като цяло неизбежно завишава количествата на холестерол в кръвта, което в последствие води до сърдечно-съдови увреждания и болести.
3. Липсата на достатъчно количество плодове и зеленчуци, зърнени и бобени храни, води до липсата на фибри и съответно => констипация (запек)
4. Огромното количество протеини води до пренатоварване на бъбреците, тъй като те работят за изхвърляне на азота от аминокиселините.

daliq
29th March 2009, 15:26
а пушенето води до рак ....
пиенето до цироза......
стоенето прав до разширени вени.......
а седнал до хемороиди .......
искаме режимче :D
на принципа от 8 сутринта до 12 на обяд в организма се извършват такива и такива процеси , за това е най добре да му помогнем като ядем , това и това ........

Solver
29th March 2009, 15:35
И кво се оказва... Ни седнал, ни прав, на края пак умираш :lol:

lqlqlqlq
29th March 2009, 16:08
За гладуването - 2-3 месечно гладуване води основно до косопад и възтановяване на организма с години след това.

Че то едва ли има идиот да гладува 3 месеца и да си мисли, че е здравословно :lol: Аз имах предвид максимум 20 дневно (ако има здравословни проблеми) или 10 дена за сваляне само. Но всеки си има своя истина де. На едни им понася отлично, на други не..важното е човек да си намери средата :cool:

dietolog77
29th March 2009, 16:18
мога да ви пусна един примерен ден на моя пациентка:

1 фил.черен хляб
1 ч.л.маргарин
1 пар.сирене/кашкавал
билков чай по избор без захар


1 ч.ч.айран
1 пар.обикновен кекс

1 хлебче за сандвич
1/2 пилешки гърди
салата спанак, марули, краставици
1 ч.л.зехтин/майонеза
1 ч.л.кетчуп/лютеница


1 банан
1 ч.ч.айран


1 ч.ч.ориз с грах и царевица
1 ч.л.зехтин
салата по избор
2 мандаринки

lqlqlqlq
29th March 2009, 16:45
мога да ви пусна един примерен ден на моя пациентка:

1 фил.черен хляб
1 ч.л.маргарин
1 пар.сирене/кашкавал
билков чай по избор без захар


1 ч.ч.айран
1 пар.обикновен кекс

1 хлебче за сандвич
1/2 пилешки гърди
салата спанак, марули, краставици
1 ч.л.зехтин/майонеза
1 ч.л.кетчуп/лютеница


1 банан
1 ч.ч.айран


1 ч.ч.ориз с грах и царевица
1 ч.л.зехтин
салата по избор
2 мандаринки

Интересно ми е да чуя мнението ти като диетолог....Щом включваш в режим на твоя пациентка МАРГАРИН и КЕТЧУП, смяташ ли, че са полезни и биха подобрили здравословното й състояние? :roll:
И друго нещо. Тези МАНДАРИНКИ...полезно ли е да се ядат като десерт? Или гниенето, което се получава според теб не вреди ? :roll:


P.S. Не се заяждам :lol:

hatred
29th March 2009, 16:52
И аз не мога да не направя забележка за маргарина.

Този кекс ... Хм :2022:

А и защо вечерята е въглехидратно - мазнинна ?

И аз не се заяждам, просто питам.

maistoreto
29th March 2009, 19:14
окей пич
айде дай режим различен от кисело мляко и плодове или там разните невъзможни неща за човек , решил от утре да е на диета , а не внимателно осмислил процеса, какво иска да направи със себе си и така нататък
аз не знам кое е полезно и кое не , от какво има нужда организма ми и , какво си има ........ само без не яж чипс нали се сещаш идиоти няма

Естествено,че идиоти няма :) .
А и не е нужно човек да знае всички тези неща,за това си има хора специалисти.
За да ти бъде разяснено по-ясно,искаш ли да те срещна с една мацка и тя ще ти каже каква е програмата?

maistoreto
29th March 2009, 19:19
В крайна сметка някой ще даде ли примерен режим, защото аз мога да говоря общи приказки за храненето до утре сутринта, но не мисля, че някой ще има полза от това.

Предложението за среща с мацката,важи и за теб!

maistoreto
29th March 2009, 19:20
Ама ти сериозно ли ; ) Примерно режими колкото искаш, поне аз съм писал в едно 10 теми до момента.

За гладуването - 2-3 месечно гладуване води основно до косопад и възтановяване на организма с години след това.

Аз все пак искам да разбера от автора каква е тайната :lol:

Тайна няма,просто трябва да бъде обяснено на човек :lol:

Solver
29th March 2009, 19:21
Охооо. Аз искам срещи с мацки, остави ги тях :lol: Не виждам логиката, нали ти си майсторето ? И аз мога да им предложа среща с 1 мацко (аз) , но нали целта е в да получат съвет през форума, те ако искаха да ходят лично на специалист, нямаше да пишат в раздел "Диети" или не си съгласен :lol:

marie_claire
29th March 2009, 19:21
Ами ние не сме ли хора?!

goldish
29th March 2009, 19:22
maistoreto, много мило предложение. Не искам да съм мнителна, но днес освен теб има и още един диетолог, който иска да ни отслаби лесно и без гладуване. Аз засега се справям добре за себе си.

maistoreto
29th March 2009, 19:27
мога да ви пусна един примерен ден на моя пациентка:

1 фил.черен хляб
1 ч.л.маргарин
1 пар.сирене/кашкавал
билков чай по избор без захар


1 ч.ч.айран
1 пар.обикновен кекс

1 хлебче за сандвич
1/2 пилешки гърди
салата спанак, марули, краставици
1 ч.л.зехтин/майонеза
1 ч.л.кетчуп/лютеница


1 банан
1 ч.ч.айран


1 ч.ч.ориз с грах и царевица
1 ч.л.зехтин
салата по избор
2 мандаринки


Колко от вас имат такова време да приготвят такива неща,а и дома си в хранителен склад ли ще превърнете?

maistoreto
29th March 2009, 19:30
Охооо. Аз искам срещи с мацки, остави ги тях :lol: Не виждам логиката, нали ти си майсторето ? И аз мога да им предложа среща с 1 мацко (аз) , но нали целта е в да получат съвет през форума, те ако искаха да ходят лично на специалист, нямаше да пишат в раздел "Диети" или не си съгласен :lol:


Не съм съгласен,защото предпочитам да им обяснят по добре,от колкото аз да интерпретирам.
Аз не съм все още толкова запознат.

Solver
29th March 2009, 19:31
Е тогава какво правиш тук, да не си секретарка на диетолог :lol: Рекламите са излишни, има си други места.

maistoreto
29th March 2009, 19:34
maistoreto, много мило предложение. Не искам да съм мнителна, но днес освен теб има и още един диетолог, който иска да ни отслаби лесно и без гладуване. Аз засега се справям добре за себе си.

Няма проблем!Всеки си знае за себе си,никой не е накаран на сила ,нали така :) ?
Нека има повече такива,не само да сме двама :) .
....Когато нещо върши работа ,е хубаво да има някой който да казва за него на хората,какъв е смисъла да го пази само за себе си?...Поне аз така мисля!

Solver
29th March 2009, 19:36
Е ти нищо не си казал до момента, поне аз така си мисля !

maistoreto
29th March 2009, 19:36
Ами ние не сме ли хора?!

Защо да не сте?
Ти само кажи,че искаш и ще ти уредя среща и на теб ;)!

Solver
29th March 2009, 19:36
Аз искам бе, брато, нали ти казах :lol:

marie_claire
29th March 2009, 19:38
Ами ние не сме ли хора?!

Защо да не сте?
Ти само кажи,че искаш и ще ти уредя среща и на теб ;)!

Не съм чак такъв шаран :girl_haha:

maistoreto
29th March 2009, 19:39
Е тогава какво правиш тук, да не си секретарка на диетолог :lol: Рекламите са излишни, има си други места.

Аз да те карам да четеш това което пиша?

marie_claire
29th March 2009, 19:41
Ами това е форум, нормално е да го четем.

maistoreto
29th March 2009, 19:42
Ами ние не сме ли хора?!

Защо да не сте?
Ти само кажи,че искаш и ще ти уредя среща и на теб ;)!

Не съм чак такъв шаран :girl_haha:

И кое според теб е шаранското?

Solver
29th March 2009, 19:54
maistoreto, аз да те карам да пишеш това, което чета? :lol: От сега мога да ти кажа, че никой не иска да се срещне с мацката, освен аз. Ако имаш желание, ще се срещна с нея, няма проблеми, обичам новите запознанства.

daliq
29th March 2009, 20:02
окей пич
айде дай режим различен от кисело мляко и плодове или там разните невъзможни неща за човек , решил от утре да е на диета , а не внимателно осмислил процеса, какво иска да направи със себе си и така нататък
аз не знам кое е полезно и кое не , от какво има нужда организма ми и , какво си има ........ само без не яж чипс нали се сещаш идиоти няма

Естествено,че идиоти няма :) .
А и не е нужно човек да знае всички тези неща,за това си има хора специалисти.
За да ти бъде разяснено по-ясно,искаш ли да те срещна с една мацка и тя ще ти каже каква е програмата?

да ти кажа много обичам , мацките , особено разяснителните ..... давай координати и godlish ще взема може да не ще ама ще я взема

daliq
29th March 2009, 20:04
пък ако не се харесаме , ще я препратим на ivanin

maistoreto
29th March 2009, 20:11
пък ако не се харесаме , ще я препратим на ivanin

Кажи кога ще ти е удобно да ви срещна,да я попитам свободна ли е?

Solver
29th March 2009, 20:12
Утре съм свободен от 12 до 16 :)

daliq
29th March 2009, 20:14
Утре съм свободен от 12 до 16 :)
да се запиша тогава за 11 часа аз, че да не бъркам графика

maistoreto
29th March 2009, 20:17
Утре съм свободен от 12 до 16 :)
да се запиша тогава за 11 часа аз, че да не бъркам графика

Когато някои приеме нещата по на сериозно да се обади!!!

Solver
29th March 2009, 20:19
Аз съм сериозен бе, пич. Ама да не ми иска 50 лв за консултацията :lol: Или да не се наложи аз да давам консултация :lol:

Engel
29th March 2009, 22:14
Немога да повярвам, че тази тема процъфтява вече 3та страница :2005: Явно найстина смяната на времето си казва думата :2009:

maistoreto
29th March 2009, 23:09
Немога да повярвам, че тази тема процъфтява вече 3та страница :2005: Явно найстина смяната на времето си казва думата :2009:

Защо?...Какво и е на темата?

Solver
29th March 2009, 23:13
Айде деее, от кога се моля за час. Ще стана 60 кила, докато ме уредиш. Отслабвам твърде бързо и трябва да спра процеса.

natalei
30th March 2009, 10:39
Пич, за Хербалайф говорим нали? :roll:

maistoreto
30th March 2009, 16:46
Да,защо?...Нещо лошо ли виждаш в това?
...Нещата са известни и знаеш какво си взимаш.....А не като чичо Пешо знахаря,дето не се знае какъв бъркоч е забъркал :) !

natalei
30th March 2009, 17:53
Да,защо?...Нещо лошо ли виждаш в това?
...Нещата са известни и знаеш какво си взимаш.....А не като чичо Пешо знахаря,дето не се знае какъв бъркоч е забъркал :) !
:lol: говори ми!