PDA

View Full Version : Дипломиран в Гърция Диетолог


dietolog77
29th March 2009, 12:32
Здравейте, на всички!

Казвам се Йоана Маринова и съм дипломиран :shock: в Гърция диетолог. Тук съм за да помогна с каквото мога на онези от вас, които имат различни въпроси относно храненето, диетите и всичко свързано с тях. Готова съм да отговарям на всякакви ваши въпроси...стига да са в компетенцията ми, разбира се...

Поздрави за всички!

Т-Е-Д-И
29th March 2009, 13:04
Здрасти, в кой град практикуваш?

dietolog77
29th March 2009, 13:12
Много от скоро съм в България и за сега имам кабинети във Варна, Габрово, Шумен и Троян. Подготвям нови във всички по- големи градове. Пътувам постоянно, но често обслужвам пациенти и само чрез скайп и мейли.

jolifille
29th March 2009, 13:41
Кажи ни някакъв начин за да се откажем от захърните изделия :roll: с какво може да ги заменяме :lol:

dietolog77
29th March 2009, 13:55
Ами много често нуждата от захар се появява, когато не консумираме достатъчно количество въглехидрати, т.е. хляб, макарони, ориз, картофи, боб, леща и т.н.
Ако обаче решите, че задължително трябва да хапнете нещо сладко, то за предпочитане е то да е (с риск да ме освиркате) плод, мед или обикновен кекс, а ако и това не ви харесва, то лапнете нещо по- здравословно, нпр. мляко с ориз или черен шоколад, или сусамка... но в никакъв случай торти, пасти, кремове, бонбони и т.н.

tirra
29th March 2009, 13:58
какво значи "обикновен кекс"?

aniK
29th March 2009, 14:03
dietolog77, сега остава и да разбулиш Тайната как се отслабва без диета :mrgreen: Че нещо май "майсторето" се позагуби :girl_haha:

dietolog77
29th March 2009, 14:21
Обикновен кекс е този, който е без кремове, ядки, стафиди и т.н.

А тайна за отслабване няма- просто трябва да се яде от всичко, но в определени количества. Най- добрия вариант е да се обърнете към специалисти, за да ви се изготви (лично за всеки един) хранителен режим, който да се обновява постоянно, и така докато стигнете кг които желаете... И не правете драстични диети, на месец не трябва да се смъкват повече от 4-7кг, дори 7 вече са много, в противен случай се получава обратен ефект

goldish
29th March 2009, 14:56
В какви количества препоръчваш хранене от основните хранителни групи: месо, млечни, плодове, зеленчуци, зърнени, варива? И кой хранителен режим предпочиташ?

dietolog77
29th March 2009, 15:07
Количествата се различават от човек до човек, но приблизително:
около 2ч.ч.полуобезмаслено мляко
около 3-4 плода на ден
около 4-5 зеленчука или приблизително две салати
и останалите вече се различават доста, зависи...
месо - може и да не се яде всеки ден а да се замества със сирене, яйца, кашкавал
олио - пак зависи от човека
а зърнените храни - ми как да кажа ... всичко се изчислява според килограмите, височината и възрастта на човека и след това се разпредлят... съжалявам...не мога да кажа ако нямам тези данни

Какво имаш предвид това "каква диета предпочитам", не разбирам самия въпрос?

goldish
29th March 2009, 15:13
Ами имам предвид, че има хранителни диети, според които загубата на тегло се дължи на ограничаване на въглехидратите, други напълно ги изключват. Има режими, които оставят пълномаслени млека и мазнини-НВД-ВМ. Има разделно хранене, има вегетариантска диета. Аз много уважавм теорията за ограничавнето на храни, които предизвикват резки флуктоации в нивото на инсулин. Това са тези с висок гликемичен индекс.
Благодаря за бързия отговор.

dietolog77
29th March 2009, 15:47
Човек не трябва да се отдалечава от природата си. Ние сме създадени да се храним с мазнини, белтъчини и въглехидрати. Когато ограничим някоя от тези групи вече сме на грешен път. Подробно развих последиците от протеиновите диети в темата "как да отслабнем" или нещо такова ... Вегетарианска диета - да, ако човека, който ще я спазва е вегетарианец и то пак с резерви, защото как ще си набавя протеините?! Ако не е вегетарианец, защо да го принуждаваме да стане?! :lol: Що се отнася до храните с висок гликемичен индекс, вече е доказано, че дори диабетиците могат да ядат такива, стига те да са съчетани с такива, с нисък гликемичен индекс. Разделно хранене? Защо да делим храните и да внимаваме как ги съчетаваме? Съчетанието на храните, не променя тяхната енергийна стойност, т.е. калориите които ще приемем, са същите... :wink:

aniK
29th March 2009, 15:58
Дипломиран в Гърция Диетолог, я сканирай дипломата да я видим ;)

Solver
29th March 2009, 15:59
Ок аз нямаше да се заяждам, но какво като е в Гърция, не знам книгите на гръцки да са по-добри или пък да няма възможност за превод на български :lol:

lqlqlqlq
29th March 2009, 16:03
Абе вече има толкова много информация относно различните режими, че който има желание, може да седне сам да прочете, да направи сметки и да си състави режима сам. Според мен повечето диетолози казват неща които са от край време известни. Само пари на вятъра. Пак казвам, че това е мое мнение...не ангажирам никого с него :cool:

dietolog77
29th March 2009, 16:06
Хей, вие тука всички ли сте толкова гостоприемни?

Аз просто предложих ако мога да помогна с нещо - съвети, въпроси и т.н. Едва ли много диетолози са ви предлагали нещо подобно и то безплатно...Но явно, че вие нямате нужда от помощ....В такъв случай не разбирам от какво точно се дразните...

lqlqlqlq
29th March 2009, 16:10
Хей, вие тука всички ли сте толкова гостоприемни?

Аз просто предложих ако мога да помогна с нещо - съвети, въпроси и т.н. Едва ли много диетолози са ви предлагали нещо подобно и то безплатно...Но явно, че вие нямате нужда от помощ....В такъв случай не разбирам от какво точно се дразните...

Аз не се дразня от нищичко :lol: Мнението ми не беше насочено конкретно към теб, нито пък съм целяла да се заяждам. Щом искаш да помогнеш...лошо няма :cool:

Engel
29th March 2009, 16:56
Да ама някой хора чакат всичко да им го каже някой и за това ходят на диетолози. Аз отидох на диетолог преди време в очакване да открия топлата вода ама не стана - каза ми неща, който вече знаех от този форум, защото си бях направила труда да прочета малко инфо.

lqlqlqlq
29th March 2009, 16:59
Да ама някой хора чакат всичко да им го каже някой и за това ходят на диетолози. Аз отидох на диетолог преди време в очакване да открия топлата вода ама не стана - каза ми неща, който вече знаех от този форум, защото си бях направила труда да прочета малко инфо.

Именно. Който няма време или го мързи, отива там. Който се потруди малко, ще се справи и сам. :cool:

tirra
29th March 2009, 17:11
Именно. Който няма време или го мързи,

и има пари :lol: :lol: :lol:

Но всъщност момичето тук не иска пари и е добронамерено. Така че просто питайте, ако не ви устройва отговора не го взимайте предвид.
Лесно е.

Engel
29th March 2009, 17:15
Мен ме интересува какво ще ни посъветва за емоционалните преяждания и изобщо от преяжданията по принцип и по навик, който правим. Благодаря предварително за отговора.

marie_claire
29th March 2009, 17:48
Хей, вие тука всички ли сте толкова гостоприемни?

Аз просто предложих ако мога да помогна с нещо - съвети, въпроси и т.н. Едва ли много диетолози са ви предлагали нещо подобно и то безплатно...Но явно, че вие нямате нужда от помощ....В такъв случай не разбирам от какво точно се дразните...

Просто сме недоверчиви, но щом ще ни помагаш, БЛАГОДАРИМ :2020:

bibi_82
29th March 2009, 17:52
Да ама някой хора чакат всичко да им го каже някой и за това ходят на диетолози. Аз отидох на диетолог преди време в очакване да открия топлата вода ама не стана - каза ми неща, който вече знаех от този форум, защото си бях направила труда да прочета малко инфо.

Именно. Който няма време или го мързи, отива там. Който се потруди малко, ще се справи и сам. :cool:

Абе не е точно така, според мен :roll: Понякога си мислим че много знаем ама в повечето случаи нищо не знаем....за себе си и собственото си тяло най-вече...На теория нещата са лесни но на практика - не чак толкова. Диетолога все пак е специалист който освен че знае нещата на теория ги прилага и на практика и подхожда индивидуално към всеки пациент ( или поне би трябвало)в зависимост от навиците му, целите му, показателите му. Мисля че трябва да изкореним от мисленето си тази недоверчивост и да спрем да си мислим че всичко знаем
:wink:

marie_claire
29th March 2009, 17:54
Абе не е точно така, според мен :roll: Понякога си мислим че много знаем ама в повечето случаи нищо не знаем....за себе си и собственото си тяло най-вече...На теория нещата са лесни но на практика - не чак толкова. Диетолога все пак е специалист който освен че знае нещата на теория ги прилага и на практика и подхожда индивидуално към всеки пациент ( или поне би трябвало)в зависимост от навиците му, целите му, показателите му.

:2043:

tonita
29th March 2009, 18:07
:2043: аз също мисля като биби_82

lqlqlqlq
29th March 2009, 18:08
Права си биби, аз не казвам, че знам всичко. Ако науча нещо ново, добре дошло :cool:

Jeini
5th May 2009, 13:44
а как точно разбираш подходящата диета?
аз съм чувала че се взима кръв и според кръвната група

Shona
7th May 2009, 13:01
Дипломиран в Гърция Диетолог, я сканирай дипломата да я видим ;)

И на мен ще ми е интересно да я видя, от чисто любопитство, че всеки втори диетолог, в Гърция завършил :) интересно защо :)

ледено_sЪrце
15th May 2009, 08:58
Да не би любимият на форумките дипломиран в Гърция Оги да се подвизава под друг ник? :lol: :lol: :lol:

hatred
15th May 2009, 09:17
Да не би любимият на форумките дипломиран в Гърция Оги да се подвизава под друг ник? :lol: :lol: :lol:

И аз я направих тази асоциация :lol:

Хранител
10th June 2009, 07:38
Ами много често нуждата от захар се появява, когато не консумираме достатъчно количество въглехидрати, т.е. хляб, макарони, ориз, картофи, боб, леща и т.н.
Ако обаче решите, че задължително трябва да хапнете нещо сладко, то за предпочитане е то да е (с риск да ме освиркате) плод, мед или обикновен кекс, а ако и това не ви харесва, то лапнете нещо по- здравословно, нпр. мляко с ориз или черен шоколад, или сусамка... но в никакъв случай торти, пасти, кремове, бонбони и т.н.
1. Нуждата от въглехидрати се появява при недостиг на енергия в кръвта (хипогликемия), особено когато човек е свикнал с въглехидрати вкусово - шоколади и тн по-вкусни захари.
2. Яденето на въглехидрати води до някаква степен на хипогликемия след изтеглянето им от кръвта от инсулина. Следователно ще ни накара да ядем въглехидрати отново. Точно това е капанът на въглехидратите.

Следователно изказаната теза от диетоложката е невярна, дори обртна на истината. Ще се радвам, ако успее да я защити.

Имам още един въпрос. Изпроените във втората част на мнението храни са част от диетата на средносттатистическия грък или бъркам?

Хранител
10th June 2009, 07:43
Обикновен кекс е този, който е без кремове, ядки, стафиди и т.н.

А тайна за отслабване няма- просто трябва да се яде от всичко, но в определени количества. Най- добрия вариант е да се обърнете към специалисти, за да ви се изготви (лично за всеки един) хранителен режим, който да се обновява постоянно, и така докато стигнете кг които желаете... И не правете драстични диети, на месец не трябва да се смъкват повече от 4-7кг, дори 7 вече са много, в противен случай се получава обратен ефект
Напълно съгласен съм с тази теза - определени количества под необходимите дневни калории води до намаляване на теглото.
Но какво става със съотношението между активно тегло и мазнини, ако ядем всичко, което има в магазина - само това около касата е достатъчно за начало на обяснението. Ще го прочета с интерес.

Във втората част също съм съгласен, че е нужен специалист. В такива времена живеем. Но отново имам въпрос. Тази схема със статичен, наложен режим с какво помага на клиента, за да развие по-позитивни хранителни навици и след като е постигнал желаното тегло да доведе до задържането му.

Извинявам се, че започват така с много въпроси, но ми е интересно, та затова.

Хранител
10th June 2009, 07:54
Количествата се различават от човек до човек, но приблизително:
около 2ч.ч.полуобезмаслено мляко
около 3-4 плода на ден
около 4-5 зеленчука или приблизително две салати
и останалите вече се различават доста, зависи...
месо - може и да не се яде всеки ден а да се замества със сирене, яйца, кашкавал
олио - пак зависи от човека
а зърнените храни - ми как да кажа ... всичко се изчислява според килограмите, височината и възрастта на човека и след това се разпредлят... съжалявам...не мога да кажа ако нямам тези данни

Какво имаш предвид това "каква диета предпочитам", не разбирам самия въпрос?
Чудесен списък!
Имам някой въпроси, защото съм чел в областта на храненето и ми се иска да си изясня някои неща. А един дипломиран диетолог е чудесен за тази цел. Благодаря предварително!

В две чаши полуобезмаслено мляко колко въглехидрати, мазнини и протеини?
Също така, прясното мляко в наши дни е смесица от много крави, което води до смесване на ензимите, които помагат в човешкото тяло да се усвоят протеините от това мляко. Тази смес прави усвояването по-малко ефективно. В наши дни млякото е пастьоризирано, което води до убиване на сериозен процент от въпросните ензими. Евентуалнопоследвало варене повтаря това убииство.
Въпросът ми е, каква е хранителната на едно такова мляко при споменатите, реални услови?

Какви по-точно плодове препоръчвате и защо?

До каква степен протеинът в сиренето замества този в местото? Бихте ли обяснили накратко видовете протеин в млякото/млечните и тези в месото. Техните ползи и усвоимост.

Под олио, дали разбирате рафинираното и частично наситено слунчогледово олио. Както дори ние обикновените хора знаем, ненаситенените мазнини от растенията, които са наситени изкуствено са много вредни.

Аз съм висок 185 см и тежа около 73 кг. Имам под 5% мазнини в тялото си. От колко зърнени на ден, горе-долу имам нужда?

Отново искам да ви кажа, че присъствието на специалисти в този форум е много важно за мен!

Хранител
10th June 2009, 08:13
Човек не трябва да се отдалечава от природата си. Ние сме създадени да се храним с мазнини, белтъчини и въглехидрати. Когато ограничим някоя от тези групи вече сме на грешен път. Подробно развих последиците от протеиновите диети в темата "как да отслабнем" или нещо такова ... Вегетарианска диета - да, ако човека, който ще я спазва е вегетарианец и то пак с резерви, защото как ще си набавя протеините?! Ако не е вегетарианец, защо да го принуждаваме да стане?! :lol: Що се отнася до храните с висок гликемичен индекс, вече е доказано, че дори диабетиците могат да ядат такива, стига те да са съчетани с такива, с нисък гликемичен индекс. Разделно хранене? Защо да делим храните и да внимаваме как ги съчетаваме? Съчетанието на храните, не променя тяхната енергийна стойност, т.е. калориите които ще приемем, са същите... :wink:
В наши дни човек е отдалечен на хилядолетия от природата си.
Това го чух по телевизията, по Дискавъри.

Отвово съм съгласен, че сме създадени за се храним с В, М и П. Това ми допада, че има за какво да се хвана във вашите мисли.

Съгласен съм че високо-протеинната диета носи повечче от необходимите негативи. Бихте ли ми обяснили, тогава какъв друг вариант съществува освен да имаме високи въглехидрати?

О, да! Диабетиците могат да ядат храни с високо гликемично число. Ама разбира се. Та нали фармацефтологичната индустрия е толкова напред с производството на инсулин, че вече наема складове и в морето. А всички знаем от телевизията, че когато диабетик иска да хапне нещо, което вкарва бясно захар в кръвта , то съвсем спокойно може да си шибне висока доза инсулин с инжекцията. Или дори да си монтира инсулинова помпа с маркуч в корема. Как му се казваше на това, интензивна инсулинова терапия, нали така.

Съгласен съм, че разделното хранене не е подходящо.
Но бихте ли ми обяснили какво се получава когато в стомаха ни попадне месо/сирене и картоф? Аз съм чел, че месото иска киселина, за да се разгради, а картофа - основа. Няма ли тези две химии да се неотрализират до известа степен и да попречат на разграждането на храната в стомаха и да доведат дори до гниене в чрвата?

Хранител
10th June 2009, 08:16
Да ама някой хора чакат всичко да им го каже някой и за това ходят на диетолози. Аз отидох на диетолог преди време в очакване да открия топлата вода ама не стана - каза ми неща, който вече знаех от този форум, защото си бях направила труда да прочета малко инфо.
Явно и той си е направил труда да прочете малко.

Хранител
10th June 2009, 08:19
Мен ме интересува какво ще ни посъветва за емоционалните преяждания и изобщо от преяжданията по принцип и по навик, който правим. Благодаря предварително за отговора.
Решението не е само в храната.
Тя може да бъде овладяна донякъде с разум. Както и самите емоции.

Хранител
10th June 2009, 08:22
Понякога си мислим че много знаем ама в повечето случаи нищо не знаем....за себе си и собственото си тяло най-вече...На теория нещата са лесни но на практика - не чак толкова. Диетолога все пак е специалист който освен че знае нещата на теория ги прилага и на практика и подхожда индивидуално към всеки пациент ( или поне би трябвало)в зависимост от навиците му, целите му, показателите му. Мисля че трябва да изкореним от мисленето си тази недоверчивост и да спрем да си мислим че всичко знаем
:wink:
Правино мислене, съгласен съм 100%.
На всичкото отгоре, част от теорията, която четем се оказва грешна. И само човек с реален опит с хиляди хора може да отсее полезното и носещото резултат.

Lottus
10th June 2009, 08:35
:2043:
Очертава се интересна дискусия, ще я следя с голямо желание :P