PDA

View Full Version : ТОВА ПРАВИЛНО ЛИ Е????


heartbeatz
22nd May 2009, 09:27
Здравейте, на 22г. съм 180см и съм в момента 95кг. На 19 си бях в норма 80кг като за 3 години качих доста. Миналата зима бях стигнал 110-115кг като свалих до 95 за няколко месеца пролетта. Сега искам да сваля още поне 15кг до есента тоест лятото да ги сваля. Започнах си свой режим на хранене който искам да споделя с вас и да ми кажете правилен ли е и може ли по дълго време да се спазва..не го възприемам като диета.

На закуска пия мляко 1.5% 200мл (100-150ккал) , кафе (75ккал) и плод (максимум 100ккал ако е банан) + малко парче сирене или малка филийка пълнозърнест хляб с още по малко парче кашкавал 30гр примерно (150ккал). Гледам да не прескачам 500ккал.

На обяд ям 100-200гр месо пилешко понякога ако нямам възможност заменям с някаква шунка или нещо подобно в по-малко количество. Тук правя вариации... може да ям месото със зеленчуци и някакъв плод или със кофичка кисело мляко. Задължително пак пия кафе. Пак гледам да не прескачам 500ккал.

Вечеря пак пилешко (месо) и салата..краставици домати. Не повече от 300ккал.

Така за целия ден ми се събират към 1200-1400ккал взависимост дали правя следобедна закуска (плод банан че засища и е калоричен). Ако са към 1400 гледам повече да ходя. По принцип на ден ходя минимум 30мин. Доста често по час-два. Главната ми цел е да съм на минус 1000ккал на ден + -

Та според вас правилен режим ли съм си спретнал и дали така ще мога да свалям 3-4кг на месец ? Мисля да почна пак да тренирам 3 дни фитнес един ден кардио като фитнес тренировките ми са бързи с по 7 упражнения за 40 мин натоварващи 3 мускулни групи и после 15 мин интензивно на колелото а кардиото в неделя е 30мин-1 час колело. След като почна да тренирам мисля да сложа още 500ккал към режима си. Преди ходех само на кардио всеки ден. ВСЕКИ ДЕН по 1-2 часа колело. Чувствах се супер. Това е пишете ми с мнения и препоръки. Благодаря.

ледено_sЪrце
22nd May 2009, 13:22
И с 1200-1300 кал на ден искаш да се храниш пълноценно и да тренираш качествено? :shock: Все пак си мъж, не бъди толкова краен, мислиш ли, че можеш да се храниш така цял живот? Не брой калории, просто се старай да започнеш да се храниш здравословно, но и РАЗУМНО, за да имаш дълготраен успех и да не издъхнеш бързо-бързо.
Има доста теми с примерни менюта, съвети, диети- поинтересувай се.

heartbeatz
22nd May 2009, 13:46
Ами вече цяла седмица карам така и не ми е проблем..не чак толкова голям поне. Нито изпитвам някакъв огромен глад нито се чувствам зле..незнам. Ям всичко необходимо...месо,зеленчуци ,плодове,млечни продукти....

Virtue
22nd May 2009, 13:59
Ако позволиш и моя коментар - аз виждам 2 основни грешки - нисък прием на калории, което означава, че ще си често гладен, трудно ще издържаш, а и щом тренираш - никак не е добре! и второто нещо - при приемането на всякакви видове храни комбинирано (имам предвид протеини, мазнини, въглехидрати + плодове) наведнъж - трудно се сваля така. Или трябва да ги приемаш разделно (щом си решил да не се ограничаваш от нито едната група) или да съкратиш или ограничиш някоя от групите за сметка на количеството на това, което остава. Това е според мен. Нека и другите да кажат какво мислят. Успех със свалянето!

Роня
22nd May 2009, 14:07
Мъж си, бре! Яж като такъв... :D
Не, сериозно - така ще сваляш до едно време. След което ще спреш да сваляш и за да продължиш, ще трябва да намалиш калориите отново. И откъде ще режеш тогава?
По-добре сега се храни на 1600-1800 ккал (100% гориш повече предвид това колко тежиш и това, че си мъж), за да имаш накъде да падаш при нужда. И пази идеите за 1200 ккал само за супер-мега-екстра краен случай.
Аз съм момиче, 168 см, почнах от 65 кг, сега съм малко над 60. Рядко си играя да смятам калории, но се движа около 1500 и въпреки това свалям, макар и бавно.

heartbeatz
22nd May 2009, 15:57
Колко бавно сваляш ??? Смисъл тези 5 килограма за колко време си ги свалила. Абе гледам тоя калкулатор на изгорени калории той не е верен... начи пише че със спорт 3-5 седмично горя по 6500калории на ден. ТОВА АКО Е ВЯРНО незнам.... неможе да е вярно. Аз по тая логика трябва да свалям по половин кг на ден бе! :D ooo da! Амиии да май си права ще вдигна калориите на 1700 щото знам че за мъж под 1900 не е много хубаво. Обаче като почна фитнеса и кардиото по колко да приемам незнам щото тоя калкулатор.... нещо ме бърка. Едно време като бях 18-19 год си ходех на фитнес редовно и си ядях както си искам и колкото искам и си стоях едни и същи килограми. Сега обаче целта ми е да сваля 15-20кг...

Роня
22nd May 2009, 16:24
Хъмммм... май почнах в края на март, тъй че - за 2 месеца, ама не си давам много зор. Темпото ми е към кило и половина на 20 дни. :) Ама аз си позволявам разни шоколадчета и други подобни чат-пат и не ходя на фитнес, а карам велоергометър по половин час на ден и отделно ходя доста пеша. Искам да кажа, че и спортът не ми е много, де. ;)

За калкулаторите - виж този (от сайта на Спайдърспорт е):

РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години)

Каквото ти се получи за РП (разход в покой), го умножаваш по 1.2 (при ниска активност) или по 1.375 (ако се занимаваш сравнително редовно със спорт). Това са ти общо калориите, които трябва да приемаш, за да поддържаш теглото си.

От тях вече вадиш някакво число в зависимост от целите ти, но гледай да не е над 500.

---

Даже ще пробвам да ти го сметна нагледно, да видим какво ще се получи:
РП = 66 + (13.7х95) + (5х180) - (6.8х22)
РП = 66 + 1301.5 + 900 - 149.6 = 2117.9

Ако физическата ти активност е слаба, разходът ти става 2542 ккал. Ако си относително активен, става 2912 ккал.
Харесай си едно от числата и от него извади макс. 500. Тия калории трябва да ядеш - забрави за 1200. :)

Babri
22nd May 2009, 20:05
Роня,мисля че формулата,по която се изчисляват нужните количества ккал за деня,важи за мъже :P

http://spidersport.com/weight-control.php

Babri
22nd May 2009, 20:06
Роня,мисля че формулата която си написала, и по която се изчисляват нужните количества ккал за деня,важи за мъже :P

http://spidersport.com/weight-control.php

Babri
22nd May 2009, 20:07
:P Обърках нещо поста

Babri
22nd May 2009, 20:07
:arrow:

Babri
22nd May 2009, 20:08
:arrow:

Babri
22nd May 2009, 20:09
:arrow:

Babri
22nd May 2009, 20:10
:arrow:

Дублираха ми се постовете,съжалявам за което

Mena
22nd May 2009, 20:40
Роня,мисля че формулата която си написала, и по която се изчисляват нужните количества ккал за деня,важи за мъже :P

http://spidersport.com/weight-control.php
Бабри, Роня е сложила правилната формула, все пак heartbeatz е мъж/ момче. :lol:

Babri
22nd May 2009, 20:46
Съжалявам,не съм видяла :oops: Моя грешка.

heartbeatz
22nd May 2009, 22:28
Роня мерси много : ) Хммм 2кг на месец ми се виждат малко но ще те послушам ще си вдигна калориите на 1800, а като почна да тренирам активно на 2200. Мерси отново. Между другото днес се теглих и за 2 седмици май съм свалил 3.5кг... утре сутринта на празен стомах ще се претегля пак.

ПС: Да мъж съм :cool:

Роня
22nd May 2009, 23:26
Усетих те аз, че си мъж - 180 см и 95 кг. ми се сториха по-скоро като за момченце. :D
И не се подвеждай по моето "темпо" на сваляне - нали ти казвам, не съм 100% стриктна и не ходя на фитнес (колелото хич не ми се вижда достатъчно, ама в момента нямам нито време, нито пари за фитнес). Едно е да хапваш 1800 ккал от зеленчуци, месо, яйца, масло и тук-таме по някой плод (към което се стремя), друго е да ги нагънеш от Сникърс, пица, картофки и Кола, както периодично става при мен. :oops:

maroon
22nd May 2009, 23:31
Здравейте и от мен!
Heartbeatz, само си въобразяваш, че се храниш правилно/диетично/или както там си го определяш - тези комбинации са грубо нарушение на всеки вид диета - т.е. смесвайки било то и здравословни продукти по този начин, гарантирам нулеви резултати
P.S. Само информативно - калориите, които си писал на храните са доста неточни и в повечето случаи - повече от изчислените от теб

neilichka
28th May 2009, 11:03
Здравей!
Ето и моят съвет - почни да тичаш. Аз свалих 8 килограма за 4 месеца само с тичане, никакъв хранителен режим. Точай по около 40 километра на седмица. Ако ти е по-лесно, запиши се да участваш в маратон или нещо такова! Само не гладувай! Няма смисъл и разрушава организма, примерно води до деградация на черния дроб. Черният дроб трябва да се къпе във въглехидрати! Не ги спирай :)
Успех :)