PDA

View Full Version : Дневник на отслабващите 4


Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Engel
8th June 2009, 12:12
Здравейте момичета и добре дошли в новата ни темичка ;)
Този път няма да казвам, че тя ще остане без прегрешения и 'чистичка' за да не предизвиквам съдбата :lol:
Надявах се докато сме още в онази темичка да отслбна и аз, но явно ще тормозя и новата темичка :P
Пожелавам на всички да ползват новата темичка разумно, балансирано и постоянно :D
Благодаря на всички, че създавате приятна и прителска атмосфера за отслабване.

Ето линк към старата темичка:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10349&postdays=0&postorder=asc&start=0

Няколко думи за мотивация:
За да има трайни и благоприятни последици върху организма, отслабването трябва да се провежда по разумен, съобразен с човешката физиология и психика начин.
Положителна нагласа. Това е половината от вашата задача. Искайте да отслабнете, вярвайте, че отслабвате, радвайте се, че отслабвате. Съвсем скоро ще се чувствате по-добре, ще изглеждате по-добре. Никога не се отчайвайте, дори и да не се получава в началото. Тялото понякога се съпротивлява на промяната и ефектът закъснява. Но винаги идва! Затова спазвайте режима, подхождайте с любов и ще постигнете поставените цели.

aniK
8th June 2009, 12:13
Първа :dirty_dance:

goldish
8th June 2009, 12:22
Идеята за нова тема е страхотна!
Пожелавам повече усмивки и позитивно мислене!
Нека не позволяваме на дребни неща да ни развалят настроението и
да се наслаждаваме на живота.
Само слъчево настроение!!!

http://www.hallmark.com/wcsstore/HallmarkStore/images/products/flowers/bvibrantsup_flower_xxl.jpg

Kraska_Praska
8th June 2009, 12:33
Айде и аз да се запиша :)
В момента отслабвам, защото ми е невъзможно да се храня, ноо се надявам до няколко дни да се взема в ръце и да се върна към хубавия си режим :)
Пожелавам на всички много хубави емоции с новата темичка. Който като мен има нужда да отслабне - да отслабне, останалите да си поддържат хубавите тела.
Радвам се, че ви има!

kokodidi
8th June 2009, 13:04
Айде и аз да се запиша :)
В момента отслабвам, защото ми е невъзможно да се храня, ноо се надявам до няколко дни да се взема в ръце и да се върна към хубавия си режим :)

Защо ти е невъзможно да се храниш - извинявам се предварително ако въпроса ми е неуместен

Engel
8th June 2009, 13:07
Аз пък се извинявам, че отговарям вместо Красито :)
kokodidi: Можеш да прочетеш в темата за предизвикателството за какво става въпрос.
Пожелавам на всички приятен престой в новата темичка и добре дошли :)

kokodidi
8th June 2009, 13:14
Здравейте на всички :)
Искам да ви се оплача, че днес не съм яла абсолютно, ама абсолютно нищо. Това разбира се не е търсен ефект, дори напротив. Много искам да се храня, но не мога - и психически, и физически не ми е възможно. Минавам през много ..................Дано се оправя скоро...
Да ужасно глупаво от моя страна. Можех да предположа че става въпрос за такова нещо /ама и аз съм една ....../
Крас извинявай много много съжалявам
Дано скоро да се оправят нещата при теб в крайна сметка всички перипети в живота ни правят по силни и по мъдри.

Kraska_Praska
8th June 2009, 13:17
Благодаря ти, kokodidi.
Не се притеснявай, ще се оправя рано или късно... ако не ще умра и ще си реша всички проблеми, и с килограми, и с личен живот...

kokodidi
8th June 2009, 13:23
Благодаря ти, kokodidi.
Не се притеснявай, ще се оправя рано или късно... ако не ще умра и ще си реша всички проблеми, и с килограми, и с личен живот...
ООООООООООООООООО ТАКИВА ГЛУПОСТИ ИЗОБЩО НЕ ИСКАМ ДА ЧУВАМ ОТ ТЕБ
има достатъчно хора които биха дали живота си за теб, помисли какво им причиняваш като увяхваш пред очите им. Колкото и да е бил прекрасен този мъж явно не те е заслужавал, явно съдбите ви са разделили пътищата си. Незнам каква е точно историята, от колко време сте разделени и други подробности но няма да си върнеш чувствата му като се съсипваш а напротив - като бъдеш една уверена, красива, щастлива жена която знае какво иска и как да го постигне.
Ако искаш пиши на ЛС - ще се радвам

aniK
8th June 2009, 15:52
Ей, заинтригувахте ме и изчетох цялата тема :roll: Краси, ще ти мине :D :!:
Liophy ли трябва да помолим да ни закове темата най-отгоре ???!!!

И за да не е само спам - отчет:
ягоди, череши, извара.... до безкрайност... (е не точно де ;) )
Сега пека едно агнешко бутче за вечеря и не искам да чувам за плодове :D

hatred
8th June 2009, 17:58
Честита да ни е новата темичка :) Само че трябва да сигнализираме на админа да направи нея важна вместо предишната.

Miss_Murderer, как се развиват нещата при теб ?

aniK, не е само заради подутите прасци, по принцип в краката съм по - набита, такава ми е структурата. А и от продължителното ходене пеша прасците загрубяват ... няма как.

aniK обаче е идеална, няма за какво да й се заядеш :lol: Само може да й завидиш за тялото :twisted:

goldish, хапвай спокойно, резултатите рано или късно идват.

Engel, ти в момента на Дюкан ли си ? Питам, за да съм в течение :wink:

Miss_Murderer
8th June 2009, 18:05
ами засега съм добре, възстановявам се, е все още има възходи, и спадове, но без това неможе. ако искате може понякога пак да започна да пускам менюта и т.н. на мен ще ми бъде от полза, защото вашето мнение е много правилно. целувки!

alma
8th June 2009, 18:15
И аз ще се включа тук...Даже ще кажа какво съм яла днес ,за да се почувствам гузно малко....

Закуска - корни
Обяд - около 200-250грама ориз със зеленчуци на фурна
Следобяд - 1 вафла и 2 бисквити и мляко :oops:

Много - мега много въглехидрати :roll:

Тичах на стадиона 3км и сега отивам на танци и ще си спестя вечерята...А,да поне мога да се похваля,че от 2 дена кантарът е с половин кг надолу :)

Дано да продължи така....

Engel
8th June 2009, 18:44
hatred: Благодаря ти, че се интересуваш :) Да ти кажа и аз незнам къде съм. Не искам да говоря за това как съм и на какво съм, а просто да действам. Засега съм в тайна :D
alma: Колко останаха? :)

hatred
8th June 2009, 21:25
ами засега съм добре, възстановявам се, е все още има възходи, и спадове, но без това неможе. ако искате може понякога пак да започна да пускам менюта и т.н. на мен ще ми бъде от полза, защото вашето мнение е много правилно. целувки!

Искаме естествено :2020:

Много се радвам, че се възстановяваш. Изисква се много сила и самодисциплина.

swe3tynka
8th June 2009, 22:50
:girl_cry2:

Отказвам се!!!
Никакви извари повече...Никакви!!!
Днес специално ходих до Пикадили /в Мола/, за да видя какво разнообразие имат там, щях да купя Мероне, ако имаха, но... имаше само някакви "Мистър Пикс" и понеже бях отишла с нагласата, че ще си купя извара, а нямаше никаква друга, я взех. И какво...поредната гадост :evil: Пак в кофата.

Писна миии :girl_cry2:

Ако не си намеря от моята, няма да купувам повече :( Отказвам се...


Miss_Murderer, моля те пиши си менютата :)
А как си с.. килограмите? /ако не е тайна, ест :roll: /

alma, браво, миличка! На какви танци ходиш? :)

aniK
9th June 2009, 05:55
Момичета, днес черпнята е от мен

http://z.about.com/d/italianfood/1/0/C/y/fruit3.jpg

Малко имам рожден ден :oops:

hatred
9th June 2009, 08:37
swe3tynka, "Мистър Пикс" е производство на "Дядо Либен".

Между другото и аз току що имах преживявания, подобни на твоите. Бях в поликлиниката да ми вземат кръв и съм припаднала. След това кръвното ми беше 80/60. :shock:

Kraska_Praska
9th June 2009, 09:06
http://www.giftsnsoycandles.com/images/JHEV84-11.gif
Честит рожден ден, aniK !
Продължавай да си същия прекрасен човек, който всички тук обичаме и ценим. Бъди много щастлива и нека празникът ти ти донесе много усмихнати моменти и положителни емоции!

goldish
9th June 2009, 09:11
aniK, честит рожден ден!!!
Да си жива и здрава, все така красива и силна жена.
Нека всички, които те познават, се гордеят с теб.
Пожелавам ти много радости и сбъднати мечти!!!

http://kolednikartichki.com/data/media/12/newyear420.jpg


http://www.bgmagazin.com/Merchant2/graphics/00000001/Buket%20vaza%20miks.jpg

hatred
9th June 2009, 09:21
aniK, ... до сега се колебаех какво точно да ти пожелая.

http://www.flowerstodubai.com/images/Mixed%20Flowers%20and%20a%20Bear.jpg

Най - важното е да си много здрава, щастлива, обичана, да цъфтиш. Нека малкият и всичките ти близки хора да ти носят много радост и прекрасни емоции. И нека всичко, което идва да е по - хубаво от това, което е отминало. Такива работи :2020:

monita_g
9th June 2009, 09:33
http://saksia.com/images/FQ3005.jpg

Мила, aniK, Честит рожден ден!!!
Пожелавам ти на първо място - много здраве, много прекрасни моменти, които да те карат да се чувстваш изпълена с живот, много прекрасни хора, около теб даващи ти сили да успяваш да преодоляваш трудностите :) Бъди себе си - бъди истинска!!!! Прегръдки :)

Engel
9th June 2009, 09:57
aniK: Честит рожден ден, бъди все така весела и заредена с положителен заряд от който да предаваш и на нас в темичката :) Бъди обичана безрезервно от любимите си хора и бъди щастлива :2020: Пожелавам ти и много успехи в професионален план :P И нека всичко, което си пожелаеш, се сбъдне :2035:

http://img73.imageshack.us/img73/5788/hbpicroseel9.jpg

hatred
9th June 2009, 10:12
Ужас, кръвното ми още е адски ниско, страх ме е да изляза на работа :? Май ще се прежаля и ще хапна малко грозде или още череши.

Engel
9th June 2009, 10:13
И на мен от няколко седмици започна да ми пада кръвното без причина. Вчера реших да си го премеря и ми е 105/66 . Ужас..
Винаги ми е било 120/80, а пък пия течности!
hatred: Пий айран със сол и ще ти се оправи кръвното :2035:

goldish
9th June 2009, 10:23
hatred, задължително пийни или или айран със сол, или повечко плодове, защото навън е жега и ще ти стане по-лошо. И днес цял ден повече плодове и течности.
Момичета, ще ви се карам. Не е правилно от липсващи 5-10мл кръв да ви прилошава. Представяте ли си какво причинявате на организма си???

hatred
9th June 2009, 10:53
hatred, задължително пийни или или айран със сол, или повечко плодове, защото навън е жега и ще ти стане по-лошо. И днес цял ден повече плодове и течности.
Момичета, ще ви се карам. Не е правилно от липсващи 5-10мл кръв да ви прилошава. Представяте ли си какво причинявате на организма си???

Наистина е адски странно. На мен по принцип още от малка ми става лошо при такива манипулации, но чак припадък не бях получавала.

monita_g
9th June 2009, 14:29
Аз принципно съм с ниско кръвно -90/60 , 80/60 ..не ме питайте :) Но какво да се прави - пия кафенца, пия течности, хапвам малко сладичко и всичко е тип-топ (уж!) Всеки организъм е различен...Но, най-добре е да се приема айран със сол, както е казала Енджи!!! Добър съвет!! :) hatred, дано да се оправиш, че каквото си крехко девойче... :) :lol:

swe3tynka
9th June 2009, 14:32
anik, честит рожден деееееен (гуш)
Те момичетата са ти пожелали всичко вече.. от мен: просто бъди щастлива и обичана, когато човек притежава тези две неща- щастие и любов, всичко друго идва от само себе си! :)
А това е специааално за теб :1219: (http://ii.forum.mojeosiedle.pl/63/60/a_birthday_hug_106.gif)


hatred, много е гадно чувството нали.. :?
На мен цял ден ми се виеше свят, дори и шоколад не помогна, а да не говорим, че още си имам цицина на главата /и ме боли :lol: /.
Полегни си..може да ти стане по-добре :)

swe3tynka
9th June 2009, 14:53
hatred, забравих да те питам, защо са ти взимали кръв? :roll:

aniK
9th June 2009, 15:31
Момичета, много ви благодаря за пожеланията :girl_in_love: СТРАХОТНИ СТЕ !!!!!!!!!!!!!!

Hatred, не ми харесва това припадане :( Жегите са гадни при ниско кръвно :( Хапни си нещо да се подсилиш!!!
Сега излитам отново, довечера ще ви чета подробно :girl_kiss2:

hatred
9th June 2009, 16:52
swe3tynka, винаги когато ми вземат кръв от вената ми прилошава. Мисля, че е на психологическа основа. Стана смешно, защото се опитаха да ми набутат шоколад и аз хукнах да бягам :lol: Ох, цицина, звучи гадно. Друг път ще знаеш да сядаш.
Поглезих се с черешки, малинки и грозде ( по мъничко ) и всичко е ок. Кръвното ми по принцип си е ниско. Може би се дължи и на храненето ми, но от много лекари знам, че е добре на млади години да поддържаш по - ниски стойности на кръвното, тъй като с възрастта неминуемо то става по - високо.
Вземаха ми кръв, за да проверят дали в основата на епопеята с крака ми не стои някакво възпаление.
Момичета, айрян добре, ама със сол :sick: Аз в жегите само като чуя сол и ми се повръща.
aniK, я не си трови рождения ден като четеш нашите истории.

Engel
9th June 2009, 17:58
Е, hatred, ти няма да слагаш едно кило сол.
Аз днес цял ден карах на плодове и като се наложи да пия айран със сол и си викам: Е, сега развалих всичко, защото въглехидрати + протеини :roll:
Ама здравето е по-важно. Нищо чудно от всичките тези диети да е започнало да ми пада кръвното.

hatred
9th June 2009, 18:25
Е, hatred, ти няма да слагаш едно кило сол.
Аз днес цял ден карах на плодове и като се наложи да пия айран със сол и си викам: Е, сега развалих всичко, защото въглехидрати + протеини :roll:
Ама здравето е по-важно. Нищо чудно от всичките тези диети да е започнало да ми пада кръвното.

Engel, в комбинацията въглехидрати + протеини няма нищо лошо. Напротив ! Не може само на протеини, тялото има нужда и от източник на енергия.

Въпросът е да не се комбинират мазнини с усвоими въглехидрати.

goldish
9th June 2009, 19:20
Аз много обичам плодове с мляко и не смятам, че вреди.
hatred, по-добре ли си вече?
То не е хубаво веднага и да си вдигаш кръвното с кафе, защото после пак рязко спада и идва шок за организма. Може би при теб нмаистина е на психологическа основа. Щом от малка ти става. Аз също имам по-ниско кръвно и сутрин ставам бавно, през лятото гледам да не ям по много, за да не се събира и малкото кръв в стомаха. :lol: Иначе сладки неща наистина помагат. То обикновено не е само ниско кръвно ами и хипогликемия.

Miss_Murderer
9th June 2009, 19:20
Ето моето меню за днес, очаквам коментари и съвети!
закуска- 2 филии пълнозърнест хляб с лютеница
обяд- зелен фасул яхния, 1 яйце
следобяд- 60 гр. солети, капучино
вечеря- 200 гр. пилешка пържола, шопска салата, 1 ябълка

hatred
9th June 2009, 19:57
goldish, доста бързо се пооправих и прекарах страхотен следобед. Разхождах се много, сефтосах малините този сезон, намерих си разкошен пресен зелен фасул ( обожавам го ! ) и евтина сьомга ... Доволна съм :lol:

И аз обичам плодове с мляко и май си говорихме с теб, че са особено засищащи, когато се комбинират.

Miss_Murderer, доста добре. Но ти си знаеш, че е хубаво с всяко хранене да приемаш протеин. Особено на закуска е много важно - след ставане организмът има завишени нужди от белтъци. Добави към хлебчето и лютеницата извара или някакво подходящо месо, или яйца ... нещо такова. Как си с килограмите сега ? Предполагам вече не качваш с такова темпо, както преди. ( Дано не нахалствам с тези въпроси. )

stelapenkova
9th June 2009, 20:10
Моето меню:
1)мляко с нес и 2 яйца с 20 гр. сирене
2)кисело мляко 0.1
3)2 краставици

hatred
9th June 2009, 20:17
Моето меню:
1)мляко с нес и 2 яйца с 20 гр. сирене
2)кисело мляко 0.1
3)2 краставици

Ако искаш да се самоубиваш, има и по - лесни начини.

goldish
9th June 2009, 20:23
Моето меню:
1)мляко с нес и 2 яйца с 20 гр. сирене
2)кисело мляко 0.1
3)2 краставици

Ако искаш да се самоубиваш, има и по - лесни начини.

:bowdowl: :bowdowl: :bowdowl:

Адски си права.

aniK
9th June 2009, 21:35
Аз отивам с MILI :2039:

hatred
9th June 2009, 21:40
aniK, първо през изповедалнята :evil:

aniK
9th June 2009, 21:43
хи-хи, обърках темите :oops: Всичко беше ОК до преди малко, когато доядох едно сладоледче от днес :oops: Има-няма 50тина грама ;)
Не се плаши толкова от солта - когато пиеш много вода, няма проблем, освен това е и полезна в определени количества!

goldish
9th June 2009, 22:29
Идвам с вас. Уча, защото имам изпит и току-юо ядох ябълка, 5-6 огромни ягоди и кофичка пълномаслено мляко. :mama:
И после се чудя защо съм толкова килограми :longhair:

alma
10th June 2009, 06:22
aniK Честит ровден ден и от мен на патерица. Пожелавам ти за си здрава и винаги да се усмихваш. Щастието е до вътршна нагласа и позитивно мислене. И дори и да имаме всичко пак мове да сме нещастни. За това ти повелавам ти да си винаги позитивна,усмихната и много много щастлива.


Така...за кръвното...моето е 90/60 принципно. Много е кофти,но се свиква.Само трябва да се пазим! от жегите!!! И повече течности. Личната ми лекарка препоръчва и айрян със сол. А на мен са ми слаби капилярите на носа и ми тече кръв от носа и не питайте колко зле ми става тогава.... :sick:

За килограмите трябва да взема да си сложа една линийка. Значи...аз си мислех,че съм 53,но нали си купих нов кантар и се оказа,че съм 53,8...
Днес сутринта съм 52,7 :D
Принципно имам навика да си записвам всичко в тефтери и видях,че мин година на 10 ,07 съм била 49 кг....Сега искам да съм само 50 :)


goldish Аз също уча сега и ще ти кава една стратегия. За да избегна вредното влияние на компютъра и разсейващите фактори си вдигам багажа и сутрин се отправям към някой басейн,но сама! С учебниците! И ми е идеално.Така в 12ти клас изкарах 5.25 на кандидатстудентския ;)

Ох а да се оплача - вчера играж волейбол с едно дете в басейна и днес имам мега мускулна треска на ръце и рамене....

Хайде отивам да тичам и после съм на плажче....Закусих кис мляко с овесени ядки :)

Танцувам - модерен балет....или поне така го наричат всички. Иначе са по-скоро комерсиални и МТВ танци. Довечера пак :)

hatred
10th June 2009, 07:04
Момичета, вие хубаво ще ходите, ама къде точно :roll: :?:
goldish, вечеря от ябълка, пет ягоди и кофичка мляко си е нещо много семпло. А това, че млякото е пълномаслено не е минус, а плюс :wink:

Екстра сте си, я да не се побърквате :D

aniK
10th June 2009, 08:12
Момичета, вие хубаво ще ходите, ама къде точно :roll: :?:



Да, и аз това питам :roll: :roll: :roll:

И аз съм с кръвно 90/70, но така ми е добре. Баща ми цял живот е с ниско кръвно и от 1 година започна да го вдига :? Голям зор видя докато свикне с по-високото :(

Аз приключих с празниците, издънките и плодовите освинявания (да не кажа по-лоша дума :oops: ) В понеделник ядох предимно плодове и вечерта се чувствах ужасно - подут корем, болки... :(

alma, момичета, теглете се винаги в едно и също време на деня при едни и същи условия на един и същ кантар! Аз съм ви казвала, че от сутрин до вечер давам 2кг разлика. Не гоня определени килограми, но когато от 44-46 започвам да показвам 46-48... значи съм качила :D аз винаги си усещам де

bubu_123
10th June 2009, 13:33
Здравейте момичета! Преди време тъкмо бях започнала да пиша в темата и се случиха доста непредвидени и неприятни случки и спрях. Сега ми се иска пак да потърся помощ и съвети относно храненето, защото идва лято, а и съм на сватба август месец :1241:
Та менюто ми за днес е:
Закуска: кафе с мляко и мед; препечена пълнозърнеста филийка със пуш.филе и кашкавал. 1-2 резенчета домат и няколко резенчета краставичка.
Обяд: остатъка от домата и краставицата, овкусени с босилек, оцет и зехтин.
Вечеря: предполагам, че ще е тараторче

Engel
10th June 2009, 14:24
bubu_123: Добре дошла отново! :)
Менюто ти е добре, но ще е хубаво да добавиш повече протеин... примерно риба или месо на обяд ;) Успех!

Miss_Murderer
10th June 2009, 17:14
Ами аз все още си качвам с доста бързи темпове и това доста ме тормози- болното ми съзнание още не може да се отърве този страх. За около 3 месеца качих към 6-7 килограма, които бяха наистина много важни за мен, защото почти бях на ръба. Ето и какво хапвах вчера, очаквам мнения и коментари:
закуска- 2 филии пълнозърнест хляб, мляко с нес
обяд- пилешка супа(пиле, картофи, моркови, фиде)
следобяд- 6о гр. солети, 1 лимон
вечеря- 150 гр. пълнозърнест хляб(3 филии), шопска салата, лютеница, към 300 гр. ягоди

goldish
10th June 2009, 17:28
Момичета, даж се похваля!!!!!!!!!
Имам 6 на изпита, като повече от половината бяха скъсани
Съжалявам за офтопика..

monita_g
10th June 2009, 19:43
Момичета, даж се похваля!!!!!!!!!
Имам 6 на изпита, като повече от половината бяха скъсани
Съжалявам за офтопика..

:offtopic: И аз така, дай да празнуваме :) Вече минаха два изпита и са все отлични, ха така да ни върви :) А държавния...треска ме тресе ...

Извинете, че не съм писала, не ме забравихте, нали???!! Мен менюто ми е доста разнообразно, всеки ден гледам различно нещо да похапвам...
Днес съм..не питайте ...много прегреших, ще кажа само добрата част от менюто - месо, 2 домата :) Останалото оставям на фантазията ви :)

monita_g
10th June 2009, 19:44
А само да те попитам hatred, пишеш много странни постове - не разбирам :lol: :roll: :girl_hysteric: какви изповедални, какви места..кой къде ще ходи ... Имам нужда от превод :)

aniK
10th June 2009, 19:49
Goldish, Monita_g, вие сте нашата гордост :girl_kiss2: Всякакви прегрешения са ви простени докато учите !!! Този мозък трябва да се храни!!!
Monita_g, изповедалнята е от една друга тема ;) Аз малко ги пообърках :oops:

monita_g
10th June 2009, 20:23
Аха, сега ми стана ясно....:) вече не се чувствам :2016:

goldish
11th June 2009, 08:47
monita_g, какво завършваш? Пожелавам мнгого успехи стискам палци.
Днес ми е първи ден след диетата на Байкова. Стартирах с две купички от плодовата салата- ягоди, ябълка и мляко.
Сега много се кефя, защото сама ще си решавам какво да ям.
Днес малко си почивам и от утре пак почвам ученето.
Приятен ден. :2020:

Engel
11th June 2009, 10:54
goldish, monita: Честито за изпитите :) Сигурна съм, че сте ги поляли предварително :D

aniK
11th June 2009, 13:15
Къде е hatred???!!! :roll:

goldish
11th June 2009, 13:47
И аз днес мислех, че трябва да излязат резултатите от изследванията. Вярвам, че ще са добри.

zlatica
11th June 2009, 14:43
И аз съм тук :)
Здравайте момичета:) Успех на всички!
Аз съм 162 см
и 54 кг
стремя се към 50кг
:)
Момичета, нишестето с млекце не е подходяща закуска нали? Много ми се прияжда. Голямо прегрешение ли е :)

Confusedd
11th June 2009, 15:18
Zdraveite momi4eta!I az kato vas sum ot tezi na koito prirodata o4evidno ne e dala ot nai hubaviq gen ;]]
Predi godina bqh 55 kg i zaponah dieta s koqto sled 9 meseca bqh 36 ...
polojenieto be6e mnogo zle, oba4e predi meseci rodiptelite mi zapo4naha da me nasilvat na dieta za nadebelqvane i eeto4e 5 meseca po kasno az otnovo ne se haresvam :(
pla4e mi se otvsqkude kato znam kolko usiliq polojih da otslabna kolko bqh 6tastliva kogato se videh v ogledaloto vse edno vijdah momi4e koeto bi mogl oda se snima v spisanie.Samo tezi koito ne sa bili palni kazvat 4e ne e ni6to osobeno za6tot ne znaq kakvo e obratnoto.Az iskah prosto da bada krasiva da se obra6tat sled men i be6e fakt.Mnogo mi e bolno kak vsi4kite mi usilq sa bili sqka6 na vqtura postoqnno pla4a.Mnogo iskam da buda otnovo slaba razbira se ne 36 kg no se haresvah kogato bqh 43...
6te pi6a menuti si za vseki den za6toto smqtam 44e kogato go 4eta 6te mi e po trudno da pregre6a...sami razbirate 4e mn trufno se prevklu4va ot tap4e6t rejim takuv za otslabvane no do tuk me dokaraha roditelite mi
Veroqtno nqkoi ot vas 6te mi kajat 44e sam anoreksi4kqa i taka natatuk
no az se haresvah haresvaha me i drugite 6te napravq vsi4ko da si se varna takava kakvoato se obi4a6 za6toto sega ne moga dori da se ponasqm.Bragodarq na vssi4ki koito stignaha do tuk i se nadqvam da se podkrepqme :roll: :)

alma
11th June 2009, 16:04
Confusedd уау...аз съм в шок...ти наистина имаш проблем....колко годишна си? и колко килограма си в момента? Според мен си на около 15-17 години и си повече объркана,отколкото си мислиш. Не килограмите карат един мъж да се обърне след теб. Освен това е много важно и да си стегната,за да си секси и да има нещо по теб все пак. Мъжете не харесват скелети!!!
А ако си малка на години - то тялото ти в момента вероятно се развива и ти е трудно да свикнеш с промените му...Искам да ти кажа,че и аз съм страдала и плакала като тинейджърка,а сега осъзнавам колко глупава съм била и колко красива съм всъщност. Да не говорим,че много момичета на моите години,които тогава бяха слабички по рождение,а хапваха доста - сега са по сума килограми и нямат навика да спортуват или да се ограничават. Така,че това,че не си природно слаба може и да е положително... Но не се вманиачавай,моля те. И имай самочувствие - това е най-важното ! Дори и да си мисли някой ,че е без покритие или каквото си иска там....Стъпвай,сякаш светът ти принадлежи и наистина всички ще се обръщат след теб ;)

Monique
11th June 2009, 16:11
Две филийки черен хляб с един малък резен кашкавал, две парченца шоколад и 500 гр череши.

58.2 kg. :(

hatred
11th June 2009, 16:28
И аз днес мислех, че трябва да излязат резултатите от изследванията. Вярвам, че ще са добри.

Тук съм, момичета :lol: Бях на изпит, за това не писах.

Да, отлични са, нищо обезпокоително. Никаква диагноза за крака :cool:

goldish, monita_g, честито за хубавите резултати :2003:

hatred
11th June 2009, 16:29
swe3tynka, днес видях онази твоя извара в един магазин до парка "Заимов". Но не си купих, добре че прочетох, че е солена. Аз обичам безсолните извари :roll:

aniK
11th June 2009, 16:29
Освен това се радваме много да те "видим" след това дълго отсъствие :1219: Колко си висока, Monique, ти изглеждаш много слаба!!!
Confusedd, не те прочетох задълбочено заради латиницата :?

Confusedd
11th June 2009, 16:50
Извинявам се за латиницата все забравям :oops:
Ина4е съм 160-161 не съм висока.Признавам че на 36 кг изглеждах ужасяващо наистина, но и сега въобще не ми харесва положението.Тези неща винаги са ме тормозили и макар да не съм била някое прасенце отнасях подигравки.Само аз си знам колк осъм плакала и колко плача сега и колко се ненавиждам че съсипшах всичко което постигнах с толкова зверски лишения :evil: :evil:
Незнам колко кг съм над маx 48 но това хич не ме устройва.И другите ми казват че изглеждам добре но аз не мога да се примире когато знам как изглеждах на 43 :( :(
искам пак да се гледам със самочуствие а не с омраза в това гадно огледало (иначе съм на 16 и знам последствията от анорексията ако ще ме алармирате понеже полуих доста от тях вкл. спиране на цикъл, косопад, лющене на кожата, постоянен студ, отпадналост и т.н и т.н.)
НО цената на това да се харесвам не ме интересува нито ме интересува колко "ще съжалявам след време".Винаги ще има нещо за което ще съжелявам... живея тук и сега и искам да се радвам на себе си :cry:

Confusedd
11th June 2009, 16:52
за протокола неска съм на 500 гр череши и смятам това да ми е плюс 3 литра вода въпреки че ми е малко гадно така като се наливам :D

Disaster
11th June 2009, 17:09
Confusedd,според мен не трябва да пишеш в тази тема.Останалите момичета (в това число и аз) се опитват да се хранят що-годе здравословно, а това което ти пишеш :shock: :shock: :shock: Нямам думи! Готова си да си слаба,дори и това да значи пак да нямаш цикъл и т.н.???Не мога просто да асмилирам написаното.Съжалявам за малко грубия тон, но това е ЛУДОСТ!Недей така,моля те!!Не си го причинявай!
П.С.500 гр череши за цял ден :shock:

Miss_Murderer
11th June 2009, 17:09
здравейте! ето менюто ми за вчера, очаквам коментари:
закуска- 2 филии пълнозърнест хляб, мляко с нес
обяд- гювеч с картофи
следобяд- 6о гр. солети, към 300 гр. череши
вечеря- 3 филии пълнозърнест хляб, лютеница, шопска салата

Confusedd
11th June 2009, 17:17
ак отрябва да съм точна още няма цикъл кво да се прави и дебела и без цикъл :evil:
но аз и да се храня здравословно пак качвам..
родителите ми са пълни съм предразположена към това :(
все пак майка ми е 75 кг при ръст 155 :?
същото ме чака и мен ако не сам на тоя режим (знам че е зверски) :!:

aniK
11th June 2009, 17:20
Confusedd, и на 43кг с изхвръкналите кокали, лющещата се кожа и опадалата коса се харесваше???!!! :shock: Ноктите и зъбите как са ти??? Нека да позная - поне на сестра ми, когато беше на 16 и тежеше 38кг/165см зъбите и потъмняха, за нокти и коса изобщо даже не говорим. До ден днешен - 18 години по-късно не може да оправи това, което си причини тогава :(
Съжалявам, че всички звучим така назидателно!!! Просто напоследък случаите като твоя много зачестиха и е жалко, че все умни и интелигентни момичета се докарват до това състояние :(

aniK
11th June 2009, 17:22
hatred, отплеснах се и забравих да те поздравя за добрите кръвни резултати. Настоявам сама да си помогнеш за краката - слагай ги на високо, разтривай от стъпалото към коленете, топи ги в хладка вода и НИКАКВО натоварване!!!

Confusedd
11th June 2009, 17:27
ам кокалите ми стърчаха на 36 :P
а не 4е на 43 не стърчаха но на мен ми харесва тези на таз отпред да се виждат малко както и ключицата аам не говоря да са мн изпъкнали де.Въпреки това смятам че е секси.Иначе зъбите да чукам на дърво са добре както и ноктите нищо им няма даже са се разхубавили :D :D щото преди ги гризках от нерви :lol:

Engel
11th June 2009, 17:33
но аз и да се храня здравословно пак качвам..
:!:
Първо, добре дошла. Ще се радвам престоя ти тук да е приятен и да ти помогнем. Второ най-важен е спорта и има огромна разлика между едно момиче 48кг., което спортува и едно момиче 48кг., което не спортува. Трябва да се ориентираш. На твоята възраст нямаш ангажименти и можеш да се захванеш със спорт.
Трето, можеш да споделиш какво значи за теб здравословно и да те ориентираме в избора на храни. Може би количеството е повече при теб и затова качваш.
Между другото като караш цял ден на череши можеш да си докараш ужасен въглехидратен глад, защото плодовете вдигат инсулина рязко и след като той спадне се нуждае отново от такива въглехидрати и се получава омагьосан кръг ;) Мисля, че можем да ти дадем чудесни съвети и да постигнеш резултата си. Като нищо можеш да се харесаш и на 45-46кг. ако почнеш да спортуваш и се постегнеш! Мажи се също с кремове против стрий и мазни олиота, защото на твоята възраст най-лесно се придобиват стрий, защото в момента се развиваш и се променяш.
Ах, спирам до тук. Очаквам съвети и менюта!

hatred: Радвам се, че си добре :) Честито за резултатите и мойте бяха добре, като изключим високият холестерол заради тези яйца :roll:
aniK: Покажи малко снимки на момичето да го мотивираш, защото до колкото помна мерките са ви горе долу еднакви. Извинявай ако се бъркам, но си спомням, че ти беше около 44-45кг. и около същата височина :) Покажи и чрез спорт какви чудеса се постигат! Все пак ти си нашата гордост :girl_kiss2: :2020:

zlatica
11th June 2009, 17:48
Confusedd аз съм сигорна,че ще се справиш с това:) идеята е да се харесаш както и да изглеждаш. От части имам твойте терзания- и аз се самоизмъчвам, дори и да ми повтарят, че не изглеждам зле. Навярно не сме сами. Наитина не е необходимо толкова да отслабваш-замисли се мила, щом всикчи го казват може би имат право. Работи по въпроса да се харесваш , ако ще и 200 кг да си. Трябва да си здрава! А за фигурата- ако по спортуваш малко всичко ще е ок.

Confusedd
11th June 2009, 17:51
ходя на фитнес 5 пъти в седмицата и пак качвам просто нямам думи :cry: :cry: :cry: За мен явно няма друг начин и още нещо както казах нз колко точно кг съм защото не се меря просто като видя кантар ми се реве :shock: А поне знам че така ще сваля искам за 20 дена да ги сваля тия работи дето ме мъчат така че друго решеие нямам :?

zlatica
11th June 2009, 17:58
И аз искам да сваля до Юли месец неприятните килограми, но миличка, ако постоянно качваш може би теглото което е необходимо на организма ти е повече-мислила ли си го :) има момичета които са слаби , но си тежът на :) може да се чувстваш по-добре ако се храниш качествено дори и да си-по тежка- при спорта и здравословно хапване ще си супер- знам аз :)

Engel
11th June 2009, 18:06
Много се е загледала в цифрите на кантара. Според мен трябва да вае тяло със спорт. На 48кг. може да има перфектно тяло, а пък щом тренира по 5 пъти значи не прави нещо както трябва.

Confusedd
11th June 2009, 18:22
това което не е както трябва е гена ми :(
пък и знам че го мога щом го направих веднъж по този начин значи ще стане и сега :shock: искам да се мотивирам просто .МИналата година облякох едни дънки от които ми висяха паласките и просто казах крайс 3 удивителни.Искам да постигна същото сега после ще му мисля поддържането

hatred
11th June 2009, 20:54
Engel, колко яйца ядеш дневно ? Малко е странно да имаш висок холестерол при твоето хранене. :?

Confusedd, искрено те съветвам да зарежеш диетата с череши. Engel е много права. Хапвай по 500 гр череши, но не като основна храна, а като допълнение към останалото. След като спортуваш, нищо няма да ти стане от малко фруктоза. Но ако караш само на череши, в момента в който включиш и нещо друго нещата ще станат неконтролируеми.

aniK
11th June 2009, 21:13
aniK: Покажи малко снимки на момичето да го мотивираш, защото до колкото помна мерките са ви горе долу еднакви. Извинявай ако се бъркам, но си спомням, че ти беше около 44-45кг. и около същата височина :) Покажи и чрез спорт какви чудеса се постигат! Все пак ти си нашата гордост :girl_kiss2: :2020:

Engel, :oops: Аз просто съм в комфорт с тялото си. Изляза ли от комфорта, взимам мерки. Права си за спорта, мускулът тежи повече от сланината :D

Engel
11th June 2009, 21:30
Engel, колко яйца ядеш дневно ? Малко е странно да имаш висок холестерол при твоето хранене. :?

По две яйца 5 пъти седмично :D Сега ям само 1 път седмично и то 2 белтъка и 1 яйце. След месец, два ще си правя пак изследвания, иначе всичко друго ми е в норма.

alma
12th June 2009, 08:19
Добро утро :)

Вчера: закуска:активиа
Към 12 - 6 соленки
Към 3 - огромна шопска салтата(сиренето на нея беше около 100гр.)
Към 5 - кафенце и 2 чаши сок
Многоооо вода....ама многооо...поне 2 литра, а предният ден бяха над 3 :roll:
После много танци и бях безумно уморена и нямах сили да хапна нищо,а бях замислила поне едно кисело мляко...Но предната вечер не можах да спя и снощи бях труп направо....

Днес: сега пия едно капучино и хапнах 6 кайсии и малко нестле фитнес,но не повече от 20-30грама и то само така без нищо...
За обяд съм си приготвила сандвич с пълнозърнест хляб и риба тон и айрян :)

hatred честито за резултатите -много се радвам. :1211:

bubu_123
12th June 2009, 09:00
Здравейте и от мен!
hatred, monita_g какво и къде учите че ми стана любопитно?
Confusedd мисля че zlatica е права - вероятно качваш при здравословно хранене и спорт, защото теглото ти е под здравословното.

Аз вчера бях малко непослушна :oops: и сега да споделя, за да ме хване срам и да не правя повече така :lol: Значи менюто ми за вчера беше:
закуска: мляко с ягоди и захар (Мама ми даде ягодите направо подсладени, а толкова ми беше жал да ги хвърля, че.....ги хапнах. Все пак бяха домашни)
обяд: салата(домати, краставица, чушка, сирене, яйце, овкусени с оцет и зехтин)
вечеря: кюфтета с печени картофи

bubu_123
12th June 2009, 09:01
О забравих да напиша и кафето с мляко и мед, но то присъства задължително всеки ден :cool:

Engel
12th June 2009, 09:29
Момичета вижте какво ще започвам да пия, защото майка си го е купила Мате Фигурел (http://www.lechitel.bg/product.php?p=28), а иначе съм си харесала Кла Фигурел (http://www.lechitel.bg/product.php?p=14) да си поръчам.
Една приятелка на майка ми работи от години в магазини лечител и се кълне, че тяхните продукти са качествени и 100% натурални. :roll: Незнам какво да мисля, но ще пробвам от тези първите, защото така или иначе сме ги купили вече :)

Confusedd
12th June 2009, 13:40
Здравейте да се включа пак :wink:
Вчера издържах на черешите понеже изпих 3 литра вода :D
ще видим неска ка ще е.Мерси много на всички които ми давате съвети просто имам чуството че съм изпробвала всичко вече :shock:
ама няма да се отказвам я :twisted: :twisted:

hatred
12th June 2009, 14:42
Здравейте да се включа пак :wink:
Вчера издържах на черешите понеже изпих 3 литра вода :D
ще видим неска ка ще е.Мерси много на всички които ми давате съвети просто имам чуството че съм изпробвала всичко вече :shock:
ама няма да се отказвам я :twisted: :twisted:

Естествено, че няма да се отказваш ! Продължавай в същия дух, докато не придобиеш теглото на торба с цимент. ( Извинявам се за грубия изказ, но определено някой трябва да те стресне ! )

bubu_123, аз лично уча Математика и информатика в СУ. Предполагам си знаеш, че картофите не са добър избор, особено за вечеря. :2003:

bubu_123
12th June 2009, 15:23
hatred само като чуя математика и лошо ми става. Много сложно нещо си си избрала (поне според мен).
Знам, че картофите не са много подходящи, но приятелят ми искаше пържени картофи. Устоях на изкушението да не са пържени, но не и да не са картофи :lol:
Мисля, че е време да споделя и днешното меню.
Закуска:кафе с мялко и мед, лъжица мюсли с 3-4 лъжици кисело мляко.
Обяд: салата (пак същата - домати, краставици, чушка, 1 яйце и сирене) + 1 кюфте с лъжичка млечен сос.
Вечерята: пълнена чушка с мляко.

Така бива ли? Предполагам, че чушката няма да е много подходяща заради ориза, но ако не съм много гладна може да я пропусна и да оставя само млякото.

Miss_Murderer
12th June 2009, 16:35
ето и моето меню за вчера, аз все си очаквам мнения...
закуска- 2 филии, мляко с нес
обяд- зеле на фурна
следобяд- 6о гр. солети, към 300 гр. череши
вечеря- 3 филии, лютеница, 1 ябълка, шопска салата

goldish
12th June 2009, 16:42
bubu_123, и според мен чушката по-добре да я оставиш за обяд. Можеш да хапнеш мляко с някакви задушени зеленчуци. Аз поне мога да ям мляко с всичко.

hatred, супер, че изследванията ти са хубави. Това е заради правилното хранене. :lol: Но въпросът с причината за оттока става все по-странен.Мисля сама трябва да половиш повече усилия с домашни рецепти да си помогнеш.

Confusedd, Нямаш бегла представа какво причиняваш на тялото си. Мила, казваш, че нямаш цикъл на 17 и смяташ, че няма проблем. Напротив. Пий мастноразтворими витамини и поемай повече мазнини. Интересно ми е да разбера според теб защо 99% от хората по твоите критерии си стоят на дебелите килограми? Явно за тях и за медицината това е нормално. С това неядене ще развалиш метаболизма си завинаги и на 23 няма да можеш и грам да свалиш. Ти може би пълнееш толкова лесно от тотално объркани ензими. И се получава един затворен кръг.
Лично аз ти се възхищавам, че веднъж си успяла да се измъкнеш от застрашаващата живота редукция на тегло. Но защо пак отиваш натам? Сестра ми в момента се опитва всячески да напълнее, за да може да излиза и да носи летни дрехи като нормален човек, а не като закачалка. Мислиш си, че владееш положението, но в момента, в който се озовеш в болница, за да ти преливат системи с глюкоза, ще разбереш, че адски си грешала.
Искрено се надявам да не те наранявам и да не звуча грубо, но аз самата покрай сестра ми живее в този ад повече от година. Спри и се вразуми.

Engel
12th June 2009, 17:21
Ще стане като мен. От 13 годишна съм на диети и вече немога да сваля нищо, а съм на 20. Нито воля имам, нито пък свалям.

goldish
12th June 2009, 17:29
Engel, сладурана такава! :2008:
Ти просто може би си по-емоционална и затова Бързо ти омръзва да си на даден режим. Просто не обичаш да ти е казано в 10 едно яйце, в 10.30две лъжици мляко. То и аз принципно се чувствам някак свободна, когато нямам ограничени във видове храни. Ние сме склонни малко да правим от свободата свободия и оттам ни идва най-големия проблем. Важното е, че сме живи здрави. Дали сме с 4-5 килограма отгоре или отдолу- какво толкова :2038:

swe3tynka
12th June 2009, 17:58
А аз си купих от моята извара :girl_dance: Даже 2 пакета :girl_haha: И в халите пак я докарват :cool: Пробвайте я ..мнооого е вкусна, дори да ме лъжат, че има 1-2% сол, а да слагат повече..голяма работа, изварата е прекрасна :D

monita_g
13th June 2009, 10:05
По две яйца 5 пъти седмично :D Сега ям само 1 път седмично и то 2 белтъка и 1 яйце. След месец, два ще си правя пак изследвания, иначе всичко друго ми е в норма.

Енджи, внимавай с холестерола, следи го често ...а тези яйца ми се струват мноого - ограничи ги, те са тежка храна, не прекалявай :) Стискам палци всичко да е наред със следващите изследвания, прекалено млада си за висок холестерол :(

..аз лично уча Математика и информатика в СУ

Колежке :) ..и аз съм в СУ :) Студентите от Алма Матер с надушват от далече :) Радвам се за изследванията.. :) А крачето ще мине...изглежда докато си бягала нещо е станало "инфекция" :)

Confusedd, чета, чета и не се стърпях..трябва да се замислиш..момичетата добре са ти го казали...Ти си в една възраст (доколкото разбрах :roll: ), в която се развиваш...а досега си си причинила такива пакости на организма.. нзнам какво си се притеснила за този ген...Замисли се малко ...

monita_g
13th June 2009, 10:09
Иначе аз продължавам с бягането :) много добре ми идва... не се насилвам много, че така или иначе не съм по физкултурата :lol: Вчера менюто ми беше:
1. закуска нямаше... :(
2. 3 печени червени чушки със извара
3. филийка хляб
4. малко сладичко ...глезотийки :) :roll: (защо не го хапнах през деня, а чак вечерта не ме питайте ..)

swe3tynka
13th June 2009, 10:11
ДОЙДЕ МИИИИ :1207:
Толкова съм щастливаааа :1206:
И този път си е истински цикъл :1203:

Дори, реших днес да пропусна тренировката, за да не се пренатоваря и да вземе да ми спре :P
Цяла седмица ям САМО здравословна храна, включваща всеки ден: плодове,зеленчуци,кофичка кисело мляко,яйце и сутрин в 5.30 по 1 филийка пълнозърнест хляб "Зърнена мозайка" и се чувствам страхотно.
И другата седмица ще го карам на същия "режим" и ще се премеря.
Определено се чувствам по-лекичка :)
Толкова се радвам... най-накрая :P

monita_g
13th June 2009, 10:16
Ха честито ... и на мен ...Ще празнуваме :)

goldish
13th June 2009, 10:21
Здравейте!
Менюто ми за вчера беше:
закуска- Дюкански кекс с кофичка кисело мляко
300гр череши
салата с половин пилешка пържола
2 ябълки
500гр череши
овчарска салата
Не го диференцирам на обяд и вечеря, защото по-голямата част беше изядено едно след друго от 4 до 7.
Почна ли няма спиране. :roll:

swe3tynka
13th June 2009, 10:40
Здравейте!
Менюто ми за вчера беше:
закуска- Дюкански кекс с кофичка кисело мляко
300гр череши
салата с половин пилешка пържола
2 ябълки
500гр череши
овчарска салата
Не го диференцирам на обяд и вечеря, защото по-голямата част беше изядено едно след друго от 4 до 7.
Почна ли няма спиране. :roll:

Много ти е хубаво менюто!! :)

aniK
13th June 2009, 16:44
swe3tynka, ПОЗДРАВЛЕНИЯ и тук :2020:
Goldish, много е добре!!!

bubu_123
13th June 2009, 17:34
Здравейте и от мен!
Днес мисля, че бах послушна и менюто става, но все пак очаквам мнение и от вас. Та:
закуска - кафе с мляко и мед, кис.мляко скюсли
обяд - пълнена чушка, малко по-късно пийнах едно яйрянче
вечеря - задушени зеленчуци (чушка, броколи, царевица, грах, магданоз, морковче)
Ако огладнея по някое време (довечера до късно ще пиша казус) съм си приготвила 1 киви.

bubu_123
13th June 2009, 17:37
Мале колко правописни грешки в предишния пост :oops:
Забравих да кажа, че зеленчуците ги полях с млечен сос

hatred
13th June 2009, 20:04
swe3tynka, честито, наистина прекрасна новина :1219:

Monique
13th June 2009, 22:31
350 грама суши, 8 белтъка от яйца с кетчуп и 3 чаши капучино ...
:1301:

alma
14th June 2009, 07:34
swe3tynka браво , много се радвам за теб.

monita_g Тичането наистина е много хубаво занимание,стига човек да има волята да става и -бегом на стадиона или в парка ;) на мен ми е любимо лятото.

Момичета голяма съм шматка. Извадих си карта за фитнес,а почти нямам време да ходя... Сега танцуваме всеки ден и освен това имам и други ангажименти и направо незнам как ще я изхабя до края на месеца. А и предпочитам тичанетона открито. Но си я извадих заради сауната предимно и...абе и аз незнам защо :roll:
Вчера:
закуска - активиа
После фитнес и сауна
Обяд - 2кайсии и 1 бяло фрапе и 1 парче черен шоколад
Вечеря - голяма шопска салата и 30 гр. фъстъци

gerenceto1
14th June 2009, 07:36
ДОЙДЕ МИИИИ :1207:
Толкова съм щастливаааа :1206:
И този път си е истински цикъл :1203:

Дори, реших днес да пропусна тренировката, за да не се пренатоваря и да вземе да ми спре :P
Цяла седмица ям САМО здравословна храна, включваща всеки ден: плодове,зеленчуци,кофичка кисело мляко,яйце и сутрин в 5.30 по 1 филийка пълнозърнест хляб "Зърнена мозайка" и се чувствам страхотно.
И другата седмица ще го карам на същия "режим" и ще се премеря.
Определено се чувствам по-лекичка :)
Толкова се радвам... най-накрая :P

Искрено много се радвам за теб , миличка :1203:
Това е прекрасно. Радвай се на себе си и на живота. Когато се грижим добре за тялото си и го обичаме, то неминуемо ни се отблагодарява :D

goldish
14th June 2009, 10:17
Много се ряадвам, че сте ми харесали менюто. Аз мислех, че не е добре. Я да видим какво ще кажете зая вчера:
2 купички плодова салата от 1 ябълка, 100гр ягоди и кофичка кисело мляко
100гр елда със сирене ( това си бяха две чинии :oops: )
пак две купички от същата салата
После излизах и не огладнях за вечеря.

alma, мисля, че яднето ти е малко. Особено обядът!! И то след фитнес. Активията наистина е вкусна. И аз си хапвам от време на време плодовата. Но ако ядеш натурална- я си вземи истинско кисело мляко. И добави протеини.

Monique, баво щом си издържала с такова меню цял ден.

bubu_123, харесва ми менюто ти. Я дай рецептата за този млечен сос.

alma
14th June 2009, 16:30
Дам малкомалко ми беше за вчера храната.Като го написах и го осъзнах.
Днес се коригирах малко:

Закуска: активия-плодова
Обяд- 300гр черешки и бяло фрапе
Вечеря(5часа,защото съм на танци от 8 и трябва да ми слегне храната) - една овчарска салатка с около 100гр шунка,1домат,1 чушка,1/3 краставица,20гр кашкавал и незнам колко сиренце дойде. и една филийка пълнозърнест хляб.

Спорт - 4км тичане на стадиона,коремни преси и довечера съм на танци.

zlatica
14th June 2009, 18:25
Абе момичета, какъв хляб ще ми препоръчате? Хем диетичен, хем полезен(само да не е зеленчуков). Аз смятам да си взимам ръжен, попринцип в нас се яде бял, но...талияна не го понася ;)

swe3tynka
14th June 2009, 18:27
Абе момичета, какъв хляб ще ми препоръчате? Хем диетичен, хем полезен(само да не е зеленчуков). Аз смятам да си взимам ръжен, попринцип в нас се яде бял, но...талияна не го понася ;)

Зърнена Мозайка на Нилана :cool:

hatred
14th June 2009, 18:44
Абе момичета, какъв хляб ще ми препоръчате? Хем диетичен, хем полезен(само да не е зеленчуков). Аз смятам да си взимам ръжен, попринцип в нас се яде бял, но...талияна не го понася ;)

Мастермахер :lol:

goldish, менютата ти много ми допадат. Защото от тях лъха усещането, че самата ти се чувстваш комфортно в тях. Освен това изглеждат изключително вкусни :girl_eat:

И според мен храната на alma е малко. А е абсолютен факт, че редовното хранене с малки, балансирани и съобразени с КБ порции, води до отслабване.

goldish
14th June 2009, 19:05
Щом не ми се карате за менютата, ще си постна и днешното :girl_dance:
две купички плодова салата от една чбълка, портокал и кофияка кисело мляко
обяд- пилешка пържола и салата от домати, краставица и печени чушки
току-що две купички от плодова салата от ябълка, 5 кайсии и кофичка кисело мляко
по-късно ще излизам и една салата още ще изям
не трябваше да ям толкова плодове и то толкова късно, но не можах да издържа на изкушението.

aniK
14th June 2009, 21:46
Еееее, Goldish, ти имаш още доста движение след плодовете, не се притеснявай! Наистина менщтата ти звучат много добре :!:

alma
14th June 2009, 21:53
Щом казвате,че е малко с чиста съвест хапвам едно кисело млекце Верея 2,9%.
И без това съм гладничка.
Нещо напоследък съм загубила реална представа кое е малко и кое много. А относно хапването на месце- ами аз преди не сядах на масата без месо.Обаче постих няколко години поред и то и на великден и на коледа и някак естествено спрях почти да ям месо.Незнам защо така. Сега просто не ме съблазнява и не мога всеки ден да ям. Гледам все пак рибка или някакви колбаси да има...ама пак не е много редовно.
Да бях спряла сладкото от тези пости,ама уви..... :roll:

hatred
14th June 2009, 22:03
Щом казвате,че е малко с чиста съвест хапвам едно кисело млекце Верея 2,9%.
И без това съм гладничка.
Нещо напоследък съм загубила реална представа кое е малко и кое много. А относно хапването на месце- ами аз преди не сядах на масата без месо.Обаче постих няколко години поред и то и на великден и на коледа и някак естествено спрях почти да ям месо.Незнам защо така. Сега просто не ме съблазнява и не мога всеки ден да ям. Гледам все пак рибка или някакви колбаси да има...ама пак не е много редовно.
Да бях спряла сладкото от тези пости,ама уви..... :roll:

Не се притеснявай за киселото мляко. И за процента масленост също. Колкото по - висок е, толкова по - малко нишесте съдържа млякото. Рибата е екстра, но колбасите ги елиминирай напълно ако можеш. Много скрити мазнини, консерванти, соя със съмнителен произход и твърде малко месо. :wink:

И аз съм изгубила реална представа кое е много и кое - малко.

Апропо, днес май прекалих с целулозата :) Хапнах доста зеле ( директно от зелката ) докато пишех разни проекти - изобщо не се усетих за количеството, толкова бях изнервена. А вечерта ядох пресен зелен фасул на пара, който беше по - грубичък. Усещам, че рибата, която хапнах с него май мина транзит :lol:

aniK
15th June 2009, 07:15
В къщи имаме гост - един младеж роднина ще поживее у нас 2 седмици. Много се притеснявах как ще изхранвам още един мъж, особено пък от неговия тип (мускуляга :D ), обаче се оказа, че човекът напоследък набляга на салатите, з'то има да сваля :D Много лошо ме подхваща на теми, в които ако задълбая, ставам досадна: "какво да ям, кога да го ям... " :D Направо се учудвам понякога, как хората не знаят някои "ОБЩОИЗВЕСТНИ" неща :P

Engel
15th June 2009, 09:39
Хората не живеят за да се хранят, а се хранят за да живеят. За това не ги знаят.

goldish
15th June 2009, 11:13
Аз много обичам да обучавам така на здравословно хранене. Но гледам по малко да я давам информацията, че да не ме помислят за маниачка.
Искам само да споделя за един скорошен фрапантен случай. Моя приятелка ми звъни, че на приятеля и му открили висок холестерол и пита какви храни да избягва. Аз и казах за тлъсти меса, яйца. А тя ме шашна с въпроса или по-скоро твърдението- ами да и тестените сигурно, то и от тях бая се качва холестерола!!! :shock: Аз и обясних, че това са въглехидрати, но тя все си продължаваше да гледа малко съмнително на думите ми. Наистина ме шокира. И ставаше въпрос за младо момиче все пак.

alma
15th June 2009, 15:33
Ох, мен днес ме е срам направо от себе си,ама ще го напиша...

Закуска- геврек и бяло фрапе
Към 10ч - 300гр сладолед
Обяд - пил филе-80гр и един домат

Мисля с това да приключа - макс още едно кафенце...Не бях яла сладолед от...5 май и днес не издърах -много обичам и мога много да изям :oops: А геврека-падна ми кръвното на улицата бях и ми стана зле и това намерих под ръка на спирката...

Довечера поне ще танцувам пак...
А утре ще взема да посетя фитнеса,че нали трябва да си изразходвам картата...

MILI
15th June 2009, 15:34
Голдиш, искаш да кажеш, че не е знаела, че тестеното е въглехидрат ли?! Просто, много не ми стана ясно от поста :2014: . Но наистина масово хората не знаят всеизвестни неща свързани с храни, хранене и т.н. И Аз съм се учудвала на много хора .......... :roll: ........

bubu_123
15th June 2009, 15:39
Здравейте момичета!
goldish, сосът не е нищо особено, но на мен ми допада. Мляко (разбито, да няма бучки), чесън, черен пипер и лимонов сок (по възможност от истински лимон, но и с лим. киселина става хубаво).
Искам да се похваля - вчера си купих велоаргометър. И определено мисля редовно да го употребявам. Днес -280ккал :cool:
А сега е време за менюто:
Закуска:кафе с мляко и мед, Активия с корнефлейкс (от тези, които се продават заедно). Към 10ч ми пристърга и хапнах една прасковка;
Обяд: таратор, кюфтета (2бр), малко бобена салата и малко зеле с моркови;
Вечерята се очертава да бъде таротор или шопска салата, или по малко от двете :lol:

Miss_Murderer
15th June 2009, 16:35
здравейте! ето и моето меню за вчера, очаквам мнения:
закуска- 2 пълнозърнести филии, мляко с нес
обяд- пилешка супа, много салата(домати, краставици, лук- добре овкусена), картофена салата
привечер- 1 кюфте, парче пуешко, малко череши
вечеря- 2 пълнозърнести филии, лютеница и 1 сладолед
тази тъпа а... все ми набива някакво чувство за вина, особено когато хапна повече, как да я преборя, дайте съвет, моля ви!

goldish
15th June 2009, 17:10
MILI, когато обяснявах на приятелката ми за холестерола и тя спомена тестени, аз толкова се учудих, че ги спомена и й казах, че те са въглехидрати, а тя се направи от срам, че е знаела. Всъщност дълбоко се съмнявам да е знаела наистина.
На мен днес не ми се яде, защото е доста жега.
Нека се похваля, че вече няколко сутрини подред ходя да се поразходя и потичам в парка. :3000: :3000: :3000:

hatred
15th June 2009, 18:05
goldish, сутрешното раздвижване в парка действа много освежаващо, нали :wink:

И аз не съм особено гладна в тази жега. Апетитът ми идва чак вечер, когато позахладнее. Чакам го да дойде :lol:

И аз да споделя един фрапантен случай, и то в собственото си семейство: всички много ми се вглеждат, че не съм се била хранела добре. Баба ми ме обвини, че не ям почти нищо. В конкретната ситуация й възразих, че току що съм омела 200 гр извара, а тя ми обясни, че " то това изварата е точно като трици, все едно ядеш трици". Никакви аргументи за разликата между суроватъчен протеин и неусвоим въглехидрат не успяха да я убедят. :lol:

alma
15th June 2009, 18:14
hatred хахах...е нормално е баба ти да не знае кое какво е.Едно време едва ли са мислили какво точно хапват...И по колко...Особено тук в БГ са доста необразовани по-старото поколение. Не е имало информация просто.

Оф аз съм хипер скапана. Всияко ме боли и нямам грам сили.Сега пих кафе със мед плюс още 2 лъжички мед с надеждата да ми дойде малко сила. Май ми идва в повече натоварването тези дни. Даже сега как бих пропуснала танците и как бих ги заменила с бира и цаца в някой парк... Може пък да е добра идея утре да пропусна фитнеса...
Вие колко пъти седмично тренирате?

punk_girl
16th June 2009, 00:04
Хей момичета одавна не бях писала обаче имам много тестове сега та затова не съм влизала пък и се изложих в момента съм съм 53-54 кг ако не и 55 обаче просто миналия месец се изложих то не бяха дюнерчета то не бяха сладки и се чуствам отвратително защото в началото бях много амбицирана и накрая кво стана нищо е сега отново съм на линия отново съм амбициарана все пак мисля че ще успея този месец да стана 52 кг а колкото да не ми изкача корема хаахх.Пък на морето смятам да плувам и изобщо да си продължавам с режима като ще си позволя в 1 ден сладолед хаххх или нещо друг вкусно защото според мен там имам най-голям шанс на сваля кг.Вярно ,че нямя да успея да имам тялото което искам за морето но ще се пострая да не е чак толкова зле все пак съм сигурно 54 кг утре ще се премеря.Същност исках да се консултирам нещо с вас относно морето и пътуването понеже ще ходим с кола не знам в колко но ще е следобяд мисля към 4 все пак имаме още почти 4 седмици но доколкото аз съм усведомена ще пътуваме следобеда или вечерта което ако е вечерта ме улеснява поне знам че нощно време не се яде и ще карам само на водичка и може евентуално плодче към 9 да си хапна и после ще спя :D .Но проблема е ако е следобяд ще си закускя и обядвам вкъщи но после някой може ли даде идии за някаква здравословна храна за из път естественно ще взема в малки количества пък и ще спрем да хапнем някъде такаче ако имете идийки споделете.Относно днешното ми меню
1 Закуска-1 домат
2 Обяд-1 домат и 2 пържени кюфтета
3 Следобедна закуска-1 домат и някво кремче от ванилиа
4 Вечеря-Шопска салата и печен салам на скара
Знам че не е добре но утре се поправям.

aniK
16th June 2009, 05:59
Hatred, баба ти е права!!! Нямаш си представа старите хора без да имат нашите знания, колко неща са им ясни. Резултатът за твоето тяло от изварата и триците е еднакъв - нулев. А изварата е единствената ти съществена храна! Ако ти понастоящем не ядеш, з'то нямаш апетит от жегите, не отиваш на добре ОТНОВО :( На искам да казвам, че си грозно слаба, но още 1кг надолу и отиваш в тази група :!: Ти УМИШЛЕНО трябва да се храниш, за да поддържаш някаква телесна маса по себе си!
punk_girl, много домати... :? Включи някакви листни и по-целулозни салати.

goldish
16th June 2009, 06:00
punk_girl, за път при мен класическа комбинация си е ябълки и кофичка кисело мляко. Може да вземеш и всякакви други плодове. Менюто ти наистина е малко хаотично.

1 Закуска-1 домат
2 Обяд-1 домат и 2 пържени кюфтета
3 Следобедна закуска-1 домат и някво кремче от ванилиа
4 Вечеря-Шопска салата и печен салам на скара

Закуска от само един домат е малко. Вкарай някакво протеинче.
Пържените кюфтета не са добра идея, защото са пържени, а каймата не е много ясно от какъв произход е.
Кремчето от ванилия дали няма захар?
ох, дано не издребнявам. На мен са ми голяма слабост кремчетата.
И печения салам на скара звучи доста съмнително откъм състав.
Днес станах по-раничко, за да ида по-рано в парка. Снощи се разхождах в НСА и имаше много хора надвечер да тичат. И аз се замислих за този вариант, но като че ли на мен ми е по-удобно сутрин. Много е зареждащо и не знам как ще заспя после.

aniK
16th June 2009, 06:13
punk_girl, забравих да питам къде ще ходиш на море? Явно не в БГ, щото мнооого дълъг път описваш. За следобяд може плодче, сурови ядки, кисело мляко...

Engel
16th June 2009, 08:29
Добро утро момичета :)
Заповядайте, насладете се на кафенцето ;)
goldish: Как върви диетата? Колко килограма си е момента? :wink:



http://i229.photobucket.com/albums/ee51/BigsargeJP/Coffee/coffee_morning.jpg

Engel
16th June 2009, 09:02
Нещо интересно :) Мен лично ме интересуваше тази информация по принцип и реших да я споделя с вас :)


5. Тежат по-малко, отколкото си мислиш.
Това, че килограмите ти са в повече, не е по вина на бюста ти. Според пластичните хирурзи, всяка гърда с чашка А тежи грубо казано 150 грама, В-чашката е приблизително 300 грама, гърдата с чашка С е около 500 грама и D към 700. Тежестта им е различна при всяка жена, разбира се. Освен това има огромно разнообразие в бюстовите размери, които далеч не се изчерпват с тези, които са достъпни на пазара за бельо.

7. Мразят джогинга точно колкото теб.
Кардио активностите като бягане и аеробика предизвикват подскачане на гърдите ти и ускоряват процеса на отпускането им. Решението: носи стягащ спортен сутиен със специално моделирани чашки. Ще ти помогне да намалиш подскачането им, да не говорим за болката на другия ден...

goldish
16th June 2009, 09:42
Engel , много добре си се чувствам с моето режимче. Като свърших първата диета, не минах на втората на Байкова. В момента съм в цикъл и ще се тегля след няколко дни. Въпреки че никак не ми се иска да го правя. Наблягам на плодове и зеленчуци.
Аз сега съм в сесия и мога уж по-добре да си подбирам менютата. Понякога обаче като съм си цял ден вкъщи и само се чудя какво да ям. При теб как е мила, Engel ?

bubu_123
16th June 2009, 09:46
Добър ден, момичета (за някои може би още е добро утро :lol: ).
Искам да споделя менюто си за днес още сега, защото след малко отивам на работа и чак 21.30 ще се прибера и сигурно ще ме мързи да пиша. Та яденето за днес:
закуска: кис. мляко с мюсли (но точно 2-3 лъжици, които ми останаха от онзи ден) и чаша таратор;
обяд: сърми с млечно сосче;
вечеря:сигурно ще е шопска салата и 1 франкфуртерче.

Засега се отчетох с час на велоаргометъра. Ако довечера се чувствм във форма може да повърте още половин час (много ми е зарибяващо).

bubu_123
16th June 2009, 09:48
О, забравих да ви пожелая успешен и отслабващ ден! :2006:

Engel
16th June 2009, 10:07
goldish: И аз съм така като теб. Преоткривам отново здравословното хранене. Май ще трябва да прочета накрая тази книга "Ултраметаболизъм".
За да ти дам пример как се храня ще ти постна вчеращното ми меню:
1. Кисело мляко с 2 с.л. мюсли + 30гр. стафиди
2. 1 ябълка
3. 1/2 банан
4. 2 купи таратор + 3 кюфтета печени на тефлонов тиган във вода :D
5. 2 купички крем карамел с подсладител

Не бях хапвала яйца от почти 10 дни и снощи тези 2 яйца толкова трудно ги смелих, че неможах да спя цяла нощ :x

За днес:
1. 3 с.л. елда + 1/2 банан
2. Кисело мляко + 30-40гр. стафиди
3. Таратор + още не съм го измислила нататъка ;)

Даже не съм започнала да се храня още днес, но смятам нещо такова да ми е менюто :)
В момента се старая да се фокусирам в/у спорта, а не както е било досега - в/у диетите. Просто психически не издържам вече с всичките тези диети. Опитвам се да се науча да се обичам и в същият момент дерзая със здравословното хранене към постигане на резултати, но нито съм си поставила цел, нито строг режим. Общо взето съм си дала зелена светлина :) Стига вече с този тормоз и тези диети.
Отивам да закусвам аз и на работа!
Лек и отслабващ ден от мен :)

Izabo
16th June 2009, 10:34
Излових те :)!
Зеленчучета нещо не виждам обаче. И елдата харесали ти? На мен не ми хареса хич. Аз я варях с канела, след това добавях малко пресен плод и 1 с.л. смляно ленено семе, ама не ми беше вкусно. Може би соленият вариант ще е по-приятен.
Пробвай киноа или амарант за закуска, пак с плод и ядки. Според мен са по-полезни, а и в Ултраметаболизъм ги дават като алтернатива за закуска (елда, киноа или амарант с плодове и ядки), така че няма да е проблем. Нямат особен вкус и това им е плюсът :), не ти развалят плодовия вкус.

Engel
16th June 2009, 10:45
То и на мен тази елда ми беше безвкусна, но аз не съм я варила с канела. Само елда и банан. Ще пробвам и соленият вариант, но смятам да се храня с нея за закуска, но ще пробвам и киноа и амарант.
Ти колко лъжици елда си вареше? :roll:
Имаш ли книгата "Ултраметаболизъм" онлайн някъде, че немога да я намеря? Благодаря предварително :)

Izabo
16th June 2009, 11:04
И аз не мога да намеря книгата онлайн. Елда варях по повече и я държах в хладилника. На закуска ядях по половин купичка, не помня точно, а и то купички всякакви :lol:. Пробвай с киноа или амарант, но ги измий хубаво преди да ги свариш, че горчат. Можеш и в салати да ги слагаш, да заместваш ориза в пълнени чушки с тях и т.н. :)

punk_girl
16th June 2009, 12:51
Не ще ходим на море в Бургас но просто аз обичам да си разтягам локуми :D пътят незнам колко е дълъг зависи от много неща .Иначе за плодоведе и ядките ок обаче как ще съхраня киселото мляко все пак няма още като седна в колата да го излапам и после да ме боли корема.Както вие момичета казахте ще взема ябълки ягоди много вода и ядки пък и ще спираме в някое край пътно такаче мисля че няма да има нужда да взимамам много храна.Но тук идва лошото аз хубаво ще си взема "моята храна" обаче с мен пътуват още 2 деца които както се досещате не са на диета а си хапват нормално ще има чипсове шоколади и всякакви глезотийки сериозно се опасявам да не се нахвърля на нещо вкусно.

Izabo
16th June 2009, 12:57
Млякото няма да се развали и цял ден да седи в колата, не се притеснявай :)! Само ще е топло и не чак толкова вкусно към края на деня :).

aniK
16th June 2009, 14:28
punk_girl, misleh, че поне в Турция ще ходите, ти така го описа този път :lachen: От София до Бургас е максимум 4 часа - тъкмо малко ядки (СУРОВИ!!!) или плод ти трябват за междинно. Не знам как "чипсове шоколади и всякакви глезотийки" можеш да определиш като "нещо вкусно". Не се настройвай така - това са боклуци :1246: Пий вода по пътя :2003: Почти по средата (в Нова Загора) има Happy - зеленчуковата (или май "Пролетна" се казваше) салата е много добра ;)

Engel, пак ще ти се карам, мила :buttslap: Добре, че постна менюта: изтормози се психически и всякак си, че не сваляш, а ти не спираш с тия въглехидрати :( На всеки друг даваш супер смислени и правилни съвети, книга можеш да напишеш, а ти ядеш предимно въглехидрати :( Махай тези стафиди и банани, сега поне има ягоди и череши!
Елдата със сирене или само сол е супер вкусна :2003: Аз и варено жито, и царевица си правя (правех, сори) солени, не сладки. А тоя Дюкан ще го затрелям дето ви научи на тези изкуствени подсладители - ами сладкото "разяжда" (да не го обяснявам пак нАучно с ГИ, инсулин и т.н.).

Аз днес се прежалих и си купих череши (след като изхвърлих преди една седмица онези "протеиновите" и се отвратих за доста дълго време). Тези са добри - аз обичам незрели череши - хрупкави и киселки.

punk_girl
16th June 2009, 14:32
Сигурно ще ми отвратително аз така топло не обичам няма ли да е по добре ако си взема ябълки ,ягодки и някви плодове също смятам и зеленцуци морков и краставицка и ядки лешници например пък като спрем някъде ще си купя от кисело мляко .Но нали уж имаше някакви хладилни чанти :roll: ако са достъпни и ако има такова нещо мога да взема и да съхраня млякото там.Мисля да направя така
ябълки( до 3 на брой)
ягоди(една купичка)
домат
краставица
сирене
Ест няма да изям всичко но не смятам че от тези храни ще напълнея просто да имам разнобразие щот окъде да знам дали няма да ми се прияде нещо солено като сирене вместо плодове затва е хубаво да имам и разнообразна храна да си избера.Та иначе да питамще навредили ако помогна с мен освен шише с вода и шише с домашен чай просто много обичам чай.Съжалявам че нахалствам с въпроси но ми е за пръв път друг път ми е било все едно какво ям но сега е много по различно.Дадоха ми идея да взема само 1 ябълка едно голямо шише вода и дъвки и така докато не пристигнем там.Да обаче аз немога така точно заради тази ми глупост по миналата седмица цял ден повръщах всяка храна затова вече ям внимателно.Не мисля че храните които смятам да взема ще ми навредят много все пак са плодо и зеленцуци и киесло мляко.

punk_girl
16th June 2009, 14:34
Хаххх аз си разтягам локуми постоянно еми незнам аз не съм от София а миналата година ние пътувахме 6 часа ако не и 7 но си зависи от много неща де .

aniK
16th June 2009, 14:37
Разтягай си :2038:

punk_girl
16th June 2009, 14:40
Ок ок
Незнам колко пътя но беше последно 6 часа сигурно щот спирахме на много места бе нещо се вманиачавам май ще е по добре да не взимам нищо освен вода а като спрем някъде да хапна нещо но просто си знам че няма да издържа каква идиотка съм.Дано пътуваме през нощта та да замъкна само 1 шише вода пффф.

MILI
16th June 2009, 16:41
aniK Ти ли беше помолила,темата да отиде най- отгоре на мястото на "дневник на отслабващите 3"..... :roll: .........вече има 6 стр. изписани, а тя още се мандахерца тук..........егати........глас в пустиня......... :bubblegum:

Всъщност какво ти отговориха тогава?

Engel
16th June 2009, 17:32
aniK: Благодаря ти за отговора, но банан и стафиди не бях хапвала повече от месец :roll: Проблема ми е във внезапните изблици на въглехидратен глад на 2-3 дни и после в продължение на още 2-3 дни :roll:

Miss_Murderer
16th June 2009, 17:34
ето за вчера
закуска- 2 филии пълнозърнест хляб, мляко с нес
обяд- зеле на фурна
следобяд- 60 гр. солети, 1 сладолед
вечеря- 2 филии, лютеница, 1 домат

alma
16th June 2009, 17:48
Днес:
закуска: 2 праскови
обяд: ориз със зеленчуци - 300гр
следобяд: 6-7 соленки и 2 лъжици мед и едно бяло фрапе.

За вечерта незнам все още...Нещо лекичко искам да е - кисело млекце например или салатка

aniK
16th June 2009, 17:55
MILI, какво да ти кажа..... заети са с други неща... :?
Проблемът е, че не можем ние "простите" потребители да "заковем" темата. Дори и този, който я е пуснал.

monita_g
16th June 2009, 18:22
Май ще трябва да прочета накрая тази книга "Ултраметаболизъм"

Engel, мила, имам основните неща мога да ти ги пратя, ако искаш...че и аз по едно време се бях запалила :) Не е цялата книга - няколко страници ...Както искаш...- кажи и щет и я дам :)
Искам само да отбележа, че менютата ми ти допадат, както и фактът, че залагаш на спорта :)

Аз като един спортен инвалид :) Направо геройски издържам всеки ден да бягам :)

punk_girl, misleh, че поне в Турция ще ходите, ти така го описа този път От София до Бургас е максимум 4 часа

И за 6 часа път ... голяма чуденка за менюто ... Забавлявайте се, 6 часа без ядене няма да стане 3 световна война :lol:

punk_girl
16th June 2009, 18:46
Прави сте прекалено много се вдълбявам същност мама ми каза че пътят е наистина 4-5 часа обаче ние не сме от София та то в София по тия пътища си е нямам думи пък и пътуваме с малки деца и мисля ,че се досещате то ще му се ходи на тоалетна то ще му е лошо пък и да стоиш на едно място толкова времетва не е за мен и сигурно затова ни отнема толкова време пък и положението по пътя ако е натоварено та може би ако нямаше деца щяхме да стигаме за 4 часа но за жалост или за щастие сме с деца.А пък и аз самата не обичам да седя на едно място.Та мисля 3 ябълки ядки и вода и като спрем в някое крайпътно ще хапна супа или нещо друго.И все пак се тревожа за другите ще има всякакви вкусотии и се притеснявам да не налетя на нещо не мисля че от 1 парце шоколад ще ми стане нещо но аз човек ,който не иска само едно а още и още.Незнам неискам всичко да отиде на вятъра сигурно ще кажете "Еми гледай през прозореца и дишай спокойно" да ама не става когато знам че някой яде нещо сладко само за това мисля.Иначе днешното ми меню беше
Закуска-1 домад-нямах време за друго
Обяд-2 домата и сирене
Следобед-1 сварено яйце
Вечеря.Салата и яхния от картофи
Та за финал на локума ми искам да ви пожелая весело изкарване на лятото и успешна борба с килограмите много би се искало преди морето да влизам но имам много за учене и изпит по инглиш .

hatred
16th June 2009, 21:12
aniK, имаш право ... Ама в тази жега наистина не съм особено гладна. Днес много ми се прияде диня, но като се сетих, че си е чист захарен сироп, овладях желанието.

Все пак възнамерявам през лятото да отделя няколко дни за диня - все пак е полезна за черния дроб ( търся си оправдания май :lol: ).

hatred
16th June 2009, 21:15
Момичета, днес имах два изпита в един ден ... Луда работа :lol:

goldish, твоята сесия как върви ?

Ох, пресният зелен фасул е много вкусен беееееееееееее

Engel
16th June 2009, 21:15
Чист захарен сироп? :roll: Току що изядох 3 парчета :(

Honeyed
16th June 2009, 21:21
Чист захарен сироп? :roll: Току що изядох 3 парчета :(

Е хубава работа , сега остава и динята да избягваш , че била вредна . :lol:
Динята да ти е проблема . :D
Но все пак си хапвай плодове до обяд , ако ще е въглехидрат да има кога да се изразходи .

hatred
16th June 2009, 21:28
Чист захарен сироп? :roll: Току що изядох 3 парчета :(

Е хубава работа , сега остава и динята да избягваш , че била вредна . :lol:
Динята да ти е проблема . :D
Но все пак си хапвай плодове до обяд , ако ще е въглехидрат да има кога да се изразходи .

Проблемът е, че точно диня ако ядеш преди обед, после цял ден няма да можеш да мръднеш :lol:

aniK
16th June 2009, 21:28
...И все пак се тревожа за другите ще има всякакви вкусотии и се притеснявам да не налетя на нещо

Хахахаха... аз обикновено се притеснявам на някой да не му се прияде от "моето" :P Много мразя някой да ме подяжда :oops: :twisted:
Хич не ми е хубаво да ми е подут корема- по тази причина ям много малко череши, а предполагам и с динята ще е така. Някак си свикнах да не опустошавам килограми от тях :?
hatred, като не пишеш 1 ден и започвам да се притеснявам, но си помислих, че сигурно имаш изпити :D

Honeyed
16th June 2009, 21:31
Чист захарен сироп? :roll: Току що изядох 3 парчета :(

Е хубава работа , сега остава и динята да избягваш , че била вредна . :lol:
Динята да ти е проблема . :D
Но все пак си хапвай плодове до обяд , ако ще е въглехидрат да има кога да се изразходи .

Проблемът е, че точно диня ако ядеш преди обед, после цял ден няма да можеш да мръднеш :lol:

Не знам за вас , но аз без проблеми си отслабвам и хапвайки така заклеймяваните плодове сутрин . :D

bubu_123
16th June 2009, 22:36
hatred как минаха изпитите? Пожелавам ти успех!

hatred
17th June 2009, 06:46
hatred как минаха изпитите? Пожелавам ти успех!

И двата вчера ги взех с 6. За следващите: каквото сабя покаже :lol:
Honeyed, и аз си отслабвам, хапвайки плодове сутрин. Нещо повече: отслабвала съм, хранейки се с плодове вечер. И то в големи количества :wink:

Engel
17th June 2009, 08:36
Добро утро дами ;)
hatred: Ти сега колко кг. си? Успя ли да се върнеш на 55кг? :1231:
Кажете ми какво да си направя тази сутрин за закуска? Мюслито ми е на работата. Елда два поредни дни не ми се иска да хапвам. Не са и много въглехидратите при положение, че хапвам 3 с.л., но се притеснявам. А и странното е, че след 2 часа пак съм гладна от нея :2016:
Яйца немога да ям. Позволявам си на 10 дена 1 път.
За плодовете има само череши и не ми изглеждат много апетитни :2005:
Искаше ми се да пробвам соленият вариант на елдата, но утре :2035:

Заповядайте едно кафенце от мен :computer_coffee:


http://www.blogcdn.com/www.thatsfit.com/media/2007/11/coffee.jpg

goldish
17th June 2009, 09:04
Ами аз току-що закусих ябълка с череши и кисело мляко. Веднъж си говорихме с hatred, че когато се яде киселото мляко заедно с плодовете, засища повече. Иначе за закуска си е добре елда. Аз и за обяд я ям, а няколко пъти и за вечеря :oops: , но aniK бързичко ме излови и аз преустанових този лош навик. А иначе можеш да си направиш палачинка само от белтъци, а пълнежът да е от сурови краставици и домати. Това го обожавам. :)
Аз имам още два изпита. Ние имаме по малко изпити, защото повечето предмети са двусеместриални. И единият е адски труден, а другият много лесен. Добре поне, че трудният ми е интересен, че иначе щеше да е голямо мъчение. :reading:
hatred, поздравления за изпитите. Ти си просто страхотна. Нашата форумна умница. :cool_new:
punk_girl, мацка и аз пътувам по сума ти време почти всеки месец, а понякога и два пъти в месеца и то с автобус. Не се шашкай. Само да предупредя, че аз много често си нося пластмасова лъжичка, за да си ям млякото по парковете. :2023: Голяма селения, но какво да се прави?!

Engel
17th June 2009, 09:06
Ако не се възползвам от въглехидратите сутрин, няма кога после :)
Голдиш, ако можеш да ме светнеш как по-точно се приготвя тази вкусотия, защото на мен само белтъци ми загарят на тигана :) Ако искаш ми напиши в другата тема за рецептите :P Благодаря ти!

hatred
17th June 2009, 09:20
goldish, хоп и аз в селския отбор :lol: И аз си нося пластмасова лъжичка за мляко/ извара/ протеин. Даже си нося двечки, за всеки случай :cool:

Engel, 52 кг бях вчера, за сега се опитвам да ги задържа. Нагоре не съм сигурна дали искам да вървя :?

Да не казвам голяма дума, но кракът ми май най - после се пооправи. Изясни се и причината: дюстабан, съчетан с тичане и бягане по стълби. За щастие, казаха ми че от кардио уредите кростренажорът и велото са ми разрешени, само пътечката трябва да избягвам. И стълбите :lol:

allie
17th June 2009, 09:34
punk_girl, не ги мисли чак толкова много нещата, защото така режима много бързо ще ти дотежи и ще започне да те натоварва психически. Наистина пътят до Бургас никак не е дълъг, а и Happy е чудесен вариант и въпросната зеленчукова салата и аз съм съгласна, че е страхотна. Май Градинарска се казваше, не съм сигурна. А дори и да не спрете в Happy, винаги може да си хапнеш малко Корни от онези без захар, айран, плод и т.н. Няма страшно :) Весело изкарване и не го мисли това ядене. :sunbath:

Engel
17th June 2009, 09:36
Радвам се, че имаш алтернативи.
Ти покрай нас обаче без да искаш смъкна 3кг., а нямаше нужда.
Важното е да се обичаме и харесваме каквито сме :)

MILI
17th June 2009, 09:36
MILI, какво да ти кажа..... заети са с други неща... :?
Проблемът е, че не можем ние "простите" потребители да "заковем" темата. Дори и този, който я е пуснал.
Те някои хубаво те предложиха......за модератор, на този раздел.......... :roll:

И само да добавя: дойде сезонът на дините :ole: :1203: :1223:

Engel
17th June 2009, 09:38
Новият модератор HATE ли е? ;)

HATE
17th June 2009, 10:25
Да, аз съм новия модератор :cool:

MILI
17th June 2009, 10:29
Да, аз съм новия модератор :cool:
А за темичката видя ли какво сме написали :photo:
Само подсещам :1242:

MILI
17th June 2009, 10:30
тц тц тц изигра ме :1252:

Хайде да ни е честито :lol:

ТанК йУ :2004:

goldish
17th June 2009, 10:34
hatred, радвам се, че ти се е оправило крачето. Сега да не се натоварваш пак. Мързелувай си повечко. :1241:

Engel
17th June 2009, 10:45
HATE: Ще отслабваш ли? :biggrin:
Благодаря за темата! :girl_kiss2:

aniK
17th June 2009, 10:48
HATE, благодаря за намесата!!! :2020:
MILI, видях аз да се подмятам в онази тема, обаче не съм за тази работа - много лесно се паля, емоционална съм пък и понякога повърхностна в познанията си (чела-недочела :mrgreen: или пък прочела, което и изнася :1351: ). По-добре по-малко хора да модератерстват, ние да си чешем езиците на техен гръб ;)
hatred, радвам се за крака!!! Казаха ли да носиш специални обувки или поне да не е равна подметката?

Върна ми се вярвата в черешите. Тези, които взех вчера (опакована тарелка в 345, за което ги посмъмрих, че не се вижда какво се купува), все пак се оказаха супер.

HATE
17th June 2009, 10:49
Ааааа, ми ако продължавам така да се "движа" скоро време ще трябва да взема някакви мерки по въпроса, :lol:

Engel
17th June 2009, 10:55
Ааааа, ми ако продължавам така да се "движа" скоро време ще трябва да взема някакви мерки по въпроса, :lol:
Ще те посъветваме качествено да знаеш :D Само към нас да се обръщаш!
Хайде лек и отслабващ ден на всички :cool:

bubu_123
17th June 2009, 12:02
Здравейте момичета! За днес:
закуска - 2 филии с телешки шунков салам, сиренце, кашкавал и домат;
обяд: пълнени чушки с мляко;
вечеря: още не съм решила окончателно, но ще ще е или само кис.мляко, или задушени зеленчуци.
Желая успешен и отлабващ ден на всички! :2006:

Miss_Murderer
17th June 2009, 16:03
здравейте! ето и за вчера:
закуска- 2 филии, мляко с нес
обяд- 2 филии, скумрия печена
следобяд- солети, череши
вечеря- 2 филии, лютеница, салата зеле и краставици

monita_g
17th June 2009, 16:36
Ей, супер - имаме си нова "Важна темичка" :) :girl_dance: кой като нас :) Браво на HATE... :)

Искам да поздравя hatred за успехите, които е постигнала на изпитите и на goldish да пожелая късмет на следващите изпити :) Колко сме умни самооо :) И аз съм залегнала над книгите, че ужас... Иначе, за да не съм много оф топик - да попитам сесията влияе ли ви на храненията - повече ли хапвате, по-малко ли???

Аз от няколко дни съм като осверепяла - не мога да си обясня защо - може би причината е, че пак започнах да ям по веднъж на ден и то вечер :girl_cry:

alma
17th June 2009, 17:00
Ето ме и мен!
На мен сесията или всякакво учене ми влиае пагубно на фигурата. Озверявам направо :lol:
Но сега уж трябва за държавен да седна да чета,а няма такъв мързел... :oops:
Днес:
закуска - бяло фрапе ...и нямах време за нищо повече :(
обяд - една чинийка миш-маш и една филия пълнозърнест хляб.
следобяд - кафе с мляко и мед и един бонбон(!)
вечеря: ще хапна цаца с биричка и салатка...ама ще гледам на салатката да наблегна. То аз и без това рядко изяждам цяла порция цаца,че е мн солена....
И за спорт- на танци съм :)

punk_girl
17th June 2009, 17:27
Хей девойки какво става аз досега бях на уроци и главата ми е гръмнала едва сега успях да седна малко.
Иначе днес менюто ми беше
1 Закуска- Овесени ядки с мед
2 Обяд-Салата и пържола
Я предложете нещо да си сготвя за вечеря че нищо не ми идва на ум
Оххх днеска се изпокарах с толкова хора заради отслабването ми че цял ден яко ме цепи главата.Та значи всеки ми натяква защо ям здравословно защото аз в даскало понякога си купувам кисели млека и си месем с овесени ядки или плодове а всичко около мен пици тортички и после охх защо съм толкова дебела.Еми хубаво аз ще си ям моята храна те нека си ядът тяхната :lol: :lol: .Инак днеска сме на ресторант след даскало и всички си поръцват пържени картофки и някви аламинути само аз салата и пилешка пържола и те всички мрънкат.

hatred
17th June 2009, 18:15
alma, аз до сега всички сесии съм ги карала предимно на плодове ( оправдавах се с "храна за мозъка" ) и въпреки това винаги съм отслабвала. Държавен изпит ... предполагам, че е голямо изпитание в тези жеги. Но пък краят му се вижда, което е прекрасно :wink:

aniK, за плоското стъпало ми връчиха едни стелки, които обаче май ще почакат до есента, защото са несъвместими със сандал. Иначе ме предупредиха да не ходя с равни обувки ( аз в последно време съм напълнила обущарника само с такива ). Като цяло, не би трябвало да ми създава особени проблеми, освен ако не го провокирам отново с тичане по стълби или други подобни дейности.

Miss_Murderer, аз се намесвам с коментари за режима ти изключително предпазливо, защото осъзнавам, че ти е много трудно и че се изисква изключителна сила за това, което си постигнала. Но все пак, може би е добре да понамалиш малко тестените изделия за сметка на протеините. Шест филийки хляб и солети ми се струват доста за един ден. Не че ще надебелееш, просто не ти дават необходимото. Включи повече зеленчуци, те предлагат голямо богатство на микроелементи, вероятно тялото ти има нужда от тях. Успех и дано не се сърдиш за коментара :2003:

punk_girl
17th June 2009, 21:12
Мацки вие какво вечеряхте аз неможах да измисля нищо интересно и затова доядох кофичката кисело мляко и 1 сварено яйце знам че не е много добре но само това ми хрумна.искам да ви питам защо след като ям само 3 пъти на ден а понякога и по 4 пъти вечерно време корема ми подут а също и сутрин наистина ли е така или си е някаква моя приумица.

hatred
17th June 2009, 21:30
Мацки вие какво вечеряхте аз неможах да измисля нищо интересно и затова доядох кофичката кисело мляко и 1 сварено яйце знам че не е много добре но само това ми хрумна.искам да ви питам защо след като ям само 3 пъти на ден а понякога и по 4 пъти вечерно време корема ми подут а също и сутрин наистина ли е така или си е някаква моя приумица.

Лично аз вечерях омлет от 1 цяло яйце, още два белтъка, извара и пресен лук с голяма салата от марулки, домати, краставици и фасул и 60 - 70 гр сирене; беше подправена със зехтин. После добавих и малко кисело мляко.

Ако имаш нередовен стомах, причината за подуването е ясна.
Иначе все пак е нормално след като се нахраниш да изпитваш някаква тежест, все пак храната неминуемо издува стомаха и той увеличава обема си. За да намалиш дискомфорта, можеш да вземаш някои мерки: да хапваш плодовете преди останалото, да комбинираш прецизно храните си, да ядеш повече от три пъти дневно, но по - малки порции.

Babri
17th June 2009, 22:12
Сутринта закусвах вече любимите ми ядки с мед,за обяд-две филийки пълнозърнест хляб с кашкавал и един домат,а за вечеря-пилешка пържола със салата от домати и краставици и малко черешки за десерт :P

Като похапна малко повече,чувствам че за малко ми се подува корема,но след известно време си спада сам.Затова хапвам по малко и по-често :wink:

alma
18th June 2009, 06:21
О,да краят наистина е близко...Още малко и ще се нарека съм бакалавър ;) И аз това си повтарям...Ама не винаги успява да ме мотивира :)
На мен пък коемът ми се подува много по време на МЦ и обикновено съм в + поне 2кг,а понякога и повече. А като цяло и аз въпреки доста редовният ми стомах съм имала моменти с подут корем и мисля,че активията помага ,а също и зелен чай и много течности най-вече...

Ох снощи нямах никакъв апетит...вероятно от топлото.Или защото след тренировки принципно нямам апетит.В резултат на което си поръчах шопска салата,която почти не докоснах.Знам,че не е добре така,ама какво да се прави... :roll:

hatred
18th June 2009, 08:59
Къде се загуби swe3tynka ?

Engel
18th June 2009, 09:47
Незнам :2016: Дано не се сърди нещо.
hatred: Хапнах елдата с ябълка и канела, супер беше :girl_eat:

hatred
18th June 2009, 09:58
Незнам :2016: Дано не се сърди нещо.
hatred: Хапнах елдата с ябълка и канела, супер беше :girl_eat:

Ако сложиш и мед, става съвсем вкусна. :wink:

Engel
18th June 2009, 10:01
Излишни калорий.. ябълката и канелата придават сладост :D

Disaster
18th June 2009, 11:10
Тази елда, която толкова често ядете и аз не съм я опитвала.Ще взема да си купя, че ми стана интересно какво представлява на вкус.Винаги изникват идейки тук :)

goldish
18th June 2009, 11:51
Аз сега ядох Активия с мед и пшеничен зародиш. Не струва. Да си бях взела поне плодовата. Елдата никога не съм я яла сладка. Сигурно е супер вкусна.
Сесията като съм си вкъщи и ям повече като количество, но пък мога по-добре да си планирам менютата. Така че не знам дали губя или печеля. Досадно ми е еднообразието. Седя си вкъщи и не виждам много хора, което ми липсва.

hatred
18th June 2009, 11:59
Аз сега ядох Активия с мед и пшеничен зародиш. Не струва. Да си бях взела поне плодовата. Елдата никога не съм я яла сладка. Сигурно е супер вкусна.
Сесията като съм си вкъщи и ям повече като количество, но пък мога по-добре да си планирам менютата. Така че не знам дали губя или печеля. Досадно ми е еднообразието. Седя си вкъщи и не виждам много хора, което ми липсва.

Аз пък карам през просто :) Вече толкова ме мързи, че почти не уча и се възползвам от свободното време. Губя часове дори само за да се разхождам, вместо да уча :)

goldish
18th June 2009, 12:03
И аз усещам, че напоследък, тъй като имам много време до трудния изпит и ми отнемат адски много време дейности, които преди ги правех много по-бързо. :lol: Вчера, за да се лакирам пропилях 45 минути. А в същото време намалям часовете за учене.

alma
18th June 2009, 12:19
Оф...леле каква съм като ми дойде МЦ. Днес уж ми е трети ден и си мислех,че ще ми се размине този път шоколадовият глад,но уви....
Днес:
кис мляко с овесени ядки...което си беше супер и после...

на обяд изядох 1 кутия бисквити - 130гр и една република и 50 гр сладолед и 50 гр фъстъци...мале ужас направо. Не ми се смята колко калории е това наведнъж. А така е веднъж в месеца. :oops: :roll: :(

Довечера съм на танци и поне ще изразходя малко,а и няма да ям повече за днес !!!

Оф направо се мразя така....в тези дни... :(

Miss_Murderer
18th June 2009, 14:48
Здравейте! Ни най- малко не се сърдя на мненията и коментарите, напротив- те наистина са ми от полза и много ми помагат, така че, моля ви продължавайте все така. Наистина ми помагате. Напоследък нещо пак ме е обзел този гаден страх от храната, не че съм я намалила, но все чувстван някакво човъркане и вина. Последните дни определено май въглехидратите преобладават и смятам да се взема в ръце и да се поправя- дано да стане, нали знаете всичко е в главата, а моята е доста объркана. Ще напиша за вчера, въпреки, че хич не е блестящо;
закуска- 2 филии, мляко с нес
обяд- печена скумрия, 2 филии
следобяд- 5о гр. солети, 1 сладолед
вечеря- салата- домати и краставици, 2 филии, лютеница

punk_girl
18th June 2009, 16:01
Девойки днеска да ви се похваля ме оформиха по Бел и по испански и се чуствам страхотно въпреки че имам още 3 предмета за оформяне краят се вижда 30 е близко :lol: .Коремчето ми още е подуто но по малко но просто не обръщам внимание защото съм сигурно че храната която ям няма шанс да съм качила нещо.
1Закуска-Овесени ядки с мед и 1 бисквита Закуска
2 Обяд-печени картофи и полвин пилешко бутче
3 Следобяд- Кисело мляко с мед-незнам как ми хрумна но е много вкусно
4 Вечеря-все още я мисля
Я кажете в сайта открия рецепта за някаква студена торта прегледах съставките и общо взето има само бисквити,исело мляко и плодове дали ще е проблем ако си я направя днес и утре хапна едно тънко парченче за закуска понеже обичам да разнобразявам.

bubu_123
18th June 2009, 16:13
Здравейте момичета! Искам да се похваля - днес се мерих и съм -2кг :girl_dance: Остават още 7-8 и всичко ще е перфектно.
punk_girl мисля, че няма да е толкова фатално ако си хапнеш малко от тази торта. Аз поне като си навия нещо на пръста и само то ми се върти в главата. Затова мисля, че е по-добре да си вземеш малко в по-подходящо време и да ти мине.
Днес една колежка имаше рожден ден и малко се беше поизхвърлила с покупките - бюрото на шефката приличаше на шведска маса, отрупана със сладки, соленки и разни други хрупкави неща. Направо едвам издържах да не си взема нищо :2005:

Та сега и нещо за менюто за днес:
закуска:кафе с мед и мляко, активия с праскова и мюсли;
обяд: картофени кюфтета, няколко резенчета крастваица, малко зеле с моркови.
вечерята: още се мъдри

punk_girl
18th June 2009, 16:30
същност на мен тортата ми изглежда добра за закуска няма захар мога да я подсладя с мед.Ето я същност и рецептатата
Точни грамажи и количества не са ви нужни, за да приготвите тази лесна и бърза студена торта.

Всичко, което слагате, нека бъде на око и ако не сме се сетили за някоя подходяща съставка, съвсем спокойно си я добавете към рецептата.

Студената ни млечна торта събира в себе всички полезни и достъпни продукти, които могат да се срещнат на пазара:

бисквити
мюсли
сезонни плодове (банани, ягоди, череши, праскови и т.н.)
кисело мляко
подсладител по желание (мед или кафява захар)

В тавичка наредете ред бисквити, залейте ги с кисело мляко, наредете парченца плод, поръсете с мюсли и завършете отново с кисело мляко.

Повторете още веднъж или два пъти този ред и сложете тортата в хладилника да стегне за една нощ. Докато тортата седи в хладилника, бисквитите леко ще се напоят с част от млякото и на следващия ден ще ви чака истинска тортена фатазия
.Не ми изглежда страшно напротив няма да кача килограм пък и ще хапна много малко.Мисля да използвам бисквити Житен дар а мюслито ще го пропусна надали ще е много фрапиращо ако мина и без мюсли понеже фалирах а наште са доста късно на работа.

aniK
18th June 2009, 16:37
punk_girl, рецептите ги пишем в друга тема :roll: :roll: :roll:

Наистина, къде е свеЗтунката??? (този ник на БГ може и да го бъркам)

punk_girl
18th June 2009, 16:38
Извинявам се но в коя тема да не е в кухнята на здравословно хранещите се? :roll:

monita_g
18th June 2009, 16:53
Аз пък карам през просто :) Вече толкова ме мързи, че почти не уча и се възползвам от свободното време. Губя часове дори само за да се разхождам, вместо да уча :)

Сесията като съм си вкъщи и ям повече като количество, но пък мога по-добре да си планирам менютата. Така че не знам дали губя или печеля. Досадно ми е еднообразието. Седя си вкъщи и не виждам много хора, което ми липсва.

Благородно ви завиждам и на двете ... аз вече съм пред нервен срив, който допълнително се утежнява от менюто ми, което е почти 70% въглехидрат..освен това днес сутрин не успях да бягам ... и вече душичката ще ми се пръсне...много ми идва... :(
Някакъв съвет, някой ще даде ли??? Досега всичко беше тип - топ, но ученето ми идва в повече и работата паралелно с това - също... А, аз съм една перфекциоистка ...трябва във всичко да съм 100% :(

П.С. Менюто няма да си го поствам, защото сигурно ще ви иде да :sick: така, че ще ви пожаля :)

monita_g
18th June 2009, 16:54
Мале като чета повечето постове, тук стана сбирщина от студенти и то в сесия :) хаха ще падна... :)

hatred
18th June 2009, 17:30
Аз пък карам през просто :) Вече толкова ме мързи, че почти не уча и се възползвам от свободното време. Губя часове дори само за да се разхождам, вместо да уча :)

Сесията като съм си вкъщи и ям повече като количество, но пък мога по-добре да си планирам менютата. Така че не знам дали губя или печеля. Досадно ми е еднообразието. Седя си вкъщи и не виждам много хора, което ми липсва.

Благородно ви завиждам и на двете ... аз вече съм пред нервен срив, който допълнително се утежнява от менюто ми, което е почти 70% въглехидрат..освен това днес сутрин не успях да бягам ... и вече душичката ще ми се пръсне...много ми идва... :(
Някакъв съвет, някой ще даде ли??? Досега всичко беше тип - топ, но ученето ми идва в повече и работата паралелно с това - също... А, аз съм една перфекциоистка ...трябва във всичко да съм 100% :(

П.С. Менюто няма да си го поствам, защото сигурно ще ви иде да :sick: така, че ще ви пожаля :)

monita_g, миличка, синдромът на отличника е страшна диагноза. Знам го, защото страдах от него близо 15 години :lol: Сега е първата сесия, в която не ми пука особено, може би защото вече работя по специалността си и виждам, че това, което уча в момента няма особена връзка с реалността. Но се чувствам страхотно. Имам да пиша един проект за събота, не съм стигнала до края на първата третинка даже, а днес се разхождах два часа полубезцелно.

punk_girl
18th June 2009, 17:45
Момичета тортата отпада .Дайде някаква идея за закуска понеже ми омръзна само овесени ядки.Вкъщи имаме яйца, домати, краставици лимон копър магданоз.За вечеря супа топчета но аз ще хапна само от супичката без топчетатат. :lol:

monita_g
18th June 2009, 18:11
monita_g, миличка, синдромът на отличника е страшна диагноза. Знам го, защото страдах от него близо 15 години :lol: Сега е първата сесия, в която не ми пука особено, може би защото вече работя по специалността си и виждам, че това, което уча в момента няма особена връзка с реалността. Но се чувствам страхотно. Имам да пиша един проект за събота, не съм стигнала до края на първата третинка даже, а днес се разхождах два часа полубезцелно.

Мислех, че си ме забравила :) :roll:

punk_girl
18th June 2009, 18:36
Девойки утре мисля да закусвам омлет.А иначе сега хапвам черешки преди вечеря абе нещо мотивацията ми пак се връща чуствам се страхотно дано до 10 юли сваля още 3 кг и ще се чуствам страхотно.

bibi_82
18th June 2009, 18:40
Хелоу на всички :D
Отдавна не съм писала но гледам да ви чета поне отвреме на време доколкото ми позволява времето което хич не е много напоследък :D Но не се оплаквам - просто да не решите че съм се отказала и се скатавам заради това :D Аз имам още едно миснусче и вече закотвих 52 кг - малко остана още
:D
Приятна вечер на всички :D

alma
18th June 2009, 20:30
Оф...аз все пак вечерях. И то какво...пилешко филе с домат и...малко сладолед(3лъжички) и пуканки....леле имам чувството,че коремът ми е бездънна яма днес...Това не е реално. Но утре ще си направя разтоварване на черешки...
Знам,че не е много хубаво,ама вече не виждам как ще се мотивирам. Толкова време опити да се храня здравословно....Сега ще пробвам няколко дни по-строг режим да видим какъв ще е резултата....

punk_girl
18th June 2009, 21:02
Мен ми е лошо и ми се повръща с извинение досега танцувах но би трябвало да се чуствам страхотно винаги е така но сега незнам защо така

punk_girl
18th June 2009, 21:02
Мен ми е лошо и ми се повръща с извинение досега танцувах но би трябвало да се чуствам страхотно винаги е така но сега незнам защо така става

monita_g
18th June 2009, 21:10
Хелоу на всички :D
Отдавна не съм писала но гледам да ви чета поне отвреме на време доколкото ми позволява времето което хич не е много напоследък :D Но не се оплаквам - просто да не решите че съм се отказала и се скатавам заради това :D Аз имам още едно миснусче и вече закотвих 52 кг - малко остана още
:D
Приятна вечер на всички :D

Много хубава новина...не се съмнявам, че всичко е ок...ти си сериозен и мотивиран човек :) само така ...

swe3tynka
18th June 2009, 21:31
Момичета, тук съм, никъде не се губя, просто тези дни (тази седмица) съм страшно натоварена в у-ще и нямам никакво време и сили да чета и да пиша. Но съм тук, разбира се, че не се сърдя :girl_in_love:
Не си пиша и менютата, понеже знам, че ще ме критикувате и ще кажете, че са доста лоши (малко и нискокалорична храна), но нямам нито апетит, нито желание от умора и пренатоварване (психическо!!).
Но от днес се стягам, обещавам!
Вчера хапнах малко сладолед (така се изкуших като го видях в хладилника..) и после целият ден се чувствах отвратително гузна и виновна (да не говорим коремът как ми се поду и колко ми се повръщаше :? )... Но добре, че стана така, за да разбера, че нещата не вървят към добре и да се взема в ръце! :)
За днес менюто ми е следното:

Закуска: 2 настъргани ябълки с 3-4с.л. кисело мляко и канела + 20гр сурови лешници
Междинно: диетично Corny-25 гр
Обяд: Салата (домат,краставица,чушка) с настъргано яйце и извара
Вечеря: 1/2 кофичка кисело мляко (1,5%)

Не знам, сега като го чета ми се вижда малко, но... нещо напоследък губя реална представа за храната :roll: Ще се стегна!
Поне със спорта не се преуморявам- всеки ден си права упражнения (без вело!),а в понеделник и четвъртък ходя и на танци, (събота и неделя-плуване + фитнес ест).

Ами..това е общо взето.
Ще пиша по-редовно..понеже определено усещам, че сама не винаги мога да се справя :roll: А вие, тук, толкова много ми помагате! :girl_kiss2:

Целувам ви всички и ви пожелавам лека нощ :*

ПП. Никът ми се чете суитинка- от sweety нагалено :girl_haha:

hatred
18th June 2009, 22:11
swe3tynka, много се радвам, че отново пишеш :1219:

Относно това: За днес менюто ми е следното:

Закуска: 2 настъргани ябълки с 3-4с.л. кисело мляко и канела + 20гр сурови лешници
Междинно: диетично Corny-25 гр
Обяд: Салата (домат,краставица,чушка) с настъргано яйце и извара
Вечеря: 1/2 кофичка кисело мляко (1,5%)

Закуската е екстра. Междинното върви. Обаче останалото е трагедия, най - вече като количество. Дори цял ден да лежиш със затворени очи, организмът ти пак ще има нужда от поне два пъти повече храна. И аз в жегите нямам апетит, но сядам на масата, ако щеш дори насила. След това апетитът идва с яденето. И тази вечер си мислех, че нищо не ми се яде, едвам се принудих да хапна 100 грама риба, пък после така ми се услади, че си изпекох още толкова. Няма да коментирам салатата, зеления фасул и всичко останало :lol:

Не се плаши от храната, моля те :2020: :2020: :2020:

hatred
18th June 2009, 22:15
Да се допълня: не е страшна храната. Страшен е хроничният глад. Дори да се абстрахираш от всички дефицити, които причинява, той води и до напълняване ( казвам го, съдейки по своя болен мозък; все още не мога да се преборя с това заплахата от напълняване да ме тревожи повече от заплахата от някоя болест примерно; но бях и по - зле: преди време се радвах като се разболея, това означаваше 1 кг надолу :oops: ) !

goldish
19th June 2009, 09:30
Здравейте!
Аз да се изкажа за сесията. Тази сесия тичам всяка сутрин и май наистина това ми помага да не изперка. Като наближи изпитът аз се чувствам гузна, че не уча непрекъснато и адски се преуморявам. Дано сега да не е така. По малко от всичко му е майката.
А за яденето по време на МЦ- аз обикновенно точно тогава и първите дни след цикъл нямам никакъв апетити. Чак не мога да се позная. Но 3 дни преди да ми дойде започва да ме гони адския глад за сладко. Обикновено по това се сещам, че трябва да ми идва.
Майка ми казва, че фазите на луната също влияели на глада, но аз нямам такива наблюдения, защото не ги следя. Знам, че и лунни диети има- но те вече са най-гоялмата глупост, измисляна някога.
Един съвет към alma- когато ти се дояде нещо сладко, хапни кисело мляко с плодове в по-големи количества. Така се засищаш и вече не си гладна.
Аз често правя тази грешка. Хапвам по малко на крак и не седна да се нахраня като хората и после съм гладна. Така по малко не разбирам кога съм се заситила и си продължавам. Не се плашете от количествата храна. Плодовете и зеленчуцие са наполовина вода все пак.

Engel
19th June 2009, 10:04
Добро утро момичета и от мен ;)
Добре дошла отново swe3tynka :D
hatred, monita_g, goldish: Момичета карайте го по-спокойно. Няма смисъл да се тормозите излишно и да се мотате из къщата безцелно. Отделете часове за учене, за излизане и т.н. и всичко да си ви е подредено :) Успех ви пожелавам!

Ето едно кафенце от мен за да се почерпите :)
http://images01.tzimg.com/relative/h3w4/4_1196890656_coffee.jpg


Ще постна и аз няколко менюта за да видим какво мислите ;)
17.06
1. Кисело мляко с 2 с.л. мюсли и 30гр. стафиди
2. 2 ябълки
3. 150-200гр. череши, 1 гола праскова
4. Една салата от свинско филе, домати, краставици, парче сирене, парче кашкавал настърган /30-40гр./ + 2 с.л. кисело мляко с чесън за сос.
5. 2 купички крем карамел /с подсладител и нискомаслено мляко/ и неможах да спя цяла нощ от тези яйца, защото не бях яла от 10 дни сигурно :2005:

Вчера:
1. 2,5 с.л. елда + 1 настъргана ябълка + канела
2. 45гр. ръжени солети с вит. A,B,C, K :lol: /от диетичният магазин/
3. 30гр. шоколад от какао, подсладител и обезмаслено сухо мляко /пак от диетичният магазин :lol: /
4. Пилешко филе с настърган домат запечено във фурната + краставица

Не са цвете за мирисане, но мисля, че са добре :pinkglasses:

Днес стартирам с кисело мляко 2% + 2 с.л. трици /пшенични и овесени + овесени ядки/ + канела
За после ще си взема на работа 2 праскови + 1 ябълка
Това е от мен ;) До после!

punk_girl
19th June 2009, 10:21
омичета Добро утро аз сега ставам защото съм 2 смяна и почивам в момента мъничко иначе днес смятам да хапна 2 сварени яйце и 1 домад за закуска.Бях си направи кисело мляко с мед но млякото ми беше отвратително и успях да хапна 1 лъжичка само и го свих в хладилника.Иначе при мен има промяна в плановете ще пътуваме с влак което автоматично прави пътя по дълъг обаче мисля да си взема 3 ябълки ядки едно кисело мляко и минерална вода.Майка ми също е За здравословното хранене такаче тя също ще си взима такива храни такаче ако ми се дояде примерно домад няма да е проблем.

aniK
19th June 2009, 10:52
Engel, на твоите години с този холестерол, трябва да забравиш за свинско, жълтъци (знаеш), сладко, мазно... Не само яйцата са "проблемни". Холестеролът с годините се повишава, затова трябва много да внимаваш!!!

blinblin
19th June 2009, 11:11
Извинявай,punk_girl,обаче просто не спирам да се чудя " един домад" какво точно е?Домат или някаква друга храна? :roll:

Engel
19th June 2009, 11:16
aniK: От както си взех изследванията съм яла точно 1 път 2 жълтъка и то бяха на крем карамел и най-много 3 белтъка. Това са около 10-15 дни като имаш в предвид, че преди хапвах по 2 белтъка и 2 жълтъка само на ден. Работя по въпроса с холестерола.
Свинско също ям от дъжд на вятър. По принцип баща ми го ядеше много и всякакви видове меса, но от 1 месец изобщо неможе да яде месо. И когато той правеше преди и аз хапвах от него, но аз самата винаги си избирам пилешко месо.
Не пиша за да се оправдавам, а за да доизясня, защото мисля, че оставам неразбрана. :)
В кое сладко има холестерол? :roll:

punk_girl
19th June 2009, 11:32
Да домат е защото идва от домати просто без да искам съм натиснала д вместо т.

blinblin
19th June 2009, 11:36
Аха,просто ми стана чудно...
Иначе и аз постоянно правя грешки като пиша тук,защото ме мързи да проверявам :roll:

Роня
19th June 2009, 11:50
Момичета, имайте предвид, че холестеролът, който приемаме с храната, е много малка част от това, дето отчитат изследванията. Той си се синтезира в кръвта и при тоя процес огромно значение играе наследствеността. Мисълта ми е да не се шашкате толкова от месо и яйца - ако имате обремененост (както аз, например), ще си имате висок холестерол, дори да карате на трева и краставици.

Бъдете внимателни, разбира се - никой не казва да ядете по 2 яйца и половин кило свинско на ден - но не се вманиачавайте и, най-вече, не вярвайте на всичко, което четете.

goldish
19th June 2009, 12:59
Аз точно вчера учих за лекарства, които понижават холестерола. Но не знам колко са приложими при млади и не чак толкова проблрмни пациенти. Иначе ябълки, ябълков пектин и всички фибри са си класика за понижаване на лошия холестерол- LDL. От друга страна добрият- HDL, е хубаво да се вдигме със сурови ядки, рибено масло.
Мен лично много ме е страх от висок холестерол и по принцип никакви тлъстотии не ям, както и повечето хора тук. Но като правихме някакви опити в университета и искаха доброволец да му измерят холестерола. Веднага скочих, но познайте колко се озадачих като видях, че общият ми е по-висок от нормата. След подробни изследвания (пълен липиден профил) се оказа, че лошия ми е в горната граница, а добрият си ми е доста. Важно за атеросклерозата е отношението между двата.
Мисълта ми е, че може и да е малко по-висок лошия, стига и добрият да е по-висок.
И нали знаете, че алкохолът не позволява отлагането на холестеролови плаки по артериите. :1229:

Tinkerbell
19th June 2009, 13:01
Здравейте !
Ще се включа и аз в тази темичка,изгелжда приятна,а и си мисля,че така ще се чувствам длъжна да не "късам синджира" :)))
Да си споделя менюто за днес /мислих да е на диня и извара,но не можах да изляза,за да си купя,та ще изкарам още няколко дни така,както съм започнала/ :
За закуска - едно цяло яйце + един белтък + две резенчета пуешко филе.Това нещо на тефлоновия тиган,без никаква мазнина.
За обяд ... 1 тиквичка,1 домат и един мъничък-мъъъничък картоф.А,да - и една глава чесън :3000: . Това пък нещо беше настъргано и задушено с малко пилешки гърди и подправки,отново във въпросния тиган,без никаква мазнина.
По-късно мисля да хапна една ябълка...с малко мед,защото едвам издържам без сладко,а за вечеря диня :angel:

goldish
19th June 2009, 13:05
tinkerbell, доста оскъдно звучи до тук. Може би заради горещината не ти се яде. Само да предупредя, че според някои автори динята е с висок гликемичен индекс и съответно не е много подходяща за вечеря. Аз самамта не съм много убедена в това, защото повечето от нея си е чиста вода. Вчера обаче сесета ми си беше взела, а аз не посегнах да я пробвам. Дали пък и аз не тъна в някаква заблуда-конспирация за този иначе толкова вкусен плод.

Tinkerbell
19th June 2009, 13:11
Не знам с какво съдържание е,обаче не мога да издържа.Волята ми отслабва само като си помисля за диня - дори шоколад,за който принципно съм готова да си продам душата :1228: ,не ме изкушава толкова :D
А наистина,заради жегата не ми се яде,дори въпреки МС по това време на месеца.Основно ми се пие вода.До този час от деня вече съм изпила 2,5л ,не знам до довечера колко ще погълна,пък знам,че не е добре да се прекалява.
О,да - и ми се яде диня :1228:

swe3tynka
19th June 2009, 14:07
И аз обожавам диня!!
Миналата година, когато режимът ми беше всичко до 17- а след 17 часа САМО плодове, изяждах огромни количества диня, а не съм качвала изобщо. Лятото даже още повече отслабнах :D Така че, въобще не му се притеснявайте, какво като е с висок Г.И.? Просто след това не трябва да се яде нищо въглехидратно. От динята няма да напълнеете, от опит ви го казвам :cool:
Може някой път групово да сме на диня и извара (двете ми страсти се намериха :lol: ), за разтоварване (нали hatred :) )? Само кажете кога :P

ПП. Engel, много ми харесват менютата ти,наистина :)

swe3tynka
19th June 2009, 14:24
Момичета.. много ми е кофти :?
Коремът ми пак е ОГРОМЕН!!
И понеже знам, че ще си помислите, че преувеличавам, дори се снимах, за да ви го докажа :?
Снимката (http://moiterecepti.hit.bg/korem.jpg) е от преди няколко минутки.
Изядох една салата (домати,краставица,чушка,пу ешко филе,извара,настъргано яйце,2-3 маслини) и стана така :?
А преди това също си беше подут,но не чак толкова...
Иначе съм закусвала 1/2 кофичка кисело мляко с ябълка,стафиди,малко орехи и канела.
Ужасно е.. и ме боли на всичкото отгоре :? А цикълът ми свърши (вчера) и се надявах малко да ми поспадне (понеже общо взето цяла седмица си е издут), но..тц :evil:
Какво да правя? :(

aniK
19th June 2009, 14:32
Engel, аз съм сигурна, че правиш всичко, което са ти казали лекарите, но понеже забелязах, че наблягаш само на ограничението на яйцата в изказванията си, затова поразрових в нета.
В една от статиите освен всичко друго, пишеше:
- намалете приема на захар - по този начин ще намалите нивото на триглицеридите, което трябва да бъде под 1.4 mmol/l. :roll:

Преди няколко месеца баща ми се беше притеснил от високо кръвно, а цял живот е бил с ниско. Водих го при някакъв "прочут" лекар, който според мен "лекува" точно хора в тази възраст и им говори едно и също. Та в "лекцията", която изнесе говореше за лошия холестерол и трите бели отрови: мас (мазно), сол и захар.
Друг е въпросът, че баща ми е супер слаб и холестеролът си му е ОК :D

Спирам по този въшрос, просто здравето е най-важно, а след това външния вид!

Ето какво съм яла досега (гле'йте с'а колко въглехидрат) :oops:
чай, мляко с нескафе
100гр череши
3 лъжици сладолед
150-200гр домашна извара (онази, моята)-това беше на обяд
мляко с нескафе
3 лъжици сладолед
100-150гр череши

Предстои ми вечеря (салата, тиквички с извара и заливка на фурна и някакво месо). Дано не посегна след това пак към сладоледа :roll: Не е точно по вкуса ми - малко боровинков и много сметанов :twisted:

Tinkerbell
19th June 2009, 14:33
Приличаш на нещо слабичко,което се е нахранило обилно :girl_in_love:
На мен един доки ми каза да пия еспумизан за подуването на тумбито :)

aniK
19th June 2009, 14:33
Искам да допълня, че това е СУПЕР НЕТРАДИЦИОННО за мен меню. Просто не ми се пропуска сезона на черешите, а като ям тях, някак си не мога да ям друго - сладки, подуващи...

swe3tynka
19th June 2009, 14:36
Приличаш на нещо слабичко,което се е нахранило обилно :girl_in_love:
На мен един доки ми каза да пия еспумизан за подуването на тумбито :)

Ама не съм яла много :roll: Салатата не беше голяма.. :roll:
Оу екс.. това го имам и изобщо не ми действа :(

Tinkerbell
19th June 2009, 14:39
swe3tynka , според мен е съвсем нормално да се подуеш от салата,но пък е неприятно,наистина.
На мен Еспумизан ми действа що-годе добре,но гледам да не го взимам редовно - страх ме е да се тъпча с разни препарати за щяло и нещяло.

Tinkerbell
19th June 2009, 15:44
aniK ,коя е тази "твоята" извара ? Дай малко и на нас :1241:

goldish
19th June 2009, 17:13
Аз днес ядох диня, че нещо съм се понервирала с това заубрене. И не съм огладняла,както след ябълка.
aniK, може би само сладоледа не се вписва в моите идеални представи за хранене. Другото е ОК. Аз даже ам повече въглехидрат за обяд.
swe3tynka, доста е чудно това подуване. При положение, че имаш такива добре оформени коремни мускули. А газове има ли?

swe3tynka
19th June 2009, 17:43
swe3tynka, доста е чудно това подуване. При положение, че имаш такива добре оформени коремни мускули. А газове има ли?

Не :roll:

goldish
19th June 2009, 17:46
Ами явно си доста слабичка просто и всяка поета храна ти личи. С малък таз си може би?

Engel
19th June 2009, 17:48
Ето ми ги изследванията:
Глюкоза: 5.24 mmol/l
Нормите са : 3.0 - 6.0
Холестерол: 6.29 mmol/l
3.60 - 6.00
HDL холестерол: 1.77 mmol/l
0.90 - 3.50
Триглицериди: 0.59 mmol/l
0.41 - 1.88

Ограничавам яйцата, защото от тях ям най-много :)
swe3tynka: Радвам се, че ги харесваш! :2035:

Miss_Murderer
19th June 2009, 17:54
Здравейте! Вчера мисля, че се справих по- добре по отношение на разнообразието, но нещо май количеството ми е малко...този пусти страх нещо много ме тормози. Ето, а после очаквам коментари, моля ви, помогнете!
закуска- 2 малки соленки, мляко с нес
обяд- яхния зелен фасул
следобяд- 50 гр. солети
вечеря- 2 филии, лютеница, салата(домати, краставици, чушки-добре овкусена)

swe3tynka
19th June 2009, 17:54
Ами ханшът ми е 83см, но иначе си имам и дупе казват ми,че е бразилско :1228: , но това какво общо може да има?
Не съм изобщо слабичка, нормална съм!!
Явно просто коремът ми е със слаба проводимост и не може да побира много храна :? (обаче салата наистина не беше чак толкова голяма :P )

monita_g
19th June 2009, 17:57
Ето ми ги изследванията:
Глюкоза: 5.24 mmol/l
Нормите са : 3.0 - 6.0
Холестерол: 6.29 mmol/l
3.60 - 6.00
HDL холестерол: 1.77 mmol/l
0.90 - 3.50
Триглицериди: 0.59 mmol/l
0.41 - 1.88

Ограничавам яйцата, защото от тях ям най-много :)
swe3tynka: Радвам се, че ги харесваш! :2035:

Следи си менютата и при тези данни спокойно можеш да вкараш всичко в норми, не се тревожи...аз отначало се попретесних като каза за високия холестерол ...но сега виждам, че макар и над нормата, ако си сериозна (а ти си такава) можеш да оправиш нещата...Споко :2020:

swe3tynka
19th June 2009, 17:58
Здравейте! Вчера мисля, че се справих по- добре по отношение на разнообразието, но нещо май количеството ми е малко...този пусти страх нещо много ме тормози. Ето, а после очаквам коментари, моля ви, помогнете!
закуска- 2 малки соленки, мляко с нес
обяд- яхния зелен фасул
следобяд- 50 гр. солети
вечеря- 2 филии, лютеница, салата(домати, краставици, чушки-добре овкусена)

Защо следобяд, някой път, вместо солети не хапнеш 30-40гр сурови ядки (ако знаеш какви вкусни лешници има :girl_in_love: )-толкова са полезни, или пък някое плодче? :) Изобщо не хапваш плодове, а сега им е сезонът- черешки,ягодки,диня,нектар нки.. :girl_in_love: За разнообразие :P

monita_g
19th June 2009, 18:01
Хайде сега и аз да попиша менюто си ...днес съм доволна и като излизах, ме поучуди фактът, че панталонките ми бяха широки...значи не съм омазала толкова сериозно нещата по време на тези "въглехидратни" дни ... :)
1. не закусвах, но към 11.30 хапнах 4 зелени чушки със извара и един домат
2. после хапнах - мале мила - 500 гр. череши
3. 3 зелени чушки с извара и .... :oops: малко кекс ... ужасно...но...аз съм си аз :)

hatred
19th June 2009, 20:46
aniK, храната ти си е екстра, не знам защо си мислиш, че въглехидратът е много. Тези 5 - 6 лъжици сладолед не са нищо особено, еле пък както си ги разпределила на малки порцийки :wink: Личи си, че си човек с мярка.

swe3tynka, не се концентрирай толкова върху този корем. Само се травмираш. Доколкото разбирам, лекарите не са открили нищо обезпокоително, което означава, че трябва да се успокоиш. На слабите хора действително повече им личи като се нахранят. Съдя и по себе си - в момента много съм изчистила талията и корема и даже като пийна вода ми проличава.

Engel, за високия холестерол значение имат и "лошите" въглехидрати. Поне така твърдят феновете на ВМ-НВД: прости захари + наситени мазнини => висок холестерол.

goldish, полезна информация. Как успя да устоиш на динята на сестра си ? :lol: Лично мен динята не ме изкушава като вкусен плод, а по - скоро като средство за разхлаждане.

Аз днес съм изяла поне пет - шест джанки от софийските дървета :lol: Имах повод да се мотая из Лозенец и завиждах на хората с череши в дворовете. Дърветата бяха буквално отрупани. Аз ако живеех в такъв дом щях да съм по цял ден на дървото и никакви НВД - принципи нямаше да са в състояние да ме спрат :lol: А сега лошото: два дни правих упражнения за крака и моят крак пак се поду. Аз налях масло в огъня, като го намазах с NEOX, който загрява, вместо да охлажда. От тази тигрова мас ми стана съвсем зле. Усещам, че като ми мине сесията ще търся качествен травматолог ... :roll:

Tinkerbell
19th June 2009, 20:53
Аз да си призная,че току-що се "нашмулих" с 4 соеви шницелчета,за които вчера се кълнях,че ще изхвърля,няколко пържени картофчета /не цели картофи,а резенчета/ + резен диня с малко извара....Ще се пържа в ада,заради тая лакомия :oops: :oops: :oops: :grill: