PDA

View Full Version : Скарсдейл ? Хайде заедно ! :)


caffe!ne
15th June 2009, 18:28
Момичета здравейте ! :)

От известно време чета форума и много ви се кефя на дружинката ! Надявам се да приемате нови?

За мен : Вчера се качих на кантара и направо....все едно нещо ме тресна в главата :lol: Никога не съм била 70 кила и се чувствам като че ли от мен ще закапе лой в тая жега ( хм а инак доста харесвам себе си... ) .
Не знам дали сте чували за феникс ефекта ,но мен ме сполетя такова нещо. И съм абсолютно готова за промяна ! Винаги съм била клечка - максимум 53 -4 кг на 170 ръст.Но последните 2 години.....то не бе тъпкане ,не бе чудо.
Стига толкова за мен .

Не намерих тема за скарсдейл ,и за това пускам нова ( пробвах и с търсачката ;) ) .

За мен това е най-ефективната диета ,защото преди време пих хормонални хапчета и напълнях ,а скарсдейл беше единственото нещо ,което ми помогна да отслабна .Пък и другите диети са много крайни - Дюкан не ми е по вкуса , плодове и чай ми е много строго.

Затова ,ако има някой ,който му харесва тази балансирана диета - нека го направим заедно :)

Ето и за какво става дума :

ЛЕГЕНДАРНАТА ДИЕТА


Диетата, която и до ден днешен се използва от повечето холивудски звезди и дава удивителни резултати, е прочутата диета “Скарсдейл”. Изпробвал съм я върху себе си и знам, че с нея действително могат да се свалят цели 8 килограма и то само за 2 седмици. Ето я и нея- прочутата


ДИЕТА СКАРСДЕЙЛ



ЗАКУСКА (ЕДНА И СЪЩА ЗА ВСЕКИ ДЕН):

1. Eдин грейпфрут или някакъв плод на сезона
2. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
3. Чаша кафе или чай без захар, мляко и сметана


ПОНЕДЕЛНИК


ОБЯД:

1. Нарязани домати
2. Студени меса от пуйка, пиле или риба (рибата от консерва трябва да се отцеди и изплакне с топла вода)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)

ВЕЧЕРЯ:

1. Комбинирана салата от произволни зеленчуци, но без олио
2. Риба – варена, печена или от консерва (но само такава, която е в собствен сос и е добре отцедена)
3. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
4. Един грейпфрут или някакъв плод на сезона
5. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)


ВТОРНИК


ОБЯД:

1. Плодова салата от предпочитани плодове, без ограничения на количеството, но без захар и мед (може да се замени и с резервното ястие, описано най- накрая)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Домати, краставици, маруля, маслини
2. Големи количества крехко месо на скара (или пък варено)


СРЯДА


ОБЯД:

1. Салата от риба тон (една добре отцедена консерва риба се смесва с настъргано твърдо сварено яйце, настърган лук, малко лют пипер, малко сос от соя и лимонов сок на вкус)
2. Един грейпфрут или един пъпеш (или пък плодове на сезона)

ВЕЧЕРЯ:

1. Салата от домати, краставици, маруля (без олио)
2. Нарязано агнешко, пилешко или пуешко без кожата (месото е печено, а всички видими тлъстини са предварително отстранени)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар


ЧЕТВЪРТЪК


ОБЯД:

1. Нарязани домати
2. Две варени яйца
3. Извара
4. Препечена филийка пълнозърнест хляб
5. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Спанак- без ограничения, зелени чушки, зелен боб
2. Печени или варени пилешки гърди без кожа
3. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар


ПЕТЪК


ОБЯД:

1. Варен спанак без ограничения
2. Подбрани видове нискомаслено сирене, нарязано на тънки парчета
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Комбинирана салата по желание, но без олио
2. Риба- варена или печена
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар


СЪБОТА

ОБЯД:

1. Плодова салата без ограничения (или резервното ястие)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Салата от маруля или домати без олио
2. Печено пилешко или пуешко месо
3. Един грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар


НЕДЕЛЯ


ОБЯД:
1. Салата от домати, зеле или моркови
2. Студено пуешко или пилешко месо
3. Грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:

1. Салата от маруля, краставици или домати без олио
2. Печено крехко телешко или пилешко месо, без мазнини
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар



РЕЗЕРВНО ЯСТИЕ

Разбиваме стотина грама извара с няколко лъжици обезмаслено кисело мляко, докато получим пухкава смес. Подслаждаме сместа с изкуствен подсладител. Нарязваме произволно количество плодове и ги смесваме с изварата. Разбъркваме добре. Поръсваме всичко това с натрошените ядки на 6 ореха.

ЗАБЕЛЕЖКА: Там където няма дадени точни количества на хранителните продукти, консумирате толкова, колкото ви се иска. Това важи най- вече за пилешките гърди, рибата и салатите.
Ако между отделните хранения почувствате глад, изяжте един морков или една краставица. Можете да хапнете и няколко репички или пък стрък целина.
Гореописаната диета се повтаря и през втората седмица. След това обаче трябва да прекъснете и да преминете към обичайния си начин на хранене. След две седмици диетата Скарсдейл може да се повтори.
Разхождайте се всеки ден в продължение на един час. Не замествайте едни ястия с други. Не прибавяйте своеволно други храни и напитки. Само така можете да свалите до 4 килограма за една седмица или общо 8 килограма за две седмици!
Това е! Пожелавам ви от все сърце успех с диетата “Скарсдейл”!



АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

caffe!ne
15th June 2009, 19:40
хммм май никой не е заинтригуван :roll: :lol:

swe3tynka
20th June 2009, 23:25
Изглежда ми добре, макар че се яде повече храна от колкото аз ям, когато не съм на диета :lol:
И ти отслабна ли с 8кг? :roll:

tonita
21st June 2009, 08:45
Аз тази диета съм я правила преди 5-6 години и си спомням, че я спазвах наистина много стриктно... И не можах да отслабна с 8 или 12 килограма както моите познати тогава. Свалих 3 килограма, разбира се след диетата си се върнаха обратно :lol:

goldish
21st June 2009, 12:13
И аз не съм останала с някакви кой знае какви добри впечатления от неа. Може би точно като tonita свалих 2-3 кг, които после си върнах бързо-бързо.

Engel
21st June 2009, 14:07
Тази диета има след нея още един 14 дневен режим, който служи за запазването на килограмите и това, че се сваля 8кг. са го написали само за да се интересуват хората. Истината е, че максимум се свалят 5кг. След това си спазваш 2рият режим и би трябвало за цял месец малко или много да си си променил хранителните навици и да си запазиш голяма част от свалените килограми през месеца.
Много добре знаете, че след диетата пак трябва да се ограничаваш.
На мен лично много ми харесва тази диета !

tonita
21st June 2009, 16:06
Спомням си и нещо друго за тази диета- трябваше да се извървяват най-малко по 3 километра на ден- добре, че беше лято, та можех да се разхождам сутрин по плажа. Беше много приятно между другото. Двете с моята приятелка имахме само един почивен ден- неделя, през другите дни ставахме в 6 часа :wake_up: големи интусиасти!!! :lol:

Engel е права, че диетата си е що годе балансирана и аз също мисля, че е приемлива.

caffe!ne
21st June 2009, 22:17
Охо, има отзовали се :)
Аз вече съм 7-ми ден на диетата и съм отслабнала с точно 3,5 кг ,корема ми се е свил ,абе екстра съм :)

Иначе да, миналия път като я правих свалих 8 кила ( а имах към 10 за сваляне ) от 63 станах на 55 .За 2 седмици. Само че аз правих по 1 час кардио на ден без да пропускам ! То иначе не става ! Аз ходих тогава на аеробика или спининг или просто си тичах навън ...

Сега отново правя така - всеки ден по 1 час задължително нещо изморяващо и през деня не съм много-много на едно място !
Ииии задължително 2 до 3 литра вода ;)
А колкото до задържането- преди си задържах теглото с хранене само ,когато съм гладна и някакви по-здравословни неща . То от диетата просто ти се свива корема. Но после една депресия...и сега гледайте как се оправят последствията от нея хах !

Ако има желаещи да се подкрепяме , аз съм на линия ! Утре ми е 8-ми ден ;)

Engel
22nd June 2009, 09:13
Ние ще те подкрепяме и без да е спазваме :D
Радваме се, че си имала такъв резултат, но съм сигурна, че когато си се теглила преди началото на диетата си била задържала вода и затова резултата е бил толкова голям.
За 2 седмици 8кг. са си направо :2009: :dizzy:
А с тези тренировки просто си скапваш лагерите направо.
Ти с 1 час кардио или аеробика си изгаряш 1/2 от калорийте, който си приела чрез храна, а да не говорим, че тези калорий са изобщо 1/2 от тези, който са нужни на организма ти за да работи за едно денонощие.
Замисли се добре е увеличи там където в диетата няма грамажи до максимум за да може да си набавяш калорийте, който са ти необходими или тренирай нещо по-малко скапващо - йога, пилатес, каланетика.
Не правиш хубаво така да знаеш :?
Намери също и другият 14 дневен режим за изпълняване след диетата и запазване на килограмите, защото разбирам, че ти тогава си я направила тази диета, но си си възвърнала килограмите и сега искаш пак :roll:

caffe!ne
22nd June 2009, 10:27
Ей мерси за подкрепата !!! :)

Честно казано ми е добре така с кардиото за сега , после ще го правя само 3-4 пъти седмично -или фитнес :) За 2 седмици нищо няма да ми стане ...Пък и се чувствам "като нова"
:D Иначе предния път качих кг ,защото имах много проблеми като цяло , емоционален срив ... И посегнах към злоупотреба с храна -най лесно достъпното "удоволствие" :shock: :evil:

Но както и да е ,всичко това е в миналото и човек не бива да се отказва да изглежда и да се чувства добре. Дето има една поговорка "Change your body ,change your life " ;)

Успехчета и на вас ,момичета ! :wink:

aniK
22nd June 2009, 11:43
Engel, с риск да ме линчувате, ще се изкажа, че за големи килограми няма друго решение, освен строг режим и много кардио. Естествено, че от 70 могат да се свалят 8 с лишение и спорт. По-трудно е задържането после. Такива диети - ден по ден - са за хора, които по-трудно успяват сами да си наложат ограничения.
Явно на caffe!ne и върши работа :2003: Храната в тази диета е много добра! Гледай да свикнеш с този начин на хранене и да здържиш резултата!!! Психическите сривове са оправдания за лакомията :oops:

Engel
22nd June 2009, 16:12
Да, разбира се. Съгласна съм с това, което си написала aniK.
Аз говорех за това, че се получава доста голям калориен дефицит за организма и неможе да функционира добре.
Предлагах когато е на такъв режим от 1000 калорий да се занимава със спорт, който гори по-малко калорий, но оформя тялото, а когато увеличи приема на храна да се захване с по-интензивни тренировки.
Щом е решила да дава на макс, това си е нейното решение ;)

Liana
3rd August 2009, 09:55
Само да отбелжа, че оригиналната версия на диетата е с 1/2 грейпфрут или сезонен плод и по желание 1 slice protein bread (протеинов хляб), ако нямате такъв, той може да бъде заменен с 1 филийка пълнозърнест хляб. Като се има едно наум, че в зависимост от избора на плод сутрин или на обяд (плодова салата), значително може да се забави отслабването.

Yuliyana01
3rd August 2009, 21:58
И аз се включвам!Никога до сега не съм спазвала стриктно даден хранителен режим,но сега съм готова да го напрява.Открих съвсем случайно книгата с диетата на Скарсдейл и от утре я стартирам.Стискайте палци!Успех на всички спазващия я вече!