PDA

View Full Version : Внимание!Анорексия и булимия


Тайна
21st June 2009, 21:18
Кой ще си познае мнението http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=133650 (гледай видео материала).Вече и от новините ни гледат какво ядем и ни поставят диагноза по интернет :roll:

hatred
21st June 2009, 21:40
Хм ... това, че "по - закръглените хора са по - здрави от слабите" ме разби просто. :girl_haha:

swe3tynka
21st June 2009, 22:02
Но не споменават, че една част (може би наистина доста по-малка) от тези момичета се оправят и намират верния път точно благодарение на тези форуми, благодарение на по-разумни и компетентни от тях хора, които им обясняват кое е правилно и кое не, как да се хранят балансирано и здравословно. Мисля, че нашият форум е достатъчно показателен за това! :roll:

Solver
21st June 2009, 22:38
И те си търсят новини, че няма какво да показват вече :) Японските изследвания станаха като американските вече. Значи да си допълня мнението от преди няколко месеца :

Ако ядем ябълки + 5 години, яко ядем круши + 3 години, ако не пушим + 6 години, ако сме закръглени + 5 години, вече драстично минаваме стотака, добре дошли в 22 век :cool:

Мария Василева
22nd June 2009, 03:00
Да сме коректни с изследването: :wink:

:arrow: "Добре е кльощавите хора да се опитат да се сдобият с нормално тегло,

но се съмняваме, че е добре хората с нормална физика да трупат допълнителни мазнини" (http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2238591) :!:

И много на място, swe3tynka - не малко момичета оздравяват с помощта на форумите!! Ама това вече не е такава новина за бтв... :?

Тайна
22nd June 2009, 03:35
Ясно е, че форума носи много полезна информация, помагаме си и се следим взаимно, но се чудех дали наистина има и момичета/момчета, които в стремежа си да ни подражават, стигат до крайности.Всъщност отговора в ясен, има.Дори може да се каже, че съм била една от тях, чета форума от 4 години и да, научих много, но и доста се бях объркала в началото.Не мислите ли, че трябва да има по-строг контрол върху това което се пише тук?

Solver
22nd June 2009, 08:13
Няма кой да те контролира, това е форум :) Все едно да има контрол на разговорите в кафенето, в училищата, в сайтовете и т.н. Колкото и да е жалко, не сме в тоталитарен режим :)

Engel
22nd June 2009, 09:28
Точно затова се стремим да се храним често и здравословно. Дори от Дюкановата банда хапват по 6-7 пъти на ден.
Никой в този форум не толерира неяденето.
Дори някое момиче да подражава на хората от форума, който по-често пишат и се интересуват от здравословният начин на хранене, няма да сгреши, защото се храним както трябва. Опитваме се да намерим златната среда :wink:
Надявам се да сте ме разбрали.
И съм сигурна, че всички си мерят думите за да не останат грешно разбрани и да не подтикват хората към 'разни работи'.

Приквам всички, който ги е страх/срам да пишат във форума да не се срамуват/страхуват. Ние сме тук да си помагаме и да вървим в правилната посока. Успех на всички и поздрави!

Мария Василева
22nd June 2009, 12:43
Всъщност отговора в ясен, има.Дори може да се каже, че съм била една от тях, чета форума от 4 години и да, научих много, но и доста се бях объркала в началото.
Никой в този форум не толерира неяденето.
Дори някое момиче да подражава на хората от форума, който по-често ....
И съм сигурна, че всички си мерят думите за да не останат грешно разбрани и да не подтикват хората към 'разни работи'.
Не знам каква беше целта на репортажа, ето мнения за поканената от тях психиатърка (http://together-ed.org/viewtopic.php?t=28) в подходящ форум.

Не са цитирали специално форума на Тялото, а аз по други подобни не ходя, за това допускам, че нейде из нет-простронството може да има ... какво ли не. И до колкото знам имало такива, в които се поощряват в болестта. :cry: Освен това споменаха и чуждестранни форуми.

За контрола - начина е първо сами да си пишем мненията и при нужда на модератора и администратора.

Истината е, че мен ми е неудобно да направя забележка/предположение (дори внимателно и любезно) на едно хубаво момиче от форума, за което имам съмнения... за ХР. Знам поне за две други, които четат тук, но Не пишат в диетите. С тях сме си споделяли малко, но ... не със всички мога. Дори и когато са ми симпатични. :(
Хората, които могат да направят добронамерена забележка, да светнат лампичката :idea: тъй да се каже добре правят. :|
Които си осъзнаят още по-добре.

bgtrener
22nd June 2009, 15:24
:)
Преди две години стана същото със форумите за културизъм и фитнес. Темата беше БИГОРЕКСИЯ.
http://vbox7.com/play:6347e65b
:lol: :lol: :lol:

Solver
22nd June 2009, 15:28
Да, това беше голям смях. Значи всички спортисти и хора, отдадени на работата си, са болни хора :lol:

bgtrener
22nd June 2009, 15:31
Да, това беше голям смях. Значи всички спортисти и хора, отдадени на работата си, са болни хора :lol:
Ако добавим и работохолизма... то здрави не останаха!

Мария Василева
22nd June 2009, 15:38
За мен общото между двата репортажа е психиатърката - пак същата... бтв като си `аресат някой специЯлист (не знам как!), че не го свалят от екран...
Иначе знаем, че всяко нещо трябва да е с мярка. Въпроса е каква. :wink:

monita_g
22nd June 2009, 16:50
Този репортаж направо ме разби... точно щях да ви питам дали сте го гледали и да го пообсъдим някъде :( Много гадно ми стана ... как може хората така да си промиват мозъците ... Направо се чудя... всички други са виновни, но не и хората сами за себе си...
Много е лесно винаги да се обвинява някоя "група", която влияе ... но това, че даден човек има проблем...винаги идва отвън...

Никога ... (откакто пиша) не съм усетила и дори за минутка, че някой ми налага какво да ям, как да го ям, кога да го ям... Всеки си решава сам как и какво да прави с живота си .. Изглежда репортажа беше за крайни случаи...

Нека всички бъдем разумни...а ние сме такива ... :2020:

bgtrener
24th June 2009, 18:33
Точно преди 10 мин по нова телевизия даваха за "Тенорексия" !!!
Пристрастяване към солариум!

Сега ще подготвя една статийка за "Твирексия", може и такава да има?!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Solver
24th June 2009, 18:35
Според мен всички имаме "Неторексия" - пристрастяване към нета и трябва да прибегнем към сериозно лечение :o

swe3tynka
24th June 2009, 19:54
О, аз веднъж слушах по новините и за "биорексия" (мисля, че така беше) :lol: Психическо заболяване при мъжете, което е свързано с манията им към фитнеса ( и е аналог на анорексията при жените)- вманиачават се в това да имат здрави,мускулести тела и започват да правят всичко необходимо, за да го постигнат.. :shock:

Мария Василева
24th June 2009, 20:17
Според мен всички имаме "Неторексия" - пристрастяване към нета и трябва да прибегнем към сериозно лечение :o

:arrow: Мрежата – между ползата и болестното състояние (http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=974)

и Зависимостта от Мрежата не е болест (http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=1582)

swe3tynka, виж по-горното мнение на bgtrener за БИГОРЕКСИЯта. :)

swe3tynka
24th June 2009, 20:19
:roll:

Мария Василева
24th June 2009, 20:48
:)
Преди две години стана същото със форумите за културизъм и фитнес. Темата беше БИГОРЕКСИЯ.
http://vbox7.com/play:6347e65b
:lol: :lol: :lol:
Ей за това иде реч.

swe3tynka
24th June 2009, 21:37
:)
Преди две години стана същото със форумите за културизъм и фитнес. Темата беше БИГОРЕКСИЯ.
http://vbox7.com/play:6347e65b
:lol: :lol: :lol:
Ей за това иде реч.

Разбрах :girl_haha:
Просто тази иконка- :roll: ми се видя най-подходяща за засрамване :roll:

Мария Василева
24th June 2009, 22:03
ооооо :girl_kiss2: случва се най-редовно, и на най-нет пристрастените. :wink:

swe3tynka
24th June 2009, 22:35
Нали? Тази неторексия.. ще ме довърши :girl_haha:

Tinkerbell
25th June 2009, 15:13
БТВ е гадна,клюкарска и манипулативна медия.Не ги харесвам.Както и повечето медии.Чудят се каква простотия да измислят.Ако някой е предразположен към подобно заболяване,ще си го развие със или без форуми или пък други източници на информация.Аз,например,с пословичната си лакомия,не мога да бъда убедена,по какъвто и да е начин,че папкането е нещо лошо и недопустимо :D
Така като гледам,тук,който е написал,че гладува,е бил нахокан,че не е редно да го прави.
Така че хич не се палете -битивита,митивита,много важно :)