PDA

View Full Version : Уелнес анализ на тялото


InStan
5th July 2009, 19:49
Какво всъщност представлява Уелнес аналииз на тялото?
Уелнес анализът е измерване на следните показатели:
1.Мазнини%
2.Вода%
3.Мускулна маса кг.
4.Индекс на тялото
5.Основен метаболизъм
6.Метаболитна възраст
7.Костна маса
8.Вътрешни мазнини

Този анализ е много полезн,защото човек получава информация за своето тяло и да предприеме нещо за да подобри негативните показатели.Сега този анализ е напълно безплатен и всеки моге да се погрижи за себеси.
:idea:

дундарина
6th July 2009, 15:24
Мдааа,интересно и полезно!
Ама,как така безплатно?!
Къде го дават тва без пари,че да ида?

kokodidi
7th July 2009, 11:12
Мдааа,интересно и полезно!
Ама,как така безплатно?!
Къде го дават тва без пари,че да ида?
искам и аз
малко инфо моля :wink:

Tinkerbell
7th July 2009, 13:25
Какво всъщност представлява Уелнес аналииз на тялото?
Уелнес анализът е измерване на следните показатели:
1.Мазнини%
2.Вода%
3.Мускулна маса кг.
4.Индекс на тялото
5.Основен метаболизъм
6.Метаболитна възраст
7.Костна маса
8.Вътрешни мазнини

Този анализ е много полезн,защото човек получава информация за своето тяло и да предприеме нещо за да подобри негативните показатели.Сега този анализ е напълно безплатен и всеки моге да се погрижи за себеси.
:idea:

Ако си така мила да ни кажеш къде да отидем , всички ще сме благодарни :)

InStan
7th July 2009, 15:38
За сега е само в София.Които иска по подробна информация да се свърже с ме лично :roll:

дундарина
7th July 2009, 15:42
За сега е само в София.Които иска по подробна информация да се свърже с ме лично :roll:

Аман..
Всички екстри в Софето :(

kokodidi
7th July 2009, 15:54
да де
ние от прованс да мреме ли :cry:

дундарина
7th July 2009, 15:56
Коко,
ще си тънем в мизрията ний,несретните,
ама за един тест как да се прежаля :lol:

kokodidi
7th July 2009, 16:21
Коко,
ще си тънем в мизрията ний,несретните,
ама за един тест как да се прежаля :lol:
Мани Бегай
Бегай Мани

Danito:)
7th July 2009, 16:31
Само ще добавя,че това не се прави само в София.На моя приятел,мисля преди миналия сезон им направиха този тест във Варна.Дори го накарах да пита колко ще струва и дали мога и аз да си го направя.Защото за тях разбира се е безплатно и им влиза в изследванията преди всеки сезон.

дундарина
7th July 2009, 16:34
Само ще добавя,че това не се прави само в София.На моя приятел,мисля преди миналия сезон им направиха този тест във Варна.Дори го накарах да пита колко ще струва и дали мога и аз да си го направя.Защото за тях разбира се е безплатно и им влиза в изследванията преди всеки сезон.

Дани,ако разбереш,че подобно нещо се прави и в Пловдивъ-кажи!
Много ще те обичкам :2024:

Danito:)
7th July 2009, 16:44
Дундарина,за там няма как да получа информация.Но е логично да има.Там също има не малко футболни отбори.Поразпитай познати,от познати на познати може и да изскочи нещо.А аз ако имам някаква информация за тукашния ще пиша(дали мога да отида,цена и т.н) :2035:

дундарина
7th July 2009, 16:56
Дундарина,за там няма как да получа информация.Но е логично да има.Там също има не малко футболни отбори.Поразпитай познати,от познати на познати може и да изскочи нещо.А аз ако имам някаква информация за тукашния ще пиша(дали мога да отида,цена и т.н) :2035:

Мерси,слънчице :2020:

InStan
7th July 2009, 21:55
Ако разбера ,че го има и в други градове освен в София ще Ви осведомя.Обещавам! :oops:

дундарина
7th July 2009, 21:57
Ако разбера ,че го има и в други градове освен в София ще Ви осведомя.Обещавам! :oops:

Много мерси,ще ти бъдем много благодарни!
Предизвика интерес.

InStan
11th July 2009, 22:05
Решението си го взема всеки.Тук говоря за безплатния анализ на тялото които може да си направи апсолютно всеки и за консултация от специалисти които са практикували в Германия,Дания и т.н.Които ходят на постоянно на тренинги и се развиват допълнително в областа си- здравословно и клетъчно хранене.Много от нас са спазвали диети и са се опитвали да подобрят теглото си,външния си вид,здравословното си състояние.Обикновено тези диети и т.н. траят от понеделник до петък и всичко започва от начало.Всеки от нас знае, че човешкото тяло се състои от клетки-много клетки.Всяка клетка трябва да бъде нахранена и да получи необходимите и вещества и вода.Какво правим ние когато сме на диета?Лишаваме организма си от определена храна и от отделни хранения – с една дума гладуваме за да намалим килограми.Вярно е ефект има,при някои голям,при други малък,но това е за кратко.След това човек започва отново да трупа килограми и възвръща старото си тегло или по лошо-трупа още излишни килограми.Предполагам ,че всеки знае за йо-йо ефекта.Защо се получава така?Много е просто когато човек е на диета той не храни кетките си достатъчно.Те гладуват(както и ние) , но за да се делят и да образуват нови клетки им е нужна енергия и хранителни вещества.Когато не ги получават те се хранят от натрупания белтък в тялото-мускулите, а не от мазнините които ние искаме да стопим.И за това когато една клетка е гладувала известно време тя помни това и при първа възможност когато и предоставиме такава с храна тя отново започва да трупа запаси за следващия „ледников период” и ние отново започваме да се уголемяваме,трупаме киограми(мазнини) отново на нежеланите места.И това като го повторим с още 2-3 диети ефекта се сещате какъв ще бъде.Какви са последствията от това?Клетката е гладувала,делила се е на други клетки, др.клетки на други и т.н.,но тя през този период е атрофирала ,израждала се е т.н.,тоест не се е делила пълноценно да не казвам ,че се е разболяла , а и от там органите ни.Отделно мускулите които вече значително са намалеи за сметка на мазнините не функционират пълноцено защото именно те изгарят мазнините,а когато няма кои да гори мазнините ние ставаме още по дебели.Когато натрупаме достатъчно количество мазнини вече идват и болестите,а тях никои не ги обича.Защо става така?Ми много просто- токсините,вредните емисии,оксидантите и всички видове отрови които човек трупа с годините се отлагат и всмукват от мазнините и там става кошче за боклук което не е хвърляно откакто сме станали дебели.Всички тези отрови се натрупват и натрупват, те са и основните причинители на болести като рак,инсулт,инфаркт,диабет.
Малко статистика:
70% от смъртните случаи се дължат на рак,инсулт,инфаркт,диабет.
50% са свързани с храненето.
70% от хората които седят пред лекарския кабинет се дължът на храненето
Българина е на второ място по затлъстяване след американците
Това са факти които мен лично ме плашат и ме карат да се замисля.Въпроса тук обаче е ,че аз трябва да направя нещо за себе си по въпроса.Идеята на тази анкета е да накара хората да се замислят и да се възползват от възможностите които им се предоставят.
Сега за самото измерване:
То се прави на нов професионален уред Tanita разработен по немска технология.Стъпва се на него за около 30-40 сек и се държат две дръжки,прилича малко на канатар на които всеки се е кавал.След това на дисплей се показват следните показатели:мазнини в тялото%,вода в тялото%,мускулна маса кг,индекс на тялото,основен метаболизъм,метаболитна възраст,костна маса,мазнини около вътрешните органи и т.н.
След това параметрите се попълват в индивидуален картон и се разчитат от специалист и се прави консултация.До тук всичко е безплатно.Програмите които се изготвят са на базата на продукти получени чрез високотехнологичен процес наречен лиофелизация(може да видите в Google какво означава това).НАСА разработва продуктите си по тази технология, но за продукти и за програми в мемента няма да говоря.Въпроса е кои седи зад разработването на тези продукти-борд от над 300 лекари от цял свят, сред които и нобеловия лаорият по медицина д-р Луи Игнаро и д-р Луиджи Гратон.Компанията която се занимава с разработаването на продуктите е 29 години на световния пазар.
Това е за сега от мен,надявам се да съм бил полезен и информацията да е била пълна.
Идеята на анкаета е ,че всеки може да си направи анализ на тялото и да реши сам за себе си дали има нужда от това.

aniK
12th July 2009, 07:26
:shock: Последният пост не го изчетох, много дълъг и май не става ясно къде и що за тест се прави :roll:

aniK
12th July 2009, 07:28
Сори, видях за какво иде реч.... :P