PDA

View Full Version : Разделно хранене


ama_mnogo_lud
19th July 2009, 22:40
Здравейте, отварям тази тема защото не съм съвсем на ясно с този вид хранене, аз съм на режима на Дюкан и съм свалил 5 кг,сега искам да мина на разделно ,четах много за него, но видях и противоречиви неща. Искам да продължа триците сутрин но неможе с кисело мляко как да ги ям?
Абе въобще ако има някой наясно или е бил и е на разделно би ли ме насочил :wink:
Благодаря предварително!

kokodidi
20th July 2009, 07:34
Здравейте, отварям тази тема защото не съм съвсем на ясно с този вид хранене, аз съм на режима на Дюкан и съм свалил 5 кг,сега искам да мина на разделно ,четах много за него, но видях и противоречиви неща. Искам да продължа триците сутрин но неможе с кисело мляко как да ги ям?
Абе въобще ако има някой наясно или е бил и е на разделно би ли ме насочил :wink:
Благодаря предварително!
Хапвай си сутрин триците с кисело мляко
През останалата част от деня бъди стриктен с другите продукти
успех

ama_mnogo_lud
20th July 2009, 12:41
Някой би ли дал примерно меню?

ama_mnogo_lud
20th July 2009, 12:41
KOKODIDI благодаря ти!

kokodidi
20th July 2009, 15:02
KOKODIDI благодаря ти!
Няма за какво
успех в свалянето на килограмите
и поздравления - избора на разделното хранене е възможно най добрия

kokodidi
21st July 2009, 13:22
Някой би ли дал примерно меню?
намери схемата за съчетаване на храните и се придържай към нея
прекъсвай храненето когато вече не си гладен - не се тъпчи
иначе си хапвай винаги когато си гладен

MILI
21st July 2009, 13:27
Това може да ти е от помощ (http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21)
И това (http://dieti.rozali.com/populiarni-dieti/p9869.html)
Гуууууугъл :idea:

kokodidi
21st July 2009, 13:39
Аз мисля че важното е да не се преяжда
аз лично имах проблем с преяждането /не беше булимия/
но се опитвам да го овладея
просто не претоварвай организма си с храна която не ти е необходима
иначе нямаш ограничения - хапвай колкото искаш просто ги съчетавай правилно

MILI
21st July 2009, 13:42
Съчетаването не е толкова просто, първите седмици е голяма мъка. :?

kokodidi
21st July 2009, 13:43
Съчетаването не е толкова просто, първите седмици е голяма мъка. :?
о права си
но после като свикнеш е супер
само дето под свикване имам предвид да знаеш винаги какво с кое можеш да съчетаваш

MILI
21st July 2009, 13:48
Без да се замисляш. :?
За това първите пъти се храни винаги с таблицата, като я прочетеш 15 пъти след това няма да ти е нужна :P

kokodidi
21st July 2009, 14:20
Без да се замисляш. :?
За това първите пъти се храни винаги с таблицата, като я прочетеш 15 пъти след това няма да ти е нужна :P
ха ха
смея се защото е забавно казано иначе е абсолютно вярно

dalila78
21st July 2009, 21:02
мисля че може да ядеш триците с плодов сок.ама все пак внимавай от какъв плод ще е .плодовете се делят на кисели и сладки и някй от тях не се съчетават с нищо друго например пъпеша може да се консумира само самостоятелно.имам една книжка и ако я намеря ще ти пиша по-подробно за плодовете ако се интересуваш

ama_mnogo_lud
21st July 2009, 22:50
Благодаря ви всичко ще ми е от полза,
малко ме объркват някои неща като например на някои места пише че свинското се изключва ,а в един съседен форум намерих доста рецепти със свинско точно за разделното хранене, или както за овесените ядки или трици нали не може с мляко пък в същия форум има рецепта за овесения ядки с кисело мляко и боровинки :roll:

ama_mnogo_lud
21st July 2009, 22:53
...или на едно място пише че картофи и хляб може на друго не???

kokodidi
22nd July 2009, 08:22
...или на едно място пише че картофи и хляб може на друго не???
нищо не се изключва при разделното хранене
има обаче определени правила при съчетаването им и периода между храненията
има доста книги за разделно хранене
вземи си от книжарницата една и като имаш време прочитай по малко

Virtue
22nd July 2009, 10:53
Здравейте и в тази темичка!
Ама много луд, благодаря за поканата!

Разделното хранене е много добър и балансиран режим - може да ти послужи за отслабване, прочистване на организма, тонизиране или ако просто искаш да се храниш здравословно. Аз съм постигала добри резултати с него. Прочетох книгата "Сила за живот" още в подготве и оттогава много пъти съм била на режима и съм много доволна от него.

Относно триците - ако трябва да си 100% стриктен, няма с какво друго да ги комбинираш освен с вода, което за мен е неприемливо :lol: А също така не може да се ядат и сутрин, защото до обяд се позволяват само плодове и прясно изцедени плодови сокове... Според мен тук може да си позволим малко да разчупим схемата... и да хапваш триците за закуска с половин кофичка кисело мляко... НО да речем към 11ч (тъй като фазата на отделяне на ненужното е до 12ч и да не я нарушим твърде) А до 11ч можеш да хапваш плодове, като преди триците или между различните плодове трябва да има 20-30 мин. А след триците е добре да изчакаш няколко часа... Абе оплесква се работата малко, но ако можеш да обядваш към 14-15ч и после да вечеряш около 19-20 - хем няма да си гладен и да имаш големи паузи между храненията, хем ще може да вмъкнем и трицките. НО пак казвам - този вид хапване на триците (с кисело мляко) е крачка в страни от режима.

Относно свинското - разделното позволява всички меса, но е добре свинското да е в ограничени количества, както знаем е най-нездравословно и богато на холестерол.

Virtue
22nd July 2009, 11:00
Сетих се и друго за триците!
Вариант 2 - може да опитваш да ги хапваш рано сутрин залети с топла вода + лъжичка мед и канелка на вкус. Мисля че няма да се получи зле. А и както знаем - медът и канелата се препоръчват за отслабване и прочистване. ;)

Пропуснала съм да кажа и за картофите и хляба - при разделното хранене протеиновите комбинации са изключени, но въглехидратните са позволени, но също рядко и в ограничени количества!!! Все пак както и да го погледнем - половин хляб с тава картофи някак не е добре :D Та гледай да избягваш подобни комбинации.

Ама много луд, питай, ако има още нещо - ако мога, ще помагам!

ama_mnogo_lud
22nd July 2009, 13:05
Virtue страшно съм ти благодарен, че се включи и помагаш,
добра комбинация ли е тиквени кюфтета със сирене и таратор?
Малко ми е търсене за сега и комбинациите с хляба са ми по кофти,
взимам си пълнозърнест мога ли да го включа в комбинацията след като има и сирене?

:2020: за всичко мацки който помагат!

kokodidi
22nd July 2009, 13:07
Virtue страшно съм ти благодарен, че се включи и помагаш,
добра комбинация ли е тиквени кюфтета със сирене и таратор?
Малко ми е търсене за сега и комбинациите с хляба са ми по кофти,
взимам си пълнозърнест мога ли да го включа в комбинацията след като има и сирене?

:2020: за всичко мацки който помагат!
хляб и картофи - твърдо НЬЕ

ama_mnogo_lud
22nd July 2009, 13:39
Питах за комбинацията от тиквени кУФтета със сирене и хляб?

Virtue
22nd July 2009, 13:41
Virtue страшно съм ти благодарен, че се включи и помагаш,
добра комбинация ли е тиквени кюфтета със сирене и таратор?
Малко ми е търсене за сега и комбинациите с хляба са ми по кофти,
взимам си пълнозърнест мога ли да го включа в комбинацията след като има и сирене?

:2020: за всичко мацки който помагат!

За нищо, ще помагам разбира се, доколкото мога... ;)

Относно гореспоменатата комбинация:
Най-напред - не е добре да смесваме 2 белтъка, (както преди това споменах) в случая кисело мляко и сиренце.
Не разбрах самите тиквени кюфтенца от какви съставки са... ако има сиренце или яйчице - отиваме на другия проблем - а именно, че няма как да са пържени, защото не можем да смесваме мазнини с протеини. В тоя ред на мисли и таратора не може да има олио, ако така го хапваш...
Отделно гледай като цяло да избягваш пържено, независимо на какъв режим си, аз лично, на диета или не почти нищо не пържа, колкото и да е вкусно. И тук е момента да спомена невероятно любимия ми парадокс на разделното - пържените картофки :lol: . Според режима комбинация от въглехидрат и мазнина е позволена - разбира се избягвай, поради факта, че сам по себе си този вид обработване на храната не е препоръчителен от нито един режим :)

Знам, че е малко объркващо, но се свиква много бързо, принципите не са толкова много.

Относно хляба - аз съм яла хляб единствено намазан с лютеничка (задължително домашна, готовите са противопоказни :lol: ) или със абсолютно постно ядене. Но хляб гледай да не ядеш. Ако много ти липсва и хапваш, гледай да е наобяд и то в неголеми количества и не всеки ден.

И едно изречени за Коко: Коко, комбинацията картофи и хляб, сиреч 2 въглехидрата е позволена от разделното хранене от чисто био-химическа гледна точка, тоест ако имаме предвид какъв сок е нужно да отдели стомаха, за да смели 2-те неща - в случая е идентичен! Но все пак е добре да избягваме подобна комбинация от гледна точка на калорийния баланс между приети калории и калории изразходени за разграждането на храната. :)

Virtue
22nd July 2009, 13:43
Питах за комбинацията от тиквени кУФтета със сирене и хляб?

Най-най-най-основното при разделното хранене е да не се смесват протеини с въглехидрати! Тоест хляб/картофи/ориз не могат да се комбинират с меса/яйца/сирена/млека. Най-общо казано. :)

aniK
22nd July 2009, 14:06
Доколкото знам може въглехидрати с мазнини - филия хлаб с масло... :?

Virtue
22nd July 2009, 14:22
Доколкото знам може въглехидрати с мазнини - филия хлаб с масло... :?

Да, Аник, така е - и тази комбинация е от позволена...
Аз пък по-горе дадох примера с пържените картофки :lol:

ama_mnogo_lud
22nd July 2009, 14:24
Това е рецептата за кюфтетата:Печени кюфтета от тиквички

Настъргвам тиквичките в робота, отцеждам ги, смесвам ги с 2-3 белтъка, сирене, пресен лук, малко галета и копър и оформям кюфтетата и ги пъхам да се пекат - от друг форум я видях

Относно мазнината ползвам олио от гроздови семена, кафява сол и за сега подсладител но мисля да пробвам и с кафява захар какво мислите?
Също видях и една друга рецета какво мислите за нея?
http://www.bb-team.org/recipes/3330/

kokodidi
22nd July 2009, 16:19
ох аз ще спра да давам съвети защото май съм доста некомпетентна в областа на разделното хранене
пожелавам ти успех
и те оставям в ръцете на по опитните девойки

ama_mnogo_lud
22nd July 2009, 19:39
Лелее хора става ми все по объркано
прилагам линк към сайт в който пише че яйца с мляко била сполучлива комбинация :roll:
:arrow: http://www.bb-team.org/articles/999/

Ами сега :?:

MILI
22nd July 2009, 20:10
Ама много луд- какво те притесни пък в това, точно така е, я пак прочети всичко отново, че нещо още в началото на "заучаването" имаш грешка. :?

SDN
23rd July 2009, 12:25
И аз уж се пиша на разделно. Виж те кво ядох до сега:
Закуска: кафе и няколко праскови
Обяд: салата/чушка, домати, сирене/
Вечеря: може би мляко или пак зеленчук

Докрва ли го поне малко :д
А сутрин мога да ям различни плодове, нали? Не е задължително да са един вид

den_den
23rd July 2009, 13:16
И аз уж се пиша на разделно. Виж те кво ядох до сега:
Закуска: кафе и няколко праскови
Обяд: салата/чушка, домати, сирене/
Вечеря: може би мляко или пак зеленчук

Докрва ли го поне малко :д
А сутрин мога да ям различни плодове, нали? Не е задължително да са един вид

Да, няма значение какви са. Гледай само ако ядеш банан да го ядеш последен, защото по-бавно се усвоява от останалите.

Solver
23rd July 2009, 13:25
Кое се усвоява по-бавно, бананът ?

den_den
23rd July 2009, 13:49
Кое се усвоява по-бавно, бананът ? :lol:
Повечето плодове се обработват от организма за около 15-20 мин, банана за около 40 мин :wink:

Solver
23rd July 2009, 14:08
"По-бавно се усвоява" е доста неправилно казано. Реално бананът повишава по-бързо и повече захарта в кръвта, отколкото ябълката да кажем. И така написано, както ти си го написал/а, се има предвид времето, за което започва да се повишава захарта, след като си приел дадена храна.

Аз пак не съм съгласен де, дори след като ми стана ясно какво имаш предвид, но има ли значение :roll: :)

den_den
23rd July 2009, 14:17
"По-бавно се усвоява" е доста неправилно казано. Реално бананът повишава по-бързо и повече захарта в кръвта, отколкото ябълката да кажем. И така написано, както ти си го написал/а, се има предвид времето, за което започва да се повишава захарта, след като си приел дадена храна.

Аз пак не съм съгласен де, дори след като ми стана ясно какво имаш предвид, но има ли значение :roll: :)
Добре, може би не се изразих правилно. Имах предвид, че остават в стомаха малко повече време отколкото сочните плодове. :wink:

ama_mnogo_lud
23rd July 2009, 18:47
От това което съм прочел за разделното разбрах че може не повече от три различни плода да са на едно ядене без пъпеш и диня...

MILI
23rd July 2009, 21:01
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.997.html
Може пък и да ти е полезно. :)
От това което съм прочел за разделното разбрах че може не повече от три различни плода да са на едно ядене без пъпеш и диня...
А ти по колко ядеш на едно ядене?! Това си е направо оргия :lol: Така си представям оргията.

Solver
23rd July 2009, 21:32
Аз понякога се удивявам. Особено, когато разбрах, че не може повече от 3 вида хляб (черен, ръчен и тоя за тостера) да се смесват. Не можело и 4 вида месо на веднъж (пилешко, пуешко, еленско и тюленско) , а това за най-много 10 вида олио тотално ме разби. К'ви са тея ограничения бе, хора, това разделно хранене е нечовешко (или не е човешко) и определено отказвам да го спазвам :popcorn_girl:

ama_mnogo_lud
24th July 2009, 13:13
Докато е сезона на дините не мешам :lol:

Edi^
27th July 2009, 21:36
не можем да смесваме мазнини с протеини
Не разбирам много от разделно хранене, но повечето видове месо са точно комбинация от протеини и мазнини. Как така яденето на месо не е в противоречие на тази философия (несмесване на мазнини с протеини)?

greqna
28th July 2009, 10:30
И аз се присъединявам към разделно хранещите се :wink:

Engel
29th July 2009, 10:15
И аз уж се пиша на разделно. Виж те кво ядох до сега:
Закуска: кафе и няколко праскови
Обяд: салата/чушка, домати, сирене/
Вечеря: може би мляко или пак зеленчук

Докрва ли го поне малко :д
А сутрин мога да ям различни плодове, нали? Не е задължително да са един вид

Трябва ти доста повече храна за да отслабваш.
В момента ти почти гладуваш и няма как да започнеш да сваляш, защото организма ти се съпротивлява и си пази запасите.
Той работи на най-икономичният режим в момента.

Темата е много добра!
Научих нещо, което съм се чудила доста време - протеини с протеини не се смесват, но въглехидрати с въглехидрати - Да ;)

greqna
29th July 2009, 10:32
Обърках се, в таблиците храните от една група може...

greqna
30th July 2009, 20:17
3 в 1 колко време след основно ядене може да се пие?

MILI
30th July 2009, 21:00
николко :lol:

greqna
30th July 2009, 21:21
николко :lol:

Ти нещо базикаш ли се? :roll:

Sapfhir
30th July 2009, 22:09
и аз и аз :lol:

MILI
30th July 2009, 22:20
николко :lol:

Ти нещо базикаш ли се? :roll:
Не. :? Като толкова ти се пие това поне пии 2в 1 без захар,не се вписва в разделното иначе

aniK
31st July 2009, 07:09
Не. :? Като толкова ти се пие това поне пии 2в 1 без захар,не се вписва в разделното иначе

Естествено, че е така :!: Само не знам защо трябваше и да се обяснява... :twisted:

greqna
31st July 2009, 09:08
Еми нали за това се отварят тези теми за да стане ясно и на тея дето не има е ясно като мене

aniK
31st July 2009, 09:20
Еми нали за това се отварят тези теми за да стане ясно и на тея дето не има е ясно като мене

Ами ако целта ти е да отсабваш (пък темите са май точно за това), забрави за захарта!!!!! :!: :!: :!:

greqna
31st July 2009, 09:58
Еми нали за това се отварят тези теми за да стане ясно и на тея дето не има е ясно като мене

Ами ако целта ти е да отсабваш (пък темите са май точно за това), забрави за захарта!!!!! :!: :!: :!:

Благодаря ти :!: :!:

MILI
31st July 2009, 10:36
Грегна имаш прекалено много мнения в този форум за да не знаеш, че захарта не се препоръчва в никоя диета (освен ако не си само на захар) :lol: :roll:
По- добре не се ограничавай до една единствена тема във форума.

greqna
31st July 2009, 10:56
Приемам критиката ви , но мисля ,че да се заяждаш с някой не е начин да помогнеш

MILI
31st July 2009, 11:01
Това не е заяждане, а просто моето мнение. Съжалявам, че го приемаш така. Не може да си говорим/пишем като дебили постоянно. :twisted: