PDA

View Full Version : Мазнини срещу Мазнини


Daliqastro
18th September 2009, 21:04
Въпросът тук е дали чрез приемане на мазнини ще се засили и изгарянето им ? Дали приемането на 50 гр на полезни мазнини на ден ще подпомогне намалянето им? А нещо за рибеното масло...ще бъде ли полезно за отслабването 1 гр на ден? Стана ми интересно понеже четох на няколко места за полезното действие на мазнините :oops: :roll:

jolifille
18th September 2009, 21:09
Дали приемането на 50 гр на полезни мазнини на ден ще подпомогне намалянето им?
Това не разбирам :? Как разбираш колко са 50гр мазнини :? :cool:

Daliqastro
18th September 2009, 21:12
На всеки хранителен продукт има описано съдържание на мазнини,белтъчини,въглехид рати и енергия ( калл. ) :roll:

jolifille
18th September 2009, 21:17
Daliqastro данке,че ме светна :lol: :cool:

September
18th September 2009, 21:19
Да Да Да :1203: С приемането на мазнини се горят мазнини. За мен лично, най-успешния (и най-здравословния) начина за отслабване, а и за хранене попринцип е ВМ-НВД.
Рибеното масло е супер - по 1-1,5г на ден е добре да се приема.

тук има много информация:

http://spidersport.com/weight-control.php

http://spidersport.com/forum/

http://www.second-opinions.co.uk/low-carb_index.html

Daliqastro
18th September 2009, 21:22
September мерси много :2013: Надявах се да видя подкрепа на моята теза :cool:

Daliqastro
18th September 2009, 21:32
Сега ми дойде и друго на ум :oops: Ако не съм на строго НВД ...примерно приемам малки количества въглехдрати от време на време :oops: ама не от сладкиши и тестено :lol: ..та тези мазнини дали пак ще ми помогнат :roll: Или ако съм решила да хапна малко въглехидрат да е в различно хранене с мазнините ...примерно 3 часа едно от друго храненията :oops:

jito7
19th September 2009, 07:43
da - za mazninite - jivotinski (svinsko, maslo, bekon i t.n., ako sa rastitelni - NEpreminali prez toplinna obrabotka - stydenopresovan zehtin, SYROVI qdki...), NE konsumirai olio, margarin i t.n. shits ... a za vuglehidratite...ako celta e da svalish maznini (ot tqloto si)...ograni4i gi (vuglehidratite), pone v na4aloto go spazvai striktno..i vse pak - shtom durjish - neka sa sytrin, ne gi smesvai nikoga s MAZNINI (koeto zna4i ne mojesh da izqdesh 1 mle4en shokolad naprimer ili maslena torta, zashtoto tva sa si vuglehidrati i maznini na edno mqsto...ne moje i plodove s qdki...vnimavai ot kakvo idvat tezi vuglehidrati ;) )...Purvata statiq, koqto September postna e mnogo cenna, otdeli i vreme :)

Daliqastro
19th September 2009, 16:06
Благодаря за полезните съвети.Ще се възползвам на макс :wink: :D

Daliqastro
19th September 2009, 20:42
Хайде само още едно изследване да ви кажа. Две групи плъхове биват хранени с (67% въгл., 13% мазнини) или (67% мазнини, 13% въгл.). След 44 дни плъховете, които хапвали много мазнини тежали средно 252 грама, а високовъгл. Пичове тежали 282грама. Най-интересното в случая е, че плъховете на високовъгл. диета имали 23% мазнини, а плъховете хранещи се на 67% мазнини имали само 9% мазнини. По-леки и с по-малко мазнини. :1202: :grill:

tonubg
22nd September 2009, 13:19
Ами по-просто казано
Като се храниш и си набавяш енергията от мазнини, логично е тялото да се адаптира да изгаря най-вече мазнини.
Също така ако си на ВМ, в организма преобладават ензимите за разграждане на мазнини, тъй като те се различават от тези на въглехидратите... и така:)

jito7
24th September 2009, 07:50
ne e 4udno...az go pravq ot dosta vreme ve4e - da, vqrno e, namalqvat ti mazninite v tqloto (za smetka na tezi v menuto ;) )...kato s pieneto na voda - ako ne piesh dostatu4no voda, organizmut zpao4va da zadurja...e..taka i s mazninite ;)