PDA

View Full Version : Правилно хранене при това положение


Awesome
12th October 2009, 21:12
Здравейте!

Преди няколко месеца бях писал в този форум , за тренировки,сега искам да питам за хранене...
На 15 години съм,през лятото сигурно съм изял повече плодове отколкото съм ял някога дотогава (на ден по кило грозде например,няклко праскови,кайсии,череши..МНО ГО.)отслабнах,но малко,при положение , че тренирах доста усилено през ден коремни преси,лицеви,бягане,гири и т.н.

Сега обаче като почнах училище сутрин ставам в 7 и се оправям до 7 : 20 и тогава тръгвам.Тогава ми е рано да обядвам и не ям.В училище обаче няма никаква по не-вредна храна....Сичко е тостери с мазни пържени картофи и луканки шунки,както и баници(мазни..)вафли,кифли и т.н

Въпрос?Какво да ям?!Бях свалил лятото от 96 до 90 кила,обаче се случи лоша случка и се озовахме с много храна вкъщи,малко под напржежение бях и си похапвах повечко.Сега отново съм 96 кила и искам да сваля до 90,86-7,повече не,не искам да съм много клйоштав (висок съм 180).Ако ми кажете да си нося храна в училище,ябълки например ми е супер неудобно,щото уча в училище с специалност микропроцесорна техника и имам по 8 предмета на ден и раницата ми е ПРЕПЪЛНЕНА.Няма къде да сложа плод или нещо такова.Да нося ябълки пък посредата на даскало нещо не е нормално :lol: :lol: .Закуската пък е най - важното хранене...Освен това,интересното е , че имаме много плодове в момента вкъщи (круши и ябълки по няколко щайги),но изобщо не ме засищат.Например идвам си събота от 1 приятел към 11 часа закусил към 8.С бащами работим и т.н и идваме за обяд към 1 часа.Яденето не е готово и аз викам дай да хапна круши (зелени,така ги обичам повече).Нарязвам си 3,които са доста големи ... изяждам ги и след точно 15 мнути умирам от глад!!!Същото е и с ябълките,не знам защо е така.
Просто съм в задънена улица :<

Any ideas?

go6o
12th October 2009, 21:24
само с ябълки и круши няма да стане
пък и те съдържат доста фруктоза
от която едва ли можеш да свалиш килограми

едва ли е толкова неудобно да си занесеш един сандчвич
на училище

някой ще кажат:
ха сандвича не е добре

е той е само на 15 години метаболизма му е не е като на някой на 40 год

Ако все пак те е срам и от сандвича купи си протеин и го пии поне него

blinblin
12th October 2009, 21:26
Ами за закуската...Аз ставам около 6 и 15 и тръгвам към у-ще около 7 без 15,за да съм там около 7 и 5-10(обичам да си вървя пеша).И понеже не ми остава време да ям си пия кисело мляко по пътя независимо дали съм пеша или с автобуса.Но аз огладнявам и около 10 пак(тоя моя метаболизъм...много е странен,хах :roll: ) и си нося ябълка,защото ще умра от глад докато стане обяд и се прибера.Обаче щом те не са вариант и ме съмнява,че няма да огладняваш след 2-3 часа при положение ,че на мен коремът ми къркори :oops: (най-малкото си момче и си с едно 30 кг. по-тежък от мен) може би ще бъдфе добре,ако си купуваш още едно мляко от близък магазин.Можеш да си носиш ядки(ако не ти пука много),обаче не повече от 50гр.,защото са калорични.Можеш да си приготвяш сандвич от вкъщи и да си го носиш-черен/пълнозърнест хляб,месо,извара(ако ядеш),някой домат,краставичка-увиваш го,пъхаш го в една кутийка/торбичка и си готов.

Ако трябва да съм честна не се сещам нищо друго.Моята чанта винаги е пълна с поне една 500мл. бутилка вода/ябълка или банан/и млякото в ръка като тръгвам на у-ще :)

blinblin
12th October 2009, 21:31
Ако все пак те е срам и от сандвича купи си протеин и го пии поне него

Защо да го е срам от сандвича? :roll: Аз ако огладнявах толкова много щях да си нося.Другите трябва да се срамуват,че се тъпчат с някакви гадни мазни пици и банички...бляя.
А колкото до плодовете аз мисля,че той ще отслабне дори и да ги яде(нали не по-късно от 17-18 часа..),обаче не смятам че което и да е момче може да се нахрани от две ябълки :roll: То аз не мога :D Не разчитай на тях за наяждане,те са само до час.Междинна закуска.Виж някакво месо с една голяма салата(поне при мен това е)..ммм :)

Awesome
12th October 2009, 22:04
Мен не ме срам,просто нямам място,по раниците да слагам сандвичи и т.н.
Не говоря за 2 ябълки ами 3 и нагоре :lol: след 15 минути се1 не съм ял нищо.

go6o
12th October 2009, 22:33
ама ти само за ябълки говориш
бих ти препоръчал тогава ябълковата диета
има два варианта
вариант 1:
след всяко ядене - по 1кг. ябълки

вариант 2:
Никакви ябълки

go6o
12th October 2009, 22:35
П.п
не виждам бутон редактирай

Сетих се и за вариант 3

Секс, ябълки и танци
без първите 2

blinblin
13th October 2009, 05:18
ама ти само за ябълки говориш
бих ти препоръчал тогава ябълковата диета
има два варианта
вариант 1:
след всяко ядене - по 1кг. ябълки

вариант 2:
Никакви ябълки

Хаха,наистина се надявам да се шегуваш! :lol:
Awesome,спри да говориш само за ябълки наистина.Как очакваш момче с твоите мерки да се нахрани с ябълки...Не става,трябва му храна на организма ти.Направо се чудя какво друго ядеш...

Awesome
13th October 2009, 13:10
ама ти само за ябълки говориш
бих ти препоръчал тогава ябълковата диета
има два варианта
вариант 1:
след всяко ядене - по 1кг. ябълки

вариант 2:
Никакви ябълки

Хаха,наистина се надявам да се шегуваш! :lol:
Awesome,спри да говориш само за ябълки наистина.Как очакваш момче с твоите мерки да се нахрани с ябълки...Не става,трябва му храна на организма ти.Направо се чудя какво друго ядеш...

Е 2 пъти съм споменал ябълки и круши и вече съм пристрастен към ябълки :lol: :lol:

Имам предвид , че като изям 3 ябълки например се чувствам мноооого заситен и след 15 минути съм гладен като вълк.


Неска в даскало реших да си взема няк'во мляко шоколадово,500 милилитра и ме ''наяжда'' :lol: :lol: Ама не е мноо полезно май

blinblin
13th October 2009, 13:14
Неска в даскало реших да си взема няк'во мляко шоколадово,500 милилитра и ме ''наяжда'' :lol: :lol: Ама не е мноо полезно май

Мдаа,не е полезно :roll: :?
Пълна гадост е по мое мнение.

П.С.Колкото да ти стане защо не се наяждаш ще ти дам пример.Преди 15 минути изядох три домата + 60-70 гр. сирене.В момента умирам от глад,дори и тогава не се наядох.Изядох ги с мисълта,че след още 20 минути ще ям и пъстърва....И едва когато изям и нея ще съм нахранена.

Lottus
13th October 2009, 14:10
Леле, като ви слушам ...
Awesome ти си момче, освен това 1.80 високо. Как смяташ да я караш само на ябълки? То аз не мога дето съм 1.50 :))
Според мен няма лошо в сандвича, зависи от какво е направен. Ако използваш пълносърнест хляб и вътре има пилешко филе например, това си е съвсем добра храна.
Не знам кой ти е казал , че трябва да ядеш само плодове за да отслабнеш. Трябва на всяко хранене да имаш и протеини и мазнини. Яж месо, яйца, сирене ... Яж ядки, маслини .. Прави си салата със зехтин. Яж кисело мляко, но внимавай от кое купуваш, че повечето са боклуци :)
Ако си промениш малко режима ще имаш и много по-голям успех с тренировките. ;)
Успех

Lottus
13th October 2009, 14:13
А само да добавя, че това с препълнената раница си е чисто оправдание ;) Не мисля, че обядът ти ще тежи толкова много. Ако нямаш място в раницата си го носи в плик..

tonubg
15th October 2009, 14:58
Абсолютно подкрепям по-горните постове гладуването не води до нищо повече от йо-йо. А плодове и зеленчуци само да се храниш едно, че от толкова захари няма да отслабнеш друго, че ще си гладен постоянно.