PDA

View Full Version : Когато достигна желаното си тегло,аз ще...


Charlotte
29th October 2009, 21:02
Нека в тази тема всяка/всеки от нас каже какво ще направи,как ще се почувства и т.н. когато достигне теглото,което желае..

Ще започна аз:На първо място искам да се чувствам здрава и това е най-важната причина,заради която отслабвам...На второ място...бях на 13 години,когато започнах да пълнея(7 клас...застояване да уча и баба,която от нямане какво да прави ми готвеше по цял ден,задължително поне веднъж дневно милинки или производни такива,по 3-4 пъти в седмицата-торта) и по време на пубертета си не успях да обуя пола,по-къса от под коляното...
На трето-като изляза по магазините,да мога да си харесам нещо и да мога да го пробвам,а не да питам:Имате ли нещо като за мен?

Jaynee
29th October 2009, 21:45
Когато (ако) стигна до мечтаното тегло респ. тяло :
1. никога няма да си позволя да го съсипя отново
2. ще нося роклички, ама много роклички, имам мнооого дълги крака (което чак последните години установих че всъщност не е недостатък) и откакто напълнях ме е яд, че не мога да се възползвам от рокличките.
3. няма да ми е неудобно да ходя на плаж :)
4. ще си направя мъничка татуировка на гърба долу в ляво :roll:

другото е здравословни причини, които не ги броя, защото е ясно, че излишните килограми водят до здравословни проблеми, дори и да нямаш проблеми със самочувствието.

Sine Qua Non
29th October 2009, 21:55
Като достигна желаното си тегло

1 Ще си купя къси дънкови паталонки. От онези, най-късите. Обожавам къси панталонки и никога през живота си не съм ги носила...

2 Ше се запиша на латино танци или само салса- срам ме е да се запиша сега, но искам да го направя.

3 Ще си купя рокла по тялото- още нещо, което никога през живота ми не се е случвало

4 Ще отида на море и ще карам джет- винаги ме е било срам да се появя пред спасителите в ужасния си вид

5 Ще отида в училището, в което някога бях ритана и блъскана и нещата ми биваха чупени и крадени и изхвърляни с крясъците "свиня", ще се срещна с хората, които правеха това и ще им се изсмея в очите.

6 Ще видя гордостта в очите на майка си.

7 Ще се обичам и може би ще се справя с останалите си демони... колкото и много да са те.

Solver
29th October 2009, 22:04
Спокойно, когато достигнете желаното тегло, ще си имате ново желано тегло и т.н. Безкраен цикъл. Може би ще си имате и нови кантари, щото желаното тегло не се отразява на желаната визия. Може и нови огледала. Важното е, че ще има нови неща.

Sine Qua Non
29th October 2009, 22:08
О, не- не мисля... Не съм човек, който ще се зароби в диети цял живот... пък и ако прекаля винаги има хора до мен, които да ме изтръгнат от този омагьосан цикъл...

Solver
29th October 2009, 22:17
Кои, хората от Макдоналдс ли :)

Sine Qua Non
29th October 2009, 22:21
Не :lol: Но познавам себе си- нямам намерение да съм на диета до к,ая на живота си :D

Jaynee
29th October 2009, 22:25
Ivanin, много негативизъм точно в 3 реда. Браво, добре го даваш.

Теглото СЕ отразява на визията, както СЕ отразяа и на самочувствието. В такъв свят живеем, че робуваме на стандарти за красота.
При мен примерно качването не ми се е отразило на психиката, защото е от малко време , с причина и е ... временно явление. Обаче има жени (че и доста мъже) които си страдат от това, защото имат проблем с килограмите от деца, а това се отразява на психиката на един развиващ се човек и то много. Отразява се не по-малко от големия нос и малкия бюст и "онзи" един куп глупости, които хората могат да кажат по въпроса.

Аз пък ще кажа майната му на негативизма ти :) И браво на момичетата, чиито линийките направо ме карат да се възхищавам на волята и желанието, което са намерили в себе си да се справят с проблемите си.

Много е лесно да пуснеш злобен коментар за нещо, което не разбираш , нали?:) Ама е мааалко по-трудно да го разбереш. Изисква се една идея повече от безцелно натискаше по клавиатурата. :wink:

Jaynee
29th October 2009, 22:30
И не разваляй на сладуранката Charlotte темата освен ако не искаш да кажеш "като сваля 2 кила ще си развявам байрака дето ми падне" :roll: :lol: И тъй като се съмнявам да имаш да кажеш нещо подобно, я най-добре остави хората с огледалата да кажат ако имат.

Engel
29th October 2009, 22:59
Когато отслабна и постигна желаното си отражение в огледалото ще нося и аз къси дънкови панталонки като Sine и ще си ходя с високо вдигната глава по пътя!
Вече ще имам нужното самочувствие и ще бъда ПО-щастлива :P
/Ако се сетя за нещо ще допълвам :lol: /

moly555
29th October 2009, 23:37
Хмм, съгласна съм, че човек трябва да си поставя цели - каквито и да било пред себе си, за да върви напред и нагоре, да се усъвършенства :) Не съм сегласна, че трябва да приемаме целите за отслабване прекалено на сериозно, до степен мания, защото това е вредно. Не съм съгласна със Sine, че няма цял живот да бъде на диета. В смисъл, самата дума диета не ми харесва. Плюс това, смятам, че човек склонен към напълняване, ако иска да се пребори с това, ще се наложи да си изгради траен хранителен режим и да го спазва. Да си изгради една нова култура - спорт + хранене = здраве. А не след 5 месеца, бавно лека-полека със сандвич, малко сладко и постепенно увеличаване на тези храни да се върне пак в изходно положение. Един от моите любими изрази е : "Изкуството изисква жертви!". Аз вярвам, че за да получи човек желаната цел, трябва да се работи усилено за нея ;)
А това, което аз искам, е здраве. Другото се постига със здрава работа, широка усмивка и упоритост ;)

Sine Qua Non
29th October 2009, 23:47
Моли, аз нарочно употребявам думата "диета"- нямам никакво намерение да практикувам вэпросното упражнение до края на живота си, но здравословното хранене е съвсем отделна тема :) Него не само ще го практикувам, но и ще е удоволствие за мен :) Обожавам пълнозърнест хляб, зеленчуци, сирене и ядки... за първи път този месец от три години насам не са ми излязли никакви пъпки преди цикъл, а обикновено ми излизаха едни големи и гадни по бузите.. истинско мъчение... косата ми не пада въпреки есента и без всякакви витамини на хапчета, зъбите ми обикновено ме боляха преди защото са чувствителни, но сега от два месеца не са се обаждали изобщо... Здравословното хранене е нещо прекрасно :) Кой би искал да спре нещо подобно... :)

zlatica
30th October 2009, 08:13
Когато достигна желаният външен вид (не говоря за килограми целта ми там не съвпада на първо време с целта за външния вид) и аз ще нося от онези панталонки , но най- вече ще харесвам себе си, ще съм горада и ще се отърва от тези ужасни комплекси за тялото, което ще ме направи пълноценен човек.

ARIZINA
30th October 2009, 08:28
Ivanin, много негативизъм точно в 3 реда. Браво, добре го даваш.

Теглото СЕ отразява на визията, както СЕ отразяа и на самочувствието. В такъв свят живеем, че робуваме на стандарти за красота.
При мен примерно качването не ми се е отразило на психиката, защото е от малко време , с причина и е ... временно явление. Обаче има жени (че и доста мъже) които си страдат от това, защото имат проблем с килограмите от деца, а това се отразява на психиката на един развиващ се човек и то много. Отразява се не по-малко от големия нос и малкия бюст и "онзи" един куп глупости, които хората могат да кажат по въпроса.

Аз пък ще кажа майната му на негативизма ти :) И браво на момичетата, чиито линийките направо ме карат да се възхищавам на волята и желанието, което са намерили в себе си да се справят с проблемите си.

Много е лесно да пуснеш злобен коментар за нещо, което не разбираш , нали?:) Ама е мааалко по-трудно да го разбереш. Изисква се една идея повече от безцелно натискаше по клавиатурата. :wink:

На тая тема мога много да поспоря с теб,но...нямам толкова време сега.Ще ти кажа само ,че всичко трябва да е в рамките на нормалното...,че волята за отслабване хич не е непостижимо нещо ,но най-лошото е,когато тя се превърне в "манията "за отслабване.Защото,ако един нос и едни цици няма как сама да си ги коригираш(и слава богу),то при теглото много лесно става прекрачването на другата граница,а именно когато волята премине в мания,а манията в болест на психиката....Лошото тук е,че всичко зависи от теб.Казвам ти го като човек,който е висок 1.74,в момента тежа 60 кг. и са ми идеални,но съм тежала и 43кг....почти на границата на необратимото,ако ме разбираш какво искам да ти кажа :idea: .До тук спирам,а ти сама си направи изводите.

Engel
30th October 2009, 09:58
ARIZINA: Jaynee искаше да каже друго нещо, но се радваме, че сподели с нас мнението си!

moly555: На Sine й става ясно, че ако иска да поддържа резултата, който е постигнала и който ще постигне за в бъдеще, ще трябва да се храни здравословно и още по време на диетата да си изгради ХРАНИТЕЛНИ НАВИЦИ.
Няма смисъл да спамите темата на Шарлотчето, защо не коментирате в "здравословната" тема?! :roll:

ARIZINA
30th October 2009, 10:00
О.К...Сори,може би не съм я разбрала правилно :wink:

neli_sf
30th October 2009, 10:25
Ще си направя бразилско дупе :dupeta:

MILI
30th October 2009, 12:03
Не искам да обиждам прекрасната тема. Но само да отбележа, че ми се струва (незнам може просто да ми се струва), че някои от проблемите които приписвате на теглото си, въобще не са там. Когато отслабнете и станете идеални, какво? Ще карате джет, ще натриета носа на съучениците си, ще танцувате, ще харесвата себе си (защото причината заради която може да се харесвате или не е теглото ),ще водите пълноценен живот (това са все ваши думи),ще си купите рокля и т.н.и т.н. А сега сякаш нещата са спрели да се случват около теб(нас,вас), и просто чакаш. Чакаш да отслабнеш, чакаш да станеш на 18,чакаш да си купиш кола,чакаш...
Подобни теми могат само да задълбочат комплексите и маниите, не ви карат да се чувствате по-добре, а напротив. Това не е негативизъм.

Спирам да натискам безцелно клавиатурата. :bubblegum:

blinblin
30th October 2009, 15:52
И аз съм съгласна с МИЛИ.Не смятам,че едни килограми трябва да бъдат причината да се чувствате непълноценни и недоволни от себе си,защото когато отслабнете ще си намерите друга причина,друг недостатък.Започнете да се харесвате без значение колко килограма тежите,това е най-важното!И самочувствието-много гадно ми стана като го прочетох това.Не може самочувствието да ви идва от килограмите,това е ужасно....
Сине,много съжалявам,че такива неща са ти се случвали.Никой не заслужава такова отношение,а децата могат да бъдат страшно тъпи и жестоки.Не го мисли това,ти си нещо много,много повече от всички онези идиоти.И много повече от това,което те някога ще бъдат!Имаш една огромна целувка и прегръдка от мен! :2020:

Sine Qua Non
30th October 2009, 17:25
Съжалявам, мили, блин, но не мисля че можете да разберете каква е психиката на човек, който никога не е бил нищо друго, освен дебел. През цялото си съзнателно съществуване, детство, пубертет... Кой ще вземе да държи едно 115 килограмово същество да подскочи на танците, когато всички мъже там са 70 кг с мокри дрехи? Нямам намерение да ви разказвам за трудностите при ходене когато си само по бански, а краката ти ще се подпалят от триене(какво ли остава да се качиш на джет!) нито ще ви разказвам за постоянните упреци вкъщи, че трябва да отслабнеш и сравнението "Ама ти си толкова слаба, защо дъщеря ти е толкова пълна?" когато излизаме с майка ми и нейни познати.

Аз не зная какво е нормална психика и кои от проблемите ми са от килограите ми и кои-не, но нямам начин да науча преди да се отърва от срама, вината и самоомразата, които килограмите ми причиняват. Аз съм израснала с психиката на човек, дсрамуващ се от всичмко и всички- докато в пубертета хората са откривали себе си, аз съм откривала дрехи номер xxxl и начини да скрия пред приятелите си, че е този номер, докато децата са се учили да отстояват себе си, аз съм се учила да минавам през улички, в които няма мацки насядали по столовете на кафетата и гледащи ме презрително. Процесът на израстване за мен е протекъл много по-различно, отколкото за вас и не мисля че някой от вас, които имате да сваляте по пет килограма, може да разбере това. Така че, не знам за килограмите на мили, но блин, така като те гледам, никога не си имала тези проблеми. Така че хайде.... нали?

Темата на Шарлоте беше за това какво искаме да правим като постигнем желаното си тегло- не знаех че след написването на това, което искам да правя, тя ще се превърне в тема за обсъждане на тези ми желания. Много грубо. Много нежелателно. Много не на място.

Нямам намерение да влизам втори път тук и да се оправдавам за тези си желания. Надявам се утре сутрин като дойда да имаме нещо свестно за обсъждане. леле.......................

Charlotte
30th October 2009, 17:36
Идеята за темата я взех от един американски форум,където хора с много повече килограми от нашите разказваха какво ще правят след като отслабнат...Не видях някой някого да е упрекнал,че ще се вманиачи в сваляне на килограми и т.н...или че трябва да си се харесва такъв какъвто е...Според мен всеки решава сам за себе си-да,вярно е че трябва да се харесваме такива,каквито сме...обаче и това което не харесваме у себе си,трябва да го променим...и затова разбирам Sine-и аз съм била пълничка от доста ранна възраст...в 9 и 10 клас тежах по средно 92 килограма,с вариации до 82-85...и знам какво е да не можеш да си намериш дрехи в нормалните магазини.Никога не съм била обиждана за това,че съм дебела-не им го позволих...и те си намериха друга жертва..(не мога да разбера тази психика на учениците...защо трябва да има винаги жертва на класа,която да обира негативите??)
Няма значение-тук сме за да оправим недостатъците от външния вид,които не ни харесват и разбира се са по силите ни...

По темата...освен пола искам и от късите панталонки!!Другото лято ще се перчим с тях-сигурна съм! :lol:

blinblin
30th October 2009, 21:21
Може би си права,Сине,може би наистина не знам как се чувстваш.Обаче знам аз как съм се чувствала всеки път,когато някой от роднините ми споменеше нещо за килограмите ми,защото имаше един период(може би 9 клас),когато качих за отрицателно време доста килограми.Така че знам какво е да те обсъждат и да пускат намеци.Баща ми не е човек,който ей така ще те остави намира.Майка ми ми мрънкаше и намекваше изключително много в онзи период от време.Не е и приятно да чуваш коментари от хора,които дори не познаваш,когато отиваш до магазина.Или пък да не обичаш да минаваш по по-големите улици...Да,това го знам.Може да не ми повярваш,обаче го знам.И все пак аз никога не съм била повече от 68 килограма,така че сигурно няма да ме разбереш.Няма да пожелаеш да приравниш твоето състояние с моето.Разбирам те.Твоето е по-различно,няма да го отрека.Обаче е факт,че и аз съм имала своите проблеми,дори и да не ти се иска да го повярваш.
И все пак не разчитам само на килограмите и начина,по който изглеждам да ми дадат самочувствие.Няма да го допусна това.Аз съм много повече от едни килограми,ти си много повече от едни килограми.Не мога да възприема,че трябва да се самоопределям по такъв начин.И не,не винаги съм мислила така.Преди 5 месеца бих реагирала точно като теб,бих написала същото каквото и ти,и някои от другите момичета написахте.Обаче вече не бих.Предполагам,че съм се променила.Преоценила съм приоритети си,знам ли...Знам обаче,че няма да се оставя да се оценявам какъв човек съм по килограмите ми.Харесвам себе си и така.И на 66 килограма,и на 65 килограма и ще се харесвам и на 56 или 70 еднакво толкова.

И все пак да не се отдалечавам от темата, Charlotte и аз ще си напиша отговора.
Когато достигна желаното тегло няма да променя нищо,просто ще се постарая да ги задържа,докато си живея живота.Същият живот,който живея и сега.

Sine Qua Non
30th October 2009, 22:21
Хехе- виждате ли какво стана- една тема която беше само да споделяме какво искаме да правим се превърна в нещо съвсем различно. Следващия път когато хората напишат нещо, не го подлагайте на такива коментари и обсъждания и оценявания, за да не стигаме до тук.

Мария Василева
30th October 2009, 22:30
Темичката е много хубава. :) Вече има една подобна във форума. :pinkglasses: (http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=10538&highlight=%EC%E5%F7%F2%E8+%EE%F2%F1%EB%E0%E1%E2%E0 %F9%E8)

MILI
30th October 2009, 22:51
Хехе- виждате ли какво стана- една тема която беше само да споделяме какво искаме да правим се превърна в нещо съвсем различно. Следващия път когато хората напишат нещо, не го подлагайте на такива коментари и обсъждания и оценявания, за да не стигаме до тук.
Какво стана Sine? Обсъжда се нещо различно от ежедневното ти меню :P Не си права да се сърдиш,а напротив прочети пак поста на блинблин, има неща които могат да ти направят впечатление :idea:
Тук се коментира,никой не се заяжда.
п.п. Мария хубави очила.

Engel
30th October 2009, 23:47
И все пак не разчитам само на килограмите и начина,по който изглеждам да ми дадат самочувствие.Няма да го допусна това.Аз съм много повече от едни килограми,ти си много повече от едни килограми.
Никой не е казал, че няма самочувствие по принцип. Лично аз исках да кажа, че ще ми се повдигне самочувствието относно визията ми.
Да ходиш по-наперено само защото се чувстваш добре в кожата си незначи, че всъщност си и много умна :lol:
Аз си имам самочувствие относно себе си като личност, характер, ум и т.н.
Ставаше въпрос за самочувствие относно определено нещо. Исках просто да уточня :wink:
Просто всеки си има мечти, това незначи, че живеем чакайки този момент да дойде. Отбелязваш си, като си сваля 3те излишни килограма /примерно/ ще си купя онази рокля, като си взема кола ще отида на разходка с приятели в планината, като ми порасне косата ще си направя кичури /професионално изкривяване :lol: / и така :D

Sine Qua Non
30th October 2009, 23:59
Хехе- виждате ли какво стана- една тема която беше само да споделяме какво искаме да правим се превърна в нещо съвсем различно. Следващия път когато хората напишат нещо, не го подлагайте на такива коментари и обсъждания и оценявания, за да не стигаме до тук.
Какво стана Sine? Обсъжда се нещо различно от ежедневното ти меню :P Не си права да се сърдиш,а напротив прочети пак поста на блинблин, има неща които могат да ти направят впечатление :idea:
Тук се коментира,никой не се заяжда.
п.п. Мария хубави очила.
Идеята на темата беше да кажем какво искаме да правим, не някой да седне да ни оценява желанията. А началото на този спор тръгна точно от това- как моите желания, видиш ли, не били еди какви си и еди какви си. Е сори, но не ми е приятно.

MILI
31st October 2009, 00:38
Да права си тук трябва да се оценяват само менюта. :P Пак ти казвам не са твоите желания.И не си в този форум за да ти става приятно или неприятно,а за да научиш/ме нещо. Незнам защо си тук,всъщност. Но когато пишеш определени неща,трябва да очакваш и критика. И вместо да ти става приятно или неприятно се замисли , понякога може да е градивна. В спора се ражда истината,нали така?! Незнам какво си научила за изварата и портокалите тук,но това са само извара и портокали,има и други неща които можеш да научиш. Например за пържолите. :idea:

Sine Qua Non
31st October 2009, 01:15
За каква критика става въпрос тук, за бога?? товна не е тема за критика! Това беше една прекрасна тема за това какво си мечтаем да правим след като отслабнем... какви менюта и какво чудо?? Идеята тук изобщо не е това.... ок спирам да споря, няма да се разберем.

Solver
31st October 2009, 01:22
Добър пример. Пържолите - мит или реалност. Обективно погледнато пържолата е един дар, още не съм сигурен дали от небесата, дали от ада или просто от врата на някое животно. Пържолата е външния израз на вътрешното желание на човек. Дали е вредна... Когато е добре-маринована, сочна и пряско изпечена - на никой не му пука. Пържолата е единственото уникално по себе си създание, що се отнася до мястото и в менюто ни - идеална е за закуска, 2-ра закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря, 2-ра вечеря и разбира се среднощно хапване. Подходяща е между храненията, преди хранене, по време на хранене и след хранене. Подходяща е при всички видове диети, защото подсъзнателно няма да я отчитаме в менюто си, тъй като тя би попречила на самата диета. Имам съмнения, че по рождение човек има зъби, понеже най-добрата храна за новородените е пържолата, но има някаква конспирация и им ги вадят (не пържолите) , за да им пробутват долнопробно мляко. Човек няма да оцелее дълго без пържоли и предполагам, че 2012 е просто годината, в която няма да можем да осигуряваме достатъчно пържоли за населението, логично тогава ще настъпи краят. Това беше 1-ва част, 2-ра малко по-късно или утре, понеже бързам по неизяснени причини :lol:

И да, искам да похваля логиката на МILI.

MILI
31st October 2009, 01:28
За каква критика става въпрос тук, за бога?? товна не е тема за критика! Това беше една прекрасна тема за това какво си мечтаем да правим след като отслабнем... какви менюта и какво чудо?? Идеята тук изобщо не е това.... ок спирам да споря, няма да се разберем.
Права си.Правилата са за това, за да се спазват. Да не се отклоняваме от основния въпрос и прекасната тема. Недопустимо е.Няма да се разберем. :P

И понеже Иванин е под напрежение, ще се извиня от негово име за нучестният му пост,който е недопустим в такъв форум като този.

shanson
31st October 2009, 12:16
Подобрения външен вид подобрява и самочувствието, а всичко останало си е женска суетност , с която ще се съобразим като поотслабнем :D Искам да харесвам отражението си в огледалото и да съм здрава т.е. да поддържам здравословно тегло.

Вяра
31st October 2009, 14:45
Един човек успя смело да заяви какво не харесва в себе си и за какво мечтае, и най-важното - прави всичко възможно да сбъдне мечтите си, а след него 10 го упрекнаха за какво ли не - такива сме хората! Незнам защо, но в първия пост на Сине от части виждах себе си...

moly555
31st October 2009, 15:06
Off topic!
Може ли една градивна критика относно писмения български език, защото страшно много ме ядосва това явление. НЕ е частица за отрицание, която се пише отделно от глаголите и заедно с прилагателните и евентуално съществителните имена! Следователно се пише : НЕ мога, НЕ знам, НЕ искам!

Вяра
31st October 2009, 15:30
Ето това вече наистина е градивна критика - приема се! Най-лошото е че като се замисля май го пиша и по двата начина. Благодаря :)

moly555
31st October 2009, 15:38
Вяра, радвам се, че съм помогнала по някакъв начин, но критиката не е насочена само към твоя пост, а и към останалите, защото тази грешка е една от най-често срещаните и наистина прави лошо впечатление. Нормално е да се допускат грешки, но нека да се замисляме какво и как пишем :)

neli_sf
31st October 2009, 17:31
След като изчетох всичко, написано по темата, се осмелявам да обобщя:
след като ...ще ям само пържоли и ще си направя бразилско дупе!
Отстъпвам ред на следващия, да сподели какво ще ...
:connie:

Sine Qua Non
31st October 2009, 18:30
Благодаря ти, Вяра :) Нямам какво повече да добавя.

И още нещо, което смятам да изпълня в скоро време, тъй като когато бях над сто ме беше страх за безопастността ми- ще се катеря на стена! Тази в Сити центъра. Може и да навия една приятелка пещернячка да ме заведе на някоя експедиция.... от дете съм гледала филми за скално катерене и мисля да осъществя една фантазия.... тук поне няма кастинг и жури- приемат всички, които искат да увиснат на въжето :lol: :lol: :lol:

blinblin
31st October 2009, 18:39
И още нещо, което смятам да изпълня в скоро време, тъй като когато бях над сто ме беше страх за безопастността ми- ще се катеря на стена! Тази в Сити центъра. Може и да навия една приятелка пещернячка да ме заведе на някоя експедиция.... от дете съм гледала филми за скално катерене и мисля да осъществя една фантазия.... тук поне няма кастинг и жури- приемат всички, които искат да увиснат на въжето :lol: :lol: :lol:

И аз искам да го направя това :)В Бургас няма такива неща,обаче ако ме приемат в Англия(дано,дано...)смятам да се запиша направо на тренировки за това.Мм,гледах в сайта на един от университети,които съм си избрала и го предлагат.Уфф,нямам търпение....

П.С.Виждала съм тази в Ситито,обаче ми се стори доста малка май...Аз все си представям нещо по-голямо. :roll:

Sine Qua Non
31st October 2009, 18:52
Е в Англия ще имаш тоолкова възможности! :D А иначе стената в ситито е малка, но като за начинаеща и тя ще ми се види голяма :lol: :lol:

Вяра
31st October 2009, 19:45
Аз просто ще се гледам в огледалото :D Има толкова неща които бих искала да направя, но като за начало ще си купя нова дрешка и ще се радвам на живота :)

BabyPhat
4th November 2009, 13:58
Ще танцувам, много ще танцувам, така сякаш никой не гледа!
Ще подскачам, ще тичам, като малко дете!
Ще се радвам на постигнатото и ще си пазя 'новото' тяло!
:D :D :D

toni_bonboni
4th November 2009, 15:24
... ще имам плочка на корема :roll:

Gavr1
4th November 2009, 22:00
Когато постигна мечтаното тегло:
1-во ще си кушя дънкови панталонки - за 1-ви път в живота ми
2-ро ще си накупя всякакви къси и изрязани потничета, защото имам голям бюст
3-то няма повече да крия дългите си крака - който в момента не искам да показвам много много :2006:

blinblin
4th November 2009, 22:08
Когато постигна мечтаното тегло:
1-во ще си кушя дънкови панталонки - за 1-ви път в живота ми
2-ро ще си накупя всякакви къси и изрязани потничета, защото имам голям бюст
3-то няма повече да крия дългите си крака - който в момента не искам да показвам много много :2006:

Ама на мен много добре ми изглеждаш на снимката си на аватара,ако това си ти де. :roll:

Sine Qua Non
4th November 2009, 22:25
Аз пък реших до Нова Година на фитнес, а после да се запиша на тия танци, за които споменах- тренират точно под блока ми, супер удобно ми е и са латино танци- нещо, което обожавамммм :D Като сляза под 90, се записвам и не ми пука! :D

long_smile
6th November 2009, 00:43
Здравейте момичета! Първо да ви пожелая да достигнете желаното тегло и после да се похвалите кои неща от горе написаните сте осъществили първо :)

Sine подкрепям те изцяло за танците! Латиното е прекрасно нещо когато го правиш с желание...а то желанието се усилва с всеки следващ път :)

Когато достигна желаното тегло бих направила всичко възможно за да не върна предишните си килограми и разбира се бих си купила дрешки без да се замислям дали прикриват добре по-пълните ми крака или пухкавото коремче :1242: :girl_dance: :girl_haha:

lady74
6th November 2009, 17:44
Когато постигна мечтаното тегло
ще си извадя старите рокли и червените дънки и ще си направя една фотосесия с децата , защото сега неискам да се снимам по разбираеми причини :( освен това ще си купя къса дънкова пола......мечти

Sine Qua Non
6th November 2009, 17:51
Sine подкрепям те изцяло за танците! Латиното е прекрасно нещо когато го правиш с желание...а то желанието се усилва с всеки следващ път :)


Моето желание се усилва само като ги гледам... направо си умирам от нетърпение да започна и аз :D

toni_bonboni
6th November 2009, 19:24
Аз съм ходила преди на латино танци, ходя и сега и да ви кажа, ако нямаш партньор, си е загуба на време. Аз ходя, само колкото да се движа нещо ...

Sine Qua Non
6th November 2009, 20:06
Как така загуба на време?

toni_bonboni
7th November 2009, 00:35
Ако нямаш партньор, просто не става. Не можеш да се развиваш пълноценно. Тия танци са не са самостоятелни, а по двойки; или поне аз така мисля. Ти може да си на друго мнение. :cool:

Sine Qua Non
7th November 2009, 00:50
Ами аз мразя да правя нещо с някой друг, така че планирам да науча движения, които мога да изпълнявам самостоятелно и да игнорирам останалите :P Мразя идеята за партньор от какъвто и да било вид. Ще видим....

blinblin
7th November 2009, 00:56
Ами аз мразя да правя нещо с някой друг, така че планирам да науча движения, които мога да изпълнявам самостоятелно и да игнорирам останалите :P Мразя идеята за партньор от какъвто и да било вид. Ще видим....

Ама защо?Би било толкова яко с да си си с някой.Представи си едно танго...Мале,колко секси е с партнъор.Винаги ще помня Катрин Зита-Джоунс и Антонио Бандерас в Зоро.Беше невероятно,невероятно горещо.Някой ден и аз ще се запиша на танци,ама ще минат няколко години преди това.Като се омъжа може да ги използвам за семейна терапия,хах :lol:
И аз не намирам смисъл в латино танците без партнъор.Просто не е същото.Сине,най-малкото замъкни най-добрият си приятел или приятелка едва ли ще имат нещо против,а и ще бъде страшно забавно.

Sine Qua Non
7th November 2009, 01:32
Хахах- нямаш идея колко неща си споменала, които ме карат да тръпна от ужас- "омъжа" "партньор" и пр.... :lol: :lol: Аз мразя мъже и всичко, което се върши по двойки, а курсовете по танци не са в София, а в град до София където нямам познати, които да замъкна. Така че ще си танцувам сама и хич не ми пука :D

blinblin
7th November 2009, 01:40
Аз мразя мъже и всичко...

Хах,аз пък толкова ги обичам.Много са забавни :2037:
"Мразя" не е ли малко силно казано бе,Сине? :roll: :D

Sine Qua Non
7th November 2009, 01:54
Ами забавни са, но да стоят по-далеч от мен. :lol: Иначе съм опасна и дера ( ама наистина- одрах един :lol: )

blinblin
7th November 2009, 01:57
Ами забавни са, но да стоят по-далеч от мен. :lol: Иначе съм опасна и дера ( ама наистина- одрах един :lol: )

Мхм.Еми,добре :roll: :) Ти си моята Миранда :)

toni_bonboni
7th November 2009, 02:02
Като отслабнеш и станеш много яка мацка, каквато си и много хубава(съдя по аватара ти), и като почнат да те заглеждат момчетата, няма да искаш да бягаш. :roll:

Sine Qua Non
7th November 2009, 02:04
хахах- Миранда съм със сигурност... но мисля че ще имам нужда от нещо много повече от отслабване за да сваля гарда.... мъжете в живота ми(и този на майка ми) винаги са били склонни към насилие, аз просто им отговарям със същото. На всички и навсякъде. Но това е дълга и сложна тема :)

toni_bonboni
7th November 2009, 02:11
хахах- Миранда съм със сигурност... но мисля че ще имам нужда от нещо много повече от отслабване за да сваля гарда.... мъжете в живота ми(и този на майка ми) винаги са били склонни към насилие, аз просто им отговарям със същото. На всички и навсякъде. Но това е дълга и сложна тема :)

Ще кажа само: Селестинското пророчество - драмата на насилника :?

Sine Qua Non
7th November 2009, 02:15
Каня се да я прочета тази книжка.... иначе за драми не знам, но просто понякога сблъсъкът с толкова много агресия е достатъчен да те отврати от даден тип хора(или в моя случай от целия пол... :lol: )

blinblin
7th November 2009, 02:16
мъжете в живота ми(и този на майка ми) винаги са били склонни към насилие, аз просто им отговарям със същото. На всички и навсякъде.

Ама нали знаеш,че не всички са такива и не е честно да се отнасяш така и със свестните...В смисъл,че ако някой е мил и така нататък и е наистина свестен защо ще отвръщаш грубо? :(

Sine Qua Non
7th November 2009, 02:23
Нещата при мен наистина са сложни, тук не е нито времето, нито мястото да обяснявам по-подробно :) Просто ще е нужно време- много много, време... и добър психолог може би, за да бъде преодоляна бариерата, но дори и тогава ще има някой друг, с когото трябва да се разправя, за да ми бъде даден достъп до мъжкия пол ( сетете се кой е това :lol: ) Абе луда работа :D

blinblin
7th November 2009, 02:34
toni_bonboni,стана ми интересно за насилника и намерих в интернет книгата да прочета главата.Страшно много ми допада книгата,даже прочетох още няколко глави.Смятам тези дни да отида да си я купя,наистина ми се струва изключително полезна книга. :)

Sine Qua Non
7th November 2009, 02:36
Ооо, има ли я в нета? И аз отивам да чета :D

toni_bonboni
7th November 2009, 02:37
Те са 5 книги :D
Аз имам електронно 2 от тях. Sine, дай мейл да ти ги пратя.
Отделно имам и 3 на хартия.

Sine Qua Non
7th November 2009, 02:44
Аз ще си ги купя, предпочитам ги на хартия- така удоволствието е по-голямо :D ("книжен плъх" е един от моите прякори :lol: :lol: )

blinblin
7th November 2009, 02:55
Аз ще си ги купя, предпочитам ги на хартия- така удоволствието е по-голямо :D ("книжен плъх" е един от моите прякори :lol: :lol: )

Хахах.Да знаеш аз колко чета...Минавам всякакви рекорди.И за нещастие трябва повечето книги да ги чета на компютъра,тъй като не са издадени на български :(

Sine Qua Non
7th November 2009, 03:00
Е, да това е кофти вариантът, но амазон.ком за какво е :D Вярно че чакам два месеца да ми ги докарат, но първо са на английски и второ са безумно евтини :D

blinblin
7th November 2009, 03:07
Ами като ги намирам безплатно не виждам причина да си поръчвам :roll: Аз си имам няколко любими сайта и си тегля от тях.Иначе като бях в Канада си бях накупила книжки за България и там отделно прочетох доста,ама ми свършиха 2-3 седмици след като се върнах :( Аз като почна една книга и трябва да я дочета,почти никога не я оставям недочетена.Ако трябва чета в у-ще,в часовете,в междучасията,късно вечер...Луда работа :)
Абе усещате ли се какъв невероятен офф топик правим? :D Айде марш по леглата! :twisted:

toni_bonboni
7th November 2009, 03:09
Пиша една по микроикономика :x и не мога да си легна преди да я свърша. Беше за тази сутрин, но вчера не ми стигна нощта и затова и сега продължавам. Сега не ме питайте защо тръгнах да я пиша в последния момент. :cool:

Sine Qua Non
7th November 2009, 03:15
Ох вярно оффтопика е голям, но като си нямаме тема за разговори тук... пък в общите теми в другите раздели не ми се пише.... хайде млъквам :lol:

toni_bonboni
7th November 2009, 03:16
Пиша една ТЕМА по микро, не една книга :D

Само да уточня :cool:

blinblin
7th November 2009, 03:17
. Сега не ме питайте защо тръгнах да я пиша в последния момент. :cool:
И аз винаги съм така,не се притеснявай.След 12 дни трябва да си предам темата по немски за изпита...Още не съм я написала,ама хич.Хората я пишат и я имат готова от миналата година(буквално),а пък аз сега я започвам,хах :roll: Само материали съм си намерила и ще трябва два дни плътно да прекарам пред компютъра... :?
Приятно писане,toni_bonboni,аз заминавам към леглото :cool: Да свършваш скоро и да заминаваш към леглото... :)

blinblin
7th November 2009, 03:18
Пиша една ТЕМА по микро, не една книга :D

Само да уточня :cool:

Хаха,и аз в началото се зачудих,ама реших,че едва ли ще е книга в последния момент :2055:

mira_sm
14th January 2010, 17:26
...си наобличам любимите дрехи и ще си накупя нови. :D :D :D

geri_4ka
16th January 2010, 17:18
Значи като достигна желаното тегло и фигура ще си сменя напълно гардероба с нови дрешки.Ще си купя къси дънкови поли каквито винаги съм харесвала а пък и носила преди да напълнея и всицки други за които съм мечтала самочуствието ще ми се оправи и ще се чуствам много по добре и доста по-пълноценен човек и куп други неща

Yasmeen
17th January 2010, 23:57
Аз често го достигам, но не мога да го задържа :(

geri_4ka
23rd January 2010, 19:58
Аз често го достигам, но не мога да го задържа :( как го достигаш каква диета пазиш

Piny
23rd January 2010, 20:15
аз пък ще си направя операция за стягане на бюста

BarbieGirl
23rd January 2010, 20:32
аз пък ще си направя операция за стягане на бюста

А аз за увеличаване ;)

swe3tynka
23rd January 2010, 20:35
Всячески ще се опитвате да си го поддържате! :mrgreen:

mira_sm
25th January 2010, 15:59
Да, пропуснах. Ще си направя (вероятно) липосукция за махане на "възглавничките" отстрани на задника - защото и когато имах нормално тегло, те си бяха налице. :cry:

lilsh
29th January 2010, 23:00
Ще си купя супер яки дънки по тялото /и др. неща :wink:/ и после ще се фръцкам цял ден по центъра на града :lol:

angel_of_death_f
29th January 2010, 23:44
Шъ натрия носа на тия, дето ми правеха намеци и т.н. :2033: , ще направя всичко възможно да задържа теглото си и ще си накупувам куп нища :П :lol: :angel: :connie:

дундарина
30th January 2010, 10:05
....
Ще тръгна гола по улиците от кеф :lol:

дундарина
30th January 2010, 10:07
Шъ натрия носа на тия, дето ми правеха намеци и т.н. :2033: , ще направя всичко възможно да задържа теглото си и ще си накупувам куп нища :П :lol: :angel: :connie:

Кофти си го измислила :D
Има вероятност да те подминават-
едва ли ще се сещат коя си! :wink:
Успех!
И скоро да те споходи чувството на победител!

angel_of_death_f
30th January 2010, 12:54
Хих дундарина миси многу :D мм и по-добре за тях, ако ме подминават :lol: но това не е толкова важно... по-важното е, че ще имам формата, самочувствието/разбира се не прекалено/ ии ще съм в мир със себе си :girl_dance: :girl_in_love:

дундьо
4th February 2010, 17:13
Ами мисля, че не е нужно да правиш нещо специално. Помня как беше навремето, когато бях хубаво и стройно момиче. Просто като вървиш се изопваш и вирваш носа и брадичката. Когато имаш самочувствие и се държиш като кралица, и останалите започват да се държат с теб като поданици с кралица.

siseto90
4th February 2010, 21:50
Ами мисля, че не е нужно да правиш нещо специално. Помня как беше навремето, когато бях хубаво и стройно момиче. Просто като вървиш се изопваш и вирваш носа и брадичката. Когато имаш самочувствие и се държиш като кралица, и останалите започват да се държат с теб като поданици с кралица.
Права си според мен. Важно е да имаш самочувсвие, защото аз например като се чувствам дебела (почти винаги), не ми се занимава с начина, по който изглеждам - нямам желание да се гримирам, да си направя прическа, да си облека най-хубавите дрехи.... Все си мисля, че това ще го направя като отслабна, а всъщност тярбва то да е първо... Важно е не само самото тяло, а това как ти се чувстваш в него.

mira_sm
5th February 2010, 12:44
...защото аз например като се чувствам дебела (почти винаги), не ми се занимава с начина, по който изглеждам - нямам желание да се гримирам, да си направя прическа, да си облека най-хубавите дрехи
В резултат на което между познати и колежки тръгват клюки, че на тази и се свидят парите за хубави дрехи / не проявява вкус / не проявява уважение към околните и прочие. :cool: :cool: :cool: Щото Х и У как също са дебели, ама си купуват тоалети...
Пресилвам малко, разбира се. Но и този риск го има. :P

дундьо
6th February 2010, 15:40
Въобще не пресилваш. Поначало за дебеланите се смята, че са повлекани. Ако много си обръщаш внимание на визията - не е добре. Хихикат, че си се накичил като "на свинче звънче". Ако не си обръщаш внимание, пак зле - повлекана, дропла, парцалеса, щото каквото и да сложиш, то не ти стои. А бе изводът е - връщайте си формата овреме и не се запускайте. Отдавна съм установила, че при добра визия животът върви някак по-лесно, не е само заради самочувствието. По-добре те възприемат. Дебелите хора, особено пък жените, просто не ги вземат насериозно. Твърдя го абсолютно убедено. И нямам предвид себе си, говоря от цялостен житейски опит.

Piny
6th February 2010, 15:50
Абсолютно прави си Дунди! И моят житеыски опит показва че околните по-добре те приемат ако изглеждаш добре. Но да изглеждаш добре е също така един вид излъчване - а не само въпрос на килограми. Някои жени свалят от 90 на 68 кг и се чувстват привлекателни и горди със себе си- и точно така изглеждат. Други се възприемат като дебели на 58 кг ...

дундьо
6th February 2010, 16:00
Така е, Пини, ама и не е така. Една жена може да е красавица със 70 кг. Нестандартна красавица, но красавица. Нали правим разлика между дебелана и пухкавелка? На 90 кг може да е най-много симпатична, и то ако я познаваш. Най-много да не те дразни. Но не може да я обявиш за красавица. (Освен ако не е висока 2,10 м, ама тогава пак ще е мутант.)

Awesome
10th February 2010, 19:18
Чесно да ви кажа....първо да отслабна , пък после ще му мисля. :lol:

daniski
10th February 2010, 22:28
Значи като достигна желаното тегло и фигура ще си сменя напълно гардероба с нови дрешки.Ще си купя къси дънкови поли каквито винаги съм харесвала а пък и носила преди да напълнея и всицки други за които съм мечтала самочуствието ще ми се оправи и ще се чуствам много по добре и доста по-пълноценен човек и куп други неща

и пластична операция на корема ще си направя,хем да стане по-плосък,хем белга от класическо секцио ще изчезне.Ще си купя рязан бански от Виктория сикрет и ще се фръцкам по плажа с бебето ми!!!!!!

lullaby
11th February 2010, 17:28
Ще добия увереност :arrow: ще си вдигна самочувствието :arrow: ще повярвам в себе си :arrow: ще изкарвам по-високи оценки в училище :arrow: няма да съм въздух под налягане :arrow: ще се обличам по-секси :arrow: ще гледам малко по-повърхностно на отношенията си с хората :arrow: няма да се притеснявам и нервирам :arrow: ще завързвам по-лесно познанства и връзки :arrow: ще гледам по-смело напред :arrow: ще се амбицирам да завърша университет и да си намеря МОЯТА работа :arrow: ще си намеря страхотен мъж на моето ниво :arrow: ще имаме прекрасен живот в страхотна къща + вила но морето, защото сме достатъчно осигурени, за да си го позволим и ще имаме мънички, сладички дечица :arrow: ще остареем на вилата на морето и до последно ще се гледаме влюбено, радвайки се на успелите си деца и внуци :1259:

Ще отслабна :arrow: ще се радвам на успели деца и внуци от вилата си на морето с мъжа на живота ми :2018:

Jaynee
11th February 2010, 20:16
След втория ред нещата няма да ти се получат само от някакви си кила по-малко :wink:

Sine Qua Non
11th February 2010, 20:27
След втория ред нещата няма да ти се получат само от някакви си кила по-малко :wink:
И аз това щях да кажа :)

lullaby
11th February 2010, 20:41
След втория ред нещата няма да ти се получат само от някакви си кила по-малко :wink:
И аз това щях да кажа :)

Ясно ми е, но какво пречи да си пометчтая малко... Пък и с амбиция и малко късмет всичко се постига :D

Jaynee
11th February 2010, 20:48
Всички на това се надяваме :) Особено за мъжа и вилата на морето :roll:

Sine Qua Non
11th February 2010, 20:52
След втория ред нещата няма да ти се получат само от някакви си кила по-малко :wink:
И аз това щях да кажа :)

Ясно ми е, но какво пречи да си пометчтая малко... Пък и с амбиция и малко късмет всичко се постига :D

Ти сама си отговори- с амбиция и късмет, не с идеално тегло. А иначе мечтата е прекрасна, пожелавам ти да я осъществиш някой ден :)

lullaby
11th February 2010, 21:13
Благодаря ви, мацки. Аз пък като чета темата за здравословното хранене и имам чувството, че вие сте способни на всичко с тази воля, поздравявам ви, искрено ви се възхищавам :1219:
И Сине, специално поздрави за теб. Много се радвам, че си взела САТовете :2020:

Sine Qua Non
11th February 2010, 21:46
Хехе- чак на всичко не знам, но поне на необходимото. Ще свикнеш и ти и ще ти е приятно да се храниш здравословно :D

И благодаря- САТ-овете бяха доста важни за мен, добре че минаха :D

Alexandra93
13th February 2010, 14:42
Аз пък винаги съм искала да кача на дупето и в бедрата.И успях да направя дупето по-голямо;сега се харесвам и се поддържам с фитнес.Помогна ми факта да кача точно където искам,че всяко излишно килце по принцип ми се лепваше там.

esi
13th February 2010, 18:44
Знам, че по-малкото килограми не винаги са равни на по-голямо самочувствие, но са от полза...
Може би ще се самоуважавам повече, защото много пъти съм се възприемала като слабоволева лакомница.
Чета ви. Дейставте ми мотивиращо. Мисля, че заедно ще успеем!

meri_koteto
18th February 2010, 11:15
аз пък като или ако отслабна няма да се притеснявам лятото като седна дали не ми излизат от някъде сланинките на корема няма да си дърпам блузите надолу за да скрия корема си.те кг не са много но много ме дразнят и комплексирагт :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

slaveia84
2nd March 2010, 23:21
Защо си мислите че теглото ще промени нещо......Това са глупости, ако си комплексар ще си останеш такъв независимо колко кила тежиш и кви дрехи носиш !!!

Аз бях едно пухкаво дебеличко момиче, което копнееше за красота, а сега в представите на повечето хора съм яка руса мацка, абсолютна красавица и какво от това.....Не съм по щастлива, даже напротив, измъчвам се, че покрай опаковката никой не вижда какво съм всъщност, а преди не беше так......

Така че ако искате се харесвайте, ако искате недейте, но само не си мислете че външността ще ви направи по щастливи.

Jaynee
3rd March 2010, 10:56
slaveia, не си много права :)

Аз преди като бях слаба какво ? Ами ето какво - харесвах се повече, а да се харесва сам човек е едно преимущество, което личи по поведението му, увереността му и т.н..
Няколко килограма няма да те излекуват от комплексите, но определено ще ти върнат увереността в себе си, а това е много важно. КОгато човек се чувства добре, той изглежда добре. Друг е вече въпросът, че някои хора страдат от 2 кг отгоре, които всъщност са абсолютно без значение и се превръщат в измъчени и борещи се с тях, гладуващи същества ...

Важна е вътрешната нагласа. Има жени, които се чувстват добре в кожата си на 70 кг, както има и такива, които и на 50 мразят тялото си.
Когато една жена се чувства красива, удобно в тялото си, не мисли постоянно "абе ако ги нямаше 5 кила щях да си купя еди ква си дреха", това личи на външния и вид .. по усмивката, излъчването, блясъка в очите ако щеш ..

Аз не мисля, че красотата идва с килограмите. Не страдам от моите 5 отгоре, не се вманиачавам по тях, въпреки че има какво да се желае. Но познавам жени, които изпадат почти в депресия, о граничават се от всичко все едно е токсично, защото имали 2-3 килца отгоре ... Това не е нормално...

lullaby
3rd March 2010, 12:08
Няколко килограма няма да те излекуват от комплексите, но определено ще ти върнат увереността в себе си, а това е много важно. КОгато човек се чувства добре, той изглежда добре.

Мисля, че си много права и в това е тайната :wink:

дундарина
3rd March 2010, 15:05
slaveia, не си много права :)

. КОгато човек се чувства добре, той изглежда добре.

+1

Мария Василева
3rd March 2010, 15:16
Аз бях едно пухкаво дебеличко момиче, което копнееше за красота, а сега в представите на повечето хора съм яка руса мацка, абсолютна красавица и какво от това.....Не съм по щастлива, даже напротив, измъчвам се, че покрай опаковката никой не вижда какво съм всъщност, а преди не беше так......
Хубав пример даваш със себе си, Славея.
Въпроса е наистина много сложен, малко като айсбер - на повърхността е само малка част от цялото. И както казва Jaynee
Има жени, които се чувстват добре в кожата си на 70 кг, както има и такива, които и на 50 мразят тялото си. :1246:

дундарина
3rd March 2010, 15:20
Мда....щом се чувстваш толкова нещастна...,
може би е време да" пресееш" приятелите си и да си намериш нови :roll:

puhhh
2nd May 2010, 09:14
Щом изчезне причината, изчезва и следствието ;)