Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

aniK 6th January 2010 07:31

Дневник на здравословно хранещите се 6
 
НОВА ГОДИНА, НОВ КЪСМЕТ И ОЩЕ ПО-ГОЛЯМ НАПРЕДЪК В ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ!!!Стартираме новата тема без сърцераздирателни обещания, хладнокръвно и разумно, придържайки се стриктно към това, което всеки от нас си е обещал в посока на здравословното хранене/отслабване! Всякакви издънки, психически дупки и резки промени в теглото, независимо от посоката, ще бъдат наказвани с черпене на цялата ни форумска група :P

ЖЕЛАТЕЛНО е всекидневното отчитане в Спортната тема

************************************************** ***********

15 съвета за здравословно хранене
автор: Галина Толкингтън


1. Хранете се поне 3 пъти на ден. Ако може приемайте храна поне на всеки 3-4 часа.

2. Винаги закусвайте. Не е нужно закуската да бъде огромна. Едно варено яйце, резен хляб от покълнали зърна и малко сирене ще дадат достатъчен старт на деня.

3. Приемайте източници на белтъчини със всяко хранене.

4. Приемайте зеленчуци на всяко основно хранене. Към закуската може да прибавите парче плод.

5. Дръжте полезни малки закуски на работното си място или у дома. Така винаги ще имате с какво да захраните тялото си, дори когато сте заети и нямате време да излезете или да приготвите храна.

6. Научете се да планирате. Приготвяйте храна от къщи когато ви се налага да бъдете на място, където не може да си я осигурите. Така винаги ще се храните с качествена храна и няма да посегнете към лесно достъпните сладки и солени закуски.


7. Почистете дома си: изхвърлете или подарете всичко, което ви изкушава и пречи да създадете добри хранителни навици. Махнете сладоледа и пригответе замръзнало кисело мляко с плодове. Подарете печените ядки и купете сурови. Махнете захарницата от масата и сложете мед на нейно място. С времето домът ви ще подслонява все по-малко вредни храни.

8. Ограничете обработените храни, богати на рафинирани въглехидрати, транс-мазнини, овкусители и консерванти.

9. Ограничете кафето. Вместо него приготвяйте зелен чай или освежаваща вода с лимон.

10. Осигурете достатъчно количество есенциални мазнини в диетата си от риба, зехтин, ленено семе, студено пресовани растителни масла. Не избягвайте животинските мазнини, съдържащи се в месото и млечните продукти. Консумирайте натурална заквасена сметана и масло.

11. Пийте поне 10-12 чаши вода на ден. Ако спортувате, може да прибавите още течности.

12. Консумирайте храните в близко до натуралното им състояние. Избирайте пълномаслени натурални млечни продукти, прясно месо и риба, само цели и/или покълнали зърна и семена. Обработвайте минимално храните, които позволяват това.

13. Експериментирайте с храните и комбинациите между тях. Опитайте нови неща, като пиле с фъстъчено масло, ягоди с кисело мляко, дюнер със зелеви листа, мусака от тиквички и т.н. Здравословната храна не е непременно скучна.

14. Научете се да се забавлявате и да се храните здравословно. Не е нужно да страдате, защото сте в ресторант или на почивка. Поръчайте салатата със зехтин, вместо олио, рибата на скара вместо пържена и т.н. Впечатлете приятелите си с грижата за здравето си във всяка ситуация.

15. Надвийте изкушенията. Ако все пак се изкушите и посегнете към храна, която не е толкова полезна за вас, не забравяйте че постоянните всекидневни и здравословни навици, а не постоянните лишения, са пътят към здраво и щастливо тяло. Ако много ви липсва определена храна, хапнете малко и се насладете на вкуса без да прекалявате.


************************************************** ***********


ПОЛЕЗНО:
Калкулатор на калории
Таблица с калории в някои основни храни


Старите ни теми:
Денвник на отслабващите 1
Дневник на отслабващите 2
Дневник на отслабващите 3
Дневник на отслабващите 4
Дневник на здравословно отслабващите 5

Някои полезни сайтове:
BB Team
Спайдърспорт

Abbi 6th January 2010 19:44

Честита ни нова темичка! :girl_dance:
Започваме Новата година с нова тема! :D
Да си пожелаем да сме по-позитивни,по-усмихнати.
Да сме по-здравословно хранещи се ,а не само диетуващи и резултатите няма да закъснеят :D

А сега да се отчета
овесени ядки,ленено семе,извара
заместих обяда с тиква с орехи и канела
мандарина
шопска салата с една топка моцарела останаха ми още две и малко печено заешко

2,5л вода
1,5л чайчета

Anik да ти е жив и здрав именника!Весел празник!
swe3ty как мина контролната?
moly къде се губиш? :D

Jaynee 6th January 2010 20:18

печено заешко? :sick: Повдига ми се от заешко, а откакто имам зайчето ми Зузи за мен е противозаконно .... :)


Не беше днес пречистващия ми ден :) Бях на имен ден, няма как.. Така, че изкарах деня така:

кафе, портокал
(сем. обяд за именника) - към 150 гр сухо свинско печено, няколко хапки от пилешко бутче, зелена салата+броколи и репички
100 гр пуешко филе, 200гр кисело мляко
по-късно - портокал

Утре аз имам имен ден и мисля да черпя само с бонбонки и кафенце хората, които се сетят за мен .. т.е никакво готвене и съответно ядене извън плануваното. :D

swe3tynka 6th January 2010 20:30

А, да сме живи и здрави :1206:

Abbi, минааааа!!! Това е най-важното :1203: Толкова съм щастлива, не е реално. Падна ми голям камък от сърцето. Толкова много учене..такава липса на концентрация и ТОТАЛНА апатия..УЖАС. Дано поне да имам хубави оценки (ще са 2, класно по история е.)

Днес денят ми мина страхотно. Храната не беше добре разпределена (даже никак :roll: ), но беше сравнително добра. Утре ще е в по-малки количества и по-начесто..определено като ям така (като днес) НЕ се чувствам комфортно и да не говорим, че от вчера цял ден съм подута. Дори и вода не ми се пие, ужас.

06:00: фини овесени ядки, накиснати в топла вода (4с.л.) с мноого сушени плодове (стафиди,кайсии,череши,дори и 1 смокиния), мед, разбъркани в соево кисело мляко (250гр)- надцених се жестоко :lol:
06:30: 10гр черен шоколад 70%- това ме доразби..
13:00: няколко хапки бяло месо от бутче, малко задушени зеленчуци, зеленчуково-пилешка крем супа (морков,целина,лук,лимон,пи .гърди)
20:30: задушени зеленчуци (броколи,2 домата, праз) с извара~100гр

Течности: вода..~1.5л (ужас!), мляко (соево) с нес.

Реших вече да не консумирам краве мляко.. Ще го замествам понякога със соево, или ще си правя сама бадемово..


Disaster 6th January 2010 20:35

Честита нова темичка на всички.Може и аз да се включвам от време на време.Не съм прекратила усилията,въпреки че съм несериозна :lol: Нова година - нов късмет,може пък да се справя.
Зайчетата ги обичам само печени на фурна,иначе са противни животинчета.Ако има и зеленчуци покрай зайчето става невероятно.Браво,Abbi,за вкусната вечеря :wink:

Abbi 7th January 2010 09:18

Jaynee честит имен ден!Пожелавам ти повече усмивки и все по-хубави менюта! :D
swe3tynka поздравления за успешно свършената работа по контролното :bravo:
Disaster имаше и зеленчуци в тавата,но аз предпочетох такива в суров вид.Наистина беше вкусно,но май и днес вечерята ще е същата.Заешкото е едно от най-препоръчваните за диети меса :wink:
А ти се включвай по-често :)

За днес съм запланувала
ябълка,киви,ленено семе,малко орехи
портокал
броколи,яйце,извара на тиган без мазнина+салата от моркови
мандаринка
салата зеле с цвекло и парче печено заешко

водота ще я докарам сигурно до 3л.

Мисля ,че няма да има промяна.Винаги се придържам стриктно към заплануваното.Много рядко си позволявам отклонения.

Хубав и позитивен ден на всички! :D

swe3tynka 7th January 2010 11:01

Много хубаво меню, Abbi :)

Ето и моето за днес:

06:30: топла вода с мед, круша
08:00: 2 ръж. филийки на скаричка с филе, кашкавал и домат
10:30: 2 мандаринки, сушени плодове (череши,кайсии,стафиди~50гр), няколко орехови ядки (не цели орехи)
12:00: зеленчуково пилешка крем супа
16:30: 30гр суров бадем
21:00: задушени зеленчуци (броколи,карфиол,домат,праз )

Аз продължавам с въглехидратите в първата половина на деня, но просто усещам, че имам нужда. Апетитът ми за сладко е изумителен. Може пък МЦ-то да е решило да ме зарадва, или просто мозъкът ми има нужда от захар? :roll: Както и да е, ще се поглезя тук още няколко дни и се надявам 'треската' да мине. Поне не поглеждам към кроасаните, вафлите и бисквитите, които имаме вкъщи :cool: Може да забелязвате как храната ми в продължението на деня намалява, но вечерта м/у 7 и 9 ще правя тренировка (фитнес) и съзнателно ограничавам всичко около нея (протеин гледам изобщо да няма). Имам да изхвърлям вода, така че без повечко кардио не виждам как ще стане. След тренирвоката зеленчуци би трябвало да е добър вариант..нали?
Може пък зърнените да ме подуват..знам ли. Ще видя довечера и утре след тренировката как ще съм. Може утре да махна ядките и зърнените, за да видя как ще ми подейства.. Какво мислите?

aniK 7th January 2010 11:12

Здрвейте, мацки! Аз оцелях след вчерашната фиеста - вечерта бях направо труп, но днес съм си пушка ;)

Jaynee, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН! ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХИ ВЪВ ВСЯКО НАЧИНАНИЕ!!!

Abbi, много ми харесва последното меню :D Аз май всеки ден ям така - на обяд нещо яйчено със салата, на вечеря - месо със салата :D И за довечера имам цвекло и зеле ;)
Обичам заешко - сухо, диетично... Лошото, че зайците са много капризни за гледане (много боледуват и умират), а и голямо чистене изискват. Баща ми наскоро пак завъди заради мен, но при поредното им измиране му казах да не се занимава повече. Все още имам един цял във фризера ;) Jaynee, спирам по темата :P
swe3tynka, наистина си се надценила с вчерашната закуската. Поздравелния за изпита!!! Какво се случва в любовта?! У вас по принцип така ли се готви или твоите храни си ги приготвяш ти - харесват ми честото присъствие на риба, задушени зеленчуци (особено праз, който не е много популярен)... Аз съм ЗА да махнеш зърнените и суровите ядки за известно време - те са много трудносмилаеми.
Disaster, включвай се по-често!

Jaynee 7th January 2010 11:30

АниК, хихи аз не се впечатлявам особено по темата, дядо ми си отглеждаше преди зайци за ядене .. :) То си е някакво такова вътрешно убеждение, обичам животинки какво да се прави .. все едно да изям котката си.

И все пак .. и пиленцата са малки, сладки и пухкави ама вкъщи все пилешко има :roll:

Аз досега съм на кафе и чаша много рядък айрян. След малко ще хапна портокал с много чай. Днес като цяло ще е почти без храна - само плодове, разтоварващо, най-после мога да го направя.

Утре съм на изпит, стискайте палци :D

Jaynee 7th January 2010 12:04

Еййй, ама каква съм !! Не съм ви почерпила за ИД-то днес !

:arrow:
http://www.sadaffood.com/projectGallery/Fruit_Salad.jpg :roll:

Да, и .. добавям към плодчетата едно малиново шейкче (замразени малини, кисело мляко, подсладител някакъв, една ванилийка и бум в шейкъра) :)

Disaster 7th January 2010 15:42

Jaynee,честит имен ден и от мен!Много усмивки и добро настроение ти пожелавам.
Моето меню за днес:
около 8:00 : 1 банан+4 малки мандарини
обяд: 11:30 : омлет(2 яйца+1 тиквичка+няколко маслини+малко сиренеце)
И това ще е откъм храна днес.Реших да пробвам как ще ми се отрази лунната диета,затова до утре в 12 ще пия само течности.До края на днешния ден съм планирала 1 чай с мед(и сигурно още 2 без),1 айран,2 чаши дом.сок.Преди някой да ми каже ,че е вредно и т.н.,пояснявам ,че целта ми на хранене за момента е отслабване(имам доста излишества) и утре няма да се натъпча,всичко е планирано(само остава да си изпълня плана) :lol:

moly555 7th January 2010 19:22

Тук съм ;)

Jaynee, честит имен ден - да си жива и здрава и винаги със силен дух и тяло ;)
Disaster, радвам се, че пак си тук ;) Аз не съм фен на лунната диета, но пък може да се почувстваш добре ;)
Abbi, супер си както винаги! Ти целиш само здравословно хранене, нали? Мисля, че беше казала, че не искаш да сваляш кг?
Anik, как я караш? Как е бебчо?
Swe3tynka, Аник е права! Спри да се самонаказваш и да си казваш днес бях зле, утре ще наваксам. Въобще не си зле! Страхотно се справяш както винаги, рядко съм срещала толкова организирани хора като теб, така че спокойно ;)
Sine, губиш се!

За днес:

05.45 сок от прясно изцеден грейпфрут
06,30 овесени ядки накиснати в студена вода от вечерта + стафиди + 3 сушени кайсии + 5 бр изсушени бананови кръгчета
11,00 2 малки ябълки + морков + 10 орехови ядки
14,45 2 яйца + малко сирене + домат
19,00 зелева салата + малко сирене

3 л вода
чай

root 7th January 2010 20:10

Jaynee, честит имен ден и от мен... Да си много обичана и желана. Внимавай с храните тази вечер :D

закуска: овесени ядки + мед + стафиди + орехи
2 ябълки
обяд: салата зеле, моркови, ряпа + печени картофи
1 ябълка
вечеря: руска салата (:!: без шунка и майонеза :!: )

до момента 3л., но мисля поне още 1..

Jaynee 7th January 2010 20:20

Иеее, днес го изкарах на течности + 1 портокал и малко зелена салата.

Благодаря ви за пожеланията ! :D

swe3tynka 7th January 2010 20:40

Здравейте, момичета :*

Моли, имам чувството, че с тебе много си приличаме :) И аз това си мислех днес-какво всъщност като не съм тренирала 4 дена, не е чак такава болка за умиране, явно съм имала нужда от почивка. И междудругото си дадох сметка защо се получи тази временна апатия и безразличие към всичко и към ученето, и към храната и към спорта, абе към външния вид като цяло. И мисля, че я преодолях, но този път за постоянно. Не е просто период на излизане от дупката. Осъзнах си съвсем ясно грешката и вече правя всичко възможно да я променя, за да не стигна отново до такива последствия.
Днес, след училище, НЕ тренирах (фитнес, аз др не го броя :roll: ), защото бях (и още съм де) скапана от умора и за сън. Тялото ми не го искаше. Щеше да е отново издевателство. Реших, че ще е много по-разумно да пропусна, какво пък..нали утре ще си тренирам- сутринта, хубавичко, за енергиен старт на деня хихи така най-обичам :D И постепенно ще влезна във форма (от към тренировки).
А от към храната, за там не се притеснявам. Вече не се страхувам от нея. В момента внимателно проучвам и се наблюдавам кое как ми влияе, за да мога да си съставя режим според това, което тялото ми иска. И се чувствам супер :)

Jaynee, честит имен ден. Желая ти любов, щастие и хармония! :P
[/b]

swe3tynka 7th January 2010 21:49

Божичко, anik, съвсем забравих да ти отговоря, извинявай :*
Ами, всъщност тези манджички сама си ги готвя и само аз си ги консумирам :lol: За останалите в семейството моите ястия са 'прекалено диетични' :lol: Иначе, когато има време и може, мама винаги ми готви, а ако ястието не е много постно (напр. спанак с пилешки гърди), но си е пак полезно нали (все пак аз съм я помолила :P ), папкат всички :) И така..


aniK 8th January 2010 09:30

mindbender, успяваш ли да се заситиш с тази храна - струва ми се многомалко за активно спортуващ мъж :?
swe3tynka, вчера пипнах праза в магазина и го оставих, но скоро ще купя и ще си задуша ;) Мисля, че от него не боли корем така, както от лука. Много е хубаво, че семейството ти приема и уважава твоят начин на хранене.
Moly, сокът от грейпфрут успешно ли замества водата с мед?
Аз съм ОК - сега съм в страхотен период - минаха ми всички неразположения, не ми е много тежко, направо криле ми поникнаха. Е, понаболяват ме кръст, крака... но не им обръщам внимание. Все още държа на 5 качени килограма (даже според кантара при лекарката са 4, но аз си вярвам на моя) и нямам никаква грижа с храната - ям си както преди и ми е добре :P

Пробвах един "сладкиш" - сурови бадеми се накисват във водата от компот от ананас. Като набъбнат се белят. Бадемите, плодовете от компота и сушени сини сливи се разбъркват със заквасена сметана и се слагат в хладилника за минимум 2-3 часа (аз поръсих орехи отгоре). Всички количества са на око. Рецептата е с подсладител (захар, мед, Стевия....), но според мен не е нужен - ананасът е достатъчен. Става за закуска - ние нещо много "отритнахме" киселото мляко, та затова реших да си позволя малко сметана :)

Abbi 8th January 2010 10:31

Привет и от мен!
moly наистина не целя отслабване.Аз съм 47кг. 163см.Мисля,че изглеждам добре :wink: Опитвам се да се храня здравословно,с ваша помощ дано успявам.
Jaynee браво,успяла си да изкараш един разтоварващ ден и то точно когато си имала повод да почерпиш :D

aniK молко ми е притеснително за яйцата.До колко може да се консумират?Някъде бях чела,че е препоръчително до 3 на седмица .Така ги обичам,но все ги ограничавам и се старая да не прекаля.

Менюто ми за днес
овесени ядки,ленено семе,настъргана ябълка,орехи и канела
пил.филенце и салата от морков
портокал
шопска салата с повечко извара

3л.течности

Това е от мен :D

root 8th January 2010 10:45

aniK, напълно се засищам. Не е важно количеството, а качеството... Храната ми е според натоварването. Ако е по-голямо натоварването, разбира се се храня повече. Тялото ми до такава степен е свикнало, че се уморявам много трудно и възстановявам бързо. Гледам и да усвоявам добре храната и да не преяждам. Излишните количества или лошите комбинации ми отнемат от енергията, която ми е необходима. Една грешка и веднага си оказва влияние в тренировките. А и сега е зима, давам го по-леко колкото да поддържам форма. Примерно сега тренировките ми по колоездене не надвишават 80км, докато есента стигах до 250.. Колоезденето обаче позволява да се яде в движение и примерно при по-дълги карания консумирам стафиди за сърцето и вода с мед и сол (солта задържа водата в клетките). А и травми имам на раменете и глезена - нито тичам, нито плувам. Като почна пак, вече ще ги има и нуждите от малко повече храна.

Не сравнявай сока от грейпфрут и водата с мед... И не подценявай болките, тренирай корема и кръста.

aniK 8th January 2010 11:20

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Не сравнявай сока от грейпфрут и водата с мед... И не подценявай болките, тренирай корема и кръста.

:D :D :D Хич и не мисля, но Moly пиеше вода с мед на гладно заради WC, затова питам ;) Дали сокът от грейпфрут и осигурява желания ефект ;)
Аз сега съм бременна в 6ти месец, затова не тренирам (опитвах до преди 1 месец, но ми забраниха заради разни контракции, ниска плацента и т.н.неща, дето не са за тази тем). Кръстът ми си е травмиран от преди и доста ме наболява. Ще си го търпя до края, когато става най-лошо (вече имам опит с една бремнност) :?
Abbi, аз за яйцата съм възприела по 2, максимум 3 на ден. Мисля, че е отживелица това за 3 на седмица. Ако искаш, нещо по средата си измисли. Аз някои дни порпускам (от няколко дни например имам една печена ярешка плешка и я вкарвам на обяд, че вечер ми е в повече. Доста е сухичка и на домашните не им се нрави особено ;)).

root 8th January 2010 11:56

Зацеп-зацеп :)

Кръстът ти от предишната бременност ли е травмиран или поради други причини?

Jaynee 8th January 2010 14:06

Да се отчета следизпитно :) Много мразя да чакам резултати с дни .. това не е нормално !

Тъй като вчера се побрах в минимални количества "храна" .. доста силно казано, днес реших да го давам по-полекичка.

2 кафета
омлет от 4 яйца (1 жълтък, другото са белтъци), половин кренвирш (знам), резенчета червен лук и копър
дойде ми малко повече обаче
за довечера съм си запланувала една салатка с броколи, кисело мляко, морковче и репички, но по-мъничка

След такива "освежаващи" дни ми се свива корема и ако прекаля започват едни ужасни болки.

moly555 8th January 2010 15:16

anik, сокът от грейпфрут по-скоро запича - имайте го в предвид, но просто го правя за малко разнообразие ;) Радвам се, че си добре :)

Менюто ми е същото като вчера, водата ми е по-малко - около 1.5 литра, пих чай, ядох мандарини и за това не ми се пие днес въобще ;)

aniK 8th January 2010 15:18

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Зацеп-зацеп :)

Кръстът ти от предишната бременност ли е травмиран или поради други причини?

Тц, тц, от мъртва тяга, клекове с щанга, напади... :? Един рехабилитатор го диагностицира като ишиас. След първата бременност бях много зле, ходих на масажи, но като ми казаха, че трябват и инжекции, се отказах (хвана ме шубето да не ме обездвижат :P ). После го карах по-полекичка, не правя мърта тяга, а други упражнения правя с дъмбели, не с лост и големи тежести. Лошото е, че подобни травми остават за цял живот :(

Броколи в салата сурово ли слагате ? :roll:

Jaynee 8th January 2010 15:22

Аз съм си правила със сурови, но нарязани на много мънички парченца. Иначе си ги правя като карфиола - на розички в една голяма цедка (как се това това металното за спагети :roll: ) и ги парвам за минутка във вряща вода.

root 8th January 2010 19:23

aniK, с каква цел си правила такива упражнения? Те са си доста натоварващи, особено за жена. Пък и ако са ти били слаби мускулите оттам и натоварването пада в ставите и гръбнака. Един рехабилитатор е малко. Хората се консултират с много такива... За да се разбере най-точно се прави магнитен резонанс. Някои и от рентгенови снимки могат да разберат. Ако искаш ще ти препоръчам моя рехабилитатор. Много съм доволен от него и ми помогна за рамото. Около година ми беше проблема, като скиторих по различни специалисти и не успяваха да ми помогнат.

Относно ишиаса, не съм сигурен при бременните как стои въпроса със седенето, но си има една особеност. Седенето трябва да бъде на бедрата, а не на задника. Много хора се пльокват на дупето и оттам натоварването пада върху прешлените. Всъщност като седиш седалищните мускули не трябва да се допират до повърхността. Най-лесно ще свикнеш с помощта на швейцарска топка.

aniK 8th January 2010 21:13

Хм, ами аз имах период, в който тренирах доста силово. Да ме питаш за какво ми е било :roll: Ако и след това раждане съм зле, ще потърся по-сериозна помощ :!: Сега нищо не мога да правя - нито снимки, нито масажи...нищо.
Седенето ще го поупражнявам - топка имам :D
Jaynee, и аз ги кипвам за малко - даже карфиол ми е по-приемлив суров, но броколи... :? Просто си мислех да не би пък нещо аз да съм "крива" :D

swe3tynka 9th January 2010 21:30

Здравейте хорааа :girl_in_love:

Вчера не съм се отчитала, защото спах в една приятелка и си прекарахме страхотно, въобще не ми и остана време да седна на компютъра :girl_haha: Храната ми обаче си беше на 6, смисъл здравословна от всякъде. Понеже майка й си има кулинарно списание и тази седмица й е била 'снимачна', та трябвало да прави най-различни ястия и имаше супер много и най-различни неща. Богат избор :cool: Аз обаче въобще не бях гладна и хапнах няколко доматчета и 1 червена чушка с пълнеж от цедено кисело мляко (може и крема сирене да е било), извара и орехи (тях ги извадих). Много вкусна :P През деня вече не помня какво консумирах, но храната ми не беше лоша, з'то не изпитвам чувство на вина, а и тренирах (юпии най-сетне :cool: ). Днес обаче не успях (а си бях решила :? ), защото цял ден съм на снимки иии така.. Но! Утре-отивам. Мнооого ми се тренира, достатъчно дълга почивка си дадох, а и вчера след фитнеса се чувствах страхотно :)

Днешната ми храна пак беше на режим 'каквото тялото ми иска', без да си поставям ограничения и забрани. Ето какво се получи. Доволна съм :cool: А вечерятаа..пак експериментирах, ставам все по-добра :D


10:00: банан, ябълка
13:00: зърнено блокче 30гр
14:30: омлет от 1 яйце с извара и филе, ръжена филийка с лютеница и сирене (стига толкоз филийки за тези дни, това беше :) )
21:30: чушка и половина ( :lol: ) с пълнеж от извара, домат и магданоз, на фурна :)

Дълъг интервал, знам. Ама..нямаше как. Всъщност и в момента не съм гладна (много емоции, много нещо..уморих се, от това ще е :) , но ще хапна, не искам утре сутринта да се събудя умираща от глад :P

Лека вечер :*

Abbi 10th January 2010 09:16

Здравейте!
Вчера малко се поиздъних с яденето. :D
Денят ми беше много забързан,но това ,разбира се не е оправдание :?

Ето вижте :cool:
ябълка,киви,ленено семе
два моркова,изгризани в движение с шепа ядки -микс от орехи +бадеми
1/4 помело
шопска салата с извара
1/4помело

течности около 3л.

Май ми е малко храната?
Как мислите?

Disaster 10th January 2010 13:52

Abbi,единствената ти "сериозна" храна са ядките.Иначе нищо не си яла.Надявам се ,че не ти е навик като ти е натоварен деня да не ядеш.

swe3tynka 10th January 2010 15:28

Abbi, наистина ли мислиш, че май ти е малко храната? Та ти нищичко не си яла :?

Аз днес се събудих в 09.15 от глад. И седя и си разсъждавам..това да се събуждам умираща от глад не ми се случва за първи път и всяка сутрин се боря със себе си да не омета целия хладилник :lol: Сериозно полагам голям самоконтрол. Но защо се получава така? Ами явно организмът ми има нужда от повечко храна вечер, а аз не му давам достатъчно, затова сутрин винаги съм безумно гладна. Едвали има друга логична причина, така че ще взема мерки. Ще се опитам вечерно време да вкарвам повечко като количество качествена храна (протеин + зеленчуци), тази комбинация съм установила ми влияе най-добре, а и не се подувам (както само от зеленчуци да кажем).

Друго интересно нещо, което забелязах днес. Не бях подута! :o Въпреки обилната закуска, коремчето ми пак си остана в рамките на допустимото (при това можех да изям още толкова храна :cool: ). И... ми дойде. Най-сетне! :P Знаех си аз, че като се успокоя и върна баланса ще се получи..Бях сигурна! :) Ето сега си обяснявам необяснимият иначе въглехидратен глед (спец. за сладко, който укротявах със сушени и пресни плодове) и ужасното подуване (много бях подпухнала-цялостно), че дори и нервните кризи. ПМС-то е било виновно! Супер :cool:

Ето ми днешният хранителен отчет, съпроводен е с интензивна кардио тренировка. Вечерята само предстои, но ще е такава :)

09:30: голямо парче ябълков пай, плодов йогурт 150гр с 1с.л. мюсли
12:00-14:00: тренировка + 0.5л вода с лимон
15:00: сварен кафяв ориз ~40гр със соев сос и: паста от броколи (задушени и смляни на блендера броколи), паста от маслини (6бр) и 2мини рендосани доматчета с магданоз (всички зеленчуци смесени с ориза)
20:00: пъстърва на скара + салата от пресни зеленчуци

Обяда стана уникално вкусен. Майстор готвач съм вече :cool:

swe3tynka 10th January 2010 16:08



09:30: голямо парче ябълков пай, плодов йогурт 150гр с 1с.л. мюсли
12:00-14:00: тренировка + 0.5л вода с лимон
15:00: сварен кафяв ориз ~40гр със соев сос и зеленчуци
16:00: 2 шоколадови бисквитки, малък банан
20:00: пъстърва на скара + салата от пресни зеленчуци


Добавка в четири часа и лягам да спя. Уморена съм, спи ми се, яде ми се сладко. Сега поръчах на тати да ми вземе един черен Линдт 85%, за да го укротявам този въглехидратен апетит, защото иначе няма да стане. Не искам да ям бисквити, ама като няма друго..какво да правя, писна ми от сушени плодове :lol:

Abbi 10th January 2010 17:15

Привет от мен!
Много съм си ядосана :girl_hysteric:
Днес една приятелка два часа ме убеждава,колко вкусно е "хрупкавото мюсли с ванилия".Не съм привържаничка на мюслито и никога не съм си купувала. Не мога да съм сигурна какво точно има в пакета и затова си го приготвям сама.Така слагам каквото искам.
Но днес не знам какво ми стана,направо не мога да повярвам :shock: .Влезнах в магазина и си купих "хрупкаво мюсли с ванилия" :twisted: .И като се знам,че не изхвърлям храна,ща-не ща ,ще си го ям.Добре,че дъщеря ми го хареса,че ще ми помогне малко :D
Наистина постъпих глупаво,но пък погледнато от друга страна,никога нямаше да знам вкуса на хрупкавото мюсли :lol: ,както например никога не съм опитвала дюнер :roll:

С вчерашното си меню не се гордея,но това,че имам много задачи,не означава,че имам извинение.Както казах-нямам оправдание.

Днес съм по-добре
ябълка,киви,ленено семе
парче варена тиква
1/2 купичка леща,чушка+яйце+извара на тиган без мазнина,1морков настърган на салатка
1блокче черен шоколад Линд 85%
150гр. кис.мляко
бялото месо от печено пиле ,шопска салата с извара

2,5л течности

Искам да ви попитам може ли на едно ядене да се комбинират два вида протеин?Както например вечерята ми-не е ли по-добре салатата да е без извара,щом ще ям месо?

swe3tynka 10th January 2010 18:17

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
Искам да ви попитам може ли на едно ядене да се комбинират два вида протеин?Както например вечерята ми-не е ли по-добре салатата да е без извара,щом ще ям месо?

Аз от Иванин знам, че е по-дбре да не се комбинират 2 вида протеин, защото един по-лесно се усвоява. Но пък не мога да ям омлет без извара например :lol: За себе си съм установила, че когато смесвам 2 вида протеин-млечен и животински (напр)се подувам много, не знам как е при другите :roll: Менюто ти днес е супер! А за мюслите недей да се косиш, чак толкова, нищо няма да ти стане от веднъж :wink: Ако не ти харесва, просто го дай на дъщеря си, безсмислено е хем да го ядеш, хем след това да се тормозиш. Винаги има решение :P


Abbi 10th January 2010 19:58

И аз си мисля,че два протеина не е добре.Дълго време се хранех разделно и това е принцип на РХ.На мен нищо ми няма-не се подувам,когато смесвам два протеина.За по-сигурно смених салатата от шопска с извара с зеле и цвекло.

А за мюслите се ядосвам,защото никога не съм постъпвала така импулсивно.Не знам какво ми стана. :twisted:
Но има и друго нещо: а ако ми харесат? :twisted:
А знам,че по-добрия вариант е овесени ядки и семена.

aniK 10th January 2010 20:55

И аз подсъзнателно не смесвам 2 вида портеин :roll: Е, някой път може да се случи с нещо малко, но по принцип не го правя. Не съм правила разделно никога и не бих могла да се храня така, но съм съгласна с идеята му и съм сигурна, че хората, които го спазват имат много по-малко стомашни проблеми.
И аз не съм опитвала мюсли, но виж дюнер съм яла като студентка :P Abbi, ти спортуваш ли?

Abbi 11th January 2010 09:20

Занимавах се активно със спорт 12год.После завърших у-ще,студентски живот,лекции.Омъжих се,дете-все не намирах време.Преди години започнах отново да бягам всяка сутрин,но това трая около две години и получих силни болки в колената.Препоръчаха ми да спра.Първо намалих темпото-бягах през ден,после два пъти в седмицата,но на края се наложи наистина да спра.
Сега единственото,което правя е 100 коремни преси сутрин,понякога карам вело много ми е скучно и ходя много пеш.Тръгвам на работа 1,5час по-рано и вървя с бърза крачка.Продължавам да си намирам оправдания,за да не ходя на фитнес :D

root 11th January 2010 09:52

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
...
ябълка,киви,ленено семе
два моркова,изгризани в движение с шепа ядки -микс от орехи +бадеми
1/4 помело
шопска салата с извара
1/4помело

течности около 3л.

Май ми е малко храната?
Как мислите?

На мен ми харесва :)

1/2 купичка леща,чушка+яйце+извара на тиган без мазнина,1морков настърган на салатка - не смесвай бобови култури с животински протеини!!!

И не подценявай болките в колената. Млада си и всичко трябва да е на 6 по теб :)

root 11th January 2010 10:00

Петък 2 банана, 1 ябълка, 2л. чай, малко над 1л. вода

Събота
закуска: 3 препечени филийки с фастъчено масло
2 портокала
обяд: печени картофи
3 ябълки
стафиди
вечеря: нещо ми убягват спомените :D
течности: 1чай + 2л. вода

Неделя
зак: овесени ядки с мед + орехи + стафиди + настъргана ябълка
2 препечени филийки с фастъчено масло
обяд: борщ
3 ябълки
2 портокала
банан
вечеря: палачинки + кис. мляко (тежко ми дойдоха)
течности: 2л. вода

aniK 11th January 2010 11:18

mindbender, вегетарианец ли си? :roll: На това петъшното аз бих умряла от глад :D
Abbi, и велото може да не ти понесе на коленете :( А тичането е най-травмиращо :(
swe3tynka, не знам къде съм пропуснала един твой пост с прекрасна новина !!! Дано да няма пак дългосрочни отклонения!!!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.